Курсова робота Облік сировини та закупки товарів на підприємствах ресторанного господарства

Зміст

 

 

Вступ. 3

 

1. Облік сировини та закупки товарів на підприємствах ресторанного господарства в складі запасів. 5

 

2. Економіко-правовий аналіз нормативної бази і огляд спеціальної літератури  9

 

3. Техніко-економічна характеристика базового підприємства. 13

 

4. Організація та методологія фінансового обліку сировини та закупки товарів  19

 

5. Управлінський облік сировини та закупки товарів на ТОВ “Сім-Сім”. 26

 

6. Облік сировини та закупки товарів на підприємствах ресторанного господарства на базі застосування ПК.. 29

 

Висновки та пропозиції34

 

Список використаних джерел. 36

 

Додатки. 38


Вступ

 

Кожне підприємство в умовах ринку повинне проводити облік виробничих запасів. Система обліку буде дійсною тільки при участі і підтримці всіх підрозділів підприємства. Ефективним способом одержання підтримки є забезпечення інформацією керівників підрозділів.

Мета управління запасами — утримувати на мінімальному рівні щорічну загальну суму витрат по забезпеченню запасами. Контроль за цими витратами здійснюється практично зведенням до мінімуму наступних показників:

— кількість замовлень за рік;

— тривалість страхових циклів;

— тривалість часу постачання, виготовлення і внутрішньозаводських перевезень;

— тривалість циклів збереження на складі;

— кількість товарів, що знаходяться на складі;

— кількість комор і складів.

Важлива роль в реалізації цієї задачі відводиться організації бухгалтерського обліку малоцінних та швидкозношуваних предметів на підприємстві.

Усе вище згадане підкреслює величезну роль та значення теми даної курсової роботи сучасних умовах господарювання. Саме тому тема курсової роботи “Облік сировини та закупки товарів на підприємствах ресторанного господарства” є досить актуальною.

Метою курсової роботи є розгляд стану обліку малоцінних та швидкозношуваних предметів на базовому підприємстві.

Теоретичну основу дослідження питання склали закони України, Інструкції та Положення з бухгалтерського обліку, наукові праці зарубіжних та вітчизняних вчених, таких як: Грабова Н.Н., Завгородній В. П., Добровський В. Н та інших.

Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання:

— розглянути теоретичні основи здійснення операцій обліку закупки сировини та товарів;

— розкрити економіко-правовий аналіз нормативної бази та провести огляд спеціальної літератури;

— розглянути організаційно-економічну характеристику підприємства;

— оцінити стан фінансового обліку закупки сировини та товарів;

— розглянути застосування  управлінського обліку закупки сировини та товарів;

— дослідити автоматизацію обліку операцій закупки сировини та товарів;

— за результатами роботи зробити відповідні висновки.

Предметом дослідженняє облік сировини та закупки товарів на підприємствах ресторанного господарства.

Об»»єктом дослідження є ресторан ТОВ “Сім-Сім”.

 

 


1. Облік сировини та закупки товарів на підприємствах ресторанного господарства в складі запасів

 

Стандарт 9 П(С)БО «Запаси» дає визначення запасів.[1]

Запаси — це активи, які:

1) утримуються для подальшого продажу за умов звичайної господарської діяльності;

2) перебувають у процесі виробництва з метою подальшого продажу продукту виробництва;

3) утримуються для споживання під час виробництва продукції, виконання робіт та надання послуг, а також управління підприємством.

Для потреб бухгалтерського обліку запаси включають:

сировину, основні і допоміжні матеріали, комплектуючі вироби та інші матеріальні цінності, що призначені для виробництва продукції, виконання робіт, надання послуг, обслуговування виробництва й адміністративних потреб, незавершене виробництво у вигляді незакінчених технологічних процесів.



[1] Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 9 «Запаси», затверджений наказом Міністерства фінансів України №205 від 28.04.2001р.// Бухгалтерський облік і аудит — 2001. — №5. -С.29-30.

Як видно з таблиці за даний період відбувся значний приріст чистого прибутку на 297,74 тис. грн., що дало змогу збільшити рентабельність підприємства з 3,10% до 9,94%. Це відбулось завдяки підвищенню продуктивності праці на 23,84 тис. грн. та поліпшенню основних засобів, про що свідчить показник фондовіддачі, який зменшився на 4,01. Фондоємність зросла з 0,17 до 0,53, приріст становить 0,36. Найбільше зросла рентабельність основної діяльності – на 14,47% і за 2005 рік становить 19,58.

