Зміст
Розділ 1. Теоретичні та методичні обліку розрахунків з бюджетом та позабюджетними фондами
1.2. Теоретичні та методологічні основи обліку розрахунків з бюджетом та позабюджетними фондами
Розділ 2. Бухгалтерський та податковий облік розрахунків з бюджетом та позабюджетними фондами
2.2. Облікова політика та організація обліку на підприємстві
Розділ 3. Економічний аналіз розрахунків з бюджетом та позабюджетними фондами
3.1. Методологічні основи економічного аналізу розрахунків з бюджетом та позабюджетними фондами
3.2. Економічний аналіз розрахунків з бюджетом та позабюджетними фондами
Розділ 4. Комп’ютеризація бухгалтерського обліку розрахунків з бюджетом та позабюджетними фондами
Вступ
Фінансовий стан підприємства характеризується розміщенням його коштів та джерел їх утворення. Фінансовий стан підприємства — це забезпеченість власними обіговими коштами, стан нормованих запасів товарно-матеріальних цінностей, стан та динаміка дебіторської і кредиторської заборгованості, оборотність коштів, платоспроможність та інші підсумки фінансово-господарської діяльності підприємства, що дозволяють дати оцінку досягнутим результатам, зробити висновки про рівень фінансово-економічного стану та про наявність нереалізованих внутрішньогосподарських резервів.
Отримання доходів – виручки від реалізації продукції (робіт, послуг) – свідчить про те, що продукція підприємства знайшла свого споживача, що вона відповідає вимогам та попиту ринку за ціною, якістю, іншими технічними функціональними характеристиками та властивостями.
Під час своєї діяльності підприємство проводить розрахунки з бюджетом та позабюджетними фондами. Розмір цих відрахувань залежить від результатів діяльності підприємства.
Бухгалтерський облік є функцією управління підприємства.
У бухгалтерському обліку одночасно поєднуються три види управлінських робіт, завдяки чому він виконує три самостійні функції: інформаційну, контрольну та аналітичну. Без даних бухгалтерського обліку неможливо дати об’єктивну оцінку стану і результатам господарської діяльності підприємства.
На бухгалтерський облік покладено завдання з поліпшення інформаційного забезпечення управління і контролю за збереженням власності та зміцненням фінансового стану підприємства, підвищенням ефективності діяльності та зменшенням ризику втрати коштів через непродумані дії.
Встановлення ринкових умов зумовлює потребу перегляду положень бухгалтерського обліку доходів, а також методики формування й обробки одержаної облікової інформації, виходячи з існуючого господарського механізму та наявної обчислювальної техніки.
Саме тому тема дипломної роботи “Облік розрахунків з бюджетом та позабюджетними фондами, їх аналіз і контроль на підприємстві хлібопекарної промисловості” є досить актуальною.
Метою даної дипломної роботи є аналіз стану проведення обліку розрахунків з бюджетом та позабюджетними фондами підприємства в сучасних економічних умовах в Україні.
Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання:
— розкрити теоретичні та методичні основи бухгалтерського та податкового обліку розрахунків з бюджетом та позабюджетними фондами;
— розглянути нормативну базу;
— вивчити методичні і теоретичні умови обліку;
— розглянути техніко-економічну характеристику виробничо-господарської діяльності підприємства за 2000-2001 рр.;
— вивчити організацію бухгалтерського обліку на підприємстві;
— розглянути теоретичні основи аналізу і практичний аналіз розрахунків з бюджетом та позабюджетними фондами;
— провести аналіз фінансового стану підприємства;
— розглянути питання комп’ютеризації бухгалтерського обліку розрахунків з бюджетом та позабюджетними фондами;
— за результатами проведеної роботи зробити висновки.
Предметом дослідження є фінансові результати від господарської діяльності базового підприємства.
Об’єктом дослідження обрано дочірнє підприємство АТ “Київ хліб” Київський хлібзавод №6. В роботі використані дані його бухгалтерської та податкової звітності за 2000-2001 рр.
Розділ 1. Теоретичні та методичні обліку розрахунків з бюджетом та позабюджетними фондами
1.1. Огляд нормативної бази, вітчизняної та зарубіжної практики з обліку розрахунків з бюджетом та позабюджетними фондами
Функціонування будь-якого господарюючого суб’єкту значно залежить від нормативної бази, що регулює правові та економічні відносини підприємства з державою, з іншими підприємствами та організаціями, з трудовим колективом тощо. Тому одним із важливих питань є огляд нормативно-правової бази з обліку та аналізу розрахунків з бюджетом та позабюджетними фондами на підприємстві.
….
У терміни, визначені законом для місячного звітного періоду, на який припадає виплата (протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, тобто не пізніше 20 числа наступного місяця), до податкового органу за місцем проживання громадянина направляються відомості про виплачені суми доходів і суми утриманого з них податку за формою № 2. Додатково нараховані за остаточним розрахунком суми прибуткового податку підлягають сплаті не пізніше одного місяця з дня отримання повідомлення податкового органу, а зайво сплачені суми прибуткового податку підлягають поверненню платнику податку не пізніше одного місяця після проведення остаточного перерахунку чи зараховуються в рахунок майбутніх платежів за його заявою.
Розділ 2. Бухгалтерський та податковий облік розрахунків з бюджетом та позабюджетними фондами
2.1. Техніко-економічна характеристика виробничо-господарської діяльності підприємства за 2000-2001 рр.
Київський хлібокомбінат №6, що є структурною одиницею АТ «Київхлiб».
Шляхом вмілого поєднання традиційних рецептів та сучасних технологій підприємство виробляє продукцію широкого асортименту та високої якості.
