Дипломна робота Товарознавча характеристика, конкурентоспроможність та організація заготівлі, зберігання та реалізації ферментованих томатів

Зміст

 

Вступ.. 3

Розділ 1. Огляд літератури.. 5

1.1. Хімічний склад та біологічна цінність томатів, які вирощуються в різних кліматичних умовах. 5

1.2. Товарознавчо-господарська характеристика основних господарсько-ботанічних сортів, які використовують для переробки. 16

1.3. Фізико-хімічні та мікробіологічні основи ферментації томатів. 20

1.4. Особливості виробництва ферментованих томатів в різних видах тари  25

Розділ 2. Експериментальна частина.. 35

2.1. Матеріали, об’єкти та методи дослідження. 35

2.2. Заготівля, зберігання та переробка томатів на ЗАТ “Плодоовоч”. 37

2.3. Процеси, що відбуваються в томатах при ферментації44

2.4. Товарознавча характеристика споживчих властивостей ферментованих томатів, які виробляються на ЗАТ “Плодоовоч”. 47

2.5. Зміна споживчих властивостей ферментованих томатів при тривалому зберіганні54

Розділ 3. Організація продажу ферментованих томатів.. 58

3.1. Формування господарських зв’язків з постачальниками. 58

3.2. Організація зберігання та оптовий продаж ферментованих томатів. 67

3.3. Вивчення попиту на ферментовані томати. 75

3.4. Ефективність торгівлі ферментованими томатами. 79

Висновки.. 93

Список використаних джерел.. 98

Додатки.. 101


Вступ

 

Продукція овочівництва є незамінним джерелом найважливіших фізіологічно активних речовин – вітамінів, поліфенолів, а також мінеральних речовин, необхідних для нормальної життєдіяльності людини. Однак в умовах  звичайних для періоду масового дозрівання і збирання, овочі можуть зберігатися недовго. Довгостроково ж їх можна зберегти в спеціальних сховищах при визначеній для кожного виду продукції зниженій температурі або різними способами переробки.

У процесі збереження і переробки в сировині протікають біохімічні процеси, що при неправильній технології можуть викликати погіршення харчової цінності продуктів харчування і навіть їхнє псування.

От чому так важливо знати технологічні особливості сировини, що реагує на зовнішні впливи в процесі переробки не тільки зміною комплексу компонентів свого хімічного складу, але і як жива біологічна система.

Дуже актуальна проблема забруднення споживчих товарів чужорідними речовинами хімічного і біологічного походження. Питання безпеки споживчих товарів зважуються в цивілізованих країнах шляхом обов»язкової сертифікації — діючого механізму державного контролю за якістю.

Проблема підвищення якості одна з головних задач розвитку економіки нашої країни. В останні роки у всіх передових у технічному відношенні країнах відзначається зростаючий інтерес до підвищення якості продукції.

Саме тому тема дипломної роботи “Товарознавча характеристика, конкурентоспроможність та організація заготівлі, зберігання та реалізації ферментованих томатів” є на даний час досить актуальною.

Метою даної дипломної роботи є оцінка якості та конкурентоспроможності ферментованих томатів в сучасних економічних умовах в Україні.

Реалізація поставленої мети здійснювалась шляхом вирішення наступних задач:

— вивчення хімічного складу та біологічної цінності томатів, що вирощуються в різних кліматичних умовах;

— розгляд товарознавчо-господарської характеристики основних господарсько-ботанічних сортів томатів, що використовуються для переробки;

— вивчити фізико-хімічні та мікробіологічні основи ферментації томатів;

— розглянути особливості виробництва ферментованих томатів в різних видах тари;

— розглянути матеріали та об’єкти дослідження;

— вивчити заготівлю, зберігання та переробку томатів на базовому підприємстві;

— дослідити зміну споживчих властивостей ферментованих томатів під час зберігання;

— розглянути організацію продажу ферментованих томатів на базовому підприємстві.

— підведення підсумків виконаної роботи.

Предметом дослідження якість та конкурентоспроможність ферментованих томатів.

Об»єктом  дослідження є ЗАТ “Плодоовоч”.

Теоретичною та методологічною основою дослідження є наукові концепції та теоретичні розробки вітчизняних та зарубіжних вчених в області аналізу діяльності підприємств, маркетингу, закони України.

В процесі дослідження використані традиційні способи та засоби економічного аналізу (табличного, порівняння, групування, графічний), обробка матеріалів з використанням персональних ЕОМ.

 

 


Розділ 1. Огляд літератури

 

1.1. Хімічний склад та біологічна цінність томатів, які вирощуються в різних кліматичних умовах

 

Томат – одна з основних овочевих культур. У структурі посівних площ, зайнятих овочевими культурами він займає 24,6%. Таке широке поширення пояснюється тим, що зрілі плоди томата мають високі смакові і поживні якості. Вони багаті вітамінами В, C, РР і каротином (провітамін А), містять у  формі, що легко засвоюються, цінні мінеральні солі й органічні кислоти, необхідні організму людини для обміну речовин. Інститутом харчування встановлена норма споживання томатів у середньому на душу населення в рік 16,8 кг [15, C.15].

Плід томатів – соковита ягода, що має два чи більше насінних гнізда,  що називають камерами. За формою поверхні плоду бувають гладкі, слаборебристі, середньоребристі і сильноребристі. У плодів із гладкою і слаборебристою поверхнею число камер 3-8,  середньо і сильноребристих 5-20. Число камер – сортова ознака, що змінюється під впливом умов вирощування. Той самий сорт, вирощений у різних умовах, може мати мало- чи багатокамерні плоди.

Як видно з табл. 1.3. всі томати що використовуються в Україні для переробки відносяться до середньостиглих та пізньостиглих сортів. Вага плодів, що використовуються для переробки коливається від 50 до 150 г. Врожайність томатів складає від 40 до 80 т/га. За органолептичними ознаками смакові якості томатів, що використовуються для переробки складають близько 4,5 балів. Отже,  існує велика кількість сортів і форм томату з червоними, малиновими, жовтогарячими і жовтими плодами. Для одержання високих врожаїв томатів велике значення має правильний підбір сортів.  Деякі сорти і гібриди універсальні, тобто вирощуються як у захищеному, так і відкритому ґрунті. За якимись показниками один сортозразок краще іншого, по іншим — навпаки. Для кожної грунтово-кліматичної зони існують свої сорти і гібриди, максимально пристосовані до конкретних умов.

