Зміст
Розділ 1. Малоцінні необоротні матеріальні активи як економічна категорія
1.1. Економічна сутність необоротних активів
1.2. Основи обліку малоцінних необоротних матеріальних активів
Розділ 2. Облік малоцінних необоротних матеріальних активів на ДП “ФудМайстер”
2.1. Організація обліку малоцінних необоротних матеріальних активів на ДП “ФудМайстер”
2.2. Придбання малоцінних необоротних матеріальних активів
2.3. Нарахування амортизації та вибуття інших необоротних матеріальних активів
2.4. Облік малоцінних необоротних активів в умовах використання ПЕОМ
Розділ 3. Аналіз матеріальних необоротних матеріальних активів підприємства
3.2. Аналіз малоцінних необоротних активів підприємства на підприємстві
3.3. Аналіз фінансового стану підприємства
Розділ 4. Аудит наявності та руху малоцінних необоротних матеріальних активів
4.1. Організація аудиту малоцінних необоротних матеріальних активів на підприємстві
4.2. Методика аудиту наявності та руху малоцінних необоротних матеріальних активів
Вступ
Актуальність теми дослідження. Економіка України знаходиться на перехідному етапі. В таких умовах головна мета підприємства — підвищувати управляємість підприємством, більше залучати інвестиційні ресурси, оперативно реагувати на ринкові зміни, задовольняти інтереси користувачів необхідною інформацією.
Необоротні матеріальні активи займають, як правило, основну питому вагу в загальній сумі власного капіталу підприємства. Від їх якості, вартості, технічного рівня, ефективності використання багато в чому залежить кінцеві результати діяльності підприємства: випуск послуг, їх собівартість, прибуток, рентабельність, стійкість фінансового становища.
Підвищення ефективності використання необоротних матеріальних активів підприємств є одним з основних питань у період переходу до ринкових відносин. Від вирішення цієї проблеми залежить фінансовий стан підприємства, конкурентоспроможність його продукції на ринку.
Мета і завдання дослідження. Мета цієї роботи полягає в розробці основних методичних принципів і організаційних основ обліку, аналізу та аудиту малоцінних необоротних матеріальних активів на підприємстві.
Для досягнення наміченої мети в роботі поставлені і вирішені наступні завдання:
— вивчити економічний зміст малоцінних необоротних матеріальних активів;
— розглянути облік малоцінних необоротних матеріальних активів;
— провести аналіз малоцінних необоротних матеріальних активів;
— розглянути методику проведення аудиту малоцінних необоротних матеріальних активів;
— розглянути можливість проведення обліку, аналізу та аудиту малоцінних необоротних матеріальних активів в умовах використання ПЕОМ.
Предмет і об»єкт дослідження. Предметом дослідження є методика обліку, аналізу та аудиту малоцінних необоротних матеріальних активів на підприємстві та їх аналізу та аудиту в умовах інфляції і ризику. У якості об»єкту дослідження обрано підприємство ДП “ФудМайстер” м. Києва.
У процесі дослідження вивчені праці вітчизняних і зарубіжних вчених економістів: Голова С.Ф., Бугинця Ф.Ф., Агєєвої О.А., Карпової Г.А., Бургонової Г.М., Каморджанової И.О., національні Положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші інструктивні вказівки і рекомендації Міністерства фінансів України, облікові дані підприємства.
У зазначених матеріалах недостатньо вивчені особливості обліку та аналізу інших необоротних матеріальних активів. Все назване обумовило вибір даної теми дипломної роботи.
Структура і обсяг роботи. Дипломна робота складається із вступу, чотирьох розділів, висновку, списку використаних джерел і додатків.
У вступі обґрунтовано актуальність теми дослідження, наведено мету, завдання, предмет і об’єкт дослідження.
В першому розділі розглянуто систему управління використання малоцінних необоротних матеріальних активів. Проведено розробку і обґрунтування системи економічних показників, наявності та руху необоротних матеріальних активів.
В другому розділі проведено розробку системи обліку малоцінних необоротних матеріальних активів.
В третьому розділі проведено аналіз малоцінних необоротних активів підприємства.
В четвертому розділі проведено аудит малоцінних необоротних активів підприємства.
