Зміст
Розділ 1. Теоретичні основи здійснення банківського кредитування житлового будівництва. 5
1.1. Економічна сутність споживчих кредитів та їх види. 5
1.2. Нормативно-правова база здійснення банками кредитування житлового будівництва. 15
1.3. Стан здійснення банківського кредитування житлового будівництва в Україні18
Розділ 2. Аналіз діючої практики банківського кредитування житлового будівництва. 29
2.1. Техніко-економічна характеристика банківської установи. 29
2.2. Аналіз банківського кредитування житлового будівництва в АКБ “Аркада” 35
2.3. Аналіз ефективності кредитування житлового будівництва в АКБ “Аркада” 46
3.1. Напрямки покращення процесу кредитування житлового будівництва в АКБ “Аркада”. 55
3.2. Підвищення ефективності кредитування житлового будівництва в АКБ “Аркада”. 72
Список використаних джерел. 93
Вступ
Актуальність теми дослідження. Успішне розв’язання проблеми структурної переорієнтації економіки України в соціальному напрямі потребує радикальної перебудови житлового сектору економіки. Він єважливою складовою виробничого потенціалу будь-якої країни, чинником її економічного зростання, з одного боку, i базою підвищення рівня життя людей, їх добробуту – з другого. Тому вельми актуальною єжитлова проблема, політика, скерована на її розв’язання. Причому така політика повинна посідати провідне місце в загальній економічний політиці країни.
На українському ринку нерухомості, який розвивається досить високими темпами і має реальні стратегічні перспективи, представлені практично всі види об»єктів житлового, громадського й промислового призначення. Останніми роками значно збільшилася кількість угод у житловому секторі, намітилася тенденція зростання обсягів та кількості договорів з об»єктами громадського призначення, з»явилися передумови до активізації операцій із земельними ділянками несільськогосподарського й особливо сільськогосподарського призначення. При цьому визначився новий, конструктивний підхід, що розглядає нерухомість не тільки як засіб задоволення найважливіших суспільних потреб, а й як об»єкт інвестиційної діяльності. З економіко-філософської точки зору ринок нерухомості є інфраструктурною категорією, котра пов»язана зі створенням умов, необхідних для здійснення виробничої, комерційної, соціальної, екологічної та іншої діяльності. Будь-які об»єкти нерухомості призначені для обслуговування цілком конкретних потреб: ринок житла – для забезпечення житлового сектору, ринок промислових об»єктів – виробничо-технологічних процесів, ринок земельних ділянок – для забезпечення сільськогосподарського виробництва, промислово-цивільного будівництва, рекреаційної діяльності. Із фінансової точки зору нерухомість є фінансовим активом, правильне визначення її ринкової вартості — важлива передумова організації ефективної діяльності підприємств у поточному й майбутньому періодах. Фінансові операції з об»єктами нерухомості продукують потужні грошові потоки, оскільки вартість об»єктів нерухомості становить 40—50% вартості національного багатства держави.
З погляду правових відносин нерухомість – це об»єкти права власності господарських суб»єктів і громадян. Український ринок нерухомості відбиває всі проблеми, що існують в умовах трансформації соціально-економічних відносин. Він характеризується нерівномірним розвитком окремих ринкових сфер та інституцій, недосконалістю законодавчої бази, відсутністю наукових обґрунтувань і нормативних документів, що регламентують операції з нерухомістю, а також достатньо коректного методичного забезпечення, яке використовує світовий досвід і яке можна адаптувати до вітчизняної специфіки.
Метою даної роботи є висвітлення та загальнотеоретичне обґрунтування особливостей ринку банківського кредитування житлового будівництва в Україні, а також висвітлення зарубіжного досвіду у даній галузі.
Відповідно до поставленої мети даної роботи необхідно вирішити наступні завдання:
— розглянути теоретичні основи здійснення банківського кредитування житлового будівництва,
— провести аналіз діючої практики банківського кредитування житлового будівництва,
— розглянути шляхи покращення стану здійснення банківського кредитування житлового будівництва в АКБ “Аркада”.
Об’єктом даної роботи є кредитування житла.
Предметом даної роботи є процеси житлового кредитування в АКБ “Аркада” та особливості зарубіжного досвіду.
Структура роботи. Структура даної роботи обумовлена метою та визначеними завданнями дослідження. Робота складається із вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел та додатків.
