Зміст
1.1. Сутність концепції „Життєвого циклу” підприємства. 5
1.2. Вибір стратегії відповідно до „Життєвого циклу” підприємства. 9
2.1. Аналіз господарської діяльності підприємства з іноземними інвестиціями МакДональдз. 13
2.2. Встановлення фази „Життєвого циклу” МакДональдз та стратегій, що застосовуються. 16
3.2. Економічне обґрунтування ефективності рекомендованих заходів у МакДональдз. 31
Список використаних джерел. 37
Вступ
Ресторанне господарство відіграє важливу роль у житті суспільства. Воно найбільше повно задовольняють потреби людей у харчуванні. Підприємства харчування виконують такі функції, як виробництво, реалізація й організація споживання кулінарної продукції населенням у спеціально організованих місцях. Заклади харчування здійснюють самостійну господарську діяльність і в цьому відношенні не відрізняються від інших підприємств.
Ресторанне господарство являє собою галузь народного господарства, основу якої складають підприємства, що характеризуються єдністю формою організації виробництва й обслуговування споживачів і розрізняються по типах, спеціалізації.
Ресторанне господарство однією з перших галузей народного господарства встало на рейки перетворення, прийнявши вантаж найгостріших проблем перехідного періоду на ринкові відносини. Швидкими темпами пройшла приватизація підприємств, змінилася організаційно-правова форма підприємств громадського харчування. З»явилася велика кількість приватних малих підприємств.
Мережа ресторанного господарства, якими користується населення, представлена різними типами: їдальнями, ресторанами, кафе, закусочними й ін.; необхідність різних типів визначається: різнохарактерністю попиту населення на різні види харчування (сніданки, обіди, вечері, проміжні прийоми їжі, бізнес-ланчі); специфікою обслуговування людей і під час коротких обідніх перерв, і під час відпочинку; необхідністю обслуговування дорослого населення і дітей, здорових і нужденних у лікувальному харчуванні. Попит на продукцію і послуги масового харчування безупинно змінюється і росте.
Саме тому тема курсової роботи “Особливості та проблеми управління на різних стадіях життєвого циклу підприємства” є досить актуальною.
Метою даної курсової роботи є проведення дослідження етапів життєвого циклу в сучасних економічних умовах в Україні.
Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання:
— розкрити сутність концепції „Життєвого циклу” підприємства,
— розглянути вибір стратегії відповідно до „Життєвого циклу” підприємства,
— провести аналіз господарської діяльності підприємства з іноземними інвестиціями МакДональдз,
— провести встановлення фази „Життєвого циклу” МакДональдз та стратегій, що застосовуються,
— оцінити вплив факторів зовнішнього середовища на процес стратегічного управління підприємством,
— здійснити вдосконалення процесу управління шляхом проведення стратегічних заходів у підприємстві згідно з фазою „Життєвого циклу”,
— зробити економічне обґрунтування ефективності рекомендованих заходів.
Предметом дослідження є результати діяльності базового підприємства.
Об’єктом дослідження є МакДональдз, що знаходиться за адресою м. Київ, Севастопольська пл., 1.
Методи дослідження. Теоретичною та методологічною основою дослідження є наукові концепції та теоретичні розробки вітчизняних та зарубіжних вчених в області аналізу діяльності підприємств, менеджменту, закони України.
В процесі дослідження використані традиційні способи та засоби економічного аналізу (табличного, порівняння, групування, графічний), обробка матеріалів з використанням персональних ЕОМ.
1. Теоретичні засади концепції „Життєвого циклу” підприємства при визначенні загальних стратегій
1.1. Сутність концепції „Життєвого циклу” підприємства
Підприємство розглядається як відкрита соціально-економічна система, що реалізує себе у виробництві товарів, послуг, інформації, ідей і нових знань. Організація як будь-яка матеріальна система проходить всі етапи життєвого циклу (рис. 1.1) чи частину з них [16, c. 147].
…
стратегія, яка буде визначати напрям кривої його життєвого циклу розвитку. Для підприємств, діяльність яких диверсифікована, обирається ряд загальних стратегій, а вектор загальнокорпоративної стратегії буде приймати положення переважної сукупності певних напрямів загальних стратегій окремих товарів (напрямів діяльності, стратегічних зон господарювання (СЗГ)). Залежно від того, яку стратегію застосовує підприємство, ним обираються відповідні засоби маркетингу. Актуальним на перспективу є удосконалення методів визначення життєвого циклу підприємства та пропозиції, залежно від ситуації, найбільш ефективних стратегій та заходів.
