Дипломна робота Облік, аналіз і контроль валютних операцій

Зміст

 

Вступ. 3

 

Розділ 1. Значення та сутність валютних операцій підприємства. 5

1.1. Значення та сутність валютних операцій. 5

1.2. Нормативно-правова база з валютних операцій. 15

1.3. Техніко-економічна характеристика базового підприємства. 22

 

Розділ 2. Методика та організація обліку валютних операцій. 28

2.1. Організація первинного обліку валютних операцій. 28

2.2. Аналітичний  та  синтетичний  облік валютних операцій. 34

2.3. Організація та методика бухгалтерського обліку в умовах   ЕОМ56

 

Розділ 3. Методика та організація аналізу та контролю валютних операцій  65

3.1. Задачі,  джерела та етапи проведення аналізу валютних операцій. 65

3.2. Аналіз проведення валютних операцій. 72

3.3. Особливості методики проведення контролю валютних операцій. 75

3.4. Узагальнення та реалізація результатів контролю валютних операцій  87

 

Висновки та пропозиції94

 

Список використаних джерел. 99

 

Додатки. 103


Вступ

 

Перехід до ринкової економіки вимагає від підприємств підвищення ефективності виробництва, конкурентноздатності продукції і послуг на основі впровадження досягнень науково-технічного прогресу, ефективних форм господарювання і управління виробництвом, подолання безгосподарності, активізації підприємництва, ініціативи і т.д.

Міжнародна економічна діяльність суб»єктів господарювання створює умови для їхнього ефективного функціонування в сучасній ринковій економіці і формує об»єктивну основу інтеграції України в світову господарську систему. Відповідно до чинного законодавства всі зовнішньоекономічні розрахунки, пов»язані з експортом і імпортом товарів (робіт, послуг) здійснюються резидентами України (юридичними і фізичними особами, зареєстрованими як підприємці) через уповноважені комерційні банки України, які мають ліцензію НБУ на здійснення валютних операцій. Важлива роль в реалізації цієї задачі відводиться організації бухгалтерського обліку на підприємстві, обліку валютних операцій.

Усе вище згадане підкреслює величезну роль та значення теми даної дипломної роботи в сучасних умовах господарювання. Саме тому тема дипломної роботи “Облік, аналіз і контроль валютних операцій” є досить актуальною.

Метою дипломної роботи є розгляд стану обліку та аналізу валютних операцій, розробка методики контролю на базовому підприємстві.

Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання:

— розглянути значення та сутність валютних операцій,

— розкрити нормативно-правову базу з валютних операцій,

— розглянути організацію первинного обліку валютних операцій,

— дослідити стан аналітичного та синтетичного обліку валютних операцій,

— розглянути організацію та методику бухгалтерського обліку в умовах ЕОМ,

— розкрити задачі, джерела та етапи проведення аналізу валютних операцій,

— провести аналіз проведення валютних операцій,

— розглянути методику проведення контролю валютних операцій,

— провести узагальнення та реалізація результатів контролю валютних операцій.

Предметом дослідження є валютні операції базового підприємства.

Об»єктом дослідження є підприємство ТОВ “Алькон”.

Методи дослідження. Для досягнення мети дипломної роботи в залежності від складності наукових завдань застосовувався комплекс загальнонаукових методів: методи економічного аналізу, методи бухгалтерського обліку, прийоми ті процедури контролю. Серед методів економічного аналізу можна виділити метод аналітичного групування, коефіцієнтний метод, графічний, метод порівняння, балансовий.

Інформаційною базою дослідження є закони та нормативні акти з питань побудови готівкового обороту в економіці України, нормативні акти та інструкції НБУ, Міністерства фінансів, Державної контрольно-ревізійної служби України, Кабінету Міністрів України, бухгалтерських аналітичних матеріалів ТОВ “Алькон”. При написанні роботи проаналізовано монографії, статті вітчизняних авторів, підручники, посібники, методичні матеріали з бухгалтерського фінансового обліку, податкового обліку, державного фінансового контролю, банківських операцій, економічного аналізу, аудиту.

 

 


Розділ 1. Значення та сутність валютних операцій підприємства

 

1.1. Значення та сутність валютних операцій

 

Міжнародний бізнес здійснюється в межах міжнародної валютної системи, яка охоплює національні валютні системи, а також їх зв»язки із зовнішніми валютними ринками. Хоч вважається, що міжнародна валютна система повинна сприяти торгівлі та полегшувати залучення інвестицій, державні структури інколи використовують її для обмеження цих процесів.

Головними формами участі банків у зовнішньоекономічних операціях є обслуговування потреб клієнтів щодо купівлі-продажу іноземних валют, здійснення міжнародних розрахунків та фінансування експортно-імпортних угод.

Валюта (італ. valuta, від лат. valeo коштую) 1) грошова одиниця країни національна валюта; 2) грошові одиниці іноземних держав, які використовуються в міжнародних розрахунках, іноземна валюта; 3) міжнародна (в тому числі регіональна) грошова розрахункова одиниця і платіжний засіб [57, c. 12].