 


4. Організація та методологія фінансового обліку сировини та закупки товарів

 

Для обліку руху товарів та їх залишків ресторану “Сім-Сім” використовується рахунок  28 «Товари».

Рахунок 28 «Товари» має такі субрахунки:

281 «Товари на складі»;

282 «Товари в торгівлі»;

284 «Тара під товарами»;

285 «Торгова націнка»;

289 «Транспортно-заготівельні витрати» (не передбачений Планом рахунків, але за потребою може відкриватись підприємством).

На субрахунку 281 «Товари на складі» ведеться облік руху і наявності товарних запасів, що знаходяться на оптових і розподільних базах, складах, овочесховищах тощо.

На субрахунку 282 «Товари в торгівлі» ведеться облік руху і наявності товарів, що знаходяться в торговельній мережі підприємств громадського харчування (у магазинах, палатках, кіосках тощо).

запасів на торгівельному підприємстві в цілому складаються з суми обігів по кожному виду торгівельних запасів та по кожному виду продукції за день.

Зс= SЗіс = S(В+Н-Р)іс

 

Ресторан “Сім-Сім” використовує для ведення бухгалтерського обліку запасів товарів комплексну бухгалтерську програмну систему “1С: Бухгалтерія”.


Висновки та пропозиції

 

Придбані (отримані) сировина, продукти й товари оприбутковуються за первісною (купівельною) вартістю, порядок формування якої регулюється П(С)БО 9 «Запаси».

Відповідно до П(С)БО 9 первісною вартістю запасів, придбаних за оплату, є собівартість запасів, що складається з наступних фактичних витрат:

— сум, що сплачуються за договором постачальнику (продавцю) за винятком непрямих податків;

— сум  непрямих  податків  у зв»»язку  з  придбанням запасів,  що  не відшкодовуються підприємству;

— сум ввізного мита;

— сум транспортно-заготівельних витрат;

— інших витрат, безпосередньо пов»»язаних з придбанням запасів й доведенням їх до стану, у якому вони придатні для використання у запланованих цілях. До таких витрат, зокрема, відносяться прямі матеріальні витрати, прямі витрати на оплату праці, інші прямі витрати підприємства на доробку й підвищення якісно-технічних характеристик запасів.

Ресторан  “Сім-Сім” знаходиться за адресою вул. Петропавлівська, 20 (Петропавлівська Борщагівка) (Приміська зона). Кухня — вірменська, узбецька.

В ресторані “Сім-Сім” є 2 зали. Це великий зал на 100 чоловік та VIP- зал на 50 чоловік.

В ресторані проводиться організація банкетів до 100 персон, повний комплекс організаційних послуг — концептуальні сценарії, шоу-програми за участю зірок естради, фіто-дизайн, організація фуршетів.

Для обліку руху товарів та їх залишків ресторану “Сім-Сім” використовується рахунок  28 «Товари».

Субрахунки 281 «Товари на складі», 282 «Товари в торгівлі», 284 «Тара під товарами», 286 «ТЗВ» є активними. По дебету відображається збільшення вартості товарів, по кредиту — зменшення. Субрахунок 285 «Торгова націнка» є регулюючим субрахунком до рахунку 28 «Товари». По кредиту даного субрахунку відображається збільшення суми торгових націнок, по дебету -зменшення (списання).

Для забезпечення вірогідності даних бухгалтерського обліку і фінансової звітності підприємства зобов»»язані проводити інвентаризацію активів і зобов»»язань, під час якої перевіряються і документально підтверджуються їхня наявність, стан і оцінка.

Суть перерахування полягає в порівнянні вартості залишків ТМЦ, попередньо включеної у валові витрати, на початок і на кінець звітного періоду. За результатами такого перерахування виробляється коректування валових витрат:

— убік зменшення, якщо балансова вартість запасів на кінець звітного періоду перевищує їхню балансову вартість на початок того ж звітного періоду;

— убік збільшення, якщо балансова вартість запасів на кінець звітного періоду менше їхньоїбалансової вартості на початок того ж звітного періоду.

Задача “Управління запасами сировини і товарів” призначена для забезпечення проведення під­приємством обліку торгівельних запасів, що знаходяться та здійснюють свій рух на підприємстві.

