Зміст
Розділ 1. Теоретичні положення і економічна сутність балансу
1.1. Аналіз основних техніко-економічних показників діяльності ЗАТ “Перший Київський молочний завод”
1.2. Поняття та сутність балансу
1.3. Нормативно-правова база та огляд літературних джерел
Розділ 2. Організація та методика складання балансу на ЗАТ “Перший Київський молочний завод”
2.1. Організація складання балансу на підприємстві
2.2. Методика складання балансу на ЗАТ “Перший Київський молочний завод”
2.3. Удосконалення організації та методології складання балансу з використанням ПЕОМ
Розділ 3. Аналіз статей балансу та фінансового стану підприємства
3.1. Значення, завдання та джерела аналізу розрахунків за податками та обов’язковими платежами
3.2. Аналіз статей балансу підприємства
3.3. Аналіз фінансового стану підприємства
Розділ 4. Організація та методика аудиту статей балансу
4.1. Методика проведення аудиту балансу підприємства
4.2. Організація проведення аудиту балансу на підприємстві
4.3. Заключні процедури та рекомендації в результаті проведення аудиту
Вступ
Актуальність теми дослідження.Функціонуючи в ринковій економіці як суб»єкт підприємницької діяльності, кожне підприємство має забезпечувати такий стан своїх фінансових ресурсів, за якого воно стабільно зберігало б здатність безперебійно виконувати свої фінансові зобов»язання перед своїми діловими партнерами, державою, власниками, найманими працівниками. Набуваючи в ринкових умовах не уявної, а справжньої фінансової незалежності, несучи реальну економічну відповідальність за ефективність господарювання і за своєчасне виконання фінансових зобов»язань, підприємства здатні досягти стабільності своїх фінансів лише при суворому додержанні принципів комерційного розрахунку, головним серед яких є зіставлення витрат і результатів, одержання максимального прибутку за мінімальних витрат. Саме ця умова є визначальною для формування фінансового стану підприємства.
Баланс підприємства займає важливе місце в процесі бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту господарської діяльності підприємства.
Підвищення ефективності фінансового стану підприємств є одним з основних питань у період переходу до ринкових відносин.
Мета і завдання дослідження. Мета цієї роботи полягає в розробці основних методичних принципів і організаційних основ складання балансу, аудиту його статей та аналізу фінансового стану підприємства.
Для досягнення наміченої мети в роботі поставлені і вирішені наступні завдання:
— вивчені організаційні особливості формування балансу підприємства
— розглянуто процес формування балансу на підприємстві;
— розглянуто порядок проведення аналізу фінансового стану підприємства;
— розглянуто порядок проведення аудиту статей балансу;
— розглянуто систему автоматизації обліково-аналітичних робіт при складанні, аналізі та аудиті балансу.
Предмет і об»єкт дослідження. Предметом дослідження є методика складання балансу, аудиту його статей та аналізу фінансового стану підприємства. У якості об»єкту дослідження обрано підприємство ЗАТ “Перший Київський молочний завод” м. Києва.
У процесі дослідження вивчені праці вітчизняних і зарубіжних вчених економістів: Голова С.Ф., Бутинця Ф.Ф., національні Положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші інструктивні вказівки і рекомендації Міністерства фінансів України, облікові дані підприємства.
У зазначених матеріалах недостатньо вивчені особливості обліку, аналізу та аудиту статей балансу на підприємствах. Все назване обумовило вибір даної теми дипломної роботи.
Структура і обсяг роботи. Дипломна робота складається із вступу, чотирьох розділів, висновків, списку використаних джерел і додатків. Дипломна робота містить 90 сторінок, 13 таблиць, 13 рисунків та 11 додатків.
У вступі обґрунтовано актуальність теми дослідження, наведено мету, завдання, предмет і об’єкт дослідження.
В першому розділі розглянуто систему формування балансу. В другому розділі проведено розробку системи обліку та методики складання балансу. В третьому розділі здійснено проектування системи економічного аналізу фінансового стану підприємства. В четвертому розділі розглянуто методику проведення аудиту статей балансу на підприємстві.
Розділ 1. Теоретичні положення і економічна сутність балансу
1.1. Аналіз основних техніко-економічних показників діяльності ЗАТ “Перший Київський молочний завод”
ЗАТ “Перший Київський молочний завод” був заснований у 1999 році після банкрутства Київського молокозаводу ВАТ “Райдуга”.
Адреса – м. Київ , вул.. Жилянська 47.
Статутний фонд 1250000,00 грн.
Кількість працюючих – 390 чоловік.
Підприємство ЗАТ “Перший Київський молочний завод” є юридичною особою, має самостійний баланс і є власником свого відокремленого майна, виконує права власника у відповідності із цілями своєї діяльності та призначенням майна, має рахунки в банках, необхідні печатки, штемпелі та бланки із своїм найменуванням, емблему та інші реквізити юридичної особи.
Всі основні положення функціонування підприємства зафіксовані в Статуті. Підприємство ЗАТ “Перший Київський молочний завод” створене з метою задоволення потреб суспільства в товарах і послугах та реалізації на основі одержаного прибутку економічних і соціальних інтересів робітників підприємства. Основними напрямками діяльності ЗАТ “Перший Київський молочний завод” є: торгівля і послуги; виробничо-господарська діяльність; фінансово-економічна діяльність; інформатика та комп’ютеризація; рекламно-видавнича діяльність; зовнішньоекономічна діяльність.
…
Консолідований баланс відображає активи і пасиви діяльності юридичної особи і його дочірніх підприємств як єдиної економічної одиниці.
За характером діяльності баланси підрозділяються на основні і неосновні. Баланс основної діяльності складається по діяльності, що здійснюється по профілі підприємства, його статуту. Підприємства, що займаються неосновною діяльністю, складають свій окремий баланс.
За джерелами складання баланси підрозділяються на інвентарні, книжкові і генеральні. Інвентарні баланси складаються на підставі опису господарськихзасобів підприємства. Книжковий баланс складається тільки на підставі поточного бухгалтерського обліку без попереднього контролю їх шляхом інвентаризації. Генеральний баланс складається на підставі поточних даної і даної інвентаризації.
1.3. Нормативно-правова база та огляд літературних джерел
Функціонування будь-якого господарюючого суб’єкту значно залежить від нормативної бази, що регулює правові та економічні відносини підприємства з державою, з іншими підприємствами та організаціями, з трудовим колективом тощо. Тому одним із важливих питань є огляд нормативно-правової бази з обліку, контролю та аналізу безготівкових розрахунків підприємства.
Основні джерела нормативно-правової бази використання в роботі представлені в табл. 1.2.
Під час огляду нормативної бази велика увага приділяється законодавчим актам, що регулюють бухгалтерський облік на підприємстві, так як він є необхідною інформаційною базою для всіх підсистем управління (аналізу, аудиту, планування тощо).
…
Коефіцієнт фінансової стійкості ЗАТ “Перший Київський молочний завод” зріс на 0,025 в 2002 році за рахунок збільшення власних коштів.