Розділ 1. Теоретичні основи здійснення банківського кредитування житлового будівництва
1.1. Економічна сутність споживчих кредитів та їх види
Слово “кредит” походить від латинського “сreditum”, що означає “позика”, “борг”. Деякі лінгвісти пов»язують його із “credos”, тобто “вірю”. Отже, категорія кредиту так чи інакше розглядається економічною наукою, як відносини про надання позики однією особою іншій, що засновані на довірі та передбачають повернення наданої вартості у певний строк з сплатою ціни за користування. Таким чином, можна говорити, що кредитним відносинам притаманні такі базові ознаки:
— феномен кредитування означає передачу вартості однією особою іншій у тимчасове користування на умовах повернення та платності;
— економічною основою кредиту є тимчасово вільна від обігу мобілізована вартість, що здатна до відчуження та формування позичкового капіталу;
— кредитні відносини передбачають наявність довіри, тобто передбачають вільний рух інформації між позичальником і кредитором.
Таким чином, кредит – це економічні відносини, що виникають між кредитором та позичальником з приводу передачі тимчасово вільних коштів на умовах їх повернення та сплати ціни за користування. Кредит є однією з основних форм руху позичкового капіталу.
Різні автори по-різному підходять до визначення різних форм кредиту. Найбільш узагальненою методикою поділу є виділення двох основних форм: товарна та грошова.
…
Цілком імовірно, що під час накопичувального періоду ваші квартирні уподобання і фінансові можливості зміняться (спочатку ви розраховували на однокімнатну квартиру, а тепер можете подужати і трикімнатну або навпаки). В цьому разі граничну суму для одержання кредиту можна коригувати. Крім надання кредиту на пільгових умовах, банк захищає кошти учасників програми від інфляції і нараховує невеликий відсоток по внеску. Придбати квартиру можна як на первинному, так і на вторинному ринку нерухомості.
2.2. Аналіз банківського кредитування житлового будівництва в АКБ “Аркада”
З огляду на те, що кредитна діяльність житлового будівництва АКБ “Аркада” займає значне місце у формуванні прибутку, банк постійно приділяє їй першочергову увагу, визначаючи пріоритети діяльності. Підхід АКБ “Аркада” до кредитної політики орієнтований на досягнення найбільшої ефективності з одночасною підтримкою рівня ризику. Це досягається за рахунок ретельного вивчення фінансового стану позичальника, глибокого знання ринку і прогнозування тенденцій його розвитку.
Правління АКБ “Аркада” і Кредитний комітет визначають основні напрямки кредитної політики банку, а саме:
— поточні пріоритетні напрямки в кредитуванні з урахуванням кредитних ризиків різних позичальників;
— структуру кредитного портфеля банку (за термінами, відсотками, категоріями);
— ліміти обсягів кредитування на одного позичальника (для Головного банку й у розрізі відділень);
— методику оцінки фінансового стану і кредитоспроможності Позичальника з урахуванням виду особи (фізична або юридична) та специфіки галузі (окремо для “малого”, “середнього” і “великого” бізнесу);
— методику визначення категорії кредиту;
— внутрішню базову ставку для системи АКБ “Аркада” по кредитах для співробітників банку.
…
Отже, для підвищення ефективності впровадження нового банківського продукту потрібно проводити рекламні акції з залучення клієнтів до отримання кредитів. Рекламу потрібно здійснювати не тільки в відділеннях банку АКБ “Аркада”, а й пресі, на телебаченні та інших засобах. Витрати на рекламування нового продукту складуть 5,33 тис. грн..
При цьому в 2004 році послуга буде ефективною. При цьому АКБ “Аркада” планує в 2004 році видати кредитів в сумі 5000 тис. грн. При цьому отриманий додатковий прибуток складе 74 тис. грн.
В 2004 за рахунок впровадження нової послуги збільшить процентні доходи за кредитами фізичних осіб на 1000 тис. грн. При цьому процентні витрати за депозитами фізичних осіб зростуть на 900 тис. грн. При цьому чистий процентний дохід за коштами фізичних осіб зросте на 100 тис. грн..
Висновок
Отже, споживчий кредит – це кредит, який надається фізичним особам на придбання споживчих товарів та послуг і який погашається поступово. Споживчий кредит характеризує відносини, що виникають з приводу фінансування потреб кінцевого споживання. Суб`єктами споживчого кредитування у якості позичальників виступає населення, у якості кредитора – банки, кредитні спілки, підприємства виробники, торгівельні посередники. Споживчий кредит за формою надання поділяється на прямий (надається безпосередньо банківськими установами) та непрямий (надається через посередників, тобто торгівельні організації, тощо). Споживчі кредити надаються, як правило, на строк до десяти років, але конкретні параметри кредиту залежать від багатьох факторів: об`єкту кредитування, доходів позичальника, вартості товару тощо.
