Зміст
Розділ 1. Значення та сутність експортних операцій підприємства
1.1. Значення та сутність експортних операцій
1.2. Нормативно-правова база по експортним операціям
1.3. Визначення та класифікація експортних операцій
1.4. Зарубіжний досвід проведення експортних операцій
1.5. Техніко-економічна характеристика базового підприємства
Розділ 2. Методика та організація обліку експортних операцій
2.1. Облікова політика підприємства
2.2. Організація первинного обліку експорту
2.3. Аналітичний та синтетичний облік на підприємстві при проведенні експортних операцій
2.4. Податкова та бухгалтерська звітність по експортним операціям
2.5. Інформаційні системи обліку по експортним операціям
Розділ 3. Методика та організація аналізу експортних операцій
3.1. Задачі та джерела аналізу експортних операцій
3.2. Етапи проведення аналізу експортних операцій
3.3. Методика та організація аналізу експортних операцій
3.4. Аналіз експортних операцій
3.5. Підвищення ефективності експортної діяльності ТОВ “Каскад-Продакшн ЛТД”
Розділ 4. Методика та організація аудиту експортних операцій
4.2. Аудит експортних операцій
4.3. Автоматизація аудиту експортних операцій з використанням комп’ютерної техніки
Вступ
В умовах формування ринкових відносин практично неможливо управляти складним економічним механізмом господарюючого суб’єкта, без своєчасної економічної інформації, основну частину якої дає чітко налагоджена система бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту фінансово-господарської діяльності. Дані бухгалтерського обліку і аналізу фінансово-господарської діяльності використовуються для оперативного керівництва роботою суб’єктів господарювання і їхніх структурних підрозділів, для складання економічних прогнозів і поточних планів і, нарешті, для вивчення й дослідження закономірностей розвитку економіки країни.
Міжнародна економічна діяльність суб»єктів господарювання створює умови для їхнього ефективного функціонування в сучасній ринковій економіці і формує об»єктивну основу інтеграції України в світову господарську систему. Значну частину зовнішньоекономічних операцій займають експортні операції.
Бухгалтерський облік експортних операцій, з одного боку, повинен всебічно і повно охоплювати їх форми та різновиди, а з іншого – бути адаптивним до обліково-аналітичної системи взагалі.
Бухгалтерський облік є функцією управління підприємства. На бухгалтерський облік покладено завдання з поліпшення інформаційного забезпечення управління і контролю за збереженням власності та зміцненням фінансового стану підприємства, підвищенням ефективності діяльності та зменшенням ризику втрати коштів через непродумані дії.
Одними із елементів системи управління експортними операціями підприємства є економічний аналіз. Економічний аналіз експортних операцій є основним напрямком аналізу майбутнього, тому що його методика дозволяє при наявності стислого обсягу інформації про результати діяльності господарюючого суб’єкта визначити його потенційні можливості, внутрішні резерви, використання яких дозволить досягти позитивних змін фінансових результатів діяльності. Особливого значення це набуває в сучасний період, коли більшість інформації про господарську діяльність підприємці відносять до категорії комерційної таємниці, та у розпорядження аналітика надходить в основному офіційна фінансова звітність.
Методика та організація обліку, аналізу і аудиту експортних операцій підприємства не достатньо висвітлена в сучасній літературі, що пов’язано зі зміною нормативної бази та податкового законодавства в країні.
Саме тому тема дипломної роботи “Методика та організація обліку, аналізу і аудиту експортних операцій підприємства” є досить актуальною.
Теоретичну основу дослідження питання обліку експортних операцій склали закони України, Інструкції та Положення з бухгалтерського обліку, наукові праці зарубіжних та вітчизняних вчених, таких як: Грабова Н.Н., Завгородній В. П., Добровський В. Н та інших.
Метою даної дипломної роботи є визначення методики та організації обліку, аналізу та аудиту експортних операцій підприємства в сучасних економічних умовах в Україні.
Для досягнення поставленої мети вирішено наступні завдання:
— розкрити значення та сутність методики та організації обліку, аналізу і аудиту експортних операцій підприємства;
— дослідити нормативно-правову базу по експортним операціям;
— дати визначення та класифікацію експортних операцій;
— розглянути зарубіжний досвід проведення експортних операцій;
— розглянути техніко-економічну характеристика базового підприємства;
— розглянути облікову політику підприємства;
— розкрити організацію первинного обліку на підприємстві;
— розглянути аналітичний та синтетичний облік на підприємстві при проведенні експортних операцій;
— розглянути податкову та бухгалтерську звітність по експортним операціям;
— висвітлити задачі та джерела аналізу, прогнозування;
— розглянути етапи проведення аналізу експортних операцій;
— провести аналіз проведення експортних операцій;
— розглянути задачі та джерела аудиту;
— дослідити аудит та контроль експортних операцій на підприємстві;
— подати вхідна та вихідну інформаційну систему по проведенню експортних операцій підприємства;
— розглянути систему та технології обліку проведення експортних операцій.
Предметом дослідження є експортні операції базового підприємства.
Об’єктом дослідження є підприємство ТОВ “Каскад-Продакшн ЛТД”.
Дипломна робота складається із вступу, чотирьох розділів, висновку, списку використаних джерел і додатків.
У вступі обґрунтовано актуальність теми дослідження, наведено мету, завдання, предмет і об’єкт дослідження.
В першому розділі розглянуто методику та організації обліку, аналізу та аудиту експортних операцій. В другому розділі розглянуто методику та організацію бухгалтерського обліку експортних операцій. В третьому розділі розглянуто методику та організацію аналізу експортних операцій. В четвертому розділі розглянуто методику та організацію експортних операцій.
Розділ 1. Значення та сутність експортних операцій підприємства
1.1. Значення та сутність експортних операцій
Одне з основних завдань бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту експортної діяльності — забезпечення керівництва підприємства та інших зацікавлених осіб достатньою інформацією, необхідною для прийняття виважених управлінських рішень, а також створення системи внутрішнього контролю з метою посилення ефективності діяльності підприємств та запобігання крадіжок та інших зловживань.
Організація та здійснення експорту потребують дотримання наступних вимог:
— відображення в бухгалтерському обліку валютних операцій в валюті їх здійснення та паралельно в валюті звітності за курсом НБУ на дату здійснення такої операції;
— своєчасне надання адміністрації, податковим і статистичним органам інформації про результати діяльності підприємства, в т.ч. зовнішньоекономічної;
— забезпечення своєчасних і правильних розрахунків за зовнішньоторговельними операціями.
