Курсова робота Виявлення споживчих переваг щодо нешкідливості декоративної косметики для шкіри обличчя

Зміст

 

Вступ. 3

 

1. Розвиток ринку косметичних виробів в Україні5

 

2. Вимоги до нешкідливості декоративної косметики для шкіри обличчя за рецептурами. 10

 

3. Аналіз структури та характеристика асортименту декоративної косметики для шкіри обличчя в ВАТ «ЦУМ». 14

 

4. Виявлення споживчих переваг щодо якості та нешкідливості декоративної косметики для шкіри лиця. 19

 

Висновки та пропозиції25

 

Список використаної літератури. 28

 

Додатки. 31


Вступ

 

Ринкові відносини в Україні зумовлюють специфіку діяльності підприємств, умов їх функціонування, оскільки підвищується рівень невизначеності, ризику, посилюється конкуренція, стає необхідністю вміння пристосовуватись до економічної ситуації, яка постійно змінюється.

Перехід до ринкових відносин, особливості становлення ринку в Україні, складні тенденції в ре­алізації методів і засобів державного регулювання в економіці перехідного періоду обумовили необхідність пильної уваги до формування товарного асортименту та якості в магазині.

Споживачі впливають на інтереси конкуруючих підприємств за допомогою спеціальних засобів впливу на ринок, що приводить до зниження цін, підвищення якості продукції, розширення її асортименту, збільшення кількості і якості товарів, які споживаються.

В умовах становлення ринкової економіки боротьба за споживача на внутрішньому і зовнішньому ринках вимагає створення і виробництва конкурентноздатних товарів. Якість виступає як головний фактор конкурентноздатності товару, складаючи його «стрижень», основу.

Проблема підвищення якості продукції одна з головних задач розвитку економіки нашої країни. В останні роки у всіх передових у технічному відношенні країнах відзначається зростаючий інтерес до підвищення якості продукції та зокрема косметичних товарів.

Важливе значення серед покупців декоративної косметики займають споживчі переваги щодо нешкідливості косметики для шкіри обличчя. Тому при виборі декоративної косметики велика увага приділяється нешкідливості.

Саме тому тема курсової роботи “Виявлення споживчих переваг щодо нешкідливості декоративної косметики для шкіри обличчя” є на даний час досить актуальною.

Метою даної курсової роботи є виявлення споживчих переваг щодо нешкідливості декоративної косметики в сучасних економічних умовах в Україні.

Реалізація поставленої мети здійснювалась шляхом вирішення наступних завдань:

— розгляду теоретичних основ виявлення споживчих переваг щодо нешкідливості декоративної косметики;

— вивчення стану виявлення споживчих переваг щодо нешкідливості косметики на підприємстві;

— дослідження напрямків вдосконалення виявлення споживчих переваг щодо нешкідливості косметики.

Предметом дослідження є якість та споживчі переваги щодо декоративної косметики.

Об»»єктом  дослідження є декоративна косметика для шкіри обличчя, що реалізується в ВАТ “ЦУМ”.

Теоретичною та методологічною основою дослідження є наукові концепції та теоретичні розробки вітчизняних та зарубіжних вчених в області аналізу діяльності підприємств, маркетингу, закони України.

В процесі дослідження використані традиційні способи та засоби економічного аналізу (табличного, порівняння, групування, графічний), обробка матеріалів з використанням персональних ЕОМ.

 

 
1. Розвиток ринку косметичних виробів в Україні

 

У 2003 році вітчизняні виробники косметики різко збільшили обсяги випуску готової продукції — за даними Держкомстату, приріст склав 88,7% [39].

За останні два роки на ринку косметики відбулися великі зміни. Інвестори не соромилися вкладати кошти у відновлення устаткування, “розкручування” торгових марок, розвиток збутових мереж. І результат не змусив себе довго чекати. Якщо 3-4 роки тому імпортна продукція займала 70-80% українського ринку, то зараз — 40%.

