Дипломна робота Облік результатів інвентаризації, аналіз та аудит активів підприємства

Зміст

 

Вступ. 3

 

Розділ 1. Теоретичні основи  проведення інвентаризації на підприємстві5

1.1. Інвентаризація, її значення та види. 5

1.2. Нормативна база проведення інвентаризації активів підприємства. 12

 

Розділ 2. Облік інвентаризації активів підприємства. 14

2.1. Інвентаризація основних засобів. 14

2.2. Інвентаризація виробничих запасів. 22

2.3. Інвентаризація грошових коштів. 27

2.4. Інвентаризація розрахунків з дебіторами та кредиторами. 30

2.5. Шляхи удосконалення проведення інвентаризації за допомогою ПЕОМ    33

 

Розділ 3. Аналіз активів підприємства. 36

3.1. Системи економічних показників та інформаційна база і основні методи економічного аналізу активів. 36

3.2. Аналіз динаміки і складу активів підприємства. 42

3.3. Аналіз ефективності використання активів підприємства. 52

 

Розділ 4. Аудит активів підприємства. 57

4.1. Проведення аудиту активів підприємства. Аудит   інвентаризації57

4.2. Методика аудиту активів підприємства. 60

 

Висновки. 70

 

Список використаних джерел. 74

 

Додатки. 78


Вступ

 

Розвиток ринкових відносин в Україні зумовлює діяльність підприємств, умов їх функціонування на ринку. Тому підприємствам для того, щоб вижити, необхідно правильно визначати свою стратегію та тактику поведінки на ринку та систематично здійснювати контроль за активами підприємства.

Перехід до ринкових відносин, особливості становлення ринку в Україні, складні тенденції в ре­алізації методів і засобів державного регулювання в економіці перехідного періоду обумовили необхідність пильної уваги до теорії і практики інвентаризації активів підприємства.

Фінансовий стан підприємства визначається розміщенням і використанням його коштів. Фінансовий стан підприємства характеризується забезпеченістю власними обіговими коштами, станом нормованих запасів товарно-матеріальних цінностей, станом та динамікою дебіторської і кредиторської заборгованості, оборотністю коштів, платоспроможністю та іншими підсумками фінансово-господарської діяльності підприємства, які дозволяють дати оцінку досягнутим результатам, зробити висновки про рівень фінансово-економічного стану та про наявність нереалізованих внутрішньогосподарських резервів.

Перехід до ринкових відносин, особливості становлення ринку в Україні, складні тенденції в ре­алізації методів і засобів державного регулювання в економіці перехідного періоду обумовили необхідність пильної уваги до теорії і практики управління  грошовими потоками на підприємстві.

Управління розміщенням та використанням фінансових ресурсів підприємства є важливою складовою частиною загальної системи управління його фінансовою діяльністю. Воно дозволяє вирішувати різноманітні задачі фінансового менеджменту і підпорядковане його головній цілі.

Ефективно розміщені фінансові ресурси підприємства є найважливішим симптомом його „фінансового здоров»я», передумовою досягнення високих кінцевих результатів його господарської діяльності в цілому. Ефективні форми управління фінансовими ресурсами дозволяють підприємству отримувати додатковий прибуток.

Основною метою управління фінансовими ресурсами на підприємстві є їх оптимізація, тобто процес вибору найкращих форм їхньої організації на підприємстві з урахуванням умов і особливостей здійснення його господарської діяльності.

Саме тому тема дипломної роботи “Облік результатів інвентаризації, аналіз та аудит активів підприємства” є досить актуальною.

Метою даної дипломної роботи є проведення інвентаризації активів та зобов’язань підприємства в сучасних економічних умовах в Україні.

Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання:

— розглянути теоретичні основи  проведення інвентаризації на підприємстві,

— вивчити питання обліку інвентаризації активів підприємства,

— провести аналіз активів підприємства,

— розглянути питання прорвендення аудиту активів підприємства.

Предметом дослідження  є результати проведення інвентаризації базового підприємства.

Об’єктом  дослідження є ДП “Меркс Меблі”.

 Основними напрямками діяльності товариства є: торгівля і послуги, виробничо-господарська діяльність, фінансово-економічна діяльність, рекламно-видавнича-діяльність, зовнішньоекономічна діяльність. ДП “Меркс Меблі” знаходиться за адресою м. Київ, вул. Солом’янська, 2.

 


Розділ 1. Теоретичні основи  проведення інвентаризації на підприємстві

 

1.1. Інвентаризація, її значення та види

 

Під інвентаризацією слід розуміти перевірку та оцінку фактичної наявності об»єкту контролю, якій притаманні наступні ознаки: наявність розпорядчого документу; здійснення дій колегіальним органом; виявлення кількісних і якісних характеристик об»єкту; реєстрація та оцінка фактів; нормативно-правове регулювання, рахункова та бухгалтерська обробка документів; узагальнення та реалізація результатів; прийняття рішень.

В системі бухгалтерського обліку інвентаризація є обов»язковим, важливим, суттєвим і необхідним елементом його методу. Взаємозв»язок інвентаризації з іншими елементами методу бухгалтерського обліку носить односторонній характер. Інвентаризації як елементу методу обліку властива певна самостійність і незалежність від інших елементів. В ієрархічній системі цей елемент може зайняти будь-яке місце після документації як засіб контролю. В обліковому циклі інвентаризація передує балансу і звітності.

Інвентаризація як метод контролю повинна бути систематичною, а не епізодичною, оскільки має забезпечити регулярне і рівномірне вивчення фактичного стану всіх складових майна, що задіяні в різних сферах діяльності господарюючого суб»єкта, та реальність фінансових зобов»язань.

….

Програмні продукти перевіряються за їх наявністю на відповідних носіях та експлуатаційною пробою.

В інвентаризаційному описі  (додаток 7) комісія обов»язково повинна зазначити:

— інвентаризаційний номер об»єкта нематеріального активу;

— його назву та стислу характеристику;

— місце знаходження (експлуатації), тобто назву структурної одиниці підприємства, де використовується даний інвентарний об»єкт;

— первісну вартість і суму нарахованого зносу;

— строк корисного використання.


2.2. Інвентаризація виробничих запасів

 

На ДП “Меркс Меблі” при проведенні інвентаризації виробничих запасів інвентаризаційна комісія повинна дотримуватись наступних   вимог:

1) переважування,   обмірювання, підрахунок запасів проводяться в порядку їх розміщення у приміщенні, не допускаючи безладного переходу комісії від одного виду запасів до іншого;

2) інвентаризаційні описи складаються окремо на запаси, що перебувають у дорозі, неоплачені у строк покупцями відвантажена готова продукція і товари, ті, що знаходяться на складі інших підприємств (на відповідальному зберіганні, на комісії, в переробці);

В 2003 році коефіцієнт оберненості готової продукції знизився порівняно з 2002 роком на 34,84 – 25,22 = 9,62 за рахунок збільшення залишків готової продукції на кінець 2003 року. Зниження цього показника характеризується негативно і свідчить про збільшення залишків готової продукції в зв’язку з зниженням попиту.       

