Дипломна робота Облік і аналіз грошових коштів та розрахунків на підприємствах хлібопекарної промисловості

Зміст

 

Вступ. 3

 

Розділ 1. Теоретичні та методологічні основи бухгалтерського обліку грошових коштів та розрахунків. 5

 

1.1. Огляд нормативної бази, вітчизняної та зарубіжної практики з обліку грошових коштів та розрахунків. 5

 

1.2. Теоретичні та методологічні основи обліку грошових коштів та розрахунків  9

 

Розділ 2. Бухгалтерський та податковий облік грошових коштів та розрахунків  27

 

2.1. Техніко-економічна характеристика виробничо господарської діяльності ДП АТ “Київхліб” “Сквирський хлібзавод”. 27

 

2.2. Облікова політика та організація обліку на підприємстві34

 

2.3. Особливості організації обліку і формування фінансової звітності обліку грошових коштів та розрахунків. 50

 

Розділ 3. Економічний аналіз грошових коштів та розрахунків. 56

 

3.1. Методологічні основи економічного аналізу грошових коштів та розрахунків  56

 

3.2. Економічний аналіз грошових коштів та розрахунків на підприємстві59

 

Розділ 4. Комп’ютеризація бухгалтерського обліку грошових коштів та розрахунків  68

 

Висновки. 76

 

Список використаних джерел. 81

 

Додатки. 85


Вступ

 

Перехід до ринкової економіки вимагає від підприємств підвищення ефективності виробництва, конкурентоздатності продукції і послуг на основі впровадження досягнень науково-технічного прогресу, ефективних форм господарювання і управління виробництвом, подолання безгосподарності, активізації підприємництва, ініціативи і т.д.

Важлива роль в реалізації цієї задачі відводиться організації бухгалтерського обліку на підприємстві, обліку грошових коштів та розрахунків. 

Вільні грошові кошти підприємств повинні обов»язково зберігатися в банку, причому підприємство самостійно обирає установу банку, в якому зберігає гроші. Готівку, необхідну для забезпечення господарської діяльності, підприємства збе­рігають у своїх касах Частина грошових коштів видається під звіт співробітникам підприємства для витрат, що виника­ють у зв»язку з виконанням доручень адміністрації підприєм­ства. Розрахунки між підприємствами і організаціями здій­снюються як правило без участі готівки, шляхом перера­хування коштів з рахунка в банку свого підприємства на відповідні рахунки інших підприємств. Це виключає викорис­тання в розрахунках готівки і пов»язаних з ними витрат на охорону, транспортування, але не виключає самої готівки з розрахункових операцій. Розрахунки і платежі здійснюються як правило за допомогою грошових коштів.

Усе вище згадане підкреслює величезну роль та значення теми даної дипломної роботи сучасних умовах господарювання. Саме тому тема дипломної роботи “Облік і аналіз грошових коштів та розрахунків на підприємствах хлібопекарної промисловості” є досить актуальною.

Метою дипломної роботи є розгляд стану обліку грошових коштів та розрахункових операцій на базовому підприємстві.

Теоретичну основу дослідження питання обліку грошових коштів склали закони України, Інструкції та Положення з бухгалтерського обліку, наукові праці зарубіжних та вітчизняних вчених, таких як:  Грабова Н.Н., Завгородній В. П., Добровський В. Н та інших.

Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання:

— розглянути теоретичні та методологічні основи бухгалтерського обліку грошових коштів та розрахунків;

— вивчити нормативну базу вітчизняної та зарубіжної практики обліку грошових коштів та розрахунків;

— розглянути техніко-економічну характеристику виробничо господарської діяльності базового підприємства;

  вивчити облікову політику та організацію обліку на підприємстві;

— розглянути особливості організації обліку і формування фінансової звітності обліку грошових коштів та розрахунків;

— вивчити методологічні основи економічного аналізу грошових коштів та розрахунків;

— провести економічний аналіз грошових коштів та розрахунків на підприємстві;

— за результатами роботи зробити відповідні висновки.

Предметом дослідження є фінансові результати від господарської діяльності базового підприємства.

Об»єктом дослідження є ДП АТ “Київхліб” “Сквирський хлібзавод”

 


Розділ 1. Теоретичні та методологічні основи бухгалтерського обліку грошових коштів та розрахунків

 

1.1. Огляд нормативної бази, вітчизняної та зарубіжної практики з обліку грошових коштів та розрахунків

 

 

В процесі господарської та іншої діяльності підприємства постійно вступають у взаємовідносини з іншими суб»єктами господарювання при здійсненні угод, що оформлюється і закріплюється договорами: з постачальниками — за одержані від них товарно-матеріальні цінності, з покупцями — за придбані ними товари, з банками — по одержанню коштів і погашенню кредитів, з іншими юридичними та фізичними особами — за транспортні та інші послуги, електроенергію, паливо тощо, з працівниками — по заробітній платі, наданих їм позиках тощо. Такі взаємовідносини є необхідними умовами для забезпечення безперервності кругообігу засобів, початковою і кінцевою ланкою якого виступають розрахунки. Розрахунки здійснюються як в безготівковій формі, так і готівкою.

Функціонування будь-якого господарюючого суб’єкту значно залежить

….

26.

 

Сплачена   готівкою   заборгованість постачальникам,   видані   аванси   за часткову  готовність  продукції  (ро­біт,  послуг); заборгованість покуп­цям   і   замовникам,   за   виставлені претензії

631, 37, 36, 374

 

301

 

27.

 

Виплата працівникам з каси відра­хувань   на   соціальне   страхування, пенсійне забезпечення, допомогу ба­гатодітним, догляд за дитиною та ін.

661, 65

 

301

 

28.

 

Сплачена належна працівникам під­приємства заробітна плата; підзвітні суми; кредит за продані товари та ін.

661, 372

 

301

 

29.

Сплачені з каси нараховані дивіденди

671

301

30.

 

Сплачені з каси суми за виконавчими листами, заборгованість перед креди­торами (за транспорт тощо), орендна плата, погашення боргів дочірнім під­приємствам   

377, 68

 

301

 

31.

Відображена нестача готівки в касі внаслідок інвентаризації

375

301

32.

Сплачені суми одноразової допомоги, а також за регресними позовами (непрацездатність з вини підприємства)

977

301

33.

 

Списування   сум   цільових   коштів,

витрачених з каси

48

 

301

 


Розділ 2. Бухгалтерський та податковий облік грошових коштів та розрахунків

 

2.1. Техніко-економічна характеристика виробничо господарської діяльності ДП АТ “Київхліб” “Сквирський хлібзавод”

 

Сквирський хлібозавод є дочірнім підприємством АТ «Київхлiб».

Підприємство виробляє і реалізує широкий асортимент хлібобулочних (30 найменувань) та кондитерських (45 найменувань) виробів. Має 4 фірмових магазини.

В травні 1998 року на базі державного хлібзаводу створене відкрите акціонерне товариство.

Товариство забезпечене матеріально-технічними, сировинними та трудовими ресурсами повністю. Реалізує продукцію як в місті через мережу фірмових та комерційних магазинів, приватних підприємців, ділерів, так і за його межами.

Основна діяльність — виробництво і реалізація хлібобулочних, бубличних і кондитерських виробів.

….

Можна також сказати, що звіт про рух грошових коштів — це звіт про зміни фінансового стану підприємства, що складається на основі методу руху грошових коштів. Він дає можливість оці­нити майбутні надходження грошових коштів, проаналізувати здатність підприємства погасити свою короткострокову заборго­ваність і сплатити дивіденди, оцінити необхідність залучення додаткових фінансових ресурсів. Використання такого звіту дає змогу точніше оцінювати перспективну платоспроможність і тим самим знижувати фінансовий ризик.

Розвиток ринкових відносин в Україні потребує вдосконален­ня фінансової звітності підприємств і передбачає необхідність складання звіту про рух грошових коштів, який регламентується П(С)БО 4 «Звіт про рух грошових коштів».

Основною метою аналізу грошових коштів є оцінка суми і рівня середнього залишку грошових коштів з позиції забезпечення платоспроможності підприємства, а також визначення ефективності їх використання.