Для виконання зазначених вимог та досягнення поставлених цілей необхідно вирішити комплекс завдань бухгалтерського обліку .
Завдання методологічного характеру. Як правило, для обліку експорту застосовується національний План рахунків тієї країни, на території якої функціонують суб»єкти зовнішньоекономічної діяльності. Якщо засновниками спільних підприємств, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність, передбачено використання Плану рахунків інших країн, то це повинно бути зумовлено договором. В такому випадку в межах своєї країни облікові регістри, Головна книга і бухгалтерська звітність складаються на підставі національного Плану рахунків, а інформація для партнера, що міститься у зазначених документах, може бути надана на підставі рахунків його держави. Об»єкти повинні групуватися і відображатися на бухгалтерських рахунках протягом звітного періоду.
Завдання методологічного характеру вирішують також питання визначення цінових компонентів при обчисленні вартості продукції, вибору методів оцінки засобів підприємства та джерел їх утворення.
….
Від»ємна різниця від перерахунку у гривні іноземної валюти, що перебувала на обліку підприємства на кінець звітного періоду, у разі зменшення валютного обмінного курсу Національного банку України.
Від»ємна різниця від перерахунку у гривні дебіторської заборгованості в іноземній валюті, що перебувала на обліку підприємства на кінець звітного періоду, при зменшенні валютного (обмінного) курсу Національного банку України, а також додатна різниця від перерахунку кредиторської заборгованості при збільшенні вказаного курсу.
2.5. Інформаційні системи обліку по експортним операціям
Розв»язання задач обліку експортних операцій на підприємстві ТОВ «Каскад-Продакшн» ЛТД автоматизованим способом забезпечить можливість оперативної обробки інформації для обліку, контролю, аналізу, аудиту та управління за відповідний проміжок часу, сприятиме підвищенню точності й достовірності облікових даних.
Інформаційні системи бухгалтерського обліку повинні забезпечувати виконання всіх функцій та вимог до бухгалтерського обліку. Основою бухгалтерського обліку є облікова політика організації – сукупність правил ведення бухгалтерського обліку, первинного спостереження, вартісного вимірювання, групування та підсумкового узагальнення фактів господарської діяльності.
…
5) характеристика фінансового стану підприємства.
Визначення економічної ефективності та ефекту експортної діяльності підприємства ТОВ «Каскад-Продакшн» ЛТД доцільно проводити в наступній послідовності:
— розрахунок беззбиткової зовнішньоторговельної ціни експортного товару (при відомих повних витратах відповідно до базисних умов постачання);
— розрахунок максимально прийнятних повних витрат на експорт товару відповідно до базисних умов постачання (при відомій зовнішньоторговельній ціні);
— розрахунок економічного ефекту товару;
— розрахунок економічної ефективності експорту товару.
Вартість експорту (експортна виручка) групи товарів, за рік збільшилась на 130 тис. грн. Така зміна викликана:
— зміною кількісної структури експорту, що виявився в збільшенні частки дорожчого товару, це дозволило отримати додатково 237 тисяч гривень;
— зростанням загальної кількості товарів, які експортуються, що збільшило вартість експорту товарів на 43 тис. грн.;
— зниженням експортних цін, які зменшили вартість експорту на 150 тис.грн.
В 2002 ТОВ “Каскад-Продакшн ЛТД” отримало чистого прибутку за рахунок здійснення е6кспортних операцій 28,56 тис. грн., рентабельність реалізації при цьому складала відповідно 3,86%. В 2003 році за рахунок збільшення виручки від реалізації на 17,86 тис. грн. та зменшення витрат вдалося отримати чистого прибутку 55,47 тис. грн. При цьому рентабельність реалізації зросла на 3,47% і становить 7,33%.
Тобто, в 2003 році прибуток зріс порівняно з 2002 на 26,91 тис. грн., за рахунок збільшення обсягу продаж зріс на 1,1 тис. грн., за рахунок зміни питомої ваги товарів зріс на 3,46 тис. грн., за рахунок зменшення повної собівартості зріс на 11,24 тис. грн. та за рахунок збільшення виручки від реалізації товарів зріс на 11,11 тис. грн..
3.5. Підвищення ефективності експортної діяльності ТОВ “Каскад-Продакшн ЛТД”
Поведінка ТОВ “Каскад-Продакшн ЛТД” на зовнішньому ринку значною мірою визначається внутрішніми її можливостями і перспективами розвитку при досягнутому рівні стратегічного управління. У той самий час стратегія зовнішньоекономічної діяльності є однією з важливих складових стратегічного плану ТОВ “Каскад-Продакшн ЛТД” і системи стратегічного управління.
Процес розробки стратегії поведінки ТОВ “Каскад-Продакшн ЛТД” на зовнішньому ринку має включати шість етапів:
— всебічний аналіз стану і розвитку зовнішньоекономічної діяльності;
— аналіз очікуваних змін у кон»юнктурі зовнішнього ринку;
— аналіз можливостей на зовнішньому ринку з урахуванням прогностичних змін у його кон»юнктурі;
— аналіз внутрішньої і зовнішньої бюджетно-податкової політики і впливи змін у ній на умови діяльності організації;
— аналіз тенденцій розвитку світової економіки, стан і тенденції розвитку світового ринку, включаючи ринок кредиту, зовнішньоторговельної політики різних країн, оцінка впливу змін у ній на умови функціонування організації;
…
Основні дії аудитора при використанні прикладної програми методів аудиту експорту при сприянні комп»ютера:
а) Визначення мети прикладної програми;
б) Визначення змісту і доступності файлів об»єкта аудиту;
в) Визначення типів операцій і шляхів, котрі необхідно перевірити;
г) Визначення аудиторських процедур у системі програми;
д) Визначення розподілу обов»язків між комп»ютерним персоналом та керівництвом;
е) Зіставлення вигідності від використання ПЗА з витратами на її впровадження;
є) Оцінка рівня впевненості, що ПЗА будуть правильно оформлені і необхідним чином зафіксовані і зареєстровані;
ж) Визначення дефіциту в комп»ютерній техніці і вміння користуватися нею;
з) Використання функцій програми і оцінка отриманих результатів.
