ЗМІСТ
1.1. Сутність та роль лікувально-профілактичних закладів в системі охорони здоров’я України
1.2. Принципи організації роботи лікувально-профілактичних закладів в Україні
РОЗДІЛ 2. АНАЛІТИЧНИЙ. АНАЛІЗ ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ ЛІКАРНІ КОЦЮБИНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
2.1. Загальна характеристика діяльності лікарні
2.2. Аналіз лікувально-профілактичної діяльності лікарні
2.3. Оцінка технічного та кадрового забезпечення лікарні
3.1. Покращення якості надання медичної допомоги населенню в лікарні
3.2. Покращення організації праці працівників та технічного забезпечення лікарні
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
ВСТУП
Розвиток ринкових відносин в Україні зумовлює діяльність лікувально-профілактичних закладів, умов їх функціонування. Тому лікувально-профілактичним закладам для того, щоб ефективно організовувати свою діяльність, необхідно правильно визначати свою стратегію та тактику поведінки на ринку та систематично проводити управління діяльністю підприємства з метою підвищення ефективності діяльності.
Організація — вид управлінської діяльності, який відображає процес формування структури управління організацією. Сутність цієї функції менеджменту утворюють такі структурно-функціональні аспекти:
— поділ організації на підрозділи відповідно до цілей і стратегії (департаменталізація);
— встановлення взаємовідносин повноважень вищих і нижчих рівнів управління і забезпечення можливості розподілу та координації завдань.
Організація ґрунтується на трьох категоріях: повноваженні, відповідальності й делегуванні. Побудова організації здійснюється шляхом організаційного проектування. Його основою є стратегічний план, спрямований на реалізацію місії, цілей організації. Організаційне проектування здійснюється зверху вниз і охоплює такі етапи:
— визначення вертикальних рівнів управління;
— горизонтальний поділ організації, тобто закріплення видів діяльності за лінійними та штабними (функціональними) підрозділами;
— встановлення зв»язків між різними підрозділами;
— визначення повноважень і відповідальності посад;
— визначення посадових обов»язків, закріплення їх за конкретними посадовими особами (за допомогою формування посадових інструкцій).
Організаційні зміни та організаційний розвиток передбачають підвищення ефективності систем менеджменту. Ефективність менеджменту — результативність управлінської діяльності, що визначається як відношення отриманих результатів від реалізації певних управлінських важелів в організації до витрат, які супроводжують їх одержання. При оцінюванні системи менеджменту, яка діє в організації, слід розрізняти економічну, організаційну та соціальну ефективність.
Управління сучасним лікувально-профілактичним закладом у наш час є досить складною роботою, яку можуть виконувати лише фахівці нової генерації озброєні найсучаснішими знаннями. Фахівці в галузі менеджменту повинні вміти виконувати функції планування, організації, координації, мотивації, контролю праці робітників організації для досягнення певних цілей.
Саме тому тема дипломної роботи “Організація роботи лікувально-профілактичного закладу” є досить актуальною.
Метою даної роботи є аналіз організації роботи лікарні Коцюбинської селищної ради та розробка шляхів її вдосконалення.
Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання:
— розкрити сутність процесу організації роботи лікувально-профілактичного закладу (І розділ);
— провести аналіз організації роботи лікарні Коцюбинської селищної ради (ІІ розділ);
— розробити шляхи вдосконалення організаційної роботи лікарні Коцюбинської селищної ради (ІІІ розділ).
Предметом дослідження є організація роботи лікувально-профілактичного закладу.
Об»єктом дослідження є процес організації роботи лікарні Коцюбинської селищної ради.
Теоретичною та методологічною основою дослідження є положення сучасної економічної теорії, наукові праці вітчизняних та зарубіжних вчених у галузі організації охорони здоров»я, у застосуванні ринкових механізмів у діяльності державних закладів охорони здоров»я.
В дипломній роботі було використано такі методи дослідження: системного підходу; теоретичного аналізу та порівняння; графічного аналізу — для наукового відображення графічних даних, які пов»язані із організацією роботи лікарні Коцюбинської селищної ради.
Інформаційною базою дослідження були літературні джерела вітчизняних та зарубіжних авторів, нормативно-правові акти, нормативні та установчі документи, документація статистичні та звітні матеріали з організаційної, лікувально-профілактичної, господарської роботи лікарні Коцюбинської селищної ради. Результати дослідження наведені в таблицях. Трудомісткі розрахунки проведено з використанням ЕОМ (стандартні та адаптовані програми в середовищі Windows).
Структура дипломної роботи. Дипломна робота складається з вступу, трьох розділів, висновків та пропозицій, списку використаної літератури, додатків.
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНИЙ. ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ПРОЦЕСУ ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ ЛІКУВАЛЬНО-ПРОФІЛАКТИЧНОГО ЗАКЛАДУ
1.1. Сутність та роль лікувально-профілактичних закладів в системі охорони здоров’я України
Охорону здоров»я проголошено одним з пріоритетних напрямів державної діяльності. Держава формує політику охорони здоров»я в Україні та забезпечує її реалізацію відповідно до Конституції України [1, c. 24].
