Дипломна робота Управління рухом основних засобів

ЗМІСТ

ВСТУП…………………………………………………………………………………………….. 3

РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ УПРАВЛІННЯ РУХОМ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ТОРГОВЕЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА………. 6

1.1. Економічна природа основних засобів і особливості їх руху на торговельному підприємстві……………………………………………………………………………….. 6

1.2. Сутність політики управління рухом основних засобів торговельного підприємства і зміст її основних етапів………………………………………… 25

1.3. Комплекс задач автоматизації планово-економічних розрахунків управління рухом основних засобів торговельного підприємства на ПЕОМ…….. 45

РОЗДІЛ 2. ДОСЛІДЖЕННЯ РУХУ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ТОРГОВЕЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА…………………………………………………………………………… 48

2.1. Аналіз наявності, складу та стану основних засобів торговельного підприємства………………………………………………………………………………………………… 48

2.2. Дослідження інтенсивності відновлення основних  засобів торговельного підприємства…………………………………………………………………………….. 60

2.3. Оцінка ефективності використання  основних засобів торговельного підприємства…………………………………………………………………………….. 65

РОЗДІЛ 3. РОЗРОБКА ПОЛІТИКИ УПРАВЛІННЯ РУХОМ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ТОРГОВЕЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА………………………………………….. 74

3.1. Визначення обсягів вибуття та введення основних засобів торговельного підприємства…………………………………………………………………………….. 74

3.2. Обгрунтування форм задоволення потреби в прирості основних засобів торговельного підприємства………………………………………………………. 79

ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ………………………………………………………. 85

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ…………………………………………………………………. 89

ДОДАТКИ………………………………………………………………………………………. 94

 

ВСТУП

Актуальність теми. Підвищення якості управління пов»язане з опануванням сучасними методами оцінки стану основних засобів, аналізу та планування їх розвитку, з формуванням комплексного підходу до оцінки взаємовпливу показників фінансово-господарської діяльності підприємств та показників використання основних засобів, формування відтворювальних пропорцій. Внаслідок цього, дане дослідження є актуальним, а його результати практично значимими для торговельного підприємства.

Мета дипломної роботи. Робота спрямована на дослідження теоретичних основ управління рухом основних засобів та їх практичне використання для розробки політики управління рухом основних засобів на реальному торговельному підприємстві.

У відповідності до мети, основними задачами роботи є:

1. Дослідження теоретичних основ управління рухом основних засобів на торговельному підприємстві, а також методологічних принципів оцінки ефективності їх використання.

2. Розрахунок показників ефективності руху основних засобів, аналіз їх стану та інтенсивності використання на конкретному торговельному підприємстві — об»єкті дослідження.

3. Розробка напрямів удосконалення управління рухом основних засобів.

Об»єктом дослідження є торговельне підприємство ТОВ «ВВС». Підприємство засноване у формі товариства з обмеженою відповідальністю згідно від 20 жовтня 1994 р. Основною метою і предметом діяльності Товариства є проведення торгівлі товарами народного споживання; якісне обслуговування споживачів.

Предметом діяльності Товариства є: проведення торгівлі товарами народного споживання; оптова торгівля; надання всіх видів побутових послуг, прокат; надання комерційних послуг фізичним та юридичним особам; організація власного транспортного господарства тощо.

Торговельна площа ТОВ «ВВС» складає 2042 м2, підприємство має власний склад (105 м2). Загальна площа приміщень – 2367 м2. Середньооблікова чисельність персоналу складає 243 особи.

У 2001 році обсяг чистого прибутку становив 171,3 тис.грн., у 2002 році він зріс до 194,72 тис.грн., а в 2003 році склав уже 352,4 тис.грн. Стабільними темпами протягом 2001-2003 років зростає виручка від реалізації. У 2001 році вона становила 9013,4 тис.грн. У 2002 році порівняно з 2001 роком обсяг її збільшився на 32%, а в 2003 по відношенню до 2002 року — на 31,7%, в результаті чого обсяг виручки від реалізації досяг 15664,0 тис.грн.

Предметом роботи є механізм управління рухом основних засобів торговельного підприємства.

Дослідження економічної ефективності руху основних засобів підприємства з метою її аналізу та планування в роботі здійснювалося за допомогою системи показників. У дослідженні використані методи економічного аналізу, групувань, статистичні, порівняльного аналізу, метод експертних оцінок, метод сценаріїв та елементи імітаційного моделювання. При аналізі були застосовані факторний метод та метод ланцюгових підстановок.

Дипломна робота складається із вступу, трьох розділів, висновків та пропозицій, списку використаної літератури, додатків.

У першому розділі відображена економічна природа та класифікація основних засобів в підприємствах торгівлі.

В другому розділі провадиться аналіз стану та ефективності використання основних засобів ТОВ «ВВС».

В третьому розділі розробляються напрями удосконалення управління рухом основних засобів ТОВ «ВВС» та викриваються шляхи альтернативного використання основних засобів.

Методологічною базою при написанні дипломної роботи були праці таких відомих в Україні і за кордоном авторів як Балабанов І. Т., Бланк І. А., Брю С.Л., Гуляєва Н.М., Данилова Л.І., Кравченко Л.І., Красовський В.П., Макконнелл К.Р., Малигін А.А., Покропивний С.Ф., Станкова Е.П., Черевко Г.В., Шеремет А. Д. та інших.

До нормативних актів з проблеми дослідження слід віднести Закон України “Про лізинг”, “Про оподаткування прибутку підприємств”, “Про оренду державного і комунального майна”, “Про підприємства в Україні”, Положення (Стандарт) бухгалтерського обліку 7 “Основні засоби”, Положення про порядок визначення амортизації та віднесення амортизаційних відрахувань на витрати виробництва та інші.

Інформаційною базою дослідження є баланс підприємства, звіт про фінансові результати. Крім того, докладна пооб»єктна інформація про основні засоби, що міститься в аналітичному бухгалтерському обліку: про технічні та економічні характеристики об»єктів, про їх місцезнаходження, первинну оцінку і переоцінку за відтворювальною вартістю, а також про норми амортизаційних відрахувань, усі зміни, які відбувалися під час експлуатації основних засобів.

РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ УПРАВЛІННЯ РУХОМ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ТОРГОВЕЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА

1.1. Економічна природа основних засобів і особливості їх руху на торговельному підприємстві

Необхідним елементом здійснення основних господарських процесів є наявність та належне використання відповідних засобів праці. Підкреслюючи їхнє значення у виробничому процесі Ф. Енгельс указував, що економічні епохи відрізняються одна від іншої не тим, що виробляли, а чим виробляли, які використовували засоби праці. Вони становлять матеріально-технічну базу кожного підприємства.

Головна частина засобів праці, виходячи з їхнього значення та питомої ваги в загальній сумі засобів підприємства, одержала назву основних засобів. До них належать об»єкти (машини, обладнання, будівлі, споруди, транспортні засоби та ін.) зі строком їх використання понад один рік.

….

Для правильного визначення загального обсягу основних засобів, їх динаміки і структури, а також для розрахунку економічних показників господарської діяльності підприємства необхідно проводити оцінку основних засобів, що являє собою грошове вираження їх вартості.

Основні засоби підприємства оцінюються в залежності від моменту проведення оцінки — за первісною (початковою) чи відновною вартістю; з огляду на стан основних засобів — за повною або залишковою вартістю.

Первісна вартість основних засобів — це фактична їх вартість на момент введення в дію чи придбання.

Відновна вартість основних засобів — це вартість їх відтворення в сучасних умовах виробництва. За зміною умов виробництва і цін на однакові елементи засобів праці між первісною і відновною вартістю виникають розбіжності, що призводять до удосконалення обліку і регулювання процесу відтворення основних засобів. Для усунення цих розбіжностей, періодично здійснюють переоцінку засобів за відновною вартістю.

Повна (первісна і відновна) вартість основних засобів — це їх вартість у новому, не спрацьованому стані.

Залишкова вартість — характеризує реальну вартість основних засобів, ще не перенесена на вартість виготовлюваної продукції (виконуваної роботи, наданої послуги). Саме за цією вартістю основні засоби рахуються на балансі підприємства впродовж усього періоду їх функціонування.