У 1999-2000 роках вітчизняні виробники косметики вели боротьбу за найдешевший сегмент ринку. Зараз ознак цінової війни не видно: якщо хто і починає знижувати ціну, то намагається це представити як деяку промоушн-акцію. Почалася боротьба за “вищестоящий” ціновий сегмент [29].

Позитивна динаміка виробництва спостерігалася на усіх вітчизняних підприємствах, що зуміли залучити інвесторів. Проте на більшості підприємств потужності були недозавантажені, лише окремі компанії експлуатували своє устаткування на 100%. У середньому ж по галузі рівень завантаження не перевищував 25%.

Усього в 2003 році потенціал українських заводів з виробництва косметики склав 75,6 тис. т. Такий обсяг дозволив би цілком задовольнити попит вітчизняних споживачів на цю продукцію.

….

Основним недоліком пудри вважається її здатністьпідсилювати сухість шкіри, тому перед нанесенням пудри на суху шкіру обличчя злегка змазують чи кремом застосовують крем-пудру.

Рум»»яна призначені для підфарбовування щік. З їхньою допомогою можна надати обличчю бажаний відтінок, змінити овал обличчя, додати йому виразність.

 


2. Вимоги до нешкідливості декоративної косметики для шкіри обличчя за рецептурами

 

Всі косметичні товари повинні вироблятися по рецептурах, затвердженим відповідними органами Мінздраву України, і відповідати вимогам нормативних документів [12].

Загальні вимоги, пропоновані до якості косметичних товарів такі:

високий ступінь ефективності дії виробів;

вони повинні бути корисні і впливати на стан шкіри;

безпека всіх інгредієнтів, що вводяться в косметичні засоби;

усі вони проходять ретельну перевірку на нешкідливість і ефективність у відповідних лікувальних установах і випускаються в продаж тільки з дозволу органів Санепідемнагляду України;

За результатами опитування можна зробити висновок, що для 34,9% опитаних при виборі декоративної косметики на їх вибір впливає якість та нешкідливість. На інших покупців впливають такі фактори, як ціна – 28,5% опитаних, торгова марка – 22,2%, покупка під впливом реклами – 8,8%.

62,3% опитаних стверджують, що асортимент та якість декоративної косметики їх задовольняє. Асортимент та якість декоративної косметики не задовольняє 24,9% опитаних. 12,8% стверджують, що потрібно розширити асортимент декоративної косметики в ВАТ “ЦУМ” та підвищувати якість декоративної косметики.

 


Висновки та пропозиції

 

 

У 2003 р. імпорт парфюмерно-косметичної продукції в Україну склав близько 70 млн. доларів. В даний час у країні на імпорті цих товарів спеціалізується близько 30 компаній. В Україні відкриті представництва практично всіх найбільших міжнародних корпорацій: Avon, Oriflame, Schwarzkopf & Henkel, Unilever, Wella AG, Procter & Gamble.

За 2003 p. об»»єм косметичного ринку, згідно даним офіційної статистики, збільшився на 18% у грошовому вираженні і майже на 30% — у кількісному. Цей приріст забезпечувала в основному імпортна продукція.

Також в Україні розвивається ринок декоративної косметики. Основне призначення декоративної косметики — зробити зовнішність людини більш привабливої, підкреслити кращі її риси і замаскувати невеликі дефекти.

Асортимент декоративної косметики представлений на сучасному ринку досить широко, але в основному за рахунок товарів закордонних фірм, постійно обновляється за рахунок новітніх розробок у цій області. До декоративної косметики для шкіри обличчя відноситься пудра та рум’яна.

Всі косметичні товари повинні вироблятися по рецептурах, затвердженим відповідними органами Мінздраву України, і відповідати вимогам нормативних документів. Загальні вимоги, пропоновані до нешкідливості косметичних товарів такі: вони повинні бути корисні і впливати на стан шкіри; безпека всіх інгредієнтів, що вводяться в косметичні засоби; усі вони проходять ретельну перевірку на нешкідливість і ефективність у відповідних лікувальних установах і випускаються в продаж тільки з дозволу органів Санепідемнагляду України; незмінюваність якості протягом гарантійного терміну, стійкість стосовно розвитку мікроорганізмів і окисних процесів. Всі косметичні товари підлягають обов»»язкової сертифікації, при якій неодмінно проводиться експертиза показників безпеки та нешкідливості.

