Зміст
Список використаних джерел. 39
Вступ
З переходом до ринку усе більшого значення набуває комерційна діяльність торговельного підприємства. Вона є неодмінною умовою його ефективної роботи і розвитку. Комерційну діяльність торговельного підприємства варто розглядати в ув»язуванні з зовнішнім середовищем, що охоплює широкий спектр економічних і соціальних питань. Вона повинна базуватися на національній моделі формування ринку, економічних факторах і ринкових відносинах, що складаються. Інакше кажучи, комерційна діяльність визначається реаліями економіки перехідного періоду.
Уміння грамотно, а головне, ефективно торгувати — це тонке мистецтво, у якому покладатися лише на невеликий практичний досвід, здоровий глузд і інтуїцію зараз уже недостатньо. Процес насичення споживчого ринку товарами і зростання конкуренції зажадають від тих, хто недавно влився в цей бізнес і хоче надовго в ньому залишитися, глибоких і всебічних знань його основ у розрізі різних аспектів торгової діяльності.
Перехід до ринкових відносин, особливості становлення ринку в Україні, складні тенденції в реалізації методів і засобів державного регулювання в економіці перехідного періоду обумовили необхідність пильної уваги до теорії і практики комерційної діяльності підприємств торгівлі. Саме тому тема курсової роботи “Системний підхід до управління підприємством” є досить актуальною.
Метою даної курсової роботи є оцінка системного підходу до управління торговельного підприємства в сучасних економічних умовах в Україні.
Реалізація поставленої мети здійснювалась шляхом вирішення наступних задач:
— вивчення принципів і функцій системного підходу до управління підприємством;
— вивчення економіко-організаційної характеристики підприємства,
— аналізу ефективності використання системного підходу до управління підприємством;
— пошуку шляхів удосконалення системного підходу до управління підприємством.
Предметом дослідження є системний підхід до управління на торговельному підприємстві.
Об»єктом дослідження є торговельне підприємство ТОВ “РУПЕАН”.
Теоретичною та методологічною основою дослідження є наукові концепції та теоретичні розробки вітчизняних та зарубіжних вчених в області аналізу діяльності підприємств, маркетингу, закони України.
1. Поняття системного підходу до управління підприємством
Етап формування системних підходів у менеджменті розпочався з розглядом організації як системи, діяльність якої постійно залежить від різноманітних обставин, що змінюються. В основі системного підходу — використання теорії систем, яка у менеджменті сформульована наприкінці 50-х років XX ст.
Система — сукупність взаємопов»язаних та взаємодіючих елементів, яка має на меті досягнення певних цілей і ґрунтується на принципах самоорганізації, синергії і розвитку.
Усі організації (об»єкти управління) є системами, які складаються з таких елементів: структура, завдання, технологія, люди, цілі, ресурси. За способом організації системи бувають закритими (мають фіксовані жорсткі умови, не залежать від навколишнього середовища) і відкритими (взаємодіють із зовнішнім середовищем). Усі організації є відкритими системами.
…
— виявлення операціональних, тактичних і стратегічних субсистем.
Обмеження: відсутність спеціальних методик для певних функцій чи обов»язків менеджерів.
2. Система показників, що характеризують ефективність управління підприємством
Аналізуючи систему показників ефективності у вітчизняній науці і практиці, можна виділити наступні групи [29, c. 98]:
- Узагальнюючі показники ефективності;
- Показники ефективності живої праці (трудових ресурсів);
- Показники ефективності використання основних фондів, оборотних коштів і капітальних вкладень;
…
4. Аналіз ефективності управління підприємством
На ТОВ “РУПЕАН” ефективність управління визначають поквартально на основі балансу та звіту про фінансові результати. На підприємстві не проводиться визначення ефективності управління прибутком за окремими товарними групами.
Ефективність управління прибутком на ТОВ “РУПЕАН” можна характеризувати рентабельністю реалізації товарів в 2005 році (табл. 4.1).
Як видно з табл. 4.1 в першому та другому кварталах 2005 підприємство ТОВ “РУПЕАН” отримало чистого прибутку відповідно 1,0 та 8,7 тис. грн., рентабельність реалізації при цьому складала відповідно 0,184% та 1,62%. В третьому кварталі чистий прибуток зріс порівняно з другим на 1,2 тис. грн. та склав 9,9 тис. грн. При цьому рентабельність реалізації в третьому кварталі зросла на 0,267% та склала 1,886%, тобто на 524,8 тис. грн. виручки від реалізації підприємство отримало 9,9 тис. грн. чистого прибутку. В четвертому кварталі за рахунок збільшення виручки від реалізації на 45,8 тис. грн. вдалося отримати чистого прибутку 23,9 тис. грн. При цьому рентабельність реалізації зросла на 2,302% і становить 4,189%.
