Зміст
Розділ 1. Економічна сутність безготівкових розрахунків з покупцями та замовниками
1.1. Економічна сутність та форми безготівкових розрахунків з покупцями і замовниками
Розділ 2. Організаційно-економічна характеристика підприємства
2.1. Організаційна характеристика підприємства
3.1. Проектування системи первинного обліку та документальне оформлення
3.2. Аналітичний та синтетичний облік операцій у безготівковій формі
3.2.1. Розрахунки з покупцями та замовниками в національній валюті
3.2.2. Розрахунки з покупцями та замовниками в іноземній валюті
3.3. Методика складання фінансової звітності
4.1. Система аналітичних показників, інформаційна база та основні методи економічного аналізу
4.2. Методика аналізу безготівкових розрахунків
4.3. Основні положення методики аудиту безготівкових розрахунків
Розділ 5. Напрями удосконалення обліку, контролю та аналізу безготівкових розрахунків
5.1. Автоматизація обліку і аналізу безготівкових розрахунків
Вступ
Перехід до ринкової економіки вимагає від підприємств підвищення ефективності виробництва, конкурентноздатності продукції і послуг на основі впровадження досягнень науково-технічного прогресу, ефективних форм господарювання і управління виробництвом, подолання безгосподарності, активізації підприємництва, ініціативи і т.д.
Важлива роль в реалізації цієї задачі відводиться організації бухгалтерського обліку на підприємстві, обліку розрахункових операцій.
Вільні грошові кошти підприємства повинні обов»язково зберігатися в банку, причому підприємство самостійно обирає установу банку, в якому зберігає гроші.
При розрахунку з покупцями та замовниками підприємства використовують безготівкові розрахунки. Питання організації обліку, контролю та економічного безготівкових розрахунків з покупцями і замовниками в сучасній літературі розкрито не в повній мірі.
Усе вище згадане підкреслює значну роль та значення теми даної дипломної роботи в сучасних умовах господарювання. Саме тому тема дипломної роботи “Організація обліку, контролю і економічного аналізу безготівкових розрахунків з покупцями і замовниками” є досить актуальною.
Метою дипломної роботи є розробка на базі вивчення законодавчої, нормативної і спеціальної літератури, з застосуванням практичних матеріалів підприємства пропозиції щодо удосконалення організації обліку, контролю і економічного аналізу безготівкових розрахунків з покупцями і замовниками.
Теоретичну основу дослідження питання обліку безготівкових розрахунків склали закони України, Інструкції та Положення з бухгалтерського обліку, наукові праці зарубіжних та вітчизняних вчених, таких як: Грабова Н.Н. , Завгородній В. П., Добровський В. Н. та інших [27, 31, 29 ].
Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання:
— розглянути економічну сутність безготівкових розрахунків з покупцями та замовниками;
— здійснити економіко-правовий аналіз нормативної бази та огляд спеціальної літератури по обліку операцій у безготівковій формі;
— розкрити організаційну характеристику підприємства та його фінансового стану
— здійснити проектування системи первинного обліку та документальне оформлення;
— розглянути аналітичний та синтетичний облік операцій у безготівковій формі;
— дослідити методику складання фінансової звітності;
— здійснити проектування системи економічного аналізу та аудиту безготівкових розрахунків з покупцями і замовниками;
— розглянути систему автоматизації обліково-аналітичних робіт в управлінні операцій у безготівковій формі.
Предметом дослідження є безготівкові розрахунки базового підприємства.
Об»єктом дослідження є підприємство ЗАТ “Броварський завод пластмас”.
Розділ 1. Економічна сутність безготівкових розрахунків з покупцями та замовниками
1.1. Економічна сутність та форми безготівкових розрахунків з покупцями і замовниками
Безготівкові розрахунки — це перерахування грошових коштів з рахунку підприємства-платника на рахунок підприємства-отримувача. Фінансовим посередником в цих розрахунках є банк, який надає послуги своїм клієнтам-підприємствам.
Порядок безготівкових розрахунків суворо регламентований законодавством. Здійснення розрахункових операцій через банк знижує потребу в готівці, сприяє концентрації в банку вільних грошових коштів для кредитування, забезпечує їх збереження і більш ефективне використання, оптимізує і прискорює грошовий обіг держави [23, c. 147].
Механізм безготівкових розрахунків, їх форми, стандарти документів і документообіг визначає Інструкція Національного банку України “Про безготівкові розрахунки в господарському обороті України” [11, c. 21].
Ця Інструкція дозволяє суб»єктам підприємницької діяльності вільно обирати форми розрахунків, попередньо закріпивши їх договорами. Але, у свою чергу, банки повинні вивчати стан розрахунків і пропонувати клієнтам використовувати найбільш доцільні форми, враховуючи специфіку їх діяльності й організації взаємних відносин.
…
В підручнику Ткаченко Н.М. “Бухгалтерський облік на підприємствах України: Підручник. – 6-те вид. – К.: А.С.К., — 784 с.” автор розглядає облік коштів на рахунках в банку [47, c. 481]. Обліку грошових коштів присвячений розділ книги Грабової Н.М. та Домбровського В.М. Бухгалтерський облік на виробничих і торгових підприємствах [29, c. 241], в якій розглянуто облік касових операцій та коштів на рахунках в банку.
В підручнику Н.М. Ткаченко “Теоретико-методологічні проблеми формування бухгалтерського фінансового обліку” розглянуто методологію обліку [48, c. 147]. Безготівкові розрахунки, розрахунки з покупцями і замовниками – ось неповний перелік питань, які розглядаються в спеціальному додатку до тижневика “Дебет-Кредит” протягом 2003, 2004 років. Даний посібник має важливе практичне значення для практикуючого бухгалтера. В ньому розглядаються бухгалтерські проведення, розглядаються типові господарські операції.
В жодному з розглянутих джерел не розглядаються в повній мірі питання обліку, контролю та аналізу безготівкових розрахунків з покупцями та замовниками.
Розділ 2. Організаційно-економічна характеристика підприємства
2.1. Організаційна характеристика підприємства
ЗАТ “Броварський завод пластмас” є юридичною особою, має самостійний баланс, має рахунки в банках, необхідні печатки, штемпелі та бланки із своїм найменуванням, емблему та інші реквізити юридичної особи.
