Зміст
Розділ 1. Організація експортно-імпортних операцій
Розділ 2. Облік експортно-імпортних операцій
2.1. Бухгалтерській і податковий облік імпортних операцій
2.2. Бухгалтерській і податковий облік експортних операцій
Розділ 3. Аудит експортно-імпортних операцій
3.1. Аудит ефективності зовнішньоекономічних операцій
3.2. Аудит валютних операцій з імпорту та експорту
Список використаної літератури
Вступ
В умовах формування ринкових відносин практично неможливо управляти складним економічним механізмом господарюючого суб’єкта, без своєчасної економічної інформації, основну частину якої дає чітко налагоджена система бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту фінансово-господарської діяльності. Дані бухгалтерського обліку і аналізу фінансово-господарської діяльності використовуються для оперативного керівництва роботою суб’єктів господарювання і їхніх структурних підрозділів, для складання економічних прогнозів і поточних планів і, нарешті, для вивчення й дослідження закономірностей розвитку економіки країни.
Процеси реформування системи обліку на українських підприємствах є надзвичайно актуальними не тільки з погляду макроекономіки держави, але також в інтересах самих підприємств — підвищення інформативності й ефективності прийнятих управлінських рішень.
Катастрофічний спад виробництва, згортання окремих галузей народного господарства країни викликали ріст інфляції, безробіття, а найголовніше, нестабільність ринкових відносин між господарюючими суб’єктами, погіршення їхнього фінансового стану. Найбільш актуальним, що гостро ставиться перед усіма господарниками, у даний час є питання, що прямо пов’язане з розрахунково-платіжними операціями і, як наслідок цього – безсумнівно, що координує роботу господарюючого суб’єкта в цілому – це зовнішньоекономічна діяльність.
Бухгалтерський облік зовнішньоекономічної діяльності, з одного боку, повинен всебічно і повно охоплювати її форми та різновиди, а з іншого – бути адаптивним до обліково-аналітичної системи взагалі.
Актуальність теми курсової роботи обумовлена тім, що на сьогодні одним з найважливіших завдань, що сприяють ринковому реформуванню економіки України, є становлення ефективної системи бухгалтерського обліку. Особливо це стосується бухгалтерського обліку зовнішньоекономічних операцій, які реалізуються в середовищі загальноприйнятих і, як правило, уніфікованих міжнародних правил та звичаїв.
Завдання роботи полягає у аналізі діючого законодавства України, системі бухгалтерського і податкового обліку, аналізу та аудиту щодо зовнішньоекономічної діяльності вітчизняних підприємств, комплексної оцінки стану імпортно-експортної діяльності досліджуваного об’єкта, аналізу динаміки розвитку зовнішньоекономічної діяльності та її тенденцій.
Об’єктом дослідження курсової роботи є торгово-виробниче підприємство Товариство з Обмеженою Відповідальністю «Політрейд-А». Сферою діяльності підприємства є торгово-виробнича діяльність та послуги в сфері поліграфії (торгівля видатковими матеріалами, поставка поліграфічного обладнання і комплектуючих до нього). Торгова діяльність полягає у здійсненні операції як із вітчизняними так й закордонними партнерами.
Теоретичну основу дослідження складають роботи вітчизняних авторів з бухгалтерського і податкового обліку, аналізу зовнішньоекономічної діяльності вітчизняних підприємств, статті і матеріали зарубіжних фахівців, методологія бухгалтерського обліку та аудиту розрахунків по імпортно-експортним операціям згідно чинного законодавства, а також нормативно-правові акти Україні.
Мета роботи – визначення стану імпортно-експортної діяльності підприємства, бухгалтерський і податковий облік та аудит зовнішньоекономічних операції.
Для досягнення мети в курсової роботі вирішенні наступні задачі:
— визначення поняття зовнішньоекономічної діяльності;
— розглянуто порядок регулювання зовнішньоекономічної діяльності на Україні;
— розглянуто питання особливостей аудиту зовнішньоекономічної діяльності.
