Зміст
стор.
Вступ ……………………………………………………………………………………………………. 3
1. Роль маркетингових комунікацій, як складової маркетингу, для
підприємств ринкової орієнтації ……………………………………………………………. 6
1.1. Сутність і місце маркетингової політики комунікацій в комплексі
маркетингу ……………………………………………………………. …………………………….. 6
1.2. Інструментарій та організація маркетингової політики комунікацій …. 20
1.3. Планування і контроль результатів маркетингової політики
комунікацій …………………………………………………………………………………………… 28
2. Аналіз маркетингової політики комунікацій ВАТ КБ „Надра” ……………. 36
2.1. Організаційно-економічна характеристика банку …………………………….. 36
2.2. Аналіз існуючої маркетингової політики комунікацій ……………………… 42
2.3. Аналіз програми просування банківських послуг …………………………….. 61
3. Напрямки вдосконалення маркетингової політики комунікацій в
ВАТ КБ „Надра” …………………………………………………………………………………… 82
3.1. Розширення асортименту послуг банку …………………………………………… 82
3.2. Оптимізація програми просування банківських послуг ……………………. 85
3.3. Економічна ефективність пропозицій ………………………………………………. 91
Висновки ………………………………………………………………………………………………. 95
Література …………………………………………………………………………………………….. 99
Додатки ……………………………………………………………………………………………….. 103
Вступ
Актуальність теми. В умовах насиченого ринку недостатньо розробити новий якісний продукт (послугу), встановити на нього оптимальну ціну і вибрати ефективні канали розподілу. Все більшої ваги в управлінні підприємством набуває така складова комплексу маркетингу, як методи просування товару, під якими розуміють сукупність маркетингових рішень. Система маркетингових комунікацій фірми спрямована на інформування, переконання, нагадування споживачам про її товар, підтримку його збуту, а також створення позитивного іміджу фірми.
Маркетингові комунікації варто розглядати як управління процесом просування товару на всіх етапах – перед продажем, у момент продажу, під час споживання, після споживання. Для найбільшої ефективності, комунікаційні програми необхідно розробляти спеціально для кожного сегменту, ринкової ніші і навіть окремих клієнтів. При цьому дуже важливий як прямий, так і зворотній зв’язок між фірмою і клієнтами. Таким чином, першим етапом комунікаційного процесу є аудит усіх потенційних можливостей взаємодії компанії і її продукту з клієнтами. Неважливо, що збирається купувати споживач, але, насамперед йому необхідно вивчити рекламні проспекти, порадитись з компетентними особами, послухати радіо або подивитися телевізор.
В соціальному аспекті на рівні організації комунікація виконує інформаційну, командну, інтеграційну та переконуючу роль. Усередині підприємства первинну роль відіграє ієрархічний розподіл повноважень між працівниками, який формує певні потреби у комунікаціях, спільність і двобічність намірів працівників, особливості правил комунікації. Система ієрархічної комунікації, де раніше панував наказ, повинна змінюватися на систему демократичної комунікації, основою якої має бути переконання.
Демократична комунікація може існувати лише за умов існування демократичної системи суспільства. Демократична економічна система ніколи не буває у стані рівноваги, оскільки постійно бере участь у динамічних процесах.
Політика та економіка досліджуються в даному випадку як процес керування і координації зусиль щодо досягнення певних цілей. Нормальне функціонування такої системи пов’язане із станом внутрішнього і зовнішнього до неї середовища, тобто вона постійно залежить від інформації, яка надходить із зовні, а також від власних субсистем про розвиток самої системи.
Відтак, якість економічних рішень, передбачення і випередження залежать від інформації, якою володіє економічна система. Остання може мати серйозні проблеми через недостовірність або недостатність інформаційних даних. Нову інформацію вона мусить порівнювати з раніше отриманою, що відображає її економічний досвід. На підставі отриманої інформації економічна система має можливість адекватно і оперативно реагувати на зміни, що відбуваються у зовнішньому та внутрішньому середовищах, а також прогнозувати власний розвиток у подальшому.
Вважаючи важливість вивчення маркетингових комунікацій, актуальною для розкриття є тема: „Маркетингова політика комунікацій”.
Мета роботи – це вивчення політики маркетингових комунікацій та розробка напрямів удосконалення для покращання організації маркетингу на підприємстві.
