Курсова робота Облік амортизації та ремонту основних засобів

Зміст

 

Вступ. 3

 

1. Економічні основи здійснення амортизації та ремонту основних засобів  5

 

2. Нормативна база здійснення амортизації та ремонту основних засобів  13

 

3. Коротка організаційно-економічна  характеристика                 ТОВ “Фішка”  17

 

4. Організація обліку амортизації та ремонту основних засобів в кафе “Клондайк”  21

4.1. Документальне забезпечення операцій з ремонту основних засобів та нарахування амортизації21

4.2. Характеристика рахунків. 25

 

5. Облік  амортизації основних засобів. 30

 

6. Облік  ремонту основних засобів. 36

 

7. Відображення у звітності операцій з нарахування амортизації та ремонту основних засобів. 40

 

Висновки та пропозиції41

 

Список використаних джерел. 43

 

Додатки. 44


Вступ

 

Актуальність теми дослідження. Економіка України знаходиться на перехідному етапі. В таких умовах головна мета підприємства — підвищувати управляємість підприємством, більше залучати інвестиційні ресурси, оперативно реагувати на ринкові зміни, задовольняти інтереси користувачів необхідною інформацією.

Основні засоби займають, як правило, основну питому вагу в загальній сумі власного капіталу підприємства. Від їх якості, вартості, технічного рівня, ефективності використання багато в чому залежить кінцеві результати діяльності підприємства: випуск послуг, їх собівартість, прибуток, рентабельність, стійкість фінансового становища.

Підвищення ефективності використання основних засобів: проведення амортизації та ремонту є одним з основних питань у період переходу до ринкових відносин. Від вирішення цієї проблеми залежить фінансовий стан підприємства, конкурентоспроможність його продукції на ринку.

Мета і завдання дослідження. Мета цієї роботи полягає в вивченні основних методичних принципів і організаційних основ обліку амортизації та ремонту основних засобів на підприємстві.

Для досягнення наміченої мети в роботі поставлені і вирішені наступні завдання:

— розкрити економічні основи здійснення амортизації та ремонту основних засобів;

— дослідити нормативну базу здійснення амортизації та ремонту основних засобів;

— розглянути організацію обліку амортизації та ремонту основних засобів;

— вивчити облік амортизації основних засобів;

— вивчити облік  ремонту основних засобів.

Предмет і об»єкт дослідження. Предметом дослідження є методика обліку амортизації та ремонту основних засобів. У якості об»єкту дослідження обрано ТОВ “Фішка” кафе “Клондайк”

У процесі дослідження вивчені праці вітчизняних і зарубіжних вчених економістів: Голова С.Ф., Бугинця Ф.Ф., Агєєвої О.А., Карпової Г.А., Бургонової Г.М., Каморджанової И.О., національні Положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші інструктивні вказівки і рекомендації Міністерства фінансів України, облікові дані підприємства.


1. Економічні основи здійснення амортизації та ремонту основних засобів

 

Під   впливом часу,  сил природи та в процесі експлуатації основні засоби поступово зношуються.

Вони втрачають свої первинні фізичні якості, знижуються їх техніко-експлуатаційні можливості, в результаті зменшується реальна балансова вартість основних засобів. Виділяють моральний і фізичний знос основних засобів, а також знос під дією сил природи.

Амортизація — це систематичний розподіл вартості, яка амортизується, протягом строку корисного використання активу. Вона відображає процес поступового списання (погашення) вартості об»єкта протягом часу його корисного функціонування та забезпечує дотримання принципу нарахування та відповідності доходів та витрат [4].

Знос основних засобів — сума амортизації об»єкта основних засобів з початку його корисного використання.

Об»єктом амортизації є вартість основних засобів за винятком землі та незавершених капітальних інвестицій.

Строк корисного використання (експлуатації) основних засобів — це очікуваний період часу, протягом якого необоротні активи будуть використовуватися підприємством, або з їх використанням буде виготовлено (виконано) очікуваний підприємством обсяг продукції (робіт, послуг).

