Дипломна робота Облік і аналіз витрат на виробництво продукції

Зміст

Вступ. 3

 

Розділ 1. Економічний зміст витрат та їх класифікація. 5

1.1. Витрати виробництва як економічна  категорія . Їх класифікація та склад  5

1.2. Групування витрат за економічними елементами та статтями калькуляції12

1.3. Показники ефективності використання витрат на виробництво. 22

 

Розділ 2. Облік витрат на виробництво. 25

2.1. Завдання обліку витрат на виробництво. 25

2.2. Первинний облік витрат. 32

2.3. Синтетичний та аналітичний облік витрат на     виробництво. 43

2.4. Ведення бухгалтерського обліку за допомогою ПК.. 50

 

Розділ 3. Аналіз ефективності витрат виробництва. 57

3.1. Значення та завдання аналізу витрат на виробництво продукції57

3.2. Аналіз загальної суми витрат виробництва. 63

3.3. Аналіз витрат за економічними елементами. 70

3.4. Аналіз витрат на одну гривню товарної продукції73

3.5. Аналіз собівартості одиниці продукції76

3.6. Індексний аналіз витрат виробництва. 78

3.7. Шляхи скорочення витрат та резерви зниження виробничої собівартості продукції80

 

Висновки і пропозиції83

 

Список використаних джерел. 87

 

Додатки. 90


Вступ

 

Прибуток підприємства являє собою підсумок його господарської діяльності та є джерелом його життєдіяльності. Величина прибутку залежить від рівня витрат підприємства.

Для досягнення максимальних розмірів прибутку, підприємство повинно забезпечити ефективне управління фінансовими результатами господарської діяльності та добиватися зменшення витрат.

Бухгалтерський облік є функцією управління підприємства. На бухгалтерський облік покладено завдання з поліпшення інформаційного забезпечення управління і контролю за збереженням власності та зміцненням фінансового стану підприємства, підвищенням ефективності діяльності та зменшенням ризику втрати коштів через непродумані дії.

Встановлення ринкових умов зумовлює потребу перегляду положень бухгалтерського обліку витрат, а також методики формування й обробки одержаної облікової інформації, виходячи з існуючого господарського механізму та наявної обчислювальної техніки.

Одними із елементів системи управління витратами підприємства є економічний аналіз. Економічний аналіз витрат підприємства є основним напрямком аналізу майбутнього, тому що його методика дозволяє при наявності стислого обсягу інформації про результати діяльності господарюючого суб’єкта визначити його потенційні можливості, внутрішні резерви, використання яких дозволить досягти позитивних змін фінансових результатів діяльності. Особливого значення це набуває в сучасний період, коли більшість інформації про господарську діяльність підприємці відносять до категорії комерційної таємниці, та у розпорядження аналітика надходить в основному офіційна фінансова звітність.

Саме тому тема дипломної роботи “Облік і аналіз витрат на виробництво продукції” є досить актуальною.

Теоретичну основу дослідження питання обліку витрат операційної діяльності склали закони України, Інструкції та Положення з бухгалтерського обліку, наукові праці зарубіжних та вітчизняних вчених, таких як:  Грабова Н.Н., Завгородній В. П., Добровський В. Н та інших.

Метою даної дипломної роботи  є вдосконалення проведення обліку, аналізу витрат підприємства в сучасних економічних умовах в Україні.

Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання:

— розглянути витрати виробництва як економічну  категорію, привести їх класифікацію та склад;

— вивчити групування витрат за економічними елементами та статтями калькуляції;

— навести показники ефективності використання витрат на виробництво;

— розкрити завдання обліку витрат на виробництво;

— розглянути первинний облік витрат;

— розкрити синтетичний та аналітичний облік витрат на виробництво;

— запровадити на підприємстві ведення бухгалтерського обліку за допомогою ПК;

— розрити значення та завдання аналізу витрат на виробництво продукції;

— проаналізувати загальну суму витрат виробництва;

— провести аналіз витрат за економічними елементами;

— провести аналіз витрат на 1 гривню товарної продукції;

— провести аналіз собівартості одиниці продукції;

— провести факторний аналіз витрат виробництва

— розглянути шляхи скорочення витрат та резерви зниження виробничої собівартості продукції. 

Предметом дослідження є фінансові результати від господарської діяльності базового підприємства.

Об’єктом дослідження є підприємство КП “Київпастранс” трамвайне ремонтне експлуатаційне депо ім. Шевченка.

Розділ 1. Економічний зміст витрат та їх класифікація

 

1.1. Витрати виробництва як економічна  категорія . Їх класифікація та склад

 

 

Підприємство — незалежно від його правової форми — працює для того, щоб отримати прибуток. Для виготовлення кінцевої продукції, яку продадуть на ринку, воно ку­пує різні ресурси. Витрати виробництва є вартістю ре­сурсів, залучених до виготовлення кінцевої продукції підприємства. В економічній науці розрізняють економічні та бухгалтерські витрати. Першим видом витрат більше оперують економісти-теоретики, другим — бухгалтери.

Наявність витрат зумовлена тим, що ресурси є обмеженими та можуть використовуватися за різним призначенням. Застосування певних ресурсів для виробництва одного блага означає, що їх уже не можна вживати для виробництва іншого блага. Іншими словами, витрати передбачають відмову від можливості виробництва альтернативних товарів і послуг.