Для досягнення мети було поставлено наступні задачі:
— розкриття ролі маркетингових комунікацій, як складової маркетингу, для підприємств ринкової орієнтації: сутність і місце маркетингової політики комунікацій в комплексі маркетингу; інструментарій та організація маркетингової політики комунікацій; планування і контроль результатів маркетингової політики комунікацій;
— аналіз маркетингової політики комунікацій ВАТ КБ „Надра”: організаційно-економічна характеристика банку; аналіз існуючої маркетингової політики комунікацій; аналіз програми просування банківських послуг;
— розробка напрямків вдосконалення маркетингової політики комунікацій в ВАТ КБ „Надра”: розширення асортименту послуг банку; оптимізація програми просування банківських послуг; економічна ефективність пропозицій.
Об’єкт дослідження – це маркетингова політика комунікацій в ВАТ КБ „Надрв”,
В роботі використано аналітичний та порівняльний методи дослідження, методи системного підходу.
Роботу виконано з використанням нормативно-правової бази регулювання функціонування комерційних банків в Україні, праць фахівців в галузі маркетингу, менеджменту, банківської справи, економіки фінансів тощо.
Результати, отримані в результаті дослідження можуть бути використані при розробці удосконалень маркетингової політики комунікацій вітчизняних банків.
1. Роль маркетингових комунікацій, як складової маркетингу, для підприємств ринкової орієнтації
1.1. Сутність і місце маркетингової політики комунікацій в комплексі маркетингу
В керуванні підприємством діє система комунікацій – сукупність елементів, яка безпосередньо пов’язана з цілями, функціями і організаційною структурою підприємства, напрямами інформаційних потоків, технологією їх передачі, розробкою комунікаційних стратегій в управлінні.
Такою системою буде слугувати маркетингова система комунікацій. За твердженням В. Бебика („Політичний менеджмент і маркетинг”) [22, с. 27], процес передачі економічної інформації, яка циркулює від однієї частини економічної системи до іншої, між економічною, політичною і суспільною системами, а також між суспільними групами та індивідами, називається системою маркетингових комунікацій.
…
Даний вид реклами ВАТ КБ Надра не використовує.
Можна також виділити такий засіб рекламної інформації, як телетекст. Він функціонує на основі домашніх терміналів. Використовуючи телетекст, клієнт отримує доступ до обширної бази даних, що містить саму різноманітну інформацію, в тому числі і рекламу.
Даний вид реклами ВАТ КБ Надра не використовує.
2.3. Аналіз програми просування банківських послуг
Для висвітлення програми просування банківських послуг в ВАТ КБ „Надра” здійснимо аналіз системи просування банківських послуг з платіжними картками банкам.
Операції ВАТ КБ „Надра” з платіжними картками включають в себе:
— операції з платіжними картками банкам;
— операції з платіжними картками корпоративним клієнтам;
— операції з платіжними картками приватним особам [55, c. 18].
Операції з платіжними картками банкам включають в себе: послуги спонсорства, емісії платіжних карток, зарплатні проекти, видачу готівки, еквайрінг, співробітництво у системі грошових переказів Western Union.
Банк „Надра” є одним з лідерів карткового бізнесу України та принциповим членом міжнародних платіжних систем VISA International і MasterCard International з 1996 року, активно співпрацює з банками в сфері емісії й обслуговування платіжних, використовуючи безліч гнучких і ефективних схем.
На сьогодні банк „Надра” виступає спонсором (поручителем) для 18 банків – асоціативних та афіліативних членів міжнародних платіжних систем, має 33 агентські угоди.
…
Як бачимо рентабельність від даних операцій є високою, в 2004 р. вона зросла на 431,10%. Це свідчить про ефективність операцій з платіжними картками, що здійснюються ВАТ КБ „Надра”.
3. Напрямки вдосконалення маркетингової політики комунікацій в ВАТ КБ „Надра”
3.1. Розширення асортименту послуг банку
Для удосконалення функціонування ВАТ КБ „Надра” пропонується розширювати спектр банківських операцій. в тому числі по розширенню банківських послуг з платіжними картками.
ВАТ КБ „Надра” є одним з лідерів на ринку операцій з платіжними картками в Україні.
Широкий спектр операцій, які здійснює ВАТ КБ „Надра” сприяє розвитку даних операцій та ринку цих операцій в Україні.
Налагоджена організація проведення операцій з платіжними картками сприяє удосконаленню ефективності функціонування банку. Розраховані вище показники ефективності свідчать про те, що банк зміцнює свої позиції на ринку платіжних карток та покращує економічні показники завдяки проведенню даних операцій.