 

 


3.2. Економічний аналіз грошових коштів та розрахунків на підприємстві

 

Аналіз руху грошових потоків ДП АТ “Київхліб” “Сквирський хлібзавод” проведемо на основі П(С)БО4 “Звіт про рух грошових коштів” на протязі 2000 та 2001 року.

Насамперед, проаналізуємо структуру надходжень і витрат за період з 2000 по 2001 роки. З табл. 3.1. видно, що в 2000 році надходження грошових коштів було лише за рахунок операційної діяльності (всього 1981,3 тис. грн.). Витрати 2000 року відбулись за рахунок операційної (650,5 – 53,82%) та інвестиційної (558,1 – 46,18%) діяльностей, а саме за рахунок коригування на зменшення забезпечень, що становлять 2,7%, за рахунок збільшення оборотних активів – 51,13% та за рахунок придбання необоротних активів – 46,17%.

В 2001 році  надходження відбувались за рахунок не тільки операційної діяльності (71,4%), а й інвестиційної (28,6%). Але за обсягом надходження грошові засоби у 2001 році були втричі менші, ніж за 2000 рік. Витрати більше, ніж в двічі перевищували надходження. Витрати були операційної діяльності близько 97,59% та інвестиційної діяльності – 33,0тис.грн., що становить 2.41%.

Як бачимо, надходження грошових засобів відбувається  в основному за рахунок операційної діяльності (відповідно 100%, 71,40%, в 2000, 2001 роках). Значну частину видатків також становлять видатки операційної діяльності (53,82%, 97,59%, відповідно в 2000 і 2001 роках). Характерним є той факт, що видатки грошових коштів за своєю величиною протягом двох років змінювались досить мало.

….

Таким чином, ми побачили, що за допомогою сучасного програмного забезпечення як облікові, так і аналітичні функції можуть бути повністю автоматизовані і їх результати можуть представлятися в будь-якому зручному для користувачів вигляді – як на машинних, так і на паперових носіях.

 

 

 


Висновки

 

 

Розрахунки готівкою підприємств між собою та з підприємцями і фізичними особами можуть проводитись через касу підприємств як за рахунок коштів, одержаних з кас банків, так і за рахунок готівкової виручки. Готівкова виручка — сума фактично одержаних готівкових коштів від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) і позареалізаційні надходження.

Безготівкові розрахунки — це перерахування грошових коштів з рахунку підприємства-платника на рахунок підприємства-отримувача. Фінансовим посередником в цих розрахунках є банк, який надає послуги своїм клієнтам-підприємствам.

Готівковий і безготівковий грошовий обороти органічно пов»язані між собою, що реалізується через перехід однієї форми обороту в іншу. Наприклад, виручка підприємств надходить до каси цих підприємств і потім здається в установу банку для зарахування на поточний чи інший рахунки. Готівка в касі може залишатись лише в межах ліміту. З поточного чи інших рахунків в банку проводяться розрахунки між господарюючими суб»єктами і надходить готівка в касу підприємства для видачі заробітної плати, авансу підзвітним особам тощо.

На підприємстві рахунок № 31 «Рахунки в банках» призначено для обліку наявності та руху грошових коштів, що знаходяться на рахунках в банках і можуть бути використані для поточних операцій.

Аналітичний облік на рахунку № 31 «Рахунки в банках здійснюється за виписками банку, і лише за наявності на підприємстві розрахункових субрахунків відкривають окремі аналітичні рахунки для обліку відповідних. У разі необхідності деталізація кожного аналітичного рахунка здійснюється за виписками банку. Основою для запису операцій на рахунку № 31 «Рахунки в банках» є виписки з цього рахунка.

На дебеті рахунка № 30 «Каса» відображається надход­ження грошових коштів до каси підприємства, на кредиті — виплата грошових коштів із каси підприємства. На підприємстві відкриваються субрахунки «Операційна каса в національній валюті» та «Операційна каса в іноземній валюті».

Сквирський хлібозавод є дочірнім підприємством АТ «Київхлiб». Обсяг виручки від реалізації даного підприємства у звітному році виріс на 10,9% в порівнянні з минулим, що і спричинило до зростання величини валового доходу. Так, у 2001 році доход від реалізації склав 1236 тис. грн., що на 10,9% більше ніж у 2000 році. На такий відсоток збільшилась і величина податку на додану вартість. Основні показники фінансово-господарської діяльності ДП АТ “Київхліб” “Сквирський хлібзавод” зазнали негативних змін у звітному році порівняно з 2000 роком. В зв’язку з цим діяльність підприємства в подальшому повинна бути направлена на пошук найбільш ефективних форм і методів співпраці з діловими партнерами по забезпеченню її рентабельності. Обсяг реалізації продукції зріс в 2001 році в порівняні з 2000 роком на 232,1 тис. грн. в оптових цінах, що становить 20,82% (в співставлених цінах зростання відбулось на 121,1 тис. грн., що становить 10,86%). Це зростання відбулось внаслідок збільшення обсягу реалізації хлібобулочних виробів на 10,86%, що становить  96,88 тон. При цьому відбулось збільшення витрат на одну гривню з 0,789 одиниць до 0,832 одиниць, чисельності персоналу з 120 чол. до 124 чол., що становить 3,33%. Плинність кадрів в межах норми. На підприємстві спостерігається  зростання середньомісячної заробітної плати на 10,78 грн., при чому для ПВП – на 21,2 грн.

Під обліковою політикою ДП АТ “Київхліб” “Сквирський хлібзавод” розуміють сукупність способів ведення бухгалтерського обліку, прийняту підприємством — первинного спостереження, вартісного виміру, поточного групування та узагальнення фактів господарського життя з метою правильного відображення фактів господарювання у фінансовій звітності.

До елементів облікової політики ДП АТ “Київхліб” “Сквирський хлібзавод” також відносяться: 1) порядок обліку курсових різниць протягом звітного року; 2) порядок створення та використання резервного капіталу, крім випадків, коли він створюється в порядку, встановленому законодавством; 3) порядок розподілу чистого прибутку; 4) склад і порядок створення і використання фондів спеціального призначення; 5) порядок збільшення статутного капіталу та оцінка вкладів; 6) встановлення порядку вибуття учасників і визначення розміру належної їм частки додаткового капіталу.

 Бухгалтерія ДП АТ “Київхліб” “Сквирський хлібзавод” складається з головного бухгалтера, заступника головного бухгалтера, економіста-фінансиста, бухгалтера-касира. Головний бухгалтер встановлює службові обов»язки для підлеглих йому працівників. Головний бухгалтер підпорядковується безпосередньо керівнику.

ДП АТ “Київхліб” “Сквирський хлібзавод” має розрахунковий та інші рахунки в Свирському відділенні АППБ “Аваль”. Безготівкові розрахунки виконуються за допомогою платіжних доручень. Підсумком проведення безготівкових розрахунків є виписка банку.

Безготівкові розрахунки в національній валюті на ДП АТ “Київхліб” “Сквирський хлібзавод” ведуться на рахунку 311 “Поточні рахунки в національній валюті”.

Ліміт залишку готівки в касі ДП АТ “Київхліб” “Сквирський хлібзавод” на 2002 рік встановлено в сумі 1700 грн.

Оприбуткування готівки до каси визна­чається як здійснення ДП АТ “Київхліб” “Сквирський хлібзавод”  обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень з оформленням даної операції у встановленому порядку прибутковим касовим ордером і відобра­женням у касовій книзі в день отримання підприємством готівко­вих коштів.

Усі надходження і видачу готівки у національній валюті підпри­ємство ДП АТ “Київхліб” “Сквирський хлібзавод” обліковує у касовій книзі. Контроль за правильним веденням касової книги покладаєть­ся на головного бухгалтера або уповноважену керівником особу.

Фінансовою звітністю на АТ “Київхліб” “Сквирський хлібзавод” з питань обліку грошових коштів та розрахункових операцій є Баланс та Звіт про рух грошових коштів.

Звітність складається щоквартально. У статті балансу “Грошові кошти та їх еквіваленти” відображаються кошти в касі, на поточних та інших рахунках в банках, які можуть бути використані для поточних операцій, а також еквіваленти грошових коштів. У цій статті окремо наводяться кошти в національній та іноземній валютах.