Економічні витрати, або альтернативна вартість, будь-якого ресурсу у виробництві певного блага є вартістю його найкращого альтернативного застосування.

Коефіцієнт рентабельності необоротних активів показує здатність підприємства забезпечувати достатній об’єм прибутку по відношенню до основних засобів підприємства. Чим вище значення даного коефіцієнту, тим ефективніше використовуються основні засоби.

Коефіцієнт рентабельності власного капіталу дозволяє визначити ефективність використання капіталу, інвестованого власниками підприємства.

 


Розділ 2. Облік витрат на виробництво

2.1. Завдання обліку витрат на виробництво

 

Бухгалтерський облік витрат на виробництво КП “Київпастранс” ТРЕД повинен забезпечити отримання   інформації   про   витрати   за   видами діяльності, за функціональною ознакою, а також за елементами витрат. Для обліку витрат підприємства призначені рахунки 8 та 9 класів.

Підприємству КП “Київпастранс” ТРЕД надається право вибору варіанту обліку витрат:

з використанням рахунків класу 8 «Витрати за елементами» і класу 9 «Витрати діяльності»;

з використанням рахунків тільки класу 8 «Витрати за елементами» — для суб»єктів малого підприємництва, а також інших організацій, діяльність яких не спрямована на ведення комерційної діяльності;

з використанням рахунків тільки класу 9 «Витрати діяльності».

Якщо підприємство вибирає другий варіант обліку витрат, то використовує для цього рахунки 80 «Матеріальні витрати», 81 «Витрати на оплату праці», 82 «Відрахування на соціальні заходи», 83 «Амортизація», 84 «Інші операційні витрати», 85 «Інші затрати». При чому рахунок 85 «Інші затрати» ведеться тільки тими підприємствами, які не застосовують рахунки класу 9 «Витрати діяльності».

Постановка задач з обліку матеріальних витрат, які розв’язуються за допомогою ПЕОМ, передбачає їх описання, тобто визначення складу машинограм, функціонального призначення, користувача обліковою інформацією, а також періоду, за який здійснюється розробка машинограм (за добу, декаду, місяць, рік).

 

 

 

Розділ 3. Аналіз ефективності витрат виробництва

 

3.1. Значення та завдання аналізу витрат на виробництво продукції

 

Економічний аналіз витрат на КП “Київпастранс” ТРЕД  розглядає питання вивченням економічних аспектів господарських явищ і процесів – господарської діяльності; виявлення факторів і причин, що їх обумовили; опрацювання, обґрунтування та розробка заходів з мобілізації виявлених резервів;  підвищення ефективності роботи підприємства, їх розділів, інших формувань. Економічний аналіз це система способів вивчення стану фінансово-господарської діяльності підприємства.

Для аналізу витрат на виробництво на КП “Київпастранс” ТРЕД користуючись літературними джерелами з аналізу можна застосовувати широкий спектр прийомів і методів економічного аналізу.

Найбільш поширеними із них є: зіставлення залишків по рахунках за різні звітні періоди; зіставлення показників бухгалтерської і фінансової звітності з прогнозними показниками; зіставлення одержаних в звітному періоді співвідношень між різними статтями звітності і аналогічними співвідношеннями минулих періодів.

В ході проведення аналізу також застосовуються економіко-математичні та економіко-логічні методи.

….

Формування ринку і вироблення методів його регулювання виявляють взаємозв»язку і взаємозалежності ринкових елементів — попиту, пропозиції, ціни. Кожен елемент системи змінюється і залежить від впливу факторів виробництва, витрат і прибутковості.

З метою вивчення залежності між змінами обсягу виробництва, сукупного доходу від продажів, витрат і чистого прибутку на КП “Київпастранс” ТРЕД  потрібно проводити аналіз беззбитковості виробництва. При цьому особлива увага має приділятися аналізу випуску продукції, що дозволить керівництву визначати критичні точки обсягу виробництва. Критичною вважається така точка обсягу продажів, при якій підприємство має витрати, рівні виторгу від реалізації всієї продукції. У цій системі немає ні прибутку, ні збитків.

Аналіз беззбитковості виробництва визначає залежності між обсягом продажів, витратами і прибутком протягом короткого проміжку часу. Період, протягом якого за результатами аналізу даються рекомендації, обмежений наявними в даний час виробничими потужностями.


Висновки і пропозиції

 

Витрати утворюються в процесі фор­мування та використання ресурсів для досягнення певної мети. Вони мають різне спрямування, але найбільш загальним і принциповим є поділ їх на інвестиційні та поточні (операційні) витрати, пов»язані з безпосереднім вико­нанням підприємством своєї основної функції — ви­готовлення продукції (надання послуг).

На підставі зв»язку з обсягом виробництва витрати поділяють на постійні та змінні.

Бухгалтерські витрати групують за економічними елементами та калькуляційни­ми статтями.

Відповідно до економічного змісту, бухгалтерські витрати класифікують таким чином: 1) матеріальні витрати; 2) витрати на оплату праці; 3) амортизація основ­них засобів; 4) відрахування на соціальні заходи; 5) інші витрати.

