Дипломна робота Облік і аудит непрямих податків підприємства

Розділ 2. Фінансовий облік непрямих податків підприємства. 27

2.1. Документальне оформлення операцій по податку на додану вартість  27

2.2. Фінансовий та податковий облік ПДВ.. 33

2.3. Синтетичних облік акцизного збору та мита. 38

Розділ 3. Методика аудиту непрямих податків підприємства. 48

3.1. Основні концепції методики аудиту непрямих податків. 48

3.2. Методика аудиту податку на додану вартість. 56

3.3. Методика аудиту акцизного збору та мита. 59

Висновки. 65


Розділ 2. Фінансовий облік непрямих податків підприємства

2.1. Документальне оформлення операцій по податку на додану вартість

 

Після проходження процедури реєстрації платники ПДВ отримують право на нарахування податку та складання податкової накладної при продажу товарів (робіт, послуг). Податкову накладну видає продавець покупцеві за умови їхньої реєстрації як платників ПДВ. Вона є документом, що дає право:

— продавцю на визначення податкових зобов»язань;

— покупцю на зменшення податкових зобов»язань протягом звітного періоду на суму ПДВ, сплаченого у зв»язку з придбанням товарів, вартість яких відносять до валових витрат (податковий кредит).

Податкову накладну складають у двох примірниках (оригінал і копія) у момент виникнення податкових зобов»язань продавця, тобто на дату здійснення будь-якої з подій, що сталася раніше (дод. А).

Оригінал податкової накладної надають покупцю товарів (робіт, послуг) на його вимогу.

Зазначений документ зберігає покупець разом із розрахунковими, платіжними документами з придбання товарів (робіт, послуг) у порядку і протягом терміну, визначеного для зберігання облікових податкових документів та зобов»язань із сплати податків.

Копію податкової накладної залишають у продавця товарів (робіт, послуг) як звітний розрахунковий податковий документ і зберігають у порядку і протягом терміну, визначеного для зберігання облікових податкових документів та зобов»язань із сплати податків.

Отже, акцизний збір обчислюється за ставками у відсотках до обороту з продажу: для товарів, що вироблені на митній території України, виходячи з їх вартості, за встановленими виробником максимальними роздрібними цінами на товари, які він виробляє, без податку на додану вартість та акцизного збору; для товарів, що імпортуються на митну територію України, виходячи з їх вартості, за встановленими імпортером максимальними роздрібними цінами на товари, які він імпортує, без податку на додану вартість та акцизного збору (але не менше митної вартості таких товарів з урахуванням сум ввізного мита без податку на додану вартість та акцизного збору). При переміщенні товарів через митний кордон України вони   оподатковуються митними   платежами. Мито обов»язковий внесок, який стягується митними органами України при ввезенні товарів на митну територію країни або вивезенні товару з цієї території та який є невід»ємною умовою такого ввезення та вивезення.

Розділ 3. Методика аудиту непрямих податків підприємства

3.1. Основні концепції методики аудиту непрямих податків

 

Аудит як форма незалежного контролю та функція захисту інтересів власників, відіграє все помітнішу роль у сфері національної економіки, набуває дедалі вагомішого статусу в суспільно-політичному житті країни. Здійснення аудиту спирається на практично апробо­вану нормативно-правову базу, основою якої є Закон України «Про аудиторську діяльність». Його ухвалення у квітні 1993 року стало початком інтенсивного розвитку вітчизняного аудиту.

Сьогодні в Україні в основному вже сформувалась національна система аудиту анало­гічна країнам з ринковою економікою, покликана сприяти розвиткові економічних відно­син та демократизації суспільної сфери. Ця система має достатньо розвинену інфраструк­туру.

Базовими складовими національної системи аудиту є, з одного боку, аудитори, що діють одноосібне, аудитори, які надають послуги у складі аудиторських фірм, співробітни­ки цих фірм, які працюють під керівництвом сертифікованих аудиторів, аудитори-нерезиденти, в тому числі дочірні структури відомих транснаціональних аудиторських компаній, а також дотичний до аудиторського загалу контингент представників внутрішнього аудиту.