Не дивлячись на показники ефективності від здійснення даних операцій ВАТ КБ „Надра” потрібно постійно удосконалювати дані операції, покращувати їх налагодженість та організацію.
…
Рисунок 3.3. Динаміка коливання чистого прибутку банку в прогнозному 2005 р. та звітному 2004 р. в ВАТ КБ „Надра”
З рисунку 3.3. видно, що в 2005 р. збільшиться чистий прибуток банку в ВАТ КБ „Надра” на 22,6%, що є позитивним фактором функціонування в цілому.
Отже, в 2005 р. від упровадження наведених пропозицій щодо удосконалення маркетингової політики покращиться загальний фінансово-економічний стан ВАТ КБ „Надра” в цілому.
Висновки
В роботі було зроблено наступні висновки та пропозиції.
1) В керуванні підприємством діє система комунікацій – сукупність елементів, яка безпосередньо пов’язана з цілями, функціями і організаційною структурою підприємства, напрямами інформаційних потоків, технологією їх передачі, розробкою комунікаційних стратегій в управлінні. Такою системою буде слугувати маркетингова система комунікацій. Процес передачі економічної інформації, яка циркулює від однієї частини економічної системи до іншої, між економічною, політичною і суспільною системами, а також між суспільними групами та індивідами, називається системою маркетингових комунікацій.
2) Маркетингові комунікації є життєво необхідними джерелами існування економічної системи взагалі і підприємства конкретно. Основними інструментами маркетингових комунікацій слугують реклама, персональні продажі, комплекс стимулювання збуту, пропаганда, „паблік рілейшнз”, які є складовими частинами комплексу маркетингових комунікацій (КМК). Реклама – будь-яка платна неособиста форма поширення інформації про фірму і її товар. Персональні продажі – усне уявлення товару в ході бесіди з одним або декількома потенційними покупцями заради продажу товару. Комплекс стимулювання збуту – короткочасні примусові заходи заохочення споживачів до покупки/знижки в ціні, розпродажі, лотереї, тощо. Пропаганда – будь-яка безкоштовна особиста форма поширення інформації про фірму і її товар. „Паблік рілейшнз” – діяльність людини або групи людей, спрямована на формування позитивного іміджу фірми у громадськості за допомогою засобів масової інформації. Кожна зі складових системи маркетингової комунікації має свої особливості, але усі вони доповнюють один одного, створюючи єдиний комплекс.
3) При формуванні системи маркетингової комунікації фірми, крім характеристик складової цієї системи, необхідно враховувати багато чинників, що визначають її ефективність.
4) Банківський бізнес є ризиковим за своєю природою, тобто завжди існує імовірність неповернення коштів їх власникам. Внаслідок цього виникає потреба формування довірливих відносин між банками та його контрагентами. Банк має постійно доводити своїм клієнтам, що професійність, ефективність та прозорість є визначальними рисами його діяльності. Для цього в банківництві широко використовуються методи і прийоми маркетингових комунікацій, зокрема PR, який ми розуміємо як формування і підтримку взаємовигідних партнерських відносин між банком і громадськістю на основі організації ефективних комунікаційних потоків.
5) У більшості українських банків PR-політика розробляється як складова стратегії на рівні центрального (головного) офісу. При цьому велика увага приділяється діяльності саме головного офісу банку в контексті динаміки мегаполісів України. Але потрібно враховувати, що досягнення мети формування розгалуженої регіональної мережі вимагає адаптацію основних положень маркетингової і PR-політики на регіональному рівні. В регіональних офісах комерційних банків відбувається поступове усвідомлення важливості PR-діяльності та проводяться перші експерименти, які на практиці доводять ефективність цього виду комунікацій. Проте потрібно звернути увагу на наявність проблем, пов’язаних з недостатньою теоретичною, методологічною та методичною підготовкою кадрів на місцях. Зокрема, більшість спеціалістів банків, які займаються маркетинговими комунікаціями не усвідомлюють різниці між PR і рекламою.
6) Існує 5 основних груп комунікаційних потоків, які поєднують внутрішнє і зовнішнє середовище банку на регіональному рівні, зокрема:
— 1 група формує взаємодію між керівниками та персоналом регіонального представництва. Це дозволяє координувати і гармонізувати їх діяльність, спрямувати на досягнення стратегічних і тактичних цілей банку;
— 2 група потоків обслуговує проведення ділових операцій безпосередньо між персоналом банку та клієнтами і партнерами;
— 3 група комунікаційних потоків дозволяє ефективно взаємодіяти керівництву з ключовими представниками державних органів, партнерами і місцевої громадськості;
— 4 група потоків дозволяє, використовуючи потенціал керівництва та персоналу регіонального офісу, здійснювати вплив на місцеві ЗМІ і за їх допомогою формувати позитивний імідж банку;
— 5 група комунікаційних потоків дозволяє взаємодіяти з масовою аудиторією через місцеві ЗМІ, пропагуючи цінності і ідеї банку, просуваючи його продукти і послуги, тощо.