Калькулювання потрібне для вирішення низки економічних зав­дань: обґрунтування цін на вироби, обчислення рентабельності виробництва, аналізу витрат на виробництво однакових виробів на різних підприємствах, визначення економічної ефективності різних організаційно-технічних заходів тощо.

Під час калькулювання витрати групують за калькуляційними статтями, номенклатура яких залежить від особливостей виробниц­тва. Установлюючи статті витрат, необхідно дотримуватись таких вимог:

— максимальну частку витрат, які включаються в собівартість, треба обчислювати прямо на окремі вироби;

— статті непрямих витрат необхідно формувати так, щоб їх можна було цілком обґрунтовано розподілити між виробами.

Ефективність організацій у загальному вигляді визначають як відношення результатів їх діяльності до витрат, спрямованих на їхнє якісне досягнення. Ефективність є характеристикою процесів і впливів, що відбиває, насамперед, ступінь досягнення переслідуваних цілей, тому ефективність притаманна лише цілеспрямованій взаємодії.

У сучасній економічній теорії значна увага приділяється аналізу прибутку фірми, яка діє в умовах різних типів ринкових структур. При цьому прибуток трактується як виражений у грошовій формі чистий дохід підприємця на вкладений капітал, різниця між загальною виручкою від реалізації (валовим доходом) і сукупними витратами фірми.

Бухгалтерський облік витрат на виробництво КП “Київпастранс” ТРЕД повинен   забезпечити отримання   інформації   про   витрати   за   видами діяльності, за функціональною ознакою, а також за елементами витрат. Для обліку витрат підприємства призначені рахунки 8 та 9 класів.

Бухгалтерський облік на КП “Київпастранс” ТРЕД являє собою упорядковану систему збору, реєстрації й узагальнення інформації в грошовому вираженні про майно, зобов»язання організацій і їхньому русі шляхом суцільного, безупинного і документального обліку всіх господарських операцій.

Основою для бухгалтерського обліку витрат на виробництво на  КП “Київпастранс” ТРЕД є первинні документи, що фіксують факти здійснення господарських операцій.

На дебеті рахунка № 23 «Виробництво» групуються всі витрати, що складають собівартість основної продукції.

На кредиті рахунка № 23 «Виробництво» відображають собівартість готової продукції (робіт, послуг), вартість повер­нених на склади матеріальних цінностей, відходів і побічної продукції, одержаних у процесі виробництва.

Сальдо на початок звітного періоду відображає залишки незавершеного виробництва, що перейшли з минулого звітного періоду.

Розв»язання задач обліку, аналізу витрат на виробництво на підприємстві КП “Київпастранс” ТРЕД автоматизованим способом забезпечить можливість оперативної обробки інформації для обліку, контролю, аналізу, аудиту та управління за відповідний проміжок часу, сприятиме підвищенню точності й достовірності облікових даних.

Економічний аналіз витрат на КП “Київпастранс” ТРЕД  розглядає питання вивченням економічних аспектів господарських явищ і процесів – господарської діяльності; виявлення факторів і причин, що їх обумовили; опрацювання, обґрунтування та розробка заходів з мобілізації виявлених резервів;  підвищення ефективності роботи підприємства, їх розділів, інших формувань. Економічний аналіз це система способів вивчення стану фінансово-господарської діяльності підприємства.

Операційні витрати за попередній період 2002 року становлять 2299,1 тис. грн.., за звітний 2003 рік — 2718,77 тис. грн. Збільшення витрат спричинюється збільшенням матеріальних витрат: сукупні витрати збільшились на 18,25 %, а матеріальні — на 21,84 %.

Витрати на 1 грн. вартості реалізованої продукції зменшились на 12,1% завдяки тому, що темпи збільшення виручки від реалізації продукції перевищили темпи збільшення со­бівартості відповідно на 34,53% та 18,25 %.

КП “Київпастранс” ТРЕД при проведенні одиниці ремонтних робіт з заміни електроосвітлення в трамваї отримав собівартість 196,13 грн. Матеріальні витрати при цьому складають 76,74 грн. (39% від загальної собівартості). Повна собівартість складає 0,891 від ринкової ціни послуги. 

В 2003 році порівняно з 2002 за рахунок збільшення випуску продукції сума витрат зросла на 15 тис. грн. За рахунок зміни структури випуску продукції сума витрат також зросла на 101,3 тис. грн. Через підвищення рівня питомих змінних витрат перевитрата витрат на виробництво продукції склала 220,3. Постійні витрати зросли в порівнянні з 2002 роком на 83,07, що також послужило однієї з причин збільшення загальної суми витрат.

Основними джерелами резервів зниження собівартості продукції на КП “Київпастранс” ТРЕД  є:

1) збільшення обсягу її виробництва за рахунок більш повного використання виробничої потужності підприємства;

2) скорочення витрат на її виробництво за рахунок підвищення рівня продуктивності праці, ощадливого використання сировини, матеріалів, електроенергії, палива, устаткування, скорочення непродуктивних витрат, виробничого браку і т.д.