2. Дослідження „Життєвого циклу” підприємства на прикладі МакДональдз
2.1. Аналіз господарської діяльності підприємства з іноземними інвестиціями МакДональдз
Компанія МакДональдз є світовим лідером у галузі швидкого обслуговування і налічує понад 30000 закладів у більше ніж 100 країнах світу, які щодня обслуговують 47 мільйонів відвідувачів.
Україна – 102-га країна, де почала розвиватися мережа МакДональдз. 24 травня 1997 р. поблизу станції метро “Лук’янівська” у Києві відкрився перший МакДональдз.
Сьогодні в 16 містах України діє 56 МакДональдз (22 із них – у Києві, сім – у Дніпропетровську, шість – в Одесі, п’ять – у Харкові, по три – в Донецьку й у Львові, по одному – у Вінниці, Запоріжжі, Кривому Розі, Миколаєві, Сімферополі, Севастополі, Сумах, Черкасах, Чернігові та Ялті).
Компанія МакДональдз є одним із найбільших іноземних інвесторів в Україні, який вклав у розвиток мережі МакДональдз та інфраструктури нашої держави понад 83 мільйони доларів.
…
Даючи характеристику продукції МакДональдз із точки зору гігієни харчування, потрібно підкреслити використання компанією сучасних технологій при виробництві харчових продуктів, суворе дотримання системи правил забезпечення безпеки та якості харчової продукції від поля і ферми до споживача. Іншими словами, в Україні МакДональдз реалізує ідею здорового харчування та швидкого обслуговування.
2.3. Оцінка впливу факторів зовнішнього середовища на процес стратегічного управління підприємством
Фактори зовнішнього середовища МакДональдз поділяють на фактори прямої (безпосередньо впливають на діяльність організації та залежать від цієї діяльності) і непрямої (впливають не безпосередньо, а через певні механізми й взаємовідносини) дії. Фактори непрямої дії мають властивість впливати через фактори прямої дії. Фактори зовнішнього середовища прямої та непрямої дії наведені на рис. 2.1.
…
Зміна суми прибутку за рахунок відпускних цін на товари та послуги визначається зіставленням виручки в 2006 році з умовної, яку б підприємство одержало за обсяг реалізації товарів 2006 року при цінах 2005 року:
АПЦ = 4519 – 4404,5 = 114,5 тис. грн.
48,3 = 10,1 + 12,2 – 88,15 + 114,5.
Тобто, в 2006 році прибуток від реалізації товарів МакДональдз зросте порівняно з 2005 роком на 48,3 тис. грн., за рахунок збільшення обсягу продаж зросте на 10,1 тис. грн., за рахунок зміни питомої ваги послуг зріс на 12,2 тис. грн., за рахунок збільшення повної собівартості зменшився на 88,15 тис. грн. та за рахунок збільшення виручки від реалізації послуг зріс на 114,5 тис. грн..
Висновки та пропозиції
Життєвий цикл організації як системи містить у собі, як правило, вісім взаємозалежних ключових етапів: поріг нечутливості (виникнення організації), становлення (впровадження), розвиток (ріст), зрілість, насичення, спад, крах (банкрутство), ліквідація чи утилізація.
Етапи життєвого циклу організації можна об»єднати в дві групи: статичну і динамічну.
Статична група містить у собі дві групи: поріг нечутливості ліквідації чи утилізації. Фірму, що знаходиться в статичній групі називають статичною організацією. У такій організації внутрішні і зовнішні відносини розглядаються у відриві від їхнього розвитку. Це досить насичений період з підготовки документів, реєстрації і створення організації, а також етап, пов»язаний з реорганізацією і ліквідацією фірми, що існувала.
Динамічна група включає впровадження (розвиток), ріст, зрілість, насичення, крах. Цей період пов»язаний з активною діяльністю підприємства і з запуском продукції і її реалізацією на ринку, а також з усіма видами діяльності, пов»язаної з ними.
