Зміст
Розділ 1. Теоретичні основи використання лізингу у розвитку підприємств 5
1.1. Поняття лізингу та його види. 5
1.2. Організація та технологія здійснення лізингових операцій. 9
Розділ 2. Аналіз сучасного стану впровадження лізингу на підприємстві ТОВ „Алькон”. 13
2.1. Техніко-економічна характеристика базового підприємства. 13
2.2. Аналіз стану основних фондів на підприємстві ТОВ „Алькон” 17
2.3. Оцінка проведення лізингових операцій на ТОВ “Алькон”. 20
Розділ 3. Обґрунтування доцільності використання лізингу на підприємстві ТОВ «Алькон». 24
Список використаних джерел. 34
Вступ
Розвиток ринкових відносин в Україні зумовлює діяльність підприємств, умов їх функціонування на ринку. Тому підприємствам для того, щоб вижити, необхідно правильно визначати свою стратегію та тактику поведінки на ринку та систематично проводити управління діяльністю підприємства з метою підвищення ефективності діяльності та отримання прибутку.
Будучи основною ланкою народногосподарського комплексу, підприємство концентрує в собі всі ресурси виробництва. Тут розгортаються головні економічні процеси, створюється і примножується народне багатство, формується національний доход суспільства, забезпечується рішення економічних і соціальних задач, складаються виробничі і соціальні відносини. Можливості випуску продукції за обсягом та якістю вирішальною мірою залежать від рівня розвитку необоротних активів підприємства, в тому числі основних фондів.
За розширеного відтворення кожного наступного циклу здійснюється кількісне і якісне зростання основних виробничих засобів. Необхідність оновлення основних виробничих засобів за ринкових відносин визначається передовсім конкуренцією товаровиробників. Саме конкуренція спонукує підприємства здійснювати прискорене списання основних виробничих засобів з метою нагромадження фінансових ресурсів для наступного вкладання коштів у придбання більш прогресивного устаткування, впровадження нових технологій та іншого поліпшення основних виробничих засобів. Таким чином, невід»ємною умовою здійснення господарської діяльності є забезпечення підприємства, поряд з матеріальними і трудовими ресурсами, необхідними основними засобами — будинками, спорудами, устаткуванням, транспортними й іншими засобами.
Одним з методів оновлення основних засобів та розвитку підприємства є лізинг. Таким чином, вивчення методів оновлення основних фондів з використанням лізингу, спрямоване на пошук шляхів більш ефективного їх формування та використання, стає усе більш актуальним, а сама ця проблема набуває великого значення.
Саме тому тема курсової роботи “Роль лізингу у розвитку підприємств” є досить актуальною.
Метою курсової роботи є вивчення стану використання лізингу в діяльності підприємства.
Здійснення поставленої мети вирішувалося шляхом:
— розгляду поняття лізингу та його видів,
— вивчення організації та технології здійснення лізингових операцій,
— аналізу стану основних фондів на підприємстві,
— оцінки проведення лізингових операцій,
— обґрунтування доцільності використання лізингу на підприємстві.
Предметом дослідження є стан використання лізингу під час оновлення основних фондів підприємства.
Об»єктом дослідження є лізингові операції ТОВ “Алькон”.
Теоретичну основу дослідження питання використання лізингу склали наукові праці вітчизняних та зарубіжних вчених, закони України, фінансова звітність підприємства ТОВ “Алькон”.
В процесі дослідження використані традиційні методи економічного аналізу (табличного, порівняння, групування, графічний), обробка матеріалів з використанням персональних ЕОМ.
Розділ 1. Теоретичні основи використання лізингу у розвитку підприємств
1.1. Поняття лізингу та його види
Лізинг — слово англійського походження, дослівно перекладається «брати в оренду». Виходячи з цього, лізинг можна охарактеризувати як господарську угоду, за якою підприємство має право користуватися майном, що йому не належить, протягом визначеного терміну за відповідну плату [12, c. 24].
За визначенням Європейської федерації національних асоціацій з лізингу, лізинг — це договір оренди машин і обладнання, а також інших товарів для їх використання у виробничих цілях лізингоодержувачем, у той час як ці товари купуються лізингодавцем і він зберігає право власності до кінця цієї угоди.