Розв»»язання задачі автоматизованим способом забезпечить мо­жливість оперативної обробки інформації для обліку, контролю, аналізу, аудиту та управління за відповідний проміжок часу, спри­ятиме підвищенню точності й достовірності облікових даних.

Ресторан “Сім-Сім” використовує для ведення бухгалтерського обліку запасів товарів комплексну бухгалтерську програмну систему “1С: Бухгалтерія”.


Список використаних джерел

 

1.       Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”, Постанова ВРУ №996-XIV від 16.07.99 р.// ВВР. – 1999. — №8. – Ст. 85.

2.       Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 “Баланс”, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99р. №87// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6.- С.17-20.

3.     Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 9 «Запаси», затверджений наказом Міністерства фінансів України №205 від 28.04.2001р.// Бухгалтерський облік і аудит — 2001. — №5. -С.29-30.

4.       Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 31.03.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6. — С.21-26.

5.       Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 «Витрати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 29.11.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №12. — С.35-36.

6.       Про документальне забезпечення записів в бухгалтерському обліку: Положення, затверджене Наказом Міністерства фінансів України від 24.03.95р. №88// Галицькі контракти — 1996. — №19.-С.17-20.

7.       Білуха М.Т. Теорія бухгалтерського обліку: Підручник. – К., 2000. – 690 с.

8.       Бутинець Ф.Ф. Теорія бухгалтерського обліку: Підручник. – 2-ге вид., доп.  І перероб. – Житомир: ПП “Рута”, 2000. — 608 с.

9.       Бухгалтерський облік у громадському харчуванні. За ред. проф. Ф. Ф. Бутинця. – Житомир: ПП “Рута”, 2002. — 440 с.

10.   Величко О. Г., Голов С. Ф. Бухгалтерський облік і фінансова звітність в Україні. — Д.: ТОВ «Баланс-Клуб», 2000. — 768 с.

11.   Голов С., Пархоменко В. Новий План рахунків: побудова і застосування // Бухоблік і аудит. — №1. — 2000. – С. 21-22.

12.   Грабова Н. М. Теорія бухгалтерського обліку: 2001 : Навч. посіб. / М.В. Кужельний (ред.). — 6.вид. — К. : А.С.К., 2001. — 266 с.

13.   Грабова Н. М., Кривоносов Ю. Г. Облік основних господарських операцій в бухгалтерських проводках: Навч. посіб. — К. : А.С.К., 2001. — 416 с.

14.   Грабова Н.Н., Добровский В.Н. Бухгалтерский учет в производственных и торговых предприятиях, 2000.: Учеб. Пособие для студентов вузов / Под. ред. Н.В. Кужельного. – К.: А.С.К., 2000. – 624 с.

15.   Пархоменко В. М. Бухгалтерський облік в Україні: Нормативи. Коментарі. — Луганськ: «Футура» ДСД «Лугань», 2001. — 368 с.

16.   Солошенко Л., Федорченко Ф. Громадське харчування. Особливості обліку. – Х.: Фактор, 2003. – 348 с.

17.   Ткаченко Н. М. Бухгалтерський фінансовий облік на підприємствах України: Підручник. — К.: А.С.К., 2000. — 784 с.

18.   Ткаченко Н. Облік виробничої собівартості та рентабельності виробництва продукції. Визначення ціни продажу / / Все про бухгалтерський облік. – 2000. № 70. – С.4

19.   Ткаченко Н.М. Теоретико-методологічні  проблеми формування бухгалтерського  фінансового обліку. – К.:, А.С.К., 2001. – 348 с.

20.   Хом»»як Р. Л. Національні стандарти бухгалтерського обліку в Україні: Навчальний посібник. — Л.: Інтелект-Захід, 2000. — 442 с.