Цей коефіцієнт показує, яка питома вага у загальній вартості майна всіх джерел засобів, які підприємство може використовувати у своїй поточній діяльності без збитку для кредиторів. Цей коефіцієнт обмежує вклади короткострокових позикових засобів. Чим вище цей коефіцієнт, тим краще для підприємства.
Розділ 4. Організація та методика аудиту статей балансу
4.1. Методика проведення аудиту балансу підприємства
Метою аудиту балансу підприємства ЗАТ “Перший Київський молочний завод” є висловлення аудитором висновку про те, чи відповідає фінансова звітність, в усіх суттєвих аспектах, інструкціям, які регламентують порядок підготовки і представлення фінансових звітів.
Незважаючи на те, що аудиторський висновок служить основою довіри до фінансової звітності, для користувача це не може служити достатньою підставою для складення ним оцінки економічної стабільності підприємства в найближчому майбутньому або ефективності роботи його керівництва.
Аудиторам необхідно дотримуватися наступних етичних принципів:
— об»єктивності і незалежності;
— професіоналізму і компетентності;
— конфіденційності;
— контролю роботи, яка виконується особами, які залучаються до аудиторської перевірки;
— планування роботи.
…
Процедури, які виконуються аудитором для управління прикладними програмами, можуть включати:
а) управління послідовністю подачі тесту там, де це стосується обробки декількох циклів;
б) виконання тесту спочатку на малій кількості даних, а потім запуск програми з повним набором даних;
г) підтвердження того, що для обробки даних використовувалася ефективна версія ПЗК;
д) забезпечення використання ПЗК для обёробки даних у відповідний термін і в контрольних точках, які мають суттєвий розмір.
Висновки
Баланс – звіт про фінансовий стан підприємства, який відображає на певну дату його активи, зобов’язання і власний капітал. Усі показники бухгалтерського балансу та звітності взаємопов’язані один з одним. Їх цінність для своєчасної та якісної оцінки фінансового стану підприємства залежить від їхньої вірогідності та дати складання звіту.
У цілому бухгалтерський баланс складається з активу і пасиву і свідчить про те, як певний час розподілено активи і пасиви і як саме здійснюється фінансування активів за допомогою власного та залучено капіталу. З погляду фінансового аналізу є три основні вимоги бухгалтерської звітності.
Бухгалтерський облік на ЗАТ “Перший Київський молочний завод” являє собою упорядковану систему збору, реєстрації й узагальнення інформації в грошовому вираженні про майно, зобов»язання організацій і їхньому русі шляхом суцільного, безупинного і документального обліку всіх господарських операцій. Відповідно до П(С)БО 1 “Загальні вимоги до фінансової звітності” метою складання балансу в ЗАТ “Перший Київський молочний завод” є надання користувачам для прийняття рішень повної, правдивої та неупередженої інформації про фінансовий стан, результати діяльності та рух коштів підприємства. При складанні балансу використовується взаємозв»язок статей балансу згідно з П(С)БО 2 з рахунками бухгалтерського обліку.
Розв»язання задач обліку щоденних оборотів і залишків по балансових рахунках ЗАТ “Перший Київський молочний завод” автоматизованим способом забезпечить можливість оперативної обробки інформації для обліку, контролю, аналізу, аудиту та управління за відповідний проміжок часу, сприятиме підвищенню точності й достовірності облікових даних.
В фінансових ресурсах ЗАТ “Перший Київський молочний завод” переважає власний капітал. В 2003 році власний капітал ЗАТ “Перший Київський молочний завод” зріс на 2865,05 тис. грн., на 73,25%. Загальний капітал підприємства зріс на 66,05% (3158,05 тис. грн.).
На підприємстві значно зросли необоротні активи на 2911,1 тис. грн. (в 2002 році їх було 2239,2 тис. грн., що становило 47,33%, в 2003 році їх кількість була уже 2911,1 тис. грн., що становить 65,45%), що привело до збільшення частки необоротних активів за питомою вагою на 18,12%. Збільшення відбулося за рахунок придбання основних засобів і нематеріальних активів. Частка оборотних активів відповідно зменшилась, але фактично вони зросли на 227 тис. грн. Якщо в 2002 році оборотні активи становили загалом 2492 тис. грн., де матеріальні оборотні засоби — 1881тис. грн. (75,44%), грошові кошти та їх еквіваленти, інші поточні фінансові інвестиції – 200 тис. грн. (8,03%), дебіторська заборгованість – 412 тис. грн. (16,53%); то в 2003 році оборотні активи складали 2719 тис. грн., де матеріальні оборотні активи – 2158 тис. грн. (79,37%),грошові кошти та їх еквіваленти, інші поточні фінансові інвестиції – 206 тис. грн. (7,58%), дебіторська заборгованість – 355 тис. грн. (13,06%).
Метою аудиту балансу підприємства ЗАТ “Перший Київський молочний завод” є висловлення аудитором висновку про те, чи відповідає фінансова звітність, в усіх суттєвих аспектах, інструкціям, які регламентують порядок підготовки і представлення фінансових звітів.
З 20 січня по 5 лютого 2004 року на ЗАТ “Перший Київський молочний завод” було проведено аудиторську перевірку фірмою “Закон”. Аудит було проведено за даними фінансового обліку і звітності за період з “01” січня 2003 року по “31” грудня 2003 року. За результатами аудиту на ЗАТ “Перший Київський молочний завод” було подано аудиторський висновок.
Покращення проведення аудиту на ЗАТ “Перший Київський молочний завод” можна досягти за допомогою використання комп»ютера як засобу контролю. Цей варіант використання комп»ютера відомий як «Методи аудиту при сприянні комп»ютера (МАСК)».
Список використаних джерел
1. Закон України “Про податок на додану вартість”, затверджений Постановою ВРУ №168/97 від 03.04.97 р. (із змінами №2831-ІІІ від 29.11.2001 р.).
2. Закон України “Про систему оподаткування”, затверджений Постановою ВРУ №77 від 18.02.97 р. (із змінами №2740-ІІІ від 20.09.2001 р.).
3. Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”, Постанова ВРУ №996-XIV від 16.07.99 р.
4. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 “Баланс”, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99р. №87// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6.- С.17-20.
5. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 17 «Податок на прибуток», затверджений наказом Міністерства фінансів України №353 від 28.12.2000р.// Бухгалтерський облік і аудит — 2001. — №2. -С.7-12.
6. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 31.03.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6. — С.21-26.
7. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 15 «Дохід», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 29.11.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №12. — С.30-35.
8. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 «Витрати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 29.11.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №12. — С.35-36.
9. Про документальне забезпечення записів в бухгалтерському обліку: Положення, затверджене Наказом Міністерства фінансів України від 24.03.95р. №88// Галицькі контракти — 1996. — №19.-С.17-20.
10.Про затвердження Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджене Наказом МФУ №291 від 30.11.99 р.
11.Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджене Наказом МФУ №291 від 30.11.99 р.
12.Берсуцкий Я. Г., Дугинская И. А., Дугинский Б. Л. Анализ хозяйственной деятельности предприятия: Учеб. пособ. — Донецк: ДИЭХП, 2000. — 180 с.
13.Білик М. Д., Полятикіна Л. І. Основи аудиту. — Суми: Слобожанщина, 1999. — 295 с.
