Зміст
Розділ 1. Система управління використання основних засобів
1.1. Розробка і обґрунтування системи економічних показників, наявності і руху основних засобів
1.2. Економіко — правовий аналіз , огляд нормативної бази та спеціальної літератури
1.3. Організаційно-економічна характеристика базового підприємства
Розділ 2. Розробка системи обліку та контролю основних засобів
2.1. Проектування системи первинного обліку
2.2. Фінансовий облік руху основних засобів
2.3. Облік ремонту основних засобів
2.4. Облік зносу (амортизації) основних засобів
2.5. Методика поточного контролю операцій з руху основних засобів
2.6. Система автоматизації обліково-аналітичних робіт в управлінні основними засобами
3.1. Системи економічних показників
3.2. Інформаційна база і основні методи економічного аналізу
3.3. Аналіз динаміки і складу основних засобів
3.4. Аналіз якісного стану основних засобів
3.5. Факторний аналіз показників економічної ефективності використання основних засобів
3.6. Основні концепції методики аудиту основних засобів
3.7. Автоматизація аналізу і аудиту основних засобів з використанням комп’ютерної техніки
Вступ
Актуальність теми дослідження. Економіка України знаходиться на перехідному етапі. В таких умовах головна мета підприємства — підвищувати управляємість підприємством, більше залучати інвестиційні ресурси, оперативно реагувати на ринкові зміни, задовольняти інтереси користувачів необхідною інформацією.
Основні засоби займають, як правило, основну питому вагу в загальній сумі власного капіталу підприємства. Від їх якості, вартості, технічного рівня, ефективності використання багато в чому залежить кінцеві результати діяльності підприємства: випуск послуг, їх собівартість, прибуток, рентабельність, стійкість фінансового становища.
Підвищення ефективності використання основних засобів підприємств є одним з основних питань у період переходу до ринкових відносин. Від вирішення цієї проблеми залежить фінансовий стан підприємства, конкурентоспроможність його продукції на ринку.
Мета і завдання дослідження. Мета цієї роботи полягає в розробці основних методичних принципів і організаційних основ обліку, аналізу та аудиту основних засобів на підприємстві.
Для досягнення наміченої мети в роботі поставлені і вирішені наступні завдання:
— вивчені організаційні особливості системи управління основних засобів;
— розглянуто документооборот при русі основних засобів;
— розглянуто порядок проведення аудиту основних засобів;
— розглянуто систему автоматизації обліково-аналітичних робіт обліку основних засобів;
— проаналізовано динаміку руху та структуру основних засобів.
Предмет і об»єкт дослідження. Предметом дослідження є методика обліку, аналізу та аудиту основних засобів на підприємствах сфери послуг й аналізу їх фінансового стану в умовах інфляції і ризику. У якості об»єкту дослідження обраний готель «Славутич» м. Києва.
У процесі дослідження вивчені праці вітчизняних і зарубіжних вчених економістів: Голова С.Ф., Бугинця Ф.Ф., Агєєвої О.А., Карпової Г.А., Бургонової Г.М., Каморджанової И.О., національні Положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші інструктивні вказівки і рекомендації Міністерства фінансів України, облікові дані підприємства.
У зазначених матеріалах недостатньо вивчені галузеві особливості обліку, аналізу та аудиту на підприємствах сфери послуг. Все назване обумовило вибір даної теми дипломної роботи.
Структура і обсяг роботи. Дипломна робота складається із вступу, трьох розділів, висновку, списку використаних джерел і додатків.
У вступі обґрунтовано актуальність теми дослідження, наведено мету, завдання, предмет і об’єкт дослідження.
В першому розділі розглянуто систему управління використання основних засобів. Проведено розробку і обґрунтування системи економічних показників, наявності та руху основних засобів. Проведено економіко-правовий аналіз, огляд нормативної бази та спеціальної літератури. Розглянуто організаційно-економічну характеристику базового підприємства.
В другому розділі проведено розробку системи обліку та контролю основних засобів: здійснено проектування системи первинного обліку, розглянуто фінансовий облік руху основних засобів, облік ремонту основних засобів, облік зносу (амортизації) основних засобів, розглянуто методику поточного контролю операцій з руху основних засобів, розроблено систему автоматизації обліково-аналітичних робіт в управлінні основними засобами.
