Курсова робота Сучасний стан асортименту засобів боротьби з шкідниками

Зміст

 

Вступ. 3

 

1.Необхідність боротьби з шкідниками. 5

 

2. Хімічний метод боротьби з шкідниками. 6

 

3. Біологічний метод боротьби з шкідниками. 8

 

4. Асортимент засобів боротьби з шкідниками. 12

 

5. Формування структури асортименту засобів боротьби з шкідниками в магазині ЗАТ “Агріматко-Україна”. 20

 

Висновки. 27

 

Список використаних джерел. 30

 

Додатки. 32


Вступ

Ринкові відносини в Україні зумовлюють специфіку діяльності підприємств, умов їх функціонування, оскільки підвищується рівень невизначеності, ризику, посилюється конкуренція, стає необхідністю вміння пристосовуватись до економічної ситуації, яка постійно змінюється.

реалізації

Споживачі впливають на інтереси конкуруючих підприємств за допомогою спеціальних засобів впливу на ринок, що приводить до зниження цін, підвищення якості продукції, розширення її асортименту, збільшення кількості і якості товарів, які споживаються.

Саме тому тема курсової роботи “Сучасний стан асортименту засобів боротьби з шкідниками” є на даний час досить актуальною.

Метою даної курсової роботи є дослідження сучасного стану асортименту засобів боротьби з шкідниками та формування товарного асортименту в магазині та шляхи його удосконалення в сучасних економічних умовах в Україні.

Реалізація поставленої мети здійснювалась шляхом вирішення наступних задач:

— вивчення проблеми необхідності боротьби з шкідниками;

— розгляд хімічних методів боротьби з шкідниками;

— розгляд біологічних методів боротьби з шкідниками;

— вивчення асортименту сучасних засобів боротьби з шкідниками;

— розгляд структури формування асортименту засобів боротьби з шкідниками базового підприємства;

— підведення підсумків.

Предметом дослідження є продаж засобів боротьби з шкідниками в магазині.

Об»»єктом дослідження є  магазин  підприємства ЗАТ “Агрімато-Україна”.

Теоретичною та методологічною основою дослідження є наукові концепції та теоретичні розробки вітчизняних та зарубіжних вчених в області аналізу діяльності підприємств, маркетингу, закони України.

В процесі дослідження використані традиційні способи та засоби економічного аналізу (табличного, порівняння, групування, графічний), обробка матеріалів з використанням персональних ЕОМ.


1.Необхідність боротьби з шкідниками

 

Різні шкідники і хвороби сільськогосподарських рослин щорічно знищують до 1/4 врожаю. До шкідників відносяться багато комах, кліщі, нематоди (мікроскопічні круглі хробаки), молюски, деякі гризуни й окремі види птахів. Найбільш численні і шкідливі з них — комахи (жуки, метелики, мухи, сарана, клопи, тля).[1] Основні ушкодження наносять рослинам личинки. Один із самих ранніх і небезпечних шкідників капусти й інших рослин сімейства капустяних — попелиця , що розмножується найбільше інтенсивно в теплу вологу погоду. Крім того, попелиця переносить вірусні захворювання. Шкодять капусті клопи (капустяний, рапсовий, гірчичний), трипси (цибульний чи тютюновий), теплична білокрилка. Цибульний кореневий кліщ і стеблова нематода цибулі заподіюють шкоду цій культурі як у період вегетації, так і під час збереження. В посушливі роки велику шкоду наносять блішки. Особливо небезпечні вони для сходів і розсади


[1] Визначник шкідників польових культур /Ю.М.Бруннер, О.В.Хухрій, Т.І.Горбач, В.П.Омелюта; За ред. Ю.М.Бруннера. — 2-е вид., випр. і допов. — К.: Урожай, 1987. – С92.

5. Формування структури асортименту засобів боротьби з шкідниками в магазині ЗАТ “Агріматко-Україна”

 

Основні показники фінансово-господарської діяльності ЗАТ “Агріматко-Україна” наведені в табл. 5.1.

Проаналізувавши за табл. 5.1. основні показники магазину ЗАТ “Агріматко-Україна” бачимо, що дохід (виручка від реалізації товарів) даного підприємства у звітному році зріс на 15,85% в порівнянні з минулим. Так, у 2001 році доход від реалізації склав 553,88 тис. грн., що на 15,85% більше ніж у 2000 році. На такий відсоток збільшилася і величина податку на додану вартість.

Негативним є збільшення величини та рівня витрат, пов’язаних з операційною діяльністю підприємства:

— витрати на оплату праці з 1,01 тис. грн. до 1,18 тис. грн., що становить  16,83 %;

— амортизація з 0,02 тис. грн. до 0,06 тис. грн., що становить 200 %;

— інші витрати з 364,83 тис. грн. до 429,78 тис. грн., тобто на 15,82%.