ЗАТ “Броварський завод пластмас” — стабільно працююче підприємство, яке розвивається і має гарні позиції на ринку. Якість продукції і зважена цінова політика, власна сировина, вигідне розташування і відмінні можливості подальшого зростання виробництва роблять його привабливим для співробітництва та інвестицій.
…
Бухгалтерський облік на ЗАТ “Броварський завод пластмас” ведеться згідно норм. Відхилень не виявлено. Рекомендується при роботі з рахунками 8 класу відкрити субрахунки до рахунка 84 “Інші операційні витрати”, наприклад 841 “Витрати від курсових різниць”.
В подальшому рекомендується використання в обліку витрат рахунків класу 9, при цьому витрати будуть врахованими як за місцями їх виникнення, так і за економічними елементами.
3.3. Методика складання фінансової звітності
Фінансова звітність, що стосується безготівкових розрахунків на ЗАТ “Броварський завод пластмас”, визначається відповідно до П(С)БО 4 (табл. 3.6).
Слід зазначити, що в Звіті про рух грошових коштів не відображаються і, отже, не аналізуються негрошові операції (наприклад, бартерні операції, надходження основних засобів на умовах фінансового лізингу, перетворення зобов»язань на власний капітал) та внутрішні зміни у складі грошових коштів та їх еквівалентів (наприклад, надходження коштів з банку до каси підприємства, повернення коштів з каси до банку) (додаток Е).
Відповідно до принципу єдиного грошового вимірника, вимірювання та узагальнення всіх господарських операцій підприємства ЗАТ “Броварський завод пластмас” у його фінансовій звітності здійснюється в єдиній грошовій одиниці — в національній валюті України.
У зв»язку з цим підприємства, що займаються зовнішньоекономічною діяльністю та проводять розрахунки в іноземній валюті, в тому числі ЗАТ “Броварський завод пластмас”, повинні перераховувати валютні статті в гривні за курсом НБУ.
Згідно з П(С)БО 2 відображенню у Балансі (форма № 1) підлягають (додаток А):
…
для організації більш детального обліку необхідно розробити типові для даного підприємства форми, які б дозволяли організувати комп»ютерний облік, що скоротило б затрати праці.
Висновки та пропозиції
Безготівкові розрахунки — це перерахування грошових коштів з рахунку підприємства-платника на рахунок підприємства-отримувача. Фінансовим посередником в цих розрахунках є банк, який надає послуги своїм клієнтам-підприємствам.
В Україні передбачено такі форми безготівкових розрахунків:
— платіжними дорученнями;
— платіжними вимогами-дорученнями;
— чеками;
— акредитивами;
— векселями;
— платіжними вимогами;
— інкасовими дорученнями (розпорядженнями).
Порядок безготівкових розрахунків суворо регламентований законодавством. Здійснення розрахункових операцій через банк знижує потребу в готівці, сприяє концентрації в банку вільних грошових коштів для кредитування, забезпечує їх збереження і більш ефективне використання, оптимізує і прискорює грошовий обіг держави.
Підприємства (підприємці), які відкрили поточні рахунки в установах банків, зберігають на цих рахунках свої кошти на договірних умовах і здійснюють розрахунки за своїми зобов»язаннями в безготівковій та готівковій формі в порядку, установленому нормативно-правовими актами Національного банку України.
Операції по рахунку в банках відображають на підставі перевірених виписок банку і грошових документів, доданих до них. Якщо у виписках банку виявляються операції, помилково проведені на рахунку № 31 «Рахунки в банках», то вони відображаються відповідно на дебеті або кредиті рахунка №31 в кореспонденції з рахунком № 374 «Розрахунки за претензіями. Про помилки письмово сповіщають установу банку і вимагають їх виправлення. Помилки, допущені в операціях рахунка № 31 «Рахунки в банках», необхідно своєчасно виявляти і слідкувати за їх обов»язковим і точним виправленням установою банку. Не виявлені або не виправлені помилки тягнуть за собою збитки грошових коштів і мають бути зрештою списані на збитки підприємства. На рахунку № 31 «Рахунки в банках» залишок на кожний даний момент часу має відповідати залишку грошей, зафіксованому у виписці банку по рахунку № 31 «Рахунки в банках».
В ЗАТ “Броварський завод пластмас” рахунок № 31 «Рахунки в банках» призначено для обліку наявності та руху грошових коштів, що знаходяться на рахунках в банках і можуть бути використані для поточних операцій.
Рахунок № 31 «Рахунки в банках» має такі субрахунки:
№ 311 «Поточні рахунки в національній валюті»;
№ 312 «Поточні рахунки в іноземній валюті»;
№ 313 «Інші рахунки в банку в національній валюті»;
№ 314 «Інші рахунки в банку в іноземній валюті».
Проаналізували структуру надходжень і витрат за період з 2002 по 2003 роки. В 2003 році надходження відбувались за рахунок не тільки операційної діяльності (71,4%), а й інвестиційної (28,6%). Але за обсягом надходження грошові кошти у 2003 році були втричі менші, ніж за 2002 рік. Структура надходжень в 2003 році має такий вигляд: коригування на амортизацію необоротних активів — 70,03%, збільшення забезпечень – 1,37%, реалізація фінансових інвестицій – 20,76% і реалізація необоротних активів – 7,84%. Витрати більше, ніж в двічі перевищували надходження. Витрати були операційної діяльності близько 97,59% та інвестиційної діяльності – 3,3 тис.грн., що становить 2,41%.
У підприємства ЗАТ “Броварський завод пластмас” на протязі 2003 року був відсутній рух коштів від фінансової діяльності. В 2002 році були присутні інші надходження в сумі 14,0 тис. грн., за рахунок чого було погашено позики.
Чистий рух коштів за 2003 рік склав – 75,75 тис. грн. та 77,27 тис. грн. в 2002 році. В 2003 році відбулося зменшення грошових коштів з 77,32 тис. грн. до 1,96 тис. грн. В 2002 році відбулося збільшення грошових коштів з 0,06 тис. грн. до 77,32 тис. грн.
В 2003 році порівняно з 2002 роком синхронізація грошових потоків покращилася, так як коефіцієнт кореляції зріс з — 0,131 до 0,354.
В подальшому потрібно на ЗАТ “Броварський завод пластмас” покращувати синхронізацію грошових потоків, щоб коефіцієнт кореляції довести до 1.