14.Білуха М. Т. Аудит у бізнесі. (Посібник для бізнесменів). – Дніпропетровськ: Преском, 1994. – 394 с.
15.Білуха М.Т. Теорія бухгалтерського обліку: Підручник. – К., 2000. – 690 с.
16.Бутинець Ф.Ф. Теорія бухгалтерського обліку: Підручник. – 2-ге вид., доп. І перероб. – Житомир: ПП “Рута”, 2000. — 608 с.
17.Бухгалтерський облік за національними стандартами. — Т.: Економічна думка, 2000. — 236 с.
18.Введення в проектний аналіз: Практикум / Чернівецький національний ун-т ім. Юрія Федьковича / С. В. Ксьондз. — Чернівці: Рута, 2001. — 100 с.
19.Величко О. Г., Голов С. Ф. Бухгалтерський облік і фінансова звітність в Україні. — Д.: ТОВ «Баланс-Клуб», 2000. — 768 с.
20.Голов С., Пархоменко В. Новий План рахунків: побудова і застосування // Бухоблік і аудит. — №1. — 2000. – С. 21-22.
21.Грабова Н. М. Теорія бухгалтерського обліку: 2001 : Навч. посіб. / М.В. Кужельний (ред.). — 6.вид. — К. : А.С.К., 2001. — 266 с.
22.Грабова Н. М., Кривоносов Ю. Г. Облік основних господарських операцій в бухгалтерських проводках: Навч. посіб. — К. : А.С.К., 2001. — 416 с.
23.Грабова Н.Н., Добровский В.Н. Бухгалтерский учет в производственных и торговых предприятиях, 2000.: Учеб. Пособие для студентов вузов / Под. ред. Н.В. Кужельного. – К.: А.С.К., 2000. – 624 с.
24.Дерій В. А. Контроль і ревізія: Курс лекцій. — Бучач: МІФ, 2000. — 54 с.
25.Дерій В. А., Кізима А. Я. Аудит: Курс лекцій / Тернопільська академія народного господарства. — Т.: ТАНГ, 2001. — 76 с.
26.Дорош Н. І. Аудит: методологія і організація. — К.: Товариство «Знання» КОО, 2001. — 402 с.
27.Іващенко В. І. Економічний аналіз господарської діяльності: Навч. посіб.— К.: ЗАТ «Нічлава», 1999. — 204 с.
28.Кармайкл Д., Бенис М. Стандарты и нормы аудита. — М. Аудит; ЮНИТИ, 1995. – 421 с.
29.Коробов М. Я. Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємств: Навч. посіб. — К.: Товариство «Знання» КОО, 2001. — 378 с.
30.Кравченко Л. И. Анализ хозяйственной деятельности в торговле: Учебник. — Минск: Вышэйшая шк., 1995. — 415 с.
31.Куліш С. А., Коростишев О. В. Теорія аналізу господарської діяльності: Навч. Посібник / Харківський держ. економічний ун-т. — Х., 1995. — 62с.
32.Любушин Н. П., Лещева В. Б. Анализ финансово-экономической деятельности предприятия: Учеб. пособие. — М.: ЮНИТИ-ДАНА, 1999. — 471 с.
33.Малькова Т.Н. Теория и практика международного бухгалтерского учета: Учеб. пособие. – СПб.: «Бизнес-пресса», 2001. – С76.
34.Пархоменко В. М. Бухгалтерський облік в Україні: Нормативи. Коментарі. — Луганськ: «Футура» ДСД «Лугань», 2001. — 368 с.
35.Руденко Л. В., Подольська В. О. Аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства: Навч. Посіб. / Укоопспілка; Навчально- методичний центр «Укоопосвіта». — К., 2000. — 422 с.
36.Савицкая Г. В. Анализ хозяйственной деятельности предприятия: Учеб. пособие. — Минск: ООО «Новое знание», 2001. — 688 с.
37.Сівак О., Осейко Н. Бухгалтерський облік за допомогою персонального комп’ютера — К.: РВО “Поліграфкнига”, 1993. – 320 с.
38.Ткаченко Н. М. Бухгалтерський фінансовий облік на підприємствах України: Підручник. — К.: А.С.К., 2000. — 784 с.
39.Ткаченко Н. Облік виробничої собівартості та рентабельності виробництва продукції. Визначення ціни продажу / / Все про бухгалтерський облік. – 2000. № 70. – С.4
40.Ткаченко Н.М. Теоретико-методологічні проблеми формування бухгалтерського фінансового обліку. – К.:, А.С.К., 2001. – 348 с.
41.Хом»як Р. Л. Національні стандарти бухгалтерського обліку в Україні: Навчальний посібник. — Л.: Інтелект-Захід, 2000. — 442 с.
Додатки
Додаток А
|
|
Додаток |
|
|
|
до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 2 |
|||
|
|
|
|
Коди |
|
Дата |
(рік, місяць, число) |
2004-01-11 |
|
|
Підприємство ЗАТ “Перший Київський молочний завод” |
за |
ЄДРПОУ |
19477511 |
|
Територія м. Київ |
за |
КОАТТУ |
30276 |
|
Орган державного управління міністерство харчування |
за |
СПОДУ |
0 7774 |
|
Галузь молочна промисловість |
за |
ЗКГНГ |
84500 |
|
Вид економічної діяльності виробництво |
за |
КВЕД |
74140 |
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
Баланс |
|
|
|
|
на 1 січня 2004 року |
|
||
|
|
|
Форма № 1 |
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801001 |
|
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
Актив |
рядка |
звітного |
звітного |
|
|
|
періоду |
періоду |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1. Необоротні активи |
|
|
|
|
Нематеріальні активи: |
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 10 |
300 |
310 |
|
первісна вартість |
0 11 |
330 |
350 |
|
Знос |
0 12 |
30 |
40 |
|
Незавершене будівництво |
0 20 |
1200 |
2100 |
|
Основні засоби: |
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 30 |
609,15 |
2627,2 |
|
первісна вартість |
0 31 |
1109,15 |
3257,2 |
|
Знос |
0 32 |
500 |
630 |
|
Довгострокові фінансові інвестиції : |
|
|
|
|
які обліковуються за методом участі |
|
|
|
|
в капіталі інших підприємств |
0 40 |
110 |
100 |
|
інші фінансові інвестіції |
0 45 |
20 |
10 |
|
Довгострокова дебіторська заборго- |
|
|
|
|
Ваність |
0 50 |
|
|
|
Відстрочені податкові активи |
0 60 |
|
|
|
Інші необоротні активи |
0 70 |
|
|
|
Усього за розділом 1. |
0 80 |
2239,15 |
5150,2 |
|
2. Оборотні активи |
|
|
|
|
Запаси: |
|
|
|
|
виробничі запаси |
100 |
400 |
450 |
|
Тварини на вирощуванні та відгодівлі |
110 |
|
|
|
незавершене виробництво |
120 |
10 |
60 |
|
готова продукція |
130 |
20 |
78 |
|
товари |
140 |
1300 |
1400 |
|
Векселі одержані |
150 |
150 |
170 |
|
Дебіторська заборгованість за товари, |
|
|
|
|
Роботи, послуги: |
|
|
|
|
чиста реалізаційна вартість |
160 |
300 |
320 |
|
первісна вартість |
161 |
340 |
360 |
|
резерв сумнівних боргів |
162 |
40 |
40 |
|
Дебіторська заборгованість за розра- |
|
|
|
|
хунками: |
|
|
|
|
з бюджетом |
170 |
7 |
|
|