Зростання попиту на житло зумовлене кількома чинниками. Насамперед це підвищення реальних прибутків населення, зокрема тіньових, які вимагають надійного вкладання, яким є нерухомість. Свою роль зіграли й розвиток іпотечного кредитування, й недовіра до вітчизняної та іноземних валют, й інфляційні очікування. У Києві попит викликано притоком покупців з провінції, у великих містах України — бажанням наших співвітчизників, які мешкають у «гарячих точках», мати «запасний аеродром», що приносить їм також і непоганий прибуток від здавання в оренду.
Акціонерний комерційний банк “АРКАДА” надає іпотечні кредити громадянам України, які уклали з банком Договір про участь у Фонді фінансування будівництва та проінвестували не менше 30% загальної площі обраної квартири. Позичальниками можуть бути особи, які досягли 18 років та не старші 60 років.
З огляду на те, що кредитна діяльність житлового будівництва АКБ “Аркада” займає значне місце у формуванні прибутку, банк постійно приділяє їй першочергову увагу, визначаючи пріоритети діяльності. Підхід АКБ “Аркада” до кредитної політики орієнтований на досягнення найбільшої ефективності з одночасною підтримкою рівня ризику. Це досягається за рахунок ретельного вивчення фінансового стану позичальника, глибокого знання ринку і прогнозування тенденцій його розвитку.
В 2003 році АКБ “Аркада” було надано кредитів фізичним особам на 6750 тис. грн. більше ніж в 2002 році. В структурі наданих кредитів переважають довгострокові кредити 67,03% в 2003 році та 70,62% в 2002 році. В 2003 році в складі кредитів зросла частка середньострокових кредитів на 3,59% за рахунок збільшення кредитів на покупку квартир на вторинному ринку.
В структурі доходів АКБ “Аркада” за 2002 рік найбільшу питому вагу складають процентні доходи — 66,49 %. I це не дивно, бо ще з давніх часів однією з основних функцій комерційних банків було надання кредитів i, як наслідок, отримання відсотків по ним. За комісійними доходами питома вага становить 28,78 % — вони займають 2-ге місце в структурі доходiв. Прибуток від торговельних операцій та iнші банківські операційні доходи посiдають незначне мiсце в структурi доходiв — вiдповiдно 3,77 % i 0,95 %. Найменшу частку у структурі доходів банку мають доходи від інвестиційних цінних паперів. Частка цих доходів становить лише 0,06 %. Інші небанківські операційні доходи та зменшення резервів за заборгованістю в банку було відсутнє. Але однозначно говорити про те, що це добре неможливо, тому що в даному випадку слід розглядати додатково ще i структуру активів банку (особливу увагу треба звернути на обсяг сумнівних, пролонгованих, прострочених та безнадійних кредитів). В 2002 році були відсутні також непередбачені доходи.
В 2003 році процентні доходи склали 64,2 % від усіх доходів, що на 2,2% менше, ніж в 2002 році. Також в 2003 році на 0,3 % зменшилася частка інших операційних доходів і склала 0,69 %. На другому мисці залишаються комісійні доходи, їх частка складає 31 % від загальної суми доходів. Порівняно з 2002 роком їх частка збільшилася на 2,2 %. За 2003 рік в АКБ “Аркада” збільшилася частка доходу від торговельних операцій і вона склала 4,11 %. Незначно у структурі доходів зменшився на 0,04 % прибуток від інвестиційних цінних паперів і склав відповідно 0,02 %.
В 2003 році порівняно з 2002 зросли процентні доходи від кредитів фізичних осіб на 2860 тис. грн. (0,3%).
Прибуток банку в 2003 році зріс на 2160 тис. грн. (44,63%). Це відбулося за рахунок збільшення витрат на 45884 тис. грн. (12,02%) та збільшення доходів на 487043 тис. грн. (12,43%).
Світова практика дає багато прикладів існування та розвитку різних видів кредитних установ. Основою будь-якої кредитної системи є банки, але іпотечні банки з’явилися значно пізніше перших комерційних банків, які надавали кредити фізичним особам. В АКБ “Аркада” потрібно застосовувати світовий досвід житлового кредитування.