Реалізація ВАТ «ЦУМ» косметичних виробів здійснюється спеціалізованим салоном «Парфумерія», що розташований на третьому поверсі універмагу, в якому реалізуються косметичні вироби близько 20 провідних торгових марок: Anytime, Bourjois, Ives Rocher, Gamier, L»»Oreal, Mary Kay, Max Factor, Maybelline, Nivea, Oriflaime, Orly, Revlon та деяких інших. Загальний асортимент нараховує більше 10000 косметичних товарів.

У 2003 р. загальні обсяги продажу ВАТ «ЦУМ» косметичних виробів склали 471,4 тис. грн., а це на 67,7 тис. грн. або 14,36% більше ніж у 2002 р. В структурі продажу косметичних виробів основне місце займає косметика Max Factor, у 2003 р. її було продано на 81,1 тис. грн., що склало 15,04% від загального обсягу. У 2003 р. значні обсяги продажу були косметики LOreal — 70 тис. грн. або 12,98%, Bourjois – 53,4 тис.грн. або 9,91%.

Косметичних виробів Pupa було реалізовано на 45,6 тис. грн. або 8,46% і за цим показником вона займала 5 місце в структурі продажу.

У 2003 р. спостерігалося зростання продажу за всіма основними торговими марками косметичних виробів, окрім косметики Maybelline, обсяги якої зменшилися на 1,2 тис. грн. або 2,75%, а частка скоротилася із 9,25% до 7,86%.

У 2003 р. найбільше зросли обсяги продажу косметики для обличчя на 17,61 тис. грн. (13,15%) і косметики для волосся на 13,11 тис. грн. (24,39%). Обсяг інших товарних груп також зріс в 2003 році порівняно з 2002 роком. За питомою вагою в структурі асортименту косметики іноземних виробників в ВАТ «ЦУМ» належить косметиці для обличчя.

В 2003 році порівняно з 2002 реалізація декоративної косметики для шкіри обличчя зросла з 24,98 тис. грн. до 30,73 тис. грн., тобто на 5,74 тис. грн. (22,99%). За питомою вагою в загальній структурі реалізації косметики в ВАТ “ЦУМ” косметика для обличчя займає 5,3% та 5,7% відповідно в 2002 та 2003 роках.

Значну роль у вирішенні завдання забезпечення людей товарами, які відповідають їх запитам, відіграє споживча оцінка, оскільки дійсна якість продукції проявляється лише при вживанні і оцінити її повною мірою може тільки споживач.

В магазині ВАТ «ЦУМ» було проведено опитування споживачів за анкетою. За результатами опитування можна зробити висновки: 3,5% опитаних споживачів декоративної косметики купують косметику щотижня,  16,8% — два-три рази в місяць, 21,8% — раз в місяць, 24,8 – раз в два місяці, 20,7 – раз в три місяці та 12,4% — два-три рази на рік.  49,8% споживачів зазвичай купує косметику в магазинах, де є  спеціалізований відділ, 25,8% в супермаркетах, 23,1% у приватних осіб на ринку, 1,3% опитаних стверджують, що не користуються декоративною косметикою. При виборі країни виробника 20,5% споживачів декоративної косметики для шкіри обличчя надають перевагу продукції Франції, 31,2% продукції України, 11,7 – Польщі, 22,6% — Росії. 

За результатами опитування можна зробити висновок, що для 34,9% опитаних при виборі декоративної косметики на їх вибір впливає якість та нешкідливість. На інших покупців впливають такі фактори, як ціна – 28,5% опитаних, торгова марка – 22,2%, покупка під впливом реклами – 8,8%.

62,3% опитаних стверджують, що асортимент та якість декоративної косметики їх задовольняє. Асортимент та якість декоративної косметики не задовольняє 24,9% опитаних. 12,8% стверджують, що потрібно розширити асортимент декоративної косметики в ВАТ “ЦУМ” та підвищувати якість декоративної косметики.