за виданими авансами |
180 |
35 |
12 |
|
з нарахованих доходів |
190 |
|
|
|
із внутрішніх розрахунків |
200 |
|
|
|
Інша поточна дебіторська заборгова- |
|
|
|
|
ність |
210 |
20 |
3 |
|
Поточні фінансові інвестиції |
220 |
50 |
20 |
|
Грошові кошти та їх еквіваленти : |
|
|
|
|
у національній валюті |
230 |
70 |
201 |
|
в іноземній валюті |
240 |
120 |
5 |
|
Інші оборотні активи |
250 |
10 |
|
|
Усього за розділом 2. |
260 |
2492 |
2719 |
|
3. Витрати майбутніх періодів |
270 |
50 |
70 |
|
БАЛАНС |
280 |
4781,15 |
7939,2 |
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
Пасив |
рядка |
звітного |
звітного |
|
|
|
періоду |
Періоду |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1. Власний капітал |
|
|
|
|
Статутний капітал |
300 |
3600 |
3600 |
|
Пайовий капітал |
310 |
|
|
|
Додатковий вкладений капітал |
320 |
|
|
|
Інший додатковий капітал |
330 |
180 |
3049 |
|
Резервний капітал |
340 |
50 |
70 |
|
Нарозподілений прибуток (непокритий |
|
|
|
|
збиток) |
350 |
111,15 |
67,2 |
|
Неоплачений капітал |
360 |
30 |
10 |
|
Вилучений капітал |
370 |
|
|
|
Усього за розділом 1. |
380 |
3911,15 |
6776,2 |
|
2. Забеспечення наступних витрат |
|
|
|
|
і платежів |
|
|
|
|
Забеспечення виплат персоналу |
400 |
10 |
6 |
|
Інші забеспечення |
410 |
2 |
|
|
Цільове фінансування |
420 |
10 |
|
|
Усього за розділом 2. |
430 |
22 |
6 |
|
3. Довгострокові зобов,язання |
|
|
|
|
Довгострокові кредити банків |
440 |
200 |
250 |
|
Інші довгострокові фінансові |
|
|
|
|
зобов,язання |
450 |
|
|
|
Відстрочені податкові зобов,язання |
460 |
|
50 |
|
Інші довгострокові зобов,язання |
470 |
20 |
|
|
Усього за розділом 3. |
480 |
220 |
300 |
|
4. Поточні зобов,язання |
|
|
|
|
Короткострокові кредити банків |
500 |
120 |
190 |
|
Поточна заборгованість за довгостро- |
|
|
|
|
ковими зобов,язаннями |
510 |
20 |
20 |
|
Векселі видані |
520 |
60 |
130 |
|
Кредиторська заборгованість за това- |
|
|
|
|
ри, роботи, послуги |
530 |
250 |
225 |
|
Поточні зобов,язання за розрахунками: |
|
|
|
|
з одержаних авансів |
540 |
50 |
110 |
|
з бюджетом |
550 |
10 |
20 |
|
з позабюджетних платежів |
560 |
3 |
4 |
|
зі страхування |
570 |
7 |
3 |
|
з оплати праці |
580 |
18 |
10 |
|
з участниками |
590 |
30 |
35 |
|
із внутрішніх розрахунків |
600 |
|
|
|
Інші поточні зобов,язання |
610 |
10 |
|
|
Усього за розділом 4. |
620 |
578 |
747 |
|
5. Доходи майбутніх періодів |
630 |
50 |
110 |
|
БАЛАНС |
640 |
4781,15 |
7939,2 |
|
Керівник М.П. |
Додаток Б
|
|
|
|
|
||||||
|
|
Додаток |
|
|
||||||
|
|
до Положення (стандарту) |
||||||||
|
|
бухгалтерського обліку 3 |
|
|||||||
|
|
|
|
|
||||||
|
|
|
|
Коди |
|
|||||
|
Дата (рік, місяць, число) |
2004-01-11 |
|
|||||||
|
Підприємство ЗАТ “Перший Київський молочний завод” |
за |
ЄДРПОУ |
19477511 |
|
|||||
|
Територія м. Київ |
за |
КОАТТУ |
30276 |
|
|||||
|
Орган державного управління міністерство харчування |
за |
СПОДУ |
0 7774 |
|
|||||
|
Галузь молочна промисловість |
за |
ЗКГНГ |
84500 |
|
|||||
|
Вид економічної діяльності виробництво |
за |
КВЕД |
74140 |
|
|||||
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
|||||
|
|
Звіт |
|
|
||||||
|
про фінансові результати |
|
||||||||
|
за рік 2003 року |
|
||||||||
|
|
|
Форма № 2 |
|
||||||
|
|
|
Код за ДКУД 1801003 |
|||||||
|
|
|
|
|
||||||
|
|
1.Фінансові результати |
|
|||||||
|
|
|
|
|
||||||
|
Стаття |
Код |
За звітний |
За попередній |
||||||
|
|
рядка |
період |
період |
||||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
||||||
|
Дохід (виручка) від реалізації продукції |
0 10 |
1236 |
1114,9 |
||||||
|
Податок на додану вартість |
0 15 |
206 |
185,82 |
||||||
|
Акцизний збір |
0 20 |
|
|
||||||
|
|
0 25 |
|
|
||||||
|
Інші вирахування з доходу |
0 30 |
|
|
||||||
|
Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції |
0 35 |
1030 |
929,08 |
||||||
|
Собівартість реалізованої продукції |
0 40 |
629,4 |
541,1 |
||||||
|
Валовий: |
|
|
|
||||||
|
прибуток |
0 50 |
400,6 |
387,98 |
||||||
|
збиток |
0 55 |
|
|
||||||
|
Інші операційні доходи |
0 60 |
|
|
||||||
|
Адміністративні витрати |
0 70 |
249,4 |
207,6 |
||||||
|
Витрати на збут |
0 80 |
119,9 |
83,2 |
||||||
|
Інші операційні витрати |
0 90 |
0,3 |
0,5 |
||||||
|
Фінансові результати від операційної діяльності: |
|
|
|
||||||
|
прибуток |
100 |
31 |
96,68 |
||||||
|
збиток |
105 |
|
|
||||||
|
Дохід від участі в капіталі |
110 |
|
|
||||||
|
Інші фінансові доходи |
120 |
|
|
||||||
|
Інші доходи |
130 |
65 |
62,1 |
||||||
|
Фінансові витрати |
140 |
|
|
||||||
|
Втрати від участі в капіталі |
150 |
|
|
||||||
|
Інші витрати |
160 |
|
|
||||||
|
Фінансові результати від звичайної діяльності |
|
|
|
||||||
|
до оподаткування: |
|
|
|
||||||
|
прибуток |
170 |
96 |
158,78 |
||||||
|
збиток |
175 |
|
|
||||||
|
Податок на прибуток від звичайної діяльності |
180 |
28,8 |
47,64 |
||||||
|
Фінансові результати від звичайної діяльності |
|
|
|
||||||
|
прибуток |
190 |
67,2 |
111,15 |
||||||
|
збиток |
195 |
|
|
||||||
|
Надзвичайні: |
|
|
|
||||||
|
доходи |
200 |
|
|
||||||
|
витрати |
205 |
|
|
||||||
|
Податки з надзвичайного прибутку |
210 |
|
|
||||||
|
Чистий: |
|
|
|
||||||
|
прибуток |
220 |
67,2 |
111,15 |
||||||
|
збиток |
225 |
|
|
||||||
|
|
|
|
|
||||||
|
|
2. Елементи операційних витрат |
||||||||
|
Найменування показника |
Код |
За звітний |
За попередній |
||||||
|
|
рядка |
період |
Період |
||||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
||||||
|
Матеріальні затрати |
230 |
|
|
||||||
|
Витрати на оплату праці |
240 |
|
|
||||||
|
Відрахування на соціальні заходи |
250 |
|
|
||||||
|
Амортизація |
260 |
|
|
||||||
|
Інші операційні витрати |
270 |
|
|
||||||
|
Разом |
280 |
|
|
||||||
|
|
|
|
|
||||||
|
|
3. Розрахунок показників прибутко- |
||||||||
|
|
вості акцій |