Аналіз руху потоків грошових коштів дає змогу вивчити їх динаміку, визначити суму перевищення надходжень над витра­тами (сплатами), що дозволяє робити висновки про можливості внутрішнього самофінансування.

В 2000 році надходження грошових коштів було лише за рахунок операційної діяльності (всього 1981,3 тис. грн.). Витрати 2000 року відбулись за рахунок операційної (650,5 – 53,82%) та інвестиційної (558,1 – 46,18%) діяльностей, а саме за рахунок коригування на зменшення забезпечень, що становлять 2,7%, за рахунок збільшення оборотних активів – 51,13% та за рахунок придбання необоротних активів – 46,17%.

В 2001 році  надходження відбувались за рахунок не тільки операційної діяльності (71,4%), а й інвестиційної (28,6%). Але за обсягом надходження грошові засоби у 2001 році були втричі менші, ніж за 2000 рік. Витрати більше, ніж в двічі перевищували надходження. Витрати були операційної діяльності близько 97,59% та інвестиційної діяльності – 33,0тис.грн., що становить 2.41%.

Про недоліки управління виробництвом свідчить значна невідповідність між чистим прибутком та чистим грошовим потоком. Так, у 2000 році чистий прибуток становив 158,78 тис. грн., а чистий грошовий потік – 1019,2 тис. грн., в 2001 році чистий прибуток становить 96 тис. грн., а грошовий потік – (-811,9 тис. грн.). Головною причиною такої невідповідності є дебіторська і кредиторська заборгованість, яка утворюється внаслідок несвоєчасного розрахунку, як покупців і замовників з підприємством, так і підприємства з своїми постачальниками.

В 2001 році коефіцієнт абсолютної ліквідності ДП АТ “Київхліб” “Сквирський хлібзавод” знизився з 0,383 до 0,025 за рахунок збільшення негативних грошових потоків (видатків).

Для ДП АТ “Київхліб” “Сквирський хлібзавод” в 2001 коефіцієнт швидкої ліквідності знизився зріс до 0,847 за рахунок зменшення поточної заборгованості, але знаходиться  нижче допустимого значення 1.

Для ДП АТ “Київхліб” “Сквирський хлібзавод” в 2000 коефіцієнт покриття зріс з 1,888 до 4,565, та знаходиться в межах допустимих норм.

Отже, за результатами аналізу можна зробити висновок, що фінансовий стан ДП АТ “Київхліб” “Сквирський хлібзавод” в 2001 році покращився порівняно з минулим 2000 роком. 

ДП АТ “Київхліб” “Сквирський хлібзавод” використовує для ведення бухгалтерського обліку саме таку форму бухгалтерського обліку за допомогою комплексної бухгалтерської програмної системи  “1С: Бухгалтерія”. За допомогою сучасного програмного забезпечення як облікові, так і аналітичні функції можуть бути повністю автоматизовані і їх результати можуть представлятися в будь-якому зручному для користувачів вигляді – як на машинних, так і на паперових носіях.

 

 

 

 


Список використаних джерел

 

1.       Конституція України, прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996р.//Уряд.Кур’єр, 1996, 28 червня.

2.       Про аудиторську діяльність: Закон України, прийнятий Верховною Радою України 22 квітня 1993р. №23//Відомості Верховної Ради України. – 1993, №23.-С.12-15.

3.       Про бухгалтерський облік та фінансову звітність: Закон України, затверджений Постановою Верховної Ради України від 16.07.99р. №996-ХІV //Бухгалтерський облік і аудит. – 1999, №6. – С.9-14.

4.       Про оподаткування прибутку підприємств: Закон України про внесення змін до Закону України, затверджений постановою Верховної Ради України від 22.05.97р. №283/97-ВР//Бухгалтерський облік і аудит — 1997. — №6. — С.16.

5.       Про підприємництво: Закон України, затверджений постановою Верховної Ради України” №698-12 від 7.02.91р. // Галицькі контракти — 1996. — №42. — С.28-32.

6.       Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 30.11.99р. №291// Бухгалтерський облік і аудит – 2000. — №1. — С.14-65.

7.       Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 “Баланс”, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99р. №87// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6.- С.17-20.

8.       Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 31.03.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6. — С.21-26.

9.       Положення (стандарт) бухгалтерського обліку  4 «Звіт про рух грошових коштів», затверджене наказом міністерства фінансів України №87 від 31.03.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6. — С.27-30.

10.   Про документальне забезпечення записів в бухгалтерському обліку: Положення, затверджене Наказом Міністерства фінансів України від 24.03.95р. №88// Галицькі контракти — 1996. — №19.-С.17-20.

11.   Положення про ведення касових операцій у національній валюті України, затверджене постановою Правління НБУ від 19.02.2001 р. № 72. Бібліотека “Фактора”. Касові операції. – Х.: Фактор, 2001. – С86.

12.   Інструкція про організацію роботи з готівкового обігу уста­новами банків України, затверджена постановою Правління НБУ від 19.02.2001 р. № 69. Бібліотека “Фактора”. Касові операції. – Х.: Фактор, 2001. – С130.

13.   Порядок ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджений постановою Правління НБУ від 02.02.95 р. №21, зі змінами і доповненнями. // Вісник НБУ – 1995. – №3. – С15.

14.   Інструкція № 3 «Про відкриття банками рахунків у національній та іноземній валюті», затверджена постановою правління Національного банку України № 121 від 27.05.96 р. // Вісник НБУ – 1996. – №6. – С11.

15.   Інструкція про організацію роботи з готівкового обігу уста­новами банків України від 20.06.95 р. № 4, затверджена постано­вою Правління НБУ від 20.06.95 р. № 149, зі змінами і доповнен­нями.// Вісник НБУ – 1995. – №7. – С21.

16.   Правила організації розрахунково-касового обслуговуван­ня комерційними банками клієнтів і взаємовідносин з цього питання між територіальними управліннями Національного бан­ку України та комерційними банками у національній валюті, затверджені постановою Правління НБУ від 05.02.2001 р. № 44.// Вісник НБУ – 2001. – №3. – С17.

17.   Указ Президента України від 12.06.95 р. № 436 «Про засто­сування штрафних санкцій за порушення норм регулювання об­ігу готівки» у редакції Указу Президента України від 11.05.99р. №491/99.

18.   Положення про матеріальну відповідальність робітників та службовців за збиток, заподіяний підприємству, установі, організації, затверджене Указом Президії Верховної Ради СРСР від 13 липня 1976 року (Відомості Верховної Ради СРСР, 1976, № 29, ст. 427).

19.   Наказ Міністерства статистики України «Про затверджен­ня типових форм первинного обліку касових операцій» від 15.02.96р. № 51 (з урахуванням наказу Державного комітету ста­тистики України від 27.07.98 р. № 263).

20.   Порядок визначення розміру збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей, затвердже­ний постановою КМУ від 22.01.96р. № 116.

21.   Лист Національного банку України «Про встановлення лімітів залишку готівки в касі» від 17.04.2001 р. № 11-111/447-2439.

22.   Баканов М.І. Аналіз господарської діяльності в торгівлі, —  Економіка, 1990р. — С.77-88.

23.   Балабанов І.П. Аналіз і планування фінансово-господарського суб»єкта. — Учб.посіб. — М.: Фін. і стат-ка, 1994. —  С.48-56.

24.   Барановська В.Г., Редько А.Ю. Проблеми формування інформаційної бази економічного аналізу господарської діяльності з використанням АРМ — бухгалтера. — К.: КДТЕУ, 1991. – 45 с.

25.   Бутинець Ф.Ф. Бухгалтерський фінансовий облік, — Житомир: ПП Рута, 2000.-С.365-376.

26.   Бутинець Ф.Ф. Теорія бухгалтерського обліку: Підручник. – 2-ге вид., доп.  і перероб. – Житомир: ПП “Рута”, 2000. — 608 с.

27.   Бутинець Ф.Ф., Олійник О. В., Шигун М. М., Шулепова С.М. «Організація бухгалтерського обліку», — Житомир: ПП «Рута», 2001. – 428с.