7) В роботі досліджується маркетингова політика комунікацій на прикладі банку ВАТ КБ „Надра”. На даний момент мережа філій ВАТ КБ „Надра” нараховує 12 філій та 27 відділень у 12 областях України. Філії банку працюють у Дніпропетровську, Донецьку, Івано-Франківську, Луганську, Луцьку, Львові, Миколаєві, Славуті, Херсоні, Хмельницькому, Черкасах та у Білій Церкві. ВАТ КБ „Надра” є універсальною банківською установою європейського класу, що діє на підставі оновленої ліцензії НБУ № 138 від 20 червня 2001 р., проводить всі можливі в Україні види банківських операцій, надає клієнтам широкий спектр банківських послуг за конкурентноспроможними тарифами.
8) Управління ВАТ КБ „Надра” здійснюється на основі професійного підходу до менеджменту в банку та ефективного контролю роботи персоналу та всіх щаблів управління. Основні фінансово-економічні показники роботи банку в 2004 р. свідчать про покращання у порівнянні з 2003 р.
9) Аналіз маркетингової політики комунікацій в ВАТ КБ „Надра” свідчить про те, що в банку здійснюється ефективна та успішна маркетингова політика комунікацій.
10) На даний час в ВАТ КБ „Надра” відсутній відділ маркетингових досліджень та реклами. Необхідно створення такого підрозділу хоча б в Головній конторі. Для удосконалення функціонування ВАТ КБ „Надра” пропонується розширювати спектр банківських операцій. Для оптимізації просування банківських послуг розроблено проект для ВАТ КБ „Надра” по покращенню ринкових позицій та залученню нових клієнтів.
11) В 2005 р. від упровадження наведених пропозицій щодо удосконалення маркетингової політики покращиться загальний фінансово-економічний стан ВАТ КБ „Надра” в цілому.
Література
- Конституція України прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 р. – К.: Атіка, 2004. – 24 с.
- Закон України „Про Національний банк України” від 07.02.91р. № 679-ХІV // Бізнес. – 2004. — № 12. – С. 12-18.
- Закон України „Про підприємництво” від 20.05.1999 р. № 698-ХІІ // Бізнес. – 2004. — № 11. – С. 8-10.
- Закон України „Про банки і банківську діяльність” № 2121-ІІІ від 07.12.2000 р. – К., 2004 – 12 с.
- Закон України „Про систему оподаткування” № 77/97-ВР від 18.02.97 р. (зі змінами та доповненнями). – К.: Консультант, 2004. – 20 с.
- Кримінально-процесуальний кодекс України. – К.: Знання, 2004. – 12 с.
- Кримінальний кодекс України. – К.: Знання, 2004. – 10 с.
- Господарський Кодекс України. – К., Атіка, 2004. – 20 с.
- Цивільно-процесуальний Кодекс України. – К.: Атіка, 2004. – 26 с.
- Цивільний Кодекс України. — К.: Віра-К, 2004. – 32 с.
- Закон України „Про господарські товариства”. – К.: Баланс, 2004. – 14 с.
- Белінська Я.В. Маркетинговий фактор конкурентоспроможності комерційних банків України // Галицькі контракти. – 2004. — № 6. – С. 23.
- Башнянин Г.І., Лазур П.Ю., Медведєв В.С. Політична економія. – К.: Кондор, 2003. – 528 с.
- Безрукова І. Проблеми правового регулювання банківської діяльності в Україні // Галицькі контракти. – 2004. — № 21. – С. 10-12.
- Берзін П. Проблеми кваліфікації банківських комп’ютерних злочинів // Галицькі контракти. – 2004. — № 17. – С. 6-8.
- Будаєв В.А. Банківські операції. – К.: Віра-К, 2004. – 216 с.
- Булаховський В.К. Реклама в банку // Дзеркало тижня. – 2005. — № 8. – С. 14-16.
- Вайсман Арнольд. Стратегия маркетинга: 10 шагов к успеху; Стратегия менеджмента: 5 факторов успеха. — М.: Интерэксперт, 2003. — 344 с.