Отже, ауди­тору необхідно визначити, чи є підприємство платником акцизного збору, та перевірити: ставки конкретних видів акцизного збору, у відсотках до вар­тості товару (у відпускних цінах); для імпортних товарів — до митної вартості (закупівельна вартість з урахуванням митних зборів та мита); ставки конкретних видів акцизного збору, у твердих сумах за одиницю реалізованого товару; обороти з реалізації підакцизних товарів. З метою контролю правильності нарахування та повноти сплати митних платежів під час митного оформлення ВМД аудитори перевіряють правильність визначення: основи нарахування платежів (митної вартості, кількісних та вагових показників та ін.); рівня ціни товару; умов поставки; коду згідно з УКТЗЕД;  країни походження; курсів валюти; правомірності надання пільг та інші фактори, що здійснюють вплив на рівень оподаткування.


Висновки

 

За результатами виконаної роботи можна зробити наступні висновки.

Важливе місце на підприємстві займає документальне оформлення податку на додану вартість. Серед документів з оформлення ПДВ важливе місце займають Податкова накладна, чеки, додатки до податкової накладної і реєстр отриманих та виданих податкових накладних. Підприємство зобов»язане подавати податковому органу за місцем свого знаходження податкову декларацію. Підприємство самостійно обчислює суму податкового зобов»язання, зазначену в декларації.

На рахунку 641 субрахунок ПДВ по кредиту відображається сума податкового зобов’язання з ПДВ, а по дебету – сума податкового кредиту. Дебетове сальдо на кінець звітного періоду свідчить про бюджетне відшкодування з ПДВ, а кредитове сальдо показує суму ПДВ, яку необхідно сплатити в бюджет. Рахунок 641 субрахунок ПДВ відображає стан розрахунків з бюджетом з податку на додану вартість.

Акцизний збір обчислюється за ставками у відсотках до обороту з продажу: для товарів, що вироблені на митній території України, виходячи з їх вартості, за встановленими виробником максимальними роздрібними цінами на товари, які він виробляє, без податку на додану вартість та акцизного збору; для товарів, що імпортуються на митну територію України, виходячи з їх вартості, за встановленими імпортером максимальними роздрібними цінами на товари, які він імпортує, без податку на додану вартість та акцизного збору (але не менше митної вартості таких товарів з урахуванням сум ввізного мита без податку на додану вартість та акцизного збору).

Основною метою аудиту непрямих податків є встановлення повноти нарахування і сплати непрямих податків до бюджету. Для досягнення цієї мети аудитору під час перевірки необхідно вирішити такі завдання: встановити, чи є підприємство платником непрямих податків; з»ясувати законність застосування пільгового оподаткування; підтвердити правильність і повноту визначення об»єктів оподаткування; переконатися у правильності відображення непрямих податків у бухгалтерському обліку і податковій звітності.

Основною метою аудиту розрахунків з бюджетом з податку на додану вартість є встановлення повноти нарахування і сплати податку. Для досягнення цієї мети аудитору під час перевірки необхідно вирішити такі завдання: встановити, чи є підприємство платником податку; з»ясувати законність застосування пільгового оподаткування; підтвердити правильність і повноту визначення об»єктів оподаткування; переконатися у правильності відображення розрахунків з ПДВ у бухгалтерському обліку і податковій звітності.