|
|||||||
|
Назва статті |
Код |
За звітний |
За попередній |
||||||
|
|
рядка |
період |
період |
||||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
||||||
|
Середньорічна кількість простих акцій |
300 |
|
|
||||||
|
Скоригована середньорічна кількість простих акцій |
310 |
|
|
||||||
|
Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію |
320 |
|
|
||||||
|
Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну |
|
|
|
||||||
|
просту акцію |
330 |
|
|
||||||
|
Дивіденди на одну просту акцію |
340 |
|
|
||||||
|
|
|
|
|
||||||
|
М.П. |
|
|
|
||||||
|
Керівник |
|
||||||||
|
Головний бухгалтер |
|
|
|
||||||
Додаток В
|
|
|
|
Додаток |
|
|
|
|||||
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
|
|||||||
|
|
|
|
бухгалтерського обліку 4 |
|
|||||||
|
|
|
|
Коди |
||||||||
|
Дата (рік, місяць, число) |
2004-01-11 |
||||||||||
|
Підприємство ЗАТ “Перший Київський молочний завод” |
за |
ЄДРПОУ |
19477511 |
||||||||
|
Територія м. Київ |
за |
КОАТТУ |
30276 |
||||||||
|
Орган державного управління міністерство харчування |
за |
СПОДУ |
0 7774 |
||||||||
|
Галузь молочна промисловість |
за |
ЗКГНГ |
84500 |
||||||||
|
Вид економічної діяльності виробництво |
за |
КВЕД |
74140 |
||||||||
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||
|
|
|
Звіт |
|
|
|
|
|||||
|
|
про рух грошових коштів |
|
|
|
|||||||
|
|
за 2003 р. |
|
|
||||||||
|
|
|
|
|
Форма № 3 |
|
||||||
|
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801004 |
|
||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||
|
|
|
За попередній період |
За звітний період |
|
|||||||
|
Стаття |
Код |
Надход- |
Видаток |
Надход- |
Видаток |
|
|||||
|
|
|
ження |
|
ження |
|
|
|||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|
|||||
|
1. Рух коштів у результаті |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
операційної діяльності |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
Прибуток (збиток) від звичайної |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
діяльності до оподаткування |
0 10 |
158,78 |
|
96,0 |
|
|
|||||
|
Коригування на: |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
амортизацію необоротних активів |
0 20 |
475 |
x |
438,5 |
х |
|
|||||
|
збільшення (зменш.) забеспечень |
0 30 |
|
32,6 |
8,6 |
|
|
|||||
|
збиток (прибуток) від нереалізова- |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
них курсових різниць |
0 40 |
|
|
|
|
|
|||||
|
збиток (прибуток) від неопераційної |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
діяльності |
0 50 |
|
|
|
|
|
|||||
|
Витрати на сплату відсотків |
0 60 |
|
х |
|
х |
|
|||||
|
Прибуток (збиток) від операційної |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
діяльності до зміни в чистих оборот- |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
них активах |
0 70 |
598,8 |
|
274 |
|
|
|||||
|
Зменшення (збільшення): |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
оборотних активів |
0 80 |
|
617,9 |
|
390,5 |
|
|||||
|
витрат майбутніх періодів |
0 90 |
|
|
|
33,4 |
|
|||||
|
Зменшення (збільшення): |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
поточних зобов,язань |
100 |
1349,9 |
|
|
753,7 |
|
|||||
|
доходів майбутніх періодів |
110 |
0 |
0 |
|
|
|
|||||
|
Грошові кошти від операційної |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
діяльності |
120 |
1330,8 |
|
|
903,6 |
|
|||||
|
Сплачені: |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
відсотки |
130 |
х |
|
х |
|
|
|||||
|
податки на прибуток |
140 |
х |
145 |
х |
|
|
|||||
|
Чистий рух коштів до надзвичайних |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
подій |
150 |
1330,8 |
|
|
903,6 |
|
|||||
|
Рух коштів від надзвичайних подій |
160 |
|
|
|
|
|
|||||
|
Чистий рух коштів від операційної |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
діяльності |
170 |
1330,8 |
|
|
903,6 |
|
|||||
|
2. Рух коштів у результаті інвести- |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
ційної діяльності |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
Реалізація: |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
фінансових інвестицій |
180 |
|
|
130 |
|
|
|||||
|
необоротних активів |
190 |
|
x |
49,1 |
x |
|
|||||
|
майнових комплексів |
200 |
|
|
|
|
|
|||||
|
Отримано: |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
відсотки |
210 |
|
х |
|
х |
|
|||||
|
дивіденди |
220 |
|
х |
|
х |
|
|||||
|
Інши надходження |
230 |
|
х |
|
х |
|
|||||
|
Придбання: |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
фінансових інвестицій |
240 |
х |
|
х |
|
|
|||||
|
необоротних активів |
250 |
x |
558,1 |
x |
33 |
|
|||||
|
майнових комплексів |
260 |
х |
|
х |
|
|
|||||
|
Інши платежі |
270 |
х |
|
х |
|
|
|||||
|
Чистий рух коштів до надзвичайних |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
подій |
280 |
|
558,1 |
146,1 |
|
|
|||||
|
Рух коштів від надзвичайних подій |
290 |
|
|
|
|
|
|||||
|
Чистий рух коштів від інвестиційної |
|
|
558,1 |
146,1 |
|
|
|||||
|
діяльності |
300 |
0 |
|
|
|
|
|||||
|
3. Рух коштів у результаті фінан- |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
сової діяльності |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
Надходження власного капіталу |
310 |
|
х |
|
х |
|
|||||
|
Отримані позики |
320 |
|
х |
|
х |
|
|||||
|
Інши надходження |
330 |
140 |
х |
|
х |
|
|||||
|
Погашення позик |
340 |
х |
140 |
х |
|
|
|||||
|
Сплачені дивіденди |
350 |
х |
|
х |
|
|
|||||
|
Інші платежі |
360 |
х |
|
х |
|
|
|||||
|
Чистий рух коштів до надзвичайних |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
подій |
370 |
0 |
|
|
|
|
|||||
|
Рух коштів від надзвичайних подій |
380 |
|
|
|
|
|
|||||
|
Чистий рух коштів від фінансової |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
діяльності |