Все це спричинило збільшення чистого прибутку підприємства з 1,6 тис. грн. до 1,97 тис. грн.; показник рентабельності підприємства зріс з 0,335% до 0,356%.

Отже, можна зробити висновок, що основні показники фінансово-господарської діяльності  ЗАТ “Агріматко-Україна” зазнали позитивних змін у звітному році порівняно з 2000 роком. В зв’язку з цим діяльність підприємства в подальшому повинна бути направлена на пошук нових рішень, що дадуть змогу підвищити рівень отримання доходів. Схематично динаміка основних показників наведена у вигляді діаграми на рис. 5.1.


Велика роль асортиментної політики магазину ЗАТ “Агріматко-Україна” в конкурентному суперництві. Чим більше в продажі товарів різних найменувань, що задовольняють потреби покупців, тим сильніше конкурентні позиції магазину ЗАТ “Агріматко-Україна” в ринковій торгівлі. Торговому асортименту наявне таке поняття, як збалансованість. Збалансованим є асортимент, що сполучить різні види і різновиди товарів у групі і різні групи товарів у роздрібній торговій пропозиції. Товарний асортимент формується на основі попиту і призначення цільових ринків товарів. Попит покупців і асортиментна номенклатура взаємозалежні. Зміни в попиті супроводжуються змінами в асортименті і відбиваються на його збалансованості.


Висновки

 

До шкідників відносяться багато комах, кліщі, нематоди (мікроскопічні круглі хробаки), молюски, деякі гризуни й окремі види птахів. Найбільш численні і шкідливі з них — комахи (жуки, метелики, мухи, сарана, клопи, тля). Основні ушкодження наносять рослинам личинки. Один із самих ранніх і небезпечних шкідників капусти й інших рослин сімейства капустяних — попелиця , що розмножується найбільше інтенсивно в теплу вологу погоду.

Хімічний метод боротьби — це основний метод боротьби зі шкідниками овочевих культур і картоплі. Однак його часте застосування сприяє нагромадженню шкідливих речовин у продукції, погіршенню санітарно-гігієнічних умов ґрунту, підвищеної загибелі бджіл і інших корисних комах, а також до погрози забруднення отрутохімікатами ґрунтів і водних джерел.

Застосовувати хімічні засоби захисту рослин потрібно дуже вміло й обережно. Варто витримувати необхідні терміни з моменту застосування препарату до вживання плодів і овочів у їжу. Це особливо важливо, тому що люди на садовій ділянці безпосередньо контактують з обробленими хімічними препаратами рослинами і часто пробують різні плоди прямоз грядки чи куща. Тому використання хімічних засобів захисту рослин варто обмежити до мінімуму. Крім того, бажано використовувати малотоксичні препарати (виключати хімічні засоби I і II класів токсичності).

Біологічний захист — це використання різних організмів-ентомофагів для боротьби зі шкідниками рослин. У якості ентомофагів застосовуються бактерії, гриби, віруси, найпростіші, круглі хробаки, риби, птахи, ссавці і найчастіше комахи.

Проти шкідників сільськогосподарських рослин використовують і мікроорганізми — збудники хвороб (бактерії, гриби, віруси), наприклад бактеріальний препарат ентобактерин. З його допомогою можна успішно боротися майже з усіма гусеницями метеликів, що ушкоджують листя плодово-ягідних і овочевих рослин.

Для деяких видів шкідників створені спеціальні синтетичні речовини. Особливо ефективні принади, що базуються на залученні самців і самок. Вони знаходять практичне застосування в пастках для винищування шкідливих комах. Важливу роль у захисті рослин від комах-шкідників відіграють комахоїдні птахи, наприклад синиці, мухоловки, шпаки.

Якщо в саду багато божих корівок, мух-журчалок, наїзників, жужелиць і інших корисних комах, можна не боятися навали попелиць, червців, совок, кліщів і інших шкідників. Для залучення корисних комах потрібно вирощувати на ділянці кріп, кіндзу, крес-салат, насінники цибулі, моркви, петрушки, селери, рослини-нектароноси. Для залучення в сади синиць, шпаків, мухоловок, трясогузок і інших птахів улаштовуйте штучнігнізда — шпаківні, дуплянки. Для цього підійде жива огорожа з добре розгалужених чагарників.