Валюта — це грошова одиниця, що використовується для вимірювання величини вартості товару. Поняття «валюта» використовується в трьох значеннях:

Розглянемо, як обліковуються заборгованості. Документом сформовано проведення (рис. 2.3.8). Першим проведенням враховується заборгованість, що виникає перед Linea Tessile, за чинним на 20.03 курсом НБУ (1412,50 USD х 5,308 = 7497,55). Другим, третім і п’ятим проведеннями обліковуються сплачені суми ПДВ, мита, митного збору. При заповненні Декларації використовується бухгалтерський облік таких платежів. Графа «Нараховано» відповідає кредитовому обороту (проведення 3), «Фактично сплачено» — дебетовому обороту. Відповідно до п. 9 П(С)БО 9 «Запаси», такі платежі включаються до первісної вартості запасів, що оприбутковуються. Щоб суми ПДВ потрапили в книгу закупівель і Декларацію, на підставі цієї прибуткової накладної треба провести документ «Запись книги приобретения».

Алькон

Наприкінці періоду при проведенні документа «Закрытие налогового периода» автоматично відбувається коригування відмінностей за кожною партією (пропорційно: вибула половина партії — списано половину відмінностей у вартості). Таким чином, на кінець податкового періоду буде відома податкова вартість запасів, що вибули.

Рис. 2.3.9.  Картка валютного рахунку

На останній робочий день (11.03.2005 р.) на рахунку ВЛ (Основний USD, рис. 2.3.9) є 240,41 USD балансовою вартістю 1276,10 грн. (за курсом на день останньої операції — 5,308). Результат переоцінки — 0,48 грн. (240,41 х 5,31 — 1276,1). Аналогічно переоцінюються кошти в касі. Останнім проведенням результати переоцінки відносяться до валових витрат.

Отже, розв»язання задач обліку операцій з іноземною валютою автоматизованим способом забезпечить можливість оперативної обробки інформації для обліку, контролю, аналізу, аудиту та управління за відповідний проміжок часу, спри­ятиме підвищенню точності й достовірності облікових даних.


Розділ 3. Методика та організація аналізу та контролю валютних операцій

 

3.1. Задачі,  джерела та етапи проведення аналізу валютних операцій

 

Економічний аналіз ТОВ «Алькон» розглядає питання вивченням економічних аспектів господарських явищ і процесів – господарської діяльності; виявлення факторів і причин, що їх обумовили; опрацювання, обґрунтування та розробка заходів з мобілізації виявлених резервів;  підвищення ефективності роботи підприємства, їх розділів, інших формувань. Економічний аналіз це система способів вивчення стану фінансово-господарської діяльності підприємства.

Інформаційною базою для аналізу валютних операцій підприємства ТОВ «Алькон» є дані:

— баланс;

— звіт про фінансові результати;

— звіт про рух грошових коштів;

— звіт про власний капітал;

— примітки до звітів.

Інформацію, яка використовується для аналізу, за доступністю можна поділити на відкриту та закриту (таємну). Інформація, яка міститься в бухгалтерській та статистичній звітності, виходить за межі підприємства, а отже є відкритою. Відповідно до чинного законодавства України підприємство має право тримати таку інформацію в секреті. Перелік її визначає керівник підприємства.

Усі показники бухгалтерського балансу та звітності взаємопов’язані один з одним. Їх цінність для своєчасної та якісної оцінки фінансового стану підприємства залежить від їхньої вірогідності та дати складання звіту.

З погляду фінансового аналізу є три основні вимоги бухгалтерської звітності.

Вона повинна уможливлювати:

— оцінку динаміки та перспектив одержання прибутку підприємством;

— оцінку наявних у підприємства ресурсів та ефективності їх використання;

— прийняття обґрунтованих управлінських рішень у сфері фінансів для здійснення інвестиційної політики.

Для аналізу імпортних операцій можна застосовувати широкий спектр прийомів і методів економічного аналізу.

Найбільш поширеними із них є: зіставлення залишків по рахунках за різні звітні періоди; зіставлення показників бухгалтерської і фінансової звітності з прогнозними показниками; зіставлення одержаних в звітному періоді співвідношень між різними статтями звітності і аналогічними співвідношеннями минулих періодів.

….

включені в рахунок доходу за курсом на момент відвантаження.

Проте зазначені моменти мають обмежений вплив на стан справ у цілому і не перекручують дійсного фінансового становища підприємства, що перевіряється. У зв’язку з цим ревізор вважає за можливе підтвердити, що за винятком згаданих обмежень надана інформація свідчить про відповідність здійснюваної господарсько-фінансової діяльності чинному законодавству. Прийнята система бухгалтерського обліку відповідає законодавчим і нормативним вимогам.

Фінансова звітність складена на основі дійсних облікових даних і в цілому достовірно відображає фактичне фінансове становище підприємства, що перевіряється.

 

Ревізор Горин В. О.                                                              Підпис

Директор ТОВ “Алькон     Михайлов О. М.             Підпис

 

Отже, на підставі розглянутих фактів можна зробити висновок про те, що на підприємстві ТОВ “Алькон” зустрічаються порушення вимог ведення бухгалтерського фінансового обліку валютних операцій. Для недопущення таких фактів доцільно раз в місяць проводити інвентаризацію валютних коштів та робити аналіз руху валютних коштів хоча б за квартал. Проте зазначені моменти мають обмежений вплив на стан справ у цілому і не перекручують дійсного фінансового становища ТОВ “Алькон”.