Ауди­тору необхідно визначити, чи є підприємство платником акцизного збору, та перевірити: ставки конкретних видів акцизного збору, у відсотках до вар­тості товару (у відпускних цінах); для імпортних товарів — до митної вартості (закупівельна вартість з урахуванням митних зборів та мита); ставки конкретних видів акцизного збору, у твердих сумах за одиницю реалізованого товару; обороти з реалізації підакцизних товарів. З метою контролю правильності нарахування та повноти сплати митних платежів під час митного оформлення ВМД аудитори перевіряють правильність визначення: основи нарахування платежів (митної вартості, кількісних та вагових показників та ін.); рівня ціни товару; умов поставки; коду згідно з УКТЗЕД;  країни походження; курсів валюти; правомірності надання пільг та інші фактори, що здійснюють вплив на рівень оподаткування.

Покращення проведення аудиту непрямих податків на підприємстві можна досягти за допомогою використання аудитором комп»ютера як засобу контролю.

 

 


Додаток А


Додаток Б

 


Додаток В

 

 

Додаток

 

 

 

 

до Положення (стандарту)

 

 

бухгалтерського обліку 2

 

 

 

 

Коди

 

Дата

(рік, місяць, число)

 

 

Підприємство ТОВ “Рамтех”

за

ЄДРПОУ

 

 

Територія

за

КОАТТУ

 

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

 

Галузь

за

ЗКГНГ

 

 

Вид економічної діяльності

за

КВЕД

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Адреса

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Баланс

 

 

 

 

                                        на 31  грудня        2006 року

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Форма № 1

 

 

 

Код за ДКУД 1801001

 

 

 

 

 

 

 

Код

На початок

На кінець

 

Актив

рядка

звітного

звітного

 

 

 

періоду

періоду

 

1

2

3

4

 

1. Необоротні активи

 

 

 

 

Нематеріальні активи:

 

 

 

 

залишкова вартість

0 10

11

16,5

 

первісна вартість

0 11

11

16,5

 

знос

0 12

 

 

 

Незавершене будівництво

0 20

110

77

 

Основні засоби:

 

 

 

 

залишкова вартість

0 30

264

319

 

первісна вартість

0 31

286

363

 

знос

0 32

22

44

 

Довгострокові фінансові інвестиції :

 

 

 

 

які обліковуються за методом участі

 

 

 

 

в капіталі інших підприємств

0 40

 

 

 

інші фінансові інвестиції

0 45

55

66

 

Довгострокова дебіторська заборго-

 

 

 

 

ваність

0 50

 

 

 

Відстрочені податкові активи

0 60

 

4,4

 

Інші необоротні активи

0 70

 

 

 

Усього за розділом 1.

0 80

440

482,9

 

2. Оборотні активи

 

 

 

 

Запаси:

 

 

 

 

виробничі запаси

100

99

78,1

 

тварини на вирощуванні та відгодівлі

110

 

 

 

незавершене виробництво

120

110

134,2

 

готова продукція

130

132

40,7

 

товари

140

 

 

 

Векселі одержані

150

 

 

 

Дебіторська заборгованість за товари,

 

 

 

 

роботи, послуги:

 

 

 

 

чиста реалізаційна вартість

160

22

93,5

 

первісна вартість

161

22

93,5

 

резерв сумнівних боргів

162

 

 

 

Дебіторська заборгованість за розра-

 

 

 

 

хунками:

 

 

 

 

з бюджетом

170

 

 

 

за виданими авансами

180

 

 

 

з нарахованих доходів

190

 

 

 

із внутрішніх розрахунків

200

 

 

 

Інша поточна дебіторська заборгова-

 

 

 

 

ність

210

 

 

 

Поточні фінансові інвестиції

220

27,5

115,5

 

Грошові кошти та їх еквіваленти :

 

 

 

 

у національній валюті

230

44,0

9,9

 

в іноземній валюті

240

 

 

 

Інші оборотні активи

250

 

 

 

Усього за розділом 2.