Розділ 1. Організація експортно-імпортних операцій
Основною метою ведення обліку операцій з експорту та імпорту є встановлення контролю за наявністю, рухом та збереженням товарів, правильним оформленням відповідних документів, своєчасним виставленням претензій до постачальників і транспортних організацій у разі нестачі, браку, порушення термінів поставок.
Суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності в питаннях обліку та звітності, а також комерційної таємниці керуються Законом України «Про підприємства в Україні».
Для бухгалтерського обліку зовнішньоекономічних операцій суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності України користуються Планом рахунків та інструкцією з його застосування (з відповідними змінами і доповненнями). Ідо відбивають специфіку зовнішньоекономічної діяльності.
Суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності самостійно визначають порядок її аналітичного обліку, вводять відповідні субрахунки зі збереженням номерів діючого Плану рахунків.
Облік експортних та імпортних товарів ведеться у розрізі:
— облікових партій;
— товарної номенклатури, прийнятої в міжнародних розрахунках;
— місць зберігання товарів;
— матеріально відповідальних осіб.
Обліковують товари у натуральному і грошовому (вартісному) виразі.
Підставою для бухгалтерських записів операцій із зовнішньоекономічної діяльності є належним чином оформлені документи, їх можна поділити на такі основні групи:
— технічна документація – технічні паспорти на машини та обладнання, формуляри й описи виробів, інструкції щодо встановлення, монтажу, налагодження, управління та ремонту;
— товарно-супровідна документація – сертифікат про якість товару, відвантажувальна специфікація, упакувальний листок, комплектувальна відомість;
…
В окремих випадках обласні управління НБУ можуть за повторним рішенням комісії пролонгувати строки вже наданих індивідуальних дозволів (загальний термін перевищення строків розрахунків не може виходити за 270 днів). Після закінчення законодавче визначеного терміну надходження валютної виручки та за відсутності індивідуального дозволу комісії облуправління НБУ (через три тижні, необхідні для одержання резидентом індивідуального дозволу на перевищення законодавче визначеного терміну надходження валютної виручки) уповноважений банк нараховує пеню за кожен день прострочення у розмірі 0,3% від суми неодержаної виручки в іноземній валюті, перерахованої за курсом Національного банку України на день нарахування пені.
Розділ 3. Аудит експортно-імпортних операцій
3.1. Аудит ефективності зовнішньоекономічних операцій
Зовнішньоекономічні зв»язки – це міжнародні господарські і торговельно-політичні відносини, що передбачають обмін товарами, спеціалізацію і кооперування виробництва, науково-технічне співробітництво, економічне і технічне сприяння, створення спільних підприємств та інші форми економічного співробітництва. Через зовнішньоекономічні зв»язки здійснюється міжнародний розподіл праці, метою якого є економія суспільної праці у процесі виробництва і обміну його результатами між різними країнами.
Міжнародний обмін товарами економічно доцільний для країни, якщо вона витрачає на виробництво експортних товарів менше суспільної праці, ніж має витратити на виробництво товарів замість імпортованих на кошти від експорту. Участь у міжнародному розподілі праці дає змогу досягти поставленої економічної мети при менших затратах суспільної праці. Отже, з метою прискорення соціального і економічного розвитку країни необхідно збільшити масштаби випуску конкурентоспроможної продукції.
Для досягнення найбільшого економічного ефекту від участі у міжнародному поділі праці потрібно розвивати експорт тієї продукції, яка дає найбільший валютний виторг на одиницю затрат суспільної праці. Імпортувати слід ті товари, власне виробництво яких пов»язано з великими затратами суспільної праці на одиницю валютних коштів, які при цьому витрачаються. Досвід показує, що у світовій економіці вартісних пропорцій найбільший ефект досягається від експорту наукоємної готової продукції.