 


Висновки та пропозиції

 

Отже, валюта — це грошова одиниця, що використовується для вимірювання величини вартості товару. В учасників міжнародних економічних відносин постійно виникають потреби або купити, або продати іноземну валюту. Вони здійснюють ці операції через свій банк. Сукупність таких операцій є валютним ринком.

Валютні операції— це операції: пов»язані з переходом права власності на валютні цінності, за винятком тих, що здійснюються між резидентами у валюті України; пов»язані з використанням валютних цінностей у міжнародному обігу як засобу платежу, з передаванням заборгованостей та інших зобов»язань, предметом яких є валютні цінності;  пов»язані з ввезенням, переказуванням і пересиланням по території України та вивезенням, переказуванням і пересиланням за кордон валютних цінностей.

Функціонування підприємства значно залежить від нормативної бази, що регулює правові та економічні відносини з державою, з іншими підприємствами та організаціями, з трудовим колективом тощо. Тому одним із важливих питань є огляд нормативно-правової бази з обліку, аналізу та контролю валютних операцій підприємств. Провівши аналіз нормативно-правового забезпечення, бачимо, що питанням обліку, аналізу та контролю валютних операцій приділено не достатньо уваги.

Підставою   для   бухгалтерського   обліку   валютних операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо – безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

         Господарські операції повинні бути відображені в облікових регістрах у тому звітному періоді, в якому вони були здійснені.

Від якості складання та оформлення первинних документів в значній мірі залежить повнота та достовірність показників обліку та звітності.

До операцій з іноземною валютою на ТОВ “Алькон” належать:

— операції з продажу та придбання іноземної валюти;

— розрахунки з зовнішньо-економічних операцій;

— операції з готівковою валютою.

Використання в бухгалтерському обліку ТОВ «Алькон»первинних документів можливе лише за умови надання їм юридичної сили та доказовості, тобто при наявності заповнених обов»язкових реквізитів, підписів відповідальних осіб та печаток установ, що передбачені для кожної конкретної форми первинного документу.

Працівники бухгалтерії зобов»язані перевіряти первинні документи на їх відповідність встановленій формі та за змістом.

Особливістю документального оформлення операцій по валютних рахунках для переказу коштів за кордон є оформлення платіжних документів на англійській мові. Платіжні документи виписуються в 2-х примірниках: один — банку, другий — власнику рахунку.

Для систематизації і узагальнення інформації про господарські операції в різних валютах в бухгалтерському обліку проводиться перерахунок іноземних валют в національну валюту України по курсу, встановленому НБУ на дату оформлення розрахунково-платіжних документів.

Бухгалтерський облік наявності і руху іноземної валюти на підприємстві ТОВ “Алькон” ведуть на рахунку 312 «Поточні рахунки в іноземній валюті». Наявність і рух готівкової іноземної валюти в касі підприємства ТОВ “Алькон” відображається на рахунку 30 «Каса» по субрахунку 302 «Каса в іноземній валюті».

Розв»язання задач обліку операцій з іноземною валютою автоматизованим способом має забезпечити на ТОВ “Алькон” можливість оперативної обробки інформації для обліку, контролю, аналізу, аудиту та управління за відповідний проміжок часу, спри­ятиме підвищенню точності й достовірності облікових даних. 1С: Підприємство на підприємстві ТОВ “Алькон” забезпечить повний комплекс облікових операцій з іноземною валютою.

В 2004 році валюта на рахунках та в касі ТОВ “Алькон” складала 6,2 тис. грн. В 2005 році сума валюти зросла на 8,3 тис. грн. (133,87%). В 2004 році найбільшу частку складали долари США 66,13%, а в 2005 році – 72,41%. В 2004 році  наявність валюти в ТОВ “Алькон” склала 6,2 тис. грн. За видами валют валюта складалась з доларів США 4,1 тис. грн. (66,13%), російських рублів 0,6 тис. грн. (9,68%) та євро 1,5 тис. грн. (24,19%). В 2005 році наявність валюти в ТОВ “Алькон” за видами валют складала:  доларів США 10,5 тис. грн. (72,41%), російських рублів 1,1 тис. грн. (7,59%) та євро 2,9 тис. грн. (20%). На початок 2005 року наявність валюти в ТОВ “Алькон” складала 6,2 тис. грн. За видами валют готівкова валюта складалась з доларів США 4,1 тис. грн. (66,13%), російських рублів 0,6 тис. грн. (9,68%), та євро 1,5 тис. грн. (24,19%). На протязі 2005 року ТОВ “Алькон”  було придбано готівкової валюти на суму 663,6 тис. грн. та продано на суму 655,3 тис. грн. На кінець 2005 року наявність валюти в ТОВ “Алькон” склала 14,5 тис. грн., за видами валют складала:  доларів США 10,5 тис. грн. (72,41%), російських рублів 1,1 тис. грн. (7,59%) та євро 2,9 тис. грн. (20%).

На протязі 2005 року ТОВ “Алькон” було придбано готівкової валюти на суму  663,6 тис. грн. В тому числі доларів США 284,7 тис. грн., російських рублів 147,5 тис. грн. та  євро 231,4 тис. грн. ТОВ “Алькон” на протязі 2005 року було реалізовано валюти на суму  655,3 тис. грн. В тому числі доларів США 278,3 тис. грн., російських рублів 147 тис. грн. та євро 230 тис. грн.