260

434,5

471,9

 

3. Витрати майбутніх періодів

270

5,5

5,5

 

БАЛАНС

280

880

960,3

 

 

 

 

 

 

 

Код

На початок

На кінець

 

Пасив

рядка

звітного

Звітного

 

 

 

періоду

Періоду

 

1

2

3

4

 

1. Власний капітал

 

 

 

 

Статутний капітал

300

385

440

 

Пайовий капітал

310

 

 

 

Додатковий вкладений капітал

320

 

 

 

Інший додатковий капітал

330

 

 

 

Резервний капітал

340

 

 

 

Нерозподілений прибуток (непокритий

 

 

 

 

збиток)

350

110

176

 

Неоплачений капітал

360

 

 

 

Вилучений капітал

370

 

 

 

Усього за розділом 1.

380

495

616

 

2. Забезпечення наступних витрат

 

 

 

 

і платежів

 

 

 

 

Забезпечення виплат персоналу

400

5,5

3,3

 

Інші забезпечення

410

 

 

 

Цільове фінансування

420

11

13,2

 

Усього за розділом 2.

430

16,5

16,5

 

3. Довгострокові зобов’язання

 

 

 

 

Довгострокові кредити банків

440

104,5

60,5

 

Інші довгострокові фінансові

 

 

 

 

зобов’язання

450

 

 

 

Відстрочені податкові зобов’язання

460

 

 

 

Інші довгострокові зобов’язання

470

44

44

 

Усього за розділом 3.

480

148,5

104,5

 

4. Поточні зобов’язання

 

 

 

 

Короткострокові кредити банків

500

77

99

 

Поточна заборгованість за довгостро-

 

 

 

 

ковими зобов’язаннями

510

 

 

 

Векселі видані

520

 

 

 

Кредиторська заборгованість за това-

 

 

 

 

ри, роботи, послуги

530

97,2

81,5

 

Поточні зобов’язання за розрахунками:

 

 

 

 

з одержаних авансів

540

 

 

 

з бюджетом

550

14,3

14,3

 

з позабюджетних платежів

560

 

 

 

зі страхування

570

7,3

6,5

 

з оплати праці

580

19,8

17,6

 

з учасниками

590

 

 

 

із внутрішніх розрахунків

600

 

 

 

Інші поточні зобов’язання

610

 

 

 

Усього за розділом 4.

620

215,6

218,9

 

5. Доходи майбутніх періодів

630

4,4

4,4

 

БАЛАНС

640

880

960,3

 

 

 

 

 

 

М.П.      

 

 

 

 

                                                     Керівник                                    

 

 

 

 

                                Головний бухгалтер

 

 

 


Додаток Г

 

 

Додаток

 

 

 

 

до Положення (стандарту)

 

 

бухгалтерського обліку 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коди

 

Дата

(рік, місяць, число)

 

 

Підприємство ТОВ “Рамтех”

за

ЄДРПОУ

 

 

Територія

за

КОАТТУ

 

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

 

Галузь

за

ЗКГНГ

 

 

Вид економічної діяльності

за

КВЕД

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Звіт

 

 

 

                                                                 про фінансові результати

 

 

                                                                     за       рік       2006 року

 

 

 

 

Форма № 2

 

 

 

 

Код за ДКУД 1801003

 

 

 

 

 

 

 

1.Фінансові результати

 

 

 

 

 

 

                    Стаття

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      період

 

1

2

3

4

 

Дохід (виручка) від реалізації продукції

0 10

1320

1210

 

Податок на додану вартість

0 15

220

201,6

 

Акцизний збір

0 20

 

 

 

 

0 25

 

 

 

Інші вирахування з доходу

0 30

 

 

 

Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції

0 35

1100

1008,4

 

Собівартість реалізованої продукції

0 40

935

880

 

Валовий:

 

 

 

 

 прибуток

0 50

165

128,4

 

 збиток

0 55

 

 

 

Інші операційні доходи

0 60

16,5

13,2

 

Адміністративні витрати

0 70

38,5

29,7

 

Витрати на збут

0 80

16,5

13,2

 

Інші операційні витрати

0 90

 

 

 

Фінансові результати від операційної діяльності:

 

 

 

 

прибуток

100

126,5

98,7

 