На удосконалення кредитної політики АКБ “Аркада” впливають заходи, що повинні проводитися в банку для забезпечення зростання доходів та зниження витрат, що повинно збільшити прибуток банку.
На зростання доходів банку АКБ “Аркада” впливає :
— підвищення рівня доходності кредитних операцій на кредитування фізичних осіб (процентні доходи);
— збільшення частки «працюючих» активів, тобто тих, що приносять доходи, у загальній сумі активів. До активів, здатних приносити доход, належать: короткострокові позички; довгострокові кредити; кредити іншим банкам; цінні папери, паї, акції; заборгованість по факторингу; кошти, перераховані підприємствам для участі в їх господарській діяльності;
— зростання непроцентних доходів за рахунок диверсифікації послуг банку.
Для підвищення ефективності впровадження нового банківського продукту потрібно проводити рекламні акції з залучення клієнтів до отримання кредитів. Рекламу потрібно здійснювати не тільки в відділеннях банку АКБ “Аркада”, а й пресі, на телебаченні та інших засобах.
ПР-заходи в АКБ “Аркада” мають бути не тільки одним з методів інтенсифікації збуту нового банківського продукту шляхом створення сприятливої думки про послуги і АКБ “Аркада”, але і, як підсумок зворотного зв»язку, засобом впливу на організацію виробництва послуг.
Гарні результати тут мають дати дають аналітичні методи з арсеналу ПР, тому що просування нових послуг в нормальних ринкових умовах просто неможливо без зондажу громадської думки про кредитування, без вивчення очікувань споживачів і опитувань різних аудиторій. Вони полегшують розробку усієї виробничої стратегії й у значній мірі визначають її кінцевий ефект.
Для підвищення ефективності впровадження нового банківського продукту потрібно проводити рекламні акції з залучення клієнтів до отримання кредитів. Рекламу потрібно здійснювати не тільки в відділеннях банку АКБ “Аркада”, а й пресі, на телебаченні та інших засобах. Витрати на рекламування нового продукту складуть 5,33 тис. грн..
При цьому в 2004 році послуга буде ефективною. При цьому АКБ “Аркада” планує в 2004 році видати кредитів в сумі 5000 тис. грн. При цьому отриманий додатковий прибуток складе 74 тис. грн.
В 2004 за рахунок впровадження нової послуги збільшить процентні доходи за кредитами фізичних осіб на 1000 тис. грн. При цьому процентні витрати за депозитами фізичних осіб зростуть на 900 тис. грн. При цьому чистий процентний дохід за коштами фізичних осіб зросте на 100 тис. грн..
Список використаних джерел
- Закон України «Про банки і банківську діяльність» від 7.12.2000 р. № 2121-111 // Законодавчі і нормативні акти з банківської діяльності. — 2001. — Вип. 1. — С. 3.
- Банки й банковские операции: Учебник для вузов /Под ред. Е. Ф. Жукова. -М.: Банки й биржи, ЮНИТИ, 1997. — 471с.
- Банківська енциклопедія /За ред. А. М. Мороза. -К.: Ельтон, 1993. — 333с.
- Банківські операції: Підручник /А. М. Мороз, М.І. Савлук, М. Ф. Пуховкіна та ін.; За ред. А. М. Мороза. -К.: КНЕУ, 2000. — 384с.
- Банковский надзор й аудит: Учебное пособие /Под ред. И. Д. Мамоновой. -М.: Инфра-М, 1995. — 112с.
- Банковское дело / Под ред. В.И. Колосникова. — М.: Финансы и статистика, 1999. — 464 с.
- Банковское дело / Под ред. О.И. Лаврушина. — М.: Банки и биржи: Научно-консультационный центр, 1998. — 576 с.
- Батракова Л.Г. Экономический анализ деятельности коммерческого банка: Учеб. для вузов. — М.: Логос, 1998. — 344 с.
- Болгарія І. Обов»язкові резервні вимоги для банків // Вісник НБУ. — 2000. — № 10. — С. 10.
- Васюренко О.В. Банківські операції: Навч. посіб. — К.: Т-во «Знання», КОО, — 2000. — 243 с.
- Велш Глен А., Шорт Даніел Г. Основи фінансового обліку / Перекл. з англ. О. Мінім, О. Ткач. — К.: Основи, 1997. — 943 с.
- Верхоглядова Н. Оценка и подходы к управлению банковскими рисками // Экономика. Финансы. Право. — 1999. — № 10. — С. 8.
- Вітлінський В. Концепція стратегії кредитного ризику // Банківська справа. — 2000. — № 1. — С. 13.
