Дипломна робота Управління ефективністю імпорту на підприємстві

Зміст

 

Вступ. 3

 

Розділ 1. Теоретико-методичні основи управління ефективністю імпортних операцій. 6

1.1. Поняття економічної ефективності імпорту та показники що її визначають  6

1.2. Фактори що впливають на ефективність імпорту. 22

1.3. Методика визначення ефективності імпорту. 35

 

Розділ 2. Дослідження ефективності імпорту в діяльності підприємства ТОВ “Електрон-прибор”. 45

2.1. Аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства. 45

2.2. Визначення ефективності імпорту підприємства. 56

2.3. Дослідження факторного впливу на ефективність імпорту. 66

 

Розділ 3. Шляхи вдосконалення управління ефективністю імпорту підприємства ТОВ “Електрон-прибор”. 74

3.1. Визначення резервів підвищення ефективності імпорту підприємства ТОВ “Електрон-прибор”. 74

3.2. Оптимізація ефективності імпорту підприємства. 90

3.3. Визначення стратегічних напрямків розвитку ЗЕД  підприємства. 106

 

Висновки та пропозиції117

 

Список використаних джерел. 124

 

Додатки. 133


Вступ

 

Розвиток ринкових відносин в Україні зумовлює діяльність підприємств, умов їх функціонування на ринку. Тому підприємствам для того, щоб вижити, необхідно правильно визначати свою стратегію та тактику поведінки на ринку та систематично проводити управління зовнішньоекономічною діяльністю.

Зовнішньоекономічна діяльність завжди була і залишається важливою складовою суспільного розвитку України, незважаючи на зміни в політичній ситуації, економічній кон»юнктурі та правовому середовищі країни.

Роль її посилюється з часу набуття незалежності українською державою, яка намагається зайняти гідне місце в міжнародних економічних інтеграційних процесах. За таких умов входження кожної країни у наступне тисячоліття вимагає проведення відповідних політичних, економічних та соціальних реформ, які стануть у майбутньому запорукою плідного співробітництва у міжнародному масштабі.

Новий етап входження у світове господарство вимагає істотних зусиль як від окремих підприємств, так і від держави в цілому, від чого, зрештою, буде залежати не тільки динаміка зовнішньої торгівлі, а насамперед, можливість подальшого економічного та соціального розвитку держави як органічної підсистеми світової економіки.

На шляху інтеграції України в європейські й міжнародні структури допущено чимало прикрих прорахунків. Без сумніву, є об»єктивні причини цього, проте зрозуміло одне — відсутність, особливо в регіонах, висококваліфікованих фахівців із зовнішньоекономічної діяльності перешкоджає просуванню нашої країни до цивілізованого співтовариства.

Останнім часом ця проблема є досить відчутною, що пояснюється новими ринковими вимогами фахової спеціалізації та досвіду управління зовнішньоекономічною діяльністю у сучасних умовах.

Велике значення для забезпечення ефективності діяльності підприємства мають вплив багато факторів. Від їх якості, вартості, технічного рівня, ефективності використання багато в чому залежить кінцеві результати діяльності підприємства: випуск продукції, її собівартість, прибуток, рентабельність, стійкість фінансового становища.

Встановлення ринкових умов зумовлює потребу підвищення ефективності діяльності підприємства. Підвищення ефективності від імпортних операцій під­приємств є одним з основних питань у період переходу до ринкових відносин. Від вирішення цієї проблеми залежить фінансовий стан підприємства, конкурентоспроможність його товарів на ринку.

Питання ефективності імпорту не в повній мірі висвітлено в сучасній літературі.

Саме тому тема дипломної роботи “Управління ефективністю імпорту на підприємстві” є досить актуальною.

Метою даної роботи є розробка напрямків щодо удосконалення ефективності зовнішньоекономічної діяльності підприємства в сучасних економічних умовах в Україні.

Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання:

— розкрити сутність економічної ефективності імпорту;

          — визначити поняття економічної ефективності імпорту та показники що її визначають;

— розглянути фактори що впливають на ефективність імпорту;

— розглянути методику визначення ефективності імпорту;

— провести аналіз фінансово-господарського діяльності підприємства;

— визначити ефективність імпорту підприємства;

— провести дослідження факторного впливу на ефективність імпорту;

— розглянути шляхи вдосконалення управління ефективністю імпорту підприємства;

— узагальнити результати роботи.

Предметом дослідження є результати зовнішньоекономічної діяльності базового підприємства.

Об’єктом було обрано підприємство ТОВ “Електрон-прибор”. В роботі використані дані його фінансової звітності за 2005-2006 рр.

Теоретичну основу дослідження питань склали закони України, постанови, наукові праці зарубіжних та вітчизняних вчених, таких як Бутинець Ф.Ф., Кириченко О.А.,  Криницький Р.І., Лахтіонова Л. А., Лушкин В. А., Пономарьов В. Д.,  Ялдин І.В., Ачкасов А. Е., Носова С. С., Савицька Г.П., Шеремет А. Д., Сайфулін Р. С. та інших.

Дипломна робота складається з вступу, трьох розділів та висновків.

В першому розділі розкрито сутність економічної ефективності імпорту: поняття економічної ефективності імпорту та показники що її визначають; фактори що впливають на ефективність імпорту; методика визначення ефективності імпорту.

В другому розділі проведено аналіз ефективності імпорту ТОВ “Електрон-прибор”: проведено аналіз фінансово-господарського діяльності підприємства; визначено ефективність імпорту підприємства; проведено дослідження факторного впливу на ефективність імпорту.

В третьому розділі розглянуто шляхи вдосконалення управління ефективністю імпорту підприємства: визначено резерви підвищення ефективності імпорту підприємства; проведено оптимізацію ефективності імпорту підприємства; визначено стратегічні напрямки розвитку ЗЕД підприємства.

 


Розділ 1. Теоретико-методичні основи управління ефективністю імпортних операцій

 

1.1. Поняття економічної ефективності імпорту та показники що її визначають

 

Зовнішньоекономічна діяльність – це діяльність суб’єктів господарської діяльності України та іноземних суб’єктів господарської діяльності, що побудована на взаємовідносинах між ними і здійснюється як на території нашої держави, так і за її межами.

Зовнішньоекономічна діяльність в Україні регламентується Законом України «Про зовнішньоекономічну діяльність» та міжнародними договорами з окремими країнами. Вона пов’язана з виробництвом та обміном матеріальних і нематеріальних благ, що виступають у формі товару [4, c. 16].

Суб’єкти господарської діяльності України та іноземні суб’єкти господарської діяльності у здійсненні зовнішньоекономічної діяльності керуються такими принципами:

— суверенітету народу України у здійсненні зовнішньоекономічної діяльності;

— свободи зовнішньоекономічного підприємництва;

— юридичної рівноправності та недискримінації;

— верховенства законів;

— захисту інтересів суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, які полягають у тому, що Україна є державою;

— еквівалентного обміну, недопущення демпінгу при ввезенні та вивезенні товарів.

….

Система показників ефективності виробництва (діяльності), що її побудовано на підставі зазначених принципів, має включати кілька груп: 1) узагальнюючі показники ефективності виробництва (діяль­ності); 2) показники ефективності використання праці (персона­лу); 3) показники ефективності використання виробничих (основ­них та оборотних) фондів; 4) показники ефективності використан­ня фінансових коштів (оборотних коштів та інвестицій).

Ефективність як економічна категорія відображає економічні стосунки, пов’язані з покращенням використання ресурсів і зниження сукупних витрат живої та уречевлювальної праці для досягнення найбільших результатів і визначається об’єктивно діючим законом економії робочого часу.

Ефективність імпортувигідність імпорту, оцінювана відношенням вартості імпортного товару, реалізованого на внутрішньому ринку по внутрішнім цінам, до їх вартості в зовнішньоторговельних цінах.

При оцінці ефективності імпорту на рівні всієї економіки розраховуються три типи показників: показники валютної (порівняльної) ефективності; показник абсолютної ефективності; показники економічного ефекту від імпорту.


1.2. Фактори що впливають на ефективність імпорту

 

На ефективність імпорту підприємства впливають зовнішні та внутрішні фактори [42, c. 251].

Фактори зовнішнього середовища, що впливають на діяльність підприємства можна поділити на прямі та непрямі.

Під взаємозв»язком факторів зовнішнього середовища розуміється рівень сили, з яким зміна одного фактора впливає на інші фактори. Так само, як зміна будь-який внутрішньої перемінної може позначатися на інші, зміна одного фактора оточення може обумовлювати зміна інших.

Якщо говорити про число зовнішніх факторів, на які організація змушена реагувати, то якщо на неї давлять державні установи, часте переукладання договорів із профспілками, кілька зацікавлених груп впливу, численні конкуренти і прискорені технологічні зміни, можна затверджувати, що ця організація знаходиться в більш складному оточенні, ніж, організація, заклопотана діями всього декількох постачальників, декількох конкурентів, при відсутності профспілок і уповільненій зміні технології. Подібним чином, коли мова йде про розмаїтість факторів, організація, що використовує усього кілька вихідних матеріалів, декількох фахівців і ведуча справи усього з декількома фірмами своєї країни, повинна вважати умови забезпечення менш складними, ніж організація, у якого ці параметри інші. По показнику розмаїтості факторів у більш складних умовах буде знаходитися організація, що використовує численні і різні технології, що перетерплюють більш швидкий розвиток, чим організація, який усе це не стосується.