…
Для удосконалення діяльності комерційної служби підприємству ТОВ “РУПЕАН” можна запропонувати проведення рекламної компанії. Робота повинна містити такі етапи:
1) провести вивчення ринку збуту продукції;
2) створення баз даних клієнтів, їх потреб, бажань;
3) створення баз даних конкурентів. Систематизування інформації по конкурентам: обсяг реалізації товарів, нові товари, поява в пресі, прайс-листи, види продукції, і т.д.
4) скласти так званий «портрет споживача» — опис всіх груп клієнтів ТОВ “РУПЕАН” з врахуванням форми власності, що купують, частоти купівлі продукції підприємства.
Висновки та пропозиції
Система — сукупність взаємопов»язаних та взаємодіючих елементів, яка має на меті досягнення певних цілей і ґрунтується на принципах самоорганізації, синергії і розвитку.
Усі організації (об»єкти управління) є системами, які складаються з таких елементів: структура, завдання, технологія, люди, цілі, ресурси. За способом організації системи бувають закритими (мають фіксовані жорсткі умови, не залежать від навколишнього середовища) і відкритими (взаємодіють із зовнішнім середовищем). Усі організації є відкритими системами.
Системний підхід — це принцип дослідження, за якого розглядають систему загалом, а не окремі її підсистеми. Його завдання — оптимізація системи в цілому, а не підвищення ефективності її складових підсистем.
Застосування теорії систем до менеджменту істотно полегшує керівникам завдання бачити організацію в єдності її складових, у взаємозв»язку і взаємозалежності із зовнішнім середовищем. Системний менеджмент не є концепцією, яка складається з певних положень, а являє собою спосіб мислення стосовно до організації та управління.
Аналізуючи систему показників ефективності у вітчизняній науці і практиці, можна виділити наступні групи:
- Узагальнюючі показники ефективності;
- Показники ефективності живої праці (трудових ресурсів);
- Показники ефективності використання основних фондів, оборотних коштів і капітальних вкладень;
- Показники ефективності використання матеріальних ресурсів;
- Показники економічної ефективності нової техніки (відображення економічної ефективності нової техніки в планових і звітних показниках).
Система показників ефективності доповнюється іншими характеристиками в залежності від цілей, ступеня деталізації і глибини аналізу. В акціонерних товариствах додатково контролюється прибутковість (прибутковість) акцій, що відбиває інтереси акціонерів і майбутніх інвесторів. При аналізі поточної і стратегічної ефективності використовуються показники, що відбивають внутрішню структуру ресурсів і дають додаткову інформацію про ефективність підприємства. Найбільш розповсюдженою є теза, що організація повинна працювати таким чином, щоб забезпечити максимальний доход, що асоціюється з рентабельною роботою, зростанням прибутку і зниженням витрат. Вихідна посилка такого підходу: будь-яка фірма існує для того, щоб максимізувати прибуток (мова йде про прибуток з позиції не разового, але довгострокового її одержання), але тому що на практиці досягти такого максимуму неможливо, застосовується поняття «нормального» прибутку, тобто прибутку, що влаштовує власників бізнесу. Іншим напрямком діяльності фірми лежить потяг до нарощування обсягів виробництва і збуту послуг.
Торговельне підприємство ТОВ “РУПЕАН” займається оптовим та роздрібним продажем хладогентів (фреонів) на ринку України. На підприємстві працює 15 чоловік.
Валовий прибуток підприємства від реалізації протягом 2005 року зростав. В 2 кварталі він зріс на 1,8 тис. грн. (1,39%) порівняно з 1 кварталом, в 3 на 4,4 тис. грн. (3,34%) порівняно з 2 та в 4 на 28,2 тис. грн. (20,72) порівняно з 3. Зростання валового прибутку від реалізації пояснюється збільшенням різниці між чистим доходом від реалізації продукції та собівартістю реалізованої продукції, тобто збільшенням протягом 2005 року торгової націнки.