28.   Бухгалтерський облік у громадському харчуванні. Навчальний посібник. Ф.Ф. Бутинець та інші.-Житомир: ПП “Рута”, 2002. – 440 с.

29.   Величко О. Г., Голов С. Ф. Бухгалтерський облік і фінансова звітність в Україні. — Д.: ТОВ «Баланс-Клуб», 2000. — 768 с.

30.   Голов С., Пархоменко В. Новий План рахунків: побудова і застосування // Бухоблік і аудит. — №1. — 2000. – С. 21-22.

31.   Грабова Н. М. Теорія бухгалтерського обліку: 2001 : Навч. посіб. / М.В. Кужельний (ред.). — 6.вид. — К. : А.С.К., 2001. — 266 с.

32.   Грабова Н. М., Кривоносов Ю. Г. Облік основних господарських операцій в бухгалтерських проводках: Навч. посіб. — К. : А.С.К., 2001. — 416 с.

33.   Грабова Н.Н., Добровский В.Н. Бухгалтерский учет в производственных и торговых предприятиях, 2000.: Учеб. Пособие для студентов вузов / Под. ред. Н.В. Кужельного. – К.: А.С.К., 2000. – 624 с.

34.   Житна І.П., Нескреба А.М. Економічний аналіз господарської діяльності підприємств. Навч. посіб. — К.: Вища школа, 1992.- С.15-23.

35.   Завгородній В.П. Бухгалтерський облік, контроль і аудит в системі управління підприємством,- К.: Ваклер, 1997р.- С.300-367.

36.   Іващенко В. І. Економічний аналіз господарської діяльності: Навч. посіб.— К.: ЗАТ «Нічлава», 1999. — 204 с.

37.   Коробов М. Я. Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємств: Навч. посіб. — К.: Товариство «Знання» КОО, 2001. — 378 с.

38.   Кузьмінський А.М. та ін. Організація бухгалтерського обліку, контролю і аналізу. — К.: Вища школа, 1993. — 126 с.

39.   Куліш С. А., Коростишев О. В. Теорія аналізу господарської діяльності: Навч. Посібник / Харківський держ. економічний  ун-т. — Х., 1995. — 62с.

40.   Лахтіонова Л. А. Фінансовий аналіз суб’єктів господарювання: Монографія. – К.: КНЕУ, 2001.- 387 с.

41.   Любушин Н. П., Лещева В. Б. Анализ финансово-экономической деятельности предприятия: Учеб. пособие. — М.: ЮНИТИ-ДАНА, 1999. — 471 с.

42.   Малькова Т.Н. Теория и практика международного бухгалтерского учета: Учеб. пособие. – СПб.: “Бизнес-пресса”, 2001. – 336 с.

43.   Нідлз Б., Андерсон Х. Принципи бухгалтерського обліку: Пер. з англ./ Під редакцією Я.В.Соколова, — М.: Фін. і стат-ка, 1994.-658 с.

44.   Панасюк В.М. Податковий облік: Навчальний посібник. – Тернопіль: Карт-бланш, 2002. – 260 с. 

45.   Пархоменко В. М. Бухгалтерський облік в Україні: Нормативи. Коментарі. — Луганськ: «Футура» ДСД «Лугань», 2001. — 368 с.

46.   Руденко Л. В., Подольська В. О. Аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства: Навч. Посіб. / Укоопспілка; Навчально- методичний центр «Укоопосвіта». — К., 2000. — 422 с.

47.   Русак Н.А. Основи фінансового аналізу, — Мн: ООО ”Меркаванне”, 1995. — С.17-25.

48.   Савицкая Г. В. Анализ хозяйственной деятельности предприятия: Учеб. пособие. — Минск: ООО «Новое знание», 2001. — 688 с.

49.   Сопко В. В., Завгородній В. П. Організація бухгалтерського обліку, економічного контролю та аналізу: Підручник / Київський національний економічний ун-т. — К., 2000. — 258с.

50.   Сопко В. В. Бухгалтерський облік: Навч. посібник / Київський національний економічний ун-т.— К.: КНЕУ, 2000. — 578с.

51.   Ткаченко Н. М. Бухгалтерський фінансовий облік на підприємствах України: Підручник. — К.: А.С.К., 2000. — 784 с.

52.   Ткаченко Н.М. Теоретико-методологічні  проблеми формування бухгалтерського  фінансового обліку. – К.:, А.С.К., 2001. – 348 с.

53.   Хом»як Р. Л. Національні стандарти бухгалтерського обліку в Україні: Навчальний посібник. — Л.: Інтелект-Захід, 2000. — 442 с.

 


Додатки


Додаток А

ДП АТ “Київхліб” “Сквирський хлібзавод”

01.02.2000 р. м. Київ

НАКАЗ №1 Про облікову політику

Основні відомості про підприємство

Показник

Зміст

Код

Підприємство

ДП АТ “Київхліб” “Сквирський хлібзавод”

27252370

Організаційно-правова форма

Акціонерне товариство

240

Територія

м. Сквира

8038500000

№ свідоцтва про державну реєстрацію

№04451 від 24 травня 1996 р. видане Сквирською районною держадміністрацією

 

Юридична адреса та місцезнаходження

м. Сквира, вул. Леніна, 18

 

 

Керуючись Законом України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні» від 16.07.99 р. №996-XIV (далі — Закон про бухоблік), затвердженими МФ України положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, інструкціями та іншими нормативними актами, які регулюють порядок ведення бухгалтерського обліку, складання та подання фінансової звітності, виконуючи вимоги, передбачені Статутом підприємства, з метою отримання прибутків та задоволення матеріальних та інших соціальних потреб працівників підприємства, наказую:

Здійснити організаційні заходи щодо порядку ведення бухгалтерського обліку на підприємстві, складання та подання звітності.

Створення організаційної основи бухгалтерського обліку на підприємстві належить до компетенції власників  ДП АТ “Київхліб” “Сквирський хлібзавод”, та передбачає встановлення відповідних обов»язків його керівника та працівників бухгалтерії:

1. На виконання пункту 4 статті 8 Закону про бухоблік встановити з 1 червня 2000 року в ДП АТ “Київхліб” “Сквирський хлібзавод” ведення бухгалтерського обліку покласти на головного бухгалтера.

2. На головного бухгалтера покладається забезпечення дотримання на підприємстві встановлених єдиних методологічних засад бухгалтерського обліку, складання й подання у встановлені строки фінансової звітності;

3. А також організація контролю за відображенням на рахунках бухгалтерського обліку всіх господарських операцій.

4. Директор бере участь в оформленні матеріалів, пов»язаних із недостачею та відшкодуванням втрат від недостачі, крадіжок і псування цінностей підприємства;

5. Відповідальність за приймання документації на тимчасове зберігання до архіву підприємства, за зберігання документації в архіві та здавання відповідної документації до державного архіву покласти на директора ( до введення в штатний розпис головного бухгалтера).

6. Видачу документів стороннім особам здійснювати за письмовим дозволом керівника підприємства.

7. З метою забезпечення достовірності даних бухгалтерського обліку й звітності проводити інвентаризацію майна й фінансових зобов»язань, відповідно до статті 10 Закону про бухоблік та інших нормативних документів:

7.1. Інвентаризація активів і зобов»язань, під час якої перевіряються їх наявність, документальне підтвердження і стан та дається оцінка, визначається ефективність застосування окремих принципів, методів і процедур бухгалтерського обліку і розробляються пропозиції щодо зміни окремих параметрів облікової політики на наступний звітний період (рік), проводиться перед складанням річної фінансової звітності підприємства, орієнтовно з 20.11 до 30.11 поточного року, в обов»язковому порядку. Точний час і порядок її проведення, відповідальні особи визначаються керівником підприємства окремим письмовим розпорядженням (наказом) керівника;

7.2. У всіх інших випадках об»єкти й періодичність проведення інвентаризації визначаються керівником підприємства на підставі чинного законодавства у міру необхідності. Час та перелік інвентаризації об»єктів визначаються окремим письмовим розпорядженням (наказом) керівника підприємства.

7.3. Інвентаризація каси підприємства проводиться не рідше одного разу на місяць.