Отже, в 2003 році порівняно з 2002 р. рівень прибутковості загальних активів зменшився на 0,0133 за рахунок зменшення чистого прибутку та збільшення суми загальних активів. Також зменшилися показники прибутковості  оборотних та необоротних активів. Це свідчить про погіршення ефективності управління активами в ДП “Меркс Меблі”.


Розділ 4. Аудит активів підприємства

 

4.1. Проведення аудиту активів підприємства. Аудит інвентаризації

 

Здійснення аудиторської діяльності на території України регулюється Законом України «Про аудиторську діяльність» від 22 квітня 1993 за № 3125-ХІІ (з наступними змінами та доповненнями).

Цей Закон визначає загальні засади аудиторської діяльності, встановлює вимоги до суб»єктів аудиторської діяльності, до порядку проведення аудиту та надання інших аудиторських послуг

Із 1 січня 1999 року запроваджене обов»язкове дотримання національних нормативів аудиту. Рішенням Аудиторської палати України (АПУ) від 18 грудня 1998 року № 73 затверджено 32 національні нормативи аудиту, що врегульовують вимоги до аудиту, його мету, принципи договірних відносин із замовниками, планування, інформаційне та методичне забезпечення перевірок, методику збирання та формулювання доказів, порядок складання аудиторських висновків та звітів, дотримання спеціальних умов проведення аудиту.

Аудиторська палата України рішенням від 18 квітня 2003 року № 122…

….

неправильного визначення прибутку від операційної діяльності.   

Сума транспортних послуг (які виникли в зв’язку з транспортуванням обладнання) були віднесені до загальновиробничих витрат звітного періоду, що призвело до зменшення прибутку звітного періоду. Сума транспортних послуг повинна  бути віднесена до вартості обладнання. Були здійснені порушення в списанні основних фондів і визначені фінансового результату від таких операцій.

На основі аудиторської перевірки було складено аудиторський висновок (додаток 13).

В подальшому керівництву підприємства ДП “Меркс Меблі” потрібно звернути увагу на виявлені недоліки в обліку активів підприємства та їх інвентаризації за результатами аудиторського висновку для того, щоб помилки не виникали в подальшому.


Висновки

 

В системі бухгалтерського обліку інвентаризація є обов»язковим, важливим, суттєвим і необхідним елементом його методу. Взаємозв»язок інвентаризації з іншими елементами методу бухгалтерського обліку носить односторонній характер. Інвентаризації як елементу методу обліку властива певна самостійність і незалежність від інших елементів. В ієрархічній системі цей елемент може зайняти будь-яке місце після документації як засіб контролю. В обліковому циклі інвентаризація передує балансу і звітності.

Інвентаризація як метод контролю повинна бути систематичною, а не епізодичною, оскільки має забезпечити регулярне і рівномірне вивчення фактичного стану всіх складових майна, що задіяні в різних сферах діяльності господарюючого суб»єкта, та реальність фінансових зобов»язань.

Належним чином організований поточний облік на ДП “Меркс Меблі” дозволяє постійно слідкувати за веденням та результатами господарської діяльності підприємства і своєчасно виявити як позитивні тенденції, так і негативні явища. Проте абсолютно точної картини ні поточний облік, ні складений на підставі його даних зведений облік не гарантують. Відбувається це з причин, які частіше не залежать від організації обліку. Також на практиці можуть виникнути і механічні помилки в обліку. Причиною невідповідності облікової інформації може бути й незадовільна організація бухгалтерського обліку. Усунути вплив цих недоліків можна завдяки вчасно проведеній інвентаризації.

На ДП “Меркс Меблі” при проведенні інвентаризації виробничих запасів інвентаризаційна комісія повинна дотримуватись наступних   вимог:

1) переважування,   обмірювання, підрахунок запасів проводяться в порядку їх розміщення у приміщенні, не допускаючи безладного переходу комісії від одного виду запасів до іншого;

2) інвентаризаційні описи складаються окремо на запаси, що перебувають у дорозі, неоплачені у строк покупцями відвантажена готова продукція і товари, ті, що знаходяться на складі інших підприємств (на відповідальному зберіганні, на комісії, в переробці);

3) у випадках надходження або витрачання запасів під час проведення інвентаризації, матеріально відповідальною особою в присутності членів інвентаризаційної комісії за підписом її голови на видаткових та прибуткових документах робиться позначка «після інвентаризації», з посиланням на дату опису, де записано такі запаси.

Інвентаризація каси ДП “Меркс Меблі” проводиться в терміни, установлені керівником підприємства, з покупюрним переліченням усіх го­тівкових коштів і перевіркою інших цінностей, що зберігаються в касі.

Інвентаризація рахунків в банку здійснюється   шляхом   звірки   залишків,   які обліковуються на рахунках бухгалтерського обліку, із залишками по банківських виписках. Суть інвентаризації полягає у встановленні реальності залишків шляхом перевірки відповідності сальдо по всіх банківських виписках і облікових регістрах на кінець інвентаризаційного періоду, встановлення можливих розбіжностей і претензій до обслуговуючого банку, якщо останні мали місце.

Основним завданням інвентаризації розрахунків є:

1) встановлення реальності дебіторської та кредиторської забор­гованості;

2) перевірка наявності простроченої дебіторської та кредитор­ської заборгованості;

3) встановлення дебіторської та кредиторської заборгованості, з якої минув строк позивної давності;

4) перевірка списання заборгованості, строк позовної давності з якої минув;

5) перевірка правильності обліку дебіторської та кредиторської заборгованості залежно від прийнятого методу визначення реалі­зації та видів реалізації;

6) перевірка правильності та обгрунтованості списання заборго­ваності.

Розв»язання задач проведення інвентаризацій на ДП “Меркс Меблі” автоматизованим способом забезпечить мо­жливість оперативної обробки інформації для обліку, контролю, аналізу, аудиту та управління за відповідний проміжок часу, спри­ятиме підвищенню точності й достовірності облікових даних.

На ДП “Меркс Меблі” в подальшому необхідно використовувати 1С:”Підприємство”, що дасть змогу вирішувати в комплексі задачі бухгалтерського обліку, заробітної плати, кадрів, торгівлі та складу.