Процедури, які виконуються аудитором для управління прикладними програмами, можуть включати:
а) управління послідовністю подачі тесту там, де це стосується обробки декількох циклів;
б) виконання тесту спочатку на малій кількості даних, а потім запуск програми з повним набором даних;
г) підтвердження того, що для обробки даних використовувалася ефективна версія ПЗА;
д) забезпечення використання ПЗА для обробки даних у відповідний термін і в контрольних точках, які мають суттєвий розмір.
Висновки та пропозиції
Отже, одне з основних завдань бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту експортної діяльності — забезпечення керівництва підприємства та інших зацікавлених осіб достатньою інформацією, необхідною для прийняття виважених управлінських рішень, а також створення системи внутрішнього контролю з метою посилення ефективності діяльності підприємств та запобігання крадіжок та інших зловживань.Вихідним принципом здійснення експортних операцій є комерційний розрахунок на основі принципів господарської та фінансової самостійності та самоокупності з урахуванням власних валютно-фінансових та матеріально-технічних можливостей.
Експортна операція — комерційна діяльність, пов»язана з продажем та вивезенням за кордон товарів, робіт, послуг для передачі їх у власність іноземному контрагенту.
Робота виконана на базі підприємства ТОВ «Каскад-Продакшн» ЛТД, яке є самим великим українським експортером сухих молочних продуктів.
Сфера діяльності підприємства: виробництво високоякісних твердих сирів, казеїну, сухого молока і вершкової олії; транспортні перевезення по території Європи; постачання піддонів і заготівель з деревини; здоровлення і відпочинок у кращих санаторіях України і туристичні послуги.
Основні економічні показники діяльності ТОВ «Каскад-Продакшн» ЛТД в 2003 році значно покращились. В 2003 році були внесені зміни до установчих документів: статутний фонд збільшили на 55 тис. грн. В цьому ж році засновниками були внесені кошти на рахунок підприємства. Залучені кошти дали змогу збільшити обсяг товарної продукції на 110 тис. грн., що становить близько 109,09%. Особливо слід підкреслити зростання чистого прибутку на 17,9 тис. грн., що становить 124,03%. Це відбулось в першу чергу за рахунок повільнішого зростання собівартості реалізованої продукції на 116,88% та незначного зростання фонду оплати праці – на 101,71%. Але зростання середньомісячної заробітної плати також відбулось на 17,5 грн., що становить 103,59%, при цьому середньоспискова чисельність працівників зменшилась лише на одного чоловіка.
Підставою для бухгалтерського запису в ТОВ «Каскад-Продакшн» ЛТДє первинний документ, тому складання документів бухгалтером є першочерговим завданням. Невід»ємною умовою бухгалтерського обліку на ТОВ «Каскад-Продакшн» ЛТДє документальне оформлення кожної господарської операції. Основним документом при переміщенні матеріальних цінностей через митний кордон України є вантажна митна декларація. В основі обліку експортних угод без участі посередника лежить договір поставки. За його умовами українська сторона може отримувати гроші від іноземного покупця до/або після відвантаження експортної продукції.
При здійсненні експортних операцій використовує ТОВ «Каскад-Продакшн» ЛТД рахунок № 362 “Розрахунки з іноземними покупцями”. Готівкова іноземна валюта, що є в касі підприємства, відображається на рахунку 302 «Каса в іноземній валюті». На підприємстві ТОВ “Каскад-Продакшн ЛТД”облік експортних операцій ведеться згідно з нормативними документами. Відхилень не виявлено.
Підприємство ТОВ “Каскад-Продакшн ЛТД” повинно перераховувати валютні статті в гривні за курсом НБУ. Специфічними видами доходів та витрат, які виникають при здійсненні експортної діяльності ТОВ “Каскад-Продакшн ЛТД” та підлягають відображенню в Звіті про фінансові результати, є курсові різниці.
ТОВ “Каскад-Продакшн ЛТД” подає податкову декларацію з податку на додану вартість. ТОВ “Каскад-Продакшн ЛТД” подає розрахунок експортного відшкодування при здійснені продажу товарів (робіт, послуг) за нульовою ставкою податку на додану вартість на експорт та за результатами звітного місяця визначає суму ПДВ, належну до відшкодування з бюджету.
Для визначення ефективності експортних операцій потрібно на підприємствах організувати облік, так щоб забезпечити отримання достовірної інформації про продаж (закупівлю) в абсолютному та натуральному вираженні, а також про витрати та доходи, пов»язані із реалізацією (закупкою) товарів на зовнішньому ринку в розрізі окремих держав.
Визначення економічної ефективності та ефекту експортної діяльності підприємства ТОВ «Каскад-Продакшн» ЛТД доцільно проводити в наступній послідовності:
— розрахунок беззбиткової зовнішньоторговельної ціни експортного товару (при відомих повних витратах відповідно до базисних умов постачання);
— розрахунок максимально прийнятних повних витрат на експорт товару відповідно до базисних умов постачання (при відомій зовнішньоторговельній ціні);
— розрахунок економічного ефекту товару;
— розрахунок економічної ефективності експорту товару.
Провівши аналіз експортних операцій ТОВ «Каскад-Продакшн» ЛТД виявили, що вартість експорту (експортна виручка) групи товарів, за рік збільшилась на 130 тис. грн. Така зміна викликана:
— зміною кількісної структури експорту, що виявився в збільшенні частки дорожчого товару, це дозволило отримати додатково 237 тисяч гривень;
— зростанням загальної кількості товарів, які експортуються, що збільшило вартість експорту товарів на 43 тис. грн.;
— зниженням експортних цін, які зменшили вартість експорту на 150 тис.грн.
В 2002 ТОВ “Каскад-Продакшн ЛТД” отримало чистого прибутку за рахунок здійснення експортних операцій 28,56 тис. грн., рентабельність реалізації при цьому складала відповідно 3,86%. В 2003 році за рахунок збільшення виручки від реалізації на 17,86 тис. грн. та зменшення витрат вдалося отримати чистого прибутку 55,47 тис. грн. При цьому рентабельність реалізації зросла на 3,47% і становить 7,33%.
Тобто, в 2003 році прибуток зріс порівняно з 2002 на 26,91 тис. грн., за рахунок збільшення обсягу продаж зріс на 1,1 тис. грн., за рахунок зміни питомої ваги товарів зріс на 3,46 тис. грн., за рахунок зменшення повної собівартості зріс на 11,24 тис. грн. та за рахунок збільшення виручки від реалізації товарів зріс на 11,11 тис. грн..