- Васюренко О.В. Банківські операції. – К.: Знання, 2002. – 255 с.
- Васюренко О.В. Банківська система. – Х.: Фактор. – 2003. – 216 с.
- Виханский О.С. Стратегический маркетинг: Учебник. – 2-е изд., перераб. и доп. – М.: Гардарики, 2003. – 296 с.
- Володькина М.В. Маркетинг: Учебное пособие. — К: Знання-Прес, 2002. — 149 с.
- Гальчинський А. Інструменти маркетингової політики комерційного банку // День. – 2004. — № 5. – С. 8-10.
- Економічна теорія / Під ред. Воробйова Є.М. – Х. — К.: Фактор, Знання, 2003. – 704 с.
- Івленков С.І. Послуги банків // Консультант. – К., 2004. – С. 6.
- Іванов В.М. Банки в Україні // Дзеркало тижня. – 2004. — № 24. – С. 18-19.
- Іванов В.М. Гроші та кредит. – К.: МАУП, 2003. – 232 с.
- Качан О.О. Банківське право. – К.: Знання, 2003. – 288 с.
- Качан О.О. Навчально-практичний комплекс з банківського права. – К.: Лібра, 2003. – 216 с.
- Кіндрацька Л.М. Комунікації комерційних банків // Галицькі контракти. – 2005. — № 12. – С. 8-11.
- Кошовий Д. Банки та банківські послуги // Галицькі контракти. – 2004. — № 8. – С. 9-10.
- Кротюк В.Л. Національний банк – центр банківської системи України. – К: Кондор, 2004. – 248 с.
- Лановий В. Банківські послуги // Бізнес. – 2005. — № 6. – С. 7-8.
- Матвієнко В.П. Держава і банки. – К.: Знання, 2004. – 238 с.
- Матвієнко В.П. Проблеми регулювання банківського сектору // Консультант. – 2004. — № 27. – С. 14-15.
- Матвієнко В.П. Маркетинг в банках // Інвестиційна газета. – 2005. — № 3.- С. 14-16.
- Морозов В.А. Основи банківської справи. – К.: Знання, 2004. – 354 с.
- Морозов В.А. Правове регулювання банків в Україні // Урядовий кур’єр. – 2004. — № 31. – С. 8-10.
- Мукачев А.П. Маркетингова програма просування послуг банків // Вісник НБУ. – 2004. — № 3. – С. 8-11.
- Науменкова С.В. та інші. Фінансовий ринок та інвестиції. – К.: ВЦ Академія, 2004. – 214 с.
- Олексюк Б. Маркетинг банківських послуг? розробка маркетинг-плану та маркетинг-звіту // Вісник НБУ. – 2004. — № 3. – С. 14.
- Панчишин С. Макроекономіка. – К.: Либідь, 2004. – 616 с.
- Панін В.А. Маркетинг банківських установ // День. – 2005. — № 18. – С. 14-16.
- Поливанюк В. Банківська діяльність в Україні // Бізнес. – 2004. — № 26. – С. 11-13.
- Правознавство: Підручник / Під ред. В.В.Копєйчикова. – К.: Знання, 2003. – 752 с.
- Рудницький В.О. Маркетингова політика в банку // Вісник НБУ. – 2004. — № 2. – С. 8-9.
- Рудницький В.О. Маркетинг та комунікації банків // Бізнес. – 2005. — № 8. – С. 14-16.
- Савлук М.І. Вступ до банківської справи. – К.: Знання-прес, 2003. – 344 с.
- Савлук М.І. Маркетингова політика комерційного банку // Галицькі контракти. – 2004. — № 10. – С. 10-11.
- Савлук М.І. Гроші та кредит. – К.: Знання-прес, 2003. – 482 с.
- Саніахметова Н.О. Підприємницьке право. – К.: Либідь, 2003 – 704 с.
- Селезньов В.В. Основи ринкової економіки України. – К.: Кондор, 2003. – 656 с.
- Солоніко К.С. Макроекономіка. – К.: Знання-прес, 2003. – 320 с.
- Стельмах В.С. та інші. – Грошово-кредитна система в Україні. – К.: Знання, 2004. – 421 с.
- Стельмах В.С. Розвиток ринку платіжних карток // Бізнес. — 2005.– № 5. – С. 18-19.
- Сухоруков С.С. Банківські послуги. – Х.: Фактор, 2004. – 426 с.
- Укулова К.А. Банківський маркетинг // День. – 2005. — № 14. – С. 10-12.