Отже, при проведенні аналізу імпортних операцій підприємства оцінюють виконання плану поставок по імпорту в розрізі основних країн-постачальників, визначають відсоток виконання плану. При визначенні економічної ефективності імпортної діяльності підприємства доцільно виділити дві групи показників: показники ефективності імпорту товарів виробничого призначення; показники ефективності імпорту товарів народного споживання. Визначення економічної ефективності та ефекту імпортної діяльності підприємства можна проводити у наступній послідовності: розрахунок беззбиткової зовнішньоторговельної ціни імпортного товару народного споживання відповідно до базисних умов постачання (при відомій його внутрішній вартості); розрахунок мінімально допустимої вартісної оцінки імпортного товару народного споживання (при відомій зовнішньоторговельній ціні відповідно до базисних умов постачання); розрахунок економічного ефекту імпорту товару народного споживання; розрахунок економічної ефективності імпорту товару народного споживання; розрахунок економічної ефективності імпорту товарів виробничого призначення. При розрахунку показників ефективності імпорту товарів народного споживання необхідно враховувати наступні фактори: ціну на імпортну продукцію зовнішньоторговельних операторів зафіксовану в українській валюті; ціну за імпортну продукцію зовнішньоторговельних операторів зафіксовану у валюті експортера або третіх країн; ціну за імпортну продукцію зовнішньоторговельних операторів зафіксовану у валюті експортера або третіх країн, оплата якої здійснюється шляхом комерційного кредиту. В даний час прийняті наступні основні показники ефективності імпорту: комерційна (фінансова) ефективність, що враховує фінансові наслідки здійснення проекту для його безпосередніх учасників; бюджетна ефективність, що установлює фінансові наслідки реалізації проекту для державного чи місцевого бюджету; народногосподарська економічна ефективність, що враховує витрати і результати в зв»язку зі здійсненням проекту, що виходять за межі фінансових інтересів учасників інноваційного проекту.

Розділ 2. Дослідження ефективності імпорту в діяльності підприємства ТОВ “Електрон-прибор”

 

2.1. Аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства

 

Підприємство ТОВ “Електрон-прибор” займається розробкою та торгівлею електро-опалювальним обладнанням. ТОВ “Електрон-прибор” знаходиться за адресою м. Київ вул. Салютна, 28.

Всі основні положення функціонування підприємства зафіксовані в Статуті.  Товариством з обмеженою відповідальністю визнається товариство, що має статутний фонд, розділений  на  частки,  розмір яких визначається установчими документами. Учасники  товариства  несуть  відповідальність в межах їх вкладів. У випадках, передбачених установчими  документами,  учасники, які не повністю  внесли  вклади,  відповідають  за  зобов»язаннями товариства також у межах невнесеної частини вкладу.

Як показують результати аналізу, прибутковість реалізації в 2006 році зростає, також зростає прибутковість оборотного капіталу за рахунок збільшення чистого прибутку підприємства. Рівень прибутковості загального капіталу зменшився в 2006 році 0,0638 порівняно з 2005 роком за рахунок збільшення суми капіталу в більшій мірі ніж зріс чистий прибуток.

Отже, можна зробити висновок, що основні показники фінансово-господарської діяльності ТОВ “Електрон-прибор” зазнали позитивних змін у 2006 році порівняно з 2005 роком. В зв’язку з цим діяльність підприємства в подальшому повинна бути також направлена на пошук найбільш ефективних форм і методів співпраці з діловими партнерами по забезпеченню її рентабельності.

В структурі кредиторської забор­гованості відбулися суттєві зміни. Так, якщо на початок року найбільшу питому вагу (69,33%) скла­дав борг за товари, роботи і послуги і в складі кредиторської забор­гованості виділялися розрахунки з бюджетом (6,23%), з страху­вання (1,58%), з оплати праці (8,04%). Найбільшу питому вагу на 1.01.2007 р. має заборгованість за товари, роботи і послуги (47,91%). В складі кредиторської заборгованості виді­ляються розрахунки з учасниками (32,69%), з бюджетом (6,79%), з оплати праці (10,30%) та з учасниками (32,69%).

За звітний період кредиторська заборгованість зменшилася на 42,7 тис. грн., або на 24,16%, що позитивно характеризує підприємство. На це вплинуло зниження кредиторської заборгованості ТОВ “Електрон-прибор” за товари, роботи та послуги.  Кредиторська заборгованість ТОВ “Електрон-прибор” за товари, роботи та послуги утворилася за рахунок невчасної сплати коштів закордонним постачальникам продукції. Прибутковість реалізації в 2006 році зростає, також зростає прибутковість оборотного капіталу за рахунок збільшення чистого прибутку підприємства.

 


2.2. Визначення ефективності імпорту підприємства

 

Підприємство ТОВ “Електрон-прибор” здійснює зовнішньоекономічну діяльність. Підприємство ТОВ “Електрон-прибор” здійснює операції з імпорту:

— придбання товарно-матеріальних цінностей від іноземних постачальників на умовах комерційного кредиту;

— ввезення товарно-матеріальних цінностей або отримання послуг в порядку бартерних угод;

— ввезення товарів в рахунок централізованих імпортних закупок;

— придбання товарно-матеріальних цінностей та послуг з оплатою готівкою;

— отримання товарно-матеріальних цінностей та послуг в якості безоплатної допомоги.

ТОВ “Електрон-прибор” здійснює самостійний імпорт товарів. Передумовою здійснення імпортних операцій є проведення переговорів з іноземним контрагентом та укладання імпортного контракту.

Отже, ТОВ “Електрон-прибор” здійснює самостійний імпорт товарів. Передумовою здійснення імпортних операцій є проведення переговорів з іноземним контрагентом та укладання імпортного контракту. Підприємство ТОВ “Електрон-прибор” здійснює оптовий та роздрібний продаж імпортованих товарів. Важливе значення в діяльності  ТОВ “Електрон-прибор” займає визначення ефективності імпорту.

Обсяг імпорту в 2006 році зріс порівняно з 2005 роком на 17,86 тис. грн. (2,42%). Це сталося за рахунок збільшення обсягу імпорту з Кореї на 0,7 тис. грн. (0,56%); Китаю на 4,1 тис. грн. (3,68%), Німеччини на 4 тис. грн. (3,03%), Франції на 2,1 тис. грн. (1,21%), Чехії на 3 тис. грн. (2,47%) та інших країн на 3,96 тис. грн. (5,31%). 

Обсяг імпорту в 2006 році зріс порівняно з 2005 роком на 17,86 тис. грн. (2,42%). Це сталося за рахунок збільшення обсягу імпорту нагрівальних елементів для підлоги; радіаторних нагрівачів та кондиціонерів відповідно на 4,22 тис. грн. (2,05%), 4,51 тис. грн. (11,23%) та 19,17 тис. грн. (15,86). В той же час зменшився обсяг постачань матеріалів для підлоги, напільних нагрівачів, інших нагрівальних приладів відповідно на 1,1 тис. грн. (0,52%), 3,97 тис. грн. (13,714%) та 4,97 тис. грн. (3,76%).

В 2005 році в структурі обсягу імпорту ТОВ “Електрон-прибор” відбулися незначні зміни. В 2005 році зросла питома вага в загальному обсязі радіаторних нагрівачів та кондиціонерів відповідно на 0,47% та 2,15%. В той же час зменшилася питома вага інших товарних груп.


2.3. Дослідження факторного впливу на ефективність імпорту

 

На ефективність імпорту на підприємстві ТОВ “Електрон-прибор” впливає ряд факторів.

До чинників, що впливають на прибуток, що ТОВ “Електрон-прибор” отримує від імпорту, належать зміни:

— ціни на реалізовані товари;

— обсягів реалізації товарів;

— структури реалізованих товарів;

— собівартості товарів. 

Прибуток від реалізації імпортних товарів в цілому по підприємству залежить від чотирьох факторів: обсягу реалізації товарів (VPП); структури (УДі); собівартості (Сі) та рівня середньореалізаційних цін (Ці).

Обсяг реалізації товарів може здійснювати позитивний чи негативний вплив на суму прибутку ТОВ “Електрон-прибор”. Збільшення обсягу продаж рентабельних товарів призводить до про­порційного збільшення прибутку. Якщо ж товар є збитковим, то при збільшенні обсягу реалізації відбувається зменшення суми прибутку.

Структура товарів може впливати як позитивно, так і негативно на суму прибутку. Якщо збільшиться частка більш рентабельних видів товарів в загальному обсязі її реалізації, то сума прибутку зросте і, навпаки, при збільшенні питомої ваги низькорентабельної чи збиткової продукції загальна сума прибутку зменшиться.

Собівартість товарів і прибуток знаходяться в обернено пропорційній залежності: зниження собівартості приводить до відповідного росту суми прибутку, і навпаки.

Зміна рівня середньореалізаційних цін і величинаприбуткузнаходяться в прямо пропорційній залежності: при збільшенні рівня цін сума прибутку зростає, і навпаки.

В 2005 році в структурі обсягу імпорту ТОВ “Електрон-прибор” відбулися незначні зміни. В 2005 році зросла питома вага в загальному обсязі радіаторних нагрівачів та кондиціонерів відповідно на 0,47% та 2,15%. В той же час зменшилася питома вага інших товарних груп.

До чинників, що впливають на прибуток, що ТОВ “Електрон-прибор” отримує від імпорту, належать зміни: ціни на реалізовані товари; обсягів реалізації товарів; структури реалізованих товарів; собівартості товарів.  В 2005 ТОВ “Електрон-прибор” отримало чистого прибутку за рахунок здійснення зовнішньоекономічних операцій 28,56 тис. грн., рентабельність реалізації при цьому складала відповідно 3,86%. В 2006 році за рахунок збільшення виручки від реалізації на 17,86 тис. грн. та зменшення витрат вдалося отримати чистого прибутку 55,91 тис. грн. При цьому рентабельність реалізації зросла на 3,46% і становить 7,33%. В 2006 році прибуток зріс порівняно з 2005 на 26,91 тис. грн., за рахунок збільшення обсягу продаж зріс на 1,1 тис. грн.,  за рахунок зміни питомої ваги послуг зріс на 3,46 тис. грн., за рахунок зменшення повної собівартості зріс на 11,24 тис. грн. та за рахунок збільшення виручки від реалізації товарів зріс на 11,11 тис. грн..

 


Розділ 3. Шляхи вдосконалення управління ефективністю імпорту підприємства ТОВ “Електрон-прибор”

 

3.1. Визначення резервів підвищення ефективності імпорту підприємства ТОВ “Електрон-прибор”

 

Для підвищення ефективності імпорту ТОВ “Електрон-прибор” повинен враховувати два аспекти — проце­дурний і стратегічний. Процедурний стосується, насамперед, митних правил і нормативів стосовно імпорту.

Імпортні операції неможливо здійснювати, не володіючи певним досвідом спілкування з відповідними установами і підготовки необхід­ної документації, а саме цього фірма іноді намагається уникнути. Тоді на допомогу приходить брокер з питань імпорту. Важливу роль в імпорті відіграють такі документи:

— розписки за товари, передані транспортно-експедиційній ком­панії для перевезення до місця кінцевого призначення;

— контракти на надання послуг з боку транспортно-експедиційної компанії;

   документи, що засвідчують право власності на товар.