Завданням інформаційного забезпечення аудиту експортних операцій є інформування учасників контрольно-ревізійного процесу про стан підприємства, функціонування його в відповідності нормативно-правовим актам та законодавству у господарському механізмі підприємств. Крім того, інформаційне забезпечення є засобом комунікації аудиторів з питань, що стосуються їхньої професійної діяльності.
Аудиторську перевірку експортних операцій ТОВ “Каскад-Продакшн ЛТД” доцільно розділити на два етапи:
1) аудит доцільності, законності і обґрунтованості здійснення підприємством експортної діяльності; аудит її організації та умов виконання;
2) аудит відображення у бухгалтерському обліку, податковій та фінансовій звітності експортних операцій.
У відповідності Законом України “Про аудиторську діяльність” аудиторським підприємством на підставі Договору № 14 від 25.12.2003 була проведена аудиторська перевірка здійснення експортних операцій підприємства ТОВ “Каскад-Продакшн ЛТД” за період з 01.01.2003 по 31.12.2003 р. За результатами аудиту експортних операцій було складено аудиторський висновок. Перевіркою встановлено, що деякі операції підприємства проведені з порушенням законодавства. Проте зазначені моменти мають обмежений вплив на стан справ у цілому і не перекручують дійсного фінансового становища підприємства, що перевіряється.
Розв»язання задач обліку експортних операцій на підприємстві ТОВ «Каскад-Продакшн» ЛТД автоматизованим способом забезпечить можливість оперативної обробки інформації для обліку, контролю, аналізу, аудиту та управління за відповідний проміжок часу, сприятиме підвищенню точності й достовірності облікових даних. Для удосконалення обліку, аналізу та аудиту експортних операцій на ТОВ «Каскад-Продакшн» ЛТД необхідно використовувати нові методи управління і сучасні технічні засоби побудови різноманітних інформаційних систем. Перш за все, необхідно провести корінну реконструкцію його технічної та інформаційної бази на основі впровадження автоматизованої системи обліку, в склад якої входили б автоматизовані робочі місця бухгалтера (АРМБ).
Постановка задач з обліку експортних операцій, які розв’язуються за допомогою ПЕОМ, передбачає їх описання, тобто визначення складу машинограм, функціонального призначення, користувача обліковою інформацією, а також періоду, за який здійснюється розробка машинограм (за добу, декаду, місяць, рік). Задача “Автоматизація обліку, аналізу та аудиту експортних операцій” призначена для забезпечення проведення підприємством обліку продукції, що відвантажена покупцям підприємства на умовах експорту.
На ТОВ «Каскад-Продакшн» ЛТД в подальшому необхідно використовувати 1С:”Підприємство”, що дасть змогу вирішувати в комплексі задачі бухгалтерського обліку.
В подальшому на ТОВ «Каскад-Продакшн» ЛТД важливим аспектом здійснення зовнішньоекономічної діяльності має бути розробка оптимальної маркетингової стратегії, тобто такого поводження, яке б досягало визначеної мети при встановлених можливостях у визначений термін часу.
У цілому процес розробки міжнародної маркетингової стратегії ТОВ «Каскад-Продакшн» ЛТД має включати кілька етапів:
1. Розвиток базової концепції маркетингової діяльності ТОВ «Каскад-Продакшн» ЛТД, що передбачає ситуаційний аналіз, дослідження макро- і мікросередовища функціонування фірми, постановку цілей і формування, оптимізацію стратегічного вибору, конкретизацію тактичних завдань, періодичну ревізію і перегляд маркетингових програм.
2. Використання різних аналітичних підходів до розробки методів експансії і життєдіяльності ТОВ «Каскад-Продакшн» ЛТД на закордонному ринку.
3. Формування й оптимізація особливостей поводження функціонування фірми в міжнародному середовищі, що передбачає відповідний рівень відповідності, рівень узгодження маркетингових програм до закордонних умов і вимоги.
ТОВ «Каскад-Продакшн» ЛТД, зіштовхуючись з безліччю альтернатив закордонних ринків, одержує досвід міжнародного маркетингу, певним чином впливає на умови бізнесу, переробляючи іноземний ринок на один з функціональних ринків фірми. Така позиція поступово перетворюється в оригінальну маркетингову стратегію, що поєднує політику ТОВ «Каскад-Продакшн» ЛТД по товарах, цінам, розміщенню і просуванню товарів і послідовно розраховує слабкі і сильні сторони продукту і фірми і реалії конкуренції. Найбільш важливим етапом розробки міжнародної маркетингової стратегії є формування інтегрованої маркетингової політики, пристосованої до умов глобалізації господарського життя. Міжнародна маркетингова стратегія ТОВ «Каскад-Продакшн» ЛТД теоретично може бути стандартизованою, тобто загальною для всіх зовнішніх і внутрішніх ринків, чи адаптованою, тобто спеціалізованою для кожного конкретного ринку.
Факторами на користь стандартизації можна вважати:
— економію на науково-дослідних витратах;
— економію на виробництві стандартизованої продукції;
— економію на маркетингових заходах; і зручність контролю;
— можливість уніфікації ринків і т.д.
Факторами на користь адаптації можна вважати:
— розмаїтість ринкових умов;
— специфіку державного впливу;
— відмінності в споживчих мотиваціях;
— місцеву ініціативу філій і відділень фірми і їхня вірність раніше обраної маркетингової концепції.
Кожна з цих стратегій має як переваги, так і недоліки. Абсолютна стандартизація неможлива через те, що потреби світового ринку занадто різні і їх важко задовольнити стандартизованою продукцією. Повна стандартизація ускладнюється через основні перешкоди:
— культурних і споживчих особливостях;
— мовних проблем;
— вимог до продукту;
— загальнодоступність і досвід просування товару;
— організаційно-економічні особливості діяльності на даному ринку.
