Курсова робота Технології туристської діяльності САМ та гостинність Русь

Зміст

 

 

Вступ………………………………………………………………………………………………… 3

 

1.Аналіз технології туристської діяльності на прикладі  туристського підприємства «САМ»……………………………………………………………………………………………… 5

 

1.1.  Базова характеристика туристського підприємства…………………. 5

1.2. Структура управління туристичним підприємством…………………. 6

1.3. Основні напрямки діяльності туристичного підприємства……… 9

1.4. Аналіз технологічних процесів в діяльності туристичного

підприємства………………………………………………………………………….. 12

1.5. Технологія створення нового туристського маршруту…………… 18

 

 1. Аналіз технології гостинності на прикладі готелю «Русь»………… 22

 

2.1.  Загальна характеристика підприємства…………………………………. 22

2.2.  Аналіз технології надання готельних послуг………………………… 28

2.3.  Визначення рівня готельних послуг……………………………………… 32

 

3. Аналіз технології ресторанних послуг на прикладі ресторану

готелю “Русь”……………………………………………………………………………… 34

 

3.1.  Загальна характеристика підприємства…………………………………. 34

3.2.  Технологія надання ресторанних послуг……………………………….. 40

3.3.  Визначення якості наданих ресторанних послуг…………………… 64

 

Висновки………………………………………………………………………………………… 66

 

Список використаних джерел…………………………………………………………. 68

 

Вступ

 

Туризм у XXI столітті — це невід»ємна частина соціального, економічного і культурного життя нації. Це також один з основних компонентів індивідуального і колективного поводження особистості. Повноцінний відпочинок необхідний для культурного, морального і духовного процвітання нації. Завдання ефективного і конструктивного використання вільного часу вимагає подальшого розвитку всіх національних і місцевих ресурсів індустрії відпочинку. В міру того, як постіндустріальне суспільство стає усе більш складним, життя підносить людині все нові і нові стреси. Порівняно з попереднім поколінням сучасна ділова людина опиняється в стресових ситуаціях набагато частіше. У такому житті людині стає все важче і важче рятувати свою особистість від розпаду.

Повноцінний відпочинок створює необхідний баланс, вносить у життя гармонію, що допомагає людській особистості вистояти, зберегти цілісність. Перебуваючи на відпочинку, люди разом радіють життю, і це дозволяє їм встановити більш міцні зв»язки на основі приємних спогадів про гарний спільний відпочинок.

До вибору виду відпочинку необхідно підходити з такою ж серйозністю, як до вибору будь-якої справи чи до постановки особистих цілей. Історія знову і знову дає нам приклади прямого зв»язку між збільшенням дозвілля людей і розвитком цивілізації. Відповідно до цього, туризм можна визначити як науку, мистецтво і бізнес залучення туристів та організації їх транспортування і перебування, а також створення умов для кращого задоволення їхніх потреб і запитів.

Для багатьох країн, що розвиваються, туризм приносить порівняно високий відсоток сукупного національного продукту і становить собою найлегший спосіб підтримувати з іншими країнами торговий баланс.

Отже, необхідно з»ясувати, яку роль відіграє туризм в Україні, що саме потрібно зробити, щоб Україна розвинула туристську діяльність до світового рівня, хто займається цією нелегкою справою?

У даній курсовій роботі автор спробує дати відповідь на ці та інші питання, аналізуючи технологію надання послуг туристичною фірмою «САМ» і готельним комплексом «Русь» і ресторану готельного комплексу «Русь».


1.     Аналіз технології туристської діяльності на прикладі  туристського підприємства «САМ»

 

1.1.  Базова характеристика туристського підприємства

 

Туристична фірма «САМ » — найбільший турагент України — була заснована в 1991 році групою професіоналів туристичного бізнесу, з досвідом роботи не менше 10 років. Ця фірма має ряд представництв у найбільших містах України, у місті Києві розташована за адресою вул. Комінтерну, 7 (тел. 227-00-06, 227-06-62). Має ліцензію Державного Комітету України з туризму № 001475. Ліцензія надає право фірмі на виконання таких форм діяльності: організація прийому й обслуговування іноземних туристів в Україні, організація прийому й обслуговування вітчизняних туристів в Україні, організація туристичних поїздок за межі України, екскурсійна діяльність, організація масового і спортивно-оздоровчого туризму.

1. Торговий зал

2. Заготовочні цехи: 2.1. М»ясний цех, 2.2. Рибний цех, 2.3. Овочевий цех.

3. Доготівельні цехи: 3.1. Гарячий цех, 3.2. Холодний цех

4. Роздавальна

 

Рис. 3.1. Схема приміщень ресторану «Русь»


1.1.   Технологія надання ресторанних послуг

 

Керівник служби громадського харчування складає меню, забезпечує постачання необхідних початкових продуктів, розподіляє по ділянках обслуговуючий персонал, контролює якість готової продукції й обслуговування, дотримуючись при цьому розумного режиму економії.

Асортимент пропонованих гостям страв відповідає меню, яке є основою будь-якої ресторанної концепції, незалежно від того, до якого типу дане підприємство харчування належить. Велику роль при цьому відіграє професіоналізм метрдотелів і офіціантів, які перебувають у безпосередньому контакті з клієнтами.

5. Соціологічний метод. Важливу роль у поліпшенні якості послуг відіграють самі відвідувачі — спілкуючись з персоналом, вони розповідають про недоліки, які у найкоротший час усуваються.

Ресторан «Русь» контролює процес своєї діяльності, має достатні засоби і можливості, а саме тому якість послуг підтримується на високому рівні й постійно поліпшується.


 Висновки

 

Дана курсова робота свідчить про те, що нарешті й в Україні почали з»являтися справжні професіонали своєї справи. Так, серед туристичних компаній одне з провдних місць посідає туристична фірма «САМ», яка надає своїм клієнтам можливість справжнього безтурботного відпочинку.

Фірма «САМ» не чекає, доки клієнт сам знайде її, вона всіма можливими засобами залучає людину і дає їй можливість зрозуміти, що той продукт, який надає саме вона, є найбільш вигідним і зручним.

Уся діяльність даної фірми ґрунтується на досвіді як її самої, так і її партнерів у різних країнах світу. Керівництво фірми спрямовує свої зусилля на те, щоб запропонувати своїм клієнтам туристичний сервіс найвищої якості, який поєднується з традиційною українською гостинністю.

Довговічність фірми «САМ» підтверджує те, що вона на довгостроковій основі підписала контракти з багатьма представниками туристичної індустрії різних країн світу.

Належним представником готельної індустрії України є готель «Русь», розташований у самому центрі Києва. Вона має всі передумови для того, щоб іноземні відвідувачі України зупинялися саме в ньому.

Серед загального числа готелів міста Києва і всієї України готель «Русь» виділяється тим, що персонал пропонує високу якість обслуговування і гостинність стосовно відвідувачів. Готель досить місткий, з великою кількістю комфортабельних номерів на будь-який смак. Номери обладнані всім необхідними як для роботи, так і для відпочинку.

Численний персонал готелю зустрічає гостей із традиційною українською гостинністю, обслуговує швидко і якісно. Отже, готель «Русь» можна назвати зразком для всіх інших закладів готельної справи, справжнім представником туристичної індустрії на українському ринку.

Але на сьогоднішньому рівні готель залишатися не збирається. Він постійно проводить опитування відвідувачів з метою поліпшення якості послуг і комфорту закладу.

До складу готелю «Русь» входить ряд закладів, серед яких і заклади харчування. Їхній рівень відповідає рівню самого готелю і свідчить про те, що якість надання послуг цими підприємствами підтримується на відповідному рівні.

Ресторан «Русь», кафе і бари готелю «Русь» мають такі ж високі стандарти обслуговування, як і сам готель. Це чудове місце не тільки для того, щоб спробувати вишукану їжу, але і для проведення вечірок, презентацій і ділових обідів.


 Список використаних джерел

 1. Азар В. И. Экономика и организация международного туризма. — М.: Экономика, 1984.
 2. Барчукова Н. С. Международное сотрудничество государств в области туризма. — М.: Международные отношения, 1986.
 3. Германович Н. М. Ціноутворення в туристсько-екскурсійному обслуговуванні. Навчальний посібник. — М.: ЦРИБ «Турист», 1988.
 4. Гуляєв В. Г. Організація туристичної діяльності: Навчальний посібник. -М.: Нолидж, 1996.
 5. Довідник підприємця: установи громадського харчування та готельного господарства Києва.-К., 1995.
 6. Линдерт П. X. Экономика мирохозяйственных связей. — М.: Прогресс, 1992.
 7. Любіцева О. О. Туристична сфера, готельне господарство та форми їх організації у світі. Конспект лекцій. — К.: КДТЕУ, 1995.
 8. Мельник Н. П. Типізація готельного господарства. Курс лекцій. — К.: КДТЕУ, 1997.
 9. Наследышев А. В. Место и роль индустрии туризма в современной экономике. — М.: Известия Академии наук СССР, 1991.
 10. Немоляева М. Э., Ходорков Л. Ф. Міжнародний туризм: учора сьогодні, завтра. — М.: Міжнародні відносини, 1985.
 11. Основы туристского маркетинга (для туристских предприятий, работающих в условиях полного хозяйсвенного расчета). Методические рекомендации. — М.: ЦРИБ «Турист», 1990.
 12. Положення про Державний комітет України по туризму. Затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 625 від 12 серпня 1993 р.
 13. Усов В. В. Організація обслуговування в ресторанах. — М.: Вища школа, 1990.
 14. Ходорков Л. Ф. Мировое гостиничное хозяйство. — М.: ВВКШ по иностранному туризму, 1991.
 15. Чеботарь Ю. М. Туристический бизнес. — М.: Мир деловой книги, 1997.

 

Запись опубликована в рубрике Готові курсові роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.