Відповідно до Закону України «Про лізинг» термін «лізинг» трактується як строкове та платне відповідно до визначених конкретною угодою умов, користування майном (у тому числі спеціально придбаним на замовлення), що передається лізингоотримувачу особою, яка є власником цього майна (лізингодавцем) [3, c. 57]. Тобто лізинг може виступати формою строкового та платного користування майном.
Лізингу притаманні особливі риси, що суттєво відрізняють його від інших форм бізнесу. Серед них:
1) наявність посередника, який бере на себе обов»язки власника майна;
2) тип майна, що надається у лізинг, визначається лізингоотримувачем
…
договором лізингу; лізингоотримувач — суб»єкт підприємницької діяльності, що одержує в користування майно за лізинговою угодою; продавець лізингового майна або його безпосередній виробник.
Розділ 2. Аналіз сучасного стану впровадження лізингу на підприємстві ТОВ „Алькон”
2.1. Техніко-економічна характеристика базового підприємства
Товариство з обмеженою відповідальністю “Алькон” знаходиться за адресою м. Київ вул. Косенка, 14. Основним видом діяльності є виробництво та реалізація будівельних деталей із деревини; лісопильне виробництво; посередницькі послуги під час купівлі-продажу товарів народного споживання.
Підприємство ТОВ «Алькон» виготовляє високоякісні столярні вироби з натуральної деревини. Основна продукція — дверні й віконні блоки. Підприємство освоїло виготовлення вікон і дверей, у т. ч. балконних, за євростандартом, використовуючи передові закордонні технології та
…
2005 році порівняно з 2004 роком. В зв’язку з цим діяльність підприємства в подальшому повинна бути направлена на пошук найбільш ефективних форм і методів співпраці з діловими партнерами по забезпеченню ефективності діяльності.
2.2. Аналіз стану основних фондів на підприємстві ТОВ „Алькон”
Первісна вартість основних засобів станом на 1.01.2006 р. ТОВ “Алькон” становила 942,8 тис. грн. проти 857,3 тис. грн. станом на 1.01.2005 р.
Наявність та зміну на протязі 2005 року основних засобів ТОВ “Алькон” розглянемо, скориставшись балансом (додаток А).
Таблиця 2.2
….
До важливих факторів, що зумовлюють зростання продуктивності устаткування за одиницю часу, належать також запровадження нових технологій, інтенсифікація виробничих процесів.
Значного підвищення інтенсивного навантаження устаткування на підприємствах можна досягти завдяки застосуванню прогресивних форм і методів організації виробництва, що уможливлюють використання високопродуктивного автоматизованого устаткування.
Досить істотні резерви ліпшого екстенсивного та інтенсивного використання необоротних активів можна реалізувати з допомогою освоєння у стислі строки проектних показників, уведення в дію нових технологічних агрегатів, ліній, устаткування.
Висновки
За результатами виконаної роботи можна зробити наступні висновки та пропозиції.
Лізинг це строкове та платне відповідно до визначених конкретною угодою умов, користування майном (у тому числі спеціально придбаним на замовлення), що передається лізингоотримувачу особою, яка є власником цього майна (лізингодавцем). Тобто лізинг може виступати формою строкового та платного користування майном. Залежно від складу учасників угоди розрізняють прямий лізинг, за якого власник майна (постачальник) самостійно передає об»єкт у лізинг (двостороння угода), та опосередкований лізинг, коли передача майна здійснюється через посередника.
Відповідно до чинного законодавства в Україні можливо реалізувати лише два види лізингу — фінансовий та оперативний і три форми лізингу — зворотний, пайовий та міжнародний.
Основними суб»єктами лізингової угоди є сторони, які мають безпосереднє відношення до об»єкта операції: лізингодавець — суб’єкт підприємницької діяльності, який передає в користування майно за договором лізингу; лізингоотримувач — суб»єкт підприємницької діяльності, що одержує в користування майно за лізинговою угодою; продавець лізингового майна або його безпосередній виробник.
Первісна вартість основних засобів ТОВ “Алькон” в 2005 році зросла на 85,5 тис. грн., тобто на 9,97 % порівняно з 2004 роком. На протязі 2005 року знос зріс на 81,1 тис. грн. (на 63,51 %). Якісний стан основних засобів погіршився, про це свідчить зменшення коефіцієнту придатності основних засобів з 85,10% до 77,85 % та відповідно збільшився коефіцієнт зносу (на 7,25 %).