Строк   корисної  експлуатації  визначається   самим   підприємством  з урахуванням таких чинників:

господарської діяльності ТОВ “Фішка” кафе “Клондайк” зазнали негативних змін у звітному році порівняно з 2003 роком. В зв’язку з цим діяльність підприємства в подальшому повинна бути направлена на пошук найбільш ефективних форм і методів співпраці з діловими партнерами по забезпеченню її рентабельності.

 

 


4. Організація обліку амортизації та ремонту основних засобів в кафе “Клондайк”

 

4.1. Документальне забезпечення операцій з ремонту основних засобів та нарахування амортизації

 

На кожний прийнятий в експлуатацію об»єкт основних засобів комісією, призначеною наказом директора кафе “Клондайк”, складається Акт приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів (ф. №03-1), у якому вказується первісна вартість об»єкта, коротка технічна характеристика, місце експлуатації. До акта додається технічна документація, що відноситься до даного об»єкта.

Кожному об»єкту привласнюється інвентарний номер, що наноситься на сам об»єкт і надалі проставляється у всіх документах, якими оформлюється рух об»єкта, а також в інвентарній картці й інвентарних списках. Цим попереджається плутанина в обліку, забезпечується контроль за схоронністю основних засобів. Інвентарний номер, привласнений об»єкту, зберігається за ним протягом усього часу знаходження в господарстві.

Відомості про амортизацію та збільшення вартості основних засобів (за рахунок ремонтів в тому числі) підприємства та кафе “Клондайк” відображають в Балансі. В рядках 030, 031 та 032 відповідно вказується  Залишкова вартість, Первісна вартість, Знос.

Більш докладно ці відомості кафе “Клондайк” відображає в примітках до річної фінансової звітності ІІ. Основні засоби.

Тут вказується первісна вартість та знос за об’єктами: на початок року, рух протягом року та залишок на кінець року.

Також амортизація основних засобів відображається в Звіті про рух грошових коштів.

Витрати, що відносяться на ремонт основних засобів відображаються в  складі інших витрат в Звіті про фінансові результати підприємства відповідно до здійснених ремонтів в рядках 040 “Собівартість продукції”, 070 “Адміністративні витрати” та 080 “Витрати на збут”.


Висновки та пропозиції

 

Згідно з П(С)БО 7, амортизація — це систематичний розподіл вартості, яка амортизується, протягом строку корисного використання активу. Вона відображає процес поступового списання (погашення) вартості об»єкта протягом часу його корисного функціонування та забезпечує дотримання принципу нарахування та відповідності доходів та витрат.

Ремонт — це комплекс операцій з відновлення справності або працездатності основних засобів, відновлення ресурсів основних засобів або їх складових частин.

Для відображення в бухгалтерському обліку сум амортизаційних відрахувань використовують рахунок 13 «Знос (амортизація) необоротних активів». Підприємства в бухгалтерському обліку вартість ремонтів відносять на рахунки 91 «Загальновиробничі витрати», 92 «Адміністративні витрати», 93 «Витрати на збут», 94 «Інші витрати операційної діяльності», 97 «Інші витрати».

Відомості про амортизацію та збільшення вартості основних засобів (за рахунок ремонтів в тому числі) підприємства та кафе “Клондайк” відображають в Балансі. В рядках 030, 031 та 032 відповідно вказується  Залишкова вартість, Первісна вартість, Знос. Більш докладно ці відомості кафе “Клондайк” відображає в примітках до річної фінансової звітності ІІ. Основні засоби. Тут вказується первісна вартість та знос за об’єктами: на початок року, рух протягом року та залишок на кінець року.

Також амортизація основних засобів відображається в Звіті про рух грошових коштів. Витрати, що відносяться на амортизацію та ремонт основних засобів відображаються в  Звіті про фінансові результати підприємства.