Цілі підприємства залежать від стадії його життєвого циклу, тому стратегії і, зокрема, маркетингові стратегії обираються залежно від місцезнаходження підприємства на кривій ЖЦП. Є і протилежна залежність: за допомогою формулювання та виконання відповідних стратегій здійснюється управління життєвим циклом підприємства.
Стратегій у підприємства може бути безліч, але усі вони базуються на основних можливих шляхах розвитку, серед яких ми будемо розрізняти прискорене зростання, зростання, стабілізацію та скорочення.
МакДональдз знаходиться на фазі життєвого циклу – зрілість. Якість і безпека продуктів – це пріоритетні питання для МакДональдз. У всіх аспектах своєї діяльності підприємство зосереджується на тому, щоб забезпечити споживачів високоякісними та безпечними продуктами харчування. На всіх ланках – від постачальників до МакДональдз – докладається якнайбільше зусиль для виконання стандартів МакДональдз і постійно контролю дотримання цих вимог. МакДональдз завжди використовує тільки якісні та натуральні продукти, які відповідають стандартам МакДональдз та законодавства України.
Даючи характеристику продукції МакДональдз із точки зору гігієни харчування, потрібно підкреслити використання компанією сучасних технологій при виробництві харчових продуктів, суворе дотримання системи правил забезпечення безпеки та якості харчової продукції від поля і ферми до споживача. Іншими словами, в Україні МакДональдз реалізує ідею здорового харчування та швидкого обслуговування.
Фактори зовнішнього середовища МакДональдз поділяють на фактори прямої (безпосередньо впливають на діяльність організації та залежать від цієї діяльності) і непрямої (впливають не безпосередньо, а через певні механізми й взаємовідносини) дії.
Якість продуктів харчування залежить передусім від якості сировини, з якої їх виготовляють. А якість сировини залежить від постачальника. Тому ретельно в МакДональдз відбирають постачальників і висувають до них суворі вимоги щодо відповідності їх продукції вимогам в Україні та компанії МакДональдз. Більшість продуктів, що використовує «МакДональдз Юкрейн Лтд.», виробляють в Україні. Серед них є такі українські компанії, як «Галактон», ПІІ «Іст Болт Україна», «Кока-Кола Беверіджис Україна Лтд.», «Еска Фуд Солюшнс», «Чумак», «Славянский Дом», «БЛІЦ-ПАК», «Діфлон» та багато інших. Взагалі «МакДональдз Юкрейн Лтд.» працює з понад 60 українськими постачальниками. Стратегічна мета компанії полягає в тому, щоб постійно збільшувати частку продукції українського виробництва, пропонованої споживачам.
Особлива роль у діяльності МакДональдз має належати організації продажу й обслуговуванню покупців. Від рівня обслуговування покупців багато в чому залежить ефективність торгівлі.
Якість торгового обслуговування в МакДональдз має бути нерозривно зв»язана з таким поняттям, як «культура торгівлі». Культура торгівлі визначається насамперед розвитком матеріально-технічної бази підприємств, використанням інформаційно-комп»ютерних технологій, прогресивних форм продажу і методів обслуговування, дотриманням правил по стандартизації, установленням зручного для покупців режиму роботи торгових підприємств, іміджем, рекламою товарів і стимулюванням їхніх продажів.
Для забезпечення стимулювання продажу товарів продавець МакДональдз має ряд якостей, таких як міцне здоров»я, енергія, рішучість, віра в себе, свою компанію і її продукцію, здатність думати, як покупець, інтелект для освоєння нових знань, ефективної організації робочого місця і т.д., індивідуальність (у припустимих межах), приємна зовнішність, самовладання.
В МакДональдз можна запропонувати такі напрямки для підвищення ефективності:
— підвищення доходів (виручки) від реалізації товарів та послуг;
— зниження собівартості реалізованих товарів та послуг;
— підвищення рентабельності підприємства;
— проведення управлінських впливів на персонал підприємства для досягнення підвищення ефективності.