….

Проект окупиться за 3,15 роки, що менше ніж планувалося, тому проект варто реалізовувати.

Отже, стратегія ЗЕД підприємства ТОВ “Електрон-прибор” — це генеральна комплексна програма дій, яка визначає пріоритетні для підприємства проблеми, його місію, го­ловні цілі та розподіл ресурсів для їхнього досягнення на зовнішньому ринку. Вона формулює цілі та способи їхнього досягнення так, щоб указати підприє­мству певний (такий, що об»єднує всі його підрозділи) напрямок розвитку. За своїм змістом стратегія є довгостроковим плановим документом, результатом стратегічного планування. Забезпечення необхідного рівня ефективності імпорту ТОВ “Електрон-прибор”в значній мірі залежить від правильного формування асортименту продукції. Формування асортименту являє собою процес підбору реалізації в ТОВ “Електрон-прибор”різних груп товарів, їхніх видів і різновидів, диференційованих по усіх відмітних ознаках. Для підвищення ефективності імпорту на підприємстві ТОВ “Електрон-прибор” я пропоную вдосконалити роботу відділу маркетингу. Відділ маркетингу буде розробляти та здійснювати програму маркетингу підприємства. Відділ маркетингу буде розробляти та здійснювати програму маркетингу підприємства. Управління маркетингом ТОВ “Електрон-прибор” повинно здійснюватися шляхом: 1) реорганізації маркетингової діяльності на підприємстві (відділу маркетингу); 2) розробки і здійснення програми маркетингу. ТОВ “Електрон-прибор” для підвищення ефективності імпорту та проведення свого розвитку планує витратити кошти в сумі 250 тис. грн. Протягом чотирьох років проект має окупитися, ТОВ “Електрон-прибор”  планує отримувати  грошовий потік від нових послуг в сумі 100 тис. грн. щорічно. Оскільки NVP = 66,987 тис. грн. > 0, то проект є прибутковим. Проект окупиться за 3,15 роки, що менше ніж планувалося, тому проект варто реалізовувати.

Висновки та пропозиції

 

Ефективність у загальному вигляді визначають як відношення результатів їх діяльності до витрат, спрямованих на їхнє якісне досягнення. Ефективність є характеристикою процесів і впливів, що відбиває, насамперед, ступінь досягнення переслідуваних цілей, тому ефективність притаманна лише цілеспрямованій взаємодії.

Імпорт (імпорт товарів) — це купівля (у тому числі з оплатою у негрошовій формі) українськими суб»єктами зовнішньоекономічної діяльності у іноземних суб»єктів господарської діяльності товарів із ввезенням їх на територію України, включаючи купівлю товарів, призначених для власного споживання установами та організаціями України, розташованими за її межами. Імпортна операція — комерційна діяльність, що пов»язана із закупівлею та ввезенням в Україну іноземних товарно-матеріальних цінностей для їх наступної реалізації на внутрішньому ринку або використання у виробничо-господарській діяльності.

Ефективність імпорту – економічна категорія, що відображає сукупний ефект від імпорту, який полягає в економії суспільної праці та зростанні продуктивності від участі у міжнародному поділі праці. Ефективність у загальному вигляді визначають як відношення результатів їх діяльності до витрат, спрямованих на їхнє якісне досягнення. Ефективність є характеристикою процесів і впливів, що відбиває, насамперед, ступінь досягнення переслідуваних цілей, тому ефективність притаманна лише цілеспрямованій взаємодії.

В процесі господарської діяльності підприємства досить часто виникає потреба в товарах імпортного виробництва, а також в отриманні робіт та послуг іноземних спеціалістів. Правовою основою обліку імпортних операцій виступають норми господарського права. На сьогоднішній день в Україні формується політика захисту вітчизняного товаровиробника з метою зменшення частки імпортних операцій та збільшити експорт.

Ефективність імпортувигідність імпорту, оцінювана відношенням вартості імпортного товару, реалізованого на внутрішньому ринку по внутрішнім цінам, до їх вартості в зовнішньоторговельних цінах.

При оцінці ефективності імпорту на рівні всієї економіки розраховуються три типи показників: показники валютної (порівняльної) ефективності; показник абсолютної ефективності; показники економічного ефекту від імпорту.

На ефективність імпорту підприємства впливають зовнішні та внутрішні фактори. Також імпорт певних товарів може бути заборонений або обмежений для захисту здоров»я і добробуту споживачів або флори і фауни країни імпорту.

Вивчення конкурентів, тобто тих, з ким організації приходиться боротися за ресурси, що вона прагне одержати з зовнішнього середовища, щоб забезпечити своє існування, займає особливе і дуже важливе місце в стратегічному керуванні. Дане вивчення спрямоване на те, щоб виявити слабкі і сильні сторони конкурентів і на базі цього будувати свою стратегію конкурентної боротьби.

Імпорт певних товарів може бути заборонений або обмежений для захисту здоров»я і добробуту споживачів або флори і фауни країни імпорту. З іншого боку, імпорт можуть обмежувати для досягнення економіч­них цілей, наприклад, для захисту вітчизняних виробників від конку­ренції або для захисту інтересів експортерів з певних країн (за рахунок експортерів з інших країн).

Законодавство, яке обмежує імпорт, може мати найрізноманітнішу спрямованість. Воно може, наприклад: забороняти ввезення товарів;  обмежувати ввезення у визначені порти; обмежувати маршрути перевезення товарів; обмежувати місця збереження товарів; обмежувати можливості використання товарів.

Такі обмеження можуть ставитися до всіх імпортних товарів, у тому числі до тих, які пересилаються поштою або розмішуються у вільних економічних зонах. Експортеру завжди потрібно переконатися в тому, що його контрагент у країні імпорту надав йому відповідну і вичерпну інформацію, що дозволить підготувати товар до ввезення в країну, в тому числі забезпечити відповідне упакування, маркірування і т.ін., і що імпортер, із свого боку, здійснив всю необхідну підготовку для вве­зення товару в країну. Законодавство багатьох країн про зовнішню тор­гівлю постійно змінюється. Щоб одержати повну і вичерпну інформа­цію про порядок імпорту, потрібно в деяких випадках консультуватися з компетентними державними органами країни імпорту.

При проведенні аналізу імпортних операцій підприємства оцінюють виконання плану поставок по імпорту в розрізі основних країн-постачальників, визначають відсоток виконання плану.

При визначенні економічної ефективності імпортної діяльності підприємства доцільно виділити дві групи показників: показники ефективності імпорту товарів виробничого призначення; показники ефективності імпорту товарів народного споживання.

Визначення економічної ефективності та ефекту імпортної діяльності підприємства можна проводити у наступній послідовності: розрахунок беззбиткової зовнішньоторговельної ціни імпортного товару народного споживання відповідно до базисних умов постачання (при відомій його внутрішній вартості); розрахунок мінімально допустимої вартісної оцінки імпортного товару народного споживання (при відомій зовнішньоторговельній ціні відповідно до базисних умов постачання); розрахунок економічного ефекту імпорту товару народного споживання; розрахунок економічної ефективності імпорту товару народного споживання; розрахунок економічної ефективності імпорту товарів виробничого призначення.

При розрахунку показників ефективності імпорту товарів народного споживання необхідно враховувати наступні фактори: ціну на імпортну продукцію зовнішньоторговельних операторів зафіксовану в українській валюті; ціну за імпортну продукцію зовнішньоторговельних операторів зафіксовану у валюті експортера або третіх країн; ціну за імпортну продукцію зовнішньоторговельних операторів зафіксовану у валюті експортера або третіх країн, оплата якої здійснюється шляхом комерційного кредиту. В даний час прийняті наступні основні показники ефективності імпорту: комерційна (фінансова) ефективність, що враховує фінансові наслідки здійснення проекту для його безпосередніх учасників; бюджетна ефективність, що установлює фінансові наслідки реалізації проекту для державного чи місцевого бюджету; народногосподарська економічна ефективність, що враховує витрати і результати в зв»язку зі здійсненням проекту, що виходять за межі фінансових інтересів учасників інноваційного проекту.

Торгівельне підприємство ТОВ “Електрон-прибор” підприємство, що займається розробкою та торгівлею електро-опалювальним обладнанням. ТОВ “Електрон-прибор” здійснює самостійний імпорт товарів. Передумовою здійснення імпортних операцій є проведення переговорів з іноземним контрагентом та укладання імпортного контракту. Підприємство ТОВ “Електрон-прибор” здійснює оптовий та роздрібний продаж імпортованих товарів. Важливе значення в діяльності  ТОВ “Електрон-прибор” займає визначення ефективності імпорту.

Обсяг імпорту в 2006 році зріс порівняно з 2005 роком на 17,86 тис. грн. (2,42%). Це сталося за рахунок збільшення обсягу імпорту з Кореї на 0,7 тис. грн. (0,56%); Китаю на 4,1 тис. грн. (3,68%), Німеччини на 4 тис. грн. (3,03%), Франції на 2,1 тис. грн. (1,21%), Чехії на 3 тис. грн. (2,47%) та інших країн на 3,96 тис. грн. (5,31%). 

Обсяг імпорту в 2006 році зріс порівняно з 2005 роком на 17,86 тис. грн. (2,42%). Це сталося за рахунок збільшення обсягу імпорту нагрівальних елементів для підлоги; радіаторних нагрівачів та кондиціонерів відповідно на 4,22 тис. грн. (2,05%), 4,51 тис. грн. (11,23%) та 19,17 тис. грн. (15,86). В той же час зменшився обсяг постачань матеріалів для підлоги, напільних нагрівачів, інших нагрівальних приладів відповідно на 1,1 тис. грн. (0,52%), 3,97 тис. грн. (13,714%) та 4,97 тис. грн. (3,76%).

В 2005 році в структурі обсягу імпорту ТОВ “Електрон-прибор” відбулися незначні зміни. В 2005 році зросла питома вага в загальному обсязі радіаторних нагрівачів та кондиціонерів відповідно на 0,47% та 2,15%. В той же час зменшилася питома вага інших товарних груп.