Розв»язання задач обліку амортизації та ремонту основних засобів в автоматизованим способом забезпечить можливість оперативної обробки інформації для обліку, контролю, аналізу, аудиту та управління за відповідний проміжок часу, спри­ятиме підвищенню точності й достовірності облікових даних.  Для удосконалення обліку амортизації та ремонту основних засобів  необхідно використовувати нові методи управління і сучасні технічні засоби побудови інформаційних систем, необхідно провести корінну реконструкцію його технічної та інформаційної бази на основі впровадження автоматизованої системи обліку, в склад якої входили б автоматизовані робочі місця бухгалтера. 1С: Підприємство на підприємстві ТОВ “Фішка” забезпечить повний комплекс облікових операцій з наявності та використання основних засобів, а також їх амортизації та ремонту.

 

 

 


Список використаних джерел

 

1.     Господарський кодекс України, м. Київ 16 січня 2003 року № 436-IV. 

2.     Про бухгалтерський облік та фінансову звітність: Закон України, затверджений Постановою Верховної Ради України від 16.07.99р. №996-ХІV.

3.     Про оподаткування прибутку підприємств: Закон України про внесення змін до Закону України, затверджений постановою Верховної Ради України від 22.05.97р. №283/97-ВР.

4.     Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби», затверджений наказом Міністерства фінансів України №353 від 28.12.2000р.

5.     Про затвердження Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджене Наказом МФУ №291 від 30.11.99 р.

6.     Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджене Наказом МФУ №291 від 30.11.99 р.

7.     Бутинець Ф.Ф. Бухгалтерський фінансовий облік, — Житомир: ПП Рута, 2000.-С.365-376.

8.     Величко О. Г., Голов С. Ф. Бухгалтерський облік і фінансова звітність в Україні. — Д.: ТОВ «Баланс-Клуб», 2000. — 768 с.

9.     Грабова Н. М. Теорія бухгалтерського обліку: 2001 : Навч. посіб. / М.В. Кужельний (ред.). — 6.вид. — К. : А.С.К., 2001. — 266 с.

10.Грабова Н. М., Кривоносов Ю. Г. Облік основних господарських операцій в бухгалтерських проводках: Навч. посіб. — К. : А.С.К., 2001. — 416 с.

11.Інвентаризація згідно П(С)БО. Дебет-Кредит. № 47, 50, 52. 2000 р.

12.Завгородній В.П. Бухгалтерський облік, контроль і аудит в системі управління підприємством,- К.: Ваклер, 1997р.- С.300-367.

13.Пархоменко В. М. Бухгалтерський облік в Україні: Нормативи. Коментарі. — Луганськ: «Футура» ДСД «Лугань», 2001. — 368 с.

14.Сопко В. В., Завгородній В. П. Організація бухгалтерського обліку, економічного контролю та аналізу: Підручник / Київський національний економічний ун-т. — К., 2000. — 258с.

15.Сопко В. В. Бухгалтерський облік: Навч. посібник / Київський національний економічний ун-т.— К.: КНЕУ, 2000. — 578с.

16.Ткаченко Н. М. Бухгалтерський фінансовий облік на підприємствах України: Підручник. — К.: А.С.К., 2000. — 784 с.

17.  Хом»як Р. Л. Національні стандарти бухгалтерського обліку в Україні: Навчальний посібник. — Л.: Інтелект-Захід, 2000. — 442 с.


Додатки

Додаток А

 

 

Додаток

 

 

 

 

до Положення (стандарту)

 

 

бухгалтерського обліку 2

 

 

 

 

Коди

 

Дата

(рік, місяць, число)

 

 

Підприємство ТОВ “Фішка”

за

ЄДРПОУ

 

 

Територія

за

КОАТТУ

 

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

 

Галузь

за

ЗКГНГ

 

 

Вид економічної діяльності

за

КВЕД

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

Баланс

 

 

 

 

                                        на 1  січня            2005 року

 

 

 

 

Форма № 1

 

 

 

 

Код за ДКУД 1801001

 

 

Код

На початок

На кінець

 

Актив

рядка

звітного

звітного

 

 

 

періоду

періоду

 

1

2

3

4

 

1. Необоротні активи

 

 

 

 