 

 


1.3. Фізико-хімічні та мікробіологічні основи ферментації томатів

 

Квашені томати як продукти харчування були відомі ще в далекій давнині. Припускають, що в минулому овочі квасили без повареної солі. Очевидно, це можна пояснити її дорожнечею і забрудненням. Надалі сіль стали очищати від домішок шляхом розчинення її у воді, а чистим розчином заливали овочі. При збереженні томатів у сольовому розчині спостерігалося виділення газів і утворення на поверхні розсолу піни. Овочі при цьому здобували приємний кислувато-солоний смак, що подобався споживачам. Вважали, що причиною бродіння овочів у розсолі є піна, що утворилася на поверхні. Помилковість цієї думки була спростована видатним відкриттям Луї Пастера, що довів у своїх працях, що причиною будь-якого бродіння є життєдіяльність мікроорганізмів. Це відкриття спонукало багатьох учених світу більш докладно вивчити природу бродильних процесів. Було встановлено, що бродіння овочів засноване на життєдіяльності молочнокислих бактерій, що великий росіянин учений І. І. Мечников називав антагоністами шкідливих мікробів.

При ферментації найвищі страти маси спостерігається в червоних томатів, а найнижчі — у молочних.

Отже, тара і пакувальні матеріали полегшують транспортування, збереження і реалізацію ферментованих томатів. Тара і пакувальні матеріали повинні бути легкими, міцними, зручними, добре зберігати товари від деформації, що особливо важливо при тривалих перевезеннях. Для виробництва ферментованих томатів використовується головним чином скляна тара (банки), дерев’яна та полімерна тара.


Розділ 2. Експериментальна частина

 

 2.1. Матеріали, об’єкти та методи дослідження

 

Експериментальна частина дипломної роботи проводилась на матеріалах зібраних під час проходження переддипломної практики на ЗАТ “Плодоовоч” міста Києва, а також в лабораторії кафедри товарознавства та експертизи продовольчих товарів КНТЕУ.

Дослідження проводились з метою вивчення асортименту та визначення оцінки якості ферментованих томатів, що виробляються, зберігаються та реалізуються на ЗАТ “Плодоовоч” з придбаних свіжих томатів.

Отже, як видно з табл. 2.10. за функціональними параметрами найбільш конкурентноздатним є томати сорту Талалихін ФП = 0,9, потім Чудовий та Доходний відповідно для яких ФП = 0,875 та 0,825.  За економічними показниками найбільша вартість в томатів сорту Чудовий  за рахунок великої вартості перевезень та Доходний за рахунок вищої ціни продукції. За інтегральним показником конкурентноздатності на першому місті  томати сорту Талалихін, на другому Доходний та на третьому Чудовий.

2.5. Зміна споживчих властивостей ферментованих томатів при тривалому зберіганні

 

Розглянемо процес зміни споживчих властивостей ферментованих томатів на ЗАТ “Плодоовоч” протягом 6 місяців, тобто 180 днів. Розглянемо зміни хімічного стану томатів через певні періоди часу.

Зберігання ферментованих томатів відбувається в дерев’яних бочках.

Таблиця 2.11

Зміни хімічного складу в ферментованих томатах при зберіганні в дерев’яній тарі

Отже, на ЗАТ “Плодоовоч” протягом проходження зберігання в скляній тарі в томатах збільшується  кислотність та зменшується масова доля цукрів. Протягом тривалого часу зберігання томати починають закисати. Під час зберігання ферментовані томати втрачають свою вагу.  Також з часом зберігання втрачається якість ферментованих томатів.


Розділ 3. Організація продажу ферментованих томатів

 

3.1. Формування господарських зв’язків з постачальниками

 

Джерелами надходження товарів до ЗАТ “Плодоовоч” є:

промислові і сільськогосподарські підприємства, місцева промисловість, індивідуальні виробництва;

оптово-посередницькі структури;

оптові й оптово-роздрібні склади;

постачання від закордонних фірм і компаній.

Серед постачальників, з якими ЗАТ “Плодоовоч” підтримує тісні зв»язки, можна навести такі: р-п «Тепличний» с. Калинівка Броварського р-ну, фірма «Маїс» с. Дударки, р-п «Україна» Бориспільського р-ну, а також радгоспи, колгоспи та агрофірми Криму, Миколаївської, Херсонської та Одеської областей. Обсяги поставок томатів основними постачальниками наведено в табл. 3.1.

Таблиця 3.1

Таким чином, торгівля ферментованими томатами в ЗАТ “Плодоовоч” є рентабельною. Зокрема, рентабельність торгівлі ферментованими томатами від “Тепличний” склала 22%, а від “Маїс” — 7,51%. Отже, керівництву доцільно з цих двох постачальників обрати радгосп “Тепличний”.


Висновки

 

За результатами досліджень можна зробити теоретичні та практичні висновки.

1. Томат – одна з основних овочевих культур. У структурі посівних площ, зайнятих овочевими культурами він займає 24,6%. Таке широке поширення пояснюється тим, що зрілі плоди томата мають високі смакові і поживні якості. Вони багаті вітамінами В, C, РР і каротином (провітамін А), містять у  формі, що легко засвоюються, цінні мінеральні солі й органічні кислоти, необхідні організму людини для обміну речовин. Харчова цінність томатів обумовлена вмістом у них великої кількості дуже важливих для організму людини речовин: цукрів, вітамінів, органічних кислот, амінокислот, білків, ферментів, мінеральних солей, клітковини, пектинів, жирів, фітонцидів і інших корисних біологічно активних речовин, що сприяють поліпшенню апетиту і гарному травленню.

Широке використання плодів томатів в харчуванні людини пояснюється їх високими харчовими, смаковими і дієтичними властивостями, зв»язаними з хімічним складом. Він змінюється в залежності від сорту, ступеня спілості плодів і умов вирощування. У південних районах у томатах накопичується більше сухої речовини, загальних цукрів і вітамінів.

2. Існує велика кількість сортів і форм томату з червоними, малиновими, жовтогарячими і жовтими плодами. Для одержання високих врожаїв томатів велике значення має правильний підбір сортів.  Деякі сорти і гібриди універсальні, тобто вирощуються як у захищеному, так і відкритому ґрунті. За якимись показниками один сортозразок краще іншого, по іншим — навпаки. Для кожної грунтово-кліматичної зони існують свої сорти і гібриди, максимально пристосовані до конкретних умов.

3. Томати з розсолом являють собою складну систему, що складається з двох рідких фаз: клітинного соку томатів і розсолу, розділених складними мембранами — покривними тканинами й оболонками рослинних кліток. Між цими фазами через напівпроникну мембрану відбувається взаємообмін розчинених у них речовин. Це явище підлегле закону дифузії.

В ході виробництва ферментованих томатів необхідно враховувати фізичні явища, що відбуваються в них, від яких залежить якість та вага готової продукції.