Для аналізу активів можна застосовувати широкий спектр прийомів і методів економічного аналізу. Найбільш поширеними із них є: зіставлення залишків по рахунках за різні звітні періоди; зіставлення показників бухгалтерської і фінансової звітності з прогнозними показниками; зіставлення одержаних в звітному періоді співвідношень між різними статтями звітності і аналогічними співвідношеннями минулих періодів.

Активи ДП “Меркс Меблі” — це все те, що має вартість, належить підприємству і відображається в активі бухгалтерського балансу.

На підприємстві значно зросли необоротні активи на 2911,1 тис. грн. (в 2002 році їх було 2239,2 тис. грн., що становило 47,33%, в 2003 році їх кількість була уже 2911,1 тис. грн., що становить 65,45%), що привело до збільшення частки необоротних активів за питомою  вагою на 18,12%. Збільшення відбулося за рахунок придбання основних засобів і нематеріальних активів. Частка оборотних активів відповідно зменшилась, але фактично вони зросли на  227 тис. грн. Якщо в 2002 році оборотні активи становили загалом 2492 тис. грн., де матеріальні оборотні засоби  — 1881тис. грн. (75,44%), грошові кошти та їх еквіваленти, інші поточні фінансові інвестиції – 200 тис. грн. (8,03%), дебіторська заборгованість – 412 тис. грн. (16,53%); то в 2003 році оборотні активи складали 2719 тис. грн., де матеріальні оборотні активи – 2158 тис. грн. (79,37%), грошові кошти та їх еквіваленти, інші поточні фінансові інвестиції – 206 тис. грн. (7,58%), дебіторська заборгованість – 355 тис. грн. (13,06%).  Зросла частка матеріальних оборотних засобів на 278 тис. грн. та зменшилася дебіторська заборгованість на 57 тис. грн. Структура активів в 2003 році покращилася.

За аналізований період загальна величина дебіторської заборго­ваності зменшилася на 27 тис. грн., що складає 7,46% до початку року. У складі дебіторської заборгованості найбільшу питому вагу мають розрахунки за товари, роботи і послуги, їх частка на кінець року зросла на 12,65% і становить 95,52%. Значна частка простроченої дебіторської заборгованості за товари, роботи і послуги (82,87% на початок року і 95,52% на кінець року) погіршує платос­проможність підприємства.

В 2003 році порівняно з 2002 р. рівень прибутковості загальних активів зменшився на 0,0133 за рахунок зменшення чистого прибутку та збільшення суми загальних активів. Також зменшилися показники прибутковості  оборотних та необоротних активів. Це свідчить про погіршення ефективності управління активами в ДП “Меркс Меблі”.

У відповідності Законом України “Про аудиторську діяльність” аудиторським підприємством “Аудит” на підставі Договору № 147 від 01.04.2003 була проведена аудиторська перевірка фінансово-господарської діяльності ДП “Меркс Меблі”  за період з 01.01.2003 по 31.12.2003 р.

За результатами перевірки було складено аудиторський висновок. В подальшому керівництву підприємства ДП “Меркс Меблі” потрібно звернути увагу на виявлені недоліки в обліку активів підприємства та їх інвентаризації за результатами аудиторського висновку для того, щоб помилки не виникали в подальшому.


Список використаних джерел

 

1.       Про бухгалтерський облік та фінансову звітність: Закон України, затверджений Постановою Верховної Ради України від 16.07.99р. №996-ХІV //Бухгалтерський облік і аудит. – 1999, №6. – С.9-14.

2.       Про оподаткування прибутку підприємств: Закон України про внесення змін до Закону України, затверджений постановою Верховної Ради України від 22.05.97р. №283/97-ВР//Бухгалтерський облік і аудит — 1997. — №6. — С.16.

3.       Про підприємництво: Закон України, затверджений постановою Верховної Ради України” №698-12 від 7.02.91р. // Галицькі контракти — 1996. — №42. — С.28-32.

4.       Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 30.11.99р. №291// Бухгалтерський облік і аудит – 2000. — №1. — С.14-65.

5.       Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 “Баланс”, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99р. №87// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6.- С.17-20.

6.       Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 31.03.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6. — С.21-26.

7.       Положення (стандарт) бухгалтерського обліку  4 «Звіт про рух грошових коштів», затверджене наказом міністерства фінансів України №87 від 31.03.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6. — С.27-30.

8.       Про документальне забезпечення записів в бухгалтерському обліку: Положення, затверджене Наказом Міністерства фінансів України від 24.03.95р. №88// Галицькі контракти — 1996. — №19.-С.17-20.

9.       Положення про ведення касових операцій у національній валюті України, затверджене постановою Правління НБУ від 19.02.2001 р. № 72. Бібліотека “Фактора”. Касові операції. – Х.: Фактор, 2001. – С86.

10.   Інструкція про відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затверджена Постановою Правління НБУ 12.11.2003 №492. .// Вісник НБУ – 2003. – №23. – С12.

11.Інструкція «Про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті», затверджена постановою Правління НБУ від 29.03.2001 за № 135.//Все про бухгалтерський облік. — 2001. — №54. — С. 10-31.

12.   Правила організації розрахунково-касового обслуговуван­ня комерційними банками клієнтів і взаємовідносин з цього питання між територіальними управліннями Національного бан­ку України та комерційними банками у національній валюті, затверджені постановою Правління НБУ від 05.02.2001 р. № 44.// Вісник НБУ – 2001. – №3. – С17.

13.   Указ Президента України від 12.06.95 р. № 436 «Про засто­сування штрафних санкцій за порушення норм регулювання об­ігу готівки» у редакції Указу Президента України від 11.05.99р. №491/99.

14.   Положення про матеріальну відповідальність робітників та службовців за збиток, заподіяний підприємству, установі, організації, затверджене Указом Президії Верховної Ради СРСР від 13 липня 1976 року (Відомості Верховної Ради СРСР, 1976, № 29, ст. 427).

15.   Наказ Міністерства статистики України «Про затверджен­ня типових форм первинного обліку касових операцій» від 15.02.96р. № 51 (з урахуванням наказу Державного комітету ста­тистики України від 27.07.98 р. № 263).

16.   Порядок визначення розміру збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей, затвердже­ний постановою КМУ від 22.01.96р. № 116.

17.   Лист Національного банку України «Про встановлення лімітів залишку готівки в касі» від 17.04.2001 р. № 11-111/447-2439.

18.   Баканов М.І. Аналіз господарської діяльності в торгівлі, —  Економіка, 1990р. — С.77-88.

19.   Балабанов І.П. Аналіз і планування фінансово-господарського суб»єкта. — Учб.посіб. — М.: Фін. і стат-ка, 1994. —  С.48-56.

20.   Барановська В.Г., Редько А.Ю. Проблеми формування інформаційної бази економічного аналізу господарської діяльності з використанням АРМ — бухгалтера. — К.: КДТЕУ, 1991. – 45 с.

21.   Бутинець Ф.Ф. Бухгалтерський фінансовий облік, — Житомир: ПП Рута, 2000.-С.365-376.

22.   Бутинець Ф.Ф. Теорія бухгалтерського обліку: Підручник. – 2-ге вид., доп.  і перероб. – Житомир: ПП “Рута”, 2000. — 608 с.

23.   Бутинець Ф.Ф., Олійник О. В., Шигун М. М., Шулепова С.М. «Організація бухгалтерського обліку», — Житомир: ПП «Рута», 2001. – 428с.

24.   Бухгалтерський облік у громадському харчуванні. Навчальний посібник. Ф.Ф. Бутинець та інші.-Житомир: ПП “Рута”, 2002. – 440 с.

25.   Величко О. Г., Голов С. Ф. Бухгалтерський облік і фінансова звітність в Україні. — Д.: ДП «Баланс-Клуб», 2000. — 768 с.

26.   Голов С., Пархоменко В. Новий План рахунків: побудова і застосування // Бухоблік і аудит. — №1. — 2000. – С. 21-22.

27.   Грабова Н. М. Теорія бухгалтерського обліку: 2001 : Навч. посіб. / М.В. Кужельний (ред.). — 6.вид. — К. : А.С.К., 2001. — 266 с.

28.   Грабова Н. М., Кривоносов Ю. Г. Облік основних господарських операцій в бухгалтерських проводках: Навч. посіб. — К. : А.С.К., 2001. — 416 с.

29.   Грабова Н.Н., Добровский В.Н. Бухгалтерский учет в производственных и торговых предприятиях, 2000.: Учеб. Пособие для студентов вузов / Под. ред. Н.В. Кужельного. – К.: А.С.К., 2000. – 624 с.

30.   Житна І.П., Нескреба А.М. Економічний аналіз господарської діяльності підприємств. Навч. посіб. — К.: Вища школа, 1992.- С.15-23.

31.   Завгородній В.П. Бухгалтерський облік, контроль і аудит в системі управління підприємством,- К.: Ваклер, 1997р.- С.300-367.

32.   Іващенко В. І. Економічний аналіз господарської діяльності: Навч. посіб.— К.: ЗАТ «Нічлава», 1999. — 204 с.

33.   Коробов М. Я. Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємств: Навч. посіб. — К.: Товариство «Знання» КОО, 2001. — 378 с.

34.   Кузьмінський А.М. та ін. Організація бухгалтерського обліку, контролю і аналізу. — К.: Вища школа, 1993. — 126 с.

35.   Куліш С. А., Коростишев О. В. Теорія аналізу господарської діяльності: Навч. Посібник / Харківський держ. економічний  ун-т. — Х., 1995. — 62с.

36.   Лахтіонова Л. А. Фінансовий аналіз суб’єктів господарювання: Монографія. – К.: КНЕУ, 2001.- 387 с.

37.   Любушин Н. П., Лещева В. Б. Анализ финансово-экономической деятельности предприятия: Учеб. пособие. — М.: ЮНИТИ-ДАНА, 1999. — 471 с.

38.   Малькова Т.Н. Теория и практика международного бухгалтерского учета: Учеб. пособие. – СПб.: “Бизнес-пресса”, 2001. – 336 с.

39.   Нідлз Б., Андерсон Х. Принципи бухгалтерського обліку: Пер. з англ./ Під редакцією Я.В.Соколова, — М.: Фін. і стат-ка, 1994.-658 с.

40.   Панасюк В.М. Податковий облік: Навчальний посібник. – Тернопіль: Карт-бланш, 2002. – 260 с. 

41.   Пархоменко В. М. Бухгалтерський облік в Україні: Нормативи. Коментарі. — Луганськ: «Футура» ДСД «Лугань», 2001. — 368 с.

42.   Руденко Л. В., Подольська В. О. Аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства: Навч. Посіб. / Укоопспілка; Навчально- методичний центр «Укоопосвіта». — К., 2000. — 422 с.

43.   Русак Н.А. Основи фінансового аналізу, — Мн: ООО ”Меркаванне”, 1995. — С.17-25.

44.   Савицкая Г. В. Анализ хозяйственной деятельности предприятия: Учеб. пособие. — Минск: ООО «Новое знание», 2001. — 688 с.

45.   Сопко В. В., Завгородній В. П. Організація бухгалтерського обліку, економічного контролю та аналізу: Підручник / Київський національний економічний ун-т. — К., 2000. — 258с.

46.   Сопко В. В. Бухгалтерський облік: Навч. посібник / Київський національний економічний ун-т.— К.: КНЕУ, 2000. — 578с.

47.   Ткаченко Н. М. Бухгалтерський фінансовий облік на підприємствах України: Підручник. — К.: А.С.К., 2000. — 784 с.

48.   Ткаченко Н.М. Теоретико-методологічні  проблеми формування бухгалтерського  фінансового обліку. – К.:, А.С.К., 2001. – 348 с.

49.   Хом»як Р. Л. Національні стандарти бухгалтерського обліку в Україні: Навчальний посібник. — Л.: Інтелект-Захід, 2000. — 442 с.

50.   www.bank.gov.ua Офіційний сайт НБУ.


Додатки

 

Додаток 1

Огляд нормативно-правової бази з питань проведення інвентаризації

Нормативний документ, ким і коли виданий

Короткий зміст

1

Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” Постанова ВРУ від 22.05.97 р. №283.

Закон визначає правила ведення податкового обліку; оподаткування податком на прибуток юридичних осіб

2

Закон України “Про податок на додану вартість” Постанова ВРУ від 03.04.97р. №168 (із змінами №2831-ІІІ від 29.11.2001 р.)

Закон визначає коло платників ПДВ, об’єкти та ставки оподаткування господарських операцій

3

Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” Постанова ВРУ №996-XIV від 16.07.99р.

Закон визначає мету бухгалтерського обліку, державне регулювання обліку, організацію і методологію бухгалтерського обліку

4

Про затвердження Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, наказ МФУ №291 від 30.11.99р.

Затверджений план рахунків відповідає Програмі реформування бухгалтерського обліку із застосуванням міжнародних стандартів і запроваджується на підприємстві за рішенням керівника

5

Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань підприємств і організацій, наказ МФУ №291 від 30.11.99р.

Інструкція встановлює порядок ведення рахунків бухгалтерського обліку для узагальнення методом подвійного запису інформації про стан підприємства


Продовження дод. 1

6

Положення (стандарт)

бухгалтерського обліку 2 «Баланс»,

затверджений наказом

Міністерства фінансів України 31.03.99р. №87

Положенням (стандартом)

визначаються зміст і форма

балансу та загальні вимоги

до розкриття його статей.