8. Загальну відповідальність за ведення податкового обліку покласти на директора підприємства( до введення в штатний розпис посади головного бухгалтера) .

9. Виписування податкових накладних та ведення книг обліку продажу та придбання здійснює головний бухгалтер підприємства.

10. Ведення підрахунку валових доходів та валових витрат покласти на  головного бухгалтера. 

11. Відповідальність за недопущення несанкціонованого доступу до облікової інформації покласти на головного бухгалтера. 

12. Форма обліку:

Застосовувати на підприємстві  журнально-ордерну форму обліку з використанням 1С “Бухгалтерії”.

12.1. Графік документообігу повинен містити всі документи, в тому числі розроблені та застосовувані підприємством.

12.2. Згідно з пунктом 1.3 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, яке затверджене наказом Міністерства фінансів України 24.05.95 р. за №88, всі первинні документи, облікові реєстри, фінансова, статистична та інша звітність складаються українською мовою. Документи, що є підставою для записів у бухгалтерському обліку і складені іноземною мовою, повинні мати узгоджений автентичний переклад українською мовою, відповідно до вимог статті 11 Закону України «Про мови в Українській РСР».

13. Затвердити розроблений на підставі Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов»язань і господарських операцій підприємств і організацій (див. наказ МФ України №291 від 21.12.99 р.) робочий план рахунків із використанням рахунків першого, другого та третього порядку.

13.1. Використовувати для узагальнення інформації про витрати підприємства рахунки класу 9 «Витрати виробництва».

14. Організувати аналітичний облік руху товарно-матеріальних цінностей таким чином за підрозділами:

14.1. У бухгалтерії — у кількісно-сумовому вимірі;

14.2. На складах — у кількісному вираженні;

14.3. У торговому залі — у кількісно-сумовому вимірі.

15. Використовувати на підприємстві таку методику бухгалтерського обліку:

15.1. До основних засобів відносити матеріальні активи, очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких більше одного року (або операційного циклу, якщо він довший за рік), первісна вартість яких більша за 1000 грн.

15.2. Нарахування амортизації за основними засобами здійснювати прямолінійним методом;

15.3. Обліковою одиницею бухгалтерського обліку основних засобів вважати об»єкт основних засобів;

15.4. Термін використання нематеріальних активів визначати по кожному об»єкту окремо, в момент його зарахування на баланс.

15.5. Амортизацію нематеріальних активів здійснювати прямолінійним методом;

15.6 Вважати матеріальні активи з терміном корисного використання (експлуатації) понад один рік вартістю до 1000 грн. малоцінними необоротними матеріальними активами (МНМА):

15.6.1. Амортизацію за МНМА нараховувати прямолінійним методом;

15.7. Матеріальні активи, що використовуються не більше одного року, вважати малоцінними та швидкозношуваними предметами (МШП):

15.7.1. Нарахування зносу за МШП здійснювати у розмірі 100 (сто) відсотків балансової вартості таких предметів при передачі їх зі складу в експлуатацію. Здійснювати обов»язкове ведення кількісного обліку таких предметів у розрізі матеріально відповідальних осіб до моменту їх повної ліквідації (списання з балансу);

15.8. Визнання та первісну оцінку запасів (матеріалів, сировини, палива, комплектуючих виробів, товарів) здійснювати залежно від шляхів надходження запасів на підприємство: придбані за плату, виготовлені власними силами, внесені до статутного капіталу, одержані безоплатно, придбані у результаті обміну на подібні та неподібні запаси згідно з ПСБО 9 «Запаси»:

15.8.1. Обліковою одиницею бухгалтерського обліку запасів вважати найменування запасів;

15.8.2. Оцінку запасів при відпуску  здійснювати за методом середньозваженої собівартості;

15.9. Суми доходів відображати в бухгалтерському обліку відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 15 «Дохід», яке затверджене наказом МФ України від 29.11.99 р. №290.

15.10. Витрати відображати в бухгалтерському обліку відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 «Витрати», яке затверджене наказом МФ України від 31.12.99 р. №318:

15.11. Витрати майбутніх періодів  обліковувати на рахунку 39 “ Витрати майбутніх періодів”.

16. Затвердити перелік створюваних на підприємстві резервів (фондів): фонд соціально-культурного розвитку, резервний фонд.

17. Для класифікації поточних зобов»язань, оборотних активів, дебіторської заборгованості, МШП, МНМА та інших статей балансу керуватися встановленою технологією виробництва та затвердженою технологічною документацією з тривалістю операційного циклу 1 місяць. 

18. На підприємстві застосовуються форми та системи оплати праці згідно з умовами, передбаченими колективним договором:

19. Застосовувати на підприємстві передбачені чинними нормативними актами граничні норми добових на службові відрядження, граничну величину розрахунків готівкою, строки звітування за витрачання коштів тощо.

20. Відповідальність за організацію робіт з ведення обліку, зберігання й видавання трудових книжок і виконавчих листів покласти на директора.

21.Вносити зміни  в даний наказ в зв’язку з зміною законодавства  виданням відповідних наказів по підприємству про зміну облікової політики ДП АТ “Київхліб” “Сквирський хлібзавод”.

22. Вносити зміни в облікову політику ДП АТ “Київхліб” “Сквирський хлібзавод” в відповідності з П(С)БО 6 “Виправлення помилок і зміни в фінансових звітах”.

23. Загальний контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою:

24. Зі змістом наказу ознайомити (під розписку) усіх посадових осіб, причетних до його виконання.

Керівник підприємства _______________________________

(підпис)

З наказом ознайомлені: ________________________________________

(наводиться перелік та підписи відповідальних посадових осіб)

(підпис, ПІБ)
Додаток Б

ПЛАТІЖНЕ ДОРУЧЕННЯ №16

 

 

0410001

 

 

 

 

 

 

 

від 2 квітня 2002р.

 

Одержано банком

 

«____»________________200__р

Платник  ДП АТ “Київхліб” “Сквирський хлібзавод”

 

Код

27252370

 

 

 

 

 

Банк платника

 

код банку

 

ДЕБЕТ рах.№

СУМА

Сквирська філія АППБ “Аваль”

 

 

 

у м. Київ

347078

 

26002015027920

 

91,00

Одержувач  УДК у Київській області

Код

24262621

 

 

 

КРЕДИТ рах.№

 

 

 

37176999900104

Банк одержувача

 

код банку

УДК

 

 

 

у м. Києві

820019

 

 

Сума (словами)

 

 

 

 

 

Дев»яносто одна грн. 00 коп.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Призначення платежу

Відрахування за березень м-ць 2002р. для р/р 3712225884905 перераховується повністю.Реєстраційний номер страхувальника №2605092300 Без ПДВ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проведено банком

 

«____»________________200__р

 

Підпис банку

М.П.

Підпис     ________________

 

________________

 

 

 


Додаток В

 Виконавець 38

==============================================================

Банк : Сквирська філія АППБ “Аваль

ДП АТ “Київхліб” “Сквирський хлібзавод”

347078 Oco.pax 26002015027920 22/05/02 21/05/02 38

Вхідний залишок  :                             0.00        6757.32

  6 322441 26005251047001  10   980                2425.75

  6 322441 26005472011001   4    980              10035.63

 Всього обоpотiв :                              0.00        12461.38

Вихідний залишок :                           0.00        19218.70

 


Додаток Г

 

Додаток 6 до Інструкції про організацію роботи з

готівкового обігу установами

банків України

Заявка-розрахунок для встановлення ліміту

залишку готівки в касі, порядку і строків

здавання готівкової виручки

на 2002 р.

Найменування підприємства

ДП АТ “Київхліб” “Сквирський хлібзавод”

Найменування установи банку

Сквирська філія АППБ “Аваль”

Номер поточного рахунка

26001015028920

Місцезнаходження підприємства, телефон

м. Сквира, вул. Леніна, 18

тел. 4-23-53

 

1. Касові обороти

(грн.)