Додатки

Додаток А

 

 

Додаток

 

 

 

 

до Положення (стандарту)

 

 

бухгалтерського обліку 2

 

 

 

 

Коди

 

Дата

(рік, місяць, число)

 

 

Підприємство  ТОВ «Сім-Сім»

за

ЄДРПОУ

 

 

Територія

за

КОАТТУ

 

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

 

Галузь

за

ЗКГНГ

 

 

Вид економічної діяльності

за

КВЕД

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

Баланс

 

 

 

 

                                        на 1  січня            2006 року

 

 

 

 

Форма № 1

 

 

 

 

Код за ДКУД 1801001

 

 

Код

На початок

За

 

Актив

рядка

звітного

попередній

 

 

 

періоду

період

 

1

2

3

4

 

1. Необоротні активи

 

 

 

 

Нематеріальні активи:

 

 

 

 

залишкова вартість

0 10

 

 

 

первісна вартість

0 11

 

 

 

Знос

0 12

 

 

 

Незавершене будівництво

0 20

20,8

16,6

 

Основні засоби:

 

 

 

 

залишкова вартість

0 30

411,3

1738,2

 

первісна вартість

0 31

867,0

3757,6

 

Знос

0 32

455,7

2019,4

 

Довгострокові фінансові інвестиції :

 

 

 

 

які обліковуються за методом участі

 

 

 

 

в капіталі інших підприємств

0 40

 

 

 

інші фінансові інвестиції

0 45

2,5

7,3

 

Довгострокова дебіторська заборго-

 

 

 

 

ваність

0 50

 

 

 

Відстрочені податкові активи

0 60

 

 

 

Інші необоротні активи

0 70

 

 

 

Усього за розділом 1.

0 80

434,6

1762,1

 

2. Оборотні активи

 

 

 

 

Запаси:

 

 

 

 

виробничі запаси

100

192,3

305,4

 

тварини на вирощуванні та відгодівлі

110

 

 

 

незавершене виробництво

120

6,6

10,5

 

готова продукція

130

115,4

111,5

 

товари

140

 

 

 

Векселі одержані

150

 

 

 

Дебіторська заборгованість за товари,

 

 

 

 

роботи, послуги:

 

 

 

 

чиста реалізаційна вартість

160

101,2

117,0

 

первісна вартість

161

103,2

119,5

 

резерв сумнівних боргів

162

2

2,5

 

Дебіторська заборгованість за розра-

 

 

 

 

хунками:

 

 

 

 

з бюджетом

170

12,0

9,0

 

за виданими авансами

180

5,0

2,5

 

з нарахованих доходів

190

 

 

 

із внутрішніх розрахунків

200

 

 

 

Інша поточна дебіторська заборгова-

 

 

 

 

ність

210

95,6

157,1

 

Поточні фінансові інвестиції

220

 

30

 

Грошові кошти та їх еквіваленти :

 

 

 

 

у національній валюті

230

51,0

29,6

 

в іноземній валюті

240

6,2

14,5

 

Інші оборотні активи

250

 

 

 

Усього за розділом 2.

260

585,2

787,2

 

3. Витрати майбутніх періодів

270

 

 

 

БАЛАНС

280

1019,8

2549,3

 

 

Код

На початок

За

 

Пасив

рядка

звітного

попередній

 

 

 

періоду

період

 

1

2

3

4

 

1. Власний капітал

 

 

 

 

Статутний капітал

300

13,9

13,9

 

Пайовий капітал

310

 

 

 

Додатковий вкладений капітал

320

 

 

 

Інший додатковий капітал

330

739,2

2012,7

 

Резервний капітал

340

3,5

3,5

 

Нерозподілений прибуток (непокритий

 

 

 

 

збиток)

350

7,3

331,6

 

Неоплачений капітал

360

 

 

 

Вилучений капітал

370

 

 

 

Усього за розділом 1.

380

763,8

2361,7

 

2. Забезпечення наступних витрат

 

 

 

 

і платежів

 

 

 

 

Забезпечення виплат персоналу

400

 

 

 

Інші забезпечення

410

 

 

 

Цільове фінансування

420

 

 

 

Усього за розділом 2.

430

 

 

 

3. Довгострокові зобов’язання

 

 

 

 

Довгострокові кредити банків

440

 

 

 

Інші довгострокові фінансові

 

 

 

 

зобов’язання

450

28,0

13,6

 

Відстрочені податкові зобов’язання

460

 

 

 

Інші довгострокові зобов’язання

470

 

 

 

Усього за розділом 3.