Операції на рахунках у банку підлягають суцільній перевірці. Джерелами даних для аудиту операцій на рахунках у банках є виписки банку з особових рахунків і прикладені до них виправдувальні документи, а також записи в облікових регістрах за рахунком 31 «Рахунки в банках». Насамперед, треба звірити залишки коштів, відображених у виписках за відповідними рахунками, із залишками коштів, що значаться за обліковими даними. Однак рівність залишків не гарантує тотожності оборотів за виписками банку і за балансовим рахунком, оскільки при обробці виписок може бути допущено навмисне зменшення оборотів за дебетом і кредитом рахунка на однакову суму з метою приховати зловживання. Тому слід перевірити відповідність оборотів за дебетом і кредитом рахунка за виписками банку за кожний місяць даним оборотів за обліковими реєстрами. Важливо також перевірити повноту і достовірність банківських виписок і прикладених до них документів. Повноту банківських виписок встановлюють за їхньою нумерацією за сторінками і перенесенням залишку коштів на рахунку. Залишок коштів на кінець періоду в попередній виписці банку за рахунком має дорівнювати залишку коштів на початок періоду в наступній виписці. Правильність виписки визначають шляхом перевірки всіх її реквізитів. Якщо у виписці буде встановлено необумовлені виправлення або підчищення, закреслення, то необхідно провести зустрічну перевірку даних виписки із записами в першому примірнику особового рахунка, що знаходиться в установі банку. У випадку відсутності окремих виписок слід також звернутися до установи банку.
Розв»язання задач обліку безготівкових розрахунків на ЗАТ “Броварський завод пластмас” автоматизованим способом забезпечить можливість оперативної обробки інформації для обліку, контролю, аналізу, аудиту та управління за відповідний проміжок часу, сприятиме підвищенню точності й достовірності облікових даних.
В подальшому бухгалтерський облік безготівкових розрахунків потрібно проводити відповідно до міжнародних стандартів.
Інформація про рух безготівкових розрахунків підприємства є корисною, оскільки вона надає користувачам фінансових звітів основу для оцінки спроможності підприємства генерувати грошові кошти та їх еквіваленти, а також потреби підприємства щодо використання цих грошових коштів. Для економічних рішень, які приймають користувачі, необхідна оцінка спроможності підприємства генерувати грошові кошти та їх еквіваленти, а також часу такого генерування і впевненості в ньому.
Основні вимоги до управлінського обліку, що доцільно реалізувати на ЗАТ “Броварський завод пластмас” роздільне проведення обліку за кожним виду покупцем.
Список використаних джерел
1. Про бухгалтерський облік та фінансову звітність: Закон України, затверджений Постановою Верховної Ради України від 16.07.99р. №996-ХІV //Бухгалтерський облік і аудит. – 1999, №6. – С.9-14.
2. Про оподаткування прибутку підприємств: Закон України про внесення змін до Закону України, затверджений постановою Верховної Ради України від 22.05.97р. №283/97-ВР//Бухгалтерський облік і аудит — 1997. — №6. — С.16.
3. Про підприємництво: Закон України, затверджений постановою Верховної Ради України” №698-12 від 7.02.91р. // Галицькі контракти — 1996. — №42. — С.28-32.
4. Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 30.11.99р. №291// Бухгалтерський облік і аудит – 2000. — №1. — С.14-65.
5. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 “Баланс”, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99р. №87// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6.- С.17-20.
6. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 31.03.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6. — С.21-26.
7. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 4 «Звіт про рух грошових коштів», затверджене наказом міністерства фінансів України №87 від 31.03.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6. — С.27-30.
8. Про документальне забезпечення записів в бухгалтерському обліку: Положення, затверджене Наказом Міністерства фінансів України від 24.03.95р. №88// Галицькі контракти — 1996. — №19.-С.17-20.
9. Положення про ведення касових операцій у національній валюті України, затверджене постановою Правління НБУ від 19.02.2001 р. № 72. Бібліотека “Фактора”. Касові операції. – Х.: Фактор, 2001. – С86.
10. Інструкція про відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затверджена Постановою Правління НБУ 12.11.2003 №492. .// Вісник НБУ – 2003. – №23. – С12.
11.Інструкція «Про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті», затверджена постановою Правління НБУ від 29.03.2001 за № 135.//Все про бухгалтерський облік. — 2001. — №54. — С. 10-31.
12. Правила організації розрахунково-касового обслуговування комерційними банками клієнтів і взаємовідносин з цього питання між територіальними управліннями Національного банку України та комерційними банками у національній валюті, затверджені постановою Правління НБУ від 05.02.2001 р. № 44.// Вісник НБУ – 2001. – №3. – С17.
13. Указ Президента України від 12.06.95 р. № 436 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм регулювання обігу готівки» у редакції Указу Президента України від 11.05.99р. №491/99.
14. Положення про матеріальну відповідальність робітників та службовців за збиток, заподіяний підприємству, установі, організації, затверджене Указом Президії Верховної Ради СРСР від 13 липня 1976 року (Відомості Верховної Ради СРСР, 1976, № 29, ст. 427).
15. Наказ Міністерства статистики України «Про затвердження типових форм первинного обліку касових операцій» від 15.02.96р. № 51 (з урахуванням наказу Державного комітету статистики України від 27.07.98 р. № 263).
16. Порядок визначення розміру збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей, затверджений постановою КМУ від 22.01.96р. № 116.
17. Лист Національного банку України «Про встановлення лімітів залишку готівки в касі» від 17.04.2001 р. № 11-111/447-2439.
18. Баканов М.І. Аналіз господарської діяльності в торгівлі, — Економіка, 1990р. — С.77-88.
19. Балабанов І.П. Аналіз і планування фінансово-господарського суб»єкта. — Учб.посіб. — М.: Фін. і стат-ка, 1994. — С.48-56.
20. Барановська В.Г., Редько А.Ю. Проблеми формування інформаційної бази економічного аналізу господарської діяльності з використанням АРМ — бухгалтера. — К.: КДТЕУ, 1991. – 45 с.
21. Бутинець Ф.Ф. Бухгалтерський фінансовий облік, — Житомир: ПП Рута, 2000.-С.365-376.
22. Бутинець Ф.Ф. Теорія бухгалтерського обліку: Підручник. – 2-ге вид., доп. і перероб. – Житомир: ПП “Рута”, 2000. — 608 с.
23. Бутинець Ф.Ф., Олійник О. В., Шигун М. М., Шулепова С.М. «Організація бухгалтерського обліку», — Житомир: ПП «Рута», 2001. – 428с.
24. Бухгалтерський облік у громадському харчуванні. Навчальний посібник. Ф.Ф. Бутинець та інші.-Житомир: ПП “Рута”, 2002. – 440 с.
25. Величко О. Г., Голов С. Ф. Бухгалтерський облік і фінансова звітність в Україні. — Д.: ТОВ «Баланс-Клуб», 2000. — 768 с.
26. Голов С., Пархоменко В. Новий План рахунків: побудова і застосування // Бухоблік і аудит. — №1. — 2000. – С. 21-22.
27. Грабова Н. М. Теорія бухгалтерського обліку: 2001 : Навч. посіб. / М.В. Кужельний (ред.). — 6.вид. — К. : А.С.К., 2001. — 266 с.
28. Грабова Н. М., Кривоносов Ю. Г. Облік основних господарських операцій в бухгалтерських проводках: Навч. посіб. — К. : А.С.К., 2001. — 416 с.
29. Грабова Н.Н., Добровский В.Н. Бухгалтерский учет в производственных и торговых предприятиях, 2000.: Учеб. Пособие для студентов вузов / Под. ред. Н.В. Кужельного. – К.: А.С.К., 2000. – 624 с.
30. Житна І.П., Нескреба А.М. Економічний аналіз господарської діяльності підприємств. Навч. посіб. — К.: Вища школа, 1992.- С.15-23.
31. Завгородній В.П. Бухгалтерський облік, контроль і аудит в системі управління підприємством,- К.: Ваклер, 1997р.- С.300-367.
32. Іващенко В. І. Економічний аналіз господарської діяльності: Навч. посіб.— К.: ЗАТ «Нічлава», 1999. — 204 с.
33. Коробов М. Я. Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємств: Навч. посіб. — К.: Товариство «Знання» КОО, 2001. — 378 с.
34. Кузьмінський А.М. та ін. Організація бухгалтерського обліку, контролю і аналізу. — К.: Вища школа, 1993. — 126 с.
35. Куліш С. А., Коростишев О. В. Теорія аналізу господарської діяльності: Навч. Посібник / Харківський держ. економічний ун-т. — Х., 1995. — 62с.
36. Лахтіонова Л. А. Фінансовий аналіз суб’єктів господарювання: Монографія. – К.: КНЕУ, 2001.- 387 с.
37. Любушин Н. П., Лещева В. Б. Анализ финансово-экономической деятельности предприятия: Учеб. пособие. — М.: ЮНИТИ-ДАНА, 1999. — 471 с.
38. Малькова Т.Н. Теория и практика международного бухгалтерского учета: Учеб. пособие. – СПб.: “Бизнес-пресса”, 2001. – 336 с.
39. Нідлз Б., Андерсон Х. Принципи бухгалтерського обліку: Пер. з англ./ Під редакцією Я.В.Соколова, — М.: Фін. і стат-ка, 1994.-658 с.
40. Панасюк В.М. Податковий облік: Навчальний посібник. – Тернопіль: Карт-бланш, 2002. – 260 с.
41. Пархоменко В. М. Бухгалтерський облік в Україні: Нормативи. Коментарі. — Луганськ: «Футура» ДСД «Лугань», 2001. — 368 с.
42. Руденко Л. В., Подольська В. О. Аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства: Навч. Посіб. / Укоопспілка; Навчально- методичний центр «Укоопосвіта». — К., 2000. — 422 с.
43. Русак Н.А. Основи фінансового аналізу, — Мн: ООО ”Меркаванне”, 1995. — С.17-25.
44. Савицкая Г. В. Анализ хозяйственной деятельности предприятия: Учеб. пособие. — Минск: ООО «Новое знание», 2001. — 688 с.
45. Сопко В. В., Завгородній В. П. Організація бухгалтерського обліку, економічного контролю та аналізу: Підручник / Київський національний економічний ун-т. — К., 2000. — 258с.
46. Сопко В. В. Бухгалтерський облік: Навч. посібник / Київський національний економічний ун-т.— К.: КНЕУ, 2000. — 578с.
47. Ткаченко Н. М. Бухгалтерський фінансовий облік на підприємствах України: Підручник. — К.: А.С.К., 2000. — 784 с.
48. Ткаченко Н.М. Теоретико-методологічні проблеми формування бухгалтерського фінансового обліку. – К.:, А.С.К., 2001. – 348 с.
49. Хом»як Р. Л. Національні стандарти бухгалтерського обліку в Україні: Навчальний посібник. — Л.: Інтелект-Захід, 2000. — 442 с.
50. www.bank.gov.ua Офіційний сайт НБУ.