В подальшому потрібно приділити увагу якості косметичних товарів, що реалізуються в ВАТ «ЦУМ». При цьому особливу увагу потрібно приділяти санітарно-гігієнічній безпеці.

 


Список використаної літератури

 

1.     Агбаш В.Л., Елизарова В.Ф., Лойко Д.П. и др. Товароведение непродовольственных товаров. — М.: Экономика, 1989. – 495 с.

2.     Алавердиев И. М. Гибкая система самосертификации и обеспечения качества парфюмерно-косметических товаров. М.: Рикел: Радио­связь, 1996. – 241 с.

3.     Алексеев Н.Е. Товароведение хозяйственных товаров. М., Экономика, 1989.- 268 с.

4.     Андрусевич А. М., Кейфин А. И. Душистые вещества и полупродукты парфюмерно-косметического производства. М.: Агропромиздат, 1990. – 341 с.

5.     Боброва Н. К., Кажанова С. Н. и др. Косметика для всех. М.: Олма-Пресс, 1993. – 147 с.

6.     Войткевич С. А., Хейфиц Л. А. От древних благовоний к современным парфюмерии и косметике. М.: Пищевая промышленность, 1997. – 257 с.

7.     Войцеховская А. Л., Волъфенсон И. И. Косметика сегодня. М.: Химия, 1991. – 314 с.

8.     Гильман Б. А., Омельченко В. В. Качество парфюмерно-косметических товаров. К.: Техника, 1988. – 263 с.

9.     Голубков Е.П. Маркетингові дослідження. Теорія і методологія. К.: АСК, 2000. — 221 с.

10.ГОСТ 27429-87 Изделия парфюмерно-косметические жидкие. Упаков­ка, маркировка, транспортирование и хранение. — М.: Издательство стандартов, 1987. – 7 с. 

11.ГОСТ 28303-89 Изделия косметические. Упаковка, маркировка, транс­портирование и хранение. — М.: Издательство стандартов, 1989. – 6 с. 

12.ГОСТ 28767-90 Изделия декоративной косметики. Общие технические условия. — М.: Издательство стандартов, 1990. – 8 с. 

13.ГОСТ 28768-90 Изделия декоративной косметики порошкообразные и компактные. Общие технические условия. — М.: Издательство стандартов, 1990. – 7 с. 

14.ГОСТ 29188.0-90 Изделия парфюмерно-косметические. Правила при­емки, отбор проб, методы органолептических испытаний. — М.: Издательство стандартов, 1990. – 9 с. 

15.Жук Ю. Т., Жук В. А., Кисляк Н. К., Кушнір М. К., Орлова Н. Я. Теоретичні основи товарознавства: Навч. посіб. для студ. кооп. вищих навч. закладів. — К., 2000. — 336 с.

16.Карпов В. Н. Управление маркетингом // Маркетинг. 1999. № 2. С. 29-42.

17.Каспаров Г. Н, Парфюмерно-косметическое производство. М.: Агропро-миздат, 1989. – 264 с.

18.Квітуча рожа»»2004 // БИЗНЕС №27, 2004. – С.71

19.Косметика: Косметические препараты и теоретические основы современной практики косметики: Пер. с нем. Киев: Выща школа, 1990. – 157 с.

20.Мазаракі А.А., Лігоненко Л.О., Ушакова Н.М. Економіка торговельного підприємства. – К.: Хрещатик, 1999. – 800 с.

21.Мареев Ю. И., Трепелъ В. А., Шмелъкин А. Ф. Товарове­дение хозяйственных товаров. М.: Экономика, 1980. – 341 с.

22.Моисеенко Н.С. Товароведение непродовольственных товаров: Учебное пособие . Часть 1. – Ростов н/Д: Фенікс, 2003. – 344 с.

23.Моисеенко Н.С. Товароведение непродовольственных товаров: Учебное пособие . Часть 2. – Ростов н/Д: Фенікс, 2003. – 288 с.

24.Николаева М. А. Товароведение потребительских товаров. Теоретичес­кие основы. М.: Норма, 1997. – 354 с.