Протягом 2005 року на підприємстві ТОВ “Алькон” здійснювалися лізингові операції. План оновлення основних засобів з використанням лізингу в 2005 році по ТОВ “Алькон” було перевиконано на 138,05 тис. грн. тобто на 4,6%. По транспортних засобів план було виконано на 99%, а по придбанню обладнання для виробництва на 107,4%. В 2005 році було проведення оновлення основних засобів з використанням лізингу в сумі 313,805 тис. грн. В подальшому підприємство ТОВ “Алькон” потребує значного оновлення основних засобів, з метою підвищення ефективності діяльності. В зв’язку з тим, що підприємство не має наявних власних коштів, щоб придбати та оновити основні засоби, пропонується використати лізинг.
ТОВ «Алькон» в 2006 році планує закупити сучасне виробниче обладнання вартістю 600 тис. грн. Підприємство ТОВ «Алькон» не має власних коштів, щоб обновити та розширити свої основні фонди. В умовах дефіциту власних фінансових ресурсів і відсутності можливості отримання інвестиційних кредитів найбільш доступним і ефективним способом фінансування відтворення основних засобів є лізинг.
Головною ознакою підвищення рівня ефективного використання основних фондів на ТОВ “Алькон” має бути зростання обсягу реалізації продукції. Кількість же продукції за наявного розміру виробничого апарату залежить, з одного боку, від фонду часу продуктивної роботи машин та устаткування протягом доби, місяця або року, тобто від їхнього екстенсивного завантаження, а з іншого — від ступеня використання знарядь праці за одиницю часу (інтенсивного навантаження). Отже, усю сукупність технічних, організаційних та економічних заходів щодо ліпшого використання необоротних активів підприємства можна умовно поділити на дві групи: збільшення екстенсивного завантаження; підвищення інтенсивного навантаження. До важливих факторів, що зумовлюють зростання продуктивності устаткування за одиницю часу, належать також запровадження нових технологій, інтенсифікація виробничих процесів.
Список використаних джерел
- Господарський кодекс. Затверджений від 16.01.2003 № 436-IV.// Відомості Верховної Ради України. — 2004. — № 1. — С. 21.
- Цивільний кодекс. Затверджений від 16.01.2003 № 435-IV.// Відомості Верховної Ради України. — 2004. — № 1. — С. 35.
- Про лізинг. Закон України від 16 грудня 1997 р., № 725 зі змінами та доповненнями. // Відомості Верховної Ради України. — 2005. — № 10. — С. 56.
- Положення (Стандарт) бухгалтерського обліку 14 “Оренда”, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 28.07.2000р. №181.
- Александрова М. М., Виговська Н. Г., Кірейцев Г. Г., Петрук О. М., Маслова С. О. Фінанси підприємств: Навч. посіб. для студ. екон. спец. всіх форм навч. / Г.Г. Кірейцева (ред.). — 2.вид., перероб. та доп. — К. : ЦУЛ, 2002. — 268с.
- Бандурка О. М., Коробов М. Я., Орлов П. І., Петрова К. Я. Фінансова діяльність підприємства: Підруч. для студ. вищ. навч. закл., що навч. за освітньо-проф. програмою спеціаліста зі спец.»Фінанси», «Банківська справа»:»Облік і аудит». — 2.вид., перероб. і доп. — К. : Либідь, 2003. — 384с.
- Біла О. Г., Галик Л. М., Дрівко М. М. Фінанси організацій і підприємств: Навч.-метод. посібник для самостійного вивчення / Центральна спілка споживчих товариств України; Львівська комерційна академія. — Л. : Видавництво ЛКА, 2002. — 112с.
- Бондаренко Н. І., Войчук Г. І. Фінанси підприємств: Навч.-метод. посіб. для студ. екон. ф-ту різних форм навчання / Харківський національний аграрний ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х. : ХНАУ ім. В.В.Докучаєва, 2004. — 62с.
- Василенко Л. І., Василенко А. В. Фінанси: Навч. посібник / Київський національний торговельно-економічний ун-т — К., 2004. — 200с.
- Воловець Я. В. Фінансова діяльність суб»єктів господарювання: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Національний банк України; Львівський банківський ін-т. — Л. : ЛБІ НБУ, 2004. — 199с.