В 2006 році підприємство МакДональдз планує за рахунок збільшення виручки від реалізації продукції на 155 тис. грн. та зменшення рівня витрат отримати чистого прибутку 115,5 тис. грн. При цьому рентабельність реалізації повинна зрости на 3,2% і становити 9,7%. В 2006 році прибуток від реалізації товарів МакДональдз зросте порівняно з 2005 роком на 48,3 тис. грн., за рахунок збільшення обсягу продаж зросте на 10,1 тис. грн., за рахунок зміни питомої ваги послуг зріс на 12,2 тис. грн., за рахунок збільшення повної собівартості зменшився на 88,15 тис. грн. та за рахунок збільшення виручки від реалізації послуг зріс на 114,5 тис. грн..
Список використаних джерел
- Господарський кодекс. Затверджений від 16.01.2003 № 436-IV.// Відомості Верховної Ради України. — 2004. — № 1. — С. 21.
- Цивільний кодекс. Затверджений від 16.01.2003 № 435-IV.// Відомості Верховної Ради України. — 2004. — № 1. — С. 35.
- Бородина В.В. Ресторанно-гостиничный бизнес. – М.: Книжный мир, 2001. – 321 с.
- Виханский О.С., Наумов А.И. Менеджмент. Учебник для студентов экон. спец. вузов.— М.: Высш. школа, 2002.— 224 с.
- Виханский О.С., Наумов А.Н.. Менеджмент. — М.: ГАРДАРИКА, 1999. — 414 с.
- Герчикова И.Н. Менеджмент. Учебник. Второе изд., перераб. и дополн.- М.: ЮНИТИ, 2003.- 408 с.
- Глухов В.В. Основы менеджмента.— Санкт-Петербург: Специальная литература, 2001.— 327 с.
- Глухов В.В.. Менеджмент. Учебник., С-Пт.: Спец. литература, 1999. — 700 с.
- Глущенко В.В., Захарова Е.В., Тихомиров Ю.В. Теория управления: Учебный курс.- М.: ВЕСТНИК, 1997.- 332 с.
- Жигалов І.Т. Основи менеджменту і управлінської діяльності: Підручник. К.: Вища школа. 2005.— 224 с.
- Жмалев В.Г., Шимановська Л.М. Основи менеджменту і управлінської діяльності.— К.: Україна, 2000.— 454 с.
- Забродська Л. Д. Стратегічне управління: реалізація стратегії: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл.. — Х. : Консум, 2004. — 208с.
- Корягіна С.В. Маркетингові стратегії у життєдіяльності підприємства/ Торгівля, комерція, підприємництво: Зб. наук. пр. Львівської комерційної академії. — Львів: ЛКА, 2004.- 254 с.
- Кредісов А.І., Панченко Є.Г., Кредісов В.А. Менеджмент для керівників. – К.: Знання, 1999.- 556 с.
- Куденко Н.В. Маркетингові стратегії фірми: Монографія. — КНЕУ, 2002. — 245 с.
- Менеджмент организации. Учебное пособие / Под ред. д. е. н. проф. З.П. Румянцевой и д. э. н., проф. Н.А. Саламатина.— М.: ИНФРА-М, 2002.- 432 с.
- Мізюк Б. М. Стратегічне управління підприємством: Підруч. для студ. екон. спец.. — Л. : «Коопосвіта» ЛКА, 1999. — 387с.
- Немцов В.Д., Довгань Л. Є. Стратегічний менеджмент: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл.. — К. : ТОВ «УВПК «ЕксОб», 2001. — 560с.
- Радченко Л. А. Организация производства на предприятиях питания. – Ростов н/Д: «Феникс», 2001. – 352 с.
- Румянцева З.П. Менеджмент организации. — М.: ИНФРА. 1995. — 429 с.
- Стельмахович М.А. Деловая культура для официантов-барменов. Учеб. пособие. — Ростов н/Д: Феникс, 2001. – 235 с.
- Усов В.В. Организация обслуживания в ресторанах. Учебник. М.: Высшая школа. 1990 г. – С.153-154.
- Шершньова З.Є., Оборська С.В. Стратегічне управління: Навч. посібник. — К.: КНЕУ, 1999. — 384 с.