Розділ 1. Малоцінні необоротні матеріальні активи як економічна категорія
1.1. Економічна сутність необоротних активів
В економічній теорії під необоротними активами розуміють вилучені підприємством з господарського обороту власні кошти, але які продовжують обліковуватися на балансі.
В бухгалтерському обліку до необоротних активів належать активи, призначені для використання протягом періоду, більшого за один рік (або операційного циклу, якщо він перевищує один рік).
Для здійснення господарської діяльності кожне підприємство має певне майно, що належить йому на правах власності. Всі види такого майна в сукупності є активами підприємства [20, c. 64].
В залежності від характеру участі в господарському процесі та швидкості обігу всі активи підприємства поділяються на оборотні та необоротні.
Необоротні активи багатократно беруть участь в процесі діяльності підприємства.
Відповідно до П(С)БО 2 “Баланс” необоротні активи – всі активи, що не є оборотними. Оборотні активи – грошові кошти та їх еквіваленти, що не обмежені в використанні, а також інші активи, призначені для реалізації чи споживання протягом операційного циклу чи протягом дванадцяти місяців з дати балансу.
Необоротні активи представляють собою сукупність майнових цінностей підприємства, що багатократно беруть участь в процесі його господарської діяльності та переносять на витрати обігу свою використану вартість частинами.
….
П(С)БО 7 первісною вартістю МНМАє історична (фактична) собівартість необоротних активів у сумі коштів чи справедливої вартості інших активів, сплачених (переданих), витрачених для придбання (створення) необоротних активів. Поповнення складуМНМА може здійснюватися як за рахунок їхнього придбання в постачальників, так і шляхом виготовлення як власними силами, так і з залученням сторонніх (підрядних) організацій. Первісною вартістю інших необоротних активів, що виготовляються власними силами, є їхня виробнича собівартість, що містить у собі прямі і накладні витрати, зв»язані з виготовленням. Не включаються в первісну вартість такого об»єкта наднормативні відходи, наднормативні витрати на оплату праці і відсотки за кредит, притягнутий для такого виготовлення.
2.3. Нарахування амортизації та вибуття інших необоротних матеріальних активів
Під впливом часу, сил природи та в процесі експлуатації основні засоби поступово зношуються.
Вони втрачають свої первинні фізичні якості, знижуються їх техніко-експлуатаційні можливості, в результаті зменшується реальна балансова вартість основних засобів. Виділяють моральний і фізичний знос основних засобів, а також знос під дією сил природи.
Згідно з П(С)БО 7, амортизація — це систематичний розподіл вартості, яка амортизується, протягом строку корисного використання активу. Вона відображає процес поступового списання (погашення) вартості об»єкта протягом часу його корисного функціонування та забезпечує дотримання принципу нарахування та відповідності доходів та витрат.
Знос основних засобів — сума амортизації об»єкта основних засобів з початку його корисного використання.
Об»єктом амортизації є вартість основних засобів за винятком землі та незавершених капітальних інвестицій.
…
Отже, процес автоматизації обліку інших необоротних матеріальних активів діяльності передбачає три етапи обробки інформації. На першому здійснюється вибір з бази даних (БД) інформації в залежності від показників, які обліковуються і формується в пам’яті ЕОМ робочий аналітичний масив. На другому інформація кожного робочого масиву перетворюється в синтетичні дані згідно з алгоритмом їх обробки (всі операції відображуються на рахунках). На третьому здійснюється формування вихідних документів (машинограм, відеограм) у вигляді зведених відомостей, Головної книги, які використовуються обліковими службами підприємства для прийняття обґрунтованих управлінських рішень і складання бухгалтерської звітності.
Розділ 3. Аналіз матеріальних необоротних матеріальних активів підприємства
3.1. Методи аналізу
Економічний аналіз в ДП “ФудМайстер” розглядає питання вивченням економічних аспектів господарських явищ і процесів – господарської діяльності; виявлення факторів і причин, що їх обумовили; опрацювання, обґрунтування та розробка заходів з мобілізації виявлених резервів; підвищення ефективності роботи підприємства, їх розділів, інших формувань. Економічний аналіз це система способів вивчення стану фінансово-господарської діяльності підприємства.
Для аналізу малоцінних необоротних матеріальних активів на ДП “ФудМайстер” можна застосовувати широкий спектр прийомів і методів економічного аналізу.
…
краще для підприємства.