Вона є розрахунковою величиною і визначається як різниця між повною первісною (відновною) вартістю та накопиченою на момент обчислення сумою спрацювання основних засобів. Залишкова вартість основних засобів на момент їх вибуття називається ліквідаційною вартістю. В практиці господарювання саме її використовують для розрахунків норм амортизаційних відрахувань та визначення наслідків ліквідації спрацьованих основних засобів.

….

В таблиці 2.8 приведений також показник швидкості оновлення основних засобів, який показує, скільки років необхідно для погашення вартості основних засобів на початок року за рахунок вартості придбаних основних засобів впродовж року. Придбання основних засобів залежить від інвестиційних можливостей торгівельного підприємства, необхідності придбання, а також від масштабів вибуття застарілого обладнання. Чим більше вартість придбаних основних засобів, тим менше період їх оновлення.

Як видно з таблиці 2.8 протягом досліджуваного періоду по групах основних засобів період оновлення  зазнавав певних коливань. Так, швидкість оновлення основних засобів 1 групи у 2001 році перебувала на рівні 16,7 року, у 2002 році знизилася до значення 6,4 року, а у 2003 році зросла аж до 146,7 року.Період оновлення основних засобів 2 групи також то зростає, то знижується. Починаючи з 2001 року з 6,8 року до 47,5 років у 2003 році.Період оновлення основних засобів 3 групи зазнав також змін протягом досліджуваного періоду. Так, у 2001 році він становив 1,5 року, у 2002 році — 10,6 років, а у 2003 році – 1,8 року.

Таким чином, аналіз ступеня використання основних засобів показав, що підприємство досить інтенсивно оновлює основні засоби, про що свідчать і обсяги надходження основних засобів і коефіцієнти оновлення основних засобів як в цілому, так і по групах. На досить високому рівні перебуває коефіцієнт придатності основних засобів, що свідчить про те, що основні засоби придатні до подальшого використання у господарській діяльності. Коефіцієнт вибуття перебуває на низькому рівні. Найбільш інтенсивно оновлюються основні засоби 2 та 3 груп, а найбільше щорічне введення основних засобів припадає на 1 групу.

2.3. Оцінка ефективності використання
основних засобів торговельного підприємства

Ефективність використання основних засобів ТОВ «ВВС» буде оцінюватися за допомогою визначеної в першому розділі роботи системи показників.

Проведення розрахунків за даною методикою на основі даних додатків здійснимо у таблиці 2.9.

….

Тоді, як при залучення фінансових ресурсів, виникнуть більші витрати і це поставить підприємство у залежність від кредитодавця.

ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ

Необхідно зазначити, що особливості функціонування торговельних підприємств накладають певний відбиток і на результати роботи основних засобів даної сфери. Так, сприяючи доведенню товарів від виробника до споживача, основні засоби сфери обігу шляхом поступового переносу своєї вартості збільшують ціни товарів. При цьому не створюється нова споживча вартість, а лише збільшується вартість виробленої промисловістю та сільським господарством продукції.

Основне завдання основних засобів — забезпечити належні матеріальні умови для здійснення господарської діяльності торговельного підприємства, зберігання необхідного обсягу товарних запасів, проведення транспортних, розвантажувально-навантажувальних, фасувальних та інших підготовчих операцій, пов»язаних з отриманням та реалізацією товарів, виконанням виробничих функцій, наданням послуг, праці та відпочинку робітникам підприємства, підвищенням продуктивності їх праці та ефективності господарювання всього підприємства.

Вирішенню цих завдань сприяє цілеспрямована робота з формування обсягу та складу основних засобів, створення режиму та умов їх експлуатації, підтримки у робочому стані та вибору політики амортизації.

Крім того, основні засоби торгівлі покликані створювати оптимальні умови праці для її робітників та обслуговувати надання послуг торгового та неторгового характеру населенню.

Політика управління рухом основних засобів торговельного підприємства має на меті своєчасне фінансове забезпечення їх оновлення та високої ефективності їх використання.

Аналіз фінансово-господарської діяльності та ефективності використання основних засобів ТОВ «ВВС» дозволяє зробити наступні висновки.

Обсяг виручки від реалізації даного підприємства у 2002 році зріс на 2882,0 тис. грн. або на 31,97 % в порівнянні з минулим роком. У 2003 році по відношенню до 2002 року виручка від реалізації збільшилась на 3768,6 тис. грн. або на 31,68 %. Поряд із стабільним зростанням виручки від реалізації зростає також собівартість реалізованої продукції. Так, у 2002 році порівняно з 2001 роком обсяг її збільшився на 1992,53 тис. грн., або на 29,71 %, а у 2003 році — на 2844,2 тис. грн., або на 32,69 %, темп приросту виручки від реалізації у 2003 році порівняно з 2002 роком склав 31,68 %. В той же час відбувалося зростання обсягів чистого прибутку. У 2002 році у порівнянні з 2001 роком він збільшився на 23,42 тис. грн. або на 13,67 %, а у 2003 році по відношенню до 2002 року — на 157,68 тис. грн., або на 80,98 %.

При ефективному управлінні, в подальшому, підприємство підвищить свої прибутки та зможе більш широко задовольняти потреби своїх споживачів.

Як показав аналіз діяльності ТОВ «ВВС», підприємство знаходиться на етапі сталого розвитку. Підприємству необхідно нарощувати обсяг товарообороту, прибутку, підвищувати рентабельність, необхідною умовою цього є нарощування матеріально-технічної бази.

Розрахунок потреби в основних засобах для підвищення обсягів товарообороту здійснювався в двох напрямках: необхідна площа, потреба в устаткуванні.

Як показали розрахунки, ТОВ «ВВС» повністю забезпечене торговельною площею і не потребує її розширення. Навпаки, частину торговельної площі підприємству варто здавати в оренду.

Для задоволення розрахованої потреби в основних засобах було розглянуто кілька варіантів фінансування, а саме: фінансування за рахунок власних коштів, використання товарного кредиту, використання банківського кредиту, лізингове кредитування.

Порівнюючи вартість задоволення потреби ТОВ «ВВС» в додаткових основних засобах за рахунок різних джерел, можна зазначити, що найбільш доцільним є використання власних джерел фінансових ресурсів.

Витрати по залученню кредитних ресурсів АКБ «Фінанси та кредит» за рік складають 14,39 тис. грн., тоді як витрати при використанні кредиту АКБ «Експобанк» складають 24,60 тис. грн., а при лізинговому кредитуванні — 14,30 тис. грн.

Отже, загальна потреба ТОВ «ВВС» в основних засобах, яка дорівнює 202,1 тис. грн., задовольняється за рахунок власних коштів в повному обсязі, тому що залучення фінансових ресурсів банків та інших інвесторів, збільшить витрати підприємства і поставить його у залежність від кредитодавця.

Виходячи із проведеного аналізу, слід зазначити, що основні резерви зростання ефективності використання основних засобів ТОВ «ВВС» можна виділити за наступними напрямками:

1. Оптимізації режиму роботи підприємства.

2. Підвищення ефективності використання торговельної площі.

В розрізі цих напрямів можна запропонувати наступні заходи щодо альтернативного використання основних засобів підприємства, які матимуть слідуючи результати:

1. Результатом продовження часу роботи підприємства на 2 години (час роботи 9.00-21.00) стане зростання товарообороту пропорційно збільшенню часу роботи підприємства (на 20%): товарооборот складе 24777,94 тис. грн.

2. Розробка графіка цілодобової роботи відділу продовольчих товарів призведе до зростання обсягу товарообороту до 7227,33 тис. грн. (проти планового показника 5162,38 тис. грн.)

Загальний результат — зростання показника фондовіддачі до 10,29 грн. проти показника 6,81 грн. у 2003 році.

3. Здача в оренду торговельної площі, близько 50м2, дасть можливість отримувати додаткові доходи (доходи залежно від частки зданої в оренду площі та ставки орендної плати).

Потрібно сказати, що на підприємстві має бути налагоджена система моніторингу за станом використання основних засобів. На кінець кожного кварталу (півріччя) необхідно складати звіт про наявність та стан основних засобів з зазначенням морально та фізично зношених основних засобів, суми зносу, розрахунок і обґрунтування потреби в прирості основних засобів на плановий період, внесення пропозицій щодо придбання конкретних сучасних видів основних засобів, альтернативні джерела фінансування визначеної потреби на плановий період.