4. Тара і пакувальні матеріали полегшують транспортування, збереження і реалізацію ферментованих томатів. Тара і пакувальні матеріали повинні бути легкими, міцними, зручними, добре зберігати товари від деформації, що особливо важливо при тривалих перевезеннях. Для виробництва ферментованих томатів використовується головним чином скляна тара (банки), дерев’яна та полімерна тара.

5. Підприємство ЗАТ “Плодоовоч” здійснюється заготівля та переробка томатів в таких виробників, як   р-п «Тепличний» с. Калинівка Броварського р-ну, фірма «Маїс» с. Дударки, р-п «Україна» Бориспільського р-ну, а також радгоспи, колгоспи та агрофірми Криму, Миколаївської, Херсонської та Одеської областей. На ЗАТ “Плодоовоч” переважає заготівля томатів відкритого ґрунту. Головним чином для переробки на  ЗАТ “Плодоовоч” використовуються томати відкритого ґрунту. На протязі 2000-2002 закупівля томатів на ЗАТ “Плодоовоч” зростає. В 2002 році заготівля томатів відкритого ґрунту зросла на 19 тон порівняно з 2001 роком. Головними господарсько-ботанічними сортами, що заготовляються ЗАТ “Плодоовоч” є сорти Перемога, Чудовий, Талалихін, Доходний. Інші сорти складають в 2002 році 24%. Обсяг постачання на ЗАТ “Плодоовоч” протягом 2000-2002 років зростає.

На ЗАТ “Плодоовоч”  найбільше ферментованих томатів виробляється з томатів радгоспів “Тепличний” та “Україна”. Обсяги переробки томаті протягом 2000-2002  років зростають. Так в 2002 році на підприємстві було перероблено 267 тон томатів на томати ферментовані, що на 10 тон більше ніж в минулому році.

 

6. Ферментація відбувається протягом 40-45 днів. Зміни хімічного стану томатів в період ферментації. Протягом проходження ферментації в томатах збільшується  кислотність та зменшується масова доля цукрів. За час ферментації масова доля загальних цукрів зменшується з 3,6% до 0,6%. Кислотність томатів після ферментації вища ніж до ферментації і становить 0,7% порівняно з 0,4%. Під час проведення ферментації відбувається бродіння глюкози в кислоти. Ферментовані овочі майже повністю зберігають вітамінну цінність. Клітковина томатів в період їх ферментації піддається незначним змінам. Її часткова деполімерізація викликана активністю ферментів целлюлаз. Під час процесу ферментації томати втрачають свою вагу. За період ферментації томати втрачають 6,5% ваги. Під час активного бродіння цукрів тиск в середині томатів підвищується і це призводить до витіснення кліткового соку в розсіл.

7. Дегустаційний аналіз ферментованих томатів на ЗАТ “Плодоовоч” за проведено п’ятибальною шкалою. Проведено аналіз конкурентоспроможності ферментованих томатів, що виробляються на ЗАТ “Плодоовоч”. За еталон прийнято найбільш конкурентоспроможний товар – томати cорту Перемога. Аналіз конкурентоспроможності проведемо томатів сортів Чудовий, Талалихін та Доходний.

За функціональними параметрами найбільш конкурентноздатним є томати сорту Талалихін ФП = 0,9, потім Чудовий та Доходний відповідно для яких ФП = 0,875 та 0,825.  За економічними показниками найбільша вартість в томатів сорту Чудовий  за рахунок великої вартості перевезень та Доходний за рахунок вищої ціни продукції. За інтегральним показником конкурентноздатності на першому місті  томати сорту Талалихін, на другому Доходний та на третьому Чудовий.

8. Під час дослідження було розглянуто процес зміни споживчих властивостей ферментованих томатів на ЗАТ “Плодоовоч” протягом 6 місяців, тобто 180 днів.

Протягом проходження зберігання  в дерев’яній тарі в томатах збільшується  кислотність та зменшується масова доля цукрів. З часом зберігання ферментованих томатів зменшується масова частка вітаміну С з 18 до 5 мг/100 г. Також зменшується масова доля клітковини, томати стають водявішими. Розглянемо динаміку зміни  вмісту цукрів та кислот в ферментованих томатах при зберіганні в дерев’яній тарі.

З часом зберігання спостерігаються втрати маси ферментованих томатів. За перший місяць спостерігається втрата маси 0,5%, протягом другого – 0,8%, третього – 0,6%, четвертого – 0,5%, п’ятого – 0,6% та шостого 0,5%. Також під час зберігання ферментованих томатів втрачається їх якість. Протягом терміну зберігання 180 днів погіршилася якість ферментованих томатів. Зовнішній вигляд: томати частково здавлені, але зберігають форму плоду. Незначна плямистість та томати мають тріщини. Консистенція м’яка. Колір з кольору свіжих томатів змінився на неприродній. Спостерігається сильний кислий запах. Смак томатів кислий.

9. Серед постачальників, з якими ЗАТ “Плодоовоч” підтримує тісні зв»язки, можна навести такі: р-п «Тепличний» с. Калинівка Броварського р-ну, фірма «Маїс» с. Дударки, р-п «Україна» Бориспільського р-ну, а також радгоспи, колгоспи та агрофірми Криму, Миколаївської, Херсонської та Одеської областей. Частина томатів, що надходять безпосередньо від виробників на ЗАТ “Плодоовоч” зростає. Так, якщо в 2001 році від виробників надійшло 55,4% томатів (відповідно від оптових постачальників – 44,6%), то в 2002 році від виробників надійшло 57,3% всіх томатів, а від оптових постачальників – 42,7%. Саме зміна структури закупок товарів дала змогу переглянути ціни на товари і знизити їх, що в кінцевому результаті дало змогу підняти загальний товарообіг за рахунок збільшення кількості проданих товарів.

10. Для вдосконалення вивчення попиту на ферментовані томати в ЗАТ “Плодоовоч” необхідно проводити опитування споживачів.

11.  Фінансово-економічний стан ЗАТ “Плодоовоч” характеризується ступенем його прибутковості та оборотності капіталу, фінансової стійкості та динаміки структури джерел фінансування, здатності розраховуватися за борговими зобов’язаннями.  Фінансово-економічний стан ЗАТ “Плодоовоч” в значній мірі визначається ефективністю торгівлі ферментованими томатами.

Рівень рентабельності реалізації зріс в 2002 році на 9,76% з 4,43% до 14,20%.

Рентабельність основної діяльності зросла з 4,05% до 13,64% на 9,59%.

Рентабельність підприємства зросла з 3,1% до 9,94% на 6,84%.