У процесі аналізу витрат операційної діяльності КП “Київпастранс” ТРЕД  доцільно вдаватися до більшої, ніж у фінансовій звітності, деталізації елементів витрат, наприклад: у складі «матеріальні витрати» виокремити «сировина», «основні матеріали», «комплектуючі», «напівфабрикати», «паливо», «енергія»; у складі «амортизація» — «амор­тизація основних засобів» і «амортизація нематеріальних активів».

З метою вивчення залежності між змінами обсягу виробництва, сукупного доходу від продажів, витрат і чистого прибутку на КП “Київпастранс” ТРЕД  потрібно проводити аналіз беззбитковості виробництва. При цьому особлива увага має приділятися аналізу випуску продукції, що дозволить керівництву визначати критичні («мертві») точки обсягу виробництва.

 

 


Список використаних джерел

 

1.       Закон України “Про підприємництво”, затверджений Постановою ВРУ №785-12 від 26.06.90 р. (із змінами №2788-ІІІ від 15.11.2001 р.).// ВВР. – 2001. — №12. – Ст. 42.

2.       Закон України “Про господарські товариства”, затверджений Постановою ВРУ №1577-12 від 19.09.91 р. (із змінами №2409-ІІІ від 17.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №31. – Ст. 146.

3.       Закон України “Про підприємства в Україні”, затверджений Постановою ВРУ №888-12 від 27.03.91 р. (із змінами №2470-ІІІ від 29.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №32. – Ст. 172.

4.       Закон України “Про внесення змін до Закону України ”Про оподаткування прибутку підприємств”, затверджений Постановою ВРУ №283/97 від 22.05.97 р. (із змінами).// ВВР. – 2003. — №6. – Ст. 42.

5.       Закон України “Про податок на додану вартість”, затверджений Постановою ВРУ №168/97 від 03.04.97 р. (із змінами №2831-ІІІ від 29.11.2002 р.).// ВВР. – 2002. — №5. – Ст. 85.

6.       Закон України “Про систему оподаткування”, затверджений Постановою ВРУ №77 від 18.02.97 р. (із змінами №2740-ІІІ від 20.09.2001 р.).// ВВР. – 2001. — №10. – Ст. 27.

7.       Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”, Постанова ВРУ №996-XIV від 16.07.99 р.// ВВР. – 1999. — №8. – Ст. 85.

8.       Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 “Баланс”, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99р. №87// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6.- С.17-20.

9.       Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 17 «Податок на прибуток», затверджений наказом Міністерства фінансів України №353 від 28.12.2000р.// Бухгалтерський облік і аудит — 2001. — №2. -С.7-12.

10.   Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 31.03.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6. — С.21-26.

11.   Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 15 «Дохід», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 29.11.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №12. — С.30-35.

12.   Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 «Витрати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 29.11.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №12. — С.35-36.

13.   Про документальне забезпечення записів в бухгалтерському обліку: Положення, затверджене Наказом Міністерства фінансів України від 24.03.95р. №88// Галицькі контракти — 1996. — №19.-С.17-20.

14.   Берсуцкий Я. Г., Дугинская И. А., Дугинский Б. Л. Анализ хозяйственной деятельности предприятия: Учеб. пособ. — Донецк: ДИЭХП, 2000. — 180 с.

15.   Білуха М.Т. Теорія бухгалтерського обліку: Підручник. – К., 2000. – 690 с.

16.   Бутинець Ф.Ф. Бухгалтерський фінансовий облік, — Житомир: ПП Рута, 2000.-С.365-376.

17.   Бутинець Ф.Ф. Теорія бухгалтерського обліку: Підручник. – 2-ге вид., доп.  і перероб. – Житомир: ПП “Рута”, 2000. — 608 с.

18.   Бутинець Ф.Ф., Олійник О. В., Шигун М. М., Шулепова С.М. «Організація бухгалтерського обліку», — Житомир: ПП «Рута», 2001. – 428с.

19.   Бухгалтерський облік у громадському харчуванні. Навчальний посібник. Ф.Ф. Бутинець та інші.-Житомир: ПП “Рута”, 2002. – 440 с.

20.   Бухгалтерський облік за національними стандартами. — Т.: Економічна думка, 2000. — 236 с.

21.   Введення в проектний аналіз: Практикум / Чернівецький національний   ун-т ім. Юрія Федьковича / С. В. Ксьондз. — Чернівці: Рута, 2001. — 100 с.

22.   Величко О. Г., Голов С. Ф. Бухгалтерський облік і фінансова звітність в Україні. — Д.: ТОВ «Баланс-Клуб», 2000. — 768 с.

23.   Голов С., Пархоменко В. Новий План рахунків: побудова і застосування // Бухоблік і аудит. — №1. — 2000. – С. 21-22.

24.   Грабова Н. М. Теорія бухгалтерського обліку: 2001 : Навч. посіб. / М.В. Кужельний (ред.). — 6.вид. — К. : А.С.К., 2001. — 266 с.

25.   Грабова Н. М., Кривоносов Ю. Г. Облік основних господарських операцій в бухгалтерських проводках: Навч. посіб. — К. : А.С.К., 2001. — 416 с.

26.   Грабова Н.Н., Добровский В.Н. Бухгалтерский учет в производственных и торговых предприятиях, 2000.: Учеб. Пособие для студентов вузов / Под. ред. Н.В. Кужельного. – К.: А.С.К., 2000. – 624 с.