Економічна доцільність зовнішньоторговельного обміну визначається зіставленням суспільних витрат праці на виробництво експортної продукції із затратами, які б мали місце при самостійному виробництві продукції замість імпортованої.
….
Висновки та пропозиції
Зовнішньоекономічна діяльність в Україні регламентується Законом України «Про зовнішньоекономічну діяльність» та міжнародними договорами з окремими країнами. Вона пов’язана з виробництвом та обміном матеріальних і нематеріальних благ, що виступають у формі товару.
В обов’язковому порядку усі суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності ведуть бухгалтерський та оперативний облік зовнішньоекономічних операцій, а також статистичну звітність, яку надсилають органам державної статистики України.
При здісненні зовнішньоекономічної діяльності підприємство, щодо
порядку укладення контрактів, керується Наказом Міністерства Економіки з
питань Європейської Інтеграції України «Про затвердження Положення про
форму зовнішньоекономічних договорів (контрактів)».
Облік експортних та імпортних товарів ведеться у розрізі: облікових партій; товарної номенклатури, прийнятої в міжнародних розрахунках; місць зберігання товарів; матеріально відповідальних осіб.
Аналіз імпортно-експортної діяльності торгово-виробничого підприємства ТОВ «Політрейд-А» дозволяє зробити наступні висновки:
— виконання зобов’язань підприємством за вартістю по експортним товарам власного виробництва у 2003 року становить 1,008, тобто підприємство перевиконало план по експорту продукції за вартістю на 0,8%, що дозволило йому одержати додатковий прибуток 67 тис. грн.;
— ступінь виконання підприємством зобов’язань щодо експорту товарів за фізичним обсягом окремих груп експортних товарів у 2001 році становить 1,028, тобто підприємство перевиконало план по обсягу експортованих товарів на 2,8% й одержало додатковий прибуток 234 тис. грн.;
— у 2003 році підприємство виконала своєчасно 93,86% своїх експортних зобов’язань;
— ефективність експортних операції основної частини експортних товарів торгово-виробничого підприємства ТОВ «Політрейд-А» перевищує 20%;
— виконання зобов’язань підприємством за вартістю по імпортним товарам у першому кварталі 2002 року становить 1,139, тобто підприємство перевиконало план по імпорту товарів за вартістю на 13,9%, що викликало збільшення витрат по імпортним операціям на 29,87 тис. грн.;
— ступінь виконання підприємством зобов’язань щодо імпорту товарів за фізичним обсягом у першому кварталі 2002 року становить 1,01, тобто ТОВ «Політрейд-А» перевиконало план по фізичному обсягу імпортних товарів на 1%;
— ефективність імпорту ТОВ «Політрейд-А» у І кварталі 2002 року становить 99,35% тобто підприємство імпортує товарів на 1,6 тис. грн. дорожче, ніж вони коштують на вітчизняному ринку.
Враховуючи те, що недовиконання зобов’язань з експорту товарів за фізичним обсягом може бути викликане різними причинами: порушенням строків поставки товарів постачальниками; затримками під час їх транспортування; труднощами реалізації; порушенням якісних характеристик; валютними обмеженнями тощо, рекомендую керівництву підприємства ТОВ «Політрейд-А» детально їх вивчати.
Порядок проведення аудиторської перевірки ЗЕД підприємства та її завдання обумовлені особливим законодавчим регулюванням, як умов здійснення цього виду фінансово-господарської діяльності, так і визначення порядку оподаткування окремих об’єктів.
Основним завданням аудиту ЗЕД є виявлення на основі наданих підприємством фінансових і податкових звітів даних аналітичного та синтетичного обліку, первинних документів, відповідності її чинним законам України та нормативам про ЗЕД, обґрунтованості проведення таких операцій, правильності визначення фінансових результатів.
Аудиторську перевірку зовнішньоекономічної діяльності підприємства доцільно розділити на два етапи:
— аудит доцільності, законності і обґрунтованості здійснення підприємством зовнішньоекономічної діяльності; аудит її організації та умов виконання;
— аудит відображення у бухгалтерському обліку, податковій та фінансовій звітності операцій зовнішньоекономічної діяльності.