….
Отже, основою національної системи охорони здоров»я є лікувально-профілактична допомога. Первинна лікувально-профілактична допомога подається переважно за територіальною ознакою сімейними лікарями або іншими лікарями загальної практики. До основних принципів надання первинної лікувально-профілактичної допомоги відносяться: кваліфікованість; оперативність; доступність.
1.2. Принципи організації роботи лікувально-профілактичних закладів в Україні
Закладами охорони здоров я є підприємства, установи та організації, завданням яких є забезпечення різноманітних потреб населення в галузі охорони здоров»я шляхом надання медико-санітарної допомоги, включаючи широкий спектр профілактичних і лікувальних заходів або послуг медичного характеру, а також виконання інших функцій на основі професійної діяльності медичних працівників [21, c. 17].
Заклади охорони здоров»я є зареєстрованими та ліцензованими в установленому порядку суб»єкти господарської діяльності будь-якої організаційно-правової форми та форми власності.
…..
Отже, функції лікувально-профілактичних закладів: лікувально-відновлювальні (діагностика, лікування, медико-соціальна реабілітація, невідкладна медична допомога); профілактичні (профілактика інфекційних захворювань, запобігання переходу гострого стану в хронічний, зниження захворюваності з тимчасовою непрацездатністю, інвалідності); навчальні (підготовка лікарів та середніх медичних працівників, підвищення кваліфікації медичних працівників); науково-дослідницькі. Ведучою ланкою вітчизняної охорони здоров»я є лікувально-профілактична допомога. Це самий масовий вид медичної допомоги, що забезпечує висококваліфіковане медичне обслуговування населення.
1.3. Законодавче забезпечення та нормативно-правове регулювання роботи лікувально-профілактичних закладів
Кожна людина має природне невід’ємне та непорушне право на охорону здоров’я. Тому суспільство та держава, які відповідальні перед сучасним і майбутніми поколіннями за рівень здоров’я і збереження генофонду народу України, повинні забезпечувати пріоритетність охорони серед інших напрямків діяльності, поліпшувати умови праці, навчання, побуту та відпочинку населення, вдосконалювати медичну допомогу своїм громадянам [15, c. 127].
Основним Законом України — Конституцією України наголошується, що здоров»я людини є однією з найвищих соціальних цінностей, забезпечення якої — один з головних обов»язків держави. В ряді статей Конституції (статті 24, 27, 34, 49, 50 тощо) визначається право кожного громадянина на охорону здоров»я, медичну допомогу та медичне страхування. Цей документ встановлює, що охорона здоров»я забезпечується державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм. Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування, а в державних і комунальних закладах охорони здоров»я медична допомога надається безоплатно [1, c. 24].
….
Отже, питання законодавчого забезпечення медичної діяльності в Україні останнім часом набувають особливої актуальності. Це передусім пов’язано з активним розвитком приватної медичної практики, запровадженням добровільного медичного страхування та розробкою нормативно-правової бази щодо введення загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування, використанням новітніх досягнень медичної науки (трансплантологія, репродуктивні технології, клонування), удосконаленням управлінської діяльності в галузі охорони здоров’я тощо. Основним нормативно-правовим актом у цій галузі є «Основи законодавства України про охорону здоров’я», які регламентують основні напрямки лікувально-профілактичної допомоги населенню.
Висновки до першого розділу.
Основою ланкою вітчизняної охорони здоров»я є лікувально-профілактична допомога. Це самий масовий вид медичної допомоги, що забезпечує висококваліфіковане медичне обслуговування населення. Основним нормативно-правовим актом у галузі лікувально-профілактичної допомоги є «Основи законодавства України про охорону здоров’я», які регламентують основні напрямки лікувально-профілактичної допомоги населенню.
РОЗДІЛ 2. АНАЛІТИЧНИЙ. АНАЛІЗ ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ ЛІКАРНІ КОЦЮБИНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
2.1. Загальна характеристика діяльності лікарні
Лікарня Коцюбинської селищної ради створена в відповідності з Конституцією України “Про охорону здоров’я” і Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, на основі рішень Київської обласної ради від 19 серпня 1999 року №139-08-ХХІІІ, Ірпінської міської ради від 06 квітня 1999 року №102-8-ХХІІІ, Коцюбинської селищної ради від 08 квітня 1998року №5 та від 04 березня 1999 року шляхом передачі структурного підрозділу Ірпінської центральної міської лікарні, який знаходиться на території селища Коцюбинське в складі поліклінічного та стаціонарного відділень із комунальної власності територіальної громади м. Ірпінь до комунальної власності територіальної громади до селища Коцюбинське. Лікарня Коцюбинської селищної ради знаходиться в смт. Коцюбинське Київської області.
…