Додатки
Додаток А
|
|
Додаток |
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
||
|
|
бухгалтерського обліку 2 |
||
|
|
|
|
Коди |
|
Дата |
(рік, місяць, число) |
2003-01-13 |
|
|
Підприємство |
за |
ЄДРПОУ |
19477511 |
|
Територія |
за |
КОАТТУ |
30276 |
|
Орган державного управління |
за |
СПОДУ |
0 7774 |
|
Галузь |
за |
ЗКГНГ |
84500 |
|
Вид економічної діяльності |
за |
КВЕД |
74140 |
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
Баланс |
|
|
|
|
на 31 грудня 2003 року |
|
||
|
|
|
Форма № 1 |
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801001 |
|
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
Актив |
рядка |
звітного |
звітного |
|
|
|
періоду |
періоду |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1. Необоротні активи |
|
|
|
|
Нематеріальні активи: |
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 10 |
300 |
310 |
|
первісна вартість |
0 11 |
330 |
350 |
|
Знос |
0 12 |
30 |
40 |
|
Незавершене будівництво |
0 20 |
1200 |
2100 |
|
Основні засоби: |
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 30 |
500 |
2340 |
|
первісна вартість |
0 31 |
1000 |
2970 |
|
Знос |
0 32 |
500 |
630 |
|
Довгострокові фінансові інвестиції : |
|
|
|
|
які обліковуються за методом участі |
|
|
|
|
в капіталі інших підприємств |
0 40 |
110 |
100 |
|
інші фінансові інвестіції |
0 45 |
20 |
10 |
|
Довгострокова дебіторська заборго- |
|
|
|
|
ваність |
0 50 |
|
|
|
Відстрочені податкові активи |
0 60 |
|
|
|
Інші необоротні активи |
0 70 |
|
|
|
Усього за розділом 1. |
0 80 |
2130 |
4863 |
|
2. Оборотні активи |
|
|
|
|
Запаси: |
|
|
|
|
виробничі запаси |
100 |
400 |
450 |
|
тварини на вирощуванні та відгодівлі |
110 |
|
|
|
незавершене виробництво |
120 |
10 |
60 |
|
готова продукція |
130 |
20 |
78 |
|
товари |
140 |
1300 |
1400 |
|
Векселі одержані |
150 |
150 |
170 |
|
Дебіторська заборгованість за товари, |
|
|
|
|
роботи, послуги: |
|
|
|
|
чиста реалізаційна вартість |
160 |
300 |
320 |
|
первісна вартість |
161 |
340 |
360 |
|
резерв сумнівних боргів |
162 |
40 |
40 |
|
Дебіторська заборгованість за розра- |
|
|
|
|
хунками: |
|
|
|
|
з бюджетом |
170 |
7 |
|
|
за виданими авансами |
180 |
35 |
12 |
|
з нарахованих доходів |
190 |
|
|
|
із внутрішніх розрахунків |
200 |
|
|
|
Інша поточна дебіторська заборгова- |
|
|
|
|
ність |
210 |
20 |
3 |
|
Поточні фінансові інвестиції |
220 |
50 |
20 |
|
Грошові кошти та їх еквіваленти : |
|
|
|
|
у національній валюті |
230 |
70 |
201 |
|
в іноземній валюті |
240 |
120 |
5 |
|
Інші оборотні активи |
250 |
10 |
|
|
Усього за розділом 2. |
260 |
2492 |
2719 |
|
3. Витрати майбутніх періодів |
270 |
50 |
70 |
|
БАЛАНС |
280 |
4672 |
7652 |
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
Пасив |
рядка |
звітного |
звітного |
|
|
|
періоду |
Періоду |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1. Власний капітал |
|
|
|
|
Статутний капітал |
300 |
3600 |
3600 |
|
Пайовий капітал |
310 |
|
|
|
Додатковий вкладений капітал |
320 |
200 |
200 |
|
Інший додатковий капітал |
330 |
|
2629 |
|
Резервний капітал |
340 |
50 |
70 |
|
Нерозподілений прибуток (непокритий |
|
|
|
|
збиток) |
350 |
2 |
10 |
|
Неоплачений капітал |
360 |
30 |
10 |
|
Вилучений капітал |
370 |
20 |
10 |
|
Усього за розділом 1. |
380 |
3802 |
6489 |
|
2. Забезпечення наступних витрат |
|
|
|
|
і платежів |
|
|
|
|
Забезпечення виплат персоналу |
400 |
10 |
6 |
|
Інші забезпечення |
410 |
2 |
|
|
Цільове фінансування |
420 |
10 |
|
|
Усього за розділом 2. |
430 |
22 |
6 |
|
3. Довгострокові зобов’язання |
|
|
|
|
Довгострокові кредити банків |
440 |
200 |
250 |
|
Інші довгострокові фінансові |
|
|
|
|
зобов’язання |
450 |
|
|
|
Відстрочені податкові зобов’язання |
460 |
|
50 |
|
Інші довгострокові зобов’язання |
470 |
20 |
|
|
Усього за розділом 3. |
480 |
220 |
300 |
|
4. Поточні зобов’язання |
|
|
|
|
Короткострокові кредити банків |
500 |
120 |
190 |
|
Поточна заборгованість за довгостро- |
|
|
|
|
ковими зобов’язаннями |
510 |
20 |
20 |
|
Векселі видані |
520 |
60 |
130 |
|
Кредиторська заборгованість за това- |
|
|
|
|
ри, роботи, послуги |
530 |
250 |
225 |
|
Поточні зобов,язання за розрахунками: |
|
|
|
|
з одержаних авансів |
540 |
50 |
110 |
|
з бюджетом |
550 |
10 |
20 |
|
з позабюджетних платежів |
560 |
3 |
4 |
|
зі страхування |
570 |
7 |
3 |
|
з оплати праці |
580 |
18 |
10 |
|
з учасниками |
590 |
30 |
35 |
|
із внутрішніх розрахунків |
600 |
|
|
|
Інші поточні зобов’язання |
610 |
10 |
|
|
Усього за розділом 4. |
620 |
578 |
747 |
|
5. Доходи майбутніх періодів |
630 |
50 |
110 |
|
БАЛАНС |
640 |
4672 |
7652 |
|
Керівник М.П. |
|||
|
Головний бухгалтер |
|
|
Додаток Б
|
|
|
|
|
|
|
Додаток |
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
||
|
|
бухгалтерського обліку 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Коди |
|
Дата |
(рік, місяць, число) |
2003-01-13 |
|
|
Підприємство |
за |
ЄДРПОУ |
19477511 |
|
Територія |
за |
КОАТТУ |
30276 |
|
Орган державного управління |
за |
СПОДУ |
0 7774 |
|
Галузь |
за |
ЗКГНГ |
84500 |
|
Вид економічної діяльності |
за |
КВЕД |
74140 |
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Звіт |
|
|
|
про фінансові результати |
|
||
|
за рік 2002 року |
|
||
|
|
|
Форма № 2 |
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801003 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1.Фінансові результати |