- http://www.mcdonalds.ua/ — сайт McDonald»s Україна
Додатки
Додаток А
Додаток | ||||
до Положення (стандарту) | ||||
бухгалтерського обліку 2 | ||||
Коди | ||||
Дата | (рік, місяць, число) | |||
Підприємство МакДональдз | за | ЄДРПОУ | ||
Територія | за | КОТУ | ||
Орган державного управління | за | СПОДУ | ||
Галузь | за | ЗКГНГ | ||
Вид економічної діяльності | за | КВЕД | ||
Одиниця виміру: тис. грн. | ||||
Баланс | ||||
на 1 січня 2006 року | ||||
Форма № 1 | ||||
Код за ДКУД 1801001 | ||||
Код | На початок | На кінець | ||
Актив | рядка | звітного | звітного | |
періоду | періоду | |||
1 | 2 | 3 | 4 | |
|
||||
Нематеріальні активи: | ||||
залишкова вартість | 0 10 | 4 | 8 | |
первісна вартість | 0 11 | 5 | 10 | |
Знос | 0 12 | 1 | 2 | |
Незавершене будівництво | 0 20 | 11 | 18 | |
Основні засоби: | ||||
залишкова вартість | 0 30 | 1462 | 1284 | |
первісна вартість | 0 31 | 2932 | 2974 | |
Знос | 0 32 | 1470 | 1690 | |
Довгострокові фінансові інвестиції : | ||||
які обліковуються за методом участі | ||||
в капіталі інших підприємств | 0 40 | |||
інші фінансові інвестіції | 0 45 | 50 | ||
Довгострокова дебіторська заборго- | ||||
ваність | 0 50 | |||
Відстрочені податкові активи | 0 60 | |||
Інші необоротні активи | 0 70 | |||
Усього за розділом 1. | 0 80 | 1477 | 1360 | |
|
||||
Запаси: | ||||
виробничі запаси | 100 | 35 | 41 | |
тварини на вирощуванні та відгодівлі | 110 | |||
незавершене виробництво | 120 | 287 | 271 | |
готова продукція | 130 | 63 | 72 | |
товари | 140 | 928 | 1112 | |
Векселі одержані | 150 | |||
Дебіторська заборгованість за товари, | ||||
роботи, послуги: | ||||
чиста реалізаційна вартість | 160 | 247 | 290 | |
первісна вартість | 161 | 247 | 290 | |
резерв сумнівних боргів | 162 | |||
Дебіторська заборгованість за розра- | ||||
хунками: | ||||
з бюджетом | 170 | 1 | 2 | |
за виданими авансами | 180 | 3 | 3 | |
з нарахованих доходів | 190 | |||
із внутрішніх розрахунків | 200 | |||
Інша поточна дебіторська заборгова- | ||||
ність | 210 | 20 | 23 | |
Поточні фінансові інвестиції | 220 | |||
Грошові кошти та їх еквіваленти : | ||||
у національній валюті | 230 | 15 | 29 | |
в іноземній валюті | 240 | |||
Інші оборотні активи | 250 | |||
Усього за розділом 2. | 260 | 1599 | 1843 | |
|
270 | |||
БАЛАНС | 280 | 3076 | 3203 | |
Код | На початок | На кінець | ||
Пасив | рядка | звітного | звітного | |
періоду | Періоду | |||
1 | 2 | 3 | 4 | |
|
||||
Статутний капітал | 300 | 1600 | 1600 | |
Пайовий капітал | 310 | 699 | 739 | |
Додатковий вкладений капітал | 320 | |||
Інший додатковий капітал | 330 | |||
Резервний капітал | 340 | 238 | 280 | |
Нарозподілений прибуток (непокритий | ||||
збиток) | 350 | 69 | 71 | |
Неоплачений капітал | 360 | |||
Вилучений капітал | 370 | |||
Усього за розділом 1. | 380 | 2606 | 2690 | |
|
||||
і платежів | ||||
Забеспечення виплат персоналу | 400 | |||
Інші забеспечення | 410 | |||
Цільове фінансування | 420 | |||
Усього за розділом 2. | 430 | 0 | 0 | |
|
||||
Довгострокові кредити банків | 440 | |||
Інші довгострокові фінансові | ||||
зобов,язання | 450 | |||
Відстрочені податкові зобов,язання | 460 | |||
Інші довгострокові зобов,язання | 470 | |||
Усього за розділом 3. | 480 | 0 | 0 | |
|
||||
Короткострокові кредити банків | 500 | |||
Поточна заборгованість за довгостро- | ||||