Контроль валютних операційдоцільно розділити на два етапи:

— контроль доцільності, законності і обґрунтованості здійснення підприємством діяльності ЗЕД; контроль її організації та умов виконання;

— контроль відображення у бухгалтерському обліку, податковій та фінансовій звітності валютних операцій.

Інвентаризація валютної каси ТОВ “Алькон”проводиться в терміни, установлені керівником підприємства, з покупюрним переліченням усіх готівкових коштів і перевіркою інших цінностей, що зберігаються в касі. Залишок готівки звіряється з даними обліку за касовою книгою. Готівка, що зберігається в касі, але не підтверджена прибутковими касовими ордерами, вважається надлишком готів­ки в касі.

Ревізор контрольно-ревізійного відділу Горин В.О, головний бухгалтер ТОВ “Алькон” Доренко О. Б. і касир Костюченко Т.М. провели інвентаризацію наявності грошових коштів у доларовій валютній касі станом на 01.10.2006 р. Матеріально відповідальна особа Костюченко Т. М. дала розписку в тому, що до початку проведення інвентаризації всі витратні і прибуткові документи на грошові кошти здані до бухгалтерії, усі грошові кошти, що надійшли під її відповідальність, оприбутковані, а ті, що вибули, списані за видатками.

Касиром Костюченко Т.М. пред»явлено: наявних у доларовій валютній касі коштів на суму 2110 дол. США. За обліковими даними залишок грошових коштів на момент інвентаризації становить 2115 дол. США.

Перевіркою встановлено, що деякі валютні операції підприємства проведені з порушенням  законодавства.

Підсумки інвентаризації виявили недостачу грошових коштів в сумі 5  доларів США.

Не враховано те, що продаж товарів на експорт  оподатковується ПДВ за “нульовою” ставкою, тобто у підприємства виникають податкові зобов’язання, а отже виникає і податковий кредит. В деяких операціях невірно вибрана база оподаткування ПДВ. При експорті цією базою є договірна вартість, визначена за вільними або регульованими цінами. Порушенням було і те, що при  проведенні розрахунків авансами суми авансів отриманих в рахунок майбутнього відвантаження товарів були включені в рахунок доходу за курсом на момент відвантаження.

Проте зазначені моменти мають обмежений вплив на стан справ у цілому і не перекручують дійсного фінансового становища підприємства, що перевіряється. У зв’язку з цим ревізор вважає за можливе підтвердити, що за винятком згаданих обмежень надана інформація свідчить про відповідність здійснюваної господарсько-фінансової діяльності чинному законодавству. Прийнята система бухгалтерського обліку відповідає законодавчим і нормативним вимогам.Фінансова звітність складена на основі дійсних облікових даних і в цілому достовірно відображає фактичне фінансове становище підприємства, що перевіряється.

На підставі розглянутих фактів можна зробити висновок про те, що на підприємстві ТОВ “Алькон” зустрічаються порушення вимог ведення бухгалтерського фінансового обліку валютних операцій.

  

 

 

 


Список використаних джерел

 

1.     Господарський кодекс. Затверджений від 16.01.2003 № 436-IV.// Відомості Верхов­ної Ради України. — 2004. — № 1. — С. 21.

2.     Митний кодекс України від 11.07.2002 р. № 92-IV. .// Відомості Верхов­ної Ради України. — 2002. — № 23. — С. 51.

3.     Цивільний кодекс України від 16.01.2003 р. №435-IV.//Відомості Верховної Ради України. — 2004. — № 1. — С. 37.

4.     Закон України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-XIV // Баланс.— 13.09.1999.— № 73.— С. 5-9.

5.     Закон України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» від 26 січня 1993 р. N 2939-XII зі змінами та доповненнями// Баланс.— 20.03.2006.— № 14.— С. 5-9.

6.     Закон України «Про зовнішньоекономічну діяльність» від 16.04.91 р. № 959-XII. .// Відомості Верхов­ної Ради України. — 2005. — № 14. — С. 41.

7.     Закон України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» від 23.09.94 р. №185/94-ВР. .// Відомості Верхов­ної Ради України. — 2004. — № 1. — С. 21.

8.     Закон України «Про режим іноземного інвестування» від 19.03.96 р. № 93/96-ВР. .// Відомості Верхов­ної Ради України. — 1996. — № 10. — С. 18.

9.     Декрет КМУ «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» від 19.02.93 р. №15-93.

10.Постанова КМУ та НБУ «Про типові платіжні умови зовнішньоекономічних договорів (контрактів) та типові форми захисних застережень до зовнішньоекономічних договорів (контрактів), що передбачають розрахунки в іноземній валюті» від 21.06.95 р. № 444.

11.Порядок сплати збору на обов»язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій, затверджений постановою КМУ від 03.11.98 р. № 1740.

12.Положення про оформлення та подання клієнтами платіжних доручень в іноземній валюті чи банківських металах, заяв про купівлю або продаж іноземної валюти чи банківських металів уповноваженим банкам чи іншим фінансовим установам та порядок їх виконання, затверджене постановою Правління НБУ від 05.03.2003 р. № 82.