25.Перченкова В.И. Основы товароведения непродовольственных товаров. – М.: Экономика, 1991. – 287 с.

26.Половцева Ф.П. Коммерческая деятельность: Учебник. – М.: ИНФРА-М, 2000. – 248с.

27.Пугачевський Г. Ф., Семак Б. Д. Товарознавство непродовольчих товарів: Підручник для студ. вищ. закл. освіти. — К., 1999. – 261 с.

28.Райт Р. X. Наука о запахах: Пер. с англ. М.: Мир, 1966. – 142 с.

29.Сделайте нам красиво.//БИЗНЕС №38, 2003. – С.41.

30.Справочник товароведа. Непродовольственные товары. М., Экономика, 1990. Т. 2. – 400 с.

31.Товароведение и организация торговли непродоволь­ственными товарамии / Под ред. А. Н. Неверова. М.: 2000. – 264 с.

32.Товарознавство непродовольчих товарів: Навч. посібник для самостійної роботи студ. товарознавчо-комерційного профілю вищих навч. закл. — Л., 2001. – 341 с.

33.Товбин И. М. Производство мыла. М.: Пищевая промышленность, 1976. – 251 с.

34.Толоконников А. Маркетинг парфюмерии и косметических средств.// Деловой мир. 1994. — №5.- С. 10.

35.Торговое дело: экономика, маркетинг, организация: Учебник / Под общ. ред. проф. Л. А. Брагина и проф. Т. П. Данько. — М.: ИНФРА-М, 2002. – 560 с.

36.Уманцев Я. 3. Хозяйственные товары и бытовая химия. Товароведение. М.: Экономика, 1986. – 254 с.

37.Шепелев А.Ф., Печенежская И.А., Ивахненко Т.Е. Товароведение и экспертиза парфюмерно-косметических товаров. – Ростов-на-Дону: «Феникс», 2002. – 224 с.

38.Яковлева Л.А., Кутакова Г.С. Товароведение парфюмерно-косметических товаров: Учебник для вузов. – СПб.: Издательство «Лань», 2001. – 256 с. 

39.http://www.ukrstat.gov.ua/ Офіційний сайт Держкомстату України.


Додатки

 

Додаток А

ШАНОВНІ ПОКУПЦІ ДЕКОРАТИВНОЇ КОСМЕТИКИ !

Звертаємось до Вас за допомогою в проведені дослідження з ме­тою виявлення споживчих переваг щодо асортименту та якості декоративної косметики 

АНКЕТА

 

1. Як часто Ви купуєте декоративну косметику:

1.1 Щотижня

1. 2. Два-три рази на місяць

1.3. Раз в місяць

1.4. Раз в два місяці

1.5 Раз в три місяці                  

1.6. Два-три рази на рік

2. Де Ви, зазвичай, купуєте декоративну косметику?

2.1.  В магазинах, де є спеціалізовані відділи по продажу косметики

2.2. В супермаркетах

2.3. У приватних осіб на ринку

2.4. Не купуємо

3. Декоративній косметиці яких країн-виробників Ви віддаєте перевагу?

3.1. Франція

3.2. Україна

3.3. Польща

3.4. Росія

3.5 Інші країни

3.6. Немає значення

4. Які фактори впливають  на Ваш вибір при купівлі декоративної косметики?

4.1. Якість та нешкідливість

4.2. Ціна

4.3. Торгова марка або фірма-виробик

4.4. Реклама

4.5. Інше (назвіть)

5. Які  марки декоративної косметики Ви купуєте частіше?

5.1. Оріфлейм

5.2. Нівея

5.3. Лореаль

5.4. Інші

6. Чи задовольняє Вас асортимент та якість декоративної косметики?

6.1. Так

6.2. Ні

6.3. Слід розширити асортимент та покращити якість

Ви відносите себе до населенням

1. З високим рівнем прибутку

2. З середнім рівнем прибутку

3. З низьким рівнем прибутку

Місце проживання:

1. Місто

2. Селище міського типу

3. Село.

Дякуємо за участь в анкеті.

Запись опубликована в рубрике Готові курсові роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.