В третьому розділі здійснено проектування системи економічного аналізу та аудиту ефективності використання основних засобів: проведено аналіз основних засобів, розглянуто основні концепції аудиту основних засобів, розглянуту автоматизацію аналізу та аудиту з використанням комп’ютерної техніки.
Розділ 1. Система управління використання основних засобів
1.1. Розробка і обґрунтування системи економічних показників, наявності і руху основних засобів
Згідно з Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби», затвердженим наказом Мінфіну від 27.04.2000р. № 92 у бухгалтерському обліку під основними засобами розуміють матеріальні активи, які підприємство утримує з метою використання їх у процесі виробництва або постачання товарів, падання послуг, здавання в оренду іншим особам або для здійснення адміністративних чи соціально-культурних функцій, очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких більше одного року (або операційного циклу, якщо він довший за рік) [18, c. 29].
Відповідно до П(С)БО 7 для цілей бухгалтерського обліку одиницею обліку основних засобів є об»єкт основних засобів. Необоротні активи поділяються на основні засоби, інші необоротні матеріальні активи та незавершені капітальні інвестиції, які в свою чергу поділяються на групи. Група основних засобів являє собою сукупність однотипних за технічними характеристиками, призначенням та умовами використання об»єктів необоротних матеріальних активів.
…
Рис. 1.5. Динаміка основних показників готелю “Славутич” за 2002-2003 рр.
Розділ 2. Розробка системи обліку та контролю основних засобів
2.1. Проектування системи первинного обліку
На кожний прийнятий в експлуатацію об»єкт основних засобів комісією, призначеною наказом директора готелю “Славутич”, складається Акт приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів (ф. №03-1), у якому вказується первісна вартість об»єкта, коротка технічна характеристика, місце експлуатації. До акта додається технічна документація, що відноситься до даного об»єкта.
Кожному об»єкту привласнюється інвентарний номер, що наноситься на сам об»єкт і надалі проставляється у всіх документах, якими оформлюється рух об»єкта, а також в інвентарній картці й інвентарних списках. Цим попереджається плутанина в обліку, забезпечується контроль за схоронністю основних засобів. Інвентарний номер, привласнений об»єкту, зберігається за ним протягом усього часу знаходження в господарстві.
…
Якщо платник податку до набрання чинності Законом про внесення змін до Закону про податок на прибуток прийняв рішення про застосування прискореної амортизації основного фонду групи 3 згідно з редакцією п.п. 8.6.2 cт. 8 Закону про податок на прибуток, що діяв до 01.01.2003 р., то така амортизація здійснюється до досягнення балансовою вартістю об»єкта нульового значення за правилами, що діяли на момент прийняття такого рішення. При цьому платник податків має право в будь-який момент прийняти рішення про зупинення застосування такого прискореного методу оподаткування і про включення такого окремого об»єкта основних фондів за його залишковою вартістю до відповідної групи основних фондів, яка амортизується відповідно до норм Закону про податок на прибуток.
2.5. Методика поточного контролю операцій з руху основних засобів
Важливим заходом, що сприяє здійсненню операцій з руху основних засобів, є внутрішній контроль. Внутрішній контроль за операціями — це сукупність процедур, які забезпечують дотримання положень внутрішніх і зовнішніх нормативних актів при здійсненні операцій з руху основних засобів та достовірність і повноту інформації.
Внутрішній контроль поєднує в собі бухгалтерські та адміністративні (внутрішні) контролі.
Бухгалтерський контроль за операціями з руху основних засобів — це сукупність процедур, що дають змогу забезпечити збереження активів підприємства та достовірність звітності, що складається службою бухгалтерського обліку на основі даних, отриманих від операційних підрозділів. Вони включають:
…
ж) Визначення дефіциту в комп»ютерній техніці і вміння користуватися нею;
з) Використання функцій програми і оцінка отриманих результатів.
Процедури, які виконуються аудитором для управління прикладними програмами, можуть включати:
а) управління послідовністю подачі тесту там, де це стосується обробки декількох циклів;
б) виконання тесту спочатку на малій кількості даних, а потім запуск програми з повним набором даних;
г) підтвердження того, що для обробки даних використовувалася ефективна версія ПЗА;
д) забезпечення використання ПЗА для обробки даних у відповідний термін і в контрольних точках, які мають суттєвий розмір.