Можна запропонувати для використання на підприємстві з метою організації моніторингу за станом використання основних засобів комплекс задач розроблений з використанням ЕОМ, що підвищує ефективність аналітичної роботи. При використанні ЕОМ скорочуються строки проведення аналізу, з»являється можливість більш повного охоплення факторів, що впливають на результати господарської діяльності, проводиться заміна приблизних чи спрощених розрахунків більш точними, можлива постановка та вирішення багатофакторних моделей аналізу, що майже неможливо без застосування ЕОМ.

.

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ

1.     Господарський кодекс України. — К.: Школа, 2003. — 192 с.

2.     Про власність: Закон України від 07.02.1991 р. № 697-ХІІ з наступними змінами і доповненнями. // Правова система «Юрист-плюс».

3.     Про лізинг: Закон України від 16.12.1997 р. № 723/97-ВР з наступними змінами і доповненнями. // Правова система «Юрист-плюс».

4.     Про оподаткування прибутку підприємств: Закон України від 28.12.1994 р. №334/94-ВР в редакції Закону України № 283/97-ВР від 24 грудня 2002р. з наступними змінами і доповненнями. // Правова система «Юрист-плюс».

5.     Про оренду державного і комунального майна: Закон України від 10.04.1992 р. № 2269-ХІІ з наступними змінами і доповненнями. // Правова система «Юрист-плюс».

6.     Про податок на додану вартість: Закон України від 03.04.1997 р. №168/97-ВР з наступними змінами і доповненнями. // Правова система «Юрист-плюс».

7.     Положення (Стандарт) бухгалтерського обліку 7 „Основні засоби» // Все про бухгалтерський облік. — 2003. — №14 (802). — С.23.

8.     Про затвердження Положення про порядок визначення амортизації та віднесення амортизаційних відрахувань на витрати виробництва: Постанова Кабінету Міністрів України №1075 від 6 вересня 1996 року.// Діло. — 1996 — №78

9.     Про затвердження порядку реєстрації договорів лізингу від 16.06.1998 р. Постанова КМУ № 913 // Правова система «Юрист-плюс».

10.Інструкція «Про порядок здійснення контролю і отримання ліцензії за експортними, імпортними і лізинговими операціями» затвердженою Постановою Правління НБУ № 136 від 24.03.1999 р. з наступними змінами і доповненнями. // Правова система «Юрист-плюс».

11.Інструкція по бухгалтерському обліку орендних операцій, затверджених наказом Міністерства Фінансів України від 25.07.1995 р. №128 з наступними змінами і доповненнями. // Правова система «Юрист-плюс».

12.Антипова М.М., Станкова Е.П. Учет ремонта основных фондов // Бух. Учет. — 1997. -№2. – С. 31.

13.Андреев С.М. Эффективность функционирования основных фондов — М.: Экономика, 1980.

14.Ансофф И. Стратегическое управление. — М.: Экономика, 1989.

15.Балабанов И. Т. Основы финансового менеджмента. Как управлять капиталом. — М.: Финансы и статистика, 2000. — 528 с.

16.Беркар К. Управление финансовой деятельностью предприятия. — М.: Финансы, 1997. — 234 с.

17.Бланк И. А. Основы финансового менеджмента (в 2-х томах). — К.: Эльга, 1999. – Т1. — 590 с.

18.Бланк И. А. Основы финансового менеджмента (в 2-х томах). — К.: Эльга, 1999. — Т2. — 511 с.

19.Богатко Н. Переоцінка основних засобів згідно з П(С)БО 7 // Все про бухгалтерський облік. — 2001.-№ 32.- С.45.

20.Болковітінова О. Розрахункові методи переоцінки основних фондів // економіка України. — 1993. — №4. — С.9.

21.Болковитинова Е. В Украине обсуждается проект закона «Об амортизации основных фондов» // Фин. Украина. — 1995. — 29 марта. — С. 2.

22.Борисенко З.Н. Амортизационная политика. — К.: Наук. Думка, 1993.

23.Бригхэм Ю. Энциклопедия финансового менеджмента /Пер. с англ. — М.: ЗАО «Олимп-бизнес», 1997. — 734 с.

24.Брунько В. Об амортизационной политике // Экономика Украины. – 1994. — №5. – С. 9.

25.Воробьев Ю М. Особливості формування фінансового капіталу підприємств // Фінанси України. — 2001. — №2. — с. 77-85.

26.Габрук О. Оперативний лізинг і валові витрати. // Вісник податкової служби України. — 1998. — №3. — с 5.

27.Грузинов СП. Экономика предприятия и предпринимательство. — М.: СОФИТ, 1994.

28.Гуляева Н.М. Управління формуванням та використанням основних фондів торговельного підприємства. — К.: КНТЕУ, 2001. — 76 с.

29.Данилова Л.І. Лізинг як фактор інвестиційного розвитку. // Фінанси України. — 1998. — №11. — с 100-103.

30.Друри К. Введение в управленческий и производственный учет — М.: Аудит, 1994.

31.Зеленкова Н.М. Финансирование затрат на воспроизводство основных фондов // Финансы. — 1992 — №11. — С.25.

32.Иванов И., Рогов С. Воспроизводство основных фондов и его инвестиционные источники. // Рос. Экономика. — 1995 — №7.

33.Иванова В.А., Новикова И.Е. Анализ использования основных фондов торговли // БУХ. УЧЕТ. — 1997.- №2.- С. 17.

34.Ковалев В. В. Финансовый анализ. Управление капиталом. Выбор инвестиций. Анализ отчетности. — М.: Финансы и статистика, 1998. — 512 с.

35.Ковалева А. М. и др. Финансы фирмы: Учебник. — М.: ИНФРА-М, 2000. — 416 с.

36.Коркин С.К. Кругооборот фондов в социалистическом воспроизводстве. — Изд-во Казан. Ун-та, 1990.

37.Костырко Л., Пащенко Т., Соловей Н. Источники формирования финансовых ресурсов предприятия // Бизнес-информ. — 1999. — №3-4. — с. 122-126.

38.Кравченко Л.И. Анализ хозяйственной деятельности в торговле. — Минск: Вышейш. шк., 1995.

39.Красовский В.П. Возмещение основных фондов в условиях интенсификации. — М.: Экономика, 1986.

40.Крутик А. Б., Хайкин М. М. Основы финансовой деятельности предприятия: Учебное пособие. — СПб.: Феникс, 1999. — 446 с.

41.Кузнецов Ю. Основные фонды отрасли // Сов. Торговля. — 1987 — №4. — С.35.

42.Лихота У. П. Фінансова стратегія управління підприємством // Фінанси України. — 2001. — №2. — с 86-88.

43.Макконнелл К.Р., Брю С.Л. Экономикс, Ч.1-2. — М.:Республика, 1992

44.Малыгин А.А. Планирование воспроизводства основных фондов. — М.: Экономика, 1985.

45.Настенко А., Васина Т. Избежать проедания основных производственных фондов // Экономист. — 1992 — №5. — С.21.

46.Орлов О. Діалектика ринку і амортизаційна політика // Економіст. — 2000. — №3. — с. 35-37.

47.Орлов О. Проблемы амортизации активов в условиях рыночной экономики // Вісник Технологічного університету Поділля. — 1998. — №5. — с. 65-74.

48.Орлов О.О. Рясних Є.Г Що заважає розвитку лізингу в Україні // Фінанси України. — 1999. — №7. – с. 15-20.

49.Орлов П. Амортизация: повысить эффективность использования // Экон.науки. — 1989. — №6. – С. 62.

50.Петленко Ю. В. Оптимізація джерел фінансових ресурсів підприємств // Фінанси України. — 2000. — №6. — с 91-95.

51.Покропивний С.Ф. Економіка підприємства. — К.: Хвиля прес, 1995.

52.Пустовалов В.В., Житков В.П. Точности начисления амортизации — больше внимания. // Финансы. — 1992. — № 11 . — С. 18.

53.Слав»янська Н. Впровадження лізингових відносин в Україні // Банківська справа. — 1999. — №4. — с. 19-20.