Важливе значення в аналізі зовнішньоекономічної діяльності ТОВ “Електрон-прибор” займає стан кредиторської заборгованості підприємства. За звітний період кредиторська заборгованість зменшилася на 42,7 тис. грн., або на 24,16%, що позитивно характеризує підприємство. На це вплинуло зниження кредиторської заборгованості ТОВ “Електрон-прибор” за товари, роботи та послуги.  Кредиторська заборгованість ТОВ “Електрон-прибор” за товари, роботи та послуги утворилася за рахунок невчасної сплати коштів закордонним постачальникам продукції.

В 2006 році коефіцієнт оберненості кредиторської заборгованості зріс порівняно з 2005 роком на 13,22 за рахунок зменшення кредиторської заборгованості підприємства. Зростання цього коефіцієнта оцінюється позитивно.

В 2005 ТОВ “Електрон-прибор” отримало чистого прибутку за рахунок здійснення операцій з імпорту 28,56 тис. грн., рентабельність реалізації при цьому складала відповідно 3,86%. В 2006 році за рахунок збільшення виручки від реалізації на 17,86 тис. грн. та зменшення витрат вдалося отримати чистого прибутку 55,91 тис. грн. При цьому рентабельність реалізації зросла на 3,46% і становить 7,33%.

Тобто, в 2006 році прибуток зріс порівняно з 2005 на 26,91 тис. грн., за рахунок збільшення обсягу продаж зріс на 1,1 тис. грн.,  за рахунок зміни питомої ваги послуг зріс на 3,46 тис. грн., за рахунок зменшення повної собівартості зріс на 11,24 тис. грн. та за рахунок збільшення виручки від реалізації товарів зріс на 11,11 тис. грн..

Для підвищення ефективності імпорту ТОВ “Електрон-прибор” повинен враховувати два аспекти — проце­дурний і стратегічний. Процедурний стосується, насамперед, митних правил і нормативів стосовно імпорту.

Основним завданням підвищення ефективності імпорту ТОВ “Електрон-прибор”має бути ліквідування «бар»єру недовір»я» покупця до товару, про який він має мало відомостей, оскільки імпортний товар з невідомими споживчими властивостями не буде купле­ний. Потенційний купець повинен отримати інформацію: про потреби, які цим товаром задовольняються; про його якість; про гарантії захис­ту прав споживача, якщо він не буде задоволений товаром.

ТОВ “Електрон-прибор” слід більш уважно зупинитися на методі цінового регулюван­ня попиту і пропозиції конкурентоспроможного підприємства. Показано, що вивчення конкурентних можливостей підприємства і продукції, яку воно реалізує необхідно впроваджувати в двох аспектах: визначення умовних характеристик прогнозованої потреби в продукції конкретного виду і оцінки можливостей задоволення цієї по­треби підприємством; визначення величини затрат, які будуть зв»язані з придбанням або виробництвом продукції.

В 2007 році ТОВ “Електрон-прибор”за рахунок проведення заходів з підвищення ефективності імпорту планує отримати виручку від реалізації імпорту 1200 тис. грн.., чистого прибутку 150 тис. грн., при цьому рентабельність реалізації планується відповідно 12,5%. В 2007 році прибуток зросте порівняно з 2006 на 94,53 тис. грн., за рахунок збільшення обсягу продаж зросте на 4,86 тис. грн.,  за рахунок зміни питомої ваги продукції зросте на 37,14 тис. грн., за рахунок збільшення повної собівартості зменшиться на 305,37 тис. грн. та за рахунок збільшення виручки від реалізації продукції зросте на 357,9 тис. грн..

Забезпечення необхідного рівня ефективності імпорту ТОВ “Електрон-прибор”в значній мірі залежить від правильного формування асортименту продукції. Формування асортименту являє собою процес підбору реалізації в ТОВ “Електрон-прибор”різних груп товарів, їхніх видів і різновидів, диференційованих по усіх відмітних ознаках. Для підвищення ефективності імпорту на підприємстві ТОВ “Електрон-прибор” я пропоную вдосконалити роботу відділу маркетингу. Відділ маркетингу буде розробляти та здійснювати програму маркетингу підприємства. Управління маркетингом ТОВ “Електрон-прибор” повинно здійснюватися шляхом: 1) реорганізації маркетингової діяльності на підприємстві (відділу маркетингу); 2) розробки і здійснення програми маркетингу.

ТОВ “Електрон-прибор” для підвищення ефективності імпорту та проведення свого розвитку планує витратити кошти в сумі 250 тис. грн. Протягом чотирьох років проект має окупитися, ТОВ “Електрон-прибор”  планує отримувати  грошовий потік від нових послуг в сумі 100 тис. грн. щорічно. Оскільки NVP = 66,987 тис. грн. > 0, то проект є прибутковим. Проект окупиться за 3,15 роки, що менше ніж планувалося, тому проект варто реалізовувати.


Список використаних джерел

 

1.           Господарський кодекс. Затверджений від 16.01.2003 № 436-IV.// Відомості Верхов­ної Ради України. — 2004. — № 1. — С. 21.

2.           Митний кодекс України від 11.07.2002 р. № 92-IV. .// Відомості Верхов­ної Ради України. — 2002. — № 23. — С. 51.

3.           Цивільний кодекс України від 16.01.2003 р. №435-IV.//Відомості Верховної Ради України. — 2004. — № 1. — С. 37.

4.           Закон України «Про зовнішньоекономічну діяльність» від 16.04.91 р. № 959-XII. .// Відомості Верхов­ної Ради України. — 2005. — № 14. — С. 41.

5.           Закон України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» від 23.09.94 р. №185/94-ВР. .// Відомості Верхов­ної Ради України. — 2004. — № 1. — С. 21.

6.           Закон України «Про режим іноземного інвестування» від 19.03.96 р. № 93/96-ВР. .// Відомості Верхов­ної Ради України. — 1996. — № 10. — С. 18.

7.           Декрет КМУ «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» від 19.02.93 р. №15-93.

8.           Постанова КМУ та НБУ «Про типові платіжні умови зовнішньоекономічних договорів (контрактів) та типові форми захисних застережень до зовнішньоекономічних договорів (контрактів), що передбачають розрахунки в іноземній валюті» від 21.06.95 р. № 444.

9.           Порядок сплати збору на обов»язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій, затверджений постановою КМУ від 03.11.98 р. № 1740.

10.       Положення про оформлення та подання клієнтами платіжних доручень в іноземній валюті чи банківських металах, заяв про купівлю або продаж іноземної валюти чи банківських металів уповноваженим банкам чи іншим фінансовим установам та порядок їх виконання, затверджене постановою Правління НБУ від 05.03.2003 р. № 82.

11.       Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою, затверджене постановою Правління НБУ від 10.08.2003 р. №281.

12.       Інструкція про порядок відкриття, використання та закриття рахунків у національній та іноземній валютах, затверджена постановою Правління НБУ від 12.11.2003 р. № 492.

13.       Інструкція про порядок здійснення контролю та отримання ліцензії за експортними, імпортними та лізинговими операціями, затверджена постановою Правління НБУ від 24.03.99 р. №136.

14.       Класифікатор іноземних валют і банківських металів, затверджений постановою Правління НБУ від 04.02.98 р. № 34, у редакції постанови Правління НБУ від 02.10.2002 р. №378.

15.       Абакумова О. Г. Управление внешнеэкономической деятельностью: Пособие для подготовки к экзаменам. — М. : Приор-издат, 2005. — 160 с.

16.       Александров Д. П., Бобков А. В., Васьковский С. А, Витушко В. А., Волчек Д. Н. Международное регулирование внешнеэкономической деятельности / В.С. Каменков (общ.ред.). — М. : Издательство деловой и учебной литературы, 2005. — 799с.

17.       Александрова М. М., Виговська Н. Г., Кірейцев Г. Г., Петрук О. М., Маслова С. О. Фінанси підприємств: Навч. посіб. для студ. екон. спец. всіх форм навч. / Г.Г. Кірейцева (ред.). — 2.вид., перероб. та доп. — К. : ЦУЛ, 2002. — 268с.

18.       Алєксєєв І. В., Мороз А. С., Романів Є. М., Хома І. Б. Фінансовий аналіз: техніка розрахунків та моделювання економічних ситуацій: Навч.посіб. / Національний ун-т «Львівська політехніка». — Л. : Бескид Біт, 2003. — 152с.

19.       Андрійчук В. Г. Ефективність діяльності аграрних підприємств: теорія, методика, аналіз / Київський національний економічний ун-т. — К. : КНЕУ, 2005. — 292с.

20.       Андрійчук В. М., Аргунов В. А., Березний Є. М., Бичков В. В., Боліцок Л. В. Основи митної справи в Україні: Навч. посіб. / П.В. Пашко (ред.). — К. : Знання, 2004. — 732с.

21.       Андрійчук В. М., Бєлоус Н. А., Бережнюк І. Г., Березний Є. М., Бєрьозкін І. В. Коментар до Митного кодексу України: Із практики митної справи / Державна митна служба України / П.В. Пашко (ред.), М.М. Каленський (ред.). — К. : Юстініан, 2004. — 723с.

22.       Бакурова О. А. Облік зовнішньоекономічної діяльності: Навч. посібник / Київський національний торговельно-економічний ун-т. — К. : КНТЕУ, 2005. — 340с.

23.       Бахрамов Ю.М., Глухов В.В. Организация внешнеэкономической деятельности. Особенности менеджмента: Учебное пособие. — СПб.: Лань, 2003.-448 с.

24.       Береславська О. І., Наконечний О. М., Пясецька М. Г., Боришкевич О. В., Гордон В. Б. Міжнародні розрахунки та валютні операції: Навч. посіб. / Київський національний економічний ун-т; Українська фінансово-банківська школа при КНЕУ / М.І. Савлук (ред.). — К. : Видавництво КНЕУ, 2002. — 390с.

25.       Бирман Л. Экономика фирмы. Учебное пособие. М.:М/н ун-т бизн. и управл., 2004-104с.

26.       Бланк И.А. Финансовый менеджмент. К.: Ника-Центр Эльга, 2001. — 528 с.

27.       Бровкова Е.Г., Продиус И.П. Внешнеэкономическая деятельность — К.: Сирии, 2003. — 196 с.