13.Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою, затверджене постановою Правління НБУ від 10.08.2003 р. №281.

14.Інструкція про порядок відкриття, використання та закриття рахунків у національній та іноземній валютах, затверджена постановою Правління НБУ від 12.11.2003 р. № 492.

15.Інструкція про порядок здійснення контролю та отримання ліцензії за експортними, імпортними та лізинговими операціями, затверджена постановою Правління НБУ від 24.03.99 р. №136.

16.Класифікатор іноземних валют і банківських металів, затверджений постановою Правління НБУ від 04.02.98 р. № 34, у редакції постанови Правління НБУ від 02.10.2002 р. №378.

17.Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 «Баланс», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99 р. №87.

18.Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99 р. №87.

19.Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 27.04.2000 р. № 92.

20.Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 9 «Запаси», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 20.10.99 р. № 246.

21.Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 «Витрати», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 31.12.99 р. №318.

22.Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 21 «Вплив змін валютних курсів», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 10.08.2000 р. №193.

23.Алєксєєв І. В., Мороз А. С., Романів Є. М., Хома І. Б. Фінансовий аналіз: техніка розрахунків та моделювання економічних ситуацій: Навч.посіб. / Національний ун-т «Львівська політехніка». — Л. : Бескид Біт, 2003. — 152с.

24.Береславська О. І., Наконечний О. М., Пясецька М. Г., Боришкевич О. В., Гордон В. Б. Міжнародні розрахунки та валютні операції: Навч. посіб. / Київський національний економічний ун-т; Українська фінансово-банківська школа при КНЕУ / М.І. Савлук (ред.). — К. : Видавництво КНЕУ, 2002. — 390с.

25.Білуха М. Т., Микитенко Т. В. Фінансовий контроль: теорія, ревізія, аудит: Підруч. для студ. вищ. навч. закл. — К. : Українська академія оригінальних ідей, 2005. — 888с.

26.Білуха М.Т. Теорія бухгалтерського обліку: Підручник. – К., 2000. – 690 с.

27. Бутинець Ф. Ф., Виговська Н. Г., Малюга Н. М., Петренко Н. І. Контроль і ревізія: Підруч. для студ. спец. «Облік і аудит» вищ. навч. закладів. — 3-тє вид., доп. і перероб. — Житомир : Рута, 2002. — 543с.

28.   Бутинець Ф. Ф., Малюга Н. М. Бухгалтерський облік: облікова політика і план рахунків, стандарти і кореспонденція рахунків, звітність: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл., що навч. за освітньо-професійною програмою підгот. бакалавра з економіки зі спец. «Облік і аудит» / Житомирський інженерно-технологічний ін-т / Франц Францович Бутинець (ред.) — 3. вид., перероб. і доп. — Житомир : ПП «Рута», 2001. — 512с.

29.   Бухгалтерський облік і прийняття рішень: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. зі спец. «Облік і аудит» / П.С. Смоленюк (ред.). — Хмельницький : НВП «Евріка» ТОВ, 2001. — 380с.

30.Вітвицька Н. С., Кузьмінська О. Е. Контроль і ревізія: Навч.-метод. посіб. для самост. вивч. дисципліни / Київський національний економічний ун-т — К. : КНЕУ, 2003. — 165с.

31.Голов С.С. Облік і звітність в іноземних валютах // Бухгалтерський облік і аудит. – 2005.– №12.– С. 14 – 23.

32.Грабова Н. М., Кривоносов Ю. Г. Облік основних господарських операцій в бухгалтерських проводках: Навч. посіб. — К. : А.С.К., 2005. — 416 с.

33.   Даньків Й. Я., Лучо М. Р., Остап»юк М. Я. Бухгалтерський облік у галузях економіки: Навч. посіб.. — К. : Знання-Прес, 2003. — 206с.

34.Дікань Л. В. Контроль і ревізія (Загальна теорія): Конспект лекцій / Харківський національний економічний ун-т. — Х. : ХНЕУ, 2004. — 142с.

35.   Жиглей І. В. Бухгалтерський облік валютних операцій: порядок визнання та методи оцінки: Автореф. дис… канд. екон. наук: 08.06.04 / Тернопільська академія народного господарства. — Т., 2003. — 19с.

36.Іванієнко В. В. Фінансовий аналіз: Навч. посіб. / Харківський держ. економічний ун-т. — 2.вид. — Х. : ВД «ІНЖЕК», 2003. — 168с.

37.Кавторева Я., Михайленко Е., Бойцова М. Валютные операции: порядок осуществления и учет. — 3.изд., перераб. и доп. — Х. : Издательский дом «Фактор», 2006. — 165с.

38.   Коробов М. Я. Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємств: Навч. посіб. — К.: Товариство «Знання» КОО, 2001. — 378 с.

39.   Косміна Р. М. Бухгалтерський облік: Навч. посібник для студ. екон. спец. вищих навч. закл.. — К. : Вища школа, 2003. — 174с.

40.        Крисюк В. І., Каленський М. М., Юрченко О. В. Ревізія і контроль в установах і організаціях бюджетної сфери: Навч. посіб. / Європейський ун-т фінансів, інформаційних систем, менеджменту і бізнесу. — К. : Видавництво Європейського ун-ту фінансів, інформ. систем, менеджменту і бізнесу, 2003. — 149с.