Рентабельність необоротних активів в 2002 році порівняно з 2001 зросла на 3,16% з 0,98% до 4,13%,

Рентабельність оборотних активів зросла на 6,13% (8,61% – 2,48%),

Рентабельність основного капіталу зросла на 2,09% з 0,7% до 2,79%.

Отже, за результатами аналізу можна зробити висновок, що ефективність торгівлі ферментованими томатами ЗАТ “Плодоовоч” в 2002 році покращився порівняно з минулими 2000 та 2001 роками. 


Список використаних джерел

1.       Закон України “Про власність”, затверджений Постановою ВРУ №885-12 від 26.03.91 р. (із змінами №75/95-ВР від 28.02.95 р.) // ВВР. – 1995. — №13. – Ст. 85.

2.       Закон України “Про підприємництво”, затверджений Постановою ВРУ №785-12 від 26.06.90 р. (із змінами №2788-ІІІ від 15.11.2001 р.).

3.       Закон України “Про господарські товариства”, затверджений Постановою ВРУ №1577-12 від 19.09.91 р. (із змінами №2409-ІІІ від 17.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №31. – Ст. 146.

4.       Закон України “Про підприємства в Україні”, затверджений Постановою ВРУ №888-12 від 27.03.91 р. (із змінами №2470-ІІІ від 29.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №32. – Ст. 172.

5.       Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 “Баланс”, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99р. №87// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6.- С.17-20.

6.       Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 31.03.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6. — С.21-26.

7.       Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 9 «Запаси», затверджений наказом Міністерства фінансів України №205 від 28.04.2001р.// Бухгалтерський облік і аудит — 2001. — №5. -С.29-30.

8.       Інструкція про облік роздрібного товарообороту і товарних запасів. Затверджено наказом Міністерства статистики України від 28.12.96 N 389.

9.       ГОСТ 7181-73 Томаты соленые.

10.   ГОСТ 1725-85 Томаты свежие. Технические условия.

11.   Правила продажу продовольчих товарів. Затверджено наказом МЗЕЗ від 28.12.94 №237. // Торгуємо за правилами. Спеціальний додаток до “Дебету-Кредиту”. – С31.

12.   Азгальдов Г.Г. Теория и практика оценки качества товаров. — М.: Экономика, 1982. – 424с.

13.   Афанасьев М.П. Маркетинг. Стратегия и практика фирмы. М.: Финстатинформ, 1995-120 с.

14.   Болотских А.С. Овощи Украины. – Харьков: «Орбита», 2001. – 1088 с. 

15.   Болотских А.С. Помидоры. Харьков: Фолио, — 318 с.

16.   Власова В.М.,  Волков Д.М.  и  др.  Основы  предпринимательской деятельности. — М.: Финансы и статистика, 1994. – 357с.

17.   Габович   Р.Д..   Припутана   Л.С.   Гигиенические   основы   охраны продуктов питания от вредных химических веществ. — К.: Здоров»я, 1987. – 394с.

18.   Герчикова И.Н. Маркетинг и международное коммерческое дело. М: Внешторгиздат, 1990. — 264 с.

19.   Голубков ЕЛ., Голубкова Е.Н., Секерин В.Д. Маркетинг выбор лучшего решения. М.: Экономика, 1993. — 221 с.

20.Долинская М.Г., Соловьев И.А. Маркетинг и конкурентоспособность промышленной продукции. — М.: Изд. стандартов., 2000. – 324с.

21.Доценко В.А., Бондарев Г.И. Мартинчик А.А. Организация лечебно-профилактического питания. — Л.: Медицина, 1987. — 412с.

22.Дурович А.П. Маркетинг в предпринимательской деятельности. -Минск: НПЖ “Финансы, учет, аудит”, 1997 — 463 с.

23.Завьялов П.С., Демидов В.Е. Формула успеха: маркетинг. — М. : Международные отношения, 1999 — 416 с.

24.Кафаров В.В. Моделирование и системный анализ биохимических производств. — М.: Химия, 1985. – 274 с.

25.Котлер Ф. Основы маркетинга: Пер. с англ. -М. : Прогресс, 2000 — 736 с.

26.Липатов Н.Н., Рогов И.А. Методология проектирования продуктов питания с требуемым комплексом показателей пищевой ценности. // Известия вузов. Сер. Пищевая технология.- 1987г №2.- С.9,

27.Нагайцев А. Мир томатов // Новый садовод и фермер.- 1998.- №5.- С.38-39

28. Нагайцев А. Томаты – это увлекательно // Новый садовод и фермер.- 1995.- №4.- С.28.

29.Никсон Ф. Роль руководства предприятия в обеспечении качества и надежности. — М.: Изд-во стандартов, 1990. – 286с.

30.Ноздрев Р.Б.. Цыгичко Л.И. Маркетинг: как побеждать на рынке . -М: Финансы и статистика, 1991.- 304с.

31.Огляд ринку: Неврожай «консерваторам» не зашкодить. // Галицькі контракти, 2002, №33. 

32.Орлов Н.П. Производство, хранение и реализация солено-квашенных овощей и плодов. – К.: Урожай, 1989. – 192 с.

33.Переколина Н.С. Качество в системе маркетинга. — М: Система, 1992. – 384с.

34.Современная энцеклопедия. Сад и огород/Насекайло О.Л., Баранова Н.А. – Мн.: Современный литератор, 2000. – 816 с.

35.Тема №1. Форма для поліпшення змісту // Галицькі контракти. 2001 — №20. – С10.

36.Теплов В.И. Комерческое товароведение: Учебник. – М.: Дашков и К, 2000. – 620 с.

37.Технология производства продуктов обще­ственного питания / Под ред. Г. Н. Ловачевой, А. И. Мглинца. М.: Пищепромиздат. — 1981. – 278с.

38.Управление качеством / под ред. С. Д. Ильенковой. – М: ЮНИТИ, 1998. – 364 с.

39.Фейгенбаум А. Контроль качества продукции. — М.: Экономика, 1986.- 410с.

40.Фомин В.Н.  Качество продукции и маркетинг.  1991. – 348 с.

41.Шевченко В.В. Товароведение и экспертиза потребительских товаров: Учебник. – М.: ИНФРА-М, 2001. – 544 с.

42.Шепелев А.Ф. Товароведение и экспертиза зерномучных и плодоовощных товаров. Уч.пос.для вузов. – Ростов н/Д: «Феникс», 2002 – 224 с.

43.Шепелев А.Ф. Товароведение и экспертиза томатов. Уч.пос.для вузов. – Ростов н/Д: «Феникс», 2001 – 160 с.

44.Энгетлер П. Рыночная экономика для начинающих бизнесменов. -К.: МП «Вик». 1992. – 214с.