Отже, в фінансових ресурсах ДП “ФудМайстер” переважає власний капітал. В 2003 році власний капітал ДП “ФудМайстер” зріс на 2865,05 тис. грн., на 73,25%. Загальний капітал підприємства зріс на 66,05% (3158,05 тис. грн.). На підприємстві значно зросли необоротні активи на 2911,1 тис. грн. (в 2002 році їх було 2239,2 тис. грн., що становило 47,33%, в 2003 році їх кількість була уже 2911,1 тис. грн., що становить 65,45%), що привело до збільшення частки необоротних активів за питомою вагою на 18,12%. Збільшення відбулося за рахунок придбання основних засобів і нематеріальних активів. Частка оборотних активів відповідно зменшилась, але фактично вони зросли на 227 тис. грн. Якщо в 2002 році оборотні активи становили загалом 2492 тис. грн., де матеріальні оборотні засоби — 1881тис. грн. (75,44%), грошові кошти та їх еквіваленти, інші поточні фінансові інвестиції – 200 тис. грн. (8,03%), дебіторська заборгованість – 412 тис. грн. (16,53%); то в 2003 році оборотні активи складали 2719 тис. грн., де матеріальні оборотні активи – 2158 тис. грн. (79,37%),грошові кошти та їх еквіваленти, інші поточні фінансові інвестиції – 206 тис. грн. (7,58%), дебіторська заборгованість – 355 тис. грн. (13,06%). Зростання коефіцієнта фінансової незалежності та зменшення коефіцієнтів фінансової залежності та фінансового ризику свідчать про більш стійкий фінансовий стан ДП “ФудМайстер”, що склався на кінець року.
Розділ 4. Аудит наявності та руху малоцінних необоротних матеріальних активів
4.1. Організація аудиту малоцінних необоротних матеріальних активів на підприємстві
Здійснення аудиторської діяльності на території України регулюється Законом України «Про аудиторську діяльність» від 22 квітня 1993 за № 3125-ХІІ (з наступними змінами та доповненнями).
Цей Закон визначає загальні засади аудиторської діяльності, встановлює вимоги до суб»єктів аудиторської діяльності, до порядку проведення аудиту та надання інших аудиторських послуг
Із 1 січня 1999 року запроваджене обов»язкове дотримання національних нормативів аудиту. Рішенням Аудиторської палати України (АПУ) від 18 грудня 1998 року № 73 затверджено 32 національні нормативи аудиту, що врегульовують вимоги до аудиту, його мету, принципи договірних відносин із замовниками, планування, інформаційне та методичне забезпечення перевірок, методику збирання та формулювання доказів, порядок складання аудиторських висновків та звітів, дотримання спеціальних умов проведення аудиту.
…
Отже, аудит наявності та руху МНМА відіграє важливе значення в правильності документального оформлення і своєчасного відображення обліку операцій з МНМА, їх надходження, внутрішнього переміщення і вибуття, перевірці правильності розрахунку, своєчасного відображення зносу (нарахування амортизації) МНМА, контролю за витратами на капітальний ремонт, перевірці правильності відображення в обліку фінансових результатів від вибуття (в тому числі ліквідації), контролі за збереженням, перевірці правильності проведення індексації МНМА.
Висновки
Отже, під час виконання дипломної роботи було розроблено основні методичні принципи і організаційні основи обліку, аналізу та аудиту малоцінних необоротних матеріальних активів на підприємстві.
Під час виконання роботи було з’ясовано, що до необоротних активів належать активи, призначені для використання протягом періоду, більшого за один рік (або операційного циклу, якщо він перевищує один рік). Необоротні активи представляють собою сукупність майнових цінностей підприємства, що багатократно беруть участь в процесі його господарської діяльності та переносять на витрати обігу свою використану вартість частинами. Необоротні активи, що обслуговують операційну діяльність (операційнінеоборотні активи). Ця група активів відіграє ведучу роль у загальномускладінеоборотних активів підприємства.
