ЗМІСТ
TOC o «1-3» h z u Вступ
1. Стан ринку телевізорів в Україні
2. Характеристика асортименту телевізорів представлених на ринку України
3. Структура асортименту телевізорів на підприємстві ТОВ «Центр електроніки»
4. Порівняльне тестування телевізорів різних виробників
5. Оцінка конкурентоспроможності телевізорів різних виробників
Список використаної літератури
Вступ
Телевізійна техніка відноситься до тієї групи товарів, яка присутня майже в кожній родині. Оскільки цей товар є недешевим, то споживачі приділяють значну увагу його ціновим та якісним характеристикам, тому що покупка телевізійної техніки середньостатистичною українською родиною здійснюється не частіше ніж 1 раз на 5 років.
У даній роботі буде розглядатися асортимент телевізорів різних вітчизняних та зарубіжних виробників ,а також телевізорів різного типу екрану . Телевізори на базі технології електронно – променевої трубки у подальшому ЕПТ , на базі технології рідко кристалічної матриці у подальшому РК або LCD, а також на базі технології плазмового екрану або PDP.
Актуальність теми. Актуальність теми курсової роботи визначається у важливості вивчення асортименту і позиціонування товарів на ринку. Для досягнення конкурентоспроможності підприємства та виробленню сучасних стратегій та підходів, що будуть напряму впливати на всю його фінансово –економічну та господарську діяльність дуже важливо правильно обрати асортимент товару та визначити його ширину і глибину, а також можливість для його сучасного наповнення і поновлення , тобто запропонувати до реалізації, саме ті товарні групи і підгрупи, які користуються достатнім попитом. Запропонувати відпускну ціну, яка не буде занадто відрізнятись від цін підприємств-конкурентів, а також організувати постачання, зберігання та реалізацію товару таким чином, щоб прибуток торгового підприємства при цьому був максимальним. Велику роль при визначенні асортименту відіграють споживачі цієї групи товарів, які на сьогоднішній день є доволі обізнаними і підходять до вибору покупки дорогої техніки до, якої безперечно відносяться телевізори дуже виважено і обережно, вивчаючи перед цим вибором дуже багато інформації. При виборі товару основну роль відіграють споживчі властивості, а також ціноутворення запропонованої телевізійної техніки. Отже тому товарознавче дослідження асортименту технічних характеристик та споживних властивостей телевізійної техніки є актуальним на даний час.
Об»єкт дослідження – телевізори ,що реалізує ТОВ «Центр електроніки».
Предмет дослідження – асортимент, позиціонування, конкурентноздатність та споживні властивості телевізорів, що реалізуються в досліджуваному торговому підприємстві.
Досліджуване підприємство – ТОВ «Центр електроніки».
Мета курсової роботи – надати характеристику асортименту та оцінити технічні параметри і конкурентноспроможність телевізорів, визначити фактори формування асортименту, проаналізувати асортимент торговельного підприємства ТОВ „Центр електроніки” і визначення вартісного показника якості цих телевізорів, тобто взаємозв’язку ціни і властивостей.
Завдання курсової роботи:
— проаналізувати стан сучасного ринку телевізійної техніки в Україні, його обсяги та динаміку;
— виконати характеристику асортименту телевізорів представлених на ринку України;
— визначити структуру асортименту телевізорів на підприємстві ТОВ «Центр електроніки»;
— провести порівняльне тестування телевізорів різних виробників;
— дати оцінку конкурентоспроможності телевізорів різних виробників .
1. Стан ринку телевізорів в Україні
Місткість вітчизняного ринку телевізорів оцінюється у 800 тис. на рік. Тут вільно розмістилися понад десять світових торговельних марок, серед яких українським «Електрон», «Весна», «Patriot«, «HPC» доведеться відвойовувати собі місце під сонцем. Вітчизняні виробники отримують чергові пільги у не надто сприятливий момент. Так, якщо чергове сезонне піднесення попиту розпочалося навесні, то спад — значно раніше, ніж завжди, — в липні. А під кінець літа продажі багатьох іноземних виробників були незначними. В результаті, за прогнозами ще порівняно оптимістичними, цього року обсяги збуту телеприймачів зменшаться на 10-15%. Таким чином, прогноз на цей рік — 1 млн проданих телевізорів — має небагато шансів здійснитися. [8]
Як свідчать експерти, падіння збуту серед більшості брендів приблизно однакове, і «співвідношення сил» між ними, порівняно з кінцем минулого року, не змінилося. На вітчизняному телеринку провідні й досить міцні позиції посідають Samsung, LG, Sony, Panasonic, JVC, Philips, Daewoo. Водночас деякі виробники не полишають планів порушити рівновагу. Так, цього року на ринки країн СНД увірвався Thomson, який, на думку частини спостерігачів, пастиме задніх, як це сталося з лідерами минулих років — Akai, Funai, Toshiba.