 


Додатки

Додаток А

 

1-й екземпляр — одержувачу                                            Затверджено Наказ Держкомстату України

2-й екземпляр — виробнику                                                                               27.07.98 №263

3-й екземпляр — на пропускний пункт                                                     Типова форма № М-20

 

 

НАКЛАДНА № 000547

на відпуск товарно-матеріальних цінностей

14 жовтня 2002 р.

 

Виробник (постачальник) Радгосп “Тепличний”

                      ОКПО 31240906, тел. 290-09-10

 

                       Р/с 26001135701 в АКБ «Интеграл-Банк» г.Киев. МФО 320735

                       Адрес с. Калиновка,ул.Горького,91/14.

Замовник (платник) ЗАТ “Плодоовоч”

м. Киев, ул. Тарасівська 48/54.

Телефон 4167209 факс 4167207 Р/р № 26003215478 в АППБ «Аваль»  МФО 302292 код 23152450

Одержувач  ЗАТ “Плодоовоч”

Підстава   Сч. Вход. СВ-05476  Через кого Семко В.Р. Доручення №21 від 14.10.02.

 

Додаток до товарно-транспортної накладної _____ № __ серія

Кореспондуючий рахунок

Матеріальні цінності

Одиниця виміру

 

Кількість

 

Ціна, грн. коп.

 

Сума, грн. коп.

 

Рахунок, субрахунок

 

Код аналітичного обліку

 

Найменування, сорт, розмір, марка

 

Номенклатурний номер

 

Код

 

Найменування

 

Підлягає

відпустці

 

Відпущено

 

63

631

Помідори “Доходний”

1045

12

Кг.

100

100

5,86

586,00

 

Усього відпущено одне найменування

На суму п’ятсот вісімдесят шість гривень 00 коп.

Відпуск дозволив                  заступник директора радгоспу “Тепличний”  Петров А.О.

Відпустив комірник              Бовдур Л. Ж.

Головний бухгалтер              Формуляр О. Ж.

Одержав                                 менеджер ЗАТ “Плодоовоч” Семко В. Р.


Додаток Б

Постачальник

Радгосп “Тепличний”

 

 

 

 

 

 

 

тел. 290-09-10

 

 

 

 

 

 

Одержувач

ЗАТ “Плодоовоч”

 

 

 

 

Платник

той самий

 

 

 

 

 

 

 

Замовлення

Сч. Вход. СВ-05476 (14.02.02)

 

 

Валюта

 

Гривня

Умова:

Попередня оплата

 

 

Курс

 

1,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прибуткова накладна № ПН-02655

Від 14 жовтня 2002 р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Назва

Од.

Кіл-ть

Ціна вал

Сума вал

Сума грн

ПДВ

Всього

1

Помідори “Доходний”

кг.

100

5,86

586,70

586,70

117,340

704,040

 

 

 

 

Всього :

586,70

586,70

117,34

704,04

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Всього у гривнях:

Сімсот чотири гривні 04 копійки

 

 

 

 

 

Всього ПДВ:

 

      117.34 грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відвантажив:

__________________________

 

Одержав:

__________________________

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Додаток В

Поставщик     Радгосп “Тепличний”

 

 

 

 

 

 

                      ОКПО 31240906, тел. 290-09-10

 

 

 

 

 

                       Р/с 26001135701 в АКБ «Интеграл-Банк» г.Киев. МФО 320735

 

 

                       Адрес с. Калиновка,ул.Горького,91/14.

 

 

 

 

Получатель     ЗАТ “Плодоовоч”

 

 

 

 

 

 

 

                   тел.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Плательщик   он же

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Расходная накладная №_060

 

 

 

 

от 14 октября 2002 г.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Товар

Ед

Кол-во

Цена

Сумма

НДС

Всего

1

Помідори “Доходний”

кг.

100

5,86

586,70

117,340

704,040

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Всего :

586,70

117,34

704,04

 

 

 

 

 

 

 

 

Всего на сумму: Сімсот чотири гривні 04 коп

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В том числе НДС:     

 

 

 

 

 

 

 

117,34

грн.

 

 

 

 

 

 

 


Додаток Д

 

ДОГОВІР ЗАКУПІВЛІ-ПРОДАЖУ ПАРТІЇ ТОВАРІВ

м. Київ                                                                        «12» вересня 2002 р.

ПРОДАВЕЦЬ: радгосп “Тепличний” в особі Симонова П.Н., що діє на підставі Статуту підприємства з одного боку, і ПОКУПЕЦЬ: ЗАТ «Плодоовоч» в особі Фельдмана Н.Д., що діє на підставі Статуту з іншого боку, уклали даний Договір про наступне:

1. Предмет Договору

1.1. ПРОДАВЕЦЬ зобов»язується доставити і передати у власність ПОКУПЦЯ товар, а ПОКУПЕЦЬ зобов»язується прийняти товар і оплатити його на умовах даного Договору.

1.2. Найменування товару: Томати свіжі. ГОСТ 1725-85.

1.3. Виробник товару: радгосп “Тепличний”

1.4. Місцезнаходження товару: радгосп “Тепличний”

1.5. Документи на товар, що ПРОДАВЕЦЬ повинний передати ПОКУПЦЮ: сертифікат якості товару.

2. Кількість

2.1. Одиниця виміру кількості товару: кілограм

2.2. Загальна кількість товару: 10000 кг.

3. Асортимент

3.1. Груповий асортимент товару, що поставляється:

1. Томати «Дохідний» у кількості 7000 кг.

2. Томати «Перемога» у кількості 3000 кг.

4. Якість

4.1. Якість товару, що поставляється ПРОДАВЦЕМ, повинна відповідати сертифікату виробника

4.2. Підтвердженням якості з боку ПРОДАВЦЯ є сертифікат якості товару.

4.3. Гарантійний термін збереження з моменту виготовлення складає 2 дні.

5. Комплектність

5.1. Комплектність товару, що поставляється ПРОДАВЦЕМ, визначається по наявності товару.

6. Терміни і порядок постачання

6.1. Товар повинний бути цілком поставлений ПОКУПЦЮ протягом 2 банківських днів з моменту оплати

6.2. ПРОДАВЕЦЬ має право на дострокове постачання товару з обов»язковим повідомленням ПОКУПЦЯ про це в термін 1 день  з моменту відвантаження товару.

7. Ціна

7.1. Ціна за одиницю товару: 4 грн. 80 коп.

7.2. Загальна ціна за даним Договором: 480000 грн. 00 коп.

7.3. Ціни за даним Договором визначені з урахуванням ПДВ.

8. Порядок розрахунків

8.1. Передоплата в розмірі 20% від ціни Договору повинна бути перерахована ПРОДАВЦЮ протягом двох днів з моменту підписання договору.