Для обліку необоротних активів призначені два рахунки: 10 «Основні засоби» і 11 «Інші необоротні активи». Рахунок 11 «Інші необоротні матеріальні активи» призначений для обліку й узагальнення інформації про наявність і рух інших необоротних матеріальних активів, що не відбиті в складі об»єктів основних засобів, що враховуються на рахунку 10 «Основні засоби». Таким чином, рахунок 11 є свого роду «розвантажувальним» для рахунка 10 і призначений для обліку цінностей, що частково відбивалися у відповідності з «старим» Планом рахунків на рахунку 12 «Малоцінні і швидкозношувані предмети», а також тих матеріальних активів, що не прийнято відносити до основних засобів у зв»язку з їхньою специфікою (бібліотечні фонди, тимчасові (нетитульні) спорудження). На субрахунку 112 «Малоцінні необоротні матеріальні активи» відображується вартість необоротних активів (не віднесених до основних засобів відповідно до встановленого підприємством вартісному критерію), термін корисного використання яких більш одного року, зокрема спеціальні інструменти і пристосування, вартість яких погашається нарахуванням зносу по встановленій ставці (нормі) з урахуванням очікуваного способу використання таких об»єктів.
На підприємстві ДП “ФудМайстер” в первинному обліку використовують документи первинного обліку. Облікові номенклатури поточного обліку інших необоротних матеріальних активів на підприємстві ведуться в двох розрізах: рух та склад господарських засобів. Одиницею обліку МНМА є інвентарний об»єкт. Кожному інвентарному об»єкту незалежно від його знаходження (в експлуатації або на складі) присвоюється відповідний інвентарний номер. Інвентарні номери повинні проставлятися на всіх первинних документах, які є підставою для відображення в обліку їх наявності або руху. Важливим заходом, що сприяє здійсненню операцій з руху МНМА, є внутрішній контроль.
Під час виконання роботи виявили, що придбані малоцінні необоротні матеріальні активи зараховуються на баланс підприємства по первісній вартості. Відповідно до П(С)БО 7 первісною вартістю МНМАє історична (фактична) собівартість необоротних активів у сумі коштів чи справедливої вартості інших активів, сплачених (переданих), витрачених для придбання (створення) необоротних активів. Поповнення складуМНМА може здійснюватися як за рахунок їхнього придбання в постачальників, так і шляхом виготовлення як власними силами, так і з залученням сторонніх (підрядних) організацій. Первісною вартістю інших необоротних активів, що виготовляються власними силами, є їхня виробнича собівартість, що містить у собі прямі і накладні витрати, зв»язані з виготовленням. Не включаються в первісну вартість такого об»єкта наднормативні відходи, наднормативні витрати на оплату праці і відсотки за кредит, притягнутий для такого виготовлення. Відповідно до П(С)БО 7 об»єкт МНМА виключається (списується з балансу) зі складу активів у випадку: невідповідності критеріям визнання активів; продажу чи безкоштовної передачі. Якщо за якимись причинами об»єкт МНМА не відповідає ознакам активу, то підприємство приймає рішення про його списання.
На підприємстві процес автоматизації обліку інших необоротних матеріальних активів діяльності передбачає три етапи обробки інформації. На першому здійснюється вибір з бази даних (БД) інформації в залежності від показників, які обліковуються і формується в пам’яті ЕОМ робочий аналітичний масив. На другому інформація кожного робочого масиву перетворюється в синтетичні дані згідно з алгоритмом їх обробки (всі операції відображуються на рахунках). На третьому здійснюється формування вихідних документів (машинограм, відеограм) у вигляді зведених відомостей, Головної книги, які використовуються обліковими службами підприємства для прийняття обґрунтованих управлінських рішень і складання бухгалтерської звітності.
Під час виконання аналізу було виявлено, що побудова організаційно-інформаційної моделі є способом формалізації аналізу наявності та використання інших необоротних матеріальних активів в ДП “ФудМайстер”. Вона включає в себе об’єкти та суб’єкти аналізу, систему показників наявності та використання МНМА, джерела інформації та інформаційне забезпечення, методи обробки інформації та методичні прийоми і узагальнення результатів аналізу. Отже, в даному підрозділі ми розглянули прийоми аналізу, які можна використовувати при проведенні аналізу МНМА. Ми систематизували методи обробки та згрупували джерела інформації. Таким чином можемо переходити до розгляду методики аналізу МНМА.