Особливу увагу аудитор повинен приділити вивченню та аналізу форм розрахунків з нерезидентами, що застосовуються на підприємстві, та своєчасність виконання цих розрахунків.
Перевіркою належить встановити своєчасність перерахування придбаної іноземної валюти для забезпечення виконання зобов’язань перед нерезидентами, що згідно з чинним законодавством повинно бути здійснено протягом 5 робочих днів з моменту зарахування таких сум на валютні рахунки резидентів.
Перевірка операцій з імпорту товарів (робіт, послуг) передбачає встановлення правильності визначення бази оподаткування, законності та своєчасності дати виникнення права платника податку на податковий кредит для операцій з ввезення (пересилання) товарів (робіт, послуг), правильності відображення в обліку операцій з податковим векселем.
У зв’язку зі змінами законодавства щодо визначення оподатковуваного прибутку значно змінилося і оподаткування операцій за розрахунками в іноземній валюті. Аудитор має ретельно перевірити, як підприємство визначає балансову вартість валюти (валютних цінностей), оскільки від цього прямо залежить визначення фінансового результату за операціями зовнішньоекономічної діяльності.
На закінчення вважаю необхідних ще раз підкреслити значимість зовнішньоекономічної діяльності вітчизняних підприємств для економіки України і необхідність дотримання встановлених законодавством правил її обліку та аудиту.
Список використаної літератури
1. Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні: Закон України №1707–3 (з наступними змінами та доповненнями).
2. Про інвестиційну діяльність: Закон України // Відомості Верховної Ради. – 1991. – №47. – Ст. 646. (з наступними змінами та доповненнями).
3. Про Національний банк України: Закон України // Відомості Верховної Ради. – 1999. – №29. – Ст. 238. (з наступними змінами та доповненнями).
4. Про оподаткування прибутку підприємств: Закон України // Відомості Верховної Ради. – 1995. – №4. – Ст. 28. (з наступними змінами та доповненнями).
5. Про патентування деяких видів підприємницької діяльності: Закон України // Відомості Верховної Ради. – 1996. – №20. – Ст. 82. (з наступними змінами та доповненнями).
6. Про підприємництво: Закон України // Відомості Верховної Ради. –1991. – №14. – Ст. 168. (з наступними змінами та доповненнями).
7. Про підприємства в Україні: Закон України // Відомості Верховної Ради. – 1991. – №24. – Ст. 272. (з наступними змінами та доповненнями).
8. Про податок на додану вартість: Закон України // Відомості Верховної Ради. – 1997. – №21. – Ст. 156. (з наступними змінами та доповненнями).
9. Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами: Закон України №2181–IIIвід 21.12.2000р. // Урядовий Кур’єр. – 2001. – №20. – Ст. 45. (з наступними змінами та доповненнями).
10. Інструкція про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті: Постанова Правління Національного банку України №135 від 29.03.2001р. (із змінами, внесеними згідно з Постановами Національного банку України).
11. Інструкція про порядок відкриття та використання рахунків у національній та іноземній валюті: Постанова Правління Національного банку України №527 від 18.12.98р. (із змінами, внесеними згідно з Постановами Національного банку України).
12. Про внесення змін та доповнень до постанови Правління Національного банку України «Про введення обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті на користь резидентів – юридичних осіб»: Постанова Правління Національного Банку України №62 від 12.02.2001 р.
13. Про затвердження Змін до Інструкції про переміщення валюти України, іноземної валюти, банківських металів, платіжних документів, інших банківських документів і платіжних карток через митний кордон України: Постанова Правління Національного банку України №92 від 11.03.2002р.
14. Уніфіковані правила по інкасо: Правила Міжнародної Торговельної Палати №322 від 01.01.79р.