390 |
0 |
|
|
|
|
|||||
|
Чистий рух коштів за звітний період |
400 |
161,9 |
|
12,1 |
|
|
|||||
|
Залишок коштів на початок року |
410 |
28 |
x |
190,0 |
х |
|
|||||
|
Вплив зміни валютних курсів на зали- |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
шок коштів |
420 |
0,1 |
x |
3,9 |
|
|
|||||
|
Залишок коштів на кінець року |
430 |
190 |
x |
206 |
х |
|
|||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||
|
М.П. |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
|
Керівник |
|
|
підпис |
|
||||||
|
|
Головний бухгалтер |
|
підпис |
|
|||||||
Додаток Г
|
|
|
|
|
|
|
Додаток |
|
|
|
||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
|
|
|||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
бухгалтерського обліку 5 |
|
|
|||||||||||||||||||
|
|
|
|
Коди |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Дата (рік, місяць, число) |
2004-01-11 |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Підприємство ЗАТ “Перший Київський молочний завод” |
за |
ЄДРПОУ |
19477511 |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Територія м. Київ |
за |
КОАТТУ |
30276 |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Орган державного управління міністерство харчування |
за |
СПОДУ |
0 7774 |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Галузь молочна промисловість |
за |
ЗКГНГ |
84500 |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Вид економічної діяльності виробництво |
за |
КВЕД |
74140 |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
Звіт |
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
|
про власний капітал |
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||
|
|
|
За 2003 рік |
|
|
|
|
|
|
|||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
Форма № 4 |
|
|
|
|||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801005 |
|
|
||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
|
|
Ста- |
Пайо- |
Додат- |
Інший |
Резер- |
Нерозпо- |
Неопла- |
Вилу- |
|
|
||||||||||||||||
|
|
|
тут- |
вий |
ковий |
додат- |
вний |
ділений |
чений |
чений |
|
|
||||||||||||||||
|
Стаття |
Код |
ний |
капі- |
вкла- |
ковий |
капі- |
прибуток |
капі- |
капі- |
Разом |
|
||||||||||||||||
|
|
|
капі- |
тал |
дений |
капі- |
тал |
|
тал |
тал |
|
|
||||||||||||||||
|
|
|
тал |
|
капі- |
тал |
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
|
|
|
|
тал |
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
|
||||||||||||||||
|
Залишок на початок року |
0 10 |
3600 |
|
|
180 |
50 |
111,15 |
30 |
|
3911,15 |
|
||||||||||||||||
|
Коригування: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
Зміна облікової політики |
0 20 |
х |
х |
х |
х |
х |
|
х |
х |
0 |
|
||||||||||||||||
|
Виправлення помилок |
0 30 |
х |
х |
х |
х |
х |
|
х |
х |
0 |
|
||||||||||||||||
|
Інші зміни |
0 40 |
х |
х |
х |
х |
х |
|
х |
х |
0 |
|
||||||||||||||||
|
Скоригований залишок на |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
початок року |
0 50 |
3600 |
|
|
180 |
50 |
111,15 |
30 |
|
3911,15 |
|
||||||||||||||||
|
Переоцінка активів: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
Дооцінка основних засобів |
0 60 |
х |
х |
х |
2869 |
х |
х |
х |
х |
0 |
|
||||||||||||||||
|
Уцінка основних засобів |
0 70 |
х |
х |
х |
0 |
х |
х |
х |
х |
0 |
|
||||||||||||||||
|
Дооцінка незавершеного |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
будівництва |
0 80 |
х |
х |
х |
0 |
х |
х |
х |
х |
0 |
|
||||||||||||||||
|
Уцінка незавершеного |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
будівництва |
0 90 |
х |
х |
х |
0 |
х |
х |
х |
х |
0 |
|
||||||||||||||||
|
Дооцінка нематеріальних |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
активів |
100 |
х |
х |
х |
0 |
х |
х |
х |
х |
0 |
|
||||||||||||||||
|
Уцінка нематеріальних |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
активів |
110 |
х |
х |
х |
0 |
х |
х |
х |
х |
0 |
|
||||||||||||||||
|
|
120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
Чистий прибуток (збиток) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
за звітний період |
130 |
х |
х |
х |
х |
х |
67,2 |
х |
х |
67,2 |
|
||||||||||||||||
|
Розподіл прибутку: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
Виплати власникам (дивіден- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
ти) |
140 |
х |
х |
х |
х |
х |
0 |
х |
х |
0 |
|
||||||||||||||||
|
Спрямування прибутку до |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
статутного капіталу |
150 |
|
|
х |
х |
х |
0 |
х |
х |
0 |
|
||||||||||||||||
|
Відрахування до резервного |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
капіталу |
160 |
х |
х |
х |
х |
20 |
0 |
х |
х |
0 |
|
||||||||||||||||
|
|
170 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
Внески участників: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
Внески до капіталу |
180 |
0 |
0 |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
0 |
|
||||||||||||||||
|
Погашення заборгованості з |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
капіталу |
190 |
х |
х |
0 |
х |
х |
х |
0 |
х |
0 |
|
||||||||||||||||
|
|
200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
Вилучення капіталу: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
Викуп акцій (часток) |
210 |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
0 |
0 |
|
||||||||||||||||
|
Перепродаж викуплених |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
акцій (часток) |
220 |
х |
х |
0 |
х |
х |
х |
х |
0 |
0 |
|
||||||||||||||||
|
Анулювання викуплених |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
акцій (часток) |
230 |
0 |
0 |
х |
х |
х |
х |
х |
0 |
0 |
|
||||||||||||||||
|
Вилучення частки в капіталі |
240 |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
0 |
0 |
|
||||||||||||||||
|
Зменшення номінальної вар- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
тості акцій |
250 |
4 |
х |
х |
х |
х |
х |
х |
0 |
0 |
|
||||||||||||||||
|
Інші зміни в капіталі: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
Списання невідшкодованих |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
збитків |
260 |
0 |
0 |
х |
х |
0 |
0 |
х |
х |
0 |
|
||||||||||||||||
|
Безкоштовно отримані активи |
270 |
х |
х |
х |
0 |
х |
х |
х |
х |
0 |
|
||||||||||||||||
|
|
280 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
Разом зміни в капіталі |
290 |
|
|
2869 |
20 |
-43,95 |
-20 |
|
|
2865,05 |
|
||||||||||||||||
|
Залишок на кінець року |
300 |
3600 |
|
3049 |
70 |
67,2 |
10 |
|
|
6776,2 |
|
||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
М.П. |
|
|
Керівник |
|
|
|
|
підпис |
|
||||||||||||||||||
|
|
|
|
Головний бухгалтер |
|
|
|
підпис |
|
|||||||||||||||||||
Додаток Д ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства фінансів України
від 29 листопада 2000 р. № 302, із змінами,
внесеними наказом від 25.11.2002 р. № 989
|
|
|
|
Коди |
|
|
Дата (рік, місяць, число) |
2004-01-11 |
|||
|
Підприємство ЗАТ “Перший Київський молочний завод” |
за |
ЄДРПОУ |
19477511 |
|
|
Територія м. Київ |
за |
КОАТТУ |
30276 |
|
|
Орган державного управління міністерство харчування |
за |
СПОДУ |
0 7774 |
|
|
Галузь молочна промисловість |
за |
ЗКГНГ |
84500 |
|
|
Вид економічної діяльності виробництво |
за |
КВЕД |
74140 |
|
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
Примітки до річної фінансової звітності
|
за 2003 рік
Форма № 5 Код за ДКУД
І. Нематеріальні активи
Групи нематеріальних активів |
Код рядка |
Залишок на початок року |
Надійшло за рік |
Переоцінка (дооцінка +, уцінка -) |
Вибуло за рік |
Нарахо-вано амортиза-ції за рік |
Втрати від зменшення корисності за рік |
Інші зміни за рік |
Залишок на кінець року |
|||||
первісна (переоцінена) вартість |
накопи-чена аморти-зація |
первісної (переоціненої) вартості |
накопи-чена аморти-зація |
первісна (переоцінена) вартість |
накопи-чена аморти-зація |
первісної (переоціненої) вартості |
накопи-чена аморти-зація |
первісна (переоцінена) вартість |
накопи-чена аморти-зація |
|||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
Права користування природними ресурсами |
010 |
|
|
0,0 0,0 |
|
|
0,0 0,0 |
0,0 0,0 |
0,0 0,0 |
|
|
|
0,0 0,0 |
0,0 0,0 |
Права користування майном |
020 |
|
|
0,0
|
|
|
0,0
|
0,0
|
0,0
|
|
|
|
0,0
|
0,0
|
Права на знаки для товарів і послуг |
030 |
|
|
0,0 |
|
|
0,0 |
0,0 |
0,0 |
|
|
|
0,0 |
0,0 |
Права на об»єкти промислової власності |
040 |
|
|
0,0 |
|
|
0,0 |
0,0 |
0,0 |
|
|
|
0,0 |
0,0 |
Авторські та суміжні з ними права |
050 |
|
|
0,0 |
|
|
0,0 |
0,0 |
0,0 |
|
|
|
0,0 |
0,0 |
|
060 |
|
|
0,0
|
|
|
0,0
|
0,0
|
0,0
|
|
|
|
0,0
|
0,0
|
Інші нематеріальні активи |
070 |
330 |
0,0 |
20,0 |
|
|
0,0 |
0,0 |
0,0 |
|
|
|
350,0 |
40,0 |
Разом |
080 |
330
|
0,0
|
20,0
|
|
|
0,0
|
0,0
|
0,0
|
|
|
|
350,0 |
40,0
|
Із рядка 080 графа 14 вартість нематеріальних активів, щодо яких існує обмеження права власності (081) ___________
вартістьоформлених у заставу нематеріальних активів (082) ___________
вартістьстворених підприємством нематеріальних активів (083) ___________
Із рядка 080 графа 5 вартість нематеріальних активів, отриманих за рахунок пільгових асигнувань (084) ___________
Із рядка 080 графа 15 накопичена амортизація нематеріальних активів, щодо яких існує обмеження права власності (085) ___________
Додаток Е
Методика перевірки балансу 2.4.1
Аудиторська фірма “Закон”
Підприємство ЗАТ “Перший Київський молочний завод”
Актив
|
Код рядка
|
Зміст статті балансу
|
|
||
1 |
2 |
3 |
|
||
І. Необоротні активи |
|
|
|
||
Нематеріальні активи: |
|
|
|
||
— залишкова вартість |
010 |
ряд. 011 мінус ряд. 012 |
|
||
— первісна вартість |
011 |
Залишки рахунків 121-127 |
|
||
—знос |
012 |
Залишок рахунку 133 |
|
||
Незавершене будівництво |
020 |
Залишки рахунків 151-153 плюс аванси, перераховані під будівництво |
|
||
Основні засоби: |
|
|
|
||
— залишкова вартість |
030 |
ряд. 031 мінус ряд. 032 |
|
||
— первісна вартість |
031 |
Залишки рахунків 101-109, 111-137 |
|
||
— знос |
032 |
Залишки рахунків 131. 132 |
|
||
Довгострокові фінансові інвестиції: |
|
|
|||
— які обліковуються за методом участі в капіталі інших підприємств |
040
|
Залишок рахунку 141
|
|||
— інші фінансові інвестиції |
045 |
Залишки рахунків 142, 143 |
|||
Довгострокова дебіторська заборгованість |
050
|
Залишки рахунків 161-163
|
|||
Відстрочені податкові активи |
060
|
Залишок рахунку 17
|
|||
Інші необоротні активи |
070 |
Залишок рахунку 18 |
|||
Усього за розділом І |
080 |
|
|||
II. Оборотні активи |
|
|
|||
Запаси: |
|
|
|||
— виробничі запаси |
100 |
Залишки рахунків 201-209, 22 |
|||
— тварини на вирощуванні та відгодівлі |
110
|
Залишки рахунків 211-218
|
|||
— незавершене виробництво |
120
|
Залишок рахунку 23
|
|||
— готова продукція |
130 |
Залишки рахунків 25-27 |
|||
— товари |
140 |
Залишки рахунків (281-284) мінус 285 |
|||
Векселі одержані |
150 |
Залишок рахунку 34 |
|||
Продовження дод. Е
1 |
2 |
3 |
||||
Дебіторська заборгованість за товари. роботи, послуги: |
|
|
||||
— чиста реалізаційна вартість |
160
|
ряд. 161 мінус ряд. 162
|
||||
— первісна вартість |
161 |
Залишки рахунків 361, 362 |
||||
— резерв сумнівних боргів |
162 |
Залишок рахунку 38 |
||||
Дебіторська заборгованість за розрахунками: |
|
|
||||
— з бюджетом |
170 |
Залишки рахунків 641, 642 (дебетовий) |
||||
— за виданими авансами |
180 |
Залишок рахунку 371 |
||||
— з нарахованих доходів |
190 |
Залишок рахунку 373 |
||||
— із внутрішніх розрахунків |
200
|
Залишки рахунків 682, 6S3 (дебетовий)
|
||||
Інша поточна дебіторська заборгованість |
210
|
Залишки рахунків 372, 374-3/7, 631. 632 (дебетовий)