28.       Буряк Л. Д., Вакуленко Є. В., Куліш Г. П., Нам Г. Г., Островська О. А…. Фінанси підприємств: Навч.-метод. посіб. для самост. вивч. дисципліни / Київський національний економічний ун-т — К. : КНЕУ, 2003. — 165с.

29.       Бутинець Ф. Ф., Жиглей І. В. Облік і аналіз зовнішньоекономічної діяльності: Практикум:Навч. посіб. для студ. вищих навч. закл., що навчаються за освітньо-проф. програмою підготовки бакалавра з економіки зі спец. «Облік і аудит» / Житомирський інженерно- технологічний ін-т. — 2.вид., доп. і перероб. — Житомир : ПП «Рута», 2001. — 224с.

30.       Бутинець Ф. Ф., Жиглей І. В., Пархоменко В. М. Облік і аналіз зовнішньоекономічної діяльності: Підруч. для студ. вищ. навч. закл., що навч. за освітньо-професійною програмою підгот. бакалавра з економіки зі спец. «Облік і аудит» / Житомирський інженерно-технологічний ін-т / Франц Францович Бутинець (відп.ред.) — 2. вид., доп. і перероб. — Житомир : ПП «Рута», 2001. — 544с.

31.       Василенко В.А., Мельник И.Е. Операционное и ситуационное управление в системе менеджмента: Учебное пособие. — М.: МГИУ, 2004. —532с.

32.       Василенко В.А., Мельник И.Е. Стратегии и инновации в системе менеджмента: Учебное пособие. — М.: МГИУ, 2004. — 418 с.

33.       Василенко В.О. Теорія та практика розробки управлінських рі­шень. Навчальний посібник — Київ: ЦУЛ, 2005. — 420 с.

34.       Василенко В.О., Ткаченко T.I. Стратегічний менеджмент. На­вчальний посібник — Київ: ЦУЛ, 2005. — 356 с.

35.       Василенко В.О., Шостка В.І. Ситуаційний менеджмент. Навчаль­ний посібник — Київ: ЦУЛ, 2005. — 335 с.

36.       Вітлінський В.В., Наконечний С.І. Ризик у менеджменті. Київ. ТОВ «Борисфен — М., 2002. — 326 с.

37.       Внешнеэкономическая деятельность предприятия: Учебник для вузов / Л.Е. Стровский, С.К. Казанцев, Е.А. Паршина и др.; Под ред. проф. Л.Е. Стровского. — 2-е изд., перераб. и доп. — М.: ЮНИТИ, 2003. — 823 с.

38.       Волков О. Экономика предприятия. Курс лекций. М: Инфра-М,2004-280с.

39.       Герчикова И.Н. Менеджмент. Учебник. Второе изд., перераб. и дополи.- М.: ЮНИТИ, 1995.- 408 с.

40.       Голов С.С. Облік і звітність в іноземних валютах // Бухгалтерський облік і аудит. – 2005.– №12.– С. 14 – 23.

41.       Гордієнко Н. І., Карпушенко М. Ю. Облік зовнішньоекономічної діяльності: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл.. — Х. : Страйд, 2006. — 304с.

42.       Грачев Ю.Н. Внешнеэкономическая деятельность. Организация и техника внешнеторговых операций. Учебно-практическое пособие. — М.: ЗАО «Бизнес-школа «Интэл-Синтез», 2003. — 544 с.

43.       Грек Г., Негода А., Бондарева Е., Самарченко Е. Практическое применение Правил Инкотермс в Украине и во внешнеэкономической деятельности: юридические, налоговые и бухгалтерские особенности / Центр юридического и бухгалтерского сервиса «Аверс». — Д. : Издательский Дом «Владимир Дудник», 2001. — 188с.

44.       Грузинов В. Экономика предприятий. — Финансы и статистика, 2001-218с.

45.       Дегтярева О.И., Поляка Т.Н., Саркисов С.В. Внешнеэкономическая деятельность: Учеб. пособие. — 2-е изд. — М.: Дело, 2003. — 320 с.

46.       Дроздова Г. М. Менеджмент внешнеэкономической деятельности предприятия: Учеб.пособие / Донецкая гос. академия управления. — Донецк : ДонГАУ, 2001. — 154с.

47.       Дудчак В. І, Мартинюк О. В. Митна справа: Навч. посіб. / Київський національний економічний ун-т. — К. : Вид-во КНЕУ, 2002. — 310с.

48.       Економічна теорія: Макро- і мікроекономіка. За ред. З. Ватаманюка. – К.: Альтернативи, 2004. – 606с.  

49.       Експорт. Імпорт. Транзит: Митне оформлення товарів: Станом на 1 лютого 2001р. / О. В. Старцев (упоряд.). — 2. вид., доп. і оновлене — К. : Істина, 2001. — 397с.

50.       Єгоров О. Б. Митна економіка (Україна -> СОТ -> ЄС): Посібник / Державна митна служба України; Українська академія зовнішньої торгівлі. — О. : ПЛАСКЕ ЗАТ, 2005. — 224с.

51.       Ємченко І. В., Устінова І. І. Митне регулювання ЗЕД (Митні платежі): Навч.-метод. посібник для студ. спец. «Товарознавство і експертиза в митній справі» денної та заочної форми навчання / Укоопспілка; Львівська комерційна академія. — Л. : Видавництво Львівської комерційної академії, 2006. — 208с.

52.       Жиделева В. Экономика предприятия. Учебное пособие. М.: Инфра-М, 2000-133с.

53.       Жмалев В.Г., Шимановська Л.М. Основи менеджменту і управлінської діяльності.— К.: Україна, 2003.— 454 с.

54.       Жорін Ф. Л., Звягіна І. Н. Правові засади митної справи України: Навч. посіб. / Міжгалузевий ін-т управління. — К. : Магістр — ХХІ сторіччя, 2005. — 384с.

55.       Захарченко В. І. Економіка підприємства: Конспект лекцій для студ., які навчаються за навч. планом спец. «Облік і аудит», «Менеджмент ЗЕД» / Одеський національний ун-т ім. І.І.Мечникова. Кафедра економіки та управління. — О. : Астропринт, 2002. — 96с.

56.       Зеркалов Д. В. Митна справа: Словник-довідник / Транспортна академія України. — К. : Основа, 2002. — 128с.

57.       Зиновьев И. Ф., Вельгош Н. З., Илясова Ю. В., Цемик Ю. В. Основы внешнеэкономической деятельности: Практикум / Крымский экономический ин-т Киевского национального экономического ун-та. — Симф. : КЭИ КНЭУ, 2005. — 80с.

58.       Импорт товаров: Оформление паспорта сделки. Валютное регулирование и контроль. Учет НДС и акцизов / Е. А. Черноиванова (ред.), И. А. Лебедева (авт.-сост.). — М. : Филинъ, 1996. — 120с.

59.       Кавторева Я., Михайленко Е., Бойцова М. Валютные операции: порядок осуществления и учет. — 3.изд., перераб. и доп. — Х. : Издательский дом «Фактор», 2006. — 165с.

60.       Кадуріна Л. О. Облік і аналіз зовнішньоекономічної діяльності: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. і вузів / Донбаська держ. машинобудівна академія. — К. : Слово, 2003. — 287с.

61.       Каленський М. М., Войцещук А. Д., Бережнюк І. Г. Митна вартість імпортних товарів. — К., 2005. — 224с.

62.       Капица Ю. М. Экспорт-импорт технологий: правовое регулирование / НАН Украины; Центр интеллектуальной собственности и передачи технологий. — К., 2000. — 106с.

63.       Карпей Т. В., Савенок Э. А., Сорвиров Б. В. Организационно-экономическое обеспечение внешнеэкономической деятельности / Гомельский гос. ун-т им. Ф.Скорины; Центр исследования ин-тов рынка. — Минск : ИООО «Право и экономика», 2004. — 177с.

64.       Кейлер В. Экономика предприятия. Курс лекций. М.:Инфра-М, 2000-132с.

65.       Кириченко О.А. Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності. – К.: Знання-Прес, 2002. – 384 с.

66.       Ковалев В.В. Финансовый анализ: Управление капиталом. Выбор инвестиций. Анализ отчетности. — 2-е изд., перераб. и доп. — М.: Финансы и статистика, 2000. — 512 с.

67.       Козловский В., Маркина Т.В., Макаров В.М. Производственный и операционный менеджмент. Учебник — СПб.: Специальная литература, 1999. — 366 с.

68.       Коробов М.Я. Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємств. — К.: «Знання», КОО, 2000. — 378 с.

69.       Кредісов А.І., Панченко Є.Г., Кредісов В.А. Менеджмент для керівників. – К.: Знання, 1999.- 264 с.

70.       Кузнецова Н. В. Регулирование внешнеэкономической деятельности в Украине: Практ. пособие — К. : Сплайн, 1998. — 218с.

71.       Курбангалеева О. А. Валютные операции. — М. : Вершина, 2005. — 223с.

72.       Курныкина О. В. Учебно-методическое пособие для проведения практических занятий по учету валютных операций и внешнеэкономической деятельности (для экономических специальностей) / Оренбургский гос. аграрный ун-т. Кафедра бухгалтерского учета и аудита. — Оренбург : Издательский центр ОГАУ, 2000. — 56 с.

73.       Лахтіонова Л. А. Фінансовий аналіз суб’єктів господарювання: Монографія. – К.: КНЕУ, 2001.- 387 с.

74.       Лукашова І. О., Головащенко О. М. Бухгалтерський облік зовнішньоекономічної діяльності: Навч. посібник для студ. вищих навч. закл., які навчаються за освітньо-професійною програмою магістра зі спец. «Облік і аудит» та «Міжнародна економіка» / Донецький держ. ун- т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк : ДонДУЕТ ім. М.Туган-Барановського, 2004. — 536с.

75.       Люкшинов А.Н. Стратегический менеджмент: Учебное пособие для вузов. — М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2003. — 375 с.

76.       Мазаракі А.А., Лігоненко Л.О., Ушакова Н.М. Економіка торговельного підприємства. – К.: Хрещатик, 1999. – 800 с.

77.       Макеева Е. А. Менеджмент внешнеэкономической деятельности: Курс лекций / Одесский национальный ун-т им. И.И.Мечникова; Институт математики, экономики и механики. Кафедра теоретической экономики. — О. : Астропринт, 2001. — 196с.