Висновок та пропозиції
За результатами проведеного дослідження можна зробити висновки та пропозиції.
1. Згідно з Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби», затвердженим наказом Мінфіну від 27.04.2000р. № 92 у бухгалтерському обліку під основними засобами розуміють матеріальні активи, які підприємство утримує з метою використання їх у процесі виробництва або постачання товарів, падання послуг, здавання в оренду іншим особам або для здійснення адміністративних чи соціально-культурних функцій, очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких більше одного року (або операційного циклу, якщо він довший за рік).
2. У податковому обліку відповідно до Закону про податок на прибуток основні фонди поділяються па чотири групи:
група 1 — будинки, споруди, їх структурні компоненти та передавальні пристрої, у тому числі житлові будинки та їх частини (квартири й місця загального користування), вартість капітального поліпшення землі;
група 2 — автомобільний транспорт і вузли (запасні частини) до нього; меблі; побутові електронні, оптичні, електромеханічні прилади та інструменти, інше конторське (офісне) обладнання, устаткування і приладдя до нього;
група 3 — будь-які інші основні фонди, не включені до груп 1, 2 і 4;
група 4 — електронно-обчислювальні машини, інші машини для автоматичного оброблення інформації, їх програмне забезпечення, пов»язані з ними засоби зчитування або друку інформації, інші інформаційні системи, телефони (у тому числі стільникові), мікрофони і рації, вартість яких перевищує вартість малоцінних товарів (предметів).
3. На кожний прийнятий в експлуатацію об»єкт основних засобів комісією, призначеною наказом директора готелю “Славутич”, складається Акт приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів (ф. №03-1), у якому вказується первісна вартість об»єкта, коротка технічна характеристика, місце експлуатації. До акта додається технічна документація, що відноситься до даного об»єкта.
4. Одиницею обліку основних засобів є інвентарний об»єкт. Кожному інвентарному об»єкту незалежно від його знаходження (в експлуатації або на складі) присвоюється відповідний інвентарний номер. Інвентарні номери повинні проставлятися на всіх первинних документах, які є підставою для відображення в обліку їх наявності або руху.
5. Синтетичний облік основних засобів відповідно до Плану рахунків на підприємстві готель «Славутич» ведеться на рахунку 10 «Основні засоби», що призначений для обліку наявності і руху як власних основних засобів, так і отриманих на умовах фінансової оренди (лізингу), а також орендованих цілісних майнових комплексів, що входять до складу основних засобів.
6. Вартість основних засобів зросла на протязі 2003 року на 3861 — 1300 = 2561 тис. грн. за рахунок надходження основних засобів на суму 2951 тис. грн. та вибуття на суму 390 грн.
Надходження основних засобів відбулося за рахунок виробничих основних засобів 2847 тис. грн. (96,48%), невиробничих основних засобів на 104 тис. грн. (3,52%), в тому числі надходження в активну частину склали 2618,2 тис. грн. (88,72%).
Вибуття основних засобів готелю “Славутич” відбулося в 2003 році за рахунок виробничих та невиробничих фондів по 195 тис. грн. (50%), в тому числі вибуття активної частини основних засобів склало 197,6 тис. грн. (50,67%).
7. Первісна вартість основних засобів в 2003 році зросла на 2561 тис. грн., тобто на 197 % порівняно з 2002 роком. На протязі 2003 року знос зріс на 169 тис. грн. (на 26 %). Основні засоби готелю “Славутич” в 2003 році зазнали значного оновлення. Залишкова вартість основних засобів зросла на протязі 2003 року на 2392 тис. грн., тобто на 368 %. Якісний стан основних засобів готелю “Славутич” покращився, про це свідчить збільшення коефіцієнту придатності основних засобів з 50% до 78,79 % та відповідно знизився коефіцієнт зносу (на 28,79 %).
8. Для підвищення ефективності використання наочного парку машин і обладнання необхідно забезпечити повне включення в роботу нового обладнання, своєчасне списання в лом фізично зношеної техніки і реалізацію або передачу в оренду, безоплатно, невикористаних основних фондів. Наявність зайвого обладнання приводить до зниження фондовіддачі і створює диспропорції між кількістю робочих місць і наявністю трудових ресурсів.