|
|
|
|
|
|
|
|
Стаття |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Дохід (виручка) від реалізації продукції |
0 10 |
3901,3 |
2900,0 |
|
Податок на додану вартість |
0 15 |
650,22 |
483,33 |
|
Акцизний збір |
0 20 |
|
|
|
|
0 25 |
|
|
|
Інші вирахування з доходу |
0 30 |
|
|
|
Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції |
0 35 |
3251,08 |
2416,67 |
|
Собівартість реалізованої продукції |
0 40 |
2126,14 |
1916,53 |
|
Валовий: |
|
|
|
|
прибуток |
0 50 |
1124,94 |
500,14 |
|
збиток |
0 55 |
|
|
|
Інші операційні доходи |
0 60 |
|
|
|
Адміністративні витрати |
0 70 |
322,51 |
250,32 |
|
Витрати на збут |
0 80 |
160,11 |
81,14 |
|
Інші операційні витрати |
0 90 |
110,01 |
51,11 |
|
Фінансові результати від операційної діяльності: |
|
|
|
|
прибуток |
100 |
532,31 |
117,57 |
|
збиток |
105 |
|
|
|
Дохід від участі в капіталі |
110 |
|
|
|
Інші фінансові доходи |
120 |
|
|
|
Інші доходи |
130 |
21,59 |
11,0 |
|
Фінансові витрати |
140 |
|
|
|
Втрати від участі в капіталі |
150 |
|
|
|
Інші витрати |
160 |
|
|
|
Фінансові результати від звичайної діяльності |
|
|
|
|
до оподаткування: |
|
|
|
|
прибуток |
170 |
553,9 |
128,57 |
|
збиток |
175 |
|
|
|
Податок на прибуток від звичайної діяльності |
180 |
166,17 |
38,57 |
|
Фінансові результати від звичайної діяльності |
|
|
|
|
прибуток |
190 |
387,73 |
90,0 |
|
збиток |
195 |
|
|
|
Надзвичайні: |
|
|
|
|
доходи |
200 |
|
|
|
витрати |
205 |
|
|
|
Податки з надзвичайного прибутку |
210 |
|
|
|
Чистий: |
|
|
|
|
прибуток |
220 |
387,73 |
90,0 |
|
збиток |
225 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2. Елементи операційних витрат |
||
|
Найменування показника |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
Період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Матеріальні затрати |
230 |
2027,95 |
1664,5 |
|
Витрати на оплату праці |
240 |
285,02 |
273,01 |
|
Відрахування на соціальні заходи |
250 |
105,45 |
101,01 |
|
Амортизація |
260 |
180,05 |
150,08 |
|
Інші операційні витрати |
270 |
120,3 |
110,5 |
|
Разом |
280 |
2718,77 |
2299,1 |
|
|
|
|
|
|
|
3. Розрахунок показників прибутко- |
||
|
|
вості акцій |
|
|
|
Назва статті |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Середньорічна кількість простих акцій |
300 |
3600 |
3600 |
|
Скоригована середньорічна кількість простих акцій |
310 |
|
|
|
Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію |
320 |
0,1077 |
0,025 |
|
Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну |
|
|
|
|
просту акцію |
330 |
|
|
|
Дивіденти на одну просту акцію |
340 |
0,02 |
0,01 |
|
|
|
|
|
|
М.П. |
|
|
|
|
Керівник |
|
||
|
Головний бухгалтер |
|
|
|
Додаток В
ПЛАТІЖНЕ ДОРУЧЕННЯ №16 |
|
|
0410001 |
|||
|
|
|
|
|
|
|
від 2 квітня 2003 р. |
|
Одержано банком
«____»________________200__р |
||||
Платник ЗАТ “Броварський завод пластмас” |
|
|||||
Код |
27252370 |
|
|
|
|
|
Банк платника |
|
код банку |
|
ДЕБЕТ рах.№ |
СУМА |
|
Київська філія АППБ “Аваль”
|
у м. Київ |
347078 |
|
26002015027920 |
91,00 |
|
Одержувач УДК у Київській області |
||||||
Код |
24262621 |
|
|
|
КРЕДИТ рах.№ |
|
|
|
|
37176999900104 |
|||
Банк одержувача |
|
код банку |
||||
УДК
|
у м. Києві |
820019 |
|
|
||
Сума (словами) |
|
|
|
|
|
|
Дев»яносто одна грн. 00 коп. |
||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Призначення платежу |
Відрахування за березень м-ць 2003 р. для р/р 3712225884905 перераховується повністю.Реєстраційний номер страхувальника №2605092300 Без ПДВ. |
|
||||
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
Проведено банком
«____»________________200__р
Підпис банку |
|
М.П. |
Підпис ________________
________________ |
|
|
Додаток Г
Виконавець 38
==============================================================
Банк : Київська філія АППБ “Аваль
ЗАТ “Броварський завод пластмас”347078 Oco.pax 26002015027920 22/05/03 21/05/03 38
Вхідний залишок : 0.00 6757.32
6 322441 26005251047001 10 980 2425.75
6 322441 26005472011001 4 980 10035.63
Всього обоpотiв : 0.00 12461.38
Вихідний залишок : 0.00 19218.70
Додаток Д
ЗАТ “Броварський завод пластмас” |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
Обороти по рахунку 31.1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
Березень 2003 г. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Період |
Нач.ост.Деб. |
Нач.ост.Кред. |
30 |
36 |
73 |
Деб.Оборот |
30 |
60 |
63 |
64 |
65 |
92 |
Кред.Оборот |
Кон.ост.Деб. |
Кон.ост.Кред. |
Березень 2003 р. |
80,000.00 |
|
380.00 |
24,000.00 |
2,500.00 |
26,880.00 |
5,000.00 |
12,000.00 |
27,000.00 |
8,600.00 |
770.00 |
810.00 |
54,180.00 |
52,700.00 |
|
Разом |
80,000.00 |
|
380.00 |
24,000.00 |
2,500.00 |
26,880.00 |
5,000.00 |
12,000.00 |
27,000.00 |
8,600.00 |
770.00 |
810.00 |
54,180.00 |
52,700.00 |
|
Додаток Е
Показники грошових потоків підприємства відповідно до П(С)БО 4 в ЗАТ “Броварський завод пластмас”
Показник
|
Код рядка за ф. № 3
|
Джерело інформації
|
|
|
1. Рух коштів в результаті операційної діяльності
|
|
|||
Прибуток (збиток) від звичайної діяльності до оподаткування Коригування на: |
010
|
ф. № 2 «Звіт про фінансові результати», ряд. 1 70 «Прибуток», ряд. 1 75 «Збиток»
|
|
|
Амортизацію необоротних активів |
020
|
Ряд. 260, розд. II «Елементи операційних витрат» ф. № 2 |
|
|
Збільшення (зменшення) забезпечень
|
030
|
