Зміст
Вступ……………………………………………………………………………………………….. 4
Розділ 1. Теоретичні аспекти дослідження фінансових результатів 8
1.1. Економічна оцінка фінансових результатів підприємства…. 8
1.2. Огляд нормативно-правової бази та спеціальної літератури з питань фінансових результатів………………………………………………………………. 17
1.3. Організаційно-економічна характеристика
ТОВ “АББ ЛТД”……………………………………………………………………………. 24
Розділ 2. Система обліку фінансових результатів в
ТОВ “АББ ЛТД”…………………………………………………………………………….. 33
2.1. Організація обліку фінансових результатів відповідно до діючої нормативно-правової бази………………………………………………………….. 33
2.2. Особливості обліку фінансових результатів в податковому обліку 43
2.3. Узгодження даних податкового і бухгалтерського обліку в процесі виведення фінансового результату для складання фінансової звітності 50
2.4. Особливості формування і обліку фінансового результату у відповідності з МСБО………………………………………………………………….. 62
Розділ 3. Організація і методика економічного аналізу та аудиту фінансових результатів в ринкових умовах…………………………………………………… 65
3.1. Організаційно-інформаційна характеристика та завдання аналізу фінансових результатів………………………………………………………………. 65
3.2. Методика аналізу фінансових результатів……………………….. 69
3.3. Аналіз рентабельності ТОВ “АББ ЛТД” і резерви її збільшення 75
3.4. Аудиторський контроль фінансових результатів……………… 81
Розділ 4. Система автоматизації обліково-аналітичних робіт в управлінні фінансовими результатами………………………………………………………… 86
4.1. Організаційно-економічна сутність автоматизованого комплексу задач обліку, аналізу і аудиту……………………………………………………………….. 86
4.2. Організація обліку, аналізу і аудиту в інформаційних бухгалтерських системах……………………………………………………………………………………….. 94
4.3. Технологія обробки інформації і характеристика вихідної інформації100
Висновки та пропозиції……………………………………………………………… 106
Список використаних джерел……………………………………………………. 110
Вступ
Фінансовий стан підприємства характеризується розміщенням його коштів та джерел їх утворення. Фінансовий стан підприємства — це забезпеченість власними обіговими коштами, стан нормованих запасів товарно-матеріальних цінностей, стан та динаміка дебіторської і кредиторської заборгованості, оборотність коштів, платоспроможність та інші підсумки фінансово-господарської діяльності підприємства, що дозволяють дати оцінку досягнутим результатам, зробити висновки про рівень фінансово-економічного стану та про наявність нереалізованих внутрішньогосподарських резервів.
Підсумком господарської діяльності будь-якого комерційного підприємства є фінансовий результат – прибуток або збиток.
Прибуток підприємства являє собою підсумок його господарської діяльності та є джерелом його життєдіяльності. Величина прибутку залежить від росту обсягу реалізації, від зниження собівартості та якості реалізованої продукції, товарів, робіт, послуг.
Однак, для досягнення максимальних розмірів прибутку, підприємство повинно забезпечити ефективне управління фінансовими результатами господарської діяльності.
Бухгалтерський облік є функцією управління підприємства.
У бухгалтерському обліку одночасно поєднуються три види управлінських робіт, завдяки чому він виконує три самостійні функції: інформаційну, контрольну та аналітичну. Без даних бухгалтерського обліку неможливо дати об’єктивну оцінку стану і результатам господарської діяльності підприємства.
На бухгалтерський облік покладено завдання з поліпшення інформаційного забезпечення управління і контролю за збереженням власності та зміцненням фінансового стану підприємства, підвищенням ефективності діяльності та зменшенням ризику втрати коштів через непродумані дії.
Встановлення ринкових умов зумовлює потребу перегляду положень бухгалтерського обліку фінансових результатів, а також методики формування й обробки одержаної облікової інформації, виходячи з існуючого господарського механізму та наявної обчислювальної техніки.
Перехід України до ринкових відносин і необхідність залучення іноземних інвестицій висувають вимогу, щоб вітчизняний облік був зрозумілим іноземним учасникам, а отже, відповідав міжнародним стандартам обліку.
Одними із елементів системи управління фінансовими результатами підприємства є економічний аналіз і аудит.
Економічний аналіз фінансових результатів підприємства є основним напрямком аналізу майбутнього, тому що його методика дозволяє при наявності стислого обсягу інформації про результати діяльності господарюючого суб’єкта визначити його потенційні можливості, внутрішні резерви, використання яких дозволить досягти позитивних змін фінансових результатів діяльності. Особливого значення це набуває в сучасний період, коли більшість інформації про господарську діяльність підприємці відносять до категорії комерційної таємниці, та у розпорядження аналітика надходить в основному офіційна фінансова звітність.
Призначення аудиту, як одного з елементів управління, – вивчати фактичний стан справ у кожному з підрозділів і по підприємству в цілому, щоб об’єктивно відображати дійсність; перевіряти виконання прийнятих рішень; виявляти відповідність діяльності підприємства інтересам суспільства, держави, законам ринку.
Саме тому тема дипломної роботи “Облік, економічний аналіз, аудит фінансових результатів та шляхи підвищення рентабельності виробництва в галузях народного господарства” є на початку ХХІ століття досить актуальною.
Метою даної дипломної роботи є розробка заходів щодо удосконалення обліку, економічного аналізу і аудиту фінансових результатів підприємства в сучасних економічних умовах в Україні.
Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання:
q розкрити економічну сутність прибутку та систему показників, що його характеризують;
q проаналізувати нормативно-правову базу, що регулює облік, аналіз та аудит фінансових результатів;
q вивчити організацію та методику фінансового і управлінського обліку фінансових результатів на базовому підприємстві на основі національних Положень (стандартів) бухгалтерського обліку;
q проаналізувати бухгалтерську та податкову звітність по фінансовим результатам;
q провести аналіз результатів господарської діяльності базового підприємства, а також оцінити рентабельність його діяльності;
q розкрити методику проведення зовнішнього аудиту фінансових результатів з врахуванням останніх змін в бухгалтерському обліку;
q описати організацію і методику автоматизованої системи обробки облікової, аналітичної та контрольної інформації;
q узагальнити результати роботи, розробити пропозиції щодо виявлення резервів підвищення прибутковості діяльності базового підприємства.
Предметом дослідження є фінансові результати від господарської діяльності базового підприємства.
В якості базового було обрано підприємство ТОВ “АББ ЛТД”. В роботі використані дані його бухгалтерської та податкової звітності за 2000-2001 рр.
Робота вміщує 112 сторінок, 14 таблиць, 8 схем, 3 діаграм, 2 додатків.
Розділ 1. Теоретичні аспекти дослідження фінансових результатів
1.1. Економічна оцінка фінансових результатів підприємства
Прибуток як економічний показник являє собою різницю між ціною реалізації та собівартістю продукції (товарів, послуг), між обсягом отриманої виручки та сумою витрат на виробництво та реалізацію продукції.
Прибуток визначається як різниця між доходом підприємства і його поточними витратами (мал. 1.1.1).
Прибуток характеризує кінцевий результат діяльності підприємства. Його одержання є обов’язковою умовою розширеного відтворення на підприємстві, забезпечення його самофінансування і зміцнення конкурентноздатності на ринку. Як економічний показник, він дозволяє поєднувати економічні інтереси держави, підприємства, як господарюючого суб’єкта, працівників і власників підприємства.
…