Адміністративні витрати та значні витрати на збут негативно вплинули на формування прибутку від реалізації ТОВ “РУПЕАН”. Так в 1 кварталі прибуток від реалізації склав 1,5 тис. грн. В 2 кварталі він зріс на 10,8 тис. грн. порівняно з першим за рахунок зменшення витрат реалізованої продукції. В 3 кварталі прибуток від реалізації зріс на 2,4 тис. грн. порівняно з другим кварталом 2005 року, а в четвертому кварталі прибуток від реалізації зріс на 18,9 тис. грн. порівняно з третім. За 2005 рік підприємство отримало 62,1 тис. грн. прибутку від реалізації, в тому числі 33,6 тис. грн. в четвертому кварталі.
На підприємстві ТОВ “РУПЕАН” протягом 2005 року були відсутні інші операційні доходи, прибуток від участі в капіталі та інші фінансові доходи. Тобто прибуток від звичайної діяльності підприємства був рівний прибутку від операційної діяльності.
Чистий прибуток ТОВ “РУПЕАН” (прибуток від звичайної діяльності – податок на прибуток) в першому кварталі 2005 року склав 1 тис. грн. На протязі року чистий прибуток зростав і за 4 квартал склав 23,9 тис. грн. В 2 кварталі чистий прибуток зріс порівняно з першим на 7,7 тис. грн., в 3 на 1,2 тис. грн. порівняно з 2 кварталом та в 4 кварталі на 14 тис. грн. порівняно з третім.
На ТОВ “РУПЕАН” ефективність управління визначають поквартально на основі балансу та звіту про фінансові результати. На підприємстві не проводиться визначення ефективності управління прибутком за окремими товарними групами.
Станом на кінець 2005 року на підприємстві ТОВ “РУПЕАН” зросла прибутковість, порівняно з прибутковістю на протязі 2005 року. В першому та другому кварталах 2005 підприємство ТОВ “РУПЕАН” отримало чистого прибутку відповідно 1,0 та 8,7 тис. грн., рентабельність реалізації при цьому складала відповідно 0,184% та 1,62%. В третьому кварталі чистий прибуток зріс порівняно з другим на 1,2 тис. грн. та склав 9,9 тис. грн. При цьому рентабельність реалізації в третьому кварталі зросла на 0,267% та склала 1,886%, тобто на 524,8 тис. грн. виручки від реалізації підприємство отримало 9,9 тис. грн. чистого прибутку. В четвертому кварталі за рахунок збільшення виручки від реалізації на 45,8 тис. грн. вдалося отримати чистого прибутку 23,9 тис. грн.
Значення системного підходу на ТОВ “РУПЕАН” має полягати в тім, що менеджери можуть простіше погоджувати свою конкретну роботу з роботою організації в цілому, якщо вони розуміють систему і свою роль у ній. Це особливо важливо для директора, тому що системний підхід стимулює його підтримувати необхідну рівновага між потребами окремих підрозділів і цілями всієї організації. Він змушує його думати про потоки інформації, що проходять через усю систему, а також акцентує увагу на важливості комунікацій. Системний підхід має допомогти встановити причини прийняття неефективних рішень, він же надає кошти і технічні прийоми для поліпшення планування і контролю.
Структура асортименту в ТОВ “РУПЕАН” повинна формуватися під впливом наступних основних факторів:
— наявність платоспроможного попиту на товар;
— кон’юнктура споживчого ринку;
— наявність пропозиції даного товару з боку виробників.
Для формування асортименту ТОВ “РУПЕАН” необхідно займатися вивченням попиту товари, необхідно проводити опитування споживачів. Особлива роль у торгівлі ТОВ “РУПЕАН” належить організації продажу й обслуговування покупців. Від рівня обслуговування покупців багато в чому залежить ефективність торгівлі.
Список використаних джерел
- Господарський кодекс України, м. Київ 16 січня 2004 року № 436-IV.
- Андрушків Б.М. Кузьмін О.Є. Основи менеджменту. -Львів.: «Світ», 1999. – 328 с.
- Бланк И. А. Торговый менеджмент. – К.: Украинско-Финский институт менеджмента и бизнеса, 1997.– 408 с.
- Брэддик У. Менеджмент в организации.— М.: ИНФРА-М, 2004:- 344 с.
- Виханский О.С., Наумов А.И. Менеджмент. Учебник для студентов экон. спец. вузов.— М.: Высш. школа, 2001.— 224 с.
- Герчикова И.Н. Менеджмент. Учебник. Второе изд., перераб. и дополи.- М.: ЮНИТИ, 2002.- 408 с.