- Головнина Л. А., Эстрада Т. Б. Лизинг как метод инвестирования. — М. : МГИУ, 2001. — 82с.
- Горемыкин В. А. Лизинг: Учебник для студ. вузов, обучающихся по экон. спец.. — М. : Издательско-торговая корпорация «Дашков и Ко», 2003. — 943с.
- Грідчіна М. В., Захожай В. Б., Осіпчук Л. Л., Субботовіч Ю. Л., Томчишина К. М. Фінанси (теоретичні основи): Підручник для студ. вищ. навч. закладів — К. : МАУП, 2002. — 280с.
- Довгалюк В. І. Фінансова діяльність суб»єктів господарювання: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл.. — Хмельницький : НВП «Евріка» ТОВ, 2003. — 156с.
- Загородній А. Г., Селюченко Н. Є. Планування та організація оновлення основних засобів на засадах лізингу / Національний банк України. Львівський банківський ін-т. — Л. : ЛБІ НБУ, 2002. — 144с.
- Зятковський І. В. Фінансова діяльність суб»єктів господарювання: Навч. посіб. для студ. екон. спец. вищ. навч. закл. / Тернопільська академія народного господарства. — Т. : Економічна думка, 2003. — 356с.
- Іванишин В. В. Лізинг та його розвиток в Україні. — К. : Знання України, 2002. — 57с.
- Макеева В. Г. Лизинг: Учеб. пособие по спец. «Менеджмент организации». — М. : ИНФРА-М, 2003. — 192c.
- Мартюшева Л. С., Меренкова Л. О. Фінансова діяльність суб»єктів господарювання: Коспект лекцій / Харківський національний економічний ун-т. — Х. : ВД «Інжек», 2006. — 184с.
- Мних Є. В., Бутко А. Д., Большакова О. Ю., Кравченко Г. О., Никонович Г. І. Аналіз і контроль в системі управління капіталом підприємства / Київський національний торговельно-економічний ун-т / Євген Володимирович Мних (ред.). — К. : КНТЕУ, 2005. — 231с.
- Поддєрьогін А. М. та ін. Фінанси підприємств: Підручник / Київський національний економічний ун-т / Анатолій Микитович Поддєрьогін (ред.). — 5-те вид., перероб. та доп. — К. : КНЕУ, 2004. — 546с.
- Покропивний С. Ф. Економіка підприємства. Підручник. К.:КНЕУ, 2001- 456с.
- Слав»юк Р. А. Фінанси підприємств: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл.. — 3.вид., перероб. і доп. — К. : Центр навчальної літератури, 2004. — 460с.
- Терещенко О. О. Фінансова діяльність суб»єктів господарювання: Навч. посіб. / Київський національний економічний ун-т. — К. : КНЕУ, 2003. — 554с.
- Усенко Я. Б. Методологічні та економіко-правові проблеми оренди і лізингу майна / Академія правових наук України ; Науково-дослідний ін-т приватного права і підприємництва. — К., 2001. — 234с.
- Філімоненков О. С. Фінанси підприємств: Навч. посіб. / Міжрегіональна академія управління персоналом. — К. : МАУП, 2003. — 288с.
- Фінансовий менеджмент: Навч.-метод, посіб. / Г.Г. Кірейцев та ін. -Ж.:ЖІТІ, 2001. — 432с.
- Шеремет А.Д., Негашев Е.В. Методика финансового анализа. – М.: Инфра-М, 2000, С. 98.