ковими зобов,язаннями | 510 | |||
Векселі видані | 520 | 11 | 70 | |
Кредиторська заборгованість за това- | ||||
ри, роботи, послуги | 530 | 186 | 164 | |
Поточні зобов,язання за розрахунками: | ||||
з одержаних авансів | 540 | 30 | 24 | |
з бюджетом | 550 | 99 | 91 | |
з позабюджетних платежів | 560 | 8 | 10 | |
зі страхування | 570 | 31 | 36 | |
з оплати праці | 580 | 88 | 97 | |
з участниками | 590 | |||
із внутрішніх розрахунків | 600 | |||
Інші поточні зобов,язання | 610 | 17 | 21 | |
Усього за розділом 4. | 620 | 470 | 513 | |
|
630 | |||
БАЛАНС | 640 | 3076 | 3203 | |
Керівник М.П. |
Додаток Б
Додаток | ||||
до Положення (стандарту) | ||||
бухгалтерського обліку 3 | ||||
Коди | ||||
Дата | (рік, місяць, число) | |||
Підприємство МакДональдз | за | ЄДРПОУ | ||
Територія | за | КОТУ | ||
Орган державного управління | за | СПОДУ | ||
Галузь | за | ЗКГНГ | ||
Вид економічної діяльності | за | КВЕД | ||
Одиниця виміру: тис. грн. | ||||
Звіт | ||||
про фінансові результати | ||||
за рік 2005 року | ||||
Форма № 2 | ||||
Код за ДКУД 1801003 | ||||
1.Фінансові результати | ||||
Стаття | Код | За звітний | За попередній | |
рядка | період | період | ||
1 | 2 | 3 | 4 | |
Дохід (виручка) від реалізації продукції | 0 10 | 4364 | 4561 | |
Податок на додану вартість | 0 15 | 727 | 760 | |
Акцизний збір | 0 20 | |||
0 25 | ||||
Інші вирахування з доходу | 0 30 | |||
Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції | 0 35 | 3637 | 3801 | |
Собівартість реалізованої продукції | 0 40 | 1245 | 1400 | |
Валовий: | ||||
прибуток | 0 50 | 2392 | 2401 | |
збиток | 0 55 | |||
Інші операційні доходи | 0 60 | 13 | 20 | |
Адміністративні витрати | 0 70 | 1983,0 | 1990 | |
Витрати на збут | 0 80 | 304 | 310 | |
Інші операційні витрати | 0 90 | 3 | 2 | |
Фінансові результати від операційної діяльності: | ||||
прибуток | 100 | 115 | 119 | |
збиток | 105 | |||
Дохід від участі в капіталі | 110 | |||
Інші фінансові доходи | 120 | |||
Інші доходи | 130 | |||
Фінансові витрати | 140 | |||
Втрати від участі в капіталі | 150 | |||
Інші витрати | 160 | |||
Фінансові результати від звичайної діяльності | ||||
до оподаткування: | ||||
прибуток | 170 | 115 | 119 | |
збиток | 175 | |||
Податок на прибуток від звичайної діяльності | 180 | 35 | 36 | |
Фінансові результати від звичайної діяльності | ||||
прибуток | 190 | 80 | 83 | |
збиток | 195 | |||
Надзвичайні: | ||||
доходи | 200 | |||
витрати | 205 | |||
Податки з надзвичайного прибутку | 210 | |||
Чистий: | ||||
прибуток | 220 | 80 | 83 | |
збиток | 225 | |||
|
||||
Найменування показника | Код | За звітний | За попередній | |
рядка | період | Період | ||
1 | 2 | 3 | 4 | |
Матеріальні затрати | 230 | |||
Витрати на оплату праці | 240 | |||
Відрахування на соціальні заходи | 250 | |||
Амортизація | 260 | |||
Інші операційні витрати | 270 | |||
Разом | 280 | |||
|
||||
вості акцій | ||||
Назва статті | Код | За звітний | За попередній | |
рядка | період | період | ||
1 | 2 | 3 | 4 | |
Середньорічна кількість простих акцій | 300 | |||
Скоригована середньорічна кількість простих акцій | 310 | |||
Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію | 320 | |||
Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну | ||||
просту акцію | 330 | |||
Дивіденди на одну просту акцію | 340 | |||
М.П. | ||||
Керівник | ||||
Головний бухгалтер |