54.Статистичний щорічник. — К.: Мін-во статистики України, 2001.

55.Статистичний щорічник. — К.: Мін-во статистики України, 2002.

 

56.Фінанси підприємств: Підручник / А. М. Поддєрьогін. — К.: КНЕУ, 2000. — 460 с.

55.Ханин Г. Об оценке объема и динамики основных производственных фондов // Экон. Науки. — 1989. — № 6.

56.ХарченкоА. Облік та оподаткування лізингових операцій при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності // Все про бухгалтерський облік. — 1999. — №110. — с 10-17.

57.Хелферт Э. Техника финансового анализа / Пер. с англ. — М.: «Аудит», ЮНИТИ, 1996. — 452 с.

58.Холодный Г. Лизинг в промышленно развитых странах // Бизнес- информ. — 1997. — №6. — с. 29-31.

59.Хорн В. Основы управления финансами / Пер. с англ. — М.: Финансы и статистика, 1996. — 567 с.

60.Черевко Г.В., Калітка Г.Б. Лізинг: реалії, проблеми, перспективи // Фінанси України. — 1999. — №2. — с 40-45.

61.Шеремет А. Д., Сайфулин Р. С. Методика финансового анализа. — М: ИНФРА-М, 2000. — 208 с.

62.Шеремет А. Д., Сайфулин Р. С. Финансы предприятий: Учебн. пособие. — М.: ИНФРА-М, 1997. — 342 с.

63.Шим Дж. К., Сигел Дж. В. Финансовый менеджмент. — М.: Филин, 1996. — 423 с.

64.Экономическая стратегия фирмы / Под ред. проф. Градова А.П. — СПб.: Спец. лит., 1995.

65.Ягурова А. Управленческий учет: опыт экономически развитых стран. — М.: Финансы и статистика, 1991.

Додаток 1

 

 

 

Коди

Дата (рік, місяць, число)

 

Підприємство  ТОВ “ВВС”

за

ЄДРПОУ

 

Територія

за

КОАТТУ

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

Галузь  торгівля

за

ЗКГНГ

 

Вид економічної діяльності

за

КВЕД

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

 

 

 

Баланс

на 31 грудня  2001  року

Форма №1

Код за ДКУД 1801001

Актив

Код

рядка

На початок

звітного

періоду

На кінець

звітного

періоду

1

2

3

4

1. Необоротні активи

Нематеріальні активи:

 

 

 

залишкова вартість

0 10

13,5

15,3

первісна вартість

0 11

18,6

22,2

знос

0 12

5,1

6,9

Незавершене будівництво

0 20

 

 

Основні засоби:

 

 

 

залишкова вартість

0 30

1577,5

1695,5

первісна вартість

0 31

1845,7

1943,7

знос

0 32

268,20

248,2

Довгострокові фінансові інвестиції:

 

 

 

які обліковуються за методом участі в капіталі інших підприємств

0 40

 

 

інші фінансові інвестиції

0 45

 

 

Довгострокова дебіторська заборгованість

0 50

 

 

Відстрочені податкові активи

0 60

 

 

Інші необоротні активи

0 70

 

 

Усього за розділом 1.

0 80

1591,0

1710,8

2. Оборотні активи

Запаси:

 

 

 

виробничі запаси

100

3,2

2,6

тварини на вирощуванні та відгодівлі

110

 

 

незавершене виробництво

120

 

 

готова продукція

130

 

 

товари

140

571,2

550,6

Векселі одержані

150

 

 

Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги:

 

 

 

чиста реалізаційна вартість

160

11,3

40,7

первісна вартість

161

 

 

резерв сумнівних боргів

162

 

 

Дебіторська заборгованість за розрахунками:

 

 

 

з бюджетом

170

0,7

4,3

за виданими авансами

180

 

 

з нарахованих доходів

190

 

 

із внутрішніх розрахунків

200

 

 

Інша поточна дебіторська заборгованість

210

31,6

42,1

Поточні фінансові інвестиції

220

 

 

Грошові кошти та їх еквіваленти:

 

 

 

у національній валюті

230

378,9

512,4

в іноземній валюті

240

 

 

Інші оборотні активи

250

9,8

12,3

Усього за розділом 2.

260

1006,7

1165

3. Витрати майбутніх періодів

270

 

 

БАЛАНС

280

2597,7

2875,8

 

 

 

 

Пасив

Код

рядка

На початок

звітного

періоду

На кінець

звітного

періоду

1

2

3

4

1. Власний капітал

Статутний капітал

300

17,7

17,7

Пайовий капітал

310

 

 

Додатковий вкладений капітал

320

 

 

Інший додатковий капітал

330

300,7

310,7

Резервний капітал

340

198,6

202,2

Нерозподілений прибуток (непокритий збиток)

350

97,3

146,1

Неоплачений капітал

360

 

 

Вилучений капітал

370

 

 

Усього за розділом 1.

380

1357,9

1459,4

2. Забезпечення майбутніх витрат і платежів

Забезпечення виплат персоналу

400

 

 

Інші забезпечення

410

 

 

Цільове фінансування

420

 

 

Усього за розділом 2.

430

 

 

3. Довгострокові зобов’язання

Довгострокові кредити банків

440

 

 

Інші довгострокові фінансові зобов’язання

450

 

 

Відстрочені податкові зобов’язання

460

 

 

Інші довгострокові зобов’язання

470

 

 

Усього за розділом 3.

480

 

 

4. Поточні зобов’язання

Короткострокові кредити банків

500

89,4

193,1

Поточна заборгованість за довгостроковими зобов’язаннями

510

 

 

Векселі видані

520

 

 

Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги

530

965,8

1058,9

Поточні зобов’язання за розрахунками:

 

 

 

з одержаних авансів

540

 

 

з бюджетом

550

26,4

7,3

з позабюджетних платежів

560

 

 

зі страхування

570

0,9

0,8

з оплати праці

580

42,6

50,7

з учасниками

590

25,2

25,2

із внутрішніх розрахунків

600

 

 

Інші поточні зобов’язання

610

89,5

80,4

Усього за розділом 4.

620

1239,8

1416,4

5. Доходи майбутніх періодів

630

 

 

БАЛАНС

640

2597,7

2875,8

Додаток 2

 

 

 

Коди

Дата (рік, місяць, число)

 

Підприємство  ТОВ “ВВС”

за

ЄДРПОУ

 

Територія

за

КОАТТУ

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

Галузь   торгівля

за

ЗКГНГ

 

Вид економічної діяльності

за

КВЕД

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

 

 

 

Звіт про фінансові результати

за 2001 рік

 

 

Форма №2

 

Код за ДКУД 1801003

1. Фінансові результати

 

 

 

 

Стаття

Код рядка

За звітний період

За попередній період

1

2

3

4

Дохід (виручка) від реалізації продукції

0 10

9013,4

 

Податок на додану вартість

0 15

1502,23

 

Акцизний збір

0 20

 

 

 

0 25

 

 

Інші вирахування з доходу

0 30

 

 

Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції

0 35

7511,17

 

Собівартість реалізованої продукції

0 40

6707,37

 

Валовий:

 

 

 

 прибуток

0 50

803,8

 

 збиток

0 55

 

 

Інші операційні доходи

0 60

512,72

 

Адміністративні витрати

0 70

1088,44

 

Витрати на збут

0 80

 

 

Інші операційні витрати

0 90

 

 

Фінансові результати від операційної діяльності:

 

 

 

прибуток

100

228,08

 

збиток

105

 

 

Дохід від участі в капіталі

110

 

 

Інші фінансові доходи

120

16,6

 

Інші доходи

130

 

 

Фінансові витрати

140

 

 

Втрати від участі в капіталі

150

 

 

Інші витрати

160

 

 

Фінансові результати від звичайної діяльності до оподаткування:

 

 

 

прибуток

170

244,71

 

збиток

175

 

 

Податок на прибуток від звичайної діяльності

180

73,4

 

Фінансові результати від звичайної діяльності

 

 

 

прибуток

190

171,3

 

збиток

195

 

 

Надзвичайні:

 

 

 

доходи

200

 

 

витрати

205

 

 

Податки з надзвичайного прибутку

210

 

 

Чистий:

 

 

 

прибуток

220

171,3

 

збиток

225

 

 

 