Нематеріальні активи:

 

 

 

 

залишкова вартість

0 10

390

403

 

первісна вартість

0 11

429

455

 

Знос

0 12

39

52

 

Незавершене будівництво

0 20

1560

2730

 

Основні засоби:

 

 

 

 

залишкова вартість

0 30

650

3042

 

первісна вартість

0 31

1300

3861

 

Знос

0 32

650

819

 

Довгострокові фінансові інвестиції :

 

 

 

 

які обліковуються за методом участі

 

 

 

 

в капіталі інших підприємств

0 40

143

130

 

інші фінансові інвестіції

0 45

26

13

 

Довгострокова дебіторська заборго-

 

 

 

 

ваність

0 50

 

 

 

Відстрочені податкові активи

0 60

 

 

 

Інші необоротні активи

0 70

 

 

 

Усього за розділом 1.

0 80

2769

6322

 

2. Оборотні активи

 

 

 

 

Запаси:

 

 

 

 

виробничі запаси

100

520

585

 

тварини на вирощуванні та відгодівлі

110

 

 

 

незавершене виробництво

120

13

78

 

готова продукція

130

26

101

 

товари

140

1690

1820

 

Векселі одержані

150

195

221

 

Дебіторська заборгованість за товари,

 

 

 

 

роботи, послуги:

 

 

 

 

чиста реалізаційна вартість

160

390

416

 

первісна вартість

161

442

468

 

резерв сумнівних боргів

162

52

52

 

Дебіторська заборгованість за розра-

 

 

 

 

хунками:

 

 

 

 

з бюджетом

170

9

 

 

за виданими авансами

180

46

16

 

з нарахованих доходів

190

 

 

 

із внутрішніх розрахунків

200

 

 

 

Інша поточна дебіторська заборгова-

 

 

 

 

ність

210

26

4

 

Поточні фінансові інвестиції

220

65

26

 

Грошові кошти та їх еквіваленти :

 

 

 

 

у національній валюті

230

91

261

 

в іноземній валюті

240

156

7

 

Інші оборотні активи

250

13

 

 

Усього за розділом 2.

260

3240

3535

 

3. Витрати майбутніх періодів

270

65

91

 

БАЛАНС

280

6074

9948

 

 

Код

На початок

На кінець

 

Пасив

рядка

звітного

звітного

 

 

 

періоду

Періоду

 

1

2

3

4

 

1. Власний капітал

 

 

 

 

Статутний капітал

300

4680

4680

 

Пайовий капітал

310

 

 

 

Додатковий вкладений капітал

320

260

260

 

Інший додатковий капітал

330

 

3418

 

Резервний капітал

340

65

91

 

Нарозподілений прибуток (непокритий

 

 

 

 

збиток)

350

3

13

 

Неоплачений капітал

360

39

13

 

Вилучений капітал

370

26

13

 

Усього за розділом 1.

380

4943

8436

 

2. Забезпечення наступних витрат

 

 

 

 

і платежів

 

 

 

 

Забезпечення виплат персоналу

400

13

8

 

Інші забезпечення

410

3

 

 

Цільове фінансування

420

13

 

 

Усього за розділом 2.

430

29

8

 

3. Довгострокові зобов’язання

 

 

 

 

Довгострокові кредити банків

440

260

325

 

Інші довгострокові фінансові

 

 

 

 

зобов’язання

450

 

 

 

Відстрочені податкові зобов’язання

460

 

65

 

Інші довгострокові зобов’язання

470

26

 

 

Усього за розділом 3.

480

286

390

 

4. Поточні зобов’язання

 

 

 

 

Короткострокові кредити банків

500

156

247

 

Поточна заборгованість за довгостро-

 

 

 

 

ковими зобов’язаннями

510

26

26

 

Векселі видані

520

78

169

 

Кредиторська заборгованість за това-

 

 

 

 

ри, роботи, послуги

530

325

293

 

Поточні зобов’язання за розрахунками:

 

 

 

 

з одержаних авансів

540

65

143

 

з бюджетом

550

13

26

 

з позабюджетних платежів

560

4

5

 

зі страхування

570

9

4

 

з оплати праці

580

23

13

 

з учасниками

590

39

46

 

із внутрішніх розрахунків

600

 

 

 

Інші поточні зобов’язання

610

13

 

 

Усього за розділом 4.