- Черновецький Л.М. Просування нових банківських послуг на ринок України: // Вісник НБУ. – 2004. — № 4. – С. 5-7.
- Яременко С. Валютно-курсова політика НБУ в перехідний період // Вісник НБУ. – 2004. — № 3. – С. 9-11.
- Яременко С. Розвиток банківської справи в Україні // Бізнес. – 2005. — № 2. – С. 14-16.
Додатки
Додаток А
Балансовий звіт АБ „НАДРА” станом на 31 грудня 2004 року
тис. грн.
Рядок | Найменування статті | Звітний 2004 рік | Попередній 2003 рік |
1 | Грошові кошти та залишки в НБУ | 117335 | 62670 |
2 | Казначейські та інші цінні папери, що рефінансуються Національним банком України, та цінні папери, емітовані Національним банком України | 32939 | 1971 |
3 | Кошти в інших банках | 327806 | 262786 |
4 | Цінні папери на продаж | 38646 | 14962 |
5 | Кредити та заборгованість клієнтів | 1247109 | 611763 |
6 | Інвестиційні цінні папери | 251884 | 11042 |
7 | Довгострокові інвестиції до асоційованих компаній і дочірніх установ | 2 | 3175 |
8 | Основні засоби та нематеріальні активи | 129422 | 89535 |
9 | Нараховані доходи до отримання | 22911 | 16350 |
10 | Інші активи | 65589 | 68766 |
11 | Усього активів | 2233643 | 1143020 |
12 | Кошти Банків | 340394 | 121777 |
13 | Кошти клієнтів | 1636870 | 794842 |
14 | Інші депозити | 0 | 0 |
15 | Боргові цінні папери, емітовані Банком | 0 | 0 |
16 | Нараховані витрати до сплати | 3267 | 1715 |
17 | Інші зобов’язання | 60897 | 88949 |
18 | Усього зобов’язань | 2041428 | 1007283 |
19 | Статутний капітал | 100000 | 70497 |
20 | Капіталізовані дивіденди | 0 | 0 |
21 | Акції, що викуплені в акціонерів | 0 | 0 |
22 | Емісійні різниці | 13 | 13 |
23 | Резерви та інші фонди Банку | 12661 | 7123 |
24 | Результати переоцінки необоротних активів | 44119 | 29061 |
25 | Нерозподілений прибуток (непокритий збиток) минулих років | 23505 | 23505 |
26 | Прибуток/ збиток за звітний рік | 11917 | 5538 |
27 | Усього власного капіталу | 192215 | 135737 |
28 | Усього пасивів | 2233643 | 1143020 |
Додаток Б
Звіт про фінансові результати АБ „НАДРА” станом на 31 грудня 2004 року
тис. грн.
Рядок | Найменування статті | Звітний
2004 рік |
Попередній 2003 рік |
1 | Чистий процентний дохід | (9097) | (4935) |
1.1 | Процентний дохід | 128057 | 84130 |
1.2 | Процентні витрати | (137154) | (89065) |
2 | Чистий комісійний дохід | 39064 | 14007 |
2.1 | Комісійний дохід | 41423 | 16480 |
2.2 | Комісійні витрати | (2359) | (2473) |
3 | Доходи у вигляді дивідендів | 51 | 59 |
4 | Чистий торговельний дохід | 46843 | 49700 |
5 | Прибуток/ збиток від інвестиційних цінних паперів | 25 | 48 |
6 | Прибуток від інвестицій в асоційовані та дочірні компанії | 0 | 0 |
7 | Інший дохід | 2313 | 2520 |
8 | Операційний дохід | 79199 | 61399 |
9 | Збиток від інвестицій в асоційовані та дочірні компанії | 0 | 0 |
10 | Загальні адміністративні витрати | (22231) | (15832) |
11 | Витрати на персонал | (14704) | (10630) |
12 | Інші витрати | (3324) | (2217) |
13 | Прибуток від операцій | 38940 | 32720 |
14 | Чисті витрати на формування резервів | (20875) | (24074) |
15 | Прибуток до оподаткування | 18065 | 8646 |
16 | Витрати на податок на прибуток | (6441) | (3110) |
17 | Прибуток після оподаткування | 11624 | 5536 |
18 | Непередбачені доходи/ витрати | 293 | 2 |
19 | Чистий прибуток/ збиток Банку | 11917 | 5538 |
20 | Чистий прибуток на одну просту акцію | 1,39 | 1,81 |
21 | Скоригований чистий прибуток на одну просту акцію | 1,39 | 1,81 |