…
Отже зразок , який набрав найменшу кількість балів (оскільки за даною методикою 1 ранг проставлявся найвагомішому показнику та моделі з найвищим значенням параметра) є найбільш конкурентно спроможним. У даному випадку це модель телевізора фірми SAMSUNG. Цікаво , що виходячи з попередніх наведених даних щодо стану та тенденцій українського та світового ринку саме телевізори фірми SAMSUNG займають лідируючі позиції продажів. Тобто це в черговий раз підтверджує, що є пряма тенденція між показниками параметрів і вибором споживачів.
Висновки і пропозиції
Виходячи з опрацювання курсової роботи було розглянуто проаналізовано і встановлено , що стан ринку телевізорів в України стабільний з відчутною динамікою зростання. Провідні позиції на ринку України займали телевізори відомих виробників » Samsung «, » Sony «, «LG Electronics», «Philips», «SHARP» інші виробники досить сильно поступаються своїми позиціями. Моделі телевізорів цих фірм найчастіше зустрічаються в торгових підприємствах країни. Перші три фірми пропонують свою продукцію в більш ніж третини торгових фірм будь-якого з регіонів.
Телевізори країн ближнього зарубіжжя представлені в торгівлі більшості регіонів в середньому в 10% фірм, виключаючи Київ і Київську область, де їх продають 1-2% магазинів.
Вітчизняні телевізори також представлені більш ніж в 10% магазинів регіонів (за винятком Києва і Київської області, де вони представлені в небагатьох магазинах).
Також у ході опрацювання курсової роботи була надана характеристика асортименту телевізорів представлених на ринку України , а також розглянута структура асортименту телевізорів на підприємстві ТОВ „Центр Електроніки” у ході було виявлено ,що імпортні телевізори провідних фірм, як правило, представлені у вітчизняній торгівлі, а також на підприємстві широким асортиментом. Серед телевізорів на базі технології ЕПТ найбільшу питому вагу займали телевізори з діагоналлю екрану 54см, (21дюйм) РК телевізори відповідно 32 дюйми , плазми 42 дюйми. У цих же ринкових нішах працювали заводи країн виробників телевізорів.
Вітчизняні телевізори на базі технології ЕПТ займають ніші: телевізори з діагоналлю екрану 37,54,72 см.
Аналіз рівня цін на телевізори з різними діагоналями екрану показав. що найбільш високі ціни мають телевізори іноземних фірм, що мають високий рейтинг в світі і ведучих активну рекламну політику на українському ринку («Sony», «Panasonic», «Philips»).
В наступному році прогнозується зменшення темпів росту ринка продажів телевізорів , по різним оцінкам максимальна цифра росту буде – 10%. Основна конкурентна боротьба буде загострюватися між європейськими та корейськими виробниками.
Порівняльне тестування телевізорів різних виробників виявило , що для споживача найголовнішим параметром і вимогою є зручність в експлуатації телевізору і перевагу отримає саме той хто якомога ліпше виконає цей параметр у нашому випадку це телевізор марки «Sony». Щодо визначення конкурентоспроможності , у курсовій роботі оцінка конкурентноспрможності була визначена за допомогою методу матриці сумарних рангів, за результатами розрахунків найкращі показники отримав телевізор марки SAMSUNG.
Стосовно пропозицій то їх можна умовно можна розділити на пропозиції виробникам і підприємствам торгівлі. Першим можна порадити впровададжувати лише ті параметри які необхідні споживачам. Підприємствам торгівлі можна порадити оптимізовувати асортимент відповідно до смаків та потреб споживачів поступово виводячи з їх асортименту застарілі моделі і своєчасно запропоновувати нові. Чітко освоїти принципи позиціонування , а саме визначити коло споживачів тієї чи іншої моделі та можливість його розширення.
Список використаної літератури
1. Войнаш Л.Г. Товарознавство непродовольчих товарів: [Підруч. для студ. вищ. навч. закл.] / Л.Г.Войнаш, І.О.Дудла, Д.І.Козьмич та ін.; Укоопспілка. Навч.-метод. центр «Укоопосвіта». — К., 2004 – Ч. 1 / За заг. ред., 2004.
2. Ємченко І.В., Багутіна А.П. Експертиза товарів. Навчальний посібник. – К,: ЦУЛ, 2003.
3. Т.Г.Глушкова Товари культурно-побутового призначення. Підручник: Київ 2007 .
4. Михайлов В.І., Глушкова Т.Г., Зельніченко О.І. Непродовольчі товари: Підручник. – К.: Книга, 2005.
5. Полторак В.А. Маркетингові дослідження: Навч. посібник. – Київ: Центр навчальної літератури, 2003.
6. Полторак В.А. Маркетингові дослідження: Навч. посібник. – Київ: Центр навчальної літератури, 2003.
7.Інтернет джерело www.tvrinokcom.ua.
8. Інтернет джерелоwww.tvoitvcom.ru.
9. Інтернет джерелоwww. vseprotv com.ua.
10. Інтернет джерелоwww.techno marketing com.ua.
11. Інтернет джерелоwww.kypittvcom.ua.