На практиці, як правило, потрібно використовувати взаємозалежну чи інтегровану маркетингова стратегія, що передбачає обмеження спеціалізації загальною політикою фірми. Інтегрована стратегія — це найбільш гнучкий підхід до маркетингової діяльності, тому що зміцнюючи найбільш вигідні для даного ринку елементи стандартизації й адаптації, вона синтезує новий підхід, що найбільшою мірою забезпечує відповідність загальної програми фірми умовам конкретного ринку. Таким чином, інтегрована стратегія дозволяє на практиці реалізувати відомий принцип: стандартизація повинна використовуватися там, де це можливо, а адаптація — там, де це необхідно.
Часткова стандартизація зв»язана з необхідністю угруповання декількох ринків, тим самим уніфікуючи їх чи визнає деякі їхні відмінності несуттєвими. У випадку групування ринків можливе стереотипізація — виділення стереотипних рішень для ринків однієї групи і розширення їх по мультиплікаційному методу. Для ТОВ «Каскад-Продакшн» ЛТД необхідно використовувати інтегровану маркетингову стратегію, що передбачає обмеження спеціалізації загальною політикою фірми. ТОВ «Каскад-Продакшн» ЛТД має розглядати для кожного сегменту ринку варіант отримання найбільшого прибутку.
Процес розробки стратегії поведінки ТОВ “Каскад-Продакшн ЛТД” на зовнішньому ринку має включати шість етапів:
— всебічний аналіз стану і розвитку зовнішньоекономічної діяльності;
— аналіз очікуваних змін у кон»юнктурі зовнішнього ринку;
— аналіз можливостей на зовнішньому ринку з урахуванням прогностичних змін у його кон»юнктурі;
— аналіз внутрішньої і зовнішньої бюджетно-податкової політики і впливи змін у ній на умови діяльності організації;
— аналіз тенденцій розвитку світової економіки, стан і тенденції розвитку світового ринку, включаючи ринок кредиту, зовнішньоторговельної політики різних країн, оцінка впливу змін у ній на умови функціонування організації;
— розробка довгострокової стратегії зовнішньоекономічної діяльності з урахуванням існуючого і прогнозного стану на зовнішніх ринках, а також можливостей і очікуваних змін в умовах функціонування підприємства.
Відправним моментом у стратегічному плануванні ТОВ “Каскад-Продакшн ЛТД” має бути вибір базової стратегії.
Вихідними даними для вибору базової стратегії служать як макроекономічні чинники, так і внутрішні можливості підприємства, що визначаються циклом його розвитку, а основне завдання, що вирішується при цьому, полягає у забезпеченні узгодженості між цілями і ресурсами. Як результат спроб досягнення такого узгодження і виникають альтернативні варіанти. Кожному з них відповідає конкретний блок методів із забезпечення обраних напрямків діяльності, удосконалення організаційної структури і системи управління, зі стимулювання, підбору, ранжирування і підвищення кваліфікації кадрів, освоєння виробництва нових видів продукції, методів просування її на ринок і т.д.
В 2004 році ТОВ “Каскад-Продакшн ЛТД”за рахунок проведення заходів з підвищення ефективності експорту планує отримати виручку від реалізації експорту 1200 тис. грн.., чистого прибутку 150 тис. грн., при цьому рентабельність реалізації планується відповідно 12,5%.
В 2004 році планує збільшити дохід від реалізації експорту на 443,02 тис. грн. (58,52%), та збільшити собівартість експорту на 348,49 тис. грн. (49,68%). При цьому чистий прибуток від реалізації зросте з 55,47 тис. грн. до 150 тис. грн. на 94,53 тис. грн. Тобто, в 2004 році прибуток зросте порівняно з 2003 на 94,53 тис. грн., за рахунок збільшення обсягу продаж зросте на 4,86 тис. грн., за рахунок зміни питомої ваги продукції зросте на 37,14 тис. грн., за рахунок збільшення повної собівартості зменшиться на 305,37 тис. грн. та за рахунок збільшення виручки від реалізації продукції зросте на 357,9 тис. грн..
Список використаних джерел
1. Закон України “Про підприємництво”, затверджений Постановою ВРУ №785-12 від 26.06.90 р. (із змінами №2788-ІІІ від 15.11.2001 р.).// ВВР. – 2001. — №12. – Ст. 42.
2. Закон України “Про господарські товариства”, затверджений Постановою ВРУ №1577-12 від 19.09.91 р. (із змінами №2409-ІІІ від 17.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №31. – Ст. 146.
3. Закон України “Про підприємства в Україні”, затверджений Постановою ВРУ №888-12 від 27.03.91 р. (із змінами №2470-ІІІ від 29.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №32. – Ст. 172.
4. Закон України «Про зовнішньоекономічну діяльність» №959 від 16.04.91 р. №959-XII.
5. Закон України “Про внесення змін до Закону України ”Про оподаткування прибутку підприємств”, затверджений Постановою ВРУ №283/97 від 22.05.97 р. (із змінами).// ВВР. – 2003. — №6. – Ст. 42.
6. Закон України “Про податок на додану вартість”, затверджений Постановою ВРУ №168/97 від 03.04.97 р. (із змінами №2831-ІІІ від 29.11.2002 р.).// ВВР. – 2002. — №5. – Ст. 85.
7. Закон України “Про систему оподаткування”, затверджений Постановою ВРУ №77 від 18.02.97 р. (із змінами №2740-ІІІ від 20.09.2001 р.).// ВВР. – 2001. — №10. – Ст. 27.
8. Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”, Постанова ВРУ №996-XIV від 16.07.99 р.// ВВР. – 1999. — №8. – Ст. 85.
9. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 “Баланс”, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99р. №87// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6.- С.17-20.
10. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 17 «Податок на прибуток», затверджений наказом Міністерства фінансів України №353 від 28.12.2000р.// Бухгалтерський облік і аудит — 2001. — №2. -С.7-12.
11. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 31.03.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6. — С.21-26.
12. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 15 «Дохід», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 29.11.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №12. — С.30-35.
13. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 «Витрати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 29.11.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №12. — С.35-36.
14. Балабанов И.Т. Внешнеэкономические связи: Учеб. пособие для вузов. – 2-е издание. – М.:, 2001. – 354 с.
14. Берсуцкий Я. Г., Дугинская И. А., Дугинский Б. Л. Анализ хозяйственной деятельности предприятия: Учеб. пособ. — Донецк: ДИЭХП, 2000. — 180 с.
15. Білуха М.Т. Теорія бухгалтерського обліку: Підручник. – К., 2000. – 690 с.
16. Бутинець Ф.Ф. Бухгалтерський фінансовий облік, — Житомир: ПП Рута, 2000.-С.365-376.