…
Рис. 3.5. V блок. Методичні прийоми узагальнення і реалізації розрахунків з бюджетом та позабюджетними фондами
3.2. Економічний аналіз розрахунків з бюджетом та позабюджетними фондами
Проведемо аналіз розрахунків ДП АТ “Київхліб” Київський хлібокомбінат №6 з бюджетом та позабюджетними фондами за 2000-2001 роки.
Проаналізуємо розрахунок з бюджетом за нарахованими та сплаченими ПДВ та податком з прибутку.
Таблиця 3.1
Розрахунки з бюджетом ДП АТ “Київхліб” Київський хлібокомбінат №6
№
|
Показник |
Період |
Відхилення |
||||
2000 р. |
2001 р. |
абсолютне |
відносне |
|
|||
1 |
Податок на додану вартість |
403,26 |
440 |
36,74 |
9,11 |
|
|
2
|
Податок на прибуток
|
63,8 |
79,2 |
15,4 |
24,14 |
||
…
Висновки
До розрахунків з бюджетом на ДП АТ “Київ хліб” Київський хлібокомбінат №6 відносяться: розрахунки з податку на прибуток, розрахунки з податку на додану вартість, податок на землю, податок на транспорт, прибутковий податок з громадян, комунальний податок тощо. Розрахунки з позабюджетними фондами включають розрахунки за пенсійним забезпеченням, розрахунки за соціальним страхуванням, розрахунки за страхуванням на випадок безробіття.
У бухгалтерському обліку всі розрахунки з бюджетом (за рахунок прибутку, по податках з робітників і службовців та інших платежах) відображають на рахунку № 64 «Розрахунки за податками й платежами». На кредиті цього рахунка нараховують суми платежів до бюджету (податкові зобов»язання), а на дебеті належні до відшкодування бюджету податки, їх сплата, списання тощо. Кредитове сальдо показує заборгованість підприємства перед бюджетом, тобто суму, яку підприємство має перерахувати до бюджету. Дебетове сальдо за рахунком № 64 означає переплату бюджету (податковий кредит), тобто надлишково перераховану суму до бюджету, яку необхідно зарахувати в рахунок чергових платежів або повернути підприємству.
Збір до Пенсійного фонду (як у частині нарахувань, так і в частині утримань) сплачується одночасно з отриманням коштів в установах банків на оплату праці (у разі здійснення виплат готівкою). У разі недостатньої кількості видача коштів на виплату заробітної плати і перерахування зборів до Пенсійного фонду України здійснюються в пропорційних сумах.
На протязі 2000-2001 років показники діяльності ДП АТ “Київхліб” Київський хлібокомбінат №6 зазнали позитивних змін. Чиста виручка від реалізації зросла в 2001 році порівняно з минулим на 183,26 тис. грн. (9,09%). За цей час собівартість реалізованої продукції зросла на 110 тис. грн. (6,25%). Це призвело до збільшення валового прибутку від реалізації на 73,26 тис. грн. (28,53%). Негативно вплинуло зростання рівня адміністративних витрат на 17,6 тис. грн. (29,63%) та витрат на збут 6,6 тис. грн. (25%). В результаті чого загальна собівартість реалізованої продукції зросла на 134,2 тис. грн. (7,27%).
Інші операційні доходи підприємства в 2001 році зросли на 6,6 тис. грн. Прибуток від операційної діяльності зріс на 55,66 тис. грн. (25,21%).
В 2001 році відбулося зменшення доходів від участі в капіталі та інших фінансових доходів відповідно на 2,2 тис. грн. (25%) та 2,2 тис. грн. (33,33%).
Чистий прибуток ДП АТ “Київхліб” Київський хлібокомбінат №6 в 2001 році зріс на 35,86 тис. грн. (24,08%) порівняно з минулим роком.
Прийнята організацією ДП АТ “Київхліб” Київський хлібокомбінат №6 облікова політика затверджується наказом чи розпорядженням особи, відповідальної за організацію і стан бухгалтерського обліку.
Організація бухгалтерського обліку на ДП АТ “Київхліб” Київський хлібокомбінат №6 вимагає визначення підприємством його облікової політики у зв»язку з тим, що бухгалтерський облік окремих господарських операцій встановлюється самим підприємством, тому підприємству необхідно визначитись із:
1) нарахуванням норми зносу нематеріальних активів:
— при нарахуванні зносу нематеріальних активів враховують термін служби не більше 20 років або термін діяльності підприємства, якщо строк корисної дії нематеріального активу не визначено;
2) застосуванням прискореної чи звичайної амортизації основних засобів:
— знос (амортизація) основних засобів нараховується за встановленими нормами відповідно до трьох груп класифікації основних засобів та з використанням прискореної амортизації основних засобів, що належать до групи 3 (п. 8.6, пп. 8.6.1 і 8.6.2 Закону України № 283/97-ВР);
3) відображенням в обліку за фактичною собівартістю сировини, матеріалів, готової продукції; товарів за продажними (роздрібними) цінами; матеріальних ресурсів — за ціною можливої реалізації з виділенням на окремий рахунок транспортно-заготівельних витрат чи без виділення.
Сума податку на додану вартість в 2001 році зросла порівняно з 2000 на 36,74 тис. грн. (9,11%), за рахунок збільшення виручки від реалізації продукції на ДП АТ “Київхліб” Київський хлібокомбінат №6. Податок на прибуток також зріс на 15,4 тис. грн. (24,14%) за рахунок збільшення рівня фінансового результату до оподаткування.
Відрахування до Пенсійного фонду зросли в 2001 році на 7,2 тис. грн. (3,3%). Відрахування до фонду соціального страхування на випадок тимчасової непрацездатності зменшилися на 1,4 тис. грн. (7,73%) за рахунок зміни законодавства з сплати до фонду.
Відрахування до фонду зайнятості зросли на 2,5 тис. грн. (12,56%). В 2001 році на підприємстві з’явилися сплати до фонду страхування від нещасних випадків на 8,3 тис. грн.
Також в 2001 році на підприємстві сума комунального податку зросла на 0,3 тис. грн. (8,57%), сума податку на землю зросла на 0,3 тис. грн. (14,29%), сума податку на транспорт – 1,5 тис. грн. (34,88%).
Розглянуті в даній роботі інформаційні системи досить економічно ефективні. Вони дають змогу прискорити час розрахунків та використовувати на цих операціях по одному спеціалісту, де раніше було багато працівників, що проводили розрахунки.
В подальшому в бухгалтерській діяльності необхідно впроваджувати інформаційні технології на базі інформаційних систем, щоб повністю автоматизувати всі бухгалтерські процеси і об’єднати їх в єдину бухгалтерську інформаційну систему, що повинна забезпечувати виконання всіх функцій та вимог бухгалтерського обліку.
Список використаних джерел
1. Закон України “Про власність”, затверджений Постановою ВРУ №885-12 від 26.03.91 р. (із змінами №75/95-ВР від 28.02.95 р.) // ВВР. – 1995. — №13. – Ст. 85.
2. Закон України “Про господарські товариства”, затверджений Постановою ВРУ №1577-12 від 19.09.91 р. (із змінами №2409-ІІІ від 17.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №31. – Ст. 146.
3. Закон України “Про підприємства в Україні”, затверджений Постановою ВРУ №888-12 від 27.03.91 р. (із змінами №2470-ІІІ від 29.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №32. – Ст. 172.
4. Закон України “Про внесення змін до Закону України ”Про оподаткування прибутку підприємств”, затверджений Постановою ВРУ №283/97 від 22.05.97 р. (із змінами).
5. Закон України “Про податок на додану вартість”, затверджений Постановою ВРУ №168/97 від 03.04.97 р. (із змінами №2831-ІІІ від 29.11.2001 р.).
6. Закон України “Про систему оподаткування”, затверджений Постановою ВРУ №77 від 18.02.97 р. (із змінами №2740-ІІІ від 20.09.2001 р.).
7. Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”, Постанова ВРУ №996-XIV від 16.07.99 р.
8. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 “Баланс”, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99р. №87// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6.- С.17-20.
9. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 17 «Податок на прибуток», затверджений наказом Міністерства фінансів України №353 від 28.12.2000р.// Бухгалтерський облік і аудит — 2001. — №2. -С.7-12.
10.Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 31.03.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6. — С.21-26.
11.Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 15 «Дохід», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 29.11.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №12. — С.30-35.
12.Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 «Витрати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 29.11.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №12. — С.35-36.
13.Про документальне забезпечення записів в бухгалтерському обліку: Положення, затверджене Наказом Міністерства фінансів України від 24.03.95р. №88// Галицькі контракти — 1996. — №19.-С.17-20.
14.Про затвердження Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджене Наказом МФУ №291 від 30.11.99 р.
15.Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджене Наказом МФУ №291 від 30.11.99 р.
16.Берсуцкий Я. Г., Дугинская И. А., Дугинский Б. Л. Анализ хозяйственной деятельности предприятия: Учеб. пособ. — Донецк: ДИЭХП, 2000. — 180 с.
17.Білик М. Д., Полятикіна Л. І. Основи аудиту. — Суми: Слобожанщина, 1999. — 295 с.
18.Білуха М. Т. Аудит у бізнесі. (Посібник для бізнесменів). – Дніпропетровськ: Преском, 1994. – 394 с.
19.Білуха М.Т. Теорія бухгалтерського обліку: Підручник. – К., 2000. – 690 с.
20.Бутинець Ф.Ф. Теорія бухгалтерського обліку: Підручник. – 2-ге вид., доп. І перероб. – Житомир: ПП “Рута”, 2000. — 608 с.
21.Бухгалтерський облік за національними стандартами. — Т.: Економічна думка, 2000. — 236 с.
22.Введення в проектний аналіз: Практикум / Чернівецький національний ун-т ім. Юрія Федьковича / С. В. Ксьондз. — Чернівці: Рута, 2001. — 100 с.
23.Величко О. Г., Голов С. Ф. Бухгалтерський облік і фінансова звітність в Україні. — Д.: ТОВ «Баланс-Клуб», 2000. — 768 с.
24.Голов С., Пархоменко В. Новий План рахунків: побудова і застосування // Бухоблік і аудит. — №1. — 2000. – С. 21-22.
25.Грабова Н. М. Теорія бухгалтерського обліку: 2001 : Навч. посіб. / М.В. Кужельний (ред.). — 6.вид. — К. : А.С.К., 2001. — 266 с.
26.Грабова Н. М., Кривоносов Ю. Г. Облік основних господарських операцій в бухгалтерських проводках: Навч. посіб. — К. : А.С.К., 2001. — 416 с.
27.Грабова Н.Н., Добровский В.Н. Бухгалтерский учет в производственных и торговых предприятиях, 2000.: Учеб. Пособие для студентов вузов / Под. ред. Н.В. Кужельного. – К.: А.С.К., 2000. – 624 с.
28.Дерій В. А. Контроль і ревізія: Курс лекцій. — Бучач: МІФ, 2000. — 54 с.