Первісна вартість інших необоротних матеріальних активів в 2003 році зросла на 20 тис. грн., тобто на 6,06% порівняно з 2002 роком. На протязі 2003 року знос зріс на 10тис. грн. (на 33,33%). Інші необоротні матеріальні активи ДП “ФудМайстер” в 2003 році зазнали не значного оновлення. Залишкова вартість зросла на протязі 2003 року на 10 тис. грн. Якісний стан інших необоротних матеріальних активів ДП “ФудМайстер” погіршився, про це свідчить збільшення коефіцієнту зносу з 9,09% до 11,43 % та відповідно знизився коефіцієнт придатності (на 2,34%).
Протягом 2003 року відбулися структурні зрушення в складі малоцінних необоротних матеріальних активів ДП “ФудМайстер”. Велику частку в структурі малоцінних необоротних матеріальних активів ДП “ФудМайстер” займає інструмент. На початок 2003 року питома вага інструменту складала 63,64%, а на кінець 2003 року зменшилася на 2,21% та склала 61,43%. Питома вага технологічного устаткування зросла відповідно зросла на 2,21% та на кінець 2003 року склала 38,57% порівняно з 36,36% на початок року.
З результатів проведеного аналізу видно, що в фінансових ресурсах ДП “ФудМайстер” переважає власний капітал. В 2003 році власний капітал ДП “ФудМайстер” зріс на 2865,05 тис. грн., на 73,25%. Загальний капітал підприємства зріс на 66,05% (3158,05 тис. грн.). На підприємстві значно зросли необоротні активи на 2911,1 тис. грн. (в 2002 році їх було 2239,2 тис. грн., що становило 47,33%, в 2003 році їх кількість була уже 2911,1 тис. грн., що становить 65,45%), що привело до збільшення частки необоротних активів за питомою вагою на 18,12%. Збільшення відбулося за рахунок придбання основних засобів і нематеріальних активів. Частка оборотних активів відповідно зменшилась, але фактично вони зросли на 227 тис. грн. Якщо в 2002 році оборотні активи становили загалом 2492 тис. грн., де матеріальні оборотні засоби — 1881тис. грн. (75,44%), грошові кошти та їх еквіваленти, інші поточні фінансові інвестиції – 200 тис. грн. (8,03%), дебіторська заборгованість – 412 тис. грн. (16,53%); то в 2003 році оборотні активи складали 2719 тис. грн., де матеріальні оборотні активи – 2158 тис. грн. (79,37%),грошові кошти та їх еквіваленти, інші поточні фінансові інвестиції – 206 тис. грн. (7,58%), дебіторська заборгованість – 355 тис. грн. (13,06%). Зростання коефіцієнта фінансової незалежності та зменшення коефіцієнтів фінансової залежності та фінансового ризику свідчать про більш стійкий фінансовий стан ДП “ФудМайстер”, що склався на кінець року.
Аудиторська палата України рішенням від 18 квітня 2003 року № 122 затвердила Стандарти аудиту та етики Міжнародної федерації бухгалтерів (Міжнародні стандарти аудиту) як Національні стандарти аудиту, тому вони підлягають обов»язковому застосуванню суб»єктами аудиторської діяльності до фінансової звітності за 2003 рік.
За результатами проведення аудиту ДП “ФудМайстер” згідно з договором 14 від 25.12.2003 року аудиторської фірми “Закон”, за даними фінансового обліку і звітності за період з “1” січня 2003 року по “31” грудня 2003 року.
Перевіркою встановлено, що деякі операції з обліку малоцінних необоротних матеріальних активів проведені з порушенням Положень (стандартів) бухгалтерського обліку, що призвело до неправильного визначення прибутку від операційної діяльності.
Сума транспортних послуг (які виникли в зв’язку з транспортуванням обладнання) були віднесені до загальновиробничих витрат звітного періоду, що призвело до зменшення прибутку звітного періоду. Сума транспортних послуг повинна бути віднесена до вартості обладнання. Були здійснені порушення в списанні основних фондів і визначені фінансового результату від таких операцій. На основі аудиторської перевірки було складено аудиторський висновок.
В подальшому керівництву підприємства ДП “ФудМайстер” потрібно звернути увагу на виявлені недоліки в обліку активів підприємства та їх інвентаризації за результатами аудиторського висновку для того, щоб помилки не виникали в подальшому.