Важливим чинником поліпшення використання обладнання служить зниження його простоїв, особливо нового прогресивного високопродуктивного обладнання. Повна укомплектованість обладнання робочою силою, своєчасне і повне забезпечення робочих місць сировиною, матеріалами, електроенергією, планові здійснення оглядів, ремонтів, ліквідації диспропорцій між технологічними процесами — важливі передумови скорочення і ліквідації простоїв обладнання.
9. Розв»язання задач обліку основних засобів в готелі “Славутич” автоматизованим способом забезпечить можливість оперативної обробки інформації для обліку, контролю, аналізу, аудиту та управління за відповідний проміжок часу, сприятиме підвищенню точності й достовірності облікових даних.
Список використаних джерел
1. Конституція України, прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996р.//Уряд.Кур’єр, 1996, 28 червня.
2. Закон України “Про власність”, затверджений Постановою ВРУ №885-12 від 26.03.91 р. (із змінами №75/95-ВР від 28.02.95 р.) // ВВР. – 1995. — №13. – Ст. 85.
3. Закон України “Про підприємництво”, затверджений Постановою ВРУ №785-12 від 26.06.90 р. (із змінами №2788-ІІІ від 15.11.2001 р.).
4. Закон України “Про господарські товариства”, затверджений Постановою ВРУ №1577-12 від 19.09.91 р. (із змінами №2409-ІІІ від 17.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №31. – Ст. 146.
5. Закон України “Про підприємства в Україні”, затверджений Постановою ВРУ №888-12 від 27.03.91 р. (із змінами №2470-ІІІ від 29.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №32. – Ст. 172.
6. Закон України “Про внесення змін до Закону України ”Про оподаткування прибутку підприємств”, затверджений Постановою ВРУ №283/97 від 22.05.97 р. (із змінами).
7. Закон України “Про податок на додану вартість”, затверджений Постановою ВРУ №168/97 від 03.04.97 р. (із змінами №2831-ІІІ від 29.11.2001 р.).
8. Закон України “Про систему оподаткування”, затверджений Постановою ВРУ №77 від 18.02.97 р. (із змінами №2740-ІІІ від 20.09.2001 р.).
9. Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”, Постанова ВРУ №996-XIV від 16.07.99 р.
10.Постанова Кабінету Міністрів України “Програма реформування бухгалтерського обліку” від 28.10.98 р. №1706.
11.Про аудиторську діяльність: Закон України, прийнятий Верховною Радою України 22 квітня 1993р. №23//Відомості Верховної Ради України. – 1993, №23.-С.12-15.
12.Про бухгалтерський облік та фінансову звітність: Закон України, затверджений Постановою Верховної Ради України від 16.07.99р. №996-ХІV //Бухгалтерський облік і аудит. – 1999, №6. – С.9-14.
13.Про оподаткування прибутку підприємств: Закон України про внесення змін до Закону України, затверджений постановою Верховної Ради України від 22.05.97р. №283/97-ВР//Бухгалтерський облік і аудит — 1997. — №6. — С.16.
14.Про підприємництво: Закон України, затверджений постановою Верховної Ради України” №698-12 від 7.02.91р. // Галицькі контракти — 1996. — №42. — С.28-32.
15.Національний норматив аудиту №13 «Аудиторський висновок», прийнятий Постановою Аудиторської палати України від 22 січня 1996р. № 116//Бухгалтерський облік і аудит – 1997.- №6. – С.12-13.
16.Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 “Баланс”, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99р. №87// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6.- С.17-20.
17.Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 31.03.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6. — С.21-26.
18.Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби», затверджений наказом Міністерства фінансів України №353 від 28.12.2000р.// Бухгалтерський облік і аудит — 2001. — №2. -С.29-30.
19.Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 8 «Нематеріальні активи», затверджений наказом Міністерства фінансів України №353 від 28.12.2000р.// Бухгалтерський облік і аудит — 2001. — №2. -С.31-33.
20.Порядок складання декларації про прибуток підприємства, затверджена наказом ДПА України 21.01.98р. №94/2534// Бухгалтерський облік і аудит — 1998. — №3. — С.20-62.
21.Про документальне забезпечення записів в бухгалтерському обліку: Положення, затверджене Наказом Міністерства фінансів України від 24.03.95р. №88// Галицькі контракти — 1996. — №19.-С.17-20.
22.Про затвердження Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджене Наказом МФУ №291 від 30.11.99 р.