- Жданов С. А. Методы и рыночная технология экономического управления. – М.: Дело и Сервис, 1999. – 382с.
- Жигалов І.Т. Основи менеджменту і управлінської діяльності: Підручник. К.: Вища школа. 1994.— 224 с.
- Жиделева В. Экономика предприятия. Учебное пособие. М.: Инфра-М, 2000-133с.
- Жмалев В.Г., Шимановська Л.М. Основи менеджменту і управлінської діяльності.— К.: Україна, 2000.— 454 с.
- Ізмайлова К.В. Фінансовий аналіз: Навч. посіб.- К.: МАУП, 2001. С 40-42.
- Карпов В.Н. Управление маркетингом //Маркетинг. 1993. №2. С. 29-42.
- Кейлер В. Экономика предприятия. Курс лекций. М.:Инфра-М, 2000-132с.
- Кредісов А.І., Панченко Є.Г., Кредісов В.А. Менеджмент для керівників. – К.: Знання, 1999.- 264 с.
- Лахтіонова Л. А. Фінансовий аналіз суб’єктів господарювання: Монографія. – К.: КНЕУ, 2001.- 387 с.
- Мазаракі А.А., Лігоненко Л.О., Ушакова Н.М. Економіка торговельного підприємства. – К.: Хрещатик, 1999. – 800 с.
- Николаева Т. И. Адаптация торговли к условиям рынка. — Екатеринбург: УГЭУ, 1999. – 264с.
- Осипова Л.В., Синяева И.М. Основы коммерческой деятельности. Практикум: Учеб. пособие для вузов. — М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1999. – 218с.
- Панкратов Ф. Г., Серегина Т. К. Коммерческая деятельность: Учебник. — М.: Информ. центр «Маркетинг», 2001. – 348с.
- Покропивний С. Ф. Економіка підприємства. Підручник. К.:КНЕУ, 2001- 456с.
- Половцева Ф.П. Коммерческая деятельность: Учебник. – М.: ИНФРА-М, 2000. – 248с.
- Примак Т. Економіка підприємств. Навч.пос. К.:3нання,2001- 178с.
- Савицкая Г.П. Анализ хозяйственной деятельности предприятия. — Минск: ООО «Новое знание», 2001. – 668 с.
- Теорія систем і системний аналіз. Н.Б. Чорней, Р.К. Чорней. К.: МАУП, 2006. – 256 с.
- Торговое дело: экономика, маркетинг, организация: Учебник / Под общ. ред. проф. Л. А. Брагина и проф. Т. П. Данько. — М.: ИНФРА-М, 2002. – 560 с.
- Тян Р. Б. Планування діяльності підприємства. – К.: МАУП, 1998. – С124-126.
- Чечетов М., Мендрул О. — Корпоративне управління в умовах економічної трансформації // Економіка України. – 2001. — №4. – С. 10-19.
- Шандезон Ш., Лансестр А. Методы продажи. — М.: Прогресс-Универс, 1999. – 428с.
- Шеремет А.Д., Негашев Е.В. Методика финансового анализа. – М.: Инфра-М, 2000, С. 98.
- Шук Р. Как стать профессиональным коммерсантом / Пер. с англ. — СПб.: Питер пресс, 1999. – 468с.