Отже, аудит наявності та руху МНМА відіграє важливе значення в правильності документального оформлення і своєчасного відображення обліку операцій з МНМА, їх надходження, внутрішнього переміщення і вибуття, перевірці правильності розрахунку, своєчасного відображення зносу (нарахування амортизації) МНМА, контролю за витратами на капітальний ремонт, перевірці правильності відображення в обліку фінансових результатів від вибуття (в тому числі ліквідації), контролі за збереженням, перевірці правильності проведення індексації МНМА.
Список використаних джерел
1. Закон України “Про внесення змін до Закону України ”Про оподаткування прибутку підприємств”, затверджений Постановою ВРУ №283/97 від 22.05.97 р. (із змінами).
2. Закон України “Про податок на додану вартість”, затверджений Постановою ВРУ №168/97 від 03.04.97 р. (із змінами №2831-ІІІ від 29.11.2001 р.).
3. Закон України “Про систему оподаткування”, затверджений Постановою ВРУ №77 від 18.02.97 р. (із змінами №2740-ІІІ від 20.09.2001 р.).
4. Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”, Постанова ВРУ №996-XIV від 16.07.99 р.
5. Постанова Кабінету Міністрів України “Програма реформування бухгалтерського обліку” від 28.10.98 р. №1706.
6. Про аудиторську діяльність: Закон України, прийнятий Верховною Радою України 22 квітня 1993р. №23//Відомості Верховної Ради України. – 1993, №23.-С.12-15.
7. Про бухгалтерський облік та фінансову звітність: Закон України, затверджений Постановою Верховної Ради України від 16.07.99р. №996-ХІV //Бухгалтерський облік і аудит. – 1999, №6. – С.9-14.
8. Про оподаткування прибутку підприємств: Закон України про внесення змін до Закону України, затверджений постановою Верховної Ради України від 22.05.97р. №283/97-ВР//Бухгалтерський облік і аудит — 1997. — №6. — С.16.
9. Про підприємництво: Закон України, затверджений постановою Верховної Ради України” №698-12 від 7.02.91р. // Галицькі контракти — 1996. — №42. — С.28-32.
10.Національний норматив аудиту №13 «Аудиторський висновок», прийнятий Постановою Аудиторської палати України від 22 січня 1996р. № 116//Бухгалтерський облік і аудит – 1997.- №6. – С.12-13.
11.Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 “Баланс”, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99р. №87// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6.- С.17-20.
12.Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 31.03.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6. — С.21-26.
13.Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби», затверджений наказом Міністерства фінансів України №353 від 28.12.2000р.// Бухгалтерський облік і аудит — 2001. — №2. -С.29-30.
14.Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 8 «Нематеріальні активи», затверджений наказом Міністерства фінансів України №353 від 28.12.2000р.// Бухгалтерський облік і аудит — 2001. — №2. -С.31-33.
15.Порядок складання декларації про прибуток підприємства, затверджена наказом ДПА України 21.01.98р. №94/2534// Бухгалтерський облік і аудит — 1998. — №3. — С.20-62.
16.Про документальне забезпечення записів в бухгалтерському обліку: Положення, затверджене Наказом Міністерства фінансів України від 24.03.95р. №88// Галицькі контракти — 1996. — №19.-С.17-20.
17.Про затвердження Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджене Наказом МФУ №291 від 30.11.99 р.
18.Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджене Наказом МФУ №291 від 30.11.99 р.
19.Аудит і аудиторська діяльність. Навч. посібник. — К.: Урожай, 1996. – 217 с.
20.Аудит. Практ. пособие / Под ред. А. П. Кузминского. — К.: Учетинформ. — 1996. – 358 с.
21.Аудит. Учебник для вузов / В. И. Подольский. — М.: Аудит, ЮНИТИ, 1997. – 291 с.
22.Барановська В.Г., Редько А.Ю. Проблеми формування інформаційної бази економічного аналізу господарської діяльності з використанням АРМ — бухгалтера. — К.: КДТЕУ, 1991. – 45 с.
23.Барышников Н.П. Организация и методика проведения общего аудита. — М.: Инф-издат-Дом «Филин», 1996. – 369 с.
24.Берсуцкий Я. Г., Дугинская И. А., Дугинский Б. Л. Анализ хозяйственной деятельности предприятия: Учеб. пособ. — Донецк: ДИЭХП, 2000. — 180 с.
25.Білик М. Д., Полятикіна Л. І. Основи аудиту. — Суми: Слобожанщина, 1999. — 295 с.