29.Дерій В. А., Кізима А. Я. Аудит: Курс лекцій / Тернопільська академія народного господарства. — Т.: ТАНГ, 2001. — 76 с.
30.Дорош Н. І. Аудит: методологія і організація. — К.: Товариство «Знання» КОО, 2001. — 402 с.
31.Іващенко В. І. Економічний аналіз господарської діяльності: Навч. посіб.— К.: ЗАТ «Нічлава», 1999. — 204 с.
32.Кармайкл Д., Бенис М. Стандарты и нормы аудита. — М. Аудит; ЮНИТИ, 1995. – 421 с.
33.Коробов М. Я. Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємств: Навч. посіб. — К.: Товариство «Знання» КОО, 2001. — 378 с.
34.Кравченко Л. И. Анализ хозяйственной деятельности в торговле: Учебник. — Минск: Вышэйшая шк., 1995. — 415 с.
35.Куліш С. А., Коростишев О. В. Теорія аналізу господарської діяльності: Навч. Посібник / Харківський держ. економічний ун-т. — Х., 1995. — 62с.
36.Любушин Н. П., Лещева В. Б. Анализ финансово-экономической деятельности предприятия: Учеб. пособие. — М.: ЮНИТИ-ДАНА, 1999. — 471 с.
37.Пархоменко В. М. Бухгалтерський облік в Україні: Нормативи. Коментарі. — Луганськ: «Футура» ДСД «Лугань», 2001. — 368 с.
38.Руденко Л. В., Подольська В. О. Аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства: Навч. Посіб. / Укоопспілка; Навчально- методичний центр «Укоопосвіта». — К., 2000. — 422 с.
39.Савицкая Г. В. Анализ хозяйственной деятельности предприятия: Учеб. пособие. — Минск: ООО «Новое знание», 2001. — 688 с.
40.Сівак О., Осейко Н. Бухгалтерський облік за допомогою персонального комп’ютера — К.: РВО “Поліграфкнига”, 1993. – 320 с.
41.Ткаченко Н. М. Бухгалтерський фінансовий облік на підприємствах України: Підручник. — К.: А.С.К., 2000. — 784 с.
42.Ткаченко Н. Облік виробничої собівартості та рентабельності виробництва продукції. Визначення ціни продажу / / Все про бухгалтерський облік. – 2000. № 70. – С.4
43.Ткаченко Н.М. Теоретико-методологічні проблеми формування бухгалтерського фінансового обліку. – К.:, А.С.К., 2001. – 348 с.
44.Хом»як Р. Л. Національні стандарти бухгалтерського обліку в Україні: Навчальний посібник. — Л.: Інтелект-Захід, 2000. — 442 с.
Додатки
Додаток А
|
|
Додаток |
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
||
|
|
бухгалтерського обліку 2 |
||
|
|
|
|
Коди |
|
Дата |
(рік, місяць, число) |
|
|
|
ПідприємствоКиївський хлібокомбінат 6 |
за |
ЄДРПОУ |
|
|
Територія |
за |
КОАТТУ |
|
|
Орган державного управління |
за |
СПОДУ |
|
|
Галузь |
за |
ЗКГНГ |
|
|
Вид економічної діяльності |
за |
КВЕД |
|
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Адреса |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Баланс |
|
|
|
|
на 1 січня 200 2 року |
|
||
|
|
|
Форма № 1 |
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
Актив |
рядка |
звітного |
звітного |
|
|
|
періоду |
періоду |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1. Необоротні активи |
|
|
|
|
Нематеріальні активи: |
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 10 |
22 |
33 |
|
первісна вартість |
0 11 |
22 |
33 |
|
знос |
0 12 |
|
|
|
Незавершене будівництво |
0 20 |
220 |
154 |
|
Основні засоби: |
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 30 |
528 |
638 |
|
первісна вартість |
0 31 |
572 |
726 |
|
знос |
0 32 |
44 |
88 |
|
Довгострокові фінансові інвестиції : |
|
|
|
|
які обліковуються за методом участі |
|
|
|
|
в капіталі інших підприємств |
0 40 |
|
|
|
інші фінансові інвестіції |
0 45 |
110 |
132 |
|
Довгострокова дебіторська заборго- |
|
|
|
|
ваність |
0 50 |
|
|
|
Відстрочені податкові активи |
0 60 |
|
8,8 |
|
Інші необоротні активи |
0 70 |
|
|
|
Усього за розділом 1. |
0 80 |
880 |
965,8 |
|
2. Оборотні активи |
|
|
|
|
Запаси: |
|
|
|
|
виробничі запаси |
100 |
198 |
156,2 |
|
тварини на вирощуванні та відгодівлі |
110 |
|
|
|
незавершене виробництво |
120 |
220 |
268,4 |
|
готова продукція |
130 |
264 |
81,4 |
|
товари |
140 |
|
|
|
Векселі одержані |
150 |
|
|
|
Дебіторська заборгованість за товари, |
|
|
|
|
роботи, послуги: |
|
|
|
|
чиста реалізаційна вартість |
160 |
34 |
172 |
|
первісна вартість |
161 |
34 |
172 |
|
резерв сумнівних боргів |
162 |
|
|
|
Дебіторська заборгованість за розра- |
|
|
|
|
хунками: |
|
|
|
|
з бюджетом |
170 |
10 |
15 |
|
за виданими авансами |
180 |
|
|
|
з нарахованих доходів |
190 |
|
|
|
із внутрішніх розрахунків |
200 |
|
|
|
Інша поточна дебіторська заборгова- |
|
|
|
|
ність |
210 |
|
|
|
Поточні фінансові інвестиції |
220 |
55 |
231 |
|
Грошові кошти та їх еквіваленти : |
|
|
|
|
у національній валюті |
230 |
88 |
19,8 |
|
в іноземній валюті |
240 |
|
|
|
Інші оборотні активи |
250 |
|
|
|
Усього за розділом 2. |
260 |
869 |
943,8 |
|
3. Витрати майбутніх періодів |
270 |
11 |
11 |
|
БАЛАНС |
280 |
1760 |
1920,6 |
|
|
|
|
|
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
Пасив |
рядка |
звітного |
звітного |
|
|
|
періоду |
періоду |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1. Власний капітал |
|
|
|
|
Статутний капітал |
300 |
770 |
880 |
|
Пайовий капітал |
310 |
|
|
|
Додатковий вкладений капітал |
320 |
|
|
|
Інший додатковий капітал |
330 |
|
|
|
Резервний капітал |
340 |
|
|
|
Нарозподілений прибуток (непокритий |
|
|
|
|
збиток) |
350 |
220 |
352 |
|
Неоплачений капітал |
360 |
|
|
|
Вилучений капітал |
370 |
|
|
|
Усього за розділом 1. |
380 |
990 |
1232 |
|
2. Забеспечення наступних витрат |
|
|
|
|
і платежів |
|
|
|
|
Забеспечення виплат персоналу |
400 |
11 |
6,6 |
|
Інші забеспечення |
410 |
|
|
|
Цільове фінансування |
420 |
22 |
26,4 |
|
Усього за розділом 2. |
430 |
33 |
33 |
|
3. Довгострокові зобов,язання |
|
|
|
|
Довгострокові кредити банків |
440 |
209 |
121 |
|
Інші довгострокові фінансові |
|
|
|
|
зобов,язання |
450 |
|
|
|
Відстрочені податкові зобов,язання |
460 |
|
|
|
Інші довгострокові зобов,язання |
470 |
88 |
88 |
|
Усього за розділом 3. |
480 |
297 |
209 |
|
4. Поточні зобов,язання |
|
|
|
|
Короткострокові кредити банків |
500 |
154 |
198 |
|
Поточна заборгованість за довгостро- |
|
|
|
|
ковими зобов,язаннями |
510 |
|
|
|
Векселі видані |
520 |
|
|
|
Кредиторська заборгованість за това- |
|
|
|
|
ри, роботи, послуги |
530 |
209 |
176 |
|
Поточні зобов,язання за розрахунками: |
|
|
|
|
з одержаних авансів |
540 |
|
|
|
з бюджетом |
550 |
28,6 |
28,6 |
|
з позабюджетних платежів |
560 |
|
|
|
зі страхування |
570 |
|
|
|
з оплати праці |
580 |
39,6 |
35,2 |
|
з участниками |
590 |
|
|
|
із внутрішніх розрахунків |
600 |
|
|
|
Інші поточні зобов,язання |
610 |
|
|
|
Усього за розділом 4. |
620 |
431,2 |
437,8 |
|
5. Доходи майбутніх періодів |
630 |
8,8 |
8,8 |
|
БАЛАНС |
640 |
1760 |
1920,6 |
|
|
|
|
|
|
М.П. |
|
|
|
|
Керівник |
|
|
|
|
Головний бухгалтер |
|
|
Додаток Б
|
|
Додаток |
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
||
|
|
бухгалтерського обліку 3 |
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Коди |
|
Дата |
(рік, місяць, число) |
|
|
|
Підприємство Київський хлібокомбінат 6 |
за |
ЄДРПОУ |
|
|
Територія |
за |
КОАТТУ |
|
|
Орган державного управління |
за |
СПОДУ |
|
|
Галузь |
за |
ЗКГНГ |
|
|
Вид економічної діяльності |
за |
КВЕД |
|
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Звіт |
|
|
|
про фінансові результати |
|
||
|
за рік 2001 року |
|
||
|
|
|
Форма № 2 |
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801003 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1.Фінансові результати |
||
|
|
|
|
|
|
Стаття |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Дохід (виручка) від реалізації продукції |
0 10 |
2640 |
2420 |
|
Податок на додану вартість |
0 15 |
440 |
403,26 |
|
Акцизний збір |
0 20 |
|
|
|
|
0 25 |
|
|
|
Інші вирахування з доходу |
0 30 |
|
|
|
Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції |
0 35 |
2200 |
2016,74 |
|
Собівартість реалізованої продукції |
0 40 |
1870 |
1760 |
|
Валовий: |
|
|
|
|
прибуток |
0 50 |
330 |
256,74 |
|
збиток |
0 55 |
|
|
|
Інші операційні доходи |
0 60 |
33 |
26,4 |
|
Адміністративні витрати |
0 70 |
77 |
59,4 |
|
Витрати на збут |
0 80 |
33 |
26,4 |
|
Інші операційні витрати |
0 90 |
|
|
|
Фінансові результати від операційної діяльності: |
|
|
|
|
прибуток |
100 |
253 |
197,34 |
|
збиток |
105 |
|
|
|
Дохід від участі в капіталі |
110 |
6,6 |
8,8 |
|
Інші фінансові доходи |
120 |
4,4 |
6,6 |
|
Інші доходи |
130 |
|
|
|
Фінансові витрати |
140 |
|
|
|
Втрати від участі в капіталі |
150 |
|
|
|
Інші витрати |
160 |
|
|
|
Фінансові результати від звичайної діяльності |
|
|
|
|
до оподаткування: |
|
|
|
|
прибуток |
170 |
264 |
212,74 |
|
збиток |
175 |
|
|
|
Податок на прибуток від звичайної діяльності |
180 |
79,2 |
63,8 |
|
Фінансові результати від звичайної діяльності |