27.            Зубілевич С. Вимоги до аудиту в умовах реформування обліку і звітності в Україні//Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №10. -С.38-42.

28.            Жмалев В.Г., Шимановська Л.М. Основи менеджменту і управлінської діяльності.— К.: Україна, 2000.— 454 с.

29.            Іващенко В. І. Економічний аналіз господарської діяльності: Навч. посіб.— К.: ЗАТ «Нічлава», 1999. — 204 с.

30.   Коробов М. Я. Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємств: Навч. посіб. — К.: Товариство «Знання» КОО, 2001. — 378 с.

31.   Любушин Н. П., Лещева В. Б. Анализ финансово-экономической деятельности предприятия: Учеб. пособие. — М.: ЮНИТИ-ДАНА, 1999. — 471 с.

32.   Пархоменко В. М. Бухгалтерський облік в Україні: Нормативи. Коментарі. — Луганськ: «Футура» ДСД «Лугань», 2001. — 368 с.

33.   Руденко Л. В., Подольська В. О. Аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства: Навч. Посіб. / Укоопспілка; Навчально- методичний центр «Укоопосвіта». — К., 2000. — 422 с.

34.   Савицкая Г. В. Анализ хозяйственной деятельности предприятия: Учеб. пособие. — Минск: ООО «Новое знание», 2001. — 688 с.

35.   Самуэльсон, Пол, Э., Нордхаус, Вильям, Д. Экономика.: Пер. с англ.: 16-е изд.: Уч. пос. — М.: Издательский дом «Вильямс», 2000. — С. 457.

36.   Сопко В. В., Завгородній В. П. Організація бухгалтерського обліку, економічного контролю та аналізу: Підручник / Київський національний економічний ун-т. — К., 2000. — 258с.

37.   Сопко В. В. Бухгалтерський облік: Навч. посібник / Київський національний економічний ун-т.— К.: КНЕУ, 2000. — 578с.

38.   Ткаченко Н. М. Бухгалтерський фінансовий облік на підприємствах України: Підручник. — К.: А.С.К., 2000. — 784 с.

39.   Ткаченко Н. Облік виробничої собівартості та рентабельності виробництва продукції. Визначення ціни продажу / / Все про бухгалтерський облік. – 2000. № 70. – С.4

40.   Ткаченко Н.М. Теоретико-методологічні  проблеми формування бухгалтерського  фінансового обліку. – К.:, А.С.К., 2001. – 348 с.

41.   Хом»як Р. Л. Національні стандарти бухгалтерського обліку в Україні: Навчальний посібник. — Л.: Інтелект-Захід, 2000. — 442 с.

42.   Шеремет А.Д., Негашев Е.В. Методика финансового анализа. – М.: Инфра-М, 2000, C. 101-102.

 


Додатки

Додаток А

 

 

Додаток

 

 

 

 

до Положення (стандарту)

 

 

бухгалтерського обліку 2

 

 

 

 

Коди

 

Дата

(рік, місяць, число)

 

 

Підприємство  КП “Київпастранс”

за

ЄДРПОУ

 

 

Територія

за

КОАТТУ

 

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

 

Галузь

за

ЗКГНГ

 

 

Вид економічної діяльності

за

КВЕД

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

Баланс

 

 

 

 

                                        на 1  січня            200 4 року

 

 

 

 

Форма № 1

 

 

 

 

Код за ДКУД 1801001

 

 

Код

На початок

На кінець

 

Актив

рядка

звітного

звітного

 

 

 

періоду

періоду

 

1

2

3

4

 

1. Необоротні активи

 

 

 

 

Нематеріальні активи:

 

 

 

 

залишкова вартість

0 10

 

 

 

первісна вартість

0 11

 

 

 

Знос

0 12

 

 

 

Незавершене будівництво

0 20

20,8

16,6

 

Основні засоби:

 

 

 

 

залишкова вартість

0 30

411,3

1738,2

 

первісна вартість

0 31

867,0

3757,6

 

Знос

0 32

455,7

2019,4

 

Довгострокові фінансові інвестиції :

 

 

 

 

які обліковуються за методом участі

 

 

 

 

в капіталі інших підприємств

0 40

 

 

 

інші фінансові інвестиції

0 45

2,5

7,3

 

Довгострокова дебіторська заборго-

 

 

 

 

ваність

0 50

 

 

 

Відстрочені податкові активи

0 60

 

 

 

Інші необоротні активи

0 70

 

 

 

Усього за розділом 1.

0 80

434,6

1762,1

 

2. Оборотні активи

 

 

 

 

Запаси:

 

 

 

 

виробничі запаси

100

192,3

305,4

 

тварини на вирощуванні та відгодівлі

110

 

 

 

незавершене виробництво

120

6,6

10,5

 

готова продукція

130

115,4

111,5

 

товари

140

 

 

 

Векселі одержані

150

 

 

 

Дебіторська заборгованість за товари,

 

 

 

 

роботи, послуги:

 

 

 

 

чиста реалізаційна вартість

160

101,2

117,0

 

первісна вартість

161

103,2

119,5

 

резерв сумнівних боргів

162

2

2,5

 

Дебіторська заборгованість за розра-

 

 

 

 

хунками:

 

 

 

 

з бюджетом

170

12,0

9,0

 

за виданими авансами

180

5,0

2,5

 

з нарахованих доходів

190

 

 

 

із внутрішніх розрахунків

200

 

 

 

Інша поточна дебіторська заборгова-

 

 

 

 

ність

210

95,6

157,1

 

Поточні фінансові інвестиції

220

 

30

 

Грошові кошти та їх еквіваленти :

 

 

 

 

у національній валюті

230

51,0

29,6

 

в іноземній валюті

240

6,2

14,5

 

Інші оборотні активи

250

 

 

 

Усього за розділом 2.