23.Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджене Наказом МФУ №291 від 30.11.99 р.
24.Аудит і аудиторська діяльність. Навч. посібник. — К.: Урожай, 1996. – 217 с.
25.Аудит. Практ. пособие / Под ред. А. П. Кузминского. — К.: Учетинформ. — 1996. – 358 с.
26.Аудит. Учебник для вузов / В. И. Подольский. — М.: Аудит, ЮНИТИ, 1997. – 291 с.
27.Барановська В.Г., Редько А.Ю. Проблеми формування інформаційної бази економічного аналізу господарської діяльності з використанням АРМ — бухгалтера. — К.: КДТЕУ, 1991. – 45 с.
28.Барышников Н.П. Организация и методика проведения общего аудита. — М.: Инф-издат-Дом «Филин», 1996. – 369 с.
29.Берсуцкий Я. Г., Дугинская И. А., Дугинский Б. Л. Анализ хозяйственной деятельности предприятия: Учеб. пособ. — Донецк: ДИЭХП, 2000. — 180 с.
30.Білик М. Д., Полятикіна Л. І. Основи аудиту. — Суми: Слобожанщина, 1999. — 295 с.
31.Білуха М. Т. Аудит у бізнесі. (Посібник для бізнесменів). – Дніпропетровськ: Преском, 1994. – 394 с.
32.Білуха М. Т. Курс аудиту: Підруч. — К.: Вища школа, 1999. — 574 с.
33.Білуха М. Т. Курс аудиту: Підручник. — К.: Вища школа, Знання, 1999. – 398 с.
34.Бухгалтерський облік за національними стандартами. — Т.: Економічна думка, 2000. — 236 с.
35.Бутинець Ф.Ф. Бухгалтерський фінансовий облік, — Житомир: ПП Рута, 2000.-С.365-376.
36.Введення в проектний аналіз: Практикум / Чернівецький національний ун-т ім. Юрія Федьковича / С. В. Ксьондз. — Чернівці: Рута, 2001. — 100 с.
37.Величко О. Г., Голов С. Ф. Бухгалтерський облік і фінансова звітність в Україні. — Д.: ТОВ «Баланс-Клуб», 2000. — 768 с.
38.Голов С., Пархоменко В. Новий План рахунків: побудова і застосування // Бухоблік і аудит. — №1. — 2000. – С. 21-22.
39.Грабова Н. М. Теорія бухгалтерського обліку: 2001 : Навч. посіб. / М.В. Кужельний (ред.). — 6.вид. — К. : А.С.К., 2001. — 266 с.
40.Грабова Н. М., Кривоносов Ю. Г. Облік основних господарських операцій в бухгалтерських проводках: Навч. посіб. — К. : А.С.К., 2001. — 416 с.
41.Дерій В. А. Контроль і ревізія: Курс лекцій. — Бучач: МІФ, 2000. — 54 с.
42.Дерій В. А., Кізима А. Я. Аудит: Курс лекцій / Тернопільська академія народного господарства. — Т.: ТАНГ, 2001. — 76 с.
43.Дорош Н. І. Аудит: методологія і організація. — К.: Товариство «Знання» КОО, 2001. — 402 с.
44.Іващенко В. І. Економічний аналіз господарської діяльності: Навч. посіб.— К.: ЗАТ «Нічлава», 1999. — 204 с.
45.Інвентаризація згідно П(С)БО. Дебет-Кредит. № 47, 50, 52. 2000 р.
46.Завгородній В.П. Бухгалтерський облік, контроль і аудит в системі управління підприємством,- К.: Ваклер, 1997р.- С.300-367.
47.Кармайкл Д., Бенис М. Стандарты и нормы аудита. — М. Аудит; ЮНИТИ, 1995. – 421 с.
48.Коробов М. Я. Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємств: Навч. посіб. — К.: Товариство «Знання» КОО, 2001. — 378 с.
49.Кравченко Л. И. Анализ хозяйственной деятельности в торговле: Учебник. — Минск: Вышэйшая шк., 1995. — 415 с.
50.Куліш С. А., Коростишев О. В. Теорія аналізу господарської діяльності: Навч. Посібник / Харківський держ. економічний ун-т. — Х., 1995. — 62 с.
51.Кузьмінський А.М. та ін. Організація бухгалтерського обліку, контролю і аналізу. — К.: Вища школа, 1993. — 126 с.