Дохід (виручка від реалізації товарів) ЗАТ “Агріматко-Україна” у звітному році зріс на 15,85% в порівнянні з минулим. Так, у 2001 році доход від реалізації склав 553,88 тис. грн., що на 15,85% більше ніж у 2000 році. На такий відсоток збільшилася і величина податку на додану вартість.

Негативним є збільшення величини та рівня витрат, пов’язаних з операційною діяльністю підприємства:

— витрати на оплату праці з 1,01 тис. грн. до 1,18 тис. грн., що становить  16,83 %;

— амортизація з 0,02 тис. грн. до 0,06 тис. грн., що становить 200 %;

— інші витрати з 364,83 тис. грн. до 429,78 тис. грн., тобто на 15,82%.

Все це спричинило збільшення чистого прибутку підприємства з 1,6 тис. грн. до 1,97 тис. грн.; показник рентабельності підприємства зріс з 0,335% до 0,356%.

Отже, можна зробити висновок, що основні показники фінансово-господарської діяльності  ЗАТ “Агріматко-Україна” зазнали позитивних змін у звітному році порівняно з 2000 роком. В зв’язку з цим діяльність підприємства в подальшому повинна бути направлена на пошук нових рішень, що дадуть змогу підвищити рівень отримання доходів.

Дохід (виручка) від реалізації магазину зросла на 757,6 тис. грн. (15,85%). Зростання відбулося головним чином за рахунок таких засобів боротьби з шкідниками, як фоксим, бензофосфат, битоксибацилін, інші групи засобів вплинули в меншій мірі.

Структура асортименту в магазині ЗАТ “Агріматко-Україна” повинна  формуватися під впливом наступних основних факторів:

наявність платоспроможного попиту на товар;

кон’юнктура споживчого ринку;

наявність пропозиції даного товару з боку виробників.

Велика роль асортиментної політики магазину ЗАТ “Агріматко-Україна” в конкурентному суперництві. Чим більше в продажі товарів різних найменувань, що задовольняють потреби покупців, тим сильніше конкурентні позиції магазину ЗАТ “Агріматко-Україна” в ринковій торгівлі. Торговому асортименту наявне таке поняття, як збалансованість. Збалансованим є асортимент, що сполучить різні види і різновиди товарів у групі і різні групи товарів у роздрібній торговій пропозиції. Товарний асортимент формується на основі попиту і призначення цільових ринків товарів. Попит покупців і асортиментна номенклатура взаємозалежні. Зміни в попиті супроводжуються змінами в асортименті і відбиваються на його збалансованості.


Список використаних джерел

 

1.       Закон України “Про захист рослин”// Відомості Верховної Ради, 1998, N 50-51, ст.310

2.       Агбаш В.Л., Елизарова В.Ф., Лойко Д.П. и др. Товароведение непродовольственных товаров. — М.: Экономика, 1989. – 495 с.

3.       Азгальдов Г.Г. Теория и практика оценки качества товаров. М.: Экономика, 1982. – 424с.

4.       Альбом: вредители и болезни полевых культур //И.М. Беляев, М.В. Горленко, Ю.Т. Дьяков, С.Н. Лекомцева, Г.Д. Успенская — М., Россельхозиздат, 1973. — 231 с.

5.       Афанасьев М.П. Маркетинг. Стратегия и практика фирмы. М.: Финстатинформ, 1995-120 с.

6.       Бруннер Ю.М. Визначник основних шкідників цукрових буряків. — К.: Урожай, 1975. 64 с.

7.       Ванек Г., Корчагин В.Н., Тер-Симонян Л.Г. Атлас болезней и вредителей плодовых, ягодных, овощных культур и винограда — М., Агропромиздат, 1989.

8.       Васильев В.П., Лившиц И.З. Вредители плодовых культур. — М.: Колос, 1984. — 400 с.

9.       Визначник шкідників польових культур /Ю.М.Бруннер, О.В.Хухрій, Т.І.Горбач, В.П.Омелюта; За ред. Ю.М.Бруннера. — 2-е вид., випр. і допов. — К.: Урожай, 1987. — 128 с.: іл.

10.   Власова В.М.,  Волков Д.М.  и  др.  Основы  предпринимательской деятельности. М.: Финансы и статистика, 1994. – 357с.

11.   Вредители сельскохозяйственных культур и лесных насаждений: В 3 т. /Под общ. ред. В.П.Васильева. — К.: Урожай, 1987 — 1989. — Т.1. — 1987. — 440 с.; Т.2. — 1988. — 576 с.; Т.3. — 1989. — 408 с.

12.   Габович   Р.Д..   Припутана   Л.С.   Гигиенические   основы   охраны продуктов питания от вредных химических веществ. К.: Здоров»»я, 1987. – 394с.