260

585,2

787,2

 

3. Витрати майбутніх періодів

270

 

 

 

БАЛАНС

280

1019,8

2549,3

 

 

Код

На початок

На кінець

 

Пасив

рядка

звітного

звітного

 

 

 

періоду

Періоду

 

1

2

3

4

 

1. Власний капітал

 

 

 

 

Статутний капітал

300

13,9

13,9

 

Пайовий капітал

310

 

 

 

Додатковий вкладений капітал

320

 

 

 

Інший додатковий капітал

330

739,2

2012,7

 

Резервний капітал

340

3,5

3,5

 

Нерозподілений прибуток (непокритий

 

 

 

 

збиток)

350

7,3

331,6

 

Неоплачений капітал

360

 

 

 

Вилучений капітал

370

 

 

 

Усього за розділом 1.

380

763,8

2361,7

 

2. Забезпечення наступних витрат

 

 

 

 

і платежів

 

 

 

 

Забезпечення виплат персоналу

400

 

 

 

Інші забезпечення

410

 

 

 

Цільове фінансування

420

 

 

 

Усього за розділом 2.

430

 

 

 

3. Довгострокові зобов’язання

 

 

 

 

Довгострокові кредити банків

440

 

 

 

Інші довгострокові фінансові

 

 

 

 

зобов’язання

450

28,0

13,6

 

Відстрочені податкові зобов’язання

460

 

 

 

Інші довгострокові зобов’язання

470

 

 

 

Усього за розділом 3.

480

28,0

13,6

 

4. Поточні зобов’язання

 

 

 

 

Короткострокові кредити банків

500

40,0

30,0

 

Поточна заборгованість за довгостро-

 

 

 

 

ковими зобов’язаннями

510

8,6

6,0

 

Векселі видані

520

 

 

 

Кредиторська заборгованість за това-

 

 

 

 

ри, роботи, послуги

530

122,5

64,2

 

Поточні зобов’язання за розрахунками:

 

 

 

 

з одержаних авансів

540

 

 

 

з бюджетом

550

11,0

9,1

 

з позабюджетних платежів

560

2,0

1,1

 

зі страхування

570

2,8

2,0

 

з оплати праці

580

14,2

13,8

 

з учасниками

590

24,2

43,8

 

із внутрішніх розрахунків

600

 

 

 

Інші поточні зобов’язання

610

2,7

4,1

 

Усього за розділом 4.

620

228,0

174,1

 

5. Доходи майбутніх періодів

630

 

 

 

БАЛАНС

640

1019,8

2549,3

 

                                                     Керівник                     М.П.                      

 

                                Головний бухгалтер

 

 

 

Додаток Б

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

 

 

 

 

до Положення (стандарту)

 

 

бухгалтерського обліку 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коди

 

Дата

(рік, місяць, число)

 

 

Підприємство  КП “Київпастранс”

за

ЄДРПОУ

 

 

Територія

за

КОАТТУ

 

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

 

Галузь  

за

ЗКГНГ

 

 

Вид економічної діяльності

за

КВЕД

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Звіт

 

 

 

                                                                 про фінансові результати

 

 

                                                                     за     рік      2003 року

 

 

 

 

Форма № 2

 

 

 

 

Код за ДКУД 1801003

 

 

 

 

 

 

 

1.Фінансові результати

 

 

 

 

 

 

 

                    Стаття

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      період

 

1

2

3

4

 

Дохід (виручка) від реалізації продукції

0 10

3901,3

2900,0

 

Податок на додану вартість

0 15

650,22

483,33

 

Акцизний збір

0 20

 

 

 

 

0 25

 

 

 

Інші вирахування з доходу

0 30

 

 

 

Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції

0 35

3251,08

2416,67

 

Собівартість реалізованої продукції

0 40

2126,14

1916,53

 

Валовий:

 

 

 

 

 прибуток

0 50

1124,94

500,14

 

 збиток

0 55

 

 

 

Інші операційні доходи

0 60

 

 

 

Адміністративні витрати

0 70

322,51

250,32

 

Витрати на збут

0 80

160,11

81,14

 

Інші операційні витрати

0 90

110,01

51,11

 

Фінансові результати від операційної діяльності:

 

 

 

 

прибуток

100

532,31

117,57

 

збиток

105

 

 

 

Дохід від участі в капіталі

110

 

 

 

Інші фінансові доходи

120

 

 

 

Інші доходи

130

21,59

11,0

 

Фінансові витрати

140

 

 

 

Втрати від участі в капіталі

150

 

 

 

Інші витрати

160

 

 

 