- Волошин І. Розрахунок резервів для відшкодування можливих втрат за кредитними операціями за допомогою коефіцієнтного аналізу і повної моделі банку // Вісник НБУ. — 1999. — № 9. — С. 61.
- Вступ до банківської справи /За ред. М. І. Савлука. -К.: Лібра, 1998. — 356с.
- Гласюк В. Практичні аспекти визначення обсягу кредиту, що надається під заставу // Вісник НБУ. — 2000. — № 8. — С. 15.
- Голов С. Ф., Єфіменко В. І. Фінансовий та управлінський облік. — К.: ТОВ «Автоінтерсервіс», 1996. — 544 с.
- Голуб В. Концептуальні підходи до управління проблемними кредитами в комерційних банках // Вісник НБУ. — 2000. — № 2. — С. 56.
- Гроші та кредит: Навч.-метод, посіб. для самостійного вивчення дисципліни / За ред. М.І. Мируна. — К.: КНЕУ, 1999. — 76 с.
- Гроші та кредит: Підручник / За ред. Б.С. Івасіва. — К.: КНЕУ, 1999. — 402 с.
- Дзюблюк О. Проблеми підвищення ефективності кредитних операцій комерційних банків // Фінанси України. — 2000. — № 9. — С. 55.
- Дзюблюк О.В. Оцінка ефективності кредитних вкладень комерційних банків // Фінанси України. — 2000. — № 9. — С. 149.
- Дмитренко М. Управління ризиками в комерційних банках // Вісник НБУ. — 1998. — № 9. — С. 23.
- Довгорук П. Методи оцінки кредитного ризику в банках // Інформаційний бюлетень Міністерства статистики України. — 1996. — № 11—12. — С. 24.
- Ильясов С.М. Управление активами и пассивами банков // Деньги и кредит. — 2000. — № 5. — С. 20.
- Клименко Г. Кредитна діяльність комерційних банків України // Економіка України. — 2000. — .№ 3. — С. 34.
- Кочетков В. М. Основи управлення современным коммерческим банком: Учеб. пособие. — К.: МАУП, 1998. — 72 с.
- Лагутін В.Д. Кредитування: теорія і практика: Навч. посіб. — К.: Знання, 2000. — 215 с.
- Матвієнко В. Держава і банки. -К.: Демократична Україна, 1996. — 159с.
- Матвієнко П. Застава як засіб забезпечення банківських кредитів // Банківська справа. — 2000. — № 5. — С. 45.
- Національний банк і грошово-кредитна політика: Підручник /За ред. А.М. Мороза, М.Ф. Пуховкіної. -К.: КНЕУ, 1999. — 368с.
- Операції комерційних банків / Р. Коцовська, В. Ричаківська, Г. Табачук, Я. Грудзевич, М.Вознюк. – К.: Алеута, 2003. – 500 с.
- Основи банковского дела /Под ред. А.Н. Мороза. -К.: Либра, 1994. — 330с.
- Пернарівський О. Оцінка та регулювання кредитних ризиків у банківському менеджменті // Економіка. Фінанси. Право. — 1999. — № 1. — С. 22.
- Пернарівський О. Ризик та ліквідність комерційного банку // Вісник НБУ. — 2000. — № 4. — С. 31.
- Примастка Л.0. Банківський менеджмент. Хеджування ризиків: Навч. посіб. — К.: КНЕУ, 1998. — 108 с.
- Примастка Л.0. Фінансовий менеджмент банку: Навч. посіб. — К.: КНЕУ, 1999. — 280 с.
- Пуховкіна М., Клименко В. Основні напрямки регулювання кредитного ризику // Вісник НБУ. — 1999. — № 5. — С. 37.
- Романенко О. Управління активами і пасивами у процесі керівництва комерційним банком // Вісник НБУ. — 2000. — № 8. — С. 26.
- Святко С.А. Проблемні кредити та їх вплив на дохідність банку // Фінанси України. — 1997. — № 2. — С. 75.
- Скакун Л. Неперервність процесу ризик-менеджменту кредитних операцій банку як основа їх беззбитковості // Банківська справа. — 2000. — № 5. — С. 9.
- Словник банківських термінів. Банківська справа: термінологічний словник /А. Загородній, О. Сліпушко, Г. Вознюк, Т. Смовженко. -К.: Вид-во «Аконіт», 2000. — 605с.
- Телешова Л. Вибір методу визначення відсоткових доходів від кредитів // Економіст. — 2000. — № 7—8. — С. 31.