Додатки
Додаток А
Додаток | ||||
до Положення (стандарту) | ||||
бухгалтерського обліку 2 | ||||
Коди | ||||
Дата | (рік, місяць, число) | |||
Підприємство ТОВ “РУПЕАН” | за | ЄДРПОУ | ||
Територія | за | КОАТТУ | ||
Орган державного управління | за | СПОДУ | ||
Галузь | за | ЗКГНГ | ||
Вид економічної діяльності | за | КВЕД | ||
Одиниця виміру: тис. грн. | ||||
Адреса | ||||
Баланс | ||||
на 1 липня 2005 року | ||||
Форма № 1 | ||||
Код за ДКУД 1801001 | ||||
Код | На початок | На кінець | ||
Актив | рядка | звітного | звітного | |
періоду | періоду | |||
1 | 2 | 3 | 4 | |
|
||||
Нематеріальні активи: | ||||
залишкова вартість | 0 10 | 85 | 110 | |
первісна вартість | 0 11 | 85 | 110 | |
знос | 0 12 | |||
Незавершене будівництво | 0 20 | 800 | 1100 | |
Основні засоби: | ||||
залишкова вартість | 0 30 | 2760 | 2640 | |
первісна вартість | 0 31 | 2860 | 2860 | |
знос | 0 32 | 100 | 220 | |
Довгострокові фінансові інвестиції : | ||||
які обліковуються за методом участі | ||||
в капіталі інших підприємств | 0 40 | |||
інші фінансові інвестиції | 0 45 | 550 | ||
Довгострокова дебіторська заборго- | ||||
ваність | 0 50 | |||
Відстрочені податкові активи | 0 60 | |||
Інші необоротні активи | 0 70 | |||
Усього за розділом 1. | 0 80 | 3645 | 4400 | |
|
||||
Запаси: | ||||
виробничі запаси | 100 | |||
тварини на вирощуванні та відгодівлі | 110 | |||
незавершене виробництво | 120 | |||
готова продукція | 130 | |||
товари | 140 | 1670 | 3410 | |
Векселі одержані | 150 | |||
Дебіторська заборгованість за товари, | ||||
роботи, послуги: | ||||
чиста реалізаційна вартість | 160 | 180 | 220 | |
первісна вартість | 161 | 180 | 220 | |
резерв сумнівних боргів | 162 | |||
Дебіторська заборгованість за розра- | ||||
хунками: | ||||
з бюджетом | 170 | |||
за виданими авансами | 180 | |||
з нарахованих доходів | 190 | |||
із внутрішніх розрахунків | 200 | |||
Інша поточна дебіторська заборгова- | ||||
ність | 210 | |||
Поточні фінансові інвестиції | 220 | 241 | 275 | |
Грошові кошти та їх еквіваленти : | ||||
у національній валюті | 230 | 341 | 440 | |
в іноземній валюті | 240 | |||
Інші оборотні активи | 250 | |||
Усього за розділом 2. | 260 | 2432 | 4345 | |
|
270 | 20 | 55 | |
БАЛАНС | 280 | 6097 | 8800 | |
Код | На початок | На кінець | ||
Пасив | рядка | звітного | звітного | |
періоду | періоду | |||
1 | 2 | 3 | 4 | |
|
||||
Статутний капітал | 300 | 3850 | 3850 | |
Пайовий капітал | 310 | |||
Додатковий вкладений капітал | 320 | |||
Інший додатковий капітал | 330 | |||
Резервний капітал | 340 | |||
Нерозподілений прибуток (непокритий | ||||
збиток) | 350 | 100 | 1100 | |
Неоплачений капітал | 360 | |||
Вилучений капітал | 370 | |||
Усього за розділом 1. | 380 | 3950 | 4950 | |
|
||||
і платежів | ||||
Забезпечення виплат персоналу | 400 | 40 | 55 | |
Інші забезпечення | 410 | |||
Цільове фінансування | 420 | 80 | 110 | |
Усього за розділом 2. | 430 | 120 | 165 | |
|
||||
Довгострокові кредити банків | 440 | 500 | 1045 | |
Інші довгострокові фінансові | ||||
зобов’язання | 450 | |||
Відстрочені податкові зобов’язання | 460 | |||
Інші довгострокові зобов’язання | 470 | 440 | ||
Усього за розділом 3. | 480 | 500 | 1485 | |
|
||||
Короткострокові кредити банків | 500 | 300 | 770 | |
Поточна заборгованість за довгостро- | ||||
ковими зобов’язаннями | 510 | |||
Векселі видані | 520 | |||
Кредиторська заборгованість за това- | ||||