Найменування показників

 

Фактично за три місяці минулого року, в яких був найбільший обсяг касових операцій

головна каса підприємства

 

каси відокремлених підрозділів

усього

 

1

2

3

4

1. Готівкова. виручка (надходження до кас підприємств, крім сум, що одержані з установ банків)

400000

 

 

400000

 

2. Середньоденна виручка (рядок 1 розділити на кількість робочих днів підприємства за три місяці)

18181

 

 

18181

 

3. Виплачено готівкою на різні потреби (крім виплат, пов»язаних з оплатою праці, пенсій, стипендій, дивідендів)

100500

 

 

100500

 

4. Середньоденна видача готівки (рядок 3 розділити на кількість робочих днів підприємства за три місяці)

4568

4568

 

 

2. Ліміт каси, порядок і строки здавання готівкової виручки

Найменування показників

Пропонується підприємством

Установлено банком

 

1

2

3

1. Загальний ліміт залишку готівки в касі підприємства

1700

 

1700

 

2. Порядок здавання виручки

 

 

3. Строки здавання виручки

 

 

 

Керівник ДП АТ “Київхліб”

“Сквирський хлібзавод”

                                                                         Керівник установи банку

Головний (старший) бухгалтер

«_»  _____________      200_ р.                 «_»  _____________      200_ р.

 

М. П.                                                                   М. П.


Додаток Д

 

 

 

 

 

 

 


Додаток Е

 

ДП АТ “Київхліб” “Сквирський хлібзавод”

 

Типова форма № КО-1

 

ДП АТ “Київхліб” “Сквирський хлібзавод”

 

 

 

 

 

Затверджена наказом Мінстату

 

Код за

ЄДРПОУ

27252370

 

 

 

України від 15.02.96р. №51

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПРИБУТКОВИЙ КАСОВИЙ ОРДЕР

 

 

КВИТАНЦІЯ

Номер

доку-

мента

Дата

складання

Кореспонду-

ючий

рахунок,

субрахунок

Код

аналі-

тичного

обліку

Сума

Код

цільового

призна-

чення

до прибуткового касового

ордеру № 1

103

10.04.01

 

361

301

300,00

 

Прийнято від

Іванова  І. П.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прийнято від

Іванова І. П.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

прізвище,  ім»я, по-батькові

 

 

Підстава

 

Виручка

 

Підстава

 

виручка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сума

Триста гривень 00 коп.

 

 

 

 

 

 

 

Триста гривень 00 коп.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

прописом

 

 

Прописом

в тому числі ПДВ

П»ятдесят гривень 00 коп.

 

 

 

 

 

в  т. ч. ПДВ:         50.00  .

 

Додаток

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 квітня 2001р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Головний бухгалтер

 

Підпис

 

 

 

 

 

 

 

М.П.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Головний бухгалтер

 

Одержав касир

 

Підпис

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Касир

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Додаток Ж

 

 

 

 

 

 

 

Типова форма  № КО-2

ДП АТ “Київхліб” “Сквирський хлібзавод”

 

 

 

 

 

Затверджено наказом Мiнстату України вiд 15.02.1996р. №54

Iдентифiкацiйний

 

 

 

 

 

 

 

код ЄДРПОУ

27252370

 

 

 

 

Код за УКУД

 

ВИДАТКОВИЙ КАСОВИЙ ОРДЕР

Номер

документа

Дата

складання

Кореспондуючий 

рахунок,

субрахунок

Код аналітичного обліку

Сума

Код

цільового

призначення

1

01.06.02

 

66.1

30.1

5823,75

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Видати

Сірко І. М.

 

 

 

 

 

 

Підстава:

Розрахунково-платіжна  відомість  № 5 за  травень

 

 

 

Сума:

П’ять тисяч вісімсот двадцять три грн. 75 коп.

 

 

 

 

 

прописом

 

 

 

Додаток:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Керівник   .   .

 

 

 

 

Головний  бухгалтер       .  .

Одержав

_______________________________________________________________________________________ грн. __________ коп.

 

 

 

прописом

 

 

 

 

 » ____ «  _______________ 2001       р.

 

 

 Підпис

_________________________

 

Паспорт: серiя    номер    виданий   .  .

 

 

Назва, номер, дата та мiсце видачi документу, який засвідчує особу одержувача

 

 

 

 

 

 

Видав касир

 

 

Сірко І. М.

 

 

 


Додаток К

 

ДП АТ “Київхліб” “Сквирський хлібзавод”

(підприємство, організація)

Типова форма № КО-За

ЗАТВЕРДЖЕНО

наказом Мінстату України

від 15 лютого 1996 року № 51

 

Ідентифікаційний код ЄДРПОУ 27252370         Код за УКУД_________

 

ЖУРНАЛ РЕЄСТРАЦІЇ ПРИБУТКОВИХ ТА ВИДАТКОВИХ КАСОВИХ ДОКУМЕНТІВ 2001 р.

 

Прибутковий документ

Сума,

грн.

 

Примітка

 

 

Видатковий документ

Сума, грн.

 

Примітка

 

дата

номер

дата

номер

1

2

3

4

5

6

7

8

 

03.04. 2001 р.

 

 

 

350

 

 

 

150

 

 

Оплата, фірма

ТОВ «Сапфір:» за товар за накладною № 45

від 03. 04.2001 р.

 

03.04. 200 1 р.

 

 

 

345

 

 

 

500

 

 

Мостовому В. К.

на витрати на відрядження, наказ № 45 від

02.04.2001 р.

 

03.04. 2001 р.

 

 

 

351

 

 

 

180

 

 

 

Михайленко П.П., виручка

 

 

 

03.04. 2001 р.

 

 

 

346

 

 

 

1400

 

 

Оленеву B.C.

позика за договором № 35 від

29.03.2001 р.

03.04. 2001 р.

 

352

 

350

 

Карпін С.Я., повернення підзвітних сум

 

03.04. 2001 р.

 

347

 

280

 

Канському П.Р. у підзвіт на госппотреби

 

 


Додаток Л

 

Касова книга ДП АТ “Київхліб” “Сквирський хлібзавод”

Частина аркуша, що залишається в касовій книзі

(лицьовий бік)

Каса за «10» квітня 2001  р. Аркуш 63

Номер документа

 

Від кого одержано або кому видано

 

Номер кореспондую­чого рахунка

При­буток

 

Вибуток

 

1

2

3

4

5

 

Залишок на початок дня

120,00

X

ПКО

№ 101

Гуренко І.С.

 

372

 

80,00

 

 

 

ПКО

№ 102

Чек № 1285942

 

311

 

1390,00

 

 

 

ПКО

№ 103

ТОВ «Альфа»

 

361

 

260,00

 

 

 

ВКО

№ 448

ЗП, пл. від. № 5

 

661

 

 

 

200,00

 

ВКО

№ 449

Квитанція №…

 

311

 

 

 

850,00

 

ВКО

№ 450

Петрову A.I.

 

372

 

 

 

100,00

 

ВКО

№ 451

Сидорову Є. Г.

 

372

 

 

 

130,00

 

ВКО

№ 452

ЗП, пл. від. № 6

 

661

 

 

 

300,0

 

ВКО

№ 453

Петросяну Є.В.

 

661

 

 

 

50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Перенесення

 

1730,00

1630,00

 

Зворотний бік

Номер документа

 

Від кого одержано або кому видано

 

Номер кореспонду­ючого рахунка

Прибу­ток

 

Вибуток

 

1

2

3

4

5

 

 

 

Разом за день

1730,00

1630,00

Залишок на кінець дня

220,00

X

у тому числі на зарплату

100,00

X

Касир _________

Записи у касовій книзі перевірив та документи у кількості   девять чотири прибуткових та шість вибуткових одержав

Бухгалтер _______


Додаток М

Договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність

З метою забезпечення збереження матеріальних цінностей,

приналежних      ДП АТ “Київхліб” “Сквирський хлібзавод”

                                      (найменування підприємства, установи, організації)

директор “Сквирський хлібзавод” ___Давцов М. І________________

                                                                    (посада, прізвище, ім»я, по батькові)

іменований далі «адміністрація», виступаючи від імені підприємства, установи, організації, з одного боку, і працівник фінансового відділу

який займає посаду касира,

________________Серебрянко Є. А.________________

                                                         (прізвище, ім»я, по батькові)

іменований далі «працівник», з іншого боку, уклали цей договір про нижченаведене:

1. Працівник, що виконує роботу, безпосередньо пов»язану зі зберіганням коштів бере на себе повну матеріальну відповідальність за незабезпечення збе­реження довірених йому підприємством, установою, організацією матері­альних цінностей і у зв»язку з викладеним зобов»язується:

а) дбайливо ставитися до переданих йому для зберігання або для інших цілей матеріальних цінностей підприємства, установи, організації та вжи­вати заходів до запобігання збитку;

б) вчасно повідомляти адміністрації підприємства, установи, організації про всі обставини, що загрожують забезпеченню збереження довірених йому матеріальних цінностей;

в) вести облік, складати і подавати у встановленому порядку товарно-грошові та інші звіти про рух і залишки довірених йому матеріальних цінностей;

г) брати участь в інвентаризації довірених йому матеріальних цінностей.