52.Любушин Н. П., Лещева В. Б. Анализ финансово-экономической деятельности предприятия: Учеб. пособие. — М.: ЮНИТИ-ДАНА, 1999. — 471 с.
53.Пархоменко В. М. Бухгалтерський облік в Україні: Нормативи. Коментарі. — Луганськ: «Футура» ДСД «Лугань», 2001. — 368 с.
54.Руденко Л. В., Подольська В. О. Аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства: Навч. Посіб. / Укоопспілка; Навчально- методичний центр «Укоопосвіта». — К., 2000. — 422 с.
55.Савицкая Г. В. Анализ хозяйственной деятельности предприятия: Учеб. пособие. — Минск: ООО «Новое знание», 2001. — 688 с.
56.Суйц В.П. Аудит / Практическое пособие для аудиторов — М.: АНКИЛ, 1994. – 149 с.
57.Сопко В. В., Завгородній В. П. Організація бухгалтерського обліку, економічного контролю та аналізу: Підручник / Київський національний економічний ун-т. — К., 2000. — 258с.
58.Сопко В. В. Бухгалтерський облік: Навч. посібник / Київський національний економічний ун-т.— К.: КНЕУ, 2000. — 578с.
59.Ткаченко Н. М. Бухгалтерський фінансовий облік на підприємствах України: Підручник. — К.: А.С.К., 2000. — 784 с.
60.Хом»як Р. Л. Національні стандарти бухгалтерського обліку в Україні: Навчальний посібник. — Л.: Інтелект-Захід, 2000. — 442 с.
Додатки
Додаток А
|
|
Додаток |
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
||
|
|
бухгалтерського обліку 2 |
||
|
|
|
|
Коди |
|
Дата |
(рік, місяць, число) |
|
|
|
Підприємство готель “Славутич” |
за |
ЄДРПОУ |
|
|
Територія |
за |
КОАТТУ |
|
|
Орган державного управління |
за |
СПОДУ |
|
|
Галузь |
за |
ЗКГНГ |
|
|
Вид економічної діяльності |
за |
КВЕД |
|
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
Баланс |
|
|
|
|
на 1 січня 2004 року |
|
||
|
|
|
Форма № 1 |
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801001 |
|
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
Актив |
рядка |
звітного |
звітного |
|
|
|
періоду |
періоду |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1. Необоротні активи |
|
|
|
|
Нематеріальні активи: |
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 10 |
390 |
403 |
|
первісна вартість |
0 11 |
429 |
455 |
|
Знос |
0 12 |
39 |
52 |
|
Незавершене будівництво |
0 20 |
1560 |
2730 |
|
Основні засоби: |
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 30 |
650 |
3042 |
|
первісна вартість |
0 31 |
1300 |
3861 |
|
Знос |
0 32 |
650 |
819 |
|
Довгострокові фінансові інвестиції : |
|
|
|
|
які обліковуються за методом участі |
|
|
|
|
в капіталі інших підприємств |
0 40 |
143 |
130 |
|
інші фінансові інвестіції |
0 45 |
26 |
13 |
|
Довгострокова дебіторська заборго- |
|
|
|
|
ваність |
0 50 |
|
|
|
Відстрочені податкові активи |
0 60 |
|
|
|
Інші необоротні активи |
0 70 |
|
|
|
Усього за розділом 1. |
0 80 |
2769 |
6322 |
|
2. Оборотні активи |
|
|
|
|
Запаси: |
|
|
|
|
виробничі запаси |
100 |
520 |
585 |
|
тварини на вирощуванні та відгодівлі |
110 |
|
|
|
незавершене виробництво |
120 |
13 |
78 |
|
готова продукція |
130 |
26 |
101 |
|
товари |
140 |
1690 |
1820 |
|
Векселі одержані |
150 |
195 |
221 |
|
Дебіторська заборгованість за товари, |
|
|
|
|
роботи, послуги: |
|
|
|
|
чиста реалізаційна вартість |
160 |
390 |
416 |
|
первісна вартість |
161 |
442 |
468 |
|
резерв сумнівних боргів |
162 |
52 |
52 |
|
Дебіторська заборгованість за розра- |
|
|
|
|
хунками: |
|
|
|
|
з бюджетом |
170 |
9 |
|
|
за виданими авансами |
180 |
46 |
16 |
|