41.Курбангалеева О. А. Валютные операции. — М. : Вершина, 2005. — 223с.

42.   Лахтіонова Л. А. Фінансовий аналіз суб’єктів господарювання: Монографія. – К.: КНЕУ, 2004.- 387 с.

43.   Лишиленко О. В. Бухгалтерський облік: Навч. посіб. для студ. екон. спец. вищ. навч. закл. / Академія муніципального управління. — К. : ЦУЛ, 2003. — 624с.

44.Макеева Е. А. Менеджмент внешнеэкономической деятельности: Курс лекций. – Одеса. Астропринт, 2001. – 196 с.

45.   Малюга Н. М. Бухгалтерський облік в Україні: теорія й методологія, перспективи розвитку / Житомирський держ. технологічний ун-т. — Житомир : ЖДТУ, 2005. — 548с.

46.Митрофанов Г. В., Кравченко Г. О., Барабаш Н. С., Большакова О. Ю., Кириченко І. Г. Фінансовий аналіз: Навч. посіб. / Київський національний торговельно- економічний ун-т / Геннадій Васильович Митрофанов (ред.). — К., 2002. — 301с.

47.Петрашко Л. П. Валютні операції: Навч. посібник / Київський національний економічний ун-т. — К. : КНЕУ, 2001. — 204с.

48.Резникова Т. А. Валютные операции: Учеб. пособие / Харьковский гос. экономический ун-т. — Х. : ХГЭУ, 2001. — 99с.

49.   Савицкая Г. В. Анализ хозяйственной деятельности предприятия: Учеб. пособие. — Минск: ООО «Новое знание», 2001. — 688 с.

50.Сакал А.П. Оформление товаров на экспорт // Вестник Аудитора Украины (Приложение к Бизнес–Информ). – 2004. – №8 (35). – С. 13.

51.   Свідерський Є. І. Бухгалтерський облік у галузях економіки: Навч. посіб. / Київський національний економічний ун-т. — К. : КНЕУ, 2004. — 234с.

52.Смоленюк П. С. Фінансовий аналіз: Навч. посіб. для студ. екон. спец.. — Хмельницький : НВП «Евріка» ТОВ, 2002. — 244с.

53.   Сопко В. В., Завгородній В. П. Організація бухгалтерського обліку, економічного контролю та аналізу: Підручник / Київський національний економічний ун-т. — К., 2002. — 258с.

54.   Спільна Н. П., Запицька Т. Є., Захарченко Л. А., Чіхрай В. В., Жаданова Ю. О. Бухгалтерський облік: задачі та тести: Навч. посіб. / Одеська національна академія зв»язку ім. О.С.Попова. Кафедра економіки зв»язку. — О., 2002. — 276с.

55.   Ткаченко Н. М. Бухгалтерський фінансовий облік на підприємствах України: Підруч. для студ. екон. спец. вищ. навч. закл.. — 6.вид. — К. : «А.С.К.», 2004. — 784с.

56.Ткаченко Н., Лагода Т. Облік експортно–імпортних операцій // Бухгалтерський облік і аудит. – 2004. – №9. – С. 2–8.

57.Шевчук І. М. Міжнародні розрахунки і валютні операції: Навч.-метод. посібник / Укоопспілка; Львівська комерційна академія. — Л. : Видавництво Львівської комерційної академії, 2004. — 148с.

58.Юрок С. Бухгалтерский учет валютных операций // Все о бухгалтерском учете. 2004.– №19 (150). – С. 8–10.


Додатки

Додаток А

 

 

Додаток

 

 

 

 

до Положення (стандарту)

 

 

бухгалтерського обліку 2

 

 

 

 

Коди

 

Дата

(рік, місяць, число)

 

 

Підприємство  ТОВ «Алькон»

за

ЄДРПОУ

 

 

Територія

за

КОАТТУ

 

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

 

Галузь

за

ЗКГНГ

 

 

Вид економічної діяльності

за

КВЕД

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

Баланс

 

 

 

 

                                        на 31 грудня           2005 року

 

 

 

 

Форма № 1

 

 

 

 

Код за ДКУД 1801001

 

 

Код

На початок

На кінець

 

Актив

рядка

звітного

звітного

 

 

 

періоду

періоду

 

1

2

3

4

 

1. Необоротні активи

 

 

 

 

Нематеріальні активи:

 

 

 

 

залишкова вартість

0 10

 

 

 

первісна вартість

0 11

 

 

 

Знос

0 12

 

 

 

Незавершене будівництво

0 20

20,8

16,6

 

Основні засоби:

 

 

 

 

залишкова вартість

0 30

411,3

1738,2

 

первісна вартість

0 31

867,0

3757,6

 

Знос

0 32

455,7

2019,4

 

Довгострокові фінансові інвестиції :

 

 

 

 

які обліковуються за методом участі

 

 

 

 

в капіталі інших підприємств

0 40

 

 

 

інші фінансові інвестиції

0 45

2,5

7,3

 

Довгострокова дебіторська заборго-

 

 

 

 

ваність

0 50

 

 

 

Відстрочені податкові активи

0 60

 

 

 

Інші необоротні активи

0 70

 

 

 

Усього за розділом 1.