Фінансові результати від звичайної діяльності

 

 

 

 

до оподаткування:

 

 

 

 

прибуток

170

553,9

128,57

 

збиток

175

 

 

 

Податок на прибуток від звичайної діяльності

180

166,17

38,57

 

Фінансові результати від звичайної діяльності

 

 

 

 

прибуток

190

387,73

90,0

 

збиток

195

 

 

 

Надзвичайні:

 

 

 

 

доходи

200

 

 

 

витрати

205

 

 

 

Податки з надзвичайного прибутку

210

 

 

 

Чистий:

 

 

 

 

прибуток

220

387,73

90,0

 

збиток

225

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Елементи операційних витрат

 

Найменування показника

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      Період

 

1

2

3

4

 

Матеріальні затрати

230

2027,95

1664,5

 

Витрати на оплату праці

240

285,02

273,01

 

Відрахування на соціальні заходи

250

105,45

101,01

 

Амортизація

260

180,05

150,08

 

Інші операційні витрати

270

120,3

110,5

 

Разом

280

2718,77

2299,1

 

 

 

 

 

 

 

3. Розрахунок показників прибутко-

 

 

вості акцій

 

 

Назва статті

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      період

 

1

2

3

4

 

Середньорічна кількість простих акцій

300

 

 

 

Скоригована середньорічна кількість простих акцій

310

 

 

 

Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію

320

 

 

 

Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну

 

 

 

 

просту акцію

330

 

 

 

Дивіденди на одну просту акцію

340

 

 

 

 

 

 

 

 

М.П.      

 

 

 

 

                                                     Керівник                                    

 

 

                                Головний бухгалтер

 

 

 

 


Додаток В

Обороти по рахунку 90.1

 

 

 

 

 

 

 

січень 2004 г.

 

 

 

 

 

 

 

 

Період

Нач.ост.Деб.

Нач.ост.Кред.

26

Деб.Оборот

79

79.1

Кред.Оборот

Кон.ост.Деб.

Кон.ост.Кред.

Січень 2004 г.

 

 

21,300.00

21,300.00

21,300.00

21,300.00

21,300.00

 

 

Разом

 

 

21,300.00

21,300.00

21,300.00

21,300.00

21,300.00

 

 

 

 

Обороти по рахунку 91

 

 

 

 

 

 

 

Січень 2004 г.

 

 

 

 

 

 

 

 

Період

Нач.ост.Деб.

Нач.ост.Кред.

65

66

Деб.Оборот

23

Кред.Оборот

Кон.ост.Деб.

Кон.ост.Кред.

Січень 2004 г.

 

 

487.88

1,290.00

1,777.88

1,777.88

1,777.88

 

 

Разом

 

 

487.88

1,290.00

1,777.88

1,777.88

1,777.88

 

 

 

 

Обороти по рахунку 92

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Січень 2004 г.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Період

Нач.ост.Деб.

Нач.ост.Кред.

31

37

37.2

63

63.1

64

Деб.Оборот

79

Кред.Оборот

Кон.ост.Деб.

Кон.ост.Кред.

Січень 2004 г.

 

 

695.00

1,010.00

1,010.00

1,250.00

1,250.00

18.70

4,877.55

4,877.55

4,877.55

 

 

Разом

 

 

695.00

1,010.00

1,010.00

1,250.00

1,250.00

18.70

4,877.55

4,877.55

4,877.55

 

 

 


Додаток Д

 

Аналіз рахунку по датам: 23

Січень 2004р

 

 

Дата

Рахунок

З Кред. рахунків

З Деб. рахунків

 

 

 

 

04.01.04

Нач. сальдо

 

 

 

20

19,000.00

 

 

Обороти

19,000.00

 

 

Кон. сальдо

19,000.00

 

12.01.04

Нач. сальдо

19,000.00

 

 

13

3,100.00

 

 

22

140.00

 

 

Обороти

3,240.00

 

 

Кон. сальдо

22,240.00

 

13.01.04

Нач. сальдо

22,240.00

 

 

71

25.00

 

 

Обороти

25.00

 

 

Кон. сальдо

22,265.00

 

14.01.04

Нач. сальдо

22,265.00

 

 

26

 

26,627.02

 

91

1,777.88

 

 

Обороти

1,777.88

26,627.02

 

Кон. сальдо

-2,584.14

 

31.01.04

Нач. сальдо

-2,584.14

 

 

65

709.14

 

 

66

1,875.00

 

 

Обороти

2,584.14

 

 

Кон. сальдо

 

 

 

Аналіз рахунку по датам: 26

Січень 2004р.