з нарахованих доходів |
190 |
|
|
|
із внутрішніх розрахунків |
200 |
|
|
|
Інша поточна дебіторська заборгова- |
|
|
|
|
ність |
210 |
26 |
4 |
|
Поточні фінансові інвестиції |
220 |
65 |
26 |
|
Грошові кошти та їх еквіваленти : |
|
|
|
|
у національній валюті |
230 |
91 |
261 |
|
в іноземній валюті |
240 |
156 |
7 |
|
Інші оборотні активи |
250 |
13 |
|
|
Усього за розділом 2. |
260 |
3240 |
3535 |
|
3. Витрати майбутніх періодів |
270 |
65 |
91 |
|
БАЛАНС |
280 |
6074 |
9948 |
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
Пасив |
рядка |
звітного |
звітного |
|
|
|
періоду |
Періоду |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1. Власний капітал |
|
|
|
|
Статутний капітал |
300 |
4680 |
4680 |
|
Пайовий капітал |
310 |
|
|
|
Додатковий вкладений капітал |
320 |
260 |
260 |
|
Інший додатковий капітал |
330 |
|
3418 |
|
Резервний капітал |
340 |
65 |
91 |
|
Нарозподілений прибуток (непокритий |
|
|
|
|
збиток) |
350 |
3 |
13 |
|
Неоплачений капітал |
360 |
39 |
13 |
|
Вилучений капітал |
370 |
26 |
13 |
|
Усього за розділом 1. |
380 |
4943 |
8436 |
|
2. Забезпечення наступних витрат |
|
|
|
|
і платежів |
|
|
|
|
Забезпечення виплат персоналу |
400 |
13 |
8 |
|
Інші забезпечення |
410 |
3 |
|
|
Цільове фінансування |
420 |
13 |
|
|
Усього за розділом 2. |
430 |
29 |
8 |
|
3. Довгострокові зобов’язання |
|
|
|
|
Довгострокові кредити банків |
440 |
260 |
325 |
|
Інші довгострокові фінансові |
|
|
|
|
зобов’язання |
450 |
|
|
|
Відстрочені податкові зобов’язання |
460 |
|
65 |
|
Інші довгострокові зобов’язання |
470 |
26 |
|
|
Усього за розділом 3. |
480 |
286 |
390 |
|
4. Поточні зобов’язання |
|
|
|
|
Короткострокові кредити банків |
500 |
156 |
247 |
|
Поточна заборгованість за довгостро- |
|
|
|
|
ковими зобов’язаннями |
510 |
26 |
26 |
|
Векселі видані |
520 |
78 |
169 |
|
Кредиторська заборгованість за това- |
|
|
|
|
ри, роботи, послуги |
530 |
325 |
293 |
|
Поточні зобов’язання за розрахунками: |
|
|
|
|
з одержаних авансів |
540 |
65 |
143 |
|
з бюджетом |
550 |
13 |
26 |
|
з позабюджетних платежів |
560 |
4 |
5 |
|
зі страхування |
570 |
9 |
4 |
|
з оплати праці |
580 |
23 |
13 |
|
з учасниками |
590 |
39 |
46 |
|
із внутрішніх розрахунків |
600 |
|
|
|
Інші поточні зобов’язання |
610 |
13 |
|
|
Усього за розділом 4. |
620 |
751 |
971 |
|
5. Доходи майбутніх періодів |
630 |
65 |
143 |
|
БАЛАНС |
640 |
6074 |
9948 |
|
Керівник М.П. |
|||
|
Головний бухгалтер |
|
|
Додаток Б
|
|
|
|
|
|
|
Додаток |
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
||
|
|
бухгалтерського обліку 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Коди |
|
Дата |
(рік, місяць, число) |
|
|
|
Підприємство Готель «Славутич» |
за |
ЄДРПОУ |
|
|
Територія |
за |
КОАТТУ |
|
|
Орган державного управління |
за |
СПОДУ |
|
|
Галузь |
за |
ЗКГНГ |
|
|
Вид економічної діяльності |
за |
КВЕД |
|
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Звіт |
|
|
|
про фінансові результати |
|
||
|
за рік 2003 року |
|
||
|
|
|
Форма № 2 |
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801003 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1.Фінансові результати |
|
|
|
|
|
|
|
|
Стаття |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Дохід (виручка) від реалізації продукції |
0 10 |
4364 |
4561 |
|
Податок на додану вартість |
0 15 |
727 |
760 |
|
Акцизний збір |
0 20 |
|
|
|
|
0 25 |
|
|
|
Інші вирахування з доходу |
0 30 |
|
|
|
Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції |
0 35 |
3637 |
3801 |
|
Собівартість реалізованої продукції |
0 40 |
1245 |
1400 |
|
Валовий: |
|
|
|
|
прибуток |
0 50 |
2392 |
2401 |
|
збиток |
0 55 |
|
|
|
Інші операційні доходи |
0 60 |
13 |
20 |
|
Адміністративні витрати |
0 70 |
1983,0 |
1990 |
|
Витрати на збут |
0 80 |
304 |
310 |
|
Інші операційні витрати |
0 90 |
3 |
2 |
|
Фінансові результати від операційної діяльності: |
|
|
|
|
прибуток |
100 |
115 |
119 |
|
збиток |
105 |
|
|
|
Дохід від участі в капіталі |
110 |
|
|
|
Інші фінансові доходи |
120 |
|
|
|
Інші доходи |
130 |
|
|
|
Фінансові витрати |
140 |
|
|
|
Втрати від участі в капіталі |
150 |
|
|
|
Інші витрати |
160 |
|
|
|
Фінансові результати від звичайної діяльності |
|
|
|
|
до оподаткування: |
|
|
|
|
прибуток |
170 |
115 |
119 |
|
збиток |
175 |
|
|
|
Податок на прибуток від звичайної діяльності |
180 |
35 |
36 |
|
Фінансові результати від звичайної діяльності |
|
|
|
|
прибуток |
190 |
80 |
83 |
|
збиток |
195 |
|
|
|
Надзвичайні: |
|
|
|
|
доходи |
200 |
|
|
|
витрати |
205 |
|
|
|
Податки з надзвичайного прибутку |
210 |
|
|
|
Чистий: |
|
|
|
|
прибуток |
220 |
80 |
83 |
|
збиток |
225 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2. Елементи операційних витрат |
||
|
Найменування показника |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
Період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Матеріальні затрати |
230 |
|
|
|
Витрати на оплату праці |
240 |
|
|
|
Відрахування на соціальні заходи |
250 |
|
|
|
Амортизація |
260 |
|
|
|
Інші операційні витрати |
270 |
|
|
|
Разом |
280 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3. Розрахунок показників прибутко- |
||
|
|
вості акцій |
|
|
|
Назва статті |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Середньорічна кількість простих акцій |
300 |
|
|
|
Скоригована середньорічна кількість простих акцій |
310 |
|
|
|
Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію |
320 |
|
|
|
Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну |
|
|
|
|
просту акцію |
330 |
|
|
|
Дивіденти на одну просту акцію |
340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
М.П. |
|
|
|
|
Керівник |
|
||
|
Головний бухгалтер |
|
|
|
Додаток В
Постачальник |
ЗАО «В.М.» |
|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
тел. 247-96-64 |
|
|
|
|
|
|
||
Одержувач |
Готель «Славутич» |
|
|
|
|
|
||||
Платник |
той самий |
|
|
|
|
|
|
|
||
Замовлення |
Сч. вход. СВ-05476 (14.03.02) |
|
|
Валюта |
|
Гривня |
||||
Умова: |
Попередня оплата |
|
|
Курс |
|
1,0 |
||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Прибуткова накладна № ПН-02655 |
||||||||||
від 14 Березня 2003 р. |
||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
№ |
Назва |
Од. |
Кіл-ть |
Ціна вал |
Сума вал |
Сума грн |
ПДВ |
Всього |
||
1 |
Комп’ютер РІІІ |
|
шт. |
1,000 |
6000,00 |
6000,00 |
6000,00 |
1200,00 |
7200,00 |
|
|
|
|
|
|
|
Всього : |
6000,00 |
6000,00 |
6000,00 |
7200,00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Всього у гривнях: |
|
Сім тисяч двісті гривень 00 копійок |
|
|
|
|
|||
|
Всього ПДВ: |
|
1200.00 грн. |
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Відвантажив: |
__________________________ |
|
Одержав: |
__________________________ |
|
||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|