ри, роботи, послуги | 530 | 1000 | 1045 | |
Поточні зобов’язання за розрахунками: | ||||
з одержаних авансів | 540 | |||
з бюджетом | 550 | 100 | 143 | |
з позабюджетних платежів | 560 | |||
зі страхування | 570 | |||
з оплати праці | 580 | 97 | 198 | |
з учасниками | 590 | |||
із внутрішніх розрахунків | 600 | |||
Інші поточні зобов’язання | 610 | |||
Усього за розділом 4. | 620 | 1497 | 2156 | |
|
630 | 30 | 44 | |
БАЛАНС | 640 | 6097 | 8800 | |
М.П. | ||||
Керівник | ||||
Головний бухгалтер |
Додаток Б
Додаток | ||||
до Положення (стандарту) | ||||
бухгалтерського обліку 2 | ||||
Коди | ||||
Дата | (рік, місяць, число) | |||
Підприємство ТОВ “РУПЕАН” | за | ЄДРПОУ | ||
Територія | за | КОАТТУ | ||
Орган державного управління | за | СПОДУ | ||
Галузь | за | ЗКГНГ | ||
Вид економічної діяльності | за | КВЕД | ||
Одиниця виміру: тис. грн. | ||||
Адреса | ||||
Баланс | ||||
на 1 жовтня 2005 року | ||||
Форма № 1 | ||||
Код за ДКУД 1801001 | ||||
Код | На початок | На кінець | ||
Актив | рядка | звітного | звітного | |
періоду | періоду | |||
1 | 2 | 3 | 4 | |
|
||||
Нематеріальні активи: | ||||
залишкова вартість | 0 10 | 110 | 165 | |
первісна вартість | 0 11 | 110 | 165 | |
знос | 0 12 | |||
Незавершене будівництво | 0 20 | 1100 | 770 | |
Основні засоби: | ||||
залишкова вартість | 0 30 | 2640 | 3190 | |
первісна вартість | 0 31 | 2860 | 3630 | |
знос | 0 32 | 220 | 440 | |
Довгострокові фінансові інвестиції : | ||||
які обліковуються за методом участі | ||||
в капіталі інших підприємств | 0 40 | |||
інші фінансові інвестиції | 0 45 | 550 | 660 | |
Довгострокова дебіторська заборго- | ||||
ваність | 0 50 | |||
Відстрочені податкові активи | 0 60 | 44 | ||
Інші необоротні активи | 0 70 | |||
Усього за розділом 1. | 0 80 | 4400 | 4829 | |
|
||||
Запаси: | ||||
виробничі запаси | 100 | |||
тварини на вирощуванні та відгодівлі | 110 | |||
незавершене виробництво | 120 | |||
готова продукція | 130 | |||
товари | 140 | 3410 | 2530 | |
Векселі одержані | 150 | |||
Дебіторська заборгованість за товари, | ||||
роботи, послуги: | ||||
чиста реалізаційна вартість | 160 | 220 | 935 | |
первісна вартість | 161 | 220 | 935 | |
резерв сумнівних боргів | 162 | |||
Дебіторська заборгованість за розра- | ||||
хунками: | ||||
з бюджетом | 170 | |||
за виданими авансами | 180 | |||
з нарахованих доходів | 190 | |||
із внутрішніх розрахунків | 200 | |||
Інша поточна дебіторська заборгова- | ||||
ність | 210 | |||
Поточні фінансові інвестиції | 220 | 275 | 1155 | |
Грошові кошти та їх еквіваленти : | ||||
у національній валюті | 230 | 440 | 99 | |
в іноземній валюті | 240 | |||
Інші оборотні активи | 250 | |||
Усього за розділом 2. | 260 | 4345 | 4719 | |
|
270 | 55 | 55 | |
БАЛАНС | 280 | 8800 | 9603 | |
Код | На початок | На кінець | ||
Пасив | рядка | звітного | звітного | |
періоду | періоду | |||
1 | 2 | 3 | 4 | |
|
||||
Статутний капітал | 300 | 3850 | 4400 | |
Пайовий капітал | 310 | |||
Додатковий вкладений капітал | 320 | |||
Інший додатковий капітал | 330 | |||
Резервний капітал | 340 | |||
Нерозподілений прибуток (непокритий | ||||
збиток) | 350 | 1100 | 1760 | |
Неоплачений капітал | 360 | |||
Вилучений капітал | 370 | |||
Усього за розділом 1. | 380 | 4950 | 6160 | |
|
||||
і платежів | ||||
Забезпечення виплат персоналу | 400 | 55 | 33 | |
Інші забезпечення | 410 | |||
Цільове фінансування | 420 | 110 | 132 | |
Усього за розділом 2. | 430 | 165 | 165 | |
|