0 80

434,6

1762,1

 

2. Оборотні активи

 

 

 

 

Запаси:

 

 

 

 

виробничі запаси

100

192,3

305,4

 

тварини на вирощуванні та відгодівлі

110

 

 

 

незавершене виробництво

120

6,6

10,5

 

готова продукція

130

115,4

111,5

 

товари

140

 

 

 

Векселі одержані

150

 

 

 

Дебіторська заборгованість за товари,

 

 

 

 

роботи, послуги:

 

 

 

 

чиста реалізаційна вартість

160

101,2

117,0

 

первісна вартість

161

103,2

119,5

 

резерв сумнівних боргів

162

2

2,5

 

Дебіторська заборгованість за розра-

 

 

 

 

хунками:

 

 

 

 

з бюджетом

170

12,0

9,0

 

за виданими авансами

180

5,0

2,5

 

з нарахованих доходів

190

 

 

 

із внутрішніх розрахунків

200

 

 

 

Інша поточна дебіторська заборгова-

 

 

 

 

ність

210

95,6

157,1

 

Поточні фінансові інвестиції

220

 

30

 

Грошові кошти та їх еквіваленти :

 

 

 

 

у національній валюті

230

51,0

29,6

 

в іноземній валюті

240

6,2

14,5

 

Інші оборотні активи

250

 

 

 

Усього за розділом 2.

260

585,2

787,2

 

3. Витрати майбутніх періодів

270

 

 

 

БАЛАНС

280

1019,8

2549,3

 

 

Код

На початок

На кінець

 

Пасив

рядка

звітного

звітного

 

 

 

періоду

Періоду

 

1

2

3

4

 

1. Власний капітал

 

 

 

 

Статутний капітал

300

13,9

13,9

 

Пайовий капітал

310

 

 

 

Додатковий вкладений капітал

320

 

 

 

Інший додатковий капітал

330

739,2

2012,7

 

Резервний капітал

340

3,5

3,5

 

Нерозподілений прибуток (непокритий

 

 

 

 

збиток)

350

7,3

331,6

 

Неоплачений капітал

360

 

 

 

Вилучений капітал

370

 

 

 

Усього за розділом 1.

380

763,8

2361,7

 

2. Забезпечення наступних витрат

 

 

 

 

і платежів

 

 

 

 

Забезпечення виплат персоналу

400

 

 

 

Інші забезпечення

410

 

 

 

Цільове фінансування

420

 

 

 

Усього за розділом 2.

430

 

 

 

3. Довгострокові зобов’язання

 

 

 

 

Довгострокові кредити банків

440

 

 

 

Інші довгострокові фінансові

 

 

 

 

зобов’язання

450

28,0

13,6

 

Відстрочені податкові зобов’язання

460

 

 

 

Інші довгострокові зобов’язання

470

 

 

 

Усього за розділом 3.

480

28,0

13,6

 

4. Поточні зобов’язання

 

 

 

 

Короткострокові кредити банків

500

40,0

30,0

 

Поточна заборгованість за довгостро-

 

 

 

 

ковими зобов’язаннями

510

8,6

6,0

 

Векселі видані

520

 

 

 

Кредиторська заборгованість за това-

 

 

 

 

ри, роботи, послуги

530

122,5

64,2

 

Поточні зобов’язання за розрахунками:

 

 

 

 

з одержаних авансів

540

 

 

 

з бюджетом

550

11,0

9,1

 

з позабюджетних платежів

560

2,0

1,1

 

зі страхування

570

2,8

2,0

 

з оплати праці

580

14,2

13,8

 

з учасниками

590

24,2

43,8

 

із внутрішніх розрахунків

600

 

 

 

Інші поточні зобов’язання

610

2,7

4,1

 

Усього за розділом 4.

620

228,0

174,1

 

5. Доходи майбутніх періодів

630

 

 

 

БАЛАНС

640

1019,8

2549,3

 

                                                     Керівник                     М.П.                      

 

                                Головний бухгалтер

 

 

Додаток Б

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

 

 

 

 

до Положення (стандарту)

 

 

бухгалтерського обліку 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коди

 

Дата

(рік, місяць, число)

 

 

Підприємство  ТОВ «Алькон»

за

ЄДРПОУ

 

 

Територія

за

КОАТТУ

 

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

 

Галузь  

за

ЗКГНГ

 

 

Вид економічної діяльності

за

КВЕД

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Звіт

 

 

 

                                                                 про фінансові результати

 

 

                                                                     за     рік      2005 року

 

 

 

 

Форма № 2

 

 

 

 

Код за ДКУД 1801003

 

 

 

 

 

 

 

1.Фінансові результати

 

 

 

 

 

 

 

                    Стаття

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      період

 

1

2

3

4

 

Дохід (виручка) від реалізації продукції

0 10

3901,3

2900,0

 

Податок на додану вартість

0 15

650,22

483,33

 

Акцизний збір

0 20

 

 

 

 

0 25

 

 

 

Інші вирахування з доходу

0 30

 

 

 

Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції

0 35

3251,08

2416,67

 

Собівартість реалізованої продукції

0 40

2126,14

1916,53

 