|
|
|
|
прибуток |
190 |
184,8 |
148,94 |
|
збиток |
195 |
|
|
|
Надзвичайні: |
|
|
|
|
доходи |
200 |
|
|
|
витрати |
205 |
|
|
|
Податки з надзвичайного прибутку |
210 |
|
|
|
Чистий: |
|
|
|
|
прибуток |
220 |
184,8 |
148,94 |
|
збиток |
225 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2. Елементи операційних витрат |
||
|
Найменування показника |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Матеріальні затрати |
230 |
990 |
886,6 |
|
Витрати на оплату праці |
240 |
654,5 |
643,5 |
|
Відрахування на соціальні заходи |
250 |
251,9 |
247,5 |
|
Амортизація |
260 |
44 |
33 |
|
Інші операційні витрати |
270 |
39,6 |
35,2 |
|
Разом |
280 |
1980 |
1845,8 |
|
|
|
|
|
|
|
3. Розрахунок показників прибутко- |
||
|
|
вості акцій |
|
|
|
Назва статті |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Середньорічна кількість простих акцій |
300 |
8800 |
7700 |
|
Скоригована середньорічна кількість простих акцій |
310 |
|
|
|
Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію |
320 |
21 |
19,34 |
|
Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну |
|
|
|
|
просту акцію |
330 |
|
|
|
Дивіденти на одну просту акцію |
340 |
5,6 |
5,42 |
|
|
|
|
|
|
М.П. |
|
|
|
|
Керівник |
|
|
|
|
Головний бухгалтер |
|
|
|
Додаток В
Р/р ____________________________ Додаток до
розпорядження
Код____________________________ Київської міської
державної
Тел_____________________________ адміністрації
09.04.96 №531
В державну
податкову адміністрацію Одержано
по _________________________________ “___” ________200_
(назва району м.Києва)
РОЗРАХУНОК
суми комунального податку
за _____вересень 2002 року____
(квартал, півріччя, 9 місяців, рік)
Київський хлібокомбінат 6
(назва підприємства, установи, організації)
№ з/п |
Показники |
Сума |
1 |
Середньоспискова чисельність штатних працівників спискового складу, чол |
192 |
2 |
Розмір неоподатковуваного мінімуму доходу одного працівника на місяць, грн. |
17 |
3 |
Фонд оплати праці працюючих за звітний період, обчислений, виходячи з неоподатковуваного мінімуму доходу (п.1 х п.2), грн. |
3264 |
4 |
Ставка комунального податку (% від місячного фонду оплати праці, обчисленого, виходячи з неоподатковуваного мінімуму доходу) |
10 |
5 |
Сума комунального податку, що підлягає нарахуванню за звітний період (п.3 х п.4), грн. |
326,4 |
6 |
Нараховано комунальний податок за попередній період, грн. |
— |
7 |
Підлягає донарахуванню, грн. |
— |
Дата відправлення розрахунку“10” жовтня 2002р.
М.П.
Керівник підприємства ___________________________
Головний бухгалтер ______________________________
Додаток Г
Відмітка про одержання: (вхідний №, дата, штамп ДПА) |
|
Затверджено наказом ДПА України від 30.05.97 № 166 (в редакції наказу ДПА України 23.10.98 № 499) Зареєстровано в Мін’юсті України 10.11.98 р. за № 715/3155 |
ПОДАТКОВА ДЕКЛАРАЦІЯ
З ПОДАТКУ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ
01 |
Звітний (податковий) період |
Вересень 2002 року |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
(місяць, квартал) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
02 |
Платник |
Київський хлібокомбінат 6 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
(назва — для юридичної особи; прізвище, ім’я, по батькові — для фізичної особи) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
— юридична особа |
1 |
2 |
0 |
3 |
4 |
7 |
1 |
8 |
Ідентифікаційний код платника згідно з ЄДРПОУ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
— фізична особа |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ідентифікаційний номер платника згідно з ДРФО |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
03 |
Індивідуальний податковий номер |
1 |
2 |
0 |
3 |
4 |
6 |
1 |
1 |
3 |
8 |
1 |
7 |
|
562004 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
(номер свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
04 |
Адреса, телефон платника |
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Декларація подається до державної податкової інспекції (адміністрації) в |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
(район, місто) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
— ознака бюджетного відшкодування |
відмітка робиться платником при заповненні рядків 24-27 цієї декларації |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
грн.