||||
Довгострокові кредити банків | 440 | 1045 | 605 | |
Інші довгострокові фінансові | ||||
зобов’язання | 450 | |||
Відстрочені податкові зобов’язання | 460 | |||
Інші довгострокові зобов’язання | 470 | 440 | 440 | |
Усього за розділом 3. | 480 | 1485 | 1045 | |
|
||||
Короткострокові кредити банків | 500 | 770 | 990 | |
Поточна заборгованість за довгостро- | ||||
ковими зобов’язаннями | 510 | |||
Векселі видані | 520 | |||
Кредиторська заборгованість за това- | ||||
ри, роботи, послуги | 530 | 1045 | 880 | |
Поточні зобов’язання за розрахунками: | ||||
з одержаних авансів | 540 | |||
з бюджетом | 550 | 143 | 143 | |
з позабюджетних платежів | 560 | |||
зі страхування | 570 | |||
з оплати праці | 580 | 198 | 176 | |
з учасниками | 590 | |||
із внутрішніх розрахунків | 600 | |||
Інші поточні зобов’язання | 610 | |||
Усього за розділом 4. | 620 | 2156 | 2189 | |
|
630 | 44 | 44 | |
БАЛАНС | 640 | 8800 | 9603 | |
М.П. | ||||
Керівник | ||||
Головний бухгалтер |
Додаток В
Додаток | ||||
до Положення (стандарту) | ||||
бухгалтерського обліку 2 | ||||
Коди | ||||
Дата | (рік, місяць, число) | |||
Підприємство ТОВ “РУПЕАН” | за | ЄДРПОУ | ||
Територія | за | КОАТТУ | ||
Орган державного управління | за | СПОДУ | ||
Галузь | за | ЗКГНГ | ||
Вид економічної діяльності | за | КВЕД | ||
Одиниця виміру: тис. грн. | ||||
Адреса | ||||
Баланс | ||||
на 1 січня 2006 року | ||||
Форма № 1 | ||||
Код за ДКУД 1801001 | ||||
Код | На початок | На кінець | ||
Актив | рядка | звітного | звітного | |
періоду | періоду | |||
1 | 2 | 3 | 4 | |
|
||||
Нематеріальні активи: | ||||
залишкова вартість | 0 10 | 120 | 110 | |
первісна вартість | 0 11 | 150 | 150 | |
знос | 0 12 | 30 | 40 | |
Незавершене будівництво | 0 20 | 1400 | 1000 | |
Основні засоби: | ||||
залишкова вартість | 0 30 | 2700 | 2650 | |
первісна вартість | 0 31 | 2800 | 2800 | |
знос | 0 32 | 100 | 150 | |
Довгострокові фінансові інвестиції : | ||||
які обліковуються за методом участі | ||||
в капіталі інших підприємств | 0 40 | |||
інші фінансові інвестиції | 0 45 | 400 | 500 | |
Довгострокова дебіторська заборго- | ||||
ваність | 0 50 | |||
Відстрочені податкові активи | 0 60 | |||
Інші необоротні активи | 0 70 | |||
Усього за розділом 1. | 0 80 | 4720 | 4260 | |
|
||||
Запаси: | ||||
виробничі запаси | 100 | |||
тварини на вирощуванні та відгодівлі | 110 | |||
незавершене виробництво | 120 | |||
готова продукція | 130 | |||
товари | 140 | 3300 | 3300 | |
Векселі одержані | 150 | |||
Дебіторська заборгованість за товари, | ||||
роботи, послуги: | ||||
чиста реалізаційна вартість | 160 | 300 | 260 | |
первісна вартість | 161 | 300 | 260 | |
резерв сумнівних боргів | 162 | |||
Дебіторська заборгованість за розра- | ||||
хунками: | ||||
з бюджетом | 170 | |||
за виданими авансами | 180 | |||
з нарахованих доходів | 190 | |||
із внутрішніх розрахунків | 200 | |||
Інша поточна дебіторська заборгова- | ||||
ність | 210 | |||
Поточні фінансові інвестиції | 220 | 200 | 400 | |
Грошові кошти та їх еквіваленти : | ||||
у національній валюті | 230 | 321 | 657 | |
в іноземній валюті | 240 | |||
Інші оборотні активи | 250 | |||
Усього за розділом 2. | 260 | 3821 | 4617 | |
|
270 | 29 | 33 | |
БАЛАНС | 280 | 8570 | 8910 | |
Код | На початок | На кінець | ||
Пасив | рядка | звітного | звітного | |
періоду | періоду | |||
1 | 2 | 3 | 4 | |
|
||||
Статутний капітал | 300 | 4050 | 4050 | |
Пайовий капітал | 310 | |||