Додатки
Додаток А
Додаток | ||||
до Положення (стандарту) | ||||
бухгалтерського обліку 2 | ||||
Коди | ||||
Дата | (рік, місяць, число) | |||
Підприємство ТОВ “Алькон” | за | ЄДРПОУ | ||
Територія | за | КОАТТУ | ||
Орган державного управління | за | СПОДУ | ||
Галузь | за | ЗКГНГ | ||
Одиниця виміру: тис. грн. | ||||
Баланс | ||||
на 31 грудня 2005 року | ||||
Форма № 1 | ||||
Код за ДКУД 1801001 | ||||
Код | На початок | На кінець | ||
Актив | рядка | звітного | звітного | |
періоду | періоду | |||
1 | 2 | 3 | 4 | |
1. Необоротні активи | ||||
Нематеріальні активи: | ||||
залишкова вартість | 0 10 | 300 | 310 | |
первісна вартість | 0 11 | 330 | 350 | |
Знос | 0 12 | 30 | 40 | |
Незавершене будівництво | 0 20 | 1200 | 2100 | |
Основні засоби: | ||||
залишкова вартість | 0 30 | 729,6 | 734 | |
первісна вартість | 0 31 | 857,3 | 942,8 | |
Знос | 0 32 | 127,7 | 208,8 | |
Довгострокові фінансові інвестиції : | ||||
які обліковуються за методом участі | ||||
в капіталі інших підприємств | 0 40 | 110 | 100 | |
інші фінансові інвестиції | 0 45 | 20 | 10 | |
Довгострокова дебіторська заборго- | ||||
Ваність | 0 50 | |||
Відстрочені податкові активи | 0 60 | |||
Інші необоротні активи | 0 70 | |||
Усього за розділом 1. | 0 80 | 2359,6 | 3254 | |
2. Оборотні активи | ||||
Запаси: | ||||
виробничі запаси | 100 | 400 | 450 | |
Тварини на вирощуванні та відгодівлі | 110 | |||
незавершене виробництво | 120 | 10 | 60 | |
готова продукція | 130 | 20 | 78 | |
товари | 140 | 1300 | 1400 | |
Векселі одержані | 150 | 150 | 170 | |
Дебіторська заборгованість за товари, | ||||
Роботи, послуги: | ||||
чиста реалізаційна вартість | 160 | 300 | 320 | |
первісна вартість | 161 | 340 | 360 | |
резерв сумнівних боргів | 162 | 40 | 40 | |
Дебіторська заборгованість за розра- | ||||
хунками: | ||||
з бюджетом | 170 | 7 | ||
за виданими авансами | 180 | 35 | 12 | |
з нарахованих доходів | 190 | |||
із внутрішніх розрахунків | 200 | |||
Інша поточна дебіторська заборгова- | ||||
ність | 210 | 20 | 3 | |
Поточні фінансові інвестиції | 220 | 50 | 20 | |
Грошові кошти та їх еквіваленти : | ||||
у національній валюті | 230 | 70 | 201 | |
в іноземній валюті | 240 | 120 | 5 | |
Інші оборотні активи | 250 | 10 | ||
Усього за розділом 2. | 260 | 2492 | 2719 | |
3. Витрати майбутніх періодів | 270 | 50 | 70 | |
БАЛАНС | 280 | 4901,9 | 6043 | |
Код | На початок | На кінець | ||
Пасив | рядка | Звітного | звітного | |
Періоду | Періоду | |||
1 | 2 | 3 | 4 | |
1. Власний капітал | ||||
Статутний капітал | 300 | 3600 | 3600 | |
Пайовий капітал | 310 | |||
Додатковий вкладений капітал | 320 | |||
Інший додатковий капітал | 330 | 300,75 | 1132,8 | |
Резервний капітал | 340 | 50 | 70 | |
Нерозподілений прибуток (непокритий | ||||
збиток) | 350 | 111,15 | 67,2 | |
Неоплачений капітал | 360 | 30 | 10 | |
Вилучений капітал | 370 | |||
Усього за розділом 1. | 380 | 4091,9 | 4880 | |
2. Забезпечення наступних витрат | ||||
і платежів | ||||
Забезпечення виплат персоналу | 400 | 10 | 6 | |
Інші забезпечення | 410 | 2 | ||
Цільове фінансування | 420 | 10 | ||
Усього за розділом 2. | 430 | 22 | 6 | |
3. Довгострокові зобов’язання | ||||
Довгострокові кредити банків | 440 | 200 | 250 | |
Інші довгострокові фінансові | ||||
зобов’язання | 450 | |||
Відстрочені податкові зобов’язання | 460 | 50 | ||
Інші довгострокові зобов’язання | 470 | 20 | ||
Усього за розділом 3. | 480 | 220 | 300 | |
4. Поточні зобов’язання | ||||
Короткострокові кредити банків | 500 | 120 | 190 | |
Поточна заборгованість за довгостро- | ||||
