Дипломна робота Ефективність діяльності готелю

Зміст

 

Розділ 2. Дослідження ефективності діяльності готелю „Салют” м. Києва  3

 

2.1. Коротка техніко-економічна характеристика готелю „Салют”. 3

 

2.2. Аналіз динаміки основних показників діяльності готелю „Салют”. 9

 

2.3. Дослідження ефективності використання ресурсного потенціалу готелю “Салют”. 20

 

Розділ 3. Пропозиції по підвищенню  ефективності діяльності готелю “Салют”  32

 

3.1. Пропозиції по підвищенню ефективності використання ресурсного потенціалу готелю “Салют”. 32

 

3.2. Пропозиції по підвищенню рентабельності основної діяльності готелю „Салют” (реалізація основних і додаткових послуг)50

Розділ 2. Дослідження ефективності діяльності готелю „Салют” м. Києва

2.1. Коротка техніко-економічна характеристика готелю „Салют”

 

Готель “Салют” було введено в експлуатацію в листопаді 1983 року. Готель “Салют” знаходиться в центрі міста Києва в районі площі “Слави” за адресою вул. Січневого повстання, 11А.

В даний час в готелі “Салют” пропонуються комфортабельні однокімнатні номери та номери «Люкс» загальною кількістю 75 номерів. У кожнім номері телефон, телевізор із супутниковим зв»язком, холодильники. Для ділових людей в отеленні створені прекрасні умови. До їхніх послуг ксерокс, факси, конференц-зал, комп»ютер з виходом в Інтернет, електронна пошта.

У вільний час гості можуть скористатися послугами тренажерного залу, сауни, салону зачісок та інше. Для автотранспорту є платні автостоянки.  В готелі пропонується комплекс додаткових послуг. Бажаючим ближче познайомитися з Києвом — індивідуальні і групові екскурсії; організація

0,03%. Відповідно зменшилася частка доходів від оренди офісів на 0,72%, оренди не житлових приміщень на 1,22% та оренди актового залу на 0,26%.

В 2002 році витрати на виробництво послуг зросли на 1051,2 тис. грн. (31,36%). Це сталося за рахунок зростання всіх складових витрат. Найбільше зросли  матеріальні витрати, витрати на оплату праці та інші операційні витрати відповідно на 241 тис. грн. (127,65%), 249,7 тис. грн. (40,22%) та 414,5 тис. грн. (29,05%).

2.3. Дослідження ефективності використання ресурсного потенціалу готелю “Салют”

 

На ВАТ “Готель “Салют” ефективність використання ресурсного потенціалу визначають на основі балансу та звіту про фінансові результати.

Ефективність використання ресурсного потенціалу можна характеризувати рентабельністю реалізації послуг в 2001 та 2002 роках (табл. 2.6).

Таблиця 2.6

Аналіз рентабельності реалізації готелю “Салют” в 2001-2002 роках

Показники

 

2001 р.

 

2002 р.

Відхилення (+,-)
абсолютне відносне
Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) 3818,4 4516,2 697,8 18,27
Чистий прибуток (збиток) -353,7 113,1 466,8 131,98
Рентабельність реалізації, % -9,26 2,50 11,77 127,04

 

Як видно з табл. 2.6 в 2001 підприємство було збитковим та отримало збитку 353,7 тис. грн., рентабельність реалізації при цьому складала відповідно -9,26%. В 2002 році за рахунок збільшення виручки від реалізації на 697,8 тис. грн. вдалося отримати чистого прибутку 113,1 тис. грн. При

варіантів управлінських рішень вибір конкретного можна здійснити при введенні відповідної системи критеріїв, яка використовується в якості обмежувального фактору. При зміні критеріїв відповідним чином змінюються напрямком дій управлінців.

 

 


3.2. Пропозиції по підвищенню рентабельності основної діяльності готелю „Салют” (реалізація основних і додаткових послуг)

 

Резерви збільшення прибутку та покращення рентабельності готелю “Салют” існують за рахунок збільшення обсягу реалізації основних і додаткових послуг, зниження собівартості послуг, підвищення якості наданих послуг, реалізація послуг на більш вигідних ринках збуту.

Зменшення обсягу реалізації послуг залежить від постійного підвищення собівартості та зменшення купівельної спроможності замовників, «цінової боротьби» між конкурентами, рекламної політики підприємства, високої конкуренції в галузі, кредиторської та дебіторської заборгованості підприємства. Саме тому необхідно формувати механізми виведення підприємства на нові етапи реалізації готельних послуг.

Перш за все необхідно запропонувати розробити оперативні заходи відносно зменшення собівартості додаткових послуг та збільшення реалізації.

Висновки

 

За результатами виконаної роботи можна зробити практичні та теоретичні висновки.

Ефективність організацій у загальному вигляді визначають як відношення результатів їх діяльності до витрат, спрямованих на їхнє якісне досягнення. Ефективність є характеристикою процесів і впливів, що відбиває, насамперед, ступінь досягнення переслідуваних цілей, тому ефективність притаманна лише цілеспрямованій взаємодії.

Будь-яке підприємство прагне до підвищення ефективності своєї діяльності, однак тільки розуміння того, від чого залежить ця ефективність, може привести до позитивних результатів. В економічному змісті під ефективністю розуміється максимально оптимальне використання всіх ресурсів підприємства. Правильно обрана стратегія виробництва і належні обсяги випуску продукції забезпечують бажаний обсяг реалізації і відповідні

дослідження і конструкторські роботи; основні техніко-економічні показники організаційно-технічного розвитку; основні показники техніко-економічного рівня виробництва і продукції, що випускається; соціальний розвиток підприємства.

Підвищенню рентабельності готелю “Салют” від реалізації послуг сприятиме розв’язування задач за допомогою автоматизації. Розв»язання задачі підвищення рентабельності автоматизованим способом забезпечить можливість оперативної обробки інформації для обліку, контролю, аналізу, аудиту та управління за відповідний проміжок часу, спри­ятиме підвищенню точності й достовірності облікових даних.

Запись опубликована в рубрике Готові дипломні роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.