№ |
|
Колонка A |
Колонка Б |
||||||||||
з/п |
I. Податкові зобов»язання |
Обсяги продажу без урахув.ПДВ |
Сума ПДВ |
||||||||||
1 |
Операції, що оподатковуються за ставкою 20% (включаючи транзитні послуги згідно з абзацом третім пункту 6.2.4, надання послуг згідно з останнім абзацом пункту 6.2.2 та абзацом другим пункту 6.2.4 статті 6 Закону), крім операцій із ввезення імпортних товарів, податок на додану вартість за які сплачується митним органам при розмитненні |
39200 |
7840 |
||||||||||
|
— з них товарообмінні (бартерні) операції |
|
|
||||||||||
2 |
Операції, що оподатковуються за ставкою 0% |
х |
х |
||||||||||
|
а) експортні операції |
4000 |
0 |
||||||||||
|
— з них товарообмінні (бартерні) операції |
|
0 |
||||||||||
|
б) інші операції, що оподатковуються за нульовою ставкою |
|
0 |
||||||||||
3 |
Операції, що не є об»єктом оподаткування (п.3.2 ст.3 Закону) |
20800 |
х |
||||||||||
4 |
Операції, які звільнені від оподаткування (ст.5 Закону, інші нормативно-правові акти) |
|
х |
||||||||||
5 |
Загальний обсяг продажу (Сума значень з 1-го по 4-й рядки колонки A) |
64000 |
х |
||||||||||
|
— з них товарообмінні (бартерні) операції |
|
х |
||||||||||
6 |
Обсяг товарів, ввезених (пересланих) на митну територію України протягом звітного періоду, сплату ПДВ за які було відстрочено шляхом оформлення податкового векселя (п.11.5 ст.11 Закону) |
|
|
||||||||||
|
Термін погашення податкового векселя (вказати дату, додати перелік) |
|
|||||||||||
7 |
Роботи (послуги), отримані від нерезидента (останній абзац п.4.3 ст.4 Закону), та готова продукція, виготовлена з давальницької сировини нерезидента, що реалізується на території України (п. 4.4 ст. 4 Закону) |
|
|
||||||||||
8 |
Коригування на основі попередніх звітних періодів (— чи +) У разі заповнення цієї графи є обов’язковим подання додатка 2 до декларації |
|
(— чи +) |
||||||||||
9 |
Всього податкових зобов’язань (Сума значень рядків (1+6+7+8(— чи +) колонки Б) |
Х |
7840 |
||||||||||
|
|
Колонка A |
Колонка Б |
||||||||||
№ з/п |
II. Податковий кредит |
Обсяги придбання без урахування ПДВ |
Дозволений податковий кредит |
||||||||||
10 |
Придбані з податком на додану вартість на митній території України товари (роботи, послуги), вартість яких включається до складу валових витрат виробництва (обігу), та основні фонди й нематеріальні активи, які підлягають амортизації: |
х |
Х |
||||||||||
|
a) для здійснення операцій, які підлягають оподаткуванню |
45140 |
9028 |
||||||||||
|
б) для здійснення операцій, які не підлягають оподаткуванню (п.3.2 ст.3 Закону) або/та звільнені від оподаткування (ст.5 Закону, інші нормативно-правові акти) |
4000 |
Х |
||||||||||
11 |
Придбані без податку на додану вартість на митній території України товари (роботи, послуги), вартість яких включається до складу валових витрат виробництва (обігу), та основні фонди й нематеріальні активи, які підлягають амортизації: |
Х |
х |
||||||||||
|
a) для здійснення операцій, які підлягають оподаткуванню |
|
х |
||||||||||
|
б) для здійснення операцій, які не підлягають оподаткуванню (п.3.2 ст.3 Закону) або/та звільнені від оподаткування (ст.5 Закону, інші нормативно-правові акти) |
600 |
х |
||||||||||
12 |
Імпортовані товари (роботи, послуги), вартість яких включається до складу валових витрат виробництва (обігу), та основні фонди й нематеріальні активи, які підлягають амортизації (для здійснення операцій, які підлягають оподаткуванню, включаючи й операції, що оподатковуються за нульовою ставкою): |
Х |
х |
||||||||||
|
a) ПДВ, сплачений митним органам |
|
|
||||||||||
|
б) податкові векселі, погашені в попередньому звітному періоді або в поточному звітному періоді за умови дострокової їх оплати, що дають право на збільшення податкового кредиту в поточному звітному періоді |
Х |
|
||||||||||
|
в) звільнені від ПДВ (пп.5.1, 5.3 та 5.5 ст.5 Закону, інші нормативно-правові акти) |
|
х |
||||||||||
|
г) роботи (послуги), отримані від нерезидента |
|
|
||||||||||
13 |
Імпортовані товари (роботи, послуги), вартість яких включається до складу валових витрат виробництва (обігу), та основні фонди й нематеріальні активи, які підлягають амортизації [(для здійснення операцій, які не підлягають оподаткуванню (п.3.2 ст.3 Закону) або/та звільнені від оподаткування (ст.5 Закону, інші нормативно-правові акти)]: |
Х |
х |
||||||||||
|
a) ПДВ, сплачений митним органам |
|
х |
||||||||||
|
б) звільнені від ПДВ (пп.5.1, 5.3 та 5.5 ст.5 Закону, інші нормативно-правові акти) |
|
х |
||||||||||
|
в) роботи (послуги), отримані від нерезидента |
|
х |
||||||||||
14 |
Придбані з податком на додану вартість товари (роботи, послуги), вартість яких не включається до складу валових витрат виробництва (обігу), та основні фонди й нематеріальні активи, які не підлягають амортизації: |
Х |
х |
||||||||||
|
а) на митній території України |
|
х |
||||||||||
|
б) ввезені (переслані) із-за меж митної території України |
|
х |
||||||||||
|
в) роботи (послуги), отримані від нерезидента |
|
х |
||||||||||
15 |
Придбані без податку на додану вартість (вітчизняні та імпортні) товари (роботи, послуги), вартість яких не включається до складу валових витрат виробництва (обігу), та основні фонди й нематеріальні активи, які не підлягають амортизації: |
Х |
х |
||||||||||
|