- Тиркало Р. І. Банківська справа. – Тернопіль: Карт-бланш, 2001. – 314с.
- Тиркало Р.І., Щибиволок 3.1. Фінансовий аналіз комерційного банку: основи теорії, експрес-діагностика, рейтинг: Навч. посіб. — К.: Слобожанщина, 1999. — 236 с.
- Чекасов В.Е. Финансовый анализ в коммерческом банке. — М.: ИНФРА-М, 1995. — 272 с.
- Шевченко Р.І. Банківські операції: Навч. посіб. для самостійного вивчення дисципліни. — К.: КНЕУ, 2000. — 289 с.
- Шелудько Н.М. Проблемні кредити і фінансова стійкість банківської сфери // Фінанси України. — 2001. — № 1. — С. 13.
- Шибалкіна В. Оптимальні умови банківського кредитування // Банківська справа. — 2002. — № 4. — С. 39.
РЕЦЕНЗІЯ
на дипломну роботу на тему «Кредитування житлового будівництва»
студента факультету банківської справи Київського національного економічного університету
____________________________________________________________
На українському ринку нерухомості, який розвивається досить високими темпами і має реальні стратегічні перспективи, представлені практично всі види об»єктів житлового, громадського й промислового призначення. При цьому визначився новий, конструктивний підхід, що розглядає нерухомість не тільки як засіб задоволення найважливіших суспільних потреб, а й як об»єкт інвестиційної діяльності. З економіко-філософської точки зору ринок нерухомості є інфраструктурною категорією, котра пов»язана зі створенням умов, необхідних для здійснення виробничої, комерційної, соціальної, екологічної та іншої діяльності. Будь-які об»єкти нерухомості призначені для обслуговування цілком конкретних потреб: ринок житла – для забезпечення житлового сектору, ринок промислових об»єктів – виробничо-технологічних процесів, ринок земельних ділянок – для забезпечення сільськогосподарського виробництва, промислово-цивільного будівництва, рекреаційної діяльності. В України потребує вдосконалення кредитування банками житлового будівництва.
Метою даної роботи є висвітлення та загальнотеоретичне обґрунтування особливостей ринку банківського кредитування житлового будівництва в Україні, а також висвітлення зарубіжного досвіду у даній галузі.
Виконана дипломна робота повністю відповідає обраній темі.
Автор достатньо обґрунтувала вибір предмету, об»єкту і мети дослідження.
В теоретичному розділі визначено економічні та правові основи житлового кредитування, принципи, види, основних учасників житлового кредитування, схема кредитування, досліджено зарубіжний досвід.
В роботі подані ґрунтовні висновки та пропозиції щодо розвитку житлового кредитування в АКБ “Аркада”.
Дипломна робота супроводжується схемами, таблицями, графіками, розрахунками і відповідає встановленим вимогам. Автор опрацювала достатню кількість спеціальної зарубіжної і вітчизняної літератури, ознайомилася з нормативно-правовими актами держави.
Розробка теми проведена досить глибоко і кваліфіковано, має практичне значення і засвідчує високий рівень підготовки для роботи за фахом.
Дипломна робота заслуговує позитивної оцінки, а її автор, ___________, — присвоєння освітньо-кваліфікаційного рівня магістр за спеціальністю «Банківська справа».
РЕФЕРАТ
Дипломна робота містить 92сторінки, 15таблиць, 4 рисунків, список літератури з 49найменувань.
«Банківське кредитування житлового будівництва».
Предметом дослідження є процеси житлового кредитування в АКБ “Аркада” та особливості зарубіжного досвіду.
Об’єктом дослідження є кредитування житлового будівництва.
Метою даної роботи є висвітлення та загальнотеоретичне обґрунтування особливостей ринку банківського кредитування житлового будівництва в Україні, а також висвітлення зарубіжного досвіду у даній галузі.
Завданнями роботи є:
— розглянути теоретичні основи здійснення банківського кредитування житлового будівництва,
— провести аналіз діючої практики банківського кредитування житлового будівництва,
— розглянути шляхи покращення стану здійснення банківського кредитування житлового будівництва в АКБ “Аркада”.
За результатами дослідження сформульовані висновки та пропозиції.
Одержані результати можуть бути використані для написання наукових робіт за даною темою та для практичного застосування комерційними банками при управлінні кредитуванням.
Рік виконання дипломної роботи 2004 р.
Рік захисту дипломної роботи 2004 р.