ковими зобов’язаннями | 510 | 20 | 20 | |
Векселі видані | 520 | 60 | 130 | |
Кредиторська заборгованість за това- | ||||
ри, роботи, послуги | 530 | 250 | 225 | |
Поточні зобов’язання за розрахунками: | ||||
з одержаних авансів | 540 | 50 | 110 | |
з бюджетом | 550 | 10 | 20 | |
з позабюджетних платежів | 560 | 3 | 4 | |
зі страхування | 570 | 7 | 3 | |
з оплати праці | 580 | 18 | 10 | |
з участниками | 590 | 30 | 35 | |
із внутрішніх розрахунків | 600 | |||
Інші поточні зобов,язання | 610 | 10 | ||
Усього за розділом 4. | 620 | 578 | 747 | |
5. Доходи майбутніх періодів | 630 | 50 | 110 | |
БАЛАНС | 640 | 4901,9 | 6043 | |
Керівник М.П. |
Додаток Б
Додаток | ||||
до Положення (стандарту) | ||||
бухгалтерського обліку 3 | ||||
Коди | ||||
Дата | (рік, місяць, число) | |||
Підприємство ТОВ “Алькон” | за | ЄДРПОУ | ||
Територія | за | КОАТТУ | ||
Орган державного управління | за | СПОДУ | ||
Галузь | за | ЗКГНГ | ||
Вид економічної діяльності | за | КВЕД | ||
Одиниця виміру: тис. грн. | ||||
Звіт | ||||
про фінансові результати | ||||
за рік 2005 року | ||||
Форма № 2 | ||||
Код за ДКУД 1801003 | ||||
1.Фінансові результати | ||||
Стаття | Код | За звітний | За попередній | |
рядка | період | період | ||
1 | 2 | 3 | 4 | |
Дохід (виручка) від реалізації продукції | 0 10 | 1236 | 1114,9 | |
Податок на додану вартість | 0 15 | 206 | 185,82 | |
Акцизний збір | 0 20 | |||
0 25 | ||||
Інші вирахування з доходу | 0 30 | |||
Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції | 0 35 | 1030 | 929,08 | |
Собівартість реалізованої продукції | 0 40 | 629,4 | 541,1 | |
Валовий: | ||||
прибуток | 0 50 | 400,6 | 387,98 | |
збиток | 0 55 | |||
Інші операційні доходи | 0 60 | |||
Адміністративні витрати | 0 70 | 249,4 | 207,6 | |
Витрати на збут | 0 80 | 119,9 | 83,2 | |
Інші операційні витрати | 0 90 | 0,3 | 0,5 | |
Фінансові результати від операційної діяльності: | ||||
прибуток | 100 | 31 | 96,68 | |
збиток | 105 | |||
Дохід від участі в капіталі | 110 | |||
Інші фінансові доходи | 120 | |||
Інші доходи | 130 | 65 | 62,1 | |
Фінансові витрати | 140 | |||
Втрати від участі в капіталі | 150 | |||
Інші витрати | 160 | |||
Фінансові результати від звичайної діяльності | ||||
до оподаткування: | ||||
прибуток | 170 | 96 | 158,78 | |
збиток | 175 | |||
Податок на прибуток від звичайної діяльності | 180 | 28,8 | 47,64 | |
Фінансові результати від звичайної діяльності | ||||
прибуток | 190 | 67,2 | 111,15 | |
збиток | 195 | |||
Надзвичайні: | ||||
доходи | 200 | |||
витрати | 205 | |||
Податки з надзвичайного прибутку | 210 | |||
Чистий: | ||||
прибуток | 220 | 67,2 | 111,15 | |
збиток | 225 | |||
2. Елементи операційних витрат | ||||
Найменування показника | Код | За звітний | За попередній | |
рядка | період | Період | ||
1 | 2 | 3 | 4 | |
Матеріальні затрати | 230 | |||
Витрати на оплату праці | 240 | |||
Відрахування на соціальні заходи | 250 | |||
Амортизація | 260 | |||
Інші операційні витрати | 270 | |||
Разом | 280 | |||
3. Розрахунок показників прибутко- | ||||
вості акцій | ||||
Назва статті | Код | За звітний | За попередній | |
рядка | період | період | ||
1 | 2 | 3 | 4 | |
Середньорічна кількість простих акцій | 300 | |||
Скоригована середньорічна кількість простих акцій | 310 | |||
Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію | 320 | |||
Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну | ||||
просту акцію | 330 | |||
Дивіденди на одну просту акцію | 340 | |||
М.П. | ||||
Керівник | ||||
Головний бухгалтер |