 

 

 

2. Елементи операційних витрат

Найменування показника

Код рядка

За звітний період

За попередній період

1

2

3

4

Матеріальні затрати

230

3818,63

 

Витрати на оплату праці

240

102,6

 

Відрахування на соціальні заходи

250

38,475

 

Амортизація

260

880,3

 

Інші операційні витрати

270

 

 

Разом

280

4840,00

 

 

 

 

 

3. Розрахунок показників прибутковості акцій

Назва статті

Код рядка

За звітний період

За попередній період

1

2

3

4

Середньорічна кількість простих акцій

300

 

 

Скоригована середньорічна кількість простих акцій

310

 

 

Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію

320

 

 

Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію

330

 

 

Дивіденди на одну просту акцію

340

 

 

 

Додаток 3

 

 

 

Коди

Дата (рік, місяць, число)

 

Підприємство  ТОВ “ВВС”

за

ЄДРПОУ

 

Територія

за

КОАТТУ

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

Галузь торгівля

за

ЗКГНГ

 

Вид економічної діяльності

за

КВЕД

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

 

 

 

Баланс

на 31 грудня 2002 року

Форма №1

Код за ДКУД 1801001

Актив

Код

рядка

На початок

звітного

періоду

На кінець

звітного

періоду

1

2

3

4

1. Необоротні активи

Нематеріальні активи:

 

 

 

залишкова вартість

0 10

15,3

14,6

первісна вартість

0 11

22,2

26,8

знос

0 12

6,9

12,2

Незавершене будівництво

0 20

 

 

Основні засоби:

 

 

 

залишкова вартість

0 30

1695,5

2012,5

первісна вартість

0 31

1943,7

2293,7

знос

0 32

248,2

281,2

Довгострокові фінансові інвестиції:

 

 

 

які обліковуються за методом участі в капіталі інших підприємств

0 40

 

 

інші фінансові інвестиції

0 45

 

 

Довгострокова дебіторська заборгованість

0 50

 

 

Відстрочені податкові активи

0 60

 

 

Інші необоротні активи

0 70

 

 

Усього за розділом 1.

0 80

1710,8

2027,1

2. Оборотні активи

Запаси:

 

 

 

виробничі запаси

100

2,6

4,6

тварини на вирощуванні та відгодівлі

110

 

 

незавершене виробництво

120

 

 

готова продукція

130

 

 

товари

140

550,6

571,2

Векселі одержані

150

 

 

Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги:

 

 

 

чиста реалізаційна вартість

160

40,7

11,3

первісна вартість

161

 

 

резерв сумнівних боргів

162

 

 

Дебіторська заборгованість за розрахунками:

 

 

 

з бюджетом

170

4,3

 

за виданими авансами

180

 

0,7

з нарахованих доходів

190

 

 

із внутрішніх розрахунків

200

 

 

Інша поточна дебіторська заборгованість

210

42,1

31,6

Поточні фінансові інвестиції

220

 

 

Грошові кошти та їх еквіваленти:

 

 

 

у національній валюті

230

512,4

458,9

в іноземній валюті

240

 

 

Інші оборотні активи

250

12,3

17,8

Усього за розділом 2.

260

1165

1096,1

3. Витрати майбутніх періодів

270

 

 

БАЛАНС

280

2875,8

3123,2

 

 

 

 

Пасив

Код

рядка

На початок

звітного

періоду

На кінець

звітного

періоду

1

2

3

4

1. Власний капітал

Статутний капітал

300

800,4

800,4

Пайовий капітал

310

 

 

Додатковий вкладений капітал

320

 

 

Інший додатковий капітал

330

310,7

330,5

Резервний капітал

340

202,2

264,1

Нерозподілений прибуток (непокритий збиток)

350

146,1

171,9

Неоплачений капітал

360

 

 

Вилучений капітал

370

 

 

Усього за розділом 1.

380

1459,4

1566,9

2. Забезпечення майбутніх витрат і платежів

Забезпечення виплат персоналу

400

 

 

Інші забезпечення

410

 

 

Цільове фінансування

420

 

 

Усього за розділом 2.

430

 

 

3. Довгострокові зобов’язання

Довгострокові кредити банків

440

 

 

Інші довгострокові фінансові зобов’язання

450

 

 

Відстрочені податкові зобов’язання

460

 

 

Інші довгострокові зобов’язання

470

 

 

Усього за розділом 3.

480

 

 

4. Поточні зобов’язання

Короткострокові кредити банків

500

193,1

189,4

Поточна заборгованість за довгостроковими зобов’язаннями

510

 

 

Векселі видані

520

 

 

Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги

530

1058,9

1171,3

Поточні зобов’язання за розрахунками:

 

 

 

з одержаних авансів

540

 

 

з бюджетом

550

7,3

26,4

з позабюджетних платежів

560

 

 

зі страхування

570

0,8

1,9

з оплати праці

580

50,7

52,6

з учасниками

590

25,2

25,2

із внутрішніх розрахунків

600

 

 

Інші поточні зобов’язання

610

80,4

89,5

Усього за розділом 4.

620

1416,4

1556,3

5. Доходи майбутніх періодів

630

 

 

БАЛАНС

640

2875,8

3123,2

Додаток 4

 

 

 

Коди

Дата (рік, місяць, число)

 

Підприємство  ТОВ “ ВВС”

за

ЄДРПОУ

 

Територія

за

КОАТТУ

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

Галузь   торгівля

за

ЗКГНГ

 

Вид економічної діяльності

за

КВЕД

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

 

 

 

Звіт про фінансові результати

за 2002 рік    

 

 

Форма №2

 

Код за ДКУД 1801003

1. Фінансові результати

 

 

 

 

Стаття

Код рядка

За звітний період

За попередній період

1

2

3

4

Дохід (виручка) від реалізації продукції

0 10

11895,4

9013,40

Податок на додану вартість

0 15

1982,57

1502,23

Акцизний збір

0 20

 

 

 

0 25

 

 

Інші вирахування з доходу

0 30

 

 

Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції

0 35

9912,83

7511,17

Собівартість реалізованої продукції

0 40

8699,9

6707,37

Валовий:

 

 

 

 прибуток

0 50

1212,93

803,80

 збиток

0 55

 

 

Інші операційні доходи

0 60

813,74

512,72

Адміністративні витрати

0 70

1760,5

1088,44

Витрати на збут

0 80

 

 

Інші операційні витрати

0 90

 

 

Фінансові результати від операційної діяльності:

 

 

 

прибуток

100

266,17

228,08

збиток

105

 

 

Дохід від участі в капіталі

110

 

 

Інші фінансові доходи

120

12,0

16,6

Інші доходи

130

 

 

Фінансові витрати

140

 

 

Втрати від участі в капіталі

150

 

 

Інші витрати

160

 

 

Фінансові результати від звичайної діяльності до оподаткування:

 

 

 

прибуток

170

278,17

244,71

збиток

175

 

 

Податок на прибуток від звичайної діяльності

180

83,5

73,40

Фінансові результати від звичайної діяльності

 

 

 

прибуток

190

194,7

171,3

збиток

195

 

 

Надзвичайні:

 

 

 

доходи

200

 

 

витрати

205

 

 

Податки з надзвичайного прибутку

210

 

 

Чистий:

 

 

 

прибуток

220

194,7

171,3

збиток

225

 

 

 

 

 

 

2. Елементи операційних витрат

Найменування показника

Код рядка

За звітний період

За попередній період

1

2

3

4

Матеріальні затрати

230

6948,3

3818,63

Витрати на оплату праці

240

1693

102,60

Відрахування на соціальні заходи

250

1680,4

38,475

Амортизація

260

1309,3

880,3

Інші операційні витрати

270

 

 

Разом

280

11631,00

4840,0

 

 

 

 

3. Розрахунок показників прибутковості акцій

Назва статті

Код рядка

За звітний період

За попередній період

1

2

3

4

Середньорічна кількість простих акцій

300

 

 

Скоригована середньорічна кількість простих акцій

310

 

 

Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію

320

 

 

Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію

330

 

 

Дивіденди на одну просту акцію

340

 

 

Додаток 5

 

 

 

Коди

Дата (рік, місяць, число)

 

Підприємство  ТОВ “ВВС”

за

ЄДРПОУ

 

Територія

за

КОАТТУ

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

Галузь торгівля

за

ЗКГНГ

 

Вид економічної діяльності

за

КВЕД

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

 

 

 

Баланс

на 31 грудня 2003 року

Форма №1

Код за ДКУД 1801001

Актив

Код

рядка

На початок

звітного

періоду

На кінець

звітного

періоду

1

2

3

4

1. Необоротні активи

Нематеріальні активи:

 

 

 

залишкова вартість

0 10

14,6

13,9

первісна вартість

0 11

26,8

31,4

знос

0 12

12,2

17,5

Незавершене будівництво

0 20

 

196,4

Основні засоби:

 

 

 

залишкова вартість

0 30

2012,5

1979,7

первісна вартість

0 31

2293,7

2308,7

знос

0 32

281,2

329,0

Довгострокові фінансові інвестиції:

 

 

 

які обліковуються за методом участі в капіталі інших підприємств

0 40

 

 

інші фінансові інвестиції

0 45

 

 

Довгострокова дебіторська заборгованість

0 50

 

 

Відстрочені податкові активи

0 60

 

 

Інші необоротні активи

0 70

 

 

Усього за розділом 1.