 

7

Положення (стандарт) бухгалтерського обліку «Звіт про фінансові результати», затверджене наказом міністерства фінансів України від 31.03.99р. №87.

Положення визначає зміст і форму Звіту про фінансові результати, а також загальні вимоги до розкриття його статей

 

8

Положення (стандарт) бухгалтерського обліку «Витрати», затверджене наказом міністерства фінансів України від 31.12.99 р. №87.

Положення визначає засади формування в бухгалтерському обліку інформації про витрати підприємства, а також розкриття інформації про них у фінансовій звітності

9

Закон України “Про визначення розміру збитку, нанесеного підприємству, установі, організації крадіжками (пошкодженням), недостачею чи втратою коштовних металів, коштовних каменів та валютних цінностей”, затверджений постановою Верховної Ради України від 06.06.95 №218

Визначається розмір збитку, що нанесений підприємству внаслідок недостачі та псування матеріальних цінностей, що підлягають відшкодуванню винними особами

 

Інструкція з їх застосування норм природного убутку на продовольчі товари, затверджені Мінторгом СРСР від 02.04.87 р. № 88

Визначає норми природного убутку на продовольчі товари


Додаток 2

 

 

Додаток

 

 

 

 

до Положення (стандарту)

 

 

бухгалтерського обліку 2

 

 

 

 

Коди

 

Дата

(рік, місяць, число)

 

 

Підприємство ДП “Меркс Меблі”

за

ЄДРПОУ

 

 

Територія

за

КОАТТУ

 

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

 

Галузь

за

ЗКГНГ

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

Баланс

 

 

 

 

                                        на 1  січня            200 3 року

 

 

 

 

Форма № 1

 

 

 

 

Код за ДКУД 1801001

 

 

Код

На початок

На кінець

 

Актив

рядка

звітного

звітного

 

 

 

періоду

періоду

 

1

2

3

4

 

1. Необоротні активи

 

 

 

 

Нематеріальні активи:

 

 

 

 

залишкова вартість

0 10

300

310

 

первісна вартість

0 11

330

350

 

Знос

0 12

30

40

 

Незавершене будівництво

0 20

1200

2100

 

Основні засоби:

 

 

 

 

залишкова вартість

0 30

609,15

2627,2

 

первісна вартість

0 31

1109,15

3257,2

 

Знос

0 32

500

630

 

Довгострокові фінансові інвестиції :

 

 

 

 

які обліковуються за методом участі

 

 

 

 

в капіталі інших підприємств

0 40

110

100

 

інші фінансові інвестіції

0 45

20

10

 

Довгострокова дебіторська заборго-

 

 

 

 

Ваність

0 50

 

 

 

Відстрочені податкові активи

0 60

 

 

 

Інші необоротні активи

0 70

 

 

 

Усього за розділом 1.

0 80

2239,15

5150,2

 

2. Оборотні активи

 

 

 

 

Запаси:

 

 

 

 

виробничі запаси

100

400

450

 

Тварини на вирощуванні та відгодівлі

110

 

 

 

незавершене виробництво

120

10

60

 

готова продукція

130

20

78

 

товари

140

1300

1400

 

Векселі одержані

150

150

170

 

Дебіторська заборгованість за товари,

 

 

 

 

Роботи, послуги:

 

 

 

 

чиста реалізаційна вартість

160

300

320

 

первісна вартість

161

340

360

 

резерв сумнівних боргів

162

40

40

 

Дебіторська заборгованість за розра-

 

 

 

 

хунками:

 

 

 

 

з бюджетом

170

7

 

 

за виданими авансами

180

35

12

 

з нарахованих доходів

190

 

 

 

із внутрішніх розрахунків

200

 

 

 

Інша поточна дебіторська заборгова-

 

 

 

 

ність

210

20

3

 

Поточні фінансові інвестиції

220

50

20

 

Грошові кошти та їх еквіваленти :

 

 

 

 

у національній валюті

230

70

201

 

в іноземній валюті

240

120

5

 

Інші оборотні активи

250

10

 

 

Усього за розділом 2.

260

2492

2719

 

3. Витрати майбутніх періодів

270

50

70

 

БАЛАНС

280

4781,15

7939,2

 

 

Код

На початок

На кінець

 

Пасив

рядка

звітного

звітного

 

 

 

періоду

Періоду

 

1

2

3

4

 

1. Власний капітал

 

 

 

 

Статутний капітал

300

3600

3600

 

Пайовий капітал

310

 

 

 

Додатковий вкладений капітал

320

 

 

 

Інший додатковий капітал

330

180

3049

 

Резервний капітал

340

50

70

 

Нарозподілений прибуток (непокритий

 

 

 

 

збиток)

350

111,15

67,2

 

Неоплачений капітал

360

30

10

 

Вилучений капітал

370

 

 

 

Усього за розділом 1.

380

3911,15

6776,2

 

2. Забеспечення наступних витрат

 

 

 

 

і платежів

 

 

 

 

Забеспечення виплат персоналу

400

10

6

 

Інші забеспечення

410

2

 

 

Цільове фінансування

420

10

 

 

Усього за розділом 2.

430

22

6

 

3. Довгострокові зобов,язання

 

 

 

 

Довгострокові кредити банків

440

200

250

 

Інші довгострокові фінансові

 

 

 

 

зобов,язання

450

 

 

 

Відстрочені податкові зобов,язання

460

 

50

 

Інші довгострокові зобов,язання

470

20

 

 

Усього за розділом 3.

480

220

300

 

4. Поточні зобов,язання

 

 

 

 

Короткострокові кредити банків

500

120

190

 

Поточна заборгованість за довгостро-

 

 

 

 

ковими зобов,язаннями

510

20

20

 

Векселі видані

520

60

130

 

Кредиторська заборгованість за това-

 

 

 

 

ри, роботи, послуги

530

250

225

 

Поточні зобов,язання за розрахунками:

 

 

 

 

з одержаних авансів

540

50

110

 

з бюджетом

550

10

20

 

з позабюджетних платежів

560

3

4

 

зі страхування

570

7

3

 

з оплати праці

580

18

10

 

з участниками

590

30

35

 

із внутрішніх розрахунків

600

 

 

 

Інші поточні зобов,язання

610

10

 

 

Усього за розділом 4.

620

578

747

 

5. Доходи майбутніх періодів

630

50

110

 

БАЛАНС

640

4781,15

7939,2

 

                                                     Керівник                     М.П.                      