78.       Макеева Е. А. Менеджмент внешнеэкономической деятельности: Курс лекций. – Одеса. Астропринт, 2001. – 196 с.

79.       Макеева Е. А. Менеджмент внешнеэкономической деятельности: Курс лекций. – Одеса. Астропринт, 2004. – 196 с.

80.       Менеджмент организации. Учебное пособие / Под ред. д. е. н. проф. З.П. Румянцевой и д. э. н., проф. Н.А. Саламатина.— М.: ИНФРА-М, 1996.- 432 с.

81.       Митрофанов Г. В., Кравченко Г. О., Барабаш Н. С., Большакова О. Ю., Кириченко І. Г. Фінансовий аналіз: Навч. посіб. / Київський національний торговельно- економічний ун-т / Геннадій Васильович Митрофанов (ред.). — К., 2002. — 301с.

82.       Михайлів З. В., Гаталяк З. П., Горбаль Н. І. Міжнародні кредитно-розрахункові відносини та валютні операції: Навч. посіб. для студ. спец. 8.050206 «Менеджмент ЗЕД» та 8.050103 «Міжнародна економіка» всіх форм навч. / Національний ун-т «Львівська політехніка». — Л. : Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2004. — 244с.

83.       Назаренко В. М., Назаренко К. С Транспортное обеспечение внешнеэкономической деятельности. — М. : Центр экономики и маркетинга, 2000. — 508с.

84.       Назаренко В.М., Назаренко К.С. Транспортное обеспечение внешнеэкономической деятельности. — М.: Центр экономики и маркетинга, 2000. — 512 с.

85.       Науковий потенціал майбутнього України на шляху до європейської інтеграції: Матеріали наук. конф. курсантів, студентів та молодих науковців, 26 березня 2004 року / Державна митна служба України; Академія митної служби України. — Д., 2004. — 256с.

86.       Никешин С.Н. Внешняя среда экономических систем: СПб: Из­дательство «Два-три», 1999. — 100 с.

87.       Организация и техника проведения внешнеэкономических операций (конспект лекций). — М.: «ПРИОР», 2003. — 160 с.

88.       Осика С. Г. Правове регулювання імпорту: антидемпінгові заходи / Українська академія зовнішньої торгівлі; Благодійна організація «Центр дослідження СОТ, розвитку торгового права і практики». — К., 2003. — 448с.

89.       Осика С. Г. Універсальні міжнародно-правові засади регулювання демпінгового імпорту / Інститут законодавства Верховної Ради України; Академія правових наук України. — К. : Благодійна організація «Центр дослідження СОТ, розвитку торгового права і практики», 2005. — 251с.

90.       Папковская П.Я. Учет внешнеэкономической деятельности: Учебник.-Мн.: ООО «Мисанта», 2001.- 160с.

91.       Пашко П. В., Андрійчук В. М., Аргунов В. А., Березний Є. М., Бичков В. В. Основи митної справи в Україні: Навч. посібник / П.В. Пашко (ред.). — К. : Знання, 2004. — 732с.

92.       Петрашко Л. П. Валютні операції: Навч. посібник / Київський національний економічний ун-т. — К. : КНЕУ, 2001. — 204с.

93.       Поддєрьогін А.М. Фінанси підприємств. – К.: КНЕУ, 2006, С. 312.

94.       Покропивний С. Ф. Економіка підприємства. Підручник. К.:КНЕУ, 2004- 456с.

95.       Попов А. А. Правовые основы внешнеэкономической деятельности: Учеб. пособие. — Х. : Каравелла, 2001. — 358с.

96.       Примак Т. Економіка підприємств. Навч.пос. К.:3нання,2004- 178с.

97.       Резникова Т. А. Валютные операции: Учеб. пособие / Харьковский гос. экономический ун-т. — Х. : ХГЭУ, 2001. — 99с.

98.       Рудый К. В. Финансы внешнеэкономической деятельности: Учеб. пособие для студ. учреждений, обеспечивающих получение высшего образования по спец. «Финансы и кредит». — Минск : Вышэйшая школа, 2004. — 348с.

99.       Савицкая Г.П. Анализ хозяйственной деятельности предприятия. — Минск: ООО «Новое знание», 2004. – 668 с.

100.  Сакал А.П. Оформление товаров на экспорт // Вестник Аудитора Украины (Приложение к Бизнес–Информ). – 2004. – №8 (35). – С. 13.

101.  Слав»юк Р. А. Фінанси підприємств: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл.. — 3.вид., перероб. і доп. — К. : Центр навчальної літератури, 2004. — 460с.

102.  Смирнов Э. А. Основы теории организации: Учебное пособие для вузов. — М.: Аудит, ЮНИТИ, 1998. — 375 с.

103.  Смирнов Э.А. Разработка управленческих решений: Учебник для вузов. — М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2005. — 271 с.

104.  Сук Л. К., Сук П. Л Облік і аналіз зовнішньоекономічної діяльності: Навч. посіб. для дистанц. навч. / Відкритий міжнародний ун-т розвитку людини «Україна». — К. : Університет «Україна», 2006. — 274с.

105.  Ткаченко Н., Лагода Т. Облік експортно–імпортних операцій // Бухгалтерський облік і аудит. – 2004. – №9. – С. 2–8.

106.  Ульянова Н.. В. Экспорт. Импорт. Учет и налогообложение. — М. : «Бератор-Пресс», 2002. — 242 с.

107.  Управління зовнішньоекономічною діяльністю: Навч. Посібник/ Під.заг.ред. А.І. Кредісова/ Пер. з рос. Н. Кіт, К. Серажим. – К, 1997. – 448 с.

108.  Федорова Е. А., Савенков В. А., Белоцерковский В. И. Организация внешнеэкономической деятельности на предприятии: Учеб. пособие. — Тула, 1997. — 496с.

109.  Финансовый менеджмент: теория и практика/ Под ред. Стояновой Е.С.- М.: Перспектива, 1999 – 348 с.

110.  Шевчук І. М. Міжнародні розрахунки і валютні операції: Навч.-метод. посібник / Укоопспілка; Львівська комерційна академія. — Л. : Видавництво Львівської комерційної академії, 2004. — 148с.

111.  Шеремет А.Д., Негашев Е.В. Методика финансового анализа. – М.: Инфра-М, 2000, С. 98.

112.  Щекин Г.В. Практическая психология менеджмента. Научно-практическое пособие. — К.: Видавництво «Україна», 1994. – 345 с.

113.  Экономическая стратегия фирмы. / Под ред. проф. Градова А.П. — 2-е изд. — СПб: Специальная литература, 1999. — 589 с.

114.  Юрок С. Бухгалтерский учет валютных операций // Все о бухгалтерском учете. 2002.– №19 (150). – С. 8–10.

115.  Янковский Н. А. Повышение эффективности внешнеэкономической деятельности крупного производственного комплекса. — Донецк, 2000. — 430с.

116.  Bartlett Christopher., Ghoshal Sumantra Transnational management: Text, cases and readings in cross-border management. — 3. ed. — Boston etc. : Irwin, 2000. — VIII, 880 p.

117.  Beamish Paul W., Morrison Allen J., Rosenzweig Philip M., Inkpen Andrew C. International management: Texts and cases. — 4. ed. — Boston etc. : Irwin: McGraw-Hill, 2000. — XIV, 626 p.

118.  Beamish Paul W., Morrison Allen, Rosenzweig Philip M. International management. — 3. ed. — Boston, Mass. etc. : Irwin: McGraw-Hill, 1997. — 604 p.

119.  Eun Cheol S., Resnick Bruce G. International financial management. — Boston etc. : Irwin: McGraw-Hill, 1998. — 551 p.

120.  Import procurement and materials management of automotive spare parts / International Trade Centre UNCTAD/GATT. — Rev. ed. — Geneva : ITC, 1994. — iii, 61 p.

121.  Sachs Rudolf. Deutsche Handelskorrespondenz: Der Briefwechsel in Export und Import. — Neubearb. — Ismaning : Hueber, 1994. — 163 S.

122.  www.customs.gov.ua Офіційний сервер Державної митної служби України.

123.  www.fin.biz.ua Фінансовий інформаційно-аналітичний портал

124.   www.mdoffice.com.ua Сервер „Все для зовнішньоекономічної діяльності”

125.  www.ucci.org.ua  Торгово-Промислова Палата України

126.  www.ukrdzi.com Сайт центра Держзовнішінформ — ведучого інформаційно-аналітичного й експертного центра України в сфері зовнішньої торгівлі

 


Додатки

 

 

 

Додаток

 

 

 

 

до Положення (стандарту)

 

 

бухгалтерського обліку 2

 

 

 

 

Коди

 

Дата

(рік, місяць, число)

 

 

Підприємство  ТОВ “Електрон-прибор”

за

ЄДРПОУ

 

 

Територія

за

КОАТТУ

 

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

 

Галузь

за

ЗКГНГ

 

 

Вид економічної діяльності

за

КВЕД

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

Баланс

 

 

 

 

                                        на 1  січня            2007 року

 

 

 

 

Форма № 1

 

 

 

 

Код за ДКУД 1801001

 

 

Код

На початок

На кінець

 

Актив

рядка

звітного

звітного

 

 

 

періоду

періоду

 

1

2

3

4

 

1. Необоротні активи

 

 

 

 

Нематеріальні активи:

 

 

 

 

залишкова вартість

0 10

 

 

 

первісна вартість

0 11

 

 

 

Знос

0 12

 

 

 

Незавершене будівництво

0 20

20,8

16,6

 

Основні засоби:

 

 

 

 

залишкова вартість

0 30

411,3

1738,2

 

первісна вартість

0 31

867,0

3757,6

 

Знос

0 32

455,7

2019,4

 

Довгострокові фінансові інвестиції :

 

 

 

 

які обліковуються за методом участі

 

 

 

 

в капіталі інших підприємств

0 40

 

 

 

інші фінансові інвестиції

0 45

2,5

7,3

 

Довгострокова дебіторська заборго-

 

 

 

 

ваність

0 50

 

 

 

Відстрочені податкові активи

0 60

 

 

 

Інші необоротні активи

0 70

 

 

 

Усього за розділом 1.