збиток

105

 

 

 

Дохід від участі в капіталі

110

3,3

4,4

 

Інші фінансові доходи

120

2,2

3,3

 

Інші доходи

130

 

 

 

Фінансові витрати

140

 

 

 

Втрати від участі в капіталі

150

 

 

 

Інші витрати

160

 

 

 

Фінансові результати від звичайної діяльності

 

 

 

 

до оподаткування:

 

 

 

 

прибуток

170

132

106,4

 

збиток

175

 

 

 

Податок на прибуток від звичайної діяльності

180

39,6

31,9

 

Фінансові результати від звичайної діяльності

 

 

 

 

прибуток

190

92,4

74,5

 

збиток

195

 

 

 

Надзвичайні:

 

 

 

 

доходи

200

 

 

 

витрати

205

 

 

 

Податки з надзвичайного прибутку

210

 

 

 

Чистий:

 

 

 

 

прибуток

220

92,4

74,5

 

збиток

225

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Елементи операційних витрат

 

Найменування показника

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   Період

      період

 

1

2

3

4

 

Матеріальні затрати

230

497,1

445,3

 

Витрати на оплату праці

240

327,3

321,8

 

Відрахування на соціальні заходи

250

123,8

121,7

 

Амортизація

260

22

16,5

 

Інші операційні витрати

270

19,8

17,6

 

Разом

280

990

922,9

 

 

 

 

 

 

 

3. Розрахунок показників прибутко-

 

 

вості акцій

 

 

Назва статті

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      Період

 

1

2

3

4

 

Середньорічна кількість простих акцій

300

 

 

 

Скоригована середньорічна кількість простих акцій

310

 

 

 

Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію

320

 

 

 

Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну

 

 

 

 

просту акцію

330

 

 

 

Дивіденди на одну просту акцію

340

 

 

 

 

 

 

 

 

М.П.      

 

 

 

 

                                                     Керівник                                    

 

 

 

 

                                Головний бухгалтер

 

 

 

 


Додаток Д


Додаток Е

 

Додаток 1
до Положення про порядок нарахування, терміни сплати і подання розрахунку акцизного збору


Штамп підприємства
____________________________

тел. ________________________

До органу державної податкової служби в
____________________________
(області, місті, районі)

Одержано «___» __________ 200_ р.

Вхідний N ______

Штамп і підпис особи,
відповідальної за прийняття
розрахунку ___________________

 

Назва та адреса підприємства ТОВ “РАМТЕХ”

 

Ідентифікаційний код платника

 3

2

0

 4

 7


 

 


РОЗРАХУНОК АКЦИЗНОГО ЗБОРУ

за _листопад 2006 р.
(місяць)

Розділ I. Обчислення акцизного збору

N з/п

Код товару за Гармонізованою системою опису та кодування товарів

Код товару за УКТ ЗЕД

Назва товарів згідно з вказаним кодом, їх фактична місткість, об»єм циліндра та інші показники

Одиниця виміру товару

Обороти з реалізації (передачі) підакцизних товарів (продукції)

Ставки акцизного збору у твердих ставках або у відсотках

Сума податкового зобов»язання, грн.

оподатковувані

неоподатковувані

для обчислення акцизного збору (1000 шт., л, 1000 кг, куб. см, грн.)

для визначення обороту з реалізації (шт., л, кг, грн.)

за твердими ставками акцизного збору

за ставками акцизного збору у відсотках

за твердими ставками акцизного збору

за ставками акцизного збору у відсотках

у відсотках згідно з законом (%)

у твердих ставках з одиниці виміру згідно з законом (євро, грн.)

у перерахунку на одиницю виміру товару (євро, грн.)

несплачена через отримання пільг 

підлягає сплаті до бюджету 

2а 

10а

10б

11 

12 

13 

  1

  22088010000

  

Шампанське 0,75

л

 

5000

 

 

 

 

 

1,6

 

6000

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  


  

 

 

  

Усього: 

 

 

6000

 

Розділ II. Результати перерахунку акцизного збору

1. Сума, сплачена в рахунок платежів, щоденними платежами 6000 грн.