Валовий:

 

 

 

 

 прибуток

0 50

1124,94

500,14

 

 збиток

0 55

 

 

 

Інші операційні доходи

0 60

 

 

 

Адміністративні витрати

0 70

322,51

250,32

 

Витрати на збут

0 80

160,11

81,14

 

Інші операційні витрати

0 90

110,01

51,11

 

Фінансові результати від операційної діяльності:

 

 

 

 

прибуток

100

532,31

117,57

 

збиток

105

 

 

 

Дохід від участі в капіталі

110

 

 

 

Інші фінансові доходи

120

 

 

 

Інші доходи

130

21,59

11,0

 

Фінансові витрати

140

 

 

 

Втрати від участі в капіталі

150

 

 

 

Інші витрати

160

 

 

 

Фінансові результати від звичайної діяльності

 

 

 

 

до оподаткування:

 

 

 

 

прибуток

170

553,9

128,57

 

збиток

175

 

 

 

Податок на прибуток від звичайної діяльності

180

166,17

38,57

 

Фінансові результати від звичайної діяльності

 

 

 

 

прибуток

190

387,73

90,0

 

збиток

195

 

 

 

Надзвичайні:

 

 

 

 

доходи

200

 

 

 

витрати

205

 

 

 

Податки з надзвичайного прибутку

210

 

 

 

Чистий:

 

 

 

 

прибуток

220

387,73

90,0

 

збиток

225

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Елементи операційних витрат

 

Найменування показника

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      Період

 

1

2

3

4

 

Матеріальні затрати

230

2027,95

1664,5

 

Витрати на оплату праці

240

285,02

273,01

 

Відрахування на соціальні заходи

250

105,45

101,01

 

Амортизація

260

180,05

150,08

 

Інші операційні витрати

270

120,3

110,5

 

Разом

280

2718,77

2299,1

 

 

 

 

 

 

 

3. Розрахунок показників прибутко-

 

 

вості акцій

 

 

Назва статті

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      період

 

1

2

3

4

 

Середньорічна кількість простих акцій

300

 

 

 

Скоригована середньорічна кількість простих акцій

310

 

 

 

Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію

320

 

 

 

Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну

 

 

 

 

просту акцію

330

 

 

 

Дивіденди на одну просту акцію

340

 

 

 

 

 

 

 

 

М.П.      

 

 

 

 

                                                     Керівник                                    

 

 

                                Головний бухгалтер

 

 

 

 


Додаток В

 

Вантажовідправник ТОВ “ Алькон                                                            ІНВОЙС № 97/063

Ліцензія EC № 000001

Вантажоотримувач: Technical Equipment Corp.

Контракт № 276/Е від 26.04. 2006.

Покупець: Technical Equipment Corp.

 

P.O. Box 222

 

P.O. Box 222 Atlanta. GA 30305, USA

Місце навантаження м. Київ

Умови поставок СРТ Строк поставки травень 2006 р

Atlanta, GA 30305. USA

Транспорт авіа                   

Місце  розвантаження   Atlanta

 

Кінцевий пункт Atlanta

Найменування товару

 

Кількість місць

Ціна, дол. США за од.

Всього, дол. США

 

1. Двері вхідні

10

100

1000

2. Двері міжкімнатні

20

80

1600

Разом

 

 

2600

Директор А. В, Астахов

Головний бухгалтер К.К. Костюк

 

 
Додаток Д

 

ТОВ “ Алькон                                                           

Журнал-ордер №2

за  листопад 2005 року

по кредиту рахунку 312 “Поточні рахунки в іноземній валюті”

Дата

302

362

632

Разом по кредиту

1

2.11

4775

47,75

 

4822,75

2

3.11

 

 

2475

2475

3

12.11

 

125

 

125

Всього за місяць

 

4775

172,75

2475

 


Додаток Е

 

ТИПОВА ЗАЯВКА

на продаж іноземної валюти

від 14 травня 2006 р.

Назва підприємства ТОВ „Алькон”

Поштова адреса м. Київ вул. Косенка, 14

Телеграфна адреса 446-63-78

Телекс/телефакс 446-63-78

Прізвище, ім»я, по батькові співробітника, уповноваженого на вирішення питань за угодою Сергієнко Василь Іванович № телефону   446-63-78

Розрахунковий рахунок у гривнях № 260070007001                                            в АППБ «Аваль»    Номер МФО           300433

(назва банку)

Номер валютного рахунка № 260060007002         

в АППБ «Аваль»__________

(назва банку)

Доручаємо укласти від нашого імені та за наш рахунок угоду на про­даж коштів у іноземній валюті на таких мовах

Сума продажу

Мінімальний курс угоди (договірна ціна)

Сума продажу в гривнях за курсом угоди

1

2

3

5000 ЕВРО

6,45

32250

Строк дії заявки до виконання       25 травня  2006 року

(число, місяць, рік)

У разі укладення угоди надаємо Вам право утримати із суми одержаної виручки від продажу валюти комісійну винагороду за проведення угоди в розмірі  120 грн. з  перерахуванням  залишку  гривневої виручки  на наш  розрахунковий рахунок.

МП                                       Підпис уповноважених осіб

Запись опубликована в рубрике Готові дипломні роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.