ф. № 1 «Баланс», підсумок розд. II «Забезпечення наступних витрат і платежів» (які не пов»язані з інвестиційною та фінансовою діяльністю) |
|
|
Збиток (прибуток) від нереалізованих курсових різниць
|
040 |
(враховуються нереалізовані неопераційні курсові різниці, пов»язані з перерахунком статей в іноземній валюті дебіторської та кредиторської заборгованості від інвестиційної та фінансової діяльності, залишків коштів в іноземній валюті). Дані з ф. № 2 «Звіт про фінансові результати». Ряд. 090 «Інші операційні витрати» — збитки від перерахунку статті «Грошові кошти та їх еквіваленти в іноземній валюті»; ряд. 160 «Інші витрати — збитки від нереалізованих неопе-раційних курсових різниць»; ряд. 060 «Інші операційні доходи» — прибутки від перерахунку статті «Грошові кошти та їх еквіваленти в іноземній валюті»; ряд. 130 «Інші доходи» — прибутки від нереалізованих не-операційних курсових різниць. |
|
|
Збиток (прибуток) від неопераційної діяльності
|
050
|
Ф. № 2 «Звіт про фінансові результати», ряд. 1 10 «Дохід від участі в капіталі», ряд. 120 «Інші фінансові доходи», ряд. 130 «Інші доходи», ряд. 1 50 «Втрати від участі в капіталі», ряд. 1 60 «Інші витрати» |
|
|
Витрати на сплату відсотків
|
060
|
Ряд. 140 «Фінансові витрати» ф. № 2 |
|
|
Прибуток (збиток) від операційної діяльності до зміни в чистих оборотних активах |
070 |
Алгебраїчна сума рядків 010 — 060 ф. №3 «Звіт про рух грошових коштів» |
|
|
Зменшення ; (збільшення): — оборотних активів |
080 |
ф. № 1 «Баланс», ряд. 100 «Виробничі запаси», ряд. 110 «Тварини на вирощуванні та відгодівлі», ряд. 120 «Незавершене виробництво», ряд. 130 «Готова продукція», ряд. 140 «Товари», ряд. 150 «Векселі одержані», ряд 160 «Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги: чиста реалізацій-на вартість» Вся дебіторська заборгованість за розрахунками (ряд. 170 — 180, 200) за виключенням дебіторської заборгованості бюджету по податку з прибутку та нарахованих доходах (ряд. 190) Ряд. 210 «Інша поточна дебіторська заборгованість» |
|
|
— витрат майбутніх періодів
|
090
|
Ряд. 250 «Інші оборотні активи» Суми по цих статтях повинні бути пов»язані з операційною діяльністю. Збільшення запасів в результаті дооцінки виключається із змін по цій статті Не включаються: — зміна суми авансів виданих, що не пов»язані з операційною діяльністю; — зменшення дебіторської заборгованості акціонерів шляхом погашення заборгованості з виплати дивідендів; — зміна дебіторської заборгованості за реалізовані фінансові інвестиції, необоротні активи, майнові комплекси (у складі статті «Інша поточна дебіторська заборгованість»); — погашення дебіторської заборгованості необоротними активами; — зменшення запасів у зв»язку з їх використанням для поліпшення основних фондів (капітального характеру) ф. № 1 «Баланс,» розділ III активу «Витрати майбутніх періодів», сума по ряд. 270 |
|
|
Збільшення(зменшення) — поточних зобов»язань
|
100 |
ф. № 1 «Баланс», дані розділу V пасиву. Ряд. 520 «Векселі видані», ряд. 530 «Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги», поточні зобов»язання за розрахунками (ряд. 540 — 600), крім ряд. 590 — з учасниками та за виключенням заборгованості бюджету по податку на прибуток. Зобов»язання повинні бути операційними Не включаються: — зміна зобов»язань з податку на прибуток; — погашення зобов»язань з ПДВ шляхом зменшення суми переплати по податку на прибуток; — збільшення зобов»язань зі сплати прибуткового податку, який нараховано на дивіденди;
|
|
|
|
|
— зміна зобов»язань за відсотками; — зміна суми авансів одержаних, що не пов»язані з операційною діяльністю; — погашення зобов»язань необоротними активами; — погашення зобов»язань викупленими власними акціями; — зміна заборгованості з оплати придбаних необоротних активів, фінансових інвестицій, майнових комплексів; — зміна заборгованості, що пов»язана з поліпшенням (модернізацією та реконструкцією) основних засобів. Ряд. 610 «Інші поточні зобов»язання» (крім зобов»язань по відсотках) |
||
— доходів майбутніх періодів |
110
|
ф. № 1 «Баланс», розділ V «Доходи майбутніх періодів», ряд. 630 |
||
Грошові кошти від операційної діяльності |
120
|
Алгебраїчна сума ряд. 070 — 110 ф. №3 «Звіт про рух грошових коштів»
|
||
Сплачені: — відсотки
|
130
|
Ряд. 610 «Інші поточні зобов»язання» (заборгованість по відсотках) ф. № 1, ряд 140 «Фінансові витрати» ф. № 2 або аналітичні дані до бухгалтерських записів Дт 648 «Розрахунки за нарахованими відсотками» Кт рахунків «Грошових коштів» або Дт відповідних рахунків витрат Кт рахунків грошових коштів |
||
— податки на прибуток |
140
|
Ряд 130 Аналітичні дані до бухгалтерських запасів Дт 641 «Розрахунки з податку на прибуток» Кт рахунків коштів |
||
Чистий рух грошових коштів до надзвичайних подій |
150
|
Ряд. 120 мінус сума ряд. 130 — 140, ф. № 3 «Звіт про рух грошових коштів» |
||
Рух коштів від надзвичайних подій Чистий рух коштів від операційної діяльності
|
160 170
|
Аналітичні дані до рахунків, які використовувались для обліку надзвичайних подій, пов»язаних з операційною діяльністю Ряд. 150 мінус/плюс ряд. 160 Звіту про і рух грошових коштів |
||
2. Рух коштів в результаті інвентиційної діяльностії |
|
|||
Реалізація: — фінансових інвестицій |
180
|
Аналітичні дані про зміни у статтях балансу «Довгострокові фінансові інвестиції», «Поточні фінансові інвестиції», «Інша поточна дебіторська заборгованість» (заборгованість за реалізовані фінансові інвестиції), пов»язані з рухом грошових коштів, з урахуванням прибутку від реалізації фінансових інвестицій у частині, що пов»язані з рухом коштів |