2. Адміністрація зобов»язується:

а) створювати працівнику умови, необхідні для нормальної роботи і забезпечення повного збереження довірених йому матеріальних цінностей;

б) знайомити працівника з чинним законодавством про матеріальну відповідальність робітників та службовців за збиток, заподіяний підпри­ємству, установі, організації, а також з чинними інструкціями, норматива­ми і правилами зберігання, приймання, обробки, продажу (відпуску), перевезення чи застосування в процесі виробництва переданих йому мате­ріальних цінностей;

в) проводити в установленому порядку інвентаризацію матеріальних цінностей.

3. У разі незабезпечення з вини працівника збереження довірених йому матеріальних цінностей визначення розміру збитку, заподіяного підпри­ємству, установі, організації, та його відшкодування здійснюються відпо­відно до чинного законодавства.

4. Працівник не несе матеріальної відповідальності, якщо збиток заподія­но не з його вини.

5. Дія цього договору поширюється на увесь час роботи з довірени­ми працівнику матеріальними цінностями підприємства, установи, організації.

6. Цей договір складено у двох примірниках, з яких перший знаходиться в адміністрації, а другий — у працівника.

Адреси сторін договору:                               Підписи сторін договору:

адміністрації                                                 адміністрації ____ /підпис/

м. Сквира, вул. Леніна, 18                           працівника _____ /підпис/ працівника м. Сквира, вул. Маяковського, 28

Дата укладення договору 25.04.2001 р.      М.П.

 

 


Додаток Н

 

 

Додаток

 

 

 

 

до Положення (стандарту)

 

 

бухгалтерського обліку 2

 

 

 

 

Коди

 

Дата

(рік, місяць, число)

 

 

Підприємство  Сквирський хлібзавод

за

ЄДРПОУ

 

 

Територія

за

КОАТТУ

 

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

 

Галузь

за

ЗКГНГ

 

 

Вид економічної діяльності

за

КВЕД

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

Баланс

 

 

 

 

                                        на 1  січня            2001 року

 

 

 

 

Форма № 1

 

 

 

 

Код за ДКУД 1801001

 

 

Код

На початок

На кінець

 

Актив

рядка

звітного

звітного

 

 

 

періоду

періоду

 

1

2

3

4

 

1. Необоротні активи

 

 

 

 

Нематеріальні активи:

 

 

 

 

залишкова вартість

0 10

100

110

 

первісна вартість

0 11

100

135

 

Знос

0 12

 

25

 

Незавершене будівництво

0 20

1000

1000

 

Основні засоби:

 

 

 

 

залишкова вартість

0 30

9418,9

8120,7

 

первісна вартість

0 31

470,9

490,8

 

Знос

0 32

9889,8

8611,5

 

Довгострокові фінансові інвестиції :

 

 

 

 

які обліковуються за методом участі

 

 

 

 

в капіталі інших підприємств

0 40

 

 

 

інші фінансові інвестіції

0 45

 

 

 

Довгострокова дебіторська заборго-

 

 

 

 

ваність

0 50

 

 

 

Відстрочені податкові активи

0 60

 

 

 

Інші необоротні активи

0 70

 

 

 

Усього за розділом 1.

0 80

10518,9

9230,7

 

2. Оборотні активи

 

 

 

 

Запаси:

 

 

 

 

виробничі запаси

100

2433,9

2927,6

 

тварини на вирощуванні та відгодівлі

110

 

 

 

незавершене виробництво

120

 

 

 

готова продукція

130

 

 

 

товари

140

 

 

 

Векселі одержані

150

 

 

 

Дебіторська заборгованість за товари,

 

 

 

 

роботи, послуги:

 

 

 

 

чиста реалізаційна вартість

160

607,6

653,9

 

первісна вартість

161

607,6

653,9

 

резерв сумнівних боргів

162

 

 

 

Дебіторська заборгованість за розра-

 

 

 

 

хунками:

 

 

 

 

з бюджетом

170

 

 

 

за виданими авансами

180

 

 

 

з нарахованих доходів

190

 

 

 

із внутрішніх розрахунків

200

 

 

 

Інша поточна дебіторська заборгова-

 

 

 

 

ність

210

 

 

 

Поточні фінансові інвестиції

220

 

 

 

Грошові кошти та їх еквіваленти :

 

 

 

 

у національній валюті

230

773,2

19,6

 

в іноземній валюті

240

 

 

 

Інші оборотні активи

250

 

 

 

Усього за розділом 2.

260

3814,7

3601,1

 

3. Витрати майбутніх періодів

270

 

30

 

БАЛАНС

280

14333,6

12861,8

 

 

Код

На початок

На кінець

 

Пасив

рядка

звітного

звітного

 

 

 

Періоду

Періоду

 

1

2

3

4

 

1. Власний капітал

 

 

 

 

Статутний капітал

300

11000

11000

 

Пайовий капітал

310

 

 

 

Додатковий вкладений капітал

320

 

 

 

Інший додатковий капітал

330

 

 

 

Резервний капітал

340

1042,54

966,4

 

Нарозподілений прибуток (непокритий

 

 

 

 

збиток)

350

121,06

90,0

 

Неоплачений капітал

360

 

 

 

Вилучений капітал

370

 

 

 

Усього за розділом 1.

380

12163,6

12056,4

 

2. Забеспечення наступних витрат

 

 

 

 

і платежів

 

 

 

 

Забеспечення виплат персоналу

400

0

8,6

 

Інші забеспечення

410

 

 

 

Цільове фінансування

420

 

 

 

Усього за розділом 2.

430

0

8,6

 

3. Довгострокові зобов,язання

 

 

 

 

Довгострокові кредити банків

440

150

10

 

Інші довгострокові фінансові

 

 

 

 

зобов,язання

450

 

 

 

Відстрочені податкові зобов,язання

460

 

 

 

Інші довгострокові зобов,язання

470

 

 

 

Усього за розділом 3.

480

150

10

 

4. Поточні зобов,язання

 

 

 

 

Короткострокові кредити банків

500

 

 

 

Поточна заборгованість за довгостро-

 

 

 

 

ковими зобов,язаннями

510

 

 

 

Векселі видані

520

 

 

 

Кредиторська заборгованість за това-

 

 

 

 

ри, роботи, послуги

530

2006,1

770,12

 

Поточні зобов,язання за розрахунками:

 

 

 

 

з одержаних авансів

540

 

 

 

з бюджетом

550

 

 

 

з позабюджетних платежів

560

 

 

 

зі страхування

570

3,9

4,68

 

з оплати праці

580

10

12

 

з участниками

590

 

 

 

із внутрішніх розрахунків

600

 

 

 

Інші поточні зобов,язання

610

 

 

 

Усього за розділом 4.

620

2020

786,8

 

5. Доходи майбутніх періодів

630

 

 

 

БАЛАНС

640

14333,6

12861,8

 

                                                     Керівник                     М.П.                      

 

                                Головний бухгалтер

 

 

 


Додаток О

 

 

 

 

Додаток

 

 

 

 

 

 

до Положення (стандарту)

 

 

 

 

бухгалтерського обліку 4

 

 

 

 

 

 

 

 

Підприємство   Сквирський хлібзавод

 

за

ЄДРПОУ

 

Коди

 

Територія

 

за

КОАТУУ

 

 

 

Орган державного управління

 

за

СПОДУ

 

 

 

Галузь  торгівля

 

за

ЗКГНГ

 

 

 

Вид економічної діяльності

 

за

КВЕД

 

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

Контрольна сума

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Звіт

 

 

 

 

 

про рух грошових коштів

 

 

 

 

     за    2001  р.