 


Додаток 3

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

 

 

 

 

до Положення (стандарту)

 

 

бухгалтерського обліку 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коди

 

Дата

(рік, місяць, число)

 

 

Підприємство  ДП “Меркс Меблі”

за

ЄДРПОУ

 

 

Територія

за

КОАТТУ

 

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

 

Галузь  

за

ЗКГНГ

 

 

Вид економічної діяльності

за

КВЕД

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Звіт

 

 

 

                                                                 про фінансові результати

 

 

                                                                     за     рік      2003 року

 

 

 

 

Форма № 2

 

 

 

 

Код за ДКУД 1801003

 

 

 

 

 

 

 

1.Фінансові результати

 

 

 

 

 

 

 

                    Стаття

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      період

 

1

2

3

4

 

Дохід (виручка) від реалізації продукції

0 10

1236

1114,9

 

Податок на додану вартість

0 15

206

185,82

 

Акцизний збір

0 20

 

 

 

 

0 25

 

 

 

Інші вирахування з доходу

0 30

 

 

 

Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції

0 35

1030

929,08

 

Собівартість реалізованої продукції

0 40

629,4

541,1

 

Валовий:

 

 

 

 

 прибуток

0 50

400,6

387,98

 

 збиток

0 55

 

 

 

Інші операційні доходи

0 60

 

 

 

Адміністративні витрати

0 70

249,4

207,6

 

Витрати на збут

0 80

119,9

83,2

 

Інші операційні витрати

0 90

0,3

0,5

 

Фінансові результати від операційної діяльності:

 

 

 

 

прибуток

100

31

96,68

 

збиток

105

 

 

 

Дохід від участі в капіталі

110

 

 

 

Інші фінансові доходи

120

 

 

 

Інші доходи

130

65

62,1

 

Фінансові витрати

140

 

 

 

Втрати від участі в капіталі

150

 

 

 

Інші витрати

160

 

 

 

Фінансові результати від звичайної діяльності

 

 

 

 

до оподаткування:

 

 

 

 

прибуток

170

96

158,78

 

збиток

175

 

 

 

Податок на прибуток від звичайної діяльності

180

28,8

47,64

 

Фінансові результати від звичайної діяльності

 

 

 

 

прибуток

190

67,2

111,15

 

збиток

195

 

 

 

Надзвичайні:

 

 

 

 

доходи

200

 

 

 

витрати

205

 

 

 

Податки з надзвичайного прибутку

210

 

 

 

Чистий:

 

 

 

 

прибуток

220

67,2

111,15

 

збиток

225

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Елементи операційних витрат

 

Найменування показника

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      Період

 

1

2

3

4

 

Матеріальні затрати

230

 

 

 

Витрати на оплату праці

240

 

 

 

Відрахування на соціальні заходи

250

 

 

 

Амортизація

260

 

 

 

Інші операційні витрати

270

 

 

 

Разом

280

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Розрахунок показників прибутко-

 

 

вості акцій

 

 

Назва статті

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      період

 

1

2

3

4

 

Середньорічна кількість простих акцій

300

 

 

 

Скоригована середньорічна кількість простих акцій

310

 

 

 

Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію

320

 

 

 

Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну

 

 

 

 

просту акцію

330

 

 

 

Дивіденти на одну просту акцію

340

 

 

 

 

 

 

 

 

М.П.      

 

 

 

 

                                                     Керівник                                    

 

 

                                Головний бухгалтер

 

 

 

 

 

 


Додаток 4

Наказ від «1» жовтня 2003 року

№ 145

 

 

   У відповідність з «Правилами ведення бухгалтерського обліку в Україні» наказую:

1. У період з 10-00 ч. до 19-00 ч. « 2 » жовтня  2003 р. провести повну інвентаризацію основних засобів, відповідно до ПРАВИЛ проведення інвентаризацій і обліку основних засобів (ОС) (додаються).

2. Відповідальними за результати призначити:

 

Місце  розташування ОЗ

Відповідальний

Гараж №1

Божко П. С.

Гараж №2

Векленко Р. С.

Гараж №3

Петров Л. С.

Склад

Семко А. О.

Адміністрація

Старосельцев А. Р.

Бухгалтерія

Стромило Л. С.

 

3. Створити інвентаризаційну комісію в складі: голова – заступник директора ДП “Меркс Меблі” Смірнов Ю. І. та члени комісії : бухгалтери Мальцева В. І., Лозова Л. І., завідуюча  складом Кузнєцова А. А., інженер Яремчук В. С.

4. Результати інвентаризації, оформлені у відповідність із ПРАВИЛАМИ проведення інвентаризацій і обліку основних засобів (ОС) (додаються) – здати директору ДП “Меркс Меблі” до 10-00 ч. 4.10.03 р.

 

 

Директор ДП “Меркс Меблі”        (підпис)              Е. П. Курків

 

Додаток 5

Інвентаризаційний опис.

 

Ми, комісія в складі: голова – заступник директора ДП “Меркс Меблі” Смірнов Ю. І. та члени комісії: бухгалтери Мальцева В. І., Лозова Л. І., завідуюча  гаражем Кузнєцова А. А., інженер Яремчук В. С. провели інвентаризацію основних засобів на підставі наказу керівника №145 від 1.10.2003 р. ДП “Меркс Меблі” 2 жовтня 2003 р. про що складений  даний інвентаризаційний опис.

Основні засоби

Інвентаризаційний 

Основний засіб

Первісна вартість, грн.

10301

Гараж №1

542100

10302

Гараж №2

532000

10303

Гараж №3

510000

10304

Адміністративна споруда

325740

10305

Склад

193000

10501

Вантажний автомобіль ЗІЛ-131

55000

10502

Вантажний автомобіль ЗІЛ-131

55000

10503

Вантажний автомобіль КАМАЗ

214000

10504

Вантажний автомобіль КАМАЗ

214108

10505

Автобус ІКАРУС

301478

10401

Комп’ютер РІІІ

5001

10402

Комп’ютер РІІІ

5210

10403

Комп’ютер РІІІ

3214

10404

Комп’ютер РІІ

3214

10405

Комп’ютер РІІ

3241

10406

Принтер HP 870

1000

10407

Принтер HP 870

1000

10408

Принтер HP 870

1000

10901

Ксерокс CANON

3214

10902

Стіл

521

10903

Стіл

521

10904

Стіл

521

10905

Стіл

254

10906

Шафа для одягу

478

10907

Шафа для одягу

784

10908

Шафа для одягу

654

10909

Шафа металева

1470

 

Усього по опису: число порядкових номерів – 27, загальна кількість усіх основних засобів на суму  на суму – 2973723,00 грн.

Приведені дані є вірні.

Голова – заступник директора ДП “Меркс Меблі”  Смірнов Ю. І.