13.   Герчикова И.Н. Маркетинг и международное коммерческое дело. М: Внешторгиздат, 1990. — 264 с.

14.   Голубков ЕЛ., Голубкова Е.Н., Секерин В.Д. Маркетинг выбор лучшего решения. М.: Экономика, 1993. — 221 с.

15.   Довідник із захисту рослин //Л.І.Бублик, Г.І.Васечко, В.П.Васильєв та ін.; за ред. М.П.Лісового. — К., Урожай, 1999. — 744с.

16.   Довідник по захисту польових культур /В.П.Васильєв, М.П.Лісовий, І.В.Василовський та ін.; За ред. В.П.Васильєва та М.П.Лісового. — 2-е вид., пепероб. і допов. — К.: Урожай, 1993. — 224 с.

17.   Долинская М.Г., Соловьев И.А. Маркетинг и конкурентоспособность промышленной продукции. М.: Изд. стандартов., 2000. – 324с.

18.   Доценко В.А., Бондарев Г.И. Мартинчик А.А. Организация лечебно-профилактического питания. Л.: Медицина, 1987. — 412с.

19.   Дурович А.П. Маркетинг в предпринимательской деятельности. -Минск: НПЖ “Финансы, учет, аудит”, 1997 — 463 с.

20.   Єрмоленко В.М. Атлас комах-шкідників польових культур. — К.: Урожай, 1984. — 128 с.

21.   Завьялов П.С., Демидов В.Е. Формула успеха: маркетинг. — М. : Международные отношения, 1999 — 416 с.

22.   Кафаров В.В. Моделирование и системный анализ биохимических производств. М.: Химия, 1985. – 274 с.

23.   Котлер Ф. Основы маркетинга: Пер. с англ. -М. : Прогресс, 2000 — 736 с.

24.   Малиновський Б..Тема №1: все тече, крiм хорошої сантехнiки. Галицькі контракти. 2001, №26. – С. 10-15.

25.   Никсон Ф. Роль руководства предприятия в обеспечении качества и надежности. М.: Изд-во стандартов, 1990. – 286с.

26.   Переколина Н.С. Качество в системе маркетинга. М: Система, 1992. – 384с.

27.   Перелік пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні. Офіційне видання. — К., Юнівест маркетинг, 2001.

28.   Савицкая Г. В. Анализ хозяйственной деятельности предприятия: Учеб. пособие. — Минск: ООО «Новое знание», 2001. — 688 с.

29.   Теплов В.И. Комерческое товароведение: Учебник. – М.: Дашков и К, 2000. – 620 с.

30.   Шкідники багаторічніх насаджень: Практикум/М.Б. Рубан, Я.М. Гадзило, М.Д. Євтушенко та ін.; За ред. М.Б. Рубана.-К.: Урожай, 1999.-272 с.

31.   Шкідники польових культур: Практикум/М.Б. Рубан, С.І. Антонюк, О.І. Гончаренко та ін.; за ред. М.Б. Рубан.-К.: Урожай, 1996.-232 с.

 


Додатки

Додаток 1

 

Додаток

до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 25

 

ФІНАНСОВИЙ ЗВІТ

суб»»єкта малого підприємництва

 

 

КОДИ

 

Дата (рік, місяць, число)

 

 

|     | 01

 

 

Підприємство  ЗАТ “Агріматко-Україна”

 

за ЄДРПОУ

 

 

 

Територія

 

за КОАТУУ

 

Форма власності

 

за КФВ

 

Орган державного управління

 

за СПОДУ

 

Галузь

 

за ЗКГНГ

 

Вид економічної діяльності

 

за КВЕД

 

Середньооблікова чисельність

 

Контрольна сума

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

Адреса    вул. Урицького, 25

 

 

 

 

1. Баланс на ______1 січня________ 2002 р.

 

Форма N 1-м

 

Код за ДКУД

 

1801006

 

 

 

Актив

 

Код

рядка

 

На початок звітного року

 

На кінець звітного періоду

 

1

 

2

 

3

 

4

 

I. Необоротні активи

 

 

 

 

Незавершене будівництво

 

020

 

 

 

Основні засоби:

 

 

 

 

залишкова вартість

 

030

 

  3,40

 

3,80

 

первісна вартість

 

031

 

  3,60

 

4,40

 

знос

 

032

 

  0,20

 

 0,60

 

Довгострокові фінансові інвестиції

 

040

 

 

 

Інші необоротні активи

 

070

 

 

 

Усього за розділом I

 

080

 

  3,40

 

  3,80

 

II. Оборотні активи

 

 

 

 

Виробничі запаси

 

100

 

  35,00

 

  29,80

 

Готова продукція

 