|
|
|||
Поточні фінансові інвестиції |
220
|
Залишки рахунків 351,352
|
|
|||
Грошові кошти та їх еквіваленти: |
|
|
|
|||
— у національній валюті |
230
|
Залишки рахунків 301, 311. 313, 331, 333
|
|
|||
— в іноземній валюті |
240 |
Залишки рахунків 302, 312,314. 332, 334 |
|
|||
Інші оборотні активи |
250 |
Залишки рахунків 24, 643,644 |
|
|||
Усього за розділом ІІ |
260 |
|
|
|||
III. Витрати майбутніх періодів |
270
|
Залишок рахунку 39
|
|
|||
Баланс |
280 |
|
|
|||
Пасив |
Код рядка |
Зміст статті балансу
|
|
|||
1 |
2 |
3 |
|
|||
І. Власний капітал |
|
|
|
|||
Статутний капітал |
300 |
Залишок рахунку 400 |
|
|||
Пайовий капітал |
310 |
Залишок рахунку 410 |
|
|||
Додатковий вкладений капітал |
320
|
Залишки рахунків 421, 422
|
|
|||
Інший додатковий капітал |
330 |
Залишки рахунків 423-425 |
|
|||
Резервний капітал |
340 |
Залишок рахунку 430 |
|
|||
Нерозподілений прибуток (непокритий збиток) |
350
|
Залишок рахунку 440
|
|
|||
Неоплачений капітал |
360 |
Залишок рахунку 460 |
|
|||
Вилучений капітал |
370 |
Залишки рахунків 451-453 |
|
|||
Усього за розділом І |
380 |
|
|
|||
Продовження дод. Е
1 |
2 |
3 |
|
|
II. Забезпечення наступних витрат і платежів |
|
|
|
|
Забезпечення виплат персоналу |
400
|
Залишки рахунків 471, 472
|
|
|
Інші забезпечення |
410 |
Залишки рахунків 473, 474 |
|
|
Цільове фінансування |
420 |
Залишки рахунків 48, 49 |
|
|
Усього за розділом ІІ |
430 |
|
|
|
ІІІ. Довгострокові зобов»язання |
|
|
||
Довгострокові кредити банків |
440
|
Залишки рахунків 501-504
|
||
Інші довгострокові фінансові зобов»язання |
450
|
Залишки рахунків 505. 506, 511. 512, 521-523
|
||
Відстрочені податкові зобов»язання |
460
|
Залишок рахунку 54
|
||
Інші довгострокові зобов»язання |
470
|
Залишки рахунків 53. 55
|
||
Усього за розділом III |
480 |
|
||
IV. Поточні зобов»язання |
|
|
||
Короткострокові кредити банків |
500
|
Залишки рахунків 601-606
|
||
Поточна заборгованість за довгостроковими зобов»язаннями |
510
|
Залишки рахунків 611. 612
|
||
Векселі видані |
520 |
Залишки рахунків 621. 622 |
||
Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги |
530
|
Залишки рахунків 631. 632
|
||
Поточні зобов»язання за розрахунками: |
|
|
||
з одержаних авансів |
540 |
Залишок рахунку 681 |
||
з бюджетом |
550 |
Залишок рахунку 641 (кредитовий) |
||
3 позабюджетних платежів |
560
|
Залишок рахунку 642 (кредитовий)
|
||
зі страхування |
570 |
Залишки рахунків 651-655 (кредитовий) |
||
з оплати праці |
580 |
Залишки рахунків 661. 662 |
||
з учасниками |
590 |
Залишки рахунків 671. 672 (кредитовий) |
||
із внутрішніх розрахунків |
600 |
Залишки рахунків 682. 683 (кредитовий) |
||
Інші поточні, зобов»язання
|
610
|
Залишки рахунків 361, 362. 372, 377, 643, 644. 684. 685. (кредитовий) |
||
Усього за розділом IV |
620 |
|
||
V. Доходи майбутніх періодів |
630
|
Залишок рахунку 690
|
||
Баланс |
640 |
|
||
Додаток Ж
2.4.1.1
Аудиторська фірма “Закон” Робочі документи до розділу
Підприємство ЗАТ “Перший Київський молочний завод” Аудит фінансової звітності
Період перевірки 01 січня 2003 – 31 грудня 2003 року.
ПРОГРАМА АУДИТУ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ
Мета аудиту фінансової звітності:
1. Перевірка відповідності заповнення форм фінансової звітності вимогам діючого законодавства.
2. Перевірка правильності визначення фінансового результату.
3. Перевірка узгодження показників різних форм фінансової звітності.
4. Перевірка достатності та повноти розкриття інформації у примітках до фінансової звітності.
5. Формування висновку про достовірність фінансової звітності та реальність відображення фінансового стану підприємства.
№ |
Перелік аудиторських процедур |
Виконавець |
Індекс робочого документа |
1 |
2 |
3 |
4 |
|
І. Баланс |
|
|
1 |
Перевірка наданого балансу на арифметичну точність |
Ст. аудитор Поплавський А. С. |
|
2.
|
З»ясування відповідності залишків у головній книзі даним балансу (на підставі робочих документів по інших розділах аудиту) |
Ст. аудитор Поплавський А. С. |
|
3.
|
Перевірка відповідності залишків на початок звітного року залишкам на кінець минулого року |
Ст. аудитор Поплавський А. С. |
2.4.1.2
|
4.
|
У разі зміни залишків внаслідок виправлення, помилок минулих періодів — ретельна перевірка характеру помилок, їх впливу на звітність, контроль адекватності внесених змін |
Ст. аудитор Поплавський А. С. |
|
5.
|
Складання пробного балансу на кінець звітного періоду та порівняння його з наданим на перевірку |
Ст. аудитор Поплавський А. С. |
2.4.1.3
|
6. |
Визначення тимчасових та постійних різниць |
Ст. аудитор Поплавський А. С. |
2.4.1.5 |
7.
|
Розрахунок відстрочених податкових активів або зобов»язань |
Ст. аудитор Поплавський А. С. |
2.4.1.5
|
8.
|
Порівняння розрахованих відстрочених податкових активів або зобов»язань з даними підприємства |
Ст. аудитор Поплавський А. С. |
2.4.1.5
|
9.
|
Складання переліку коригуючих бухгалтерських записів |
Ст. аудитор Поплавський А. С. |
2.4.1.6
|
10
|
Складання переліку виправлень залишків за балансовими рахунками |
Ст. аудитор Поплавський А. С. |
2.4.1.6
|
11.
|
Оцінка різниць, виявлених аудитором
|
Ст. аудитор Поплавський А. С. |
2.4.1.7
|
Додаток З
2.4.1.3
Аудиторська фірма “Закон” Робочі документи до розділу
Підприємство ЗАТ “Перший Київський молочний завод” Аудит фінансової звітності
Період перевірки 01 січня 2003 – 31 грудня 2003 року.
Аналіз пробного балансу
Стаття |
Код рядка |
За даними балансу |
За даними аудитора |
Відхилення (гр.3 — гр.5) |
||
Рахунок |
Залишок
|
|||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|
АКТИВ |
||||||
Нематеріальні активи |
|
|
|
|
|
|
Залишкова вартість |
010 |
310 |
Ряд.011-ряд.012 |
310 |
|
|
Первинна вартість |
011 |
350 |
121-127 |
350 |
|
|
Знос |
012 |
40 |
133 |
40 |
|
|
Незавершене |
||||||