члени комісії : бухгалтери Мальцева В. І.,

                                                 Лозова Л. І.,

       завідуюча  складом  Кузнєцова А. А.,

                               інженер  Яремчук В. С.


Додаток 6

Наказ від «1» жовтня 2003 року

№ 146

 

 

   У відповідність з «Правилами ведення бухгалтерського обліку в Україні» наказую:

1. У період з 10-00 ч. до 19-00 ч. «2» жовтня  2003 р. провести повну інвентаризацію нематеріальних активів, відповідно до ПРАВИЛ проведення інвентаризацій і обліку нематеріальних активів.

 

2. Створити інвентаризаційну комісію в складі: голова – заступник директора ДП “Меркс Меблі” Смірнов Ю. І. та члени комісії : бухгалтери Мальцева В. І., Лозова Л. І., завідуюча гаражем Кузнєцова А. А., інженер Яремчук В. С.

3. Результати інвентаризації, оформлені у відповідність із ПРАВИЛАМИ проведення інвентаризацій і обліку нематеріальних активів – здати директору ДП “Меркс Меблі” до 10-00 ч. 4.10.03 р.

 

 

 

Директор ДП “Меркс Меблі”        (підпис)              Е. П. Курків

 

 

 

 

 

 

 


Додаток 7

 

Інвентаризаційний опис.

Ми, комісія в складі: голова – заступник директора ДП “Меркс Меблі” Смірнов Ю. І. та члени комісії : бухгалтери Мальцева В. І., Лозова Л. І., завідуюча  гаражем Кузнєцова А. А., інженер Яремчук В. С. провели інвентаризацію нематеріальних активів на підставі наказу керівника №146 від 1.10.2003 р. у ДП “Меркс Меблі” 2 жовтня 2003 р. про що складений  даний інвентаризаційний опис.

 

Інвентаризаційний 

Нематеріальні активи

Первісна вартість, грн.

12301

Фірмова марка

3000

12501

Програмне забезпечення Windows 2000

3000

12502

Програмне забезпечення Ofice 2000

2000

12503

Програмне забезпечення 1С: Підприємство

2000

 

Усього по опису: число порядкових номерів – 4, загальна кількість усіх нематеріальних активів на суму  на суму – 10000,00 грн.

Приведені дані є вірні.

Голова – заступник директора ДП “Меркс Меблі”  Смірнов Ю. І.

члени комісії : бухгалтери Мальцева В. І.,

                                                 Лозова Л. І.,

       завідуюча  складом  Кузнєцова А. А.,

                               інженер  Яремчук В. С.


Додаток 8

Порівняльна відомість наявності основних засобів

 

Інвентаризаційний 

За даними бухгалтерського обліку

В наявності

Відхилення

Основний засіб

Первісна вартість, грн.

Основний засіб

Первісна вартість, грн.

10301

Гараж №1

542100

Гараж №1

542100

10302

Гараж №2

532000

Гараж №2

532000

10303

Гараж №3

510000

Гараж №3

510000

10304

Адміністративна споруда

325740

Адміністративна споруда

325740

10305

Склад

193000

Склад

193000

10501

Вантажний автомобіль ЗІЛ-131

55000

Вантажний автомобіль ЗІЛ-131

55000

10502

Вантажний автомобіль ЗІЛ-131

55000

Вантажний автомобіль ЗІЛ-131

55000

10503

Вантажний автомобіль КАМАЗ

214000

Вантажний автомобіль КАМАЗ

214000

10504

Вантажний автомобіль КАМАЗ

214108

Вантажний автомобіль КАМАЗ

214108

10505

Автобус ІКАРУС

301478

Автобус ІКАРУС

301478

10401

Комп’ютер РІІІ

5001

Комп’ютер РІІІ

5001

10402

Комп’ютер РІІІ

5210

Комп’ютер РІІІ

5210

10403

Комп’ютер РІІІ

3214

Комп’ютер РІІІ

3214

10404

Комп’ютер РІІ

3214

Комп’ютер РІІ

3214

10405

Комп’ютер РІІ

3241

Комп’ютер РІІ

3241

10406

Принтер HP 870

1000

Принтер HP 870

1000

10407

Принтер HP 870

1000

 

 

1000

10408

Принтер HP 870

1000

Принтер HP 870

1000

10901

Ксерокс CANON

3214

Ксерокс CANON

3214

10902

Стіл

521

Стіл

521

10903

Стіл

521

Стіл

521

10904

Стіл

521

Стіл

521

10905

Стіл

254

Стіл

254

10906

Шафа для одягу

478

Шафа для одягу

478

10907

Шафа для одягу

784

Шафа для одягу

784

10908

Шафа для одягу

654

Шафа для одягу

654

10909

Шафа металева

1470

Шафа металева

1470

Разом

 

2973723

 

2972723

1000

 


Додаток 9

Акт інвентаризації грошових коштів в касі.

Підприємство ДП “Меркс Меблі”

Інвентаризаційний опис № 1

Об»єкт інвентаризації   кошти

Місцезнаходження каса

Розписка

На 01 грудня 2003 р.

Я, Костюченко Тетяна Михайлівна, засвідчую цим документом те, що до початку проведення інвентаризації усі видаткові і прибуткові документи здані в бухгалтерію і всі гроші, що надійшли під мою відповідальність  оприбутковані, а ті, що вибули, списані за видатками.

    Останній прибутковий ордер №217 на суму 429,00 грн., останній видатковий ордер №302 на суму 70,00 грн.

 Матеріально відповідальна особа  касир                       Косюченко Т.М.

 

   На підставі наказу від 01 грудня 2003 № 01/2003 проведене зняття фактичних залишків, що числяться на балансовому субрахунку 301  станом на 01 грудня 2003 року.

   Інвентаризація почата 01 грудня  2003 року.

   Інвентаризація кінчена 01 грудня 2003 року.

При інвентаризації встановлене наступне:

 

   Станом на 09 год. 00 хв. 01.12.03 у касі ДП “Меркс Меблі”  знаходилася готівка в сумі 3403 грн. 00 коп. (три тисячі чотириста три гривень 00 копійок), а саме покупюрно :

25 штук по 100 грн. на суму 2500.00 грн.

18 штук по 50 грн. на суму 900.00 грн.

3 штук по 1 грн. на суму 3.00 грн.

  Всього 3403 грн. 00 коп. (три тисячі чотириста три гривень 00 копійок).

За обліковими даними 2115гривень 00 копійок.

Підсумки інвентаризації: надлишок грошових коштів в сумі 1288 гривень 00 копійок.