2. Сума, що підлягає доплаті за цим Розрахунком (позитивне значення різниці між підсумком графи 13 розділу I та пунктом 1 розділу II Розрахунку) _____-_____ грн. (платіжний документ __________ дата ______ N ______).

3. Підлягає поверненню з бюджету надміру сплачених сум податкового зобов»язання (підсумок пункту 1 розділу II мінус підсумок графи 13 розділу I Розрахунку) ___-__ грн.

До Розрахунку повинна додаватись розшифровка оборотів, які не підлягають оподаткуванню, за наведеною формою:

  

  

  

  

  

  

  

  


(реєстраційний N розрахунку,
до якого додається розшифровка)

 


Розшифровка оборотів, які не підлягають оподаткуванню, до розрахунку акцизного збору
за __________ місяць 200_ року

_________________________________
(назва підприємства)

  

  

  

  

  

  

  

  

(код ЄДРПОУ)

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

(код ДРФО)

Сума обороту

Назва підакцизного товару

Код товару за ГС

Кількість, л, кг, куб. см, штук, грн.

Вартість товару

Реквізити споживача

Напрям реалізації (код пільги)

Пункт, стаття Закону України, яким звільняється від оподатку-
вання

Назва

Код ЄДРПОУ


Директор (керівник) 

___Ткаченко__________________
(прізвище та підпис) 

Головний бухгалтер 

_Іваненко____________________
(прізвище та підпис)


До Розрахунку повинна додаватись розшифровка оборотів з продажу, обчислених за максимальними роздрібними цінами на підакцизні товари (продукцію), установленими виробником або імпортером таких товарів, за наведеною формою:

  

  

  

  

  

  

  

  


(реєстраційний N розрахунку,
до якого додається розшифровка)

 


Розшифровка оборотів з продажу, обчислених за максимальними роздрібними цінами на підакцизні товари (продукцію), встановленими виробником або імпортером таких товарів
за ___________ місяць 200_ року

_____________________________________________
(назва підприємства, П. І. Б., для фізичної особи — СПД) 

Кількість сторінок 

  

Номер сторінки 

  


  

  

  

  

  

  

  

  

(код ЄДРПОУ) 


  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

(ідентифікаційний код ДРФО) 


грн.

N
з/п 

Код товару за УКТ ЗЕД 

Опис товару згідно з УКТ ЗЕД 

Власна назва підакцизного товару з додатковою інформацією щодо характеристик (у разі наявності) 

Максимальна роздрібна ціна одиниці товару 

Максимальна роздрібна ціна одиниці товару без ПДВ та акцизного збору 

Кількість реалізованого (переданого) товару 

Оборот з реалізації (передачі) 


Керівник підприємства 

______________________ 

(прізвище та підпис) 

М. П. 

  

  

Головний бухгалтер 

______________________ 

(прізвище та підпис) 


«___» ____________ 200__ р.
(дата складання розрахунку)

Керівник підприємства

_________________
(прізвище та підпис)

 

Головний бухгалтер

_________________
(прізвище та підпис)


Відмітка працівника органу державної податкової служби про проведення сум акцизного збору в особовому рахунку платника:

нараховано (графа 13 Розділу I)

__________________________
(цифрами та літерами)

грн. за термін

__________
(дата)

Абзац вилучено

 

 

 

«___» ___________ 200__ р.
(дата проведення)

Працівник з обліку

__________________
(прізвище та підпис)


Необхідність подання для проведення документальної перевірки за виявленими порушеннями
_____________________________________________________________
(зміст порушення)

Дата проведення документальної перевірки та її результат
_____________________________________________________________

Інспектор________________________
(прізвище та підпис)

Запись опубликована в рубрике Готові дипломні роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.