а) на митній території України |
|
х |
||||||||||
|
б) ввезені (переслані) із-за меж митної території України |
|
х |
||||||||||
|
в) роботи (послуги), отримані від нерезидента |
|
|
||||||||||
16 |
Коригування перенарахованого (—) та недонарахованого (+) податкового кредиту за попередній звітний період. У разі заповнення цієї графи є обов’язковим подання додатка 2 до декларації |
Х |
(— чи +) |
||||||||||
17 |
Всього податкового кредиту (Сума значень рядків (10a+12a+12б+12в+16(— чи +) колонки Б) |
Х |
9028 |
||||||||||
|
III. Розрахунки з бюджетом за звітний період |
Колонка A |
Колонка Б |
||||||||||
18 |
Чиста сума зобов»язань з ПДВ у поточному звітному періоді (відняти значення рядка 17 від 9-го): |
Х |
Х |
||||||||||
|
а) позитивне значення (+) |
0 |
|
||||||||||
|
б) від’ємне значення (—) |
0 |
1188 |
||||||||||
19 |
Коригування платежів з урахуванням положень про вексельну форму оплати податку на додану вартість при ввезенні (пересиланні) товарів на митну територію України (п. 11.5 ст. 11 Закону): |
х |
Х |
||||||||||
|
а) до зменшення (—): суми податку на додану вартість, які не підлягають оплаті в поточному звітному періоді (термін оплати векселя не настав) (податкові векселі, видані за поточний звітний період (рядок 6 декларації)) |
0 |
— |
||||||||||
|
б) до збільшення (+): суми податку на додану вартість, які підлягають оплаті або оплачені в поточному звітному періоді (термін оплати векселя настав або вексель оплачено достроково в поточному звітному періоді) (податкові векселі, які оплачені в поточному звітному періоді, незалежно від того, в якому звітному періоді їх видано) |
0 |
+ |
||||||||||
20 |
Сума ПДВ, яка підлягає сплаті в поточному звітному періоді (позитивне значення суми рядків 18 і 19) без авансових відшкодувань |
0 |
|
||||||||||
21 |
Сума ПДВ, яка підлягає відшкодуванню у поточному звітному періоді (від’ємне значення суми рядків 18 і 19) без авансових відшкодувань |
0 |
1188 |
||||||||||
22 |
Авансові відшкодування за поточний звітний період (рядок заповнюється згідно з даними додатка 1 до декларації, який подавався за перший або за два перших місяці звітного кварталу) |
0 |
|
||||||||||
23 |
Сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню в особовому рахунку платника: |
х |
Х |
||||||||||
|
а) нараховано — сума рядків (20+22) або позитивне значення різниці рядків (22—21) |
0 |
|
||||||||||
|
б)* зменшено — від’ємне значення різниці рядків (22—21) |
0 |
1188 |
||||||||||
* Якщо платником здійснювалися операції, оподатковувані за нульовою ставкою, і одночасно визначена сума ПДВ до відшкодування (заповнено рядки 2 та 23б декларації), рядки 25—27 не заповнюються, а розрахунок суми бюджетного відшкодування здійснюється в додатку 3 до податкової декларації |
|||||||||||||
24** |
Відповідно до окремого рішення Уряду від __________ №_____ отримано в звітному періоді через галузеве міністерство чи інший центральний орган виконавчої влади фінансування в рахунок централізованого повернення з Державного бюджету відшкодувань податку на додану вартість |
|
|||||||||||
** Відшкодуванню підлягає позитивна різниця рядків 23б і 24 |
|||||||||||||
Відмітка платника про порядок здійснення відшкодування (позитивна різниця рядків 23б і 24): Прошу залишок суми податку після погашення заборгованості з ПДВ та зарахування в рахунок погашення податкових зобов’язань трьох наступних звітних періодів відшкодувати в такій |
|||||||||||||
пропорції (вказати відсоток відшкодування): |
% |
||||||||||||
25 |
— зарахування в рахунок платежів (повне чи часткове): |
70 |
|||||||||||
|
а) з податку на додану вартість |
|
|||||||||||
|
б) інших платежів (вказати рахунок бюджетної класифікації _________________) |
|
|||||||||||
26 |
— перерахування на рахунок в установі банку |
30 |
|||||||||||
27 |
— видача казначейського чека |
|
|||||||||||
Дата подання декларації |
|
Наведена інформація є вірною. |
|||||||||||
Директор |
|
|
|
|
|
||||||||
|
(підпис) |
(прізвище) |
|
|
|
||||||||
Бухгалтер |
|
|
|
М.П. |
|
||||||||
|
(підпис) |
(прізвище) |
|
|
|
||||||||
Платник ПДВ |
|
|
|
|
|
||||||||
(для фізичної особи платника податку) |
(підпис) |
(прізвище) |
|
|
|
||||||||
ІV. РЕЗУЛЬТАТИ РОЗРАХУНКІВ З ПОДАТКУ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ
(заповнюється податковим органом)
1. Проведено в особовому рахунку платника згідно з поданою декларацією: |
||||||
— до нарахування (рядок 23а) |
|
|
||||
|
(сума) |
(підпис і посада відповідальної особи) |
||||
— до зменшення (рядок 23б) |
|
|
||||
|
(сума) |
(підпис і посада відповідальної особи) |
||||
|
||||||
2. Відмітка про стан розрахунків з податку на додану вартість після проведення декларації в особовому рахунку: |
||||||
— недоїмка |
|
|
||||
|
(сума) |
(підпис і посада відповідальної особи)
|
||||
— переплата |
|
|
||||
|
(сума) |
(підпис і посада відповідальної особи) |
||||
|
||||||
Дата проведення в особовому рахунку |
|
|
||||
|
|
|
||||
3. Відмітка про проведення попередньої перевірки: |
||||||
|
||||||
(короткий зміст результатів перевірки)
|
||||||
|
||||||
|
||||||
|
||||||
|
||||||
Довідка про попередню перевірку податкової декларації з податку на додану вартість № _____ від _________ |
||||||
|
|
|
||||
Дата проведення попередньої перевірки |
|
|
||||
|
|
(підпис і посада відповідальної особи) |
||||