|
|
— необоротних активів |
190
|
Аналітичні дані про зміни у статтях балансу «Основні засоби», «Незавершене будівництво», «Нематеріальні активи», «Довгострокова дебіторська заборгованість», «Інші необоротні активи», «Інша поточна дебіторська заборгованість» (заборгованість за реалізовані необоротні активи), пов»язані з рухом грошових коштів (з урахуванням прибутку від реалізації необоротних активів у частині, що пов»язана з рухом грошових коштів) |
|
|
— майнових комплексів |
200
|
Аналітичні дані щодо руху грошових коштів, пов»язаного з реалізацією майнових комплексів |
|
|
Отримані : — відсотки — дивіденди — інші надходження
|
210 220 230
|
Аналітичні дані до бухгалтерських записів: Дт рахунків грошових коштів Кт 373 «Розрахунки за нарахованими доходами» Аналітичні дані до бухгалтерських записів: Дт рахунків грошових коштів Кт «Розрахунки з різними дебіторами» Аналітичні дані до бухгалтерських записів: Дт рахунків грошових коштів Кт «Розрахунки з різними дебіторами» (що стосується надходжень) |
|
|
Придбання: — фінансових інвестицій
|
240
|
Аналітичні дані про зміни у статтях ф. № 1 «Баланс», стаття «Довгострокові фінансові інвестиції»: ряд. 040 «які обліковуються за методом участі в капіталі інших підприємств», ряд. 045 «Інші фінансові інвестиції», ряд. 220 «Поточні фінансові інвестиції» |
|
|
— необоротних активів |
250
|
Аналітичні дані про зміни у статтях балансу «Основні засоби», «Незавершене будівництво», «Нематеріальні активи», пов»язані з рухом грошових коштів |
|
|
— майнових комплексів |
260
|
Аналітичні дані щодо руху грошових коштів, пов»язаного з реалізацією майнових комплексів |
|
|
Інші платежі |
270 |
Аналітичні дані до бухгалтерських записів (на суму сплачених грошовими коштами видатків на поліпшення основних засобів, які віднесені або будуть віднесені на збільшення балансової вартості основних засобів): Дт «Розрахунки з постачальниками та підрядниками», 37 «Розрахунки з різними дебіторами» та ін. Кт рахунків грошових коштів |
|
|
Чистий рух коштів до надзвичайних подій
|
280
|
Алгебраїчна сума ряд. 1 80 — 270 Звіту про рух грошових коштів
|
|
|
Рух коштів від надзвичайних подій
|
290
|
Аналітичні дані до рахунків, які використовувалися для обліку надзвичайних подій у процесі інвестиційної діяльності
|
|
|
Чистий рух коштів від інвестиційної діяльності |
300
|
Ряд. 280 мінус/плюс ряд. 290 Звіту про рух грошових коштів |
|
|
3. Рух коштів у результаті фінансової діяльності |
|
|||
Надходження власного капіталу |
310 |
Аналітичні дані про зміни у статтях балансу «Статутний капітал», «Пайовий капітал», «Додатковий вилучений капітал», «Неоплачений капітал», «Вилучений капітал», «Поточні зобов»язання за розрахунками з учасниками» (заборгованість учасникам, пов»язана з формуванням статутного капіталу), пов»язані з рухом грошових коштів
|
|
|
Отримані позики |
320 |
Аналітичні дані про зміни у статтях балансу «Довгострокові кредити банків», «Інші довгострокові фінансові зобов»язання», «Короткострокові кредити банків», або: Дт рахунків грошових коштів Кт рахунків позик і довгострокових зобов»язань, що не пов»язані з операційною діяльністю |
|
|
Інші надходження
|
330
|
Аналітичні дані щодо інших надходжень грошових коштів та їх еквівалентів, пов»язаних з фінансовою діяльністю |
|
|
Погашення позик |
340
|
Аналітичні дані про зміни у статтях балансу «Короткострокові кредити банків», «Поточна заборгованість за довгостроковими зобов»язаннями». Виплату грошових коштів для погашення боргових зобов»язань в іноземній валюті відображають з урахуванням зміни валютного курсу, тобто в сумі фактичних виплат грошових коштів для погашення таких зобов»язань
|
|
|
Сплачені дивіденди Інші платежі |
350 360
|
ф. № 4 «Звіт про власний капітал», ряд. 140 мінус відхилення по ряд. 590 (кредиторська заборгованість по розрахунках з учасниками) з ф. № 1 «Баланс» Аналітичні дані щодо інших виплат грошових коштів та їх еквівалентів, пов»язаних з фінансовою діяльністю |
|
|
Чистий рух коштів до надзвичайних подій |
370
|
Сума ряд. 310 — 330 мінус сума ряд. 340 — 360 |
|
|
Рух коштів від надзвичайних подій |
380
|
Аналітичні дані до рахунків, які використовувалися для обліку надзвичайних подій у процесі фінансової діяльності
|
|
|
Чистий рух коштів від фінансової діяльності
|
390
|
Ряд. 370 плюс/мінус ряд. 380 Звіту про рух грошових коштів
|
|
|
Чистий рух коштів за звітний період
|
400
|
Різниця між сумою грошових надходжень та видатків по ряд. 170, 300, 390 |
|
|
Залишок коштів на початок року
|
410
|
ф. № 1 «Баланс», стаття «Грошові кошти та їх еквіваленти», ряд. 230 — в національній валюті, ряд. 240 — в іноземній валюті |
|
|
Вплив зміни валютних курсів |
420 |
Аналітичні дані про зміни у статтях балансу «Грошові кошти та їх еквіваленти в іноземній валюті» (ряд. 240), пов»язані із впливом змін валютного курсу. Аналітичні дані до статей звіту про фінансові результати, які включають прибутки (збитки) від курсових різниць, що виникли внаслідок перерахунку грошових коштів та їх еквівалентів в іноземній валюті протягом звітного періоду |
|
|
Залишок грошових коштів на кінець року
|
430
|
ф. № 1 «Баланс», сума по статті «Грошові кошти» (ряд. 230 плюс ряд. 240) на кінець року. Або алгебраїчна сума рядків 400, 410, 420 ф. № 3 |
|
|