0 80

434,6

1762,1

 

2. Оборотні активи

 

 

 

 

Запаси:

 

 

 

 

виробничі запаси

100

192,3

305,4

 

тварини на вирощуванні та відгодівлі

110

 

 

 

незавершене виробництво

120

6,6

10,5

 

готова продукція

130

115,4

111,5

 

товари

140

 

 

 

Векселі одержані

150

 

 

 

Дебіторська заборгованість за товари,

 

 

 

 

роботи, послуги:

 

 

 

 

чиста реалізаційна вартість

160

101,2

117,0

 

первісна вартість

161

103,2

119,5

 

резерв сумнівних боргів

162

2

2,5

 

Дебіторська заборгованість за розра-

 

 

 

 

хунками:

 

 

 

 

з бюджетом

170

12,0

9,0

 

за виданими авансами

180

5,0

2,5

 

з нарахованих доходів

190

 

 

 

із внутрішніх розрахунків

200

 

 

 

Інша поточна дебіторська заборгова-

 

 

 

 

ність

210

95,6

157,1

 

Поточні фінансові інвестиції

220

 

30

 

Грошові кошти та їх еквіваленти :

 

 

 

 

у національній валюті

230

51,0

29,6

 

в іноземній валюті

240

6,2

14,5

 

Інші оборотні активи

250

 

 

 

Усього за розділом 2.

260

585,2

787,2

 

3. Витрати майбутніх періодів

270

 

 

 

БАЛАНС

280

1019,8

2549,3

 

 

Код

На початок

На кінець

 

Пасив

рядка

звітного

звітного

 

 

 

періоду

Періоду

 

1

2

3

4

 

1. Власний капітал

 

 

 

 

Статутний капітал

300

200

200

 

Пайовий капітал

310

 

 

 

Додатковий вкладений капітал

320

 

 

 

Інший додатковий капітал

330

553,1

1826,6

 

Резервний капітал

340

3,5

3,5

 

Нерозподілений прибуток (непокритий

 

 

 

 

збиток)

350

7,3

331,6

 

Неоплачений капітал

360

 

 

 

Вилучений капітал

370

 

 

 

Усього за розділом 1.

380

763,8

2361,7

 

2. Забезпечення наступних витрат

 

 

 

 

і платежів

 

 

 

 

Забезпечення виплат персоналу

400

 

 

 

Інші забезпечення

410

 

 

 

Цільове фінансування

420

 

 

 

Усього за розділом 2.

430

 

 

 

3. Довгострокові зобов’язання

 

 

 

 

Довгострокові кредити банків

440

 

 

 

Інші довгострокові фінансові

 

 

 

 

зобов’язання

450

28,0

13,6

 

Відстрочені податкові зобов’язання

460

 

 

 

Інші довгострокові зобов’язання

470

 

 

 

Усього за розділом 3.

480

28,0

13,6

 

4. Поточні зобов’язання

 

 

 

 

Короткострокові кредити банків

500

40,0

30,0

 

Поточна заборгованість за довгостро-

 

 

 

 

ковими зобов’язаннями

510

8,6

6,0

 

Векселі видані

520

 

 

 

Кредиторська заборгованість за това-

 

 

 

 

ри, роботи, послуги

530

122,5

64,2

 

Поточні зобов’язання за розрахунками:

 

 

 

 

з одержаних авансів

540

 

 

 

з бюджетом

550

11,0

9,1

 

з позабюджетних платежів

560

2,0

1,1

 

зі страхування

570

2,8

2,0

 

з оплати праці

580

14,2

13,8

 

з учасниками

590

24,2

43,8

 

із внутрішніх розрахунків

600

 

 

 

Інші поточні зобов’язання

610

2,7

4,1

 

Усього за розділом 4.

620

228,0

174,1

 

5. Доходи майбутніх періодів

630

 

 

 

БАЛАНС

640

1019,8

2549,3

 

                                                     Керівник                     М.П.                       


 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

 

 

 

 

до Положення (стандарту)

 

 

бухгалтерського обліку 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коди

 

Дата

(рік, місяць, число)

 

 

Підприємство  ТОВ “Електрон-прибор”

за

ЄДРПОУ

 

 

Територія

за

КОАТТУ

 

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

 

Галузь  

за

ЗКГНГ

 

 

Вид економічної діяльності

за

КВЕД

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Звіт

 

 

 

                                                                 про фінансові результати

 

 

                                                                     за     рік      2006 року

 

 

 

 

Форма № 2

 

 

 

 

Код за ДКУД 1801003

 

 

 

 

 

 

 

1.Фінансові результати

 

 

 

 

 

 

 

                    Стаття

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      період

 

1

2

3

4

 

Дохід (виручка) від реалізації продукції

0 10

3901,3

2900,0

 

Податок на додану вартість

0 15

650,22

483,33

 

Акцизний збір

0 20

 

 

 

 

0 25

 

 

 

Інші вирахування з доходу

0 30

 

 

 

Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції

0 35

3251,08

2416,67

 

Собівартість реалізованої продукції

0 40

2126,14

1916,53

 

Валовий:

 

 

 

 

 прибуток

0 50

1124,94

500,14

 

 збиток

0 55

 

 

 

Інші операційні доходи

0 60

 

 

 

Адміністративні витрати

0 70

322,51

250,32

 

Витрати на збут

0 80

160,11

81,14

 

Інші операційні витрати

0 90

110,01

51,11

 

Фінансові результати від операційної діяльності:

 

 

 

 

прибуток

100

532,31

117,57

 

збиток

105

 

 

 

Дохід від участі в капіталі

110

 

 

 

Інші фінансові доходи

120

 

 

 

Інші доходи

130

21,59

11,0

 

Фінансові витрати

140

 

 

 

Втрати від участі в капіталі

150

 

 

 

Інші витрати

160

 

 

 

Фінансові результати від звичайної діяльності

 

 

 

 

до оподаткування:

 

 

 

 

прибуток

170

553,9

128,57

 

збиток

175

 

 

 

Податок на прибуток від звичайної діяльності

180

166,17

38,57

 

Фінансові результати від звичайної діяльності

 

 

 

 

прибуток

190

387,73

90,0

 

збиток

195

 

 

 

Надзвичайні:

 

 

 

 

доходи

200

 

 

 

витрати

205

 

 

 

Податки з надзвичайного прибутку

210

 

 

 

Чистий:

 

 

 

 

прибуток

220

387,73

90,0

 

збиток

225

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Елементи операційних витрат

 

Найменування показника

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      Період

 

1

2

3

4

 

Матеріальні затрати

230

 

 

 

Витрати на оплату праці

240

 

 

 

Відрахування на соціальні заходи

250

 

 

 

Амортизація

260

 

 

 

Інші операційні витрати

270

 

 

 

Разом

280

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Розрахунок показників прибутко-

 

 

вості акцій

 

 

Назва статті

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      період

 

1

2

3

4

 

Середньорічна кількість простих акцій

300

 

 

 

Скоригована середньорічна кількість простих акцій

310

 

 

 

Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію

320

 

 

 

Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну

 

 

 

 

просту акцію

330

 

 

 

Дивіденди на одну просту акцію

340

 

 

 

 

 

 

 

 

М.П.      

 

 

 

 

                                                     Керівник                                    

 

 

                                Головний бухгалтер

 

 

 

 

 


ІМПОРТНИЙ КОНТРАКТ №324

Україна, м. Київ                                                 25 вересня 2006 року

Продавець:

Фірма Ceresit,  що є юридичною особою  за законодавством Німеччини в особі Ганса Дідриха діючого на підставі Статуту підприємства.

Покупець:

Підприємство ТОВ “Електрон-прибор”, що є юридичною особою згідно з законодавством України, в особі Петренка Івана Васильовича діючих на підставі Статуту підприємства, уклали цей Контракт на таких умовах:

1. Предмет контракту

Продавець продає, а Покупець купує товар, зазначений у специфікації, яка додана до цього Контракту і є його невід»ємною частиною

2. Ціна та загальна вартість

Ціна за товар по цьому Контракту встановлюється в Доларах США.

Загальна вартість контракту встановлюється відповідно до даних специфікації і становить 10000 доларів США.

3. Терміни та умови поставки

Продавець поставляє Покупцеві товар, придбаний за цим Контрактом, на умовах Інкотермс.

Поставка повинна бути здійснена протягом 20 днів від дня оплати.

4. Якість товару, пакування та маркірування

Якість товару, його пакування та маркірування повинні відповідати вимогам цього Контракту.

Відповідність якості товару, його пакування та маркірування вимогам повинно бути підтверджено наступними документами:

1. Сертифікатом про якість, який видається державною компетентною організацією країни виробництва товару на кожну партію товару, в якому як мінімум зазначається повне найменування товару (відповідно з п. 1 цього Контракту), фактичні показники якості товару, його пакування та маркірування, фактична дата виробництва товару.

2. Сертифікат якості, який видається нейтральною компетентною організацією на кожну партію товару, яка повинна бути визначена Продавцем за його рахунок за вимогою Покупця із зазначенням всіх відомостей про товар.

3. Ветеринарним сертифікатом (при необхідності), який видається ветеринарною державною службою країни походження товару на кожну партію товару і який підтверджує фактичну відповідність якості товару по кожному пункту ветеринарних вимог.

4. Санітарним сертифікатом, який видається державною компетентною організацією країни походження товару на кожну партію товару.

В сертифікатах якості, ветеринарному та санітарному сертифікатах повинні також зазначатися: назва транспорту, пункт відвантаження, дата і номер відвантажувального документу; кількість місць, маса нетто та маса

брутто товару по кожному відвантажувальному документу; дата та місце видачі сертифікатів.

Сертифікати повинні містити пряме зазначення того, що товар відповідає технічним, санітарним та іншим вимогам Контракту та додатків до Контракту.

Сертифікати повинні бути оформлені як мовою країни походження товару, так і українською мовою.

5. Здача-приймання товару

Здачі-приймання товару за кількістю та якістю відбуватиметься в пунктах призначення у кінцевих отримувачів вантажу згідно з результатами експертизи, яка проводиться представниками Торгово-промислової палати України.