Додатковий вкладений капітал | 320 | |||
Інший додатковий капітал | 330 | |||
Резервний капітал | 340 | |||
Нерозподілений прибуток (непокритий | ||||
збиток) | 350 | 120 | 500 | |
Неоплачений капітал | 360 | |||
Вилучений капітал | 370 | |||
Усього за розділом 1. | 380 | 4170 | 4550 | |
|
||||
і платежів | ||||
Забезпечення виплат персоналу | 400 | 30 | 60 | |
Інші забезпечення | 410 | |||
Цільове фінансування | 420 | 120 | ||
Усього за розділом 2. | 430 | 30 | 180 | |
|
||||
Довгострокові кредити банків | 440 | 500 | 770 | |
Інші довгострокові фінансові | ||||
зобов’язання | 450 | |||
Відстрочені податкові зобов’язання | 460 | |||
Інші довгострокові зобов’язання | 470 | 440 | ||
Усього за розділом 3. | 480 | 500 | 1210 | |
|
||||
Короткострокові кредити банків | 500 | 1390 | 1477 | |
Поточна заборгованість за довгостро- | ||||
ковими зобов’язаннями | 510 | |||
Векселі видані | 520 | |||
Кредиторська заборгованість за това- | ||||
ри, роботи, послуги | 530 | 2100 | 1224 | |
Поточні зобов’язання за розрахунками: | ||||
з одержаних авансів | 540 | |||
з бюджетом | 550 | 200 | 117 | |
з позабюджетних платежів | 560 | |||
зі страхування | 570 | |||
з оплати праці | 580 | 150 | 114 | |
з учасниками | 590 | |||
із внутрішніх розрахунків | 600 | |||
Інші поточні зобов’язання | 610 | |||
Усього за розділом 4. | 620 | 3840 | 2932 | |
|
630 | 30 | 38 | |
БАЛАНС | 640 | 8570 | 8910 | |
М.П. | ||||
Керівник | ||||
Головний бухгалтер |
Додаток Г
Підприємство ТОВ “РУПЕАН” | |||||||
Звіт | |||||||
про фінансові результати за 2005 рік | |||||||
|
|||||||
тис. грн. | |||||||
Стаття | Код | І квартал | ІІ квартал | ІІІ квартал | IV квартал | ||
рядка | |||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ||
Дохід (виручка) від реалізації продукції | 0 10 | 652,2 | 644,52 | 629,76 | 684,72 | ||
Податок на додану вартість | 0 15 | 108,7 | 107,42 | 104,96 | 114,12 | ||
Акцизний збір | 0 20 | ||||||
0 25 | |||||||
Інші вирахування з доходу | 0 30 | ||||||
Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції | 0 35 | 543,5 | 537,1 | 524,8 | 570,6 | ||
Собівартість реалізованої продукції | 0 40 | 413,6 | 405,4 | 388,7 | 406,3 | ||
Валовий: | |||||||
прибуток | 0 50 | 129,9 | 131,7 | 136,1 | 164,3 | ||
збиток | 0 55 | ||||||
Інші операційні доходи | 0 60 | 1,5 | 12,3 | 14,7 | 33,6 | ||
Адміністративні витрати | 0 70 | 10,3 | 15,1 | 14,3 | 22,7 | ||
Витрати на збут | 0 80 | 119,6 | 102,8 | 107,1 | 108 | ||
Інші операційні витрати | 0 90 | 542 | 524,8 | 510,1 | 537 | ||
Фінансові результати від операційної діяльності: | |||||||
прибуток | 100 | 1,5 | 12,3 | 14,7 | 33,6 | ||
збиток | 105 | ||||||
Дохід від участі в капіталі | 110 | ||||||
Інші фінансові доходи | 120 | ||||||
Інші доходи | 130 | ||||||
Фінансові витрати | 140 | ||||||
Втрати від участі в капіталі | 150 | ||||||
Інші витрати | 160 | ||||||
Фінансові результати від звичайної діяльності | |||||||
до оподаткування: | |||||||
прибуток | 170 | 1,5 | 12,3 | 14,7 | 33,6 | ||
збиток | 175 | ||||||
Податок на прибуток від звичайної діяльності | 180 | 0,5 | 3,6 | 4,8 | 9,7 | ||
Фінансові результати від звичайної діяльності | |||||||
прибуток | 190 | 1 | 8,7 | 9,9 | 23,9 | ||
збиток | 195 | ||||||
Надзвичайні: | |||||||
доходи | 200 | ||||||
витрати | 205 | ||||||
Податки з надзвичайного прибутку | 210 | ||||||
Чистий: | |||||||
прибуток | 220 | 1 | 8,7 | 9,9 | 23,9 | ||
збиток | 225 |