0 80

2027,1

2190,0

2. Оборотні активи

Запаси:

 

 

 

виробничі запаси

100

4,6

7,1

тварини на вирощуванні та відгодівлі

110

 

 

незавершене виробництво

120

 

 

готова продукція

130

 

 

товари

140

571,2

591,8

Векселі одержані

150

 

 

Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги:

 

 

 

чиста реалізаційна вартість

160

11,3

38,5

первісна вартість

161

 

 

резерв сумнівних боргів

162

 

 

Дебіторська заборгованість за розрахунками:

 

 

 

з бюджетом

170

 

1,5

за виданими авансами

180

0,7

1,3

з нарахованих доходів

190

 

 

із внутрішніх розрахунків

200

 

 

Інша поточна дебіторська заборгованість

210

31,6

59,2

Поточні фінансові інвестиції

220

 

 

Грошові кошти та їх еквіваленти:

 

 

 

у національній валюті

230

458,9

516

в іноземній валюті

240

 

 

Інші оборотні активи

250

17,8

21,9

Усього за розділом 2.

260

1096,1

1237,5

3. Витрати майбутніх періодів

270

 

 

БАЛАНС

280

3123,2

3427,3

 

 

 

 

Пасив

Код

рядка

На початок

звітного

періоду

На кінець

звітного

періоду

1

2

3

4

1. Власний капітал

Статутний капітал

300

800,4

800,4

Пайовий капітал

310

 

 

Додатковий вкладений капітал

320

 

 

Інший додатковий капітал

330

330,5

350,3

Резервний капітал

340

264,1

364,1

Нерозподілений прибуток (непокритий збиток)

350

171,9

214,6

Неоплачений капітал

360

 

 

Вилучений капітал

370

 

 

Усього за розділом 1.

380

1566,9

1729,4

2. Забезпечення майбутніх витрат і платежів

Забезпечення виплат персоналу

400

 

 

Інші забезпечення

410

 

 

Цільове фінансування

420

 

 

Усього за розділом 2.

430

 

 

3. Довгострокові зобов’язання

Довгострокові кредити банків

440

 

 

Інші довгострокові фінансові зобов’язання

450

 

 

Відстрочені податкові зобов’язання

460

 

 

Інші довгострокові зобов’язання

470

 

 

Усього за розділом 3.

480

 

 

4. Поточні зобов’язання

Короткострокові кредити банків

500

189,4

215,7

Поточна заборгованість за довгостроковими зобов’язаннями

510

 

 

Векселі видані

520

 

 

Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги

530

1171,3

1303,7

Поточні зобов’язання за розрахунками:

 

 

 

з одержаних авансів

540

 

 

з бюджетом

550

26,4

11,3

з позабюджетних платежів

560

 

 

зі страхування

570

1,9

2,5

з оплати праці

580

52,6

54,4

з учасниками

590

25,2

28,5

із внутрішніх розрахунків

600

 

 

Інші поточні зобов’язання

610

89,5

81,8

Усього за розділом 4.

620

1556,3

1697,9

5. Доходи майбутніх періодів

630

 

 

БАЛАНС

640

3123,2

3427,3

Додаток 6

 

 

 

Коди

Дата (рік, місяць, число)

 

Підприємство  ТОВ “ ВВС”

за

ЄДРПОУ

 

Територія

за

КОАТТУ

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

Галузь   торгівля

за

ЗКГНГ

 

Вид економічної діяльності

за

КВЕД

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

 

 

 

Звіт про фінансові результати

за 2003  рік

 

 

Форма №2

 

Код за ДКУД 1801003

1. Фінансові результати

 

 

 

 

Стаття

Код рядка

За звітний період

За попередній період

1

2

3

4

Дохід (виручка) від реалізації продукції

0 10

15664,0

11895,4

Податок на додану вартість

0 15

2610,67

1982,57

Акцизний збір

0 20

 

 

 

0 25

 

 

Інші вирахування з доходу

0 30

 

 

Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції

0 35

13053,33

9912,83

Собівартість реалізованої продукції

0 40

11544,1

8699,9

Валовий:

 

 

 

 прибуток

0 50

1509,23

1212,93

 збиток

0 55

 

 

Інші операційні доходи

0 60

1252,9

813,74

Адміністративні витрати

0 70

2272,94

1760,5

Витрати на збут

0 80

 

 

Інші операційні витрати

0 90

 

 

Фінансові результати від операційної діяльності:

 

 

 

прибуток

100

489,19

266,17

збиток

105

 

 

Дохід від участі в капіталі

110

 

 

Інші фінансові доходи

120

14,31

12,00

Інші доходи

130

 

 

Фінансові витрати

140

 

 

Втрати від участі в капіталі

150

 

 

Інші витрати

160

 

 

Фінансові результати від звичайної діяльності до оподаткування:

 

 

 

прибуток

170

503,5

278,17

збиток

175

 

 

Податок на прибуток від звичайної діяльності

180

151,1

83,50

Фінансові результати від звичайної діяльності

 

 

 

прибуток

190

352,50

194,70

збиток

195

 

 

Надзвичайні:

 

 

 

доходи

200

 

 

витрати

205

 

 

Податки з надзвичайного прибутку

210

 

 

Чистий:

 

 

 

прибуток

220

352,50

194,70

збиток

225

 

 

 

 

 

 

2. Елементи операційних витрат

Найменування показника

Код рядка

За звітний період

За попередній період

1

2

3

4

Матеріальні затрати

230

6948,3

6948,3

Витрати на оплату праці

240

1693

1693,0

Відрахування на соціальні заходи

250

1680,4

1680,4

Амортизація

260

1566

1309,3

Інші операційні витрати

270

 

 

Разом

280

11887,70

11631,0

 

 

 

 

3. Розрахунок показників прибутковості акцій

Назва статті

Код рядка

За звітний період

За попередній період

1

2

3

4

Середньорічна кількість простих акцій

300

 

 

Скоригована середньорічна кількість простих акцій

310

 

 

Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію

320

 

 

Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію

330

 

 

Дивіденди на одну просту акцію

340

 

 

 


Додаток 7

Основні показники фінансово-господарської діяльності ТОВ «ВВС» за 2001-2003 роки

ПОКАЗНИКИ

2001

2002

2003

АБСОЛЮТНЕ ВІДХИЛЕННЯ, ТИС. ГРН.