8.2. Остаточний термін оплати товару складає 7 днів з моменту підписання договору.

8.3. Форма розрахунків: платіжне доручення

8.4. Покупець повинний повідомити ПРОДАВЦЯ про здійснення платежу в термін 1 день з моменту  остаточного платежу шляхом факсу 4167209.

9. Пункт постачання

Пунктом постачання товару за даним Договором є: склад магазину ЗАТ «Плодоовоч»

10. Тара й упакування

10.1. Товар повинний бути упакований ПРОДАВЦЕМ таким чином, щоб виключити ушкодження і/чи знищення його на період постачання до прийняття товару ПОКУПЦЕМ.

10.2. Товар повинний мати наступну тару: ящики

10.3. Вартість тари й упакування не входить у ціну товару.

11. Передача товару

11.1. Передача товару здійснюється в пункті постачання.

11.2. Прийом товару по кількості і якості здійснюється сторонами в порядку, установленому чинним законодавством.

12. Термін дії даного Договору

12.1. Даний Договір набирає сили з моменту підписання його Сторонами і діє до моменту його повного виконання, але в будь-якому випадку до «01» січня 2003 р.

13. Відповідальність Сторін

13.1. За порушення умов даного Договору винна Сторона сплачує заподіяні цим збитки, у тому числі неодержаний прибуток у порядку, передбаченому чинним законодавством.

13.2. ПОКУПЕЦЬ за даним Договором несе наступну відповідальність: за несвоєчасну оплату штрафна неустойка в розмірі 1 % від суми договору.

13.3. ПРОДАВЕЦЬ за даним Договором несе наступну відповідальність: за несвоєчасне постачання товару штрафна неустойка в розмірі 2% від суми договору.

14. Вирішення спорів

14.1. Усі суперечки між Сторонами, по яких не було досягнуто згоди, дозволяються відповідно до законодавства України в арбітражному суді (третейському судіз визначенням конкретного третейського суду і порядку формування цього третейського суду).

14.2. Сторонивизначають, що всі можливі претензії за даним Договором повинні бути розглянуті Сторонами протягом 20 днів з моменту одержання претензії.

15. Інші умови

15.1. Даний Договір складений у двох екземплярах, по одному для кожної зі Сторін.

15.2. У випадках, не передбачених даним Договором, Сторони керуються діючим цивільним законодавством (чивизначається конкретний нормативний документ).

15.3. Після підписання даного Договору всі попередні переговори по ньому, переписування, що передують угоді і протоколи про наміри з питань, що так чи інакше стосуються даного Договору, втрачають юридичну чинність.

15.4. Сторони зобов»язуються при виконанні даного Договору не зводити співробітництво тільки до виконання вимог, що містяться в даному Договорі, підтримувати ділові контакти і упроваджувати всі необхідні міри для забезпечення ефективності і розвитку їхніх комерційних зв»язків.

16. Юридичні адреси, банківські і відвантажувальні реквізити Сторін на момент висновку даного Договору

16.1. ПОКУПЕЦЬ:

Поштоваадреса: м. Київ, вул. Тарасовская 48/54.

Телефон 4167209 факс 4167207 Розрахунковий рахунок № 26003215478 в АППБ «Аваль»  МФО 302292 код 23152450

16.2. ПРОДАВЕЦЬ:

Поштоваадреса: Київська обл., Броварский р-н, с. Калиновка, вул. Промислова 7.

Телефон 4905282 факс 4905286 Розрахунковий рахунок № 26000321545 в АППБ «Аваль»  МФО 302292 код 321245525

ПОКУПЕЦЬ                                           ПРОДАВЕЦЬ


Додаток Е

 

 

Додаток

 

 

 

 

до Положення (стандарту)

 

 

бухгалтерського обліку 2

 

 

 

 

Коди

 

Дата

(рік, місяць, число)

 

 

Підприємство  ЗАТПлодоовоч

за

ЄДРПОУ

 

 

Територія

за

КОАТТУ

 

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

 

Галузь

за

ЗКГНГ

 

 

Вид економічної діяльності

за

КВЕД

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

Баланс

 

 

 

 

                                        на 1  січня    2002 року

 

 

 

 

Форма № 1

 

 

 

 

Код за ДКУД 1801001

 

 

Код

На початок

На кінець

 

Актив

рядка

звітного

звітного

 

 

 

періоду

періоду

 

1

2

3

4

 

1. Необоротні активи

 

 

 

 

Нематеріальні активи:

 

 

 

 

залишкова вартість

0 10

120

132

 

первісна вартість

0 11

120

162

 

Знос

0 12

 

30

 

Незавершене будівництво

0 20

1200

1200

 

Основні засоби:

 

 

 

 

залишкова вартість

0 30

11302,7

9744,8

 

первісна вартість

0 31

565,1

589,0

 

Знос

0 32

11867,8

10333,8

 

Довгострокові фінансові інвестиції :

 

 

 

 

які обліковуються за методом участі

 

 

 

 

в капіталі інших підприємств

0 40

 

 

 

інші фінансові інвестіції

0 45

 

 

 

Довгострокова дебіторська заборго-

 

 

 

 

ваність

0 50

 

 

 

Відстрочені податкові активи

0 60

 

 

 

Інші необоротні активи

0 70

 

 

 

Усього за розділом 1.

0 80

12622,7

11076,8

 

2. Оборотні активи

 

 

 

 

Запаси:

 

 

 

 

виробничі запаси

100

 

 

 

тварини на вирощуванні та відгодівлі

110

 

 

 

незавершене виробництво

120

 

 

 

готова продукція

130

 

 

 

товари

140

2920,7

3513,1

 

Векселі одержані

150

 

 

 

Дебіторська заборгованість за товари,

 

 

 

 

роботи, послуги:

 

 

 

 

чиста реалізаційна вартість

160

729,1

784,7

 

первісна вартість

161

729,1

784,7

 

резерв сумнівних боргів

162

 

 

 

Дебіторська заборгованість за розра-

 

 

 

 

хунками:

 

 

 

 

з бюджетом

170

 

 

 

за виданими авансами

180

 

 

 

з нарахованих доходів

190

 

 

 

із внутрішніх розрахунків

200

 

 

 

Інша поточна дебіторська заборгова-

 

 

 

 

ність

210

 

 

 

Поточні фінансові інвестиції

220

 

 

 

Грошові кошти та їх еквіваленти :

 

 

 

 

у національній валюті

230

927,8

23,5

 

в іноземній валюті

240

 

 

 

Інші оборотні активи

250

 

 

 

Усього за розділом 2.

260

4577,6

4321,3

 

3. Витрати майбутніх періодів

270

 

36,0

 

БАЛАНС

280

17200,3

15434,2

 

 

Код

На початок

На кінець

 

Пасив

рядка

звітного

звітного

 

 

 

періоду

Періоду

 

1

2

3

4

 

1. Власний капітал

 

 

 

 

Статутний капітал

300

13200

13200

 

Пайовий капітал

310

 

 

 

Додатковий вкладений капітал

320

 

 

 

Інший додатковий капітал

330

 

 

 

Резервний капітал

340

1251,0

1159,7

 

Нарозподілений прибуток (непокритий

 

 

 

 

збиток)

350

145,3

108,0

 

Неоплачений капітал

360

 

 

 

Вилучений капітал

370

 

 

 

Усього за розділом 1.

380

14596,3

14467,7

 

2. Забеспечення наступних витрат

 

 

 

 

і платежів

 

 

 

 

Забеспечення виплат персоналу

400

 

10,3

 

Інші забеспечення

410

 

 

 

Цільове фінансування

420

 

 

 

Усього за розділом 2.

430

 

10,3

 

3. Довгострокові зобов,язання

 

 

 

 

Довгострокові кредити банків

440

180,0

12,0

 

Інші довгострокові фінансові

 

 

 

 

зобов,язання

450

 

 

 

Відстрочені податкові зобов,язання

460

 

 

 

Інші довгострокові зобов,язання

470

 

 

 

Усього за розділом 3.

480

180,0

12,0

 

4. Поточні зобов,язання

 

 

 

 

Короткострокові кредити банків

500

 

 

 

Поточна заборгованість за довгостро-

 

 

 

 

ковими зобов,язаннями

510

 

 

 

Векселі видані

520

 

 

 

Кредиторська заборгованість за това-

 

 

 

 

ри, роботи, послуги

530

2407,3

924,1

 

Поточні зобов,язання за розрахунками:

 

 

 

 

з одержаних авансів

540

 

 

 

з бюджетом

550

 

 

 

з позабюджетних платежів

560

 

 

 

зі страхування

570

4,7

5,6

 

з оплати праці

580

12,0

14,4

 

з участниками

590

 

 

 

із внутрішніх розрахунків

600

 

 

 

Інші поточні зобов,язання

610

 

 

 

Усього за розділом 4.

620

2424,0

944,2

 

5. Доходи майбутніх періодів

630

 

 

 

БАЛАНС

640

17200,3

15434,2

 

                                                     Керівник                     М.П.                       

 

                                Головний бухгалтер

 

 

 


Додаток Ж

 

 

Додаток

 

 

 

 

до Положення (стандарту)

 

 

бухгалтерського обліку 2

 

 

 

 

Коди

 

Дата

(рік, місяць, число)

 

 

Підприємство ЗАТ “Плодоовоч”

за

ЄДРПОУ

 

 

Територія

за

КОАТТУ

 

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

 

Галузь

за

ЗКГНГ

 

 

Вид економічної діяльності

за

КВЕД

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

Баланс

 

 

 

 

                                        на 1  січня            200 3 року

 

 

 

 

Форма № 1

 

 

 

 

Код за ДКУД 1801001

 

 

Код

На початок

На кінець

 

Актив

рядка

звітного

звітного

 

 

 

періоду

періоду

 

1

2

3

4

 

1. Необоротні активи

 

 

 

 

Нематеріальні активи:

 

 

 

 

залишкова вартість

0 10

132

144

 

первісна вартість

0 11

162

210

 

Знос

0 12

30

66

 

Незавершене будівництво

0 20

1200

1200

 

Основні засоби:

 

 

 

 

залишкова вартість

0 30

9744,8

9916,4

 

первісна вартість

0 31

589,0

601,0

 

Знос

0 32

10333,8

10517,4

 

Довгострокові фінансові інвестиції :

 

 

 

 

які обліковуються за методом участі

 

 

 

 

в капіталі інших підприємств

0 40

 

 

 

інші фінансові інвестіції

0 45

 

 

 

Довгострокова дебіторська заборго-

 

 

 

 

ваність

0 50

 

 

 

Відстрочені податкові активи

0 60

 

 

 

Інші необоротні активи

0 70

 

 

 

Усього за розділом 1.

0 80

11076,8

11260,4

 

2. Оборотні активи

 

 

 

 

Запаси:

 

 

 

 

виробничі запаси

100

 

 

 

тварини на вирощуванні та відгодівлі

110

 

 

 

незавершене виробництво

120

 

 

 

готова продукція

130

 

 

 

товари

140

3513,1

2366,2

 

Векселі одержані

150

 

 

 

Дебіторська заборгованість за товари,

 

 

 

 

роботи, послуги:

 

 

 

 

чиста реалізаційна вартість

160

784,7

1823,0

 

первісна вартість

161

784,7

1823,0

 

резерв сумнівних боргів

162

 

 

 

Дебіторська заборгованість за розра-

 

 

 

 

хунками:

 

 

 

 

з бюджетом

170

 

 

 

за виданими авансами

180

 

 

 

з нарахованих доходів

190

 

 

 

із внутрішніх розрахунків

200

 

 

 

Інша поточна дебіторська заборгова-

 

 

 

 

ність

210

 

 

 

Поточні фінансові інвестиції

220

 

 

 

Грошові кошти та їх еквіваленти :

 

 

 

 

у національній валюті

230

23,5

1215,6

 

в іноземній валюті

240

 

 

 

Інші оборотні активи

250

 

 

 

Усього за розділом 2.

260

4321,3

5404,8

 

3. Витрати майбутніх періодів

270

36

 

 

БАЛАНС

280

15434,2

16665,2

 

 

Код

На початок

На кінець

 

Пасив

рядка

звітного

звітного

 

 

 

періоду

Періоду

 

1

2

3

4

 

1. Власний капітал

 

 

 

 

Статутний капітал

300

13200

13200

 

Пайовий капітал

310

 

 

 

Додатковий вкладений капітал

320

 

 

 

Інший додатковий капітал

330

 

 

 

Резервний капітал

340

1159,7

214,9

 

Нарозподілений прибуток (непокритий

 

 

 

 

збиток)

350

108,0

465,3

 

Неоплачений капітал

360

 

 

 

Вилучений капітал

370

 

 

 

Усього за розділом 1.

380

14467,7

13880,2

 

2. Забеспечення наступних витрат

 

 

 

 

і платежів

 

 

 

 

Забеспечення виплат персоналу

400

10,3

14,6

 

Інші забеспечення

410

 

 

 

Цільове фінансування

420

 

 

 

Усього за розділом 2.

430

10,3

14,6

 

3. Довгострокові зобов,язання

 

 

 

 

Довгострокові кредити банків

440

12,0

12,0

 

Інші довгострокові фінансові

 

 

 

 

зобов,язання

450

 

 

 

Відстрочені податкові зобов,язання

460

 

 

 

Інші довгострокові зобов,язання

470

 

 

 

Усього за розділом 3.

480

12,0

12,0

 

4. Поточні зобов,язання

 

 

 

 

Короткострокові кредити банків

500

 

 

 

Поточна заборгованість за довгостро-

 

 

 

 

ковими зобов,язаннями

510

 

 

 

Векселі видані

520

 

 

 

Кредиторська заборгованість за това-

 

 

 

 

ри, роботи, послуги

530

924,1

2675,1

 

Поточні зобов,язання за розрахунками:

 

 

 

 

з одержаних авансів

540

 

 

 

з бюджетом

550

 

 

 

з позабюджетних платежів

560

 

 

 

зі страхування

570

5,6

6,6

 

з оплати праці

580

14,4

16,8

 

з участниками

590

 

 

 

із внутрішніх розрахунків

600

 

 

 

Інші поточні зобов,язання

610

 

 

 

Усього за розділом 4.

620

944,2

2698,4

 

5. Доходи майбутніх періодів

630

 

60,0

 

БАЛАНС

640

15434,2

16665,2

 

                                                     Керівник                     М.П.                      

 

                                Головний бухгалтер

 

 

 


Додаток З

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

 

 

 

 

до Положення (стандарту)

 

 

бухгалтерського обліку 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коди

 

Дата

(рік, місяць, число)

 

 

Підприємство  ЗАТПлодоовоч

за

ЄДРПОУ

 

 

Територія

за

КОАТТУ

 

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

 

Галузь   

за

ЗКГНГ

 

 

Вид економічної діяльності

за

КВЕД

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Звіт

 

 

 

                                                                 про фінансові результати

 

 

                                                                     за     рік      2002 року

 

 

 

 

Форма № 2

 

 

 

 

Код за ДКУД 1801003

 

 

 

 

 

 

 

1.Фінансові результати

 

 

 

 

 

 

 

                    Стаття

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      період

 

1

2

3

4

 

Дохід (виручка) від реалізації продукції

0 10

3901,3

2900,0

 

Податок на додану вартість

0 15

650,22

483,33

 

Акцизний збір

0 20

 

 

 

 

0 25

 

 

 

Інші вирахування з доходу

0 30

 

 

 

Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції

0 35

3251,08

2416,67

 

Собівартість реалізованої продукції

0 40

2126,14

1916,53

 

Валовий:

 

 

 

 

 прибуток

0 50

1124,94

500,14

 

 збиток

0 55

 

 

 

Інші операційні доходи

0 60

 

 

 

Адміністративні витрати

0 70

322,51

250,32

 

Витрати на збут

0 80

160,11

81,14

 

Інші операційні витрати

0 90

110,01

51,11

 

Фінансові результати від операційної діяльності:

 

 

 

 

прибуток

100

532,31

117,57

 

збиток

105

 

 

 

Дохід від участі в капіталі

110

 

 

 

Інші фінансові доходи

120

 

 

 

Інші доходи

130

21,59

11,0

 

Фінансові витрати

140

 

 

 

Втрати від участі в капіталі

150

 

 

 

Інші витрати

160

 

 

 

Фінансові результати від звичайної діяльності

 

 

 

 

до оподаткування:

 

 

 

 

прибуток

170

553,9

128,57

 

збиток

175

 

 

 

Податок на прибуток від звичайної діяльності

180

166,17

38,57

 

Фінансові результати від звичайної діяльності

 

 

 

 

прибуток

190

387,73

90,0

 

збиток

195

 

 

 

Надзвичайні:

 

 

 

 

доходи

200

 

 

 

витрати

205

 

 

 

Податки з надзвичайного прибутку

210

 

 

 

Чистий:

 

 

 

 

прибуток

220

387,73

90,0

 

збиток

225

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Елементи операційних витрат

 

Найменування показника

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      Період

 

1

2

3

4

 

Матеріальні затрати

230

 

 

 

Витрати на оплату праці

240

 

 

 

Відрахування на соціальні заходи

250

 

 

 

Амортизація

260

 

 

 

Інші операційні витрати

270

 

 

 

Разом

280

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Розрахунок показників прибутко-

 

 

вості акцій

 

 

Назва статті

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      період

 

1

2

3

4

 

Середньорічна кількість простих акцій

300

 

 

 

Скоригована середньорічна кількість простих акцій

310

 

 

 

Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію

320

 

 

 

Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну

 

 

 

 

просту акцію

330

 

 

 

Дивіденти на одну просту акцію

340

 

 

 

 

 

 

 

 

М.П.      

 

 

 

 

                                                     Керівник                                    

 

 

                                Головний бухгалтер

 

 

 

 


Додаток И

 

Анкета

Шановні споживачі, Вас вітає ЗАТ “Плодоовоч”. Пропонуємо Ван заповнити невелику анкету. Ваші відповіді допоможуть нам краще зрозуміти Ваші переваги стосовно солоних овочів. Просимо ознайомитися з питаннями та відмітити обраний варіант знаком “+” або вписати власну оцінку, думку  у передбачених місцях. Гарантуємо конфіденціальність та використання інформації лише в загальному вигляді.

 

Дякуємо!

 

 

1. Звідки Ви дізналися про наше підприємство?

         З реклами.

         Від друзів.

         _________________ Ваш варіант.

 

2. Які солоні овочі Вам подобаються найбільше?

         капуста;

         томати;

         огірки;

         _____________ Ваш варіант.

 

3. Що Вас приваблює в солоних томатах:

— смак;

— поживні речовини;

— відсутність свіжих томатів;

         _____________ Ваш варіант.

 

4. Чи задовольняє Вас асортимент солоних овочем ЗАТ “Плодоовоч”?

         так,

         ні,

         незавжди.

 

5. Як часто Ви купуєте  ферментовані томати в ЗАТ “Плодоовоч”?

— щоденно;

— кілька раз на тиждень;

— кілька раз на місяць;

         кілька раз на рік.

 

6. Який середній щомісячний дохід Вашої сімї?

         до 500 грн.,

         500 – 1000 грн.,

         більше 1000 грн.

 

7. Коли Ви купуєте ферментовані томати, яка інформація Вас більш цікавить?

         торгова марка,

         якість,

         виробник,

         ціна.

8. Яким сортам ферментованих томатів Ви надаєте перевагу?

— Перемога,

— Чудовий,

— Талалихін,

— Чудовий,

— ____________ Ваш варіант.

Запись опубликована в рубрике Готові дипломні роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , , , , , , , , , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.