620

751

971

 

5. Доходи майбутніх періодів

630

65

143

 

БАЛАНС

640

6074

9948

 

                                                     Керівник                     М.П.                      

 

                                Головний бухгалтер

 

 

Додаток Б

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

 

 

 

 

до Положення (стандарту)

 

 

бухгалтерського обліку 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коди

 

Дата

(рік, місяць, число)

 

 

Підприємство  ТОВ “Фішка”

за

ЄДРПОУ

 

 

Територія

за

КОАТТУ

 

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

 

Галузь  

за

ЗКГНГ

 

 

Вид економічної діяльності

за

КВЕД

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Звіт

 

 

 

                                                                 про фінансові результати

 

 

                                                                     за     рік      2004 року

 

 

 

 

Форма № 2

 

 

 

 

Код за ДКУД 1801003

 

 

 

 

 

 

 

1.Фінансові результати

 

 

 

 

 

 

 

                    Стаття

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      період

 

1

2

3

4

 

Дохід (виручка) від реалізації продукції

0 10

1236

1114,9

 

Податок на додану вартість

0 15

206

185,82

 

Акцизний збір

0 20

 

 

 

 

0 25

 

 

 

Інші вирахування з доходу

0 30

 

 

 

Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції

0 35

1030

929,08

 

Собівартість реалізованої продукції

0 40

629,4

541,1

 

Валовий:

 

 

 

 

 прибуток

0 50

400

387,98

 

 збиток

0 55

 

 

 

Інші операційні доходи

0 60

 

 

 

Адміністративні витрати

0 70

249

207,6

 

Витрати на збут

0 80

119,9

83,2

 

Інші операційні витрати

0 90

0,3

0,5

 

Фінансові результати від операційної діяльності:

 

 

 

 

прибуток

100

31

96,68

 

збиток

105

 

 

 

Дохід від участі в капіталі

110

 

 

 

Інші фінансові доходи

120

 

 

 

Інші доходи

130

65

62,1

 

Фінансові витрати

140

 

 

 

Втрати від участі в капіталі

150

 

 

 

Інші витрати

160

 

 

 

Фінансові результати від звичайної діяльності

 

 

 

 

до оподаткування:

 

 

 

 

прибуток

170

96

158,78

 

збиток

175

 

 

 

Податок на прибуток від звичайної діяльності

180

28,8

47,64

 

Фінансові результати від звичайної діяльності

 

 

 

 

прибуток

190

67,2

111,15

 

збиток

195

 

 

 

Надзвичайні:

 

 

 

 

доходи

200

 

 

 

витрати

205

 

 

 

Податки з надзвичайного прибутку

210

 

 

 

Чистий:

 

 

 

 

прибуток

220

67,2

111,15

 

збиток

225

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Елементи операційних витрат

 

Найменування показника

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      Період

 

1

2

3

4

 

Матеріальні затрати

230

 

 

 

Витрати на оплату праці

240

 

 

 

Відрахування на соціальні заходи

250

 

 

 

Амортизація

260

 

 

 

Інші операційні витрати

270

 

 

 

Разом

280

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Розрахунок показників прибутко-

 

 

вості акцій

 

 

Назва статті

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      період

 

1

2

3

4

 

Середньорічна кількість простих акцій

300

 

 

 

Скоригована середньорічна кількість простих акцій

310

 

 

 

Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію

320

 

 

 

Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну

 

 

 

 

просту акцію

330

 

 

 

Дивіденди на одну просту акцію

340

 

 

 

 

 

 

 

 

М.П.      

 

 

 

 

                                                     Керівник                                    

 

 

                                Головний бухгалтер

 

 

 

 

Запись опубликована в рубрике Готові курсові роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.