 

 

 

 

 

 

Форма № 3

 

 

 

 

 

Код за ДКУД 1801004

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

За попередній період

За звітний період

 

Стаття

Код

Надход-

Видаток

Надход-

Видаток

 

 

 

ження

 

ження

 

 

1

2

3

4

5

6

 

1. Рух коштів у результаті

 

 

 

 

 

 

операційної діяльності

 

 

 

 

 

 

Прибуток (збиток) від звичайної

 

 

 

 

 

 

діяльності до оподаткування

0 10

158,78

 

96,0

 

 

Коригування на:

 

 

 

 

 

 

амортизацію необоротних активів

0 20

472,62

x

169,4

х

 

збільшення (зменш.) забеспечень

0 30

 

32,6

8,6

 

 

збиток (прибуток) від нереалізова-

 

 

 

 

 

 

них курсових різниць

0 40

 

 

 

 

 

збиток (прибуток) від неопераційної

 

 

 

 

 

 

діяльності

0 50

 

 

 

 

 

Витрати на сплату відсотків

0 60

 

х

 

х

 

Прибуток (збиток) від операційної

 

 

 

 

 

 

діяльності до зміни в чистих оборот-

 

 

 

 

 

 

них активах

0 70

598,8

 

274

 

 

Зменшення (збільшення):

 

 

 

 

 

 

оборотних активів

0 80

 

617,9

 

390,5

 

витрат майбутніх періодів

0 90

 

 

 

33,4

 

Зменшення (збільшення):

 

 

 

 

 

 

поточних зобов,язань

100

1349,9

 

 

753,7

 

доходів майбутніх періодів

110

0

0

 

 

 

Грошові кошти від операційної

 

 

 

 

 

 

діяльності

120

1330,8

 

 

903,6

 

Сплачені:

 

 

 

 

 

 

відсотки

130

х

 

х

 

 

податки на прибуток

140

х

145

х

 

 

Чистий рух коштів до надзвичайних

 

 

 

 

 

 

подій

150

1330,8

 

 

903,6

 

Рух коштів від надзвичайних подій

160

 

 

 

 

 

Чистий рух коштів від операційної

 

 

 

 

 

 

діяльності

170

1330,8

 

 

903,6

 

2. Рух коштів у результаті інвести-

 

 

 

 

 

 

ційної діяльності

 

 

 

 

 

 

Реалізація:

 

 

 

 

 

 

фінансових інвестицій

180

 

 

130

 

 

необоротних активів

190

 

x

49,1

x

 

майнових комплексів

200

 

 

 

 

 

Отримано:

 

 

 

 

 

 

відсотки

210

 

х

 

х

 

дивіденди

220

 

х

 

х

 

Інши надходження

230

 

х

 

х

 

Придбання:

 

 

 

 

 

 

фінансових інвестицій

240

х

 

х

 

 

необоротних активів

250

x

558,1

x

33

 

майнових комплексів

260

х

 

х

 

 

Інши платежі

270

х

 

х

 

 

Чистий рух коштів до надзвичайних

 

 

 

 

 

 

подій

280

 

558,1

146,1

 

 

Рух коштів від надзвичайних подій

290

 

 

 

 

 

Чистий рух коштів від інвестиційної

 

 

558,1

146,1

 

 

діяльності

300

0

 

 

 

 

3. Рух коштів у результаті фінан-

 

 

 

 

 

 

сової діяльності

 

 

 

 

 

 

Надходження власного капіталу

310

 

х

 

х

 

Отримані позики

320

 

х

 

х

 

Інши надходження

330

140

х

 

х

 

Погашення позик

340

х

140

х

 

 

Сплачені дивіденди

350

х

 

х

 

 

Інші платежі

360

х

 

х

 

 

Чистий рух коштів до надзвичайних

 

 

 

 

 

 

подій

370

0

 

 

 

 

Рух коштів від надзвичайних подій

380

 

 

 

 

 

Чистий рух коштів від фінансової

 

 

 

 

 

 

діяльності

390

0

 

 

 

 

Чистий рух коштів за звітний період

400

772,5

 

 

757,5

 

Залишок коштів на початок року

410

0,6

x

773,2

х

 

Вплив зміни валютних курсів на зали-

 

 

 

 

 

 

шок коштів

420

0,1

x

3,9

 

 

Залишок коштів на кінець року

430

773,2

x

19,6

х

 

 

 

 

 

 

 

 

М.П.

 

 

 

 

 

 

 

Керівник

 

 

підпис

 

 

Головний бухгалтер

 

підпис

 


Додаток П

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

 

 

 

 

до Положення (стандарту)

 

 

бухгалтерського обліку 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коди

 

Дата

(рік, місяць, число)

 

 

Підприємство  Сквирський хлібзавод

за

ЄДРПОУ

 

 

Територія

за

КОАТТУ

 

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

 

Галузь  

за

ЗКГНГ

 

 

Вид економічної діяльності

за

КВЕД

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Звіт

 

 

 

                                                                 про фінансові результати

 

 

                                                                     за     рік      2001 року

 

 

 

 

Форма № 2

 

 

 

 

Код за ДКУД 1801003

 

 

 

 

 

 

 

1.Фінансові результати

 

 

 

 

 

 

 

                    Стаття

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      період

 

1

2

3

4

 

Дохід (виручка) від реалізації продукції

0 10

1236

1114,9

 

Податок на додану вартість

0 15

206

185,82

 

Акцизний збір

0 20

 

 

 

 

0 25

 

 

 

Інші вирахування з доходу

0 30

 

 

 

Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції

0 35

1030

929,08

 

Собівартість реалізованої продукції

0 40

629,4

541,1

 

Валовий:

 

 

 

 

 прибуток

0 50

400

387,98

 

 збиток

0 55

 

 

 

Інші операційні доходи

0 60

 

 

 

Адміністративні витрати

0 70

249

207,6

 

Витрати на збут

0 80

119,9

83,2

 

Інші операційні витрати

0 90

0,3

0,5

 

Фінансові результати від операційної діяльності:

 

 

 

 

прибуток

100

31

96,68

 

збиток

105

 

 

 

Дохід від участі в капіталі

110

 

 

 

Інші фінансові доходи

120

 

 

 

Інші доходи

130

65

62,1

 

Фінансові витрати

140

 

 

 

Втрати від участі в капіталі

150

 

 

 

Інші витрати

160

 

 

 

Фінансові результати від звичайної діяльності

 

 

 

 

до оподаткування:

 

 

 

 

прибуток

170

96

158,78

 

збиток

175

 

 

 

Податок на прибуток від звичайної діяльності

180

28,8

47,64

 

Фінансові результати від звичайної діяльності

 

 

 

 

прибуток

190

67,2

111,15

 

збиток

195

 

 

 

Надзвичайні:

 

 

 

 

доходи

200

 

 

 

витрати

205

 

 

 

Податки з надзвичайного прибутку

210

 

 

 

Чистий:

 

 

 

 

прибуток

220

67,2

111,15

 

збиток

225

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Елементи операційних витрат

 

Найменування показника

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      Період

 

1

2

3

4

 

Матеріальні затрати

230

 

 

 

Витрати на оплату праці

240

 

 

 

Відрахування на соціальні заходи

250

 

 

 

Амортизація

260

 

 

 

Інші операційні витрати

270

 

 

 

Разом

280

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Розрахунок показників прибутко-

 

 

вості акцій

 

 

Назва статті

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      період

 

1

2

3

4

 

Середньорічна кількість простих акцій

300

 

 

 

Скоригована середньорічна кількість простих акцій

310

 

 

 

Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію

320

 

 

 

Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну

 

 

 

 

просту акцію

330

 

 

 

Дивіденти на одну просту акцію

340

 

 

 

 

 

 

 

 

М.П.      

 

 

 

 

                                                     Керівник                                     

 

 

                                Головний бухгалтер

 

 

 

 

 

Запись опубликована в рубрике Готові дипломні роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , , , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.