15. Унифицированные правила по договорным гарантиям (редакция 1978г., публикация Международной Торговой Палаты №325). Инструкция о порядке совершения банковских операций по международным расчетам №1 от 25.12.85г. // Банк Внешней торговли СССР. – 1986. – №3. – Ст. 324–334.
16. Інструкція про застосування плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженого Наказом Мінфіну № 291 від 30.11.1999 р.
17. Інструкція «По інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно–матеріальних цінностей, грошових коштів документів і розрахунків», затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 11 серпня 1994 року № 69.
18. Внукова Н.Н., Ольховиков О.В. Мир лизинга. – Харьков: Основа. 1994. – 215с.
19. Ковалев В.В., Евстигнеев Е.Н., Соколов В.Я. Организация бухгалтерского учета на совместных предприятиях. – М.: Финансы и статистика, 1991. – 87 с.
20. Лук’яненко Д.Г., Білошапка В.А., Пестрєцова О.І. Спільні підприємства в Україні: Організація і умови ефективного розвитку: Підручник / За ред. Д. Г. Лук’яненка. –К.: Хвиля–Прес, 1999. – 176 с.
21. Фоменко Е.Л. Особенности осуществления внешнеэкономической деятельности, ведение бухгалтерского учета и налогообложение валютных операций в Украине. – Одесса: Альянс, 1994. – 283 с.
22. Чацкий Е. Д., Лысюк А.Н., Лукашова И.А., Михайлова Т.П. Бухгалтерский учет. – Донецк: ИКФ «Сталкер», 2000. – 398 с.
23. Бабич В., Герасимович А. Коментарі до Рекомендацій та Інструкцій з бухгалтерського обліку валових витрат і валових доходів та податку на додану вартість Міністерства фінансів України // Бухгалтерський облік і аудит. – 1999. – №8. – С. 24–26.
24. Голов С.С. Облік і звітність в іноземних валютах // Бухгалтерський облік і аудит. – 1999.–№12.–С. 14–23.
25. Гостева Г. Как зарегистрироваться на украинской таможне? // Вестник Аудитора Украины (Приложение к Бизнес–Информ). – 1999. – №11–12 (38–39).–С. 21.
26. Кириленко А.С. Бухгалтерський облік і аудит операцій по валютному рахунку підприємства // Бухгалтерський облік і аудит. – 2000. –№11.–С. 2–7.
27. Костюченко В.В. Організація бухгалтерського обліку зовнішньоекономічної діяльності підприємства // Бухгалтерський облік і аудит. – 1999. – №4. – С. 20–24.
28. Кузьмінський Ю.М. Організація внутрішнього оперативного обліку та контролю за здійсненням зовнішньоторговельної діяльності (експорт) // Бухгалтерський облік і аудит. – 2001. – №2. – С. 37–38.
29. Кузьмінський Ю.М. Організація внутрішнього оперативного обліку і контролю за здійсненням зовнішньоторговельної діяльності (імпорт) // Бухгалтерський облік і аудит. – 2001. – №3. – С. 28–29.
30. Пархоменко В.В. Облік валових витрат і валових доходів на українських підприємствах // Бухгалтерський облік і аудит. – 1 999. –№10.–С. 18–20.
31. Пушкарук В.А. Внешнеэкономическая деятельность предприятия // Все о бухгалтерском учете. – 2001. –№21 (152).–С. 11.
32. Сакал А.П. Оформление товаров на экспорт // Вестник Аудитора Украины (Приложение к Бизнес–Информ). – 2002. – №8 (35). – С. 13.
33. Скарбничий І.О. Законодавчо–нормативні акти та зміни до них щодо зовнішньоекономічної діяльності, прийняті в Україні в 2001 р. // Бухгалтерський облік і аудит. – 2002. – №2. – С. 27–29.
34. Стебницький А. Питання валютного регулювання і зовнішньоекономічної діяльності підприємств // Бухгалтерський облік і аудит. – 2001. –№4.–С. 9–14.