17. Бутинець Ф.Ф., Жиглей І.В., Пархоменко В.М. Облік і аналіз зовнішньоекономічної діяльності. Підручник. — Житомир: ПП Рута, 2002.-544 с.
18. Бутинець Ф.Ф. Теорія бухгалтерського обліку: Підручник. – 2-ге вид., доп. і перероб. – Житомир: ПП “Рута”, 2000. — 608 с.
19. Бутинець Ф.Ф., Олійник О. В., Шигун М. М., Шулепова С.М. «Організація бухгалтерського обліку», — Житомир: ПП «Рута», 2001. – 428с.
20. Бухгалтерський облік у громадському харчуванні. Навчальний посібник. Ф.Ф. Бутинець та інші. — Житомир: ПП “Рута”, 2002. – 440 с.
21. Бухгалтерський облік за національними стандартами. — Т.: Економічна думка, 2000. — 236 с.
22. Введення в проектний аналіз: Практикум / Чернівецький національний ун-т ім. Юрія Федьковича / С. В. Ксьондз. — Чернівці: Рута, 2001. — 100 с.
23. Величко О. Г., Голов С. Ф. Бухгалтерський облік і фінансова звітність в Україні. — Д.: ТОВ «Баланс-Клуб», 2000. — 768 с.
24. Голов С., Пархоменко В. Новий План рахунків: побудова і застосування // Бухоблік і аудит. — №1. — 2000. – С. 21-22.
25. Голов С.С. Облік і звітність в іноземних валютах // Бухгалтерський облік і аудит. – 1999.–№12.–С. 14–23.
26. Грабова Н. М. Теорія бухгалтерського обліку: 2001 : Навч. посіб. / М.В. Кужельний (ред.). — 6.вид. — К. : А.С.К., 2001. — 266 с.
27. Грабова Н. М., Кривоносов Ю. Г. Облік основних господарських операцій в бухгалтерських проводках: Навч. посіб. — К. : А.С.К., 2001. — 416 с.
28. Грабова Н.Н., Добровский В.Н. Бухгалтерский учет в производственных и торговых предприятиях, 2000.: Учеб. Пособие для студентов вузов / Под. ред. Н.В. Кужельного. – К.: А.С.К., 2000. – 624 с.
29. Зубілевич С. Вимоги до аудиту в умовах реформування обліку і звітності в Україні//Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №10. -С.38-42.
30. Жмалев В.Г., Шимановська Л.М. Основи менеджменту і управлінської діяльності.— К.: Україна, 2000.— 454 с.
31. Кириленко А.С. Бухгалтерський облік і аудит операцій по валютному рахунку підприємства // Бухгалтерський облік і аудит. – 2000. –№11.–С. 2–7.
32. Кириченко О.А. Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності. – К.: Знання-Прес, 2002. – 384 с.
33. Костюченко В.В. Організація бухгалтерського обліку зовнішньоекономічної діяльності підприємства // Бухгалтерський облік і аудит. – 1999. – №4. – С. 20–24.
34. Лук’яненко Д.Г., Білошапка В.А., Пестрєцова О.І. Спільні підприємства в Україні: Організація і умови ефективного розвитку: Підручник / За ред. Д. Г. Лук’яненка. –К.: Хвиля–Прес, 1999. – 176 с.
35. Любушин Н. П., Лещева В. Б. Анализ финансово-экономической деятельности предприятия: Учеб. пособие. — М.: ЮНИТИ-ДАНА, 1999. — 471 с.
36. Макеева Е. А. Менеджмент внешнеэкономической деятельности: Курс лекций. – Одеса. Астропринт, 2001. – 196 с.
37. Пархоменко В. М. Бухгалтерський облік в Україні: Нормативи. Коментарі. — Луганськ: «Футура» ДСД «Лугань», 2001. — 368 с.
38. Руденко Л. В., Подольська В. О. Аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства: Навч. Посіб. / Укоопспілка; Навчально- методичний центр «Укоопосвіта». — К., 2000. — 422 с.
39. Сакал А.П. Оформление товаров на экспорт // Вестник Аудитора Украины (Приложение к Бизнес–Информ). – 2002. – №8 (35). – С. 13.
40. Савицкая Г. В. Анализ хозяйственной деятельности предприятия: Учеб. пособие. — Минск: ООО «Новое знание», 2001. — 688 с.
41. Самуэльсон, Пол, Э., Нордхаус, Вильям, Д. Экономика.: Пер. с англ.: 16-е изд.: Уч. пос. — М.: Издательский дом «Вильямс», 2000. — С. 457.
42. Сопко В. В., Завгородній В. П. Організація бухгалтерського обліку, економічного контролю та аналізу: Підручник / Київський національний економічний ун-т. — К., 2000. — 258с.
43. Сопко В. В. Бухгалтерський облік: Навч. посібник / Київський національний економічний ун-т.— К.: КНЕУ, 2000. — 578с.
44. Ткаченко Н. М. Бухгалтерський фінансовий облік на підприємствах України: Підручник. — К.: А.С.К., 2000. — 784 с.
45. Ткаченко Н. Облік виробничої собівартості та рентабельності виробництва продукції. Визначення ціни продажу / / Все про бухгалтерський облік. – 2000. № 70. – С.4
46. Ткаченко Н.М. Теоретико-методологічні проблеми формування бухгалтерського фінансового обліку. – К.:, А.С.К., 2001. – 348 с.
47. Ткаченко Н.. Контракт (договор) купли–продажи во внешнеэкономической деятельности. Налогообложение, учет и бухгалтерские проводки // Бизнес: Документы, комментарии, консультации. – 2001. – №6 (213). – С. 26–29.
48. Ткаченко Н., Лагода Т. Облік експортно–імпортних операцій // Бухгалтерський облік і аудит. – 2002. – №9. – С. 2–8.
49. Управління зовнішньоекономічною діяльністю: Навч. Посібник/ Під.заг.ред. А.І. Кредісова/ Пер. з рос. Н. Кіт, К. Серажим. – К, 1997.– 448с.
50. Фоменко Е.Л. Особенности осуществления внешнеэкономической деятельности, ведение бухгалтерского учета и налогообложение валютных операций в Украине. – Одесса: Альянс, 1994. – 283 с.