 

 

Дата

Рахунок

З Кред. рахунків

З Деб. рахунків

 

 

 

 

14.01.04

Нач. сальдо

 

 

 

23

26,627.02

 

 

90

 

21,300.00

 

Обороти

26,627.02

21,300.00

 

Кон. сальдо

5,327.02

 

 


Продовження додатку Д

Таблиця 2.5Аналіз рахунку по датам: 79.1

Січень 2004р

 

 

Дата

Рахунок

З Кред. рахунків

З Деб. рахунків

 

 

 

 

31.01.04

Нач. сальдо

 

 

 

44

1,317.45

 

 

70

 

25,000.00

 

71

 

140.00

 

73

 

2,800.00

 

90

21,300.00

 

 

92

4,877.55

 

 

94

445.00

 

 

Обороти

27,940.00

27,940.00

 

Кон. сальдо

 

 

 

Аналіз рахунку по датам: 90.1

Січень 2004р

 

 

Дата

Рахунок

З Кред. рахунків

З Деб. рахунків

 

 

 

 

14.01.04

Нач. сальдо

 

 

 

26

21,300.00

 

 

Обороти

21,300.00

 

 

Кон. сальдо

21,300.00

 

31.01.04

Нач. сальдо

21,300.00

 

 

79

 

21,300.00

 

Обороти

 

21,300.00

 

Кон. сальдо

 

 

 

 

Аналіз рахунку по датам: 91

Січень 2004р

 

 

Дата

Рахунок

З Кред. рахунків

З Деб. рахунків

 

 

 

 

31.01.04

Нач. сальдо

 

 

 

23

 

1,777.88

 

65

487.88

 

 

66

1,290.00

 

 

Обороти

1,777.88

1,777.88

 

Кон. сальдо

 

 

 


Продовження додатку Д

Аналіз рахунку по датам: 92

Січень 2004р

 

 

Дата

Рахунок

З Кред. рахунків

З Деб. рахунків

 

 

 

 

04.01.04

Нач. сальдо

 

 

 

37

1,010.00

 

 

Обороти

1,010.00

 

 

Кон. сальдо

1,010.00

 

10.01.04

Нач. сальдо

1,010.00

 

 

31

600.00

 

 

Обороти

600.00

 

 

Кон. сальдо

1,610.00

 

11.01.04

Нач. сальдо

1,610.00

 

 

63

1,250.00

 

 

Обороти

1,250.00

 

 

Кон. сальдо

2,860.00

 

14.01.04

Нач. сальдо

2,860.00

 

 

31

95.00

 

 

Обороти

95.00

 

 

Кон. сальдо

2,955.00

 

31.01.04

Нач. сальдо

2,955.00

 

 

64

18.70

 

 

65

522.45

 

 

66

1,381.40

 

 

79

 

4,877.55

 

Обороти

1,922.55

4,877.55

 

Кон. Сальдо

 

 

 


Додаток Е

 

Перелік та опис вихідних повідомлень

№п/п

Найменування вихідного повідомлення

Іденти­фікатор

 

Форма представ-лення

Періодич­ність

 

Термін видачі

 

Одержувачі інформації

 

1

 

Масив руху витрат операційної діяльності на підприємстві

МВ01

 

Масив на

МД

 

1 раз на день

 

17-18 год.

 

Задачі бухгал­терського обліку

2

 

Машинограма руху витрат операційної діяльності на підприємстві

МВ 1596

 

Машино­грама

 

1 раз на день

 

17-18 год.

 

Бухгалтерія, керівництво

 

 

Перелік та опис структурних одиниць інформації

№ п/п

Найменування структурної одиниці

Позначення у формулах

Ідентифікатор

Вимоги до точності

А

1

2

3

4

1

 

Найменування синтетич­ного рахунка

 

МВ 1596

 

2

 

Код   синтетичного   ра­хунка

 

с

 

МВ 1596, МВ01

 

3

Елементи витрат

В

МВ 1596

 

4

Код елемента витрат

е

 

МВ 1596, МВ01

 

5

 

Сума витрат на одиницю продукції

О

 

МВ 1596, МВ01

До 0.01

 

6

 

Обсяг випуску

Об

 

МВ 1596, МВ01

До 1

 

7

 

Сума прямих матеріальних витрат

Сум

МВ 1596, МВ01

До 0.01

 

 


Продовження додатку Е

Перелік і опис вхідних повідомлень

№ п/п

 

Найменування вихід­ного повідомлення

Ідентифікатор

 

Форма

пред­ставлення

 

Термін, частота надхо­дження

 

А

1

2

3

4

1

 

Масив витрат операційної діяльності на підприємстві

МАТВИТ

Масив на

МД

 

Доповнюється при здійсненні витрат

2

 

  Перелік підстав для здійснення витрат

БАЗА

 

Постійно в БД

 

3

 

Елементи витрат операційної діяльності

ЕЛЕМ

 

Постійно в БД

 

 

Перелік і опис структурних одиниць вхідних інформацій­них повідомлень

№ п/п

 

Найменування структурної одиниці

Позначення у формулах

 

Точність

 

Джерело інформації

 

Ідентифікатор дже­рела інформації

А

1

2

3

4

5

1

 

Найменування   синтетично­го рахунка

 

 

Масив

 

МАТВИТ

2

 

Код синтетичного рахунка

с

 

 

Масив

 

МАТВИТ

3

Елементи витрат

В

 

Масив

 

МАТВИТ

4

Код елемента витрат

е

 

 

Масив

 

МАТВИТ

5

 

Сума витрат на одиницю продукції

О

 

До 0.01

 

Масив

 

МАТВИТ

6

 

Обсяг випуску

Об

 

До 1

 

Масив

 

МАТВИТ

7

 

Дата

 

д

 

Масив

 

МАТВИТ

Запись опубликована в рубрике Готові дипломні роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.