35. Ткаченко Н.. Контракт (договор) купли–продажи во внешнеэкономической деятельности. Налогообложение, учет и бухгалтерские проводки // Бизнес: Документы, комментарии, консультации. – 2001. – №6 (213). – С. 26–29.
36. Ткаченко Н., Лагода Т. Облік експортно–імпортних операцій // Бухгалтерський облік і аудит. – 2002. – №9. – С. 2–8.
37. Турецкий Д.М., Додукало О.В. Операций с иностранной валютой на территории Украины и особенности их учета // Все о бухгалтерском учете. – 1999. – № 12(94). – С. 9–Ю.
38. Шлонимская Н.В. Схема бухгалтерских записей по отражению операций в иностранной валюте // Вестник Аудитора Украины (Приложение к Бизнес–Информ). – 1999. – №6 (23). –С. 10–11.
39. Юрок С. Бухгалтерский учет валютных операций // Все о бухгалтерском учете. 2002.– №19 (150). – С. 8–10.
40. Гупало М. Про порядок ввезення на територію України виставочних експонатів // Галицькі контракти. – 2001. – №38. – С. 76.
41. Михайлович А. Експортер та імпортер не мають права бути початківцями, але кожна справа мас своє джерело // Галицькі контракти. – 2001. – №7. – С. 24–25.
42. Тітієвський 3.1. Все про операції з валютою в Україні // Галицькі контракти. – 2001. – С. 38–42.
Додатки
Додаток А
|
|
Додаток |
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
||
|
|
бухгалтерського обліку 2 |
||
|
|
|
|
Коди |
|
Дата |
(рік, місяць, число) |
|
|
|
Підприємство ТОВ «Політрейд-А» |
за |
ЄДРПОУ |
|
|
Територія |
за |
КОАТТУ |
|
|
Орган державного управління |
за |
СПОДУ |
|
|
Галузь |
за |
ЗКГНГ |
|
|
Вид економічної діяльності |
за |
КВЕД |
|
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
Баланс |
|
|
|
|
на 1 січня 200 4 року |
|
||
|
|
|
Форма № 1 |
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801001 |
|
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
Актив |
рядка |
звітного |
звітного |
|
|
|
періоду |
періоду |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1. Необоротні активи |
|
|
|
|
Нематеріальні активи: |
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 10 |
|
|
|
первісна вартість |
0 11 |
|
|
|
Знос |
0 12 |
|
|
|
Незавершене будівництво |
0 20 |
20,8 |
16,6 |
|
Основні засоби: |
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 30 |
411,3 |
1738,2 |
|
первісна вартість |
0 31 |
867,0 |
3757,6 |
|
Знос |
0 32 |
455,7 |
2019,4 |
|
Довгострокові фінансові інвестиції : |
|
|
|
|
які обліковуються за методом участі |
|
|
|
|
в капіталі інших підприємств |
0 40 |
|
|
|
інші фінансові інвестиції |
0 45 |
2,5 |
7,3 |
|
Довгострокова дебіторська заборго- |
|
|
|
|
ваність |
0 50 |
|
|
|
Відстрочені податкові активи |
0 60 |
|
|
|
Інші необоротні активи |
0 70 |
|
|
|
Усього за розділом 1. |
0 80 |
434,6 |
1762,1 |
|
2. Оборотні активи |
|
|
|
|
Запаси: |
|
|
|
|
виробничі запаси |
100 |
192,3 |
305,4 |
|
тварини на вирощуванні та відгодівлі |
110 |
|
|
|
незавершене виробництво |
120 |
6,6 |
10,5 |
|
готова продукція |
130 |
115,4 |
111,5 |
|
товари |
140 |
|
|
|
Векселі одержані |
150 |
|
|
|
Дебіторська заборгованість за товари, |