51. Хом»як Р. Л. Національні стандарти бухгалтерського обліку в Україні: Навчальний посібник. — Л.: Інтелект-Захід, 2000. — 442 с.
52. Шеремет А.Д., Негашев Е.В. Методика финансового анализа. – М.: Инфра-М, 2000, C. 101-102.
53. Юрок С. Бухгалтерский учет валютных операций // Все о бухгалтерском учете. 2002.– №19 (150). – С. 8–10.
Додатки
Додаток А
|
|
Додаток |
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
||
|
|
бухгалтерського обліку 2 |
||
|
|
|
|
Коди |
|
Дата |
(рік, місяць, число) |
|
|
|
ПідприємствоТОВ “Каскад-Продакшн ЛТД” |
за |
ЄДРПОУ |
|
|
Територія |
за |
КОАТТУ |
|
|
Орган державного управління |
за |
СПОДУ |
|
|
Галузь |
за |
ЗКГНГ |
|
|
Вид економічної діяльності |
за |
КВЕД |
|
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Адреса |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Баланс |
|
|
|
|
на 1 січня 2004 року |
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
Форма № 1 |
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
Актив |
рядка |
звітного |
звітного |
|
|
|
періоду |
періоду |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1. Необоротні активи |
|
|
|
|
Нематеріальні активи: |
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 10 |
11 |
16,5 |
|
первісна вартість |
0 11 |
11 |
16,5 |
|
знос |
0 12 |
|
|
|
Незавершене будівництво |
0 20 |
110 |
77 |
|
Основні засоби: |
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 30 |
264 |
319 |
|
первісна вартість |
0 31 |
286 |
363 |
|
знос |
0 32 |
22 |
44 |
|
Довгострокові фінансові інвестиції : |
|
|
|
|
які обліковуються за методом участі |
|
|
|
|
в капіталі інших підприємств |
0 40 |
|
|
|
інші фінансові інвестиції |
0 45 |
55 |
66 |
|
Довгострокова дебіторська заборго- |
|
|
|
|
ваність |
0 50 |
|
|
|
Відстрочені податкові активи |
0 60 |
|
4,4 |
|
Інші необоротні активи |
0 70 |
|
|
|
Усього за розділом 1. |
0 80 |
440 |
482,9 |
|
2. Оборотні активи |
|
|
|
|
Запаси: |
|
|
|
|
виробничі запаси |
100 |
99 |
78,1 |
|
тварини на вирощуванні та відгодівлі |
110 |
|
|
|
незавершене виробництво |
120 |
110 |
134,2 |
|
готова продукція |
130 |
132 |
40,7 |
|
товари |
140 |
|
|
|
Векселі одержані |
150 |
|
|
|
Дебіторська заборгованість за товари, |
|
|
|
|
роботи, послуги: |
|
|
|
|
чиста реалізаційна вартість |
160 |
22 |
93,5 |
|
первісна вартість |
161 |
22 |
93,5 |
|
резерв сумнівних боргів |
162 |
|
|
|
Дебіторська заборгованість за розра- |
|
|
|
|
хунками: |
|
|
|
|
з бюджетом |
170 |
|
|
|
за виданими авансами |
180 |
|
|
|
з нарахованих доходів |
190 |
|
|
|
із внутрішніх розрахунків |
200 |
|
|
|
Інша поточна дебіторська заборгова- |
|
|
|
|
ність |
210 |
|
|
|
Поточні фінансові інвестиції |
220 |
27,5 |
115,5 |
|
Грошові кошти та їх еквіваленти : |
|
|
|
|
у національній валюті |
230 |
44,0 |
9,9 |
|
в іноземній валюті |
240 |
|
|
|
Інші оборотні активи |
250 |
|
|
|
Усього за розділом 2. |
260 |
434,5 |
471,9 |
|
3. Витрати майбутніх періодів |
270 |
5,5 |
5,5 |
|
БАЛАНС |
280 |
880 |
960,3 |
|
|
|
|
|
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
Пасив |
рядка |
звітного |
Звітного |
|
|
|
періоду |
Періоду |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1. Власний капітал |
|
|
|
|
Статутний капітал |
300 |
385 |
440 |
|
Пайовий капітал |
310 |
|
|
|
Додатковий вкладений капітал |
320 |
|
|
|
Інший додатковий капітал |
330 |
|
|
|
Резервний капітал |
340 |
|
|
|
Нерозподілений прибуток (непокритий |
|
|
|
|
збиток) |
350 |
110 |
176 |
|
Неоплачений капітал |
360 |
|
|
|
Вилучений капітал |
370 |
|
|
|
Усього за розділом 1. |
380 |
495 |
616 |
|
2. Забезпечення наступних витрат |
|
|
|
|
і платежів |
|
|
|
|
Забезпечення виплат персоналу |
400 |
5,5 |
3,3 |
|
Інші забезпечення |
410 |
|
|
|
Цільове фінансування |
420 |
11 |
13,2 |
|
Усього за розділом 2. |
430 |
16,5 |
16,5 |
|
3. Довгострокові зобов’язання |
|
|
|
|
Довгострокові кредити банків |
440 |
104,5 |
60,5 |
|
Інші довгострокові фінансові |
|
|
|
|
зобов’язання |
450 |
|
|
|
Відстрочені податкові зобов’язання |
460 |
|
|
|
Інші довгострокові зобов’язання |
470 |
44 |
44 |
|
Усього за розділом 3. |
480 |
148,5 |
104,5 |
|
4. Поточні зобов’язання |
|
|
|
|
Короткострокові кредити банків |
500 |
77 |
99 |
|
Поточна заборгованість за довгостро- |
|
|
|
|
ковими зобов’язаннями |
510 |
|
|
|
Векселі видані |
520 |
|
|
|
Кредиторська заборгованість за това- |
|
|
|
|
ри, роботи, послуги |
530 |
97,2 |
81,5 |
|
Поточні зобов’язання за розрахунками: |
|
|
|
|
з одержаних авансів |
540 |
|
|
|
з бюджетом |
550 |
14,3 |
14,3 |
|
з позабюджетних платежів |
560 |
|
|
|
зі страхування |
570 |
7,3 |
6,5 |
|
з оплати праці |
580 |
19,8 |
17,6 |
|
з учасниками |
590 |
|
|
|
із внутрішніх розрахунків |
600 |
|
|
|
Інші поточні зобов’язання |
610 |
|
|
|
Усього за розділом 4. |
620 |
215,6 |
218,9 |
|
5. Доходи майбутніх періодів |
630 |
4,4 |
4,4 |
|
БАЛАНС |
640 |
880 |
960,3 |
|
|
|