130

 

 

 

Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги:

 

 

 

 

чиста реалізаційна вартість

 

160

 

 

23,60

 

первісна вартість

 

161

 

 

23,60

 

резерв сумнівних боргів

 

162

 

 

 

Дебіторська заборгованість за розрахунками з бюджетом

 

170

 

 

 

Інша поточна дебіторська заборгованість

 

210

 

 

 

Поточні фінансові інвестиції

 

220

 

 

 

Грошові кошти та їх еквіваленти:

 

 

 

 

в національній валюті

 

230

 

  0,90

 

  9,90

 

в іноземній валюті

 

240

 

 

 

Інші оборотні активи

 

250

 

 

 

Усього за розділом II

 

260

 

  35,90

 

  63,30

 

III. Витрати майбутніх періодів

 

270

 

 

 

Баланс

 

280

 

  39,30

 

  67,10

 

 

 

Пасив

 

Код рядка

 

На початок звітного року

 

На кінець звітного періоду

 

1

 

2

 

3

 

4

 

I. Власний капітал

 

 

 

 

Статутний капітал

 

300

 

16,90

 

  16,90

 

Додатковий капітал

 

320

 

 

 

Резервний капітал

 

340

 

 

 

Нерозподілений прибуток (непокритий збиток)

 

350

 

  16,70

 

23,10

 

Неоплачений капітал

 

360

 

(             )

 

(             )

 

Усього за розділом I

 

380

 

  33,60

 

  40,00

 

II. Забезпечення наступних витрат і цільове фінансування

 

430

 

 

 

III. Довгострокові зобов»»язання

 

480

 

 

 

IV. Поточні зобов»»язання

 

 

 

 

Короткострокові кредити банків

 

500

 

 

 

Поточна заборгованість за довгостроковими зобов»»язаннями

 

510

 

 

 

Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги

 

530

 

  3,50

 

  19,30

 

Поточні зобов»»язання за розрахунками:

 

 

 

 

з бюджетом

 

550

 

  0,8

 

  3,50

 

зі страхування

 

570

 

  0,4

 

  4,20

 

з оплати праці

 

580

 

  1,0

 

  3,40

 

Інші поточні зобов»»язання

 

610

 

 

 

Усього за розділом IV

 

620

 

  5,7

 

  27,10

 

V. Доходи майбутніх періодів

 

630

 

 

 

Баланс

 

640

 

 39,30

 

 67,10

 

 


 

 

Продовження додатка

(у редакції наказу Міністерства фінансів України

від 24 лютого 2001 р. N 101)

 

 

 

 

 

2. Звіт про фінансові результати

за ___рік_____ 2001 р.

 

Форма N 2-м

Код за ДКУД

 

 

1801007

 

 

 

Стаття

 

Код рядка

 

За звітний період

 

За аналогічний період попереднього року

 

1

 

2

 

3

 

4

 

Дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)

 

010

 

553,88

 

  478,12

 

Непрямі податки та інші вирахування з доходу

 

020

 

(  92,31  )

 

(  79,687  )

 

Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)

(010-020)

 

030

 

 461,57

 

 398,43

 

Інші операційні доходи

 

040

 

 0,02

 

0,015

 

Інші звичайні доходи

 

050

 

 

 

Надзвичайні доходи

 

060

 

 

 

Разом чисті доходи (030 + 040 + 050 + 060)

 

070

 

  461,59

 

  398,45

 

Збільшення (зменшення) залишків незавершеного виробництва і готової продукції

 

080

 

 

 

Матеріальні затрати

 

090

 

(    )

 

(     )

 

Витрати на оплату праці

 

100

 

(   1,18  )

 

(  1,01  )

 

Відрахування на соціальні заходи

 

110

 

(   0,46  )

 

(  0,37 )

 

Амортизація

 

120

 

(  0,06 )

 

(  0,02 )

 

Інші операційні витрати

 

130

 

(  27,29  )

 

(  30,01 )

 

у тому числі

 

131

 

(          )

 

(          )

 

 

140

 

(    429,78    )

 

( 364,83  )

 

Інші звичайні витрати

 

150

 

(          )

 

(          )

 

Надзвичайні витрати

 

160

 

(          )

 

(          )

 

Податок на прибуток

 

170

 

(   0,85  )

 

( 0,61 )

 

Разом витрати (090 + 100 + 110+ 120 + 130 + 140 + 150 ± 080+ 160 + 170)

 

180

 

(  459,62  )

 

(  396,85  )

 

Чистий прибуток (збиток) (070 — 180)

 

190

 

  1,97

 

1,60

 

 

Запись опубликована в рубрике Готові курсові роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.