|
|
|
|
роботи, послуги: |
|
|
|
|
чиста реалізаційна вартість |
160 |
101,2 |
117,0 |
|
первісна вартість |
161 |
103,2 |
119,5 |
|
резерв сумнівних боргів |
162 |
2 |
2,5 |
|
Дебіторська заборгованість за розра- |
|
|
|
|
хунками: |
|
|
|
|
з бюджетом |
170 |
12,0 |
9,0 |
|
за виданими авансами |
180 |
5,0 |
2,5 |
|
з нарахованих доходів |
190 |
|
|
|
із внутрішніх розрахунків |
200 |
|
|
|
Інша поточна дебіторська заборгова- |
|
|
|
|
ність |
210 |
95,6 |
157,1 |
|
Поточні фінансові інвестиції |
220 |
|
30 |
|
Грошові кошти та їх еквіваленти : |
|
|
|
|
у національній валюті |
230 |
51,0 |
29,6 |
|
в іноземній валюті |
240 |
6,2 |
14,5 |
|
Інші оборотні активи |
250 |
|
|
|
Усього за розділом 2. |
260 |
585,2 |
787,2 |
|
3. Витрати майбутніх періодів |
270 |
|
|
|
БАЛАНС |
280 |
1019,8 |
2549,3 |
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
Пасив |
рядка |
звітного |
звітного |
|
|
|
періоду |
Періоду |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1. Власний капітал |
|
|
|
|
Статутний капітал |
300 |
200 |
200 |
|
Пайовий капітал |
310 |
|
|
|
Додатковий вкладений капітал |
320 |
|
|
|
Інший додатковий капітал |
330 |
553,1 |
1826,6 |
|
Резервний капітал |
340 |
3,5 |
3,5 |
|
Нерозподілений прибуток (непокритий |
|
|
|
|
збиток) |
350 |
7,3 |
331,6 |
|
Неоплачений капітал |
360 |
|
|
|
Вилучений капітал |
370 |
|
|
|
Усього за розділом 1. |
380 |
763,8 |
2361,7 |
|
2. Забезпечення наступних витрат |
|
|
|
|
і платежів |
|
|
|
|
Забезпечення виплат персоналу |
400 |
|
|
|
Інші забезпечення |
410 |
|
|
|
Цільове фінансування |
420 |
|
|
|
Усього за розділом 2. |
430 |
|
|
|
3. Довгострокові зобов’язання |
|
|
|
|
Довгострокові кредити банків |
440 |
|
|
|
Інші довгострокові фінансові |
|
|
|
|
зобов’язання |
450 |
28,0 |
13,6 |
|
Відстрочені податкові зобов’язання |
460 |
|
|
|
Інші довгострокові зобов’язання |
470 |
|
|
|
Усього за розділом 3. |
480 |
28,0 |
13,6 |
|
4. Поточні зобов’язання |
|
|
|
|
Короткострокові кредити банків |
500 |
40,0 |
30,0 |
|
Поточна заборгованість за довгостро- |
|
|
|
|
ковими зобов’язаннями |
510 |
8,6 |
6,0 |
|
Векселі видані |
520 |
|
|
|
Кредиторська заборгованість за това- |
|
|
|
|
ри, роботи, послуги |
530 |
122,5 |
64,2 |
|
Поточні зобов’язання за розрахунками: |
|
|
|
|
з одержаних авансів |
540 |
|
|
|
з бюджетом |
550 |
11,0 |
9,1 |
|
з позабюджетних платежів |
560 |
2,0 |
1,1 |
|
зі страхування |
570 |
2,8 |
2,0 |
|
з оплати праці |
580 |
14,2 |
13,8 |
|
з учасниками |
590 |
24,2 |
43,8 |
|
із внутрішніх розрахунків |
600 |
|
|
|
Інші поточні зобов’язання |
610 |
2,7 |
4,1 |
|
Усього за розділом 4. |
620 |
228,0 |
174,1 |
|
5. Доходи майбутніх періодів |
630 |
|
|
|
БАЛАНС |
640 |
1019,8 |
2549,3 |
Додаток Б
|
|
|
|
|
|
|
Додаток |
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
||
|
|
бухгалтерського обліку 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Коди |
|
Дата |
(рік, місяць, число) |
|
|
|
Підприємство ТОВ «Політрейд-А» |
за |
ЄДРПОУ |
|
|
Територія |