|
|
|
М.П. |
|
|
|
|
Керівник |
|
|
|
|
Головний бухгалтер |
|
|
Додаток Б
|
|
Додаток |
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
||
|
|
бухгалтерського обліку 3 |
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Коди |
|
Дата |
(рік, місяць, число) |
|
|
|
Підприємство ТОВ “Каскад-Продакшн ЛТД” |
за |
ЄДРПОУ |
|
|
Територія |
за |
КОАТТУ |
|
|
Орган державного управління |
за |
СПОДУ |
|
|
Галузь |
за |
ЗКГНГ |
|
|
Вид економічної діяльності |
за |
КВЕД |
|
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Звіт |
|
|
|
про фінансові результати |
|
||
|
за рік 2003 року |
|
||
|
|
|
Форма № 2 |
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801003 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1.Фінансові результати |
||
|
|
|
|
|
|
Стаття |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Дохід (виручка) від реалізації продукції |
0 10 |
1320 |
1210 |
|
Податок на додану вартість |
0 15 |
220 |
201,6 |
|
Акцизний збір |
0 20 |
|
|
|
|
0 25 |
|
|
|
Інші вирахування з доходу |
0 30 |
|
|
|
Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції |
0 35 |
1100 |
1008,4 |
|
Собівартість реалізованої продукції |
0 40 |
935 |
880 |
|
Валовий: |
|
|
|
|
прибуток |
0 50 |
165 |
128,4 |
|
збиток |
0 55 |
|
|
|
Інші операційні доходи |
0 60 |
16,5 |
13,2 |
|
Адміністративні витрати |
0 70 |
38,5 |
29,7 |
|
Витрати на збут |
0 80 |
16,5 |
13,2 |
|
Інші операційні витрати |
0 90 |
|
|
|
Фінансові результати від операційної діяльності: |
|
|
|
|
прибуток |
100 |
126,5 |
98,7 |
|
збиток |
105 |
|
|
|
Дохід від участі в капіталі |
110 |
3,3 |
4,4 |
|
Інші фінансові доходи |
120 |
2,2 |
3,3 |
|
Інші доходи |
130 |
|
|
|
Фінансові витрати |
140 |
|
|
|
Втрати від участі в капіталі |
150 |
|
|
|
Інші витрати |
160 |
|
|
|
Фінансові результати від звичайної діяльності |
|
|
|
|
до оподаткування: |
|
|
|
|
прибуток |
170 |
132 |
106,4 |
|
збиток |
175 |
|
|
|
Податок на прибуток від звичайної діяльності |
180 |
39,6 |
31,9 |
|
Фінансові результати від звичайної діяльності |
|
|
|
|
прибуток |
190 |
92,4 |
74,5 |
|
збиток |
195 |
|
|
|
Надзвичайні: |
|
|
|
|
доходи |
200 |
|
|
|
витрати |
205 |
|
|
|
Податки з надзвичайного прибутку |
210 |
|
|
|
Чистий: |
|
|
|
|
прибуток |
220 |
92,4 |
74,5 |
|
збиток |
225 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2. Елементи операційних витрат |
||
|
Найменування показника |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
Період |
період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Матеріальні затрати |
230 |
497,1 |
445,3 |
|
Витрати на оплату праці |
240 |
327,3 |
321,8 |
|
Відрахування на соціальні заходи |
250 |
123,8 |
121,7 |
|
Амортизація |
260 |
22 |
16,5 |
|
Інші операційні витрати |
270 |
19,8 |
17,6 |
|
Разом |
280 |
990 |
922,9 |
|
|
|
|
|
|
|
3. Розрахунок показників прибутко- |
||
|
|
вості акцій |
|
|
|
Назва статті |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
Період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Середньорічна кількість простих акцій |
300 |
|
|
|
Скоригована середньорічна кількість простих акцій |
310 |
|
|
|
Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію |
320 |
|
|
|
Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну |
|
|
|
|
просту акцію |
330 |
|
|
|
Дивіденди на одну просту акцію |
340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
М.П. |
|
|
|
|
Керівник |
|
|
|
|
Головний бухгалтер |
|
|
|
Додаток В
Вантажовідправник ТОВ “Каскад-Продакшн ЛТД” ІНВОЙС № 97/063 |
||||
Ліцензія EC № 000001 |
||||
Вантажоотримувач: Technical Equipment Corp. |
Контракт № 276/Е від 26.04. 2003. Покупець: Technical Equipment Corp.
|
|||
P.O. Box 222
|
P.O. Box 222 Atlanta. GA 30305, USA Місце навантаження м. Київ |
Умови поставок СРТ Строк поставки травень 2003 р |
||
Atlanta, GA 30305. USA |
||||
Транспорт авіа Місце розвантаження Atlanta
|
||||
Кінцевий пункт Atlanta |
||||
Найменування товару
|
Кількість місць |
Ціна, дол. США за од. |
Всього, дол. США
|
|
1. Казеїн |
100 |
10 |
1000 |
|
2. Молоко сухе |
200 |
8 |
1600 |
|
Разом |
|
|
2600 |
|
Директор А. В, Астахов Головний бухгалтер К.К. Костюк |
Додаток Д
Відмітка про одержання: (вхідний №, дата, штамп ДПА) |
01 |
Х |
Загальна декларація |
ЗАТВЕРДЖЕНО 30 травня 1997 року № 166 (в редакції наказу ДПА України 02.11.2000 р. № 568) Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11 грудня 2000 року (із змінами, внесеними згідно з наказом ДПА України від 18.04.2001 р. № 170) |
02 |
|
Уточнена декларація |
||
03 |
|
Договір про спільну діяльність від ________№____ |
||
04 |
|
|
||
05 |
|
Спеціальні режими оподаткування |
||
051 |
|
Декларація переробного підприємства (пункт 11.21 Закону) |
||
052 |
|
Сільськогосподарська декларація (пункт 11.21 Закону) |
||
053 |
|
Сільськогосподарська декларація (пункт 11.29 Закону) |
||
054 |
|
Декларація технопарку (пункт 11.12 Закону) |
||
055 |
|
|