480

28,0

13,6

 

4. Поточні зобов’язання

 

 

 

 

Короткострокові кредити банків

500

40,0

30,0

 

Поточна заборгованість за довгостро-

 

 

 

 

ковими зобов’язаннями

510

8,6

6,0

 

Векселі видані

520

 

 

 

Кредиторська заборгованість за това-

 

 

 

 

ри, роботи, послуги

530

122,5

64,2

 

Поточні зобов’язання за розрахунками:

 

 

 

 

з одержаних авансів

540

 

 

 

з бюджетом

550

11,0

9,1

 

з позабюджетних платежів

560

2,0

1,1

 

зі страхування

570

2,8

2,0

 

з оплати праці

580

14,2

13,8

 

з учасниками

590

24,2

43,8

 

із внутрішніх розрахунків

600

 

 

 

Інші поточні зобов’язання

610

2,7

4,1

 

Усього за розділом 4.

620

228,0

174,1

 

5. Доходи майбутніх періодів

630

 

 

 

БАЛАНС

640

1019,8

2549,3

 

                                                     Керівник                     М.П.                      

 

                                Головний бухгалтер

 

 

 

Додаток Б

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

 

 

 

 

до Положення (стандарту)

 

 

бухгалтерського обліку 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коди

 

Дата

(рік, місяць, число)

 

 

Підприємство  ТОВ «Сім-Сім»

за

ЄДРПОУ

 

 

Територія

за

КОАТТУ

 

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

 

Галузь  

за

ЗКГНГ

 

 

Вид економічної діяльності

за

КВЕД

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Звіт

 

 

 

                                                                 про фінансові результати

 

 

                                                                     за     рік      2005 року

 

 

 

 

Форма № 2

 

 

 

 

Код за ДКУД 1801003

 

 

 

 

 

 

 

1.Фінансові результати

 

 

 

 

 

 

 

                    Стаття

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      період

 

1

2

3

4

 

Дохід (виручка) від реалізації продукції

0 10

3901,3

2900,0

 

Податок на додану вартість

0 15

650,22

483,33

 

Акцизний збір

0 20

 

 

 

 

0 25

 

 

 

Інші вирахування з доходу

0 30

 

 

 

Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції

0 35

3251,08

2416,67

 

Собівартість реалізованої продукції

0 40

2126,14

1916,53

 

Валовий:

 

 

 

 

 прибуток

0 50

1124,94

500,14

 

 збиток

0 55

 

 

 

Інші операційні доходи

0 60

 

 

 

Адміністративні витрати

0 70

322,51

250,32

 

Витрати на збут

0 80

160,11

81,14

 

Інші операційні витрати

0 90

110,01

51,11

 

Фінансові результати від операційної діяльності:

 

 

 

 

прибуток

100

532,31

117,57

 

збиток

105

 

 

 

Дохід від участі в капіталі

110

 

 

 

Інші фінансові доходи

120

 

 

 

Інші доходи

130

21,59

11,0

 

Фінансові витрати

140

 

 

 

Втрати від участі в капіталі

150

 

 

 

Інші витрати

160

 

 

 

Фінансові результати від звичайної діяльності

 

 

 

 

до оподаткування:

 

 

 

 

прибуток

170

553,9

128,57

 

збиток

175

 

 

 

Податок на прибуток від звичайної діяльності

180

166,17

38,57

 

Фінансові результати від звичайної діяльності

 

 

 

 

прибуток

190

387,73

90,0

 

збиток

195

 

 

 

Надзвичайні:

 

 

 

 

доходи

200

 

 

 

витрати

205

 

 

 

Податки з надзвичайного прибутку

210

 

 

 

Чистий:

 

 

 

 

прибуток

220

387,73

90,0

 

збиток

225

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Елементи операційних витрат

 

Найменування показника

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      Період

 

1

2

3

4

 

Матеріальні затрати

230

2027,95

1664,5

 

Витрати на оплату праці

240

285,02

273,01

 

Відрахування на соціальні заходи

250

105,45

101,01

 

Амортизація

260

180,05

150,08

 

Інші операційні витрати

270

120,3

110,5

 

Разом

280

2718,77

2299,1

 

 

 

 

 

 

 

3. Розрахунок показників прибутко-

 

 

вості акцій

 

 

Назва статті

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      період

 

1

2

3

4

 

Середньорічна кількість простих акцій

300

 

 

 

Скоригована середньорічна кількість простих акцій

310

 

 

 

Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію

320

 

 

 

Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну

 

 

 

 

просту акцію

330

 

 

 

Дивіденди на одну просту акцію

340

 

 

 

 

 

 

 

 

М.П.      

 

 

 

 

                                                     Керівник                                     

 

 

                                Головний бухгалтер

 

 

 

 

Запись опубликована в рубрике Готові курсові роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.