за |
КОАТТУ |
|
|
Орган державного управління |
за |
СПОДУ |
|
|
Галузь |
за |
ЗКГНГ |
|
|
Вид економічної діяльності |
за |
КВЕД |
|
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Звіт |
|
|
|
про фінансові результати |
|
||
|
за рік 2003 року |
|
||
|
|
|
Форма № 2 |
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801003 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1.Фінансові результати |
|
|
|
|
|
|
|
|
Стаття |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Дохід (виручка) від реалізації продукції |
0 10 |
3901,3 |
2900,0 |
|
Податок на додану вартість |
0 15 |
650,22 |
483,33 |
|
Акцизний збір |
0 20 |
|
|
|
|
0 25 |
|
|
|
Інші вирахування з доходу |
0 30 |
|
|
|
Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції |
0 35 |
3251,08 |
2416,67 |
|
Собівартість реалізованої продукції |
0 40 |
2126,14 |
1916,53 |
|
Валовий: |
|
|
|
|
прибуток |
0 50 |
1124,94 |
500,14 |
|
збиток |
0 55 |
|
|
|
Інші операційні доходи |
0 60 |
|
|
|
Адміністративні витрати |
0 70 |
322,51 |
250,32 |
|
Витрати на збут |
0 80 |
160,11 |
81,14 |
|
Інші операційні витрати |
0 90 |
110,01 |
51,11 |
|
Фінансові результати від операційної діяльності: |
|
|
|
|
прибуток |
100 |
532,31 |
117,57 |
|
збиток |
105 |
|
|
|
Дохід від участі в капіталі |
110 |
|
|
|
Інші фінансові доходи |
120 |
|
|
|
Інші доходи |
130 |
21,59 |
11,0 |
|
Фінансові витрати |
140 |
|
|
|
Втрати від участі в капіталі |
150 |
|
|
|
Інші витрати |
160 |
|
|
|
Фінансові результати від звичайної діяльності |
|
|
|
|
до оподаткування: |
|
|
|
|
прибуток |
170 |
553,9 |
128,57 |
|
збиток |
175 |
|
|
|
Податок на прибуток від звичайної діяльності |
180 |
166,17 |
38,57 |
|
Фінансові результати від звичайної діяльності |
|
|
|
|
прибуток |
190 |
387,73 |
90,0 |
|
збиток |
195 |
|
|
|
Надзвичайні: |
|
|
|
|
доходи |
200 |
|
|
|
витрати |
205 |
|
|
|
Податки з надзвичайного прибутку |
210 |
|
|
|
Чистий: |
|
|
|
|
прибуток |
220 |
387,73 |
90,0 |
|
збиток |
225 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2. Елементи операційних витрат |
||
|
Найменування показника |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
Період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Матеріальні затрати |
230 |
|
|
|
Витрати на оплату праці |
240 |
|
|
|
Відрахування на соціальні заходи |
250 |
|
|
|
Амортизація |
260 |
|
|
|
Інші операційні витрати |
270 |
|
|
|
Разом |
280 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3. Розрахунок показників прибутко- |
||
|
|
вості акцій |
|
|
|
Назва статті |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Середньорічна кількість простих акцій |
300 |
|
|
|
Скоригована середньорічна кількість простих акцій |
310 |
|
|
|
Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію |
320 |
|
|
|
Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну |
|
|
|
|
просту акцію |
330 |
|
|
|
Дивіденди на одну просту акцію |
340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
М.П. |
|
|
|
|
Керівник |
|
||
|
Головний бухгалтер |
|
|
|