Результати здачі-приймання товару за кількістю та якістю повинні бути оформлені актом експертизи Торгово-промислової палати України, який буде кінцевим та обов»язковим для Продавця та Покупця. Відповідно до цього акту Покупець проведе кінцевий розрахунок за товар.

Якщо в результаті вищевказаної експертизи буде встановлено, що якість, пакування або маркірування всього поставленого товару або його частини не відповідають вимогам Контракту, то Покупець за своїм вибором має право на проведення розрахунків за товар зі знижкою на фактичну якість, встановлену актом експертизи Торгово-промислової палати України, та на застосування санкцій, передбачених цим Контрактом, або на повернення товару Продавцю і стягнення за його рахунок всіх можливих втрат.

Недоброякісний товар підлягає заміні Продавцем протягом 3-х тижнів. В цей ж термін повинна бути виправлена недопоставка товару.

Невідповідність товару умовам Контракту за якістю повинна бути підтвердженою експертизою Торгово-промислової палати України або державних служб сертифікації. Рекламації подаються у 7-добовий термін.

Повернення товару не звільняє Продавця від відповідальності за несвоєчасне виконання обов»язків по поставці товару в терміни, передбачені цим Контрактом.

У випадку, якщо в результаті перевірок якості буде встановлено, що більш 5 % від поставленої кількості не відповідає за якістю або технічним умовам Контракту, покупець має право розірвати Контракт і стягнути з Продавця штраф в розмірі 100 % від вартості недопоставленого товару, при цьому Покупець має право закупити недопоставлену за цим Контрактом кількість товару будь-якої якості за поточними цінами світового ринку і відшкодувати Покупцю можливі втрати через різницю в цінах в строк не більше 10 днів з дати надання Покупцем вимоги про відшкодування збитків. Прострочення в задоволенні вимог Покупця передбачає відповідальність Продавця у вигляді сплати додаткового штрафу в розмірі 1 % від суми вимоги за кожний день прострочення.

Продавець надає Покупцю або його представнику право перевіряти в зручний для нього час якість товару, його пакування і маркірування до відправки товару в пункт завантаження.

Якщо в результаті зазначеної перевірки Покупець або його представник встановить, що якість, пакування або маркірування будь-якої партії товару не відповідає вимогам цього Контракту, то Покупець чи його представник мають право заборонити відвантаження такої партії товару. В цьому випадку Продавець зобов»язаний за свій рахунок замінити забраковану партію товару.

6. Транспортні умови

Не пізніше, чим за 5 днів до початку кожної поставки Продавець повинен підтвердити Покупцю готовність товару до відвантаження у відповідності з термінами поставки, передбаченими в Контракті.

7. Умови платежу

Платіж за поставлений по цьому Контракту товар буде проводитись в доларах США в формі DAF в розмірі 50% вартості відвантаженого товару на 5 день після отримання АКБ «Форум» м. Київ через його банк-кореспондент    наступні документи за наступними документами:

1) рахунки Продавця на повну вартість відвантаженого товару — 5 прим.;

2) два оригінали та 4-й копії чистих бортових коносаментів, вписаних на ім»я Покупця призначенням в один з портів України;

3) сертифікат якості товару — 3 прим.;

4) сертифікат нейтральної контрольної організації — 3 прим.;

5) ветеринарний сертифікат (при необхідності) — 3 прим.;

6) санітарний сертифікат (при необхідності) — 3 прим.;

7) сертифікат походження товару — 3 прим.;

8) специфікація — 3 прим.;

9) розписки клієнта в отриманні 3-го оригіналу коносаменту;

10) карго-план — 3 прим.

У всіх перерахованих документах повинні бути зазначені номер та дата цього Контракту.

Протягом 10 днів після завершення розвантаження товарів в порту України Покупець повинен заплатити шляхом переказування на рахунок Продавця останні 50 % вартості товару, якщо такі будуть належні Продавцю по остаточному рахунку, залишеному Покупцем на підставі актів експертизи Торгово-промислової палати України згідно з п. 5 цього Контракту.

При проведенні остаточного розрахунку за прийнятий товар Покупець має право вирахувати суму штрафів, знижок та суму всіх збитків, належних Покупцеві згідно з умовами цього Контракту

Якщо загальна сума відрахувань, які належать Покупцю, по остаточному розрахунку перевищить 40% вартості однієї партії товару, то за вибором Покупця різниця може бути або відрахована Покупцем з інших остаточних розрахунків за цим Контрактом, або Продавець зобов»язаний перевести цю різницю на рахунок Покупця в банку України, м. Київ, протягом 15 днів з дати отримання остаточного розрахунку Продавцем.

Всі банківські витрати, включаючи банківську комісію, на території України відносяться за рахунок Покупця, а за межами території України — за рахунок Продавця.

8. Арбітраж

Всі суперечки та розбіжності, які виникають по цьому Контракту або в зв»язку з ним, повинні бути розглянуті Арбітражним судом при Торгове-промисловій палаті України, рішення якого є кінцевими та обов»язковими для Продавця та Покупця.

Розгляд суперечок загальними судами та арбітражами виключаються.

9. Форс-мажор

1. Жодна сторона не буде нести відповідальність за повне або часткове невиконання будь-якого з своїх зобов»язань, якщо невиконання буде наслідком таких обставин, як повінь, пожежа, землетрус та інші стихійні лиха, ембарго, війна або військові дії, які виникли після укладання Контракту.

Якщо будь-яка з таких обставин безпосередньо вплине на виконання зобов»язань в строк, встановлений в Контракті, то цей строк переноситься на час дії відповідних обставин.

2. Сторона, для якої стало неможливим виконання зобов»язань, повинна терміново, не пізніше 5 днів з моменту їх настання та припинення, в письмовій формі повідомити другу сторону. Факти, які викладенні в повідомленні, повинні бути підтвердженні Торговою (Торгово-промисловою) палатою або іншим компетентним органом або організацією відповідної сторони. Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення позбавляє сторону права посилатись на будь-яку вищевказану обставину як на підставу, яка звільняє від відповідальності за невиконання зобов»язань.

3. Якщо можливість повного або часткового невиконання зобов»язань Продавцем буде існувати більше двох місяців, Покупець має право розірвати Контракт повністю або частково без обов»язків по відшкодуванню можливих збитків Продавця.

10. Інші умови

Після підписання цього Контракту всі попередні переговори по ньому вважаються недійсними.

Всі зміни та доповнення до цього Контракту вважатимуться дійсними тільки в тому випадку, якщо вони здійснені в письмовій формі та підписанні особами, уповноваженими на це Продавцем та Покупцем.

Всі повідомлення, заяви, рекламації, пов»язані з виконанням цього Контракту, або ті що випливають з нього, повинні висилатись сторонами один одному за зазначеними в Контракті адресами.

Жодна із сторін не має права передавати свої права та обов»язки по Контракту третім особам без письмової згоди другої сторони.

У випадку неналежного виконання Продавцем своїх обов»язків за цим Контрактом або порушення Продавцем умов цього Контракту, Продавець повинен відшкодувати Покупцю всі можливі втрати, пов»язані з цим порушенням, а також сплатити Покупцю штраф в розмірі, вказаному нижче у відсотках від контрактної вартості товару, по відношенню до якого Продавцем порушені умови цього Контракту, а саме:

1. За прострочення в постачанні частини товару або всього товару з вини Продавця проти строків вказаних в п. З цього Контракту, передбачається штраф в розмірі:

— протягом перших 10 днів прострочення — 1% за кожний день;

— протягом наступних 10 днів прострочення — 2 % за кожний день;

— в подальшому — 3 % за кожний день прострочення.

2. За порушення вимог цього Контракту, невідповідності якості товару, його пакування або маркірування передбачається штраф в розмірі 5% (незалежно від того, стягнуто чи не стягнуто Покупцем з Продавця знижку за невідповідність якості товару).

3. За неповідомлення, несвоєчасне або неповне повідомлення Продавцем Покупця про відвантаження товару передбачається штраф в розмірі 5 %.

4. У випадку, якщо після надходження товару в порт призначення на судні не буде в наявності всіх або будь-якого з відвантажувальних документів, передбачених цим Контрактом, то Продавець зобов»язаний сплатити штраф в розмірі 1% за кожен день, починаючи з дати прибуття судна в порт призначення до дати отримання вищевказаних документів в цьому порту.

5. Якщо всі, або будь-який з документів передбачених цим Контрактом, будуть оформленні з порушенням умов цього Контракту, то Продавець зобов»язаний сплатити штраф в розмірі 1%.

6. За порушення вимог п. 6 цього Контракту до порядку навантаження товару передбачається зобов»язання Продавця сплатити штраф в розмірі 1 %.

7. У всіх інших випадках невиконання Продавцем своїх зобов»язань за цим Контрактом або порушення Продавцем умов цього Контракту передбачається штраф в розмірі 2 %.

Оплата вищевказаних штрафів та повернення всіх можливих втрат не звільняє Продавця від виконання зобов»язань за Контрактом в натурі.

Всі вимоги Покупця про повернення всіх видів втрат, нанесених йому у випадку невиконання Продавцем своїх зобов»язань за цим Контрактом, або про оплату штрафів за порушення Продавцем умов цього Контракту повинні бути задоволені Продавцем протягом 7 днів від дати отримання вимог Покупця, але не пізніше чим протягом 10 днів від дати заявлення Покупцем своїх вимог. В іншому випадку Продавець повинен сплатити Покупцю штраф в розмірі 2 % від суми цієї вимоги за кожний день прострочення.

Всі розрахунки і збори, включаючи митний збір і мито, а також збори по укладанню та виконанню цього Контракту, які проводяться на території України, відносяться за рахунок Покупця, а за межами території України, за рахунок Продавця.

Цей Контракт укладається і підписується у 2-х примірниках на японській та українській мовах: один примірник — для Продавця і один примірник — для Покупця.

11. Юридичні адреси сторін

Продавець_________                                              Покупець_________

                    (підпис)                                                                        (підпис)

 

 

 

Запись опубликована в рубрике Готові дипломні роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , , , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

2 комментария на «Дипломна робота Управління ефективністю імпорту на підприємстві»

  1. Вадим говорит:

    Добрый вечер. Какая стоимость такой работы за 2005-2006 гг. «Дипломна робота Управління ефективністю імпорту на підприємстві»?
    Спасибо

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.