Голова комісії:

Ревізор контрольно-ревізійного відділу  Горин В.О.     _____________

Члени комісії:

головний бухгалтер        Доренко О.Б. ________________

Бухгалтер                         Лозова Л. І._________________

Додаток 10

Додаток 1

до наказу від 10.11.98 р. N 148/234/383

 

 

АКТ

звіряння розрахунків

 

     між_ДП “Меркс Меблі”  та     ЗАТ “ВМ”

(назва підприємств, організацій, установ; для підприємств комунальної власності, які розташовані на одній адміністративній території, вказати код за КФВ — 32)

 

За результатами звіряння рахунків і документів за І квартал 2004 рік                                       (послуги, роботи, матеріальні цінності тощо)  

 

встановлено:

 

 

  

   з/п

Рахунок, документ

Сума за даними

      кредитора

         Сума за

даними дебітора

Розбіжності

    в сумах

   Дата

          

1

10.01.04

231

6532,00

6532,00

2

23.01.04

322

5231,21

5231,21

3

01.02.04

421

4212,12

4212,12

4

28.02.04

542

5252,00

5252,00

5

05.03.04

653

6000,00

6000,00

 

 

 

 

 

 

Всього

 

 

27227,33

27227,33

 

 

М.П.        Підпис представника                                              М.П.    Підпис представника

                підприємства — кредитора                                                    підприємства-дебітора

 


ДП “Меркс Меблі”                                                                                    Додаток 11                                                             

      Додаток № 6 до Інструкції Міністерства

                                                                                                                                                                                                                                             фінансів СРСР від 11 червня 1976 року № 38

                                                                                                                                                                                         

Форма № 23  

АКТ

“05” квітня 2003 року. Економіст (інспектор) державної адміністрації  Подільського району  Сахно В.М.

і бухгалтер  Марусяк Т. К.  ДП “Меркс Меблі” провели звірку розрахунків по платежах в бюджет

за час з 01.01.04  по  31.03 2004 р;

 

 

 

 

Найменування платежів

ПДВ

 

Податок на прибуток

 

Комунальний податок

 

За даними  фіноргану

по балансових даних організації

розходження

(+, -)

за даними фіноргану

по балансових даних організації

розходження  (+, -)

за даними фіноргану

по балансових даних організації

розхо­дження

(+, -)

І Сальдо на 01.01.04

Недоїмка основних платежів

 

6000.00

 

6000.00

 

0

 

500,00

 

500,00

 

0

 

17,00

 

17,00

 

0

(початок періоду, перевіряється)

Пені

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Переплата

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II. Нараховано платежів за період, що перевіряється

Основні платежі

3500,00

 

3500,00

 

0

 

2000,00

 

2000,00

 

0

 

51,00

 

51,00

 

0

 

Пені

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

III. Донароховано або зменшено платежів по актах перевірки за попередній період

Основні платежі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пені

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IV. Сплачено платежів

Основні платежі

9000,00

 

9000,00

0

 

2400,00

 

2400,00

 

0

 

51,00

 

51,00

 

0

 

Пені

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V. Сальдо на 01.04.04

Недоїмка основних платежів

500,00

 

500,00

 

0

 

100,00

 

100,00

 

0

 

17,00

 

17,00

 

0

 

(кінець періоду, що перевіряється)

Пені

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Переплата

0

 

0

 

0

 

0

 

0

 

0

 

0

 

0

0

 


Додаток 12

Загальний план проведення аудиту ДП “Меркс Меблі”

№ п/п

Перелік робіт, послуг, запланованих до виконання аудиторським підприємством

Строк виконання роботи

1

Отримання попередньої інформації про клієнта:

— особливостей підприємства: організації, структури, номенкла­тури продукції, видів послуг;

— перспектив розвитку підприємства;

— обліково-аналітичного і контрольного процесу на підприємстві;

— загального підходу до проведення аудиту, включаючи можливе використання внутрішнього контролю, проблемних напрямків аудиту;

— оцінки ступеня ризику;

— попереднього варіанта загального плану і програми аудиторської перевірки, визначених обсягів робіт, конкретних виконавців;

— встановлення планового рівня суттєвості

5 квітня

2

Підготовчо-узгоджувальна стадія, що  зосереджується на:

— узгодженні із замовником плану перевірки, обсягу робіт, термінів її проведення, форми представлення результатів аудиту;

— узгодженні рівня відповідальності аудиторського підприєм­ства і замовника, визначенні вартості аудиторських послуг;

— закріпленні досягнутих домовленостей між аудиторською фірмою і замовником шляхом підписання необхідних документів (договір, програма аудиту тощо);

— підготовці необхідної нормативно-правової бази для перевірки

6 квітня

3

Аудит основних засобів та нематеріальних активів

7-8 квітня

4

Аудит запасів підприємства

9 квітня

5

Аудит грошових коштів

10 квітня

6

Аудит розрахунків з дебіторами

11 квітня

7

Аудит інших активів

12 квітня

8

Аудит інвентаризації активів підприємства

13 квітня

9

Підготування підсумкової аудиторської документації

14 квітня

10

На завершальній стадії:

— обговорюється додаткова документація, що передаєтеся ДП “Меркс Меблі”;

— передається аудиторський висновок

14 квітня

 

 

 

Додаток 13

 

ДП “Меркс Меблі”

 

Ми  провели  аудиторську   перевірку  активів компанії ДП “Меркс Меблі” станом на 31 грудня 2003 p., а також перевірку фінансової звітності за 2003 рік. Відповідальність за ці фінансові звіти несе управлінський персонал підприємства. Ми несемо відповідальність за висловлення думки відповідності ведення бухгалтерського обліку активів на підставі аудиторської перевірки.

Ми провели аудиторську перевірку згідно з Міжнародними стандартів аудиту.  Ці  стандарти  зобов»язують  нас  планувати  і здійснювати аудиторську перевірку з метою одержання обґрунтованої впевненості тому, що фінансові звіти не містять суттєвих викривлень. Аудит використав перевірку шляхом тестування доказів, які підтверджують суми активів в інформації у фінансових звітах. Аудиторська перевірка включає оцінку  застосованих   принципів  бухгалтерського  обліку й  суттєвість попередніх оцінок, здійснених управлінським персоналом, а також загального подання фінансових звітів. Ми вважаємо, що проведена аудиторська перевірка забезпечує обґрунтовану підставу для висловленнянашої думки.

На нашу думку, фінансові звіти справедливо й достовірно відображають активи підприємства станом на 31 грудня 2003 p., згідно з Міжнародними стандартами аудиту і відповідають законодавству України.

 

Аудитор     Козоріз  П.В.                                   Підпис

сертифікат  серія А № 002044                                              

14 квітня 2004 року.

 

Аудиторська фірма “Аудит”

м. Київ, вул. Уманська, 25.

Запись опубликована в рубрике Готові дипломні роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.