ТЕМП ПРИРОСТУ, %

 

 

 

 

 

 

 

 

2002 ВІД 2001

2003 ВІД 2002

2002 ВІД 2001

2003 ВІД 2002

Доход (виручка) від реалізації продукції

9013,40

11895,40

15664,00

2882,00

3768,60

31,97

31,68

ПДВ

1502,23

1982,57

2610,67

480,34

628,10

31,98

31,68

Чиста виручка від реалізації продукції

7511,17

9912,83

13053,33

2401,66

3140,50

31,97

31,68

Собівартість реалізованої продукції

6707,37

8699,90

11544,1

1992,53

2844,20

29,71

32,69

Прибуток від реалізації

803,80

1212,93

1509,23

409,13

296,30

50,90

24,43

Операційні доходи

512,72

813,74

1252,9

301,02

439,16

58,71

53,97

Операційні витрати

1088,44

1760,50

2272,94

672,06

512,44

61,75

29,11

Доходи (витрати) від фінансової діяльності

16,6

12,00

14,31

-4,6

2,31

-27,71

19,25

Прибуток до оподаткування

244,71

278,17

503,5

33,46

225,33

13,67

81,0

Податок на прибуток

73,41

83,45

151,05

10,04

67,6

13,68

81,0

Чистий прибуток

171,30

194,72

352,4

23,42

157,68

13,67

80,98

 


Рецензія

на дипломну роботу студентки     курсу                                        факультету КНТЕУ ­                                                                               з
теми “___________________________________________________________________________________________________”, за матеріалами
_______________________________________________________.

 

Під час написання дипломної роботи студент вирішив та розкрив найважливіші питання, які стосуються управління рухом основних засобів, як дослідження теоретичних основ управління рухом основних засобів на торговельному підприємстві, а також методологічних принципів оцінки ефективності їх використання; розрахунок показників ефективності руху основних засобів, аналіз їх стану та інтенсивності використання на конкретному торговельному підприємстві; розробка напрямів удосконалення управління рухом основних засобів.

Дипломна робота має практичне значення, тому що охоплює комплексне дослідження руху основних засобів, аналізу та планування їх розвитку, з формуванням комплексного підходу до оцінки взаємовпливу показників фінансово-господарської діяльності підприємств та показників використання основних засобів, формування відтворювальних пропорцій.

Всі питання повністю розкриті, інформація подається чітко і локанічно в логічній послідовності.

Зміст і оформлення роботи відповідають існуючим державним вимогам. Робота може бути допущена до захисту на ДЕК, та заслуговує вищої оцінки.


Таблиця 2.1

Динаміка наявності та складу основних засобів ТОВ «ВВС» за 2001-2003 роки

Показники

2001 рік

2002 рік

2003 рік

Абсолютне

відхилення

Темп приросту

2002/ 2001

2003/ 2002

2002/

2001

2003/ 2002

 

 

тис. грн.

тис. грн.

%

1

Середньорічна вартість основних засобів, в т.ч.

1894,7

2118,7

2301,2

+224,0

+182,5

+11,82

+8,61

1.1

основні засоби групи 1

1689,8

1872,8

2013,5

+183,0

+140,7

+10,83

+7,51

1.2

основні засоби групи 2

199,9

240,5

281,2

+40,6

+40,7

+20,31

+16,92

1.3

основні засоби групи 3

5,0

5,4

6,5

+0,4

+1,1

+8,00

+20,37

 

Таблиця 2.2

Структурний склад основних засобів ТОВ “ВВС” за 2001 – 2003 рр.

Показники

2001 рік

2002 рік

2003 рік

на початок

на кінець

на кінець

на початок

на кінець

1

Первісна вартість основних засобів, в т. ч.

1845,7

1943,7

2293,7

2293,7

2308,7

1.1

1 групи

1643,4

1736,2

2009,4

2009,4

2017,6

1.2

2 групи

197,6

202,2

278,8

251,9

254,1

1.3

3 групи

4,7

5,3

5,5

5,5

7,5

1.4

4 групи

26,9

29,5

 


Таблиця 2.4

Аналіз структури основних засобів ТОВ «ВВС» за 2001 — 2003 рік

Групи основних засобів

Питома вага основних засобів на кінець року

Абсолютне значення відхилення питомої ваги

 

 

2001 рік

2002 рік

2003 рік

2002-2001

2003-2002

 

 

%

%

1

1 група

89,32

87,61

87,39

-1,71

-0,22

2

2 група

10,40

12,15

11,01

+1,75

-1,14

3

3 група

0,28

0,24

0,32

-0,04

+0,08

4

4 група

1,28

+1,28

 

Всього

100,0

100,0

100,0

0,0

0,0

 

Рис. 2.1. Структура основних засобів ТОВ “ВВС” за 2001-2003 роки

 


Таблиця 2.5

Аналіз структури загальної площі ТОВ «ВВС» за 2001-2003 роки

Показники

2001 рік

2002 рік

2003 рік

Абсолютне відхилення

 

 

 

 

2002 —  2001

2003 – 2002

 

м2

Торговельна площа

2042

2042

2042

Адміністративні приміщення

149

180

175

+31

-5

Складські приміщення

128

102

105

-26

+3

Господарські приміщення

30

30

30

Площа, що здається в оренду

18

13

15

-5

+2

Загальна площа

2367

2367

2367

0

0

 

Рис.2.2. Частка торговельної площі у загальній площі
ТОВ «ВВС» в 2003 році


Таблиця 2.6

Розрахунок стану та якості основних засобів ТОВ «ВВС» за 2001-2003 роки

ПОКАЗНИКИ

2001 рік

2002 рік

2003 рік

Абсолютний приріст, тис. грн.

Темпи приросту, %

 

 

тис. грн.

2002 —  2001

2003 – 2002

2002 — 2001

2003 – 2002

Первісна вартість основних засобів на початок року

1845,7

1943,7

2293,7

+98,0

+350,0

+5,30

+18,01

Первісна вартість основних засобів на кінець року

1943,7

2293,7

2308,7

+350,0

+15,0

+18,01

+0,65

Середньорічна вартість основних засобів

1894,7

2118,7

2301,2

+224,0

+182,5

+11,82

+8,61

Знос на кінець року

248,2

281,2

329,0

+33,0

+47,8

+13,30

+17,00

Залишкова вартість основних засобів на кінець року

1695,5

2012,5

1979,7

+317,0

-32,8

+18,70

-1,63

Коефіцієнт придатності на кінець року

0,872

0,877

0,857

+0,005

-0,02

+0,57

-2,28

Коефіцієнт зносу на кінець року

0,128

0,123

0,143

-0,005

+0,02

-3,91

+16,26

 


Таблиця 2.7

Розрахунок інтенсивності відновлення основних
засобів ТОВ «ВВС» за 2001-2003 роки

ПОКАЗНИКИ

2001 рік

2002 рік

2003 рік

Абсолютний приріст, тис. грн.

Темп приросту, %

 

 

тис. грн.

2002 – 2001

2003 — 2002

2002 – 2001

2003 – 2002

Первісна вартість основних засобів на початок року

1845,7

1943,7

2293,7

+98,0

+350,0

+5,31

+18,01

Первісна вартість основних засобів на кінець року

1943,7

2293,7

2308,7

+350,0

+15,0

+18,01

+0,65

Надійшло основних засобів за рік

130,4

377,2

25,3

+246,8

-351,9

+189,26

-93,29

Вибуло основних засобів за рік

32,4

27,2

10,3

-5,2

-16,9

-16,05

-62,13

Коефіцієнт оновлення

0,067

0,164

0,011

+0,097

-0,153

+144,78

-93,29

Коефіцієнт вибуття

0,018

0,014

0,004

-0,004

-0,01

-22,22

-71,43

 


Таблиця 2.8

Аналіз інтенсивності оновлення по групах основних засобів ТОВ «ВВС» за 2001-2003 роки

ПОКАЗНИКИ

2001 рік

2002 рік

2003 рік

Абсолютне відхилення

2002 – 2001

2003 – 2002

 

1

Первісна вартість ОЗ на початок року, тис. грн., в т.ч.

1845,7

1943,7

2293,7

+98,0

+350,0

1.1

1 група

1643,4

1736,2

2009,4

+92,8

+273,2

1.2

2 група

197,6

202,2

251,9

+4,6

+49,7

1.3

3 група

4,7

5,3

5,5

+0,6

+0,2

1.4

4 група

26,9

+26,9

2

Первісна вартість ОЗ на кінець року, тис. грн., в т.ч.

1943,7

2293,7

2308,7

+350,0

+15,0

2.1

1 група

1736,2

2009,4

2017,6

+273,2

+8,2

2.2

2 група

202,2

251,9

254,1

+49,7

+2,2

2.3

3 група

5,3

5,5

7,5

+0,2

+2,0

2.4

4 група

26,9

29,5

+26,9

+2,6

3

Введено ОЗ за рік, тис. грн., в т.ч.

130,4

377,2

25,3

+246,8

-351,9

3.1

1 група

98,3

273,2

13,7

+174,9

-259,5

3.2

2 група

29,0

76,6

5,3

+47,6

-71,3

3.3

3 група

3,1

0,5

3,1

-2,6

+2,6

3.4

4 група

26,9

3,2

+26,9

-23,7

4

Коефіцієнт оновлення, в т.ч.

0,067

0,164

0,011

+0,097

-0,153

4.1

1 група

0,0566

0,1359

0,0068

+0,0793

-0,1291

4.2

2 група

0,1434

0,3041

0,0209

+0,1607

-0,2832

4.3

3 група

0,5849

0,0909

0,4133

-0,4940

+0,3224

4.4

4 група

1,0000

0,1085

+1,0000

-0,8915

5

Період оновлення ОЗ, рік, в т.ч.

14,2

5,2

90,7

-9,0

+85,5

5.1

1 група

16,7

6,4

146,7

-10,3

+140,3

5.2

2 група

6,8

2,6

47,5

-4,2

+44,9

5.3

3 група

1,5

10,6

1,8

+9,1

-8,8

5.4

4 група

8,4

+8,4

 


Таблиця 2.9

Розрахунок показників ефективності використання основних засобів
ТОВ «ВВС» за 2001- 2003 роки

ПОКАЗНИКИ

2001 рік

2002 рік

2003 рік

Темп приросту, %

2002 — 2001

2003 – 2002

Дохід (виручка) від реалізації, тис. грн.

9013,4

11895,4

15664,0

+31,97

+31,68

Середньорічна вартість основних засобів, тис. грн.

1894,7

2118,7

2301,2

+11,82

+8,61

Середньоспискова чисельність персоналу, осіб.

247

245

243

-0,81

-0,82

Валовий прибуток (комерційний доход), тис. грн.

803,80

1212,93

1509,23

+50,90

+24,43

Прибуток від звичайної діяльності до оподаткування, тис. грн.

244,71

278,17

503,50

+13,67

+81,00

Торговельна площа, м2

2042

2042

2042

Продуктивність праці, тис. грн. /особу

36,49

48,55

64,46

+33,05

+32,77

Загальні показники ефективності використання основних засобів

Фондовіддача, грн./грн.

4,76

5,61

6,81

+17,86

+21,39

Фондомісткість (фондоємність), грн./грн.

0,21

0,18

0,15

-14,29

-16,67

Фондоозброєність праці на одного працівника тис. грн. /особу

7,67

8,65

9,47

+12,78

+9,48

Рентабельність основних засобів, %

12,92

13,13

21,88

+1,63

+66,64

Інтегральний показник ефективності використання основних засобів, тис. грн.

0,784

0,858

1,221

+9,44

+42,31

Часткові показники ефективності використання обладнання

Доходовіддача торговельної площі, тис. грн./ м2

4,41

5,82

7,67

+31,97

+31,79

Припадає на 100 грн. основних засобів, грн.:

— валового прибутку

42,42

57,25

65,58

+34,96

+14,55

— прибутку до оподаткування

12,92

13,13

21,88

+1,63

+66,64

 


Шановний голова. Шановні члени комісії

До вашої уваги дипломна робота студентки __________________________________________________________________

на тему: ________________________________________________________ ____________________________________________________________.

 

Особливості функціонування торговельних підприємств накладають певний відбиток і на результати роботи основних засобів даної сфери. Сприяючи доведенню товарів від виробника до споживача, основні засоби сфери обігу шляхом поступового переносу своєї вартості збільшують ціни товарів. При цьому не створюється нова споживча вартість, а лише збільшується вартість виробленої промисловістю та сільським господарством продукції.

Підвищення якості управління пов»язане з опануванням сучасними методами оцінки стану основних засобів, аналізу та планування їх розвитку, з формуванням комплексного підходу до оцінки взаємовпливу показників фінансово-господарської діяльності підприємств та показників використання основних засобів, формування відтворювальних пропорцій.

Основне завдання основних засобів — забезпечити належні матеріальні умови для здійснення господарської діяльності торговельного підприємства, зберігання необхідного обсягу товарних запасів, проведення транспортних, розвантажувально-навантажувальних, фасувальних та інших підготовчих операцій, пов»язаних з отриманням та реалізацією товарів, виконанням виробничих функцій, наданням послуг, праці та відпочинку робітникам підприємства, підвищенням продуктивності їх праці та ефективності господарювання всього підприємства.

Дипломна робота спрямована на дослідження теоретичних основ управління рухом основних засобів та їх практичне використання для розробки політики управління рухом основних засобів на реальному торговельному підприємстві.

В ході дослідження були з’ясовані наступні питання:

дослідженні теоретичні основи управління рухом основних засобів;

розглянуті методологічні принципи оцінки ефективності використання основних засобів;

розраховані показники ефективності руху основних засобів, поданий аналіз їх стану та інтенсивності використання;

розроблені напрямки удосконалення управління рухом основних засобів.

Політика управління рухом основних засобів торговельного підприємства має на меті своєчасне фінансове забезпечення їх оновлення та високої ефективності їх використання.

Аналіз фінансово-господарської діяльності та ефективності використання основних засобів ТОВ «ВВС» дозволяє зробити наступні висновки.

Обсяг виручки від реалізації даного підприємства у 2002 році зріс на 2882,0 тис. грн. або на 31,97 % в порівнянні з минулим роком. У 2003 році по відношенню до 2002 року виручка від реалізації збільшилась на 3768,6 тис. грн. або на 31,68 %. Поряд із стабільним зростанням виручки від реалізації зростає також собівартість реалізованої продукції. Так, у 2002 році порівняно з 2001 роком обсяг її збільшився на 1992,53 тис. грн., або на 29,71 %, а у 2003 році — на 2844,2 тис. грн., або на 32,69 %, темп приросту виручки від реалізації у 2003 році порівняно з 2002 роком склав 31,68 %. В той же час відбувалося зростання обсягів чистого прибутку. У 2002 році у порівнянні з 2001 роком він збільшився на 23,42 тис. грн. або на 13,67 %, а у 2003 році по відношенню до 2002 року — на 157,68 тис. грн., або на 80,98 %.

При ефективному управлінні, в подальшому, підприємство підвищить свої прибутки та зможе більш широко задовольняти потреби своїх споживачів.

Як показав аналіз діяльності ТОВ «ВВС», підприємство знаходиться на етапі сталого розвитку. Підприємству необхідно нарощувати обсяг товарообороту, прибутку, підвищувати рентабельність, необхідною умовою цього є нарощування матеріально-технічної бази.

Як показали розрахунки, ТОВ «ВВС» повністю забезпечене торговельною площею і не потребує її розширення. Навпаки, частину торговельної площі підприємству варто здавати в оренду.

Для задоволення розрахованої потреби в основних засобах було розглянуто кілька варіантів фінансування, а саме: фінансування за рахунок власних коштів, використання товарного кредиту, використання банківського кредиту, лізингове кредитування.

Порівнюючи вартість задоволення потреби ТОВ «ВВС» в додаткових основних засобах за рахунок різних джерел, можна зазначити, що найбільш доцільним є використання власних джерел фінансових ресурсів.

На підприємстві має бути налагоджена система моніторингу за станом використання основних засобів. На кінець кожного кварталу (півріччя) необхідно складати звіт про наявність та стан основних засобів з зазначенням морально та фізично зношених основних засобів, суми зносу, розрахунок і обґрунтування потреби в прирості основних засобів на плановий період, внесення пропозицій щодо придбання конкретних сучасних видів основних засобів, альтернативні джерела фінансування визначеної потреби на плановий період.

Можна запропонувати для використання на підприємстві з метою організації моніторингу за станом використання основних засобів комплекс задач розроблений з використанням ЕОМ, що підвищує ефективність аналітичної роботи. При використанні ЕОМ скорочуються строки проведення аналізу, з»являється можливість більш повного охоплення факторів, що впливають на результати господарської діяльності, проводиться заміна приблизних чи спрощених розрахунків більш точними, можлива постановка та вирішення багатофакторних моделей аналізу, що майже неможливо без застосування ЕОМ.

Запись опубликована в рубрике Готові дипломні роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.