26.Білуха М. Т. Аудит у бізнесі. (Посібник для бізнесменів). – Дніпропетровськ: Преском, 1994. – 394 с.
27.Білуха М. Т. Курс аудиту: Підруч. — К.: Вища школа, 1999. — 574 с.
28.Білуха М. Т. Курс аудиту: Підручник. — К.: Вища школа, Знання, 1999. – 398 с.
29.Бухгалтерський облік за національними стандартами. — Т.: Економічна думка, 2000. — 236 с.
30.Бутинець Ф.Ф. Бухгалтерський фінансовий облік, — Житомир: ПП Рута, 2000.-С.365-376.
31.Введення в проектний аналіз: Практикум / Чернівецький національний ун-т ім. Юрія Федьковича / С. В. Ксьондз. — Чернівці: Рута, 2001. — 100 с.
32.Величко О. Г., Голов С. Ф. Бухгалтерський облік і фінансова звітність в Україні. — Д.: ДП «Баланс-Клуб», 2000. — 768 с.
33.Голов С., Пархоменко В. Новий План рахунків: побудова і застосування // Бухоблік і аудит. — №1. — 2000. – С. 21-22.
34.Грабова Н. М. Теорія бухгалтерського обліку: 2001 : Навч. посіб. / М.В. Кужельний (ред.). — 6.вид. — К. : А.С.К., 2001. — 266 с.
35.Грабова Н. М., Кривоносов Ю. Г. Облік основних господарських операцій в бухгалтерських проводках: Навч. посіб. — К. : А.С.К., 2001. — 416 с.
36.Дерій В. А. Контроль і ревізія: Курс лекцій. — Бучач: МІФ, 2000. — 54 с.
37.Дерій В. А., Кізима А. Я. Аудит: Курс лекцій / Тернопільська академія народного господарства. — Т.: ТАНГ, 2001. — 76 с.
38.Дорош Н. І. Аудит: методологія і організація. — К.: Товариство «Знання» КОО, 2001. — 402 с.
39.Іващенко В. І. Економічний аналіз господарської діяльності: Навч. посіб.— К.: ДП «Нічлава», 1999. — 204 с.
40.Інвентаризація згідно П(С)БО. Дебет-Кредит. № 47, 50, 52. 2000 р.
41.Завгородній В.П. Бухгалтерський облік, контроль і аудит в системі управління підприємством,- К.: Ваклер, 1997р.- С.300-367.
42.Кармайкл Д., Бенис М. Стандарты и нормы аудита. — М. Аудит; ЮНИТИ, 1995. – 421 с.
43.Коробов М. Я. Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємств: Навч. посіб. — К.: Товариство «Знання» КОО, 2001. — 378 с.
44.Кравченко Л. И. Анализ хозяйственной деятельности в торговле: Учебник. — Минск: Вышэйшая шк., 1995. — 415 с.
45.Куліш С. А., Коростишев О. В. Теорія аналізу господарської діяльності: Навч. Посібник / Харківський держ. економічний ун-т. — Х., 1995. — 62 с.
46.Кузьмінський А.М. та ін. Організація бухгалтерського обліку, контролю і аналізу. — К.: Вища школа, 1993. — 126 с.
47.Любушин Н. П., Лещева В. Б. Анализ финансово-экономической деятельности предприятия: Учеб. пособие. — М.: ЮНИТИ-ДАНА, 1999. — 471 с.
48.Пархоменко В. М. Бухгалтерський облік в Україні: Нормативи. Коментарі. — Луганськ: «Футура» ДСД «Лугань», 2001. — 368 с.
49.Руденко Л. В., Подольська В. О. Аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства: Навч. Посіб. / Укоопспілка; Навчально- методичний центр «Укоопосвіта». — К., 2000. — 422 с.
50.Савицкая Г. В. Анализ хозяйственной деятельности предприятия: Учеб. пособие. — Минск: ООО «Новое знание», 2001. — 688 с.
51.Суйц В.П. Аудит / Практическое пособие для аудиторов — М.: АНКИЛ, 1994. – 149 с.
52.Сопко В. В., Завгородній В. П. Організація бухгалтерського обліку, економічного контролю та аналізу: Підручник / Київський національний економічний ун-т. — К., 2000. — 258с.
53.Сопко В. В. Бухгалтерський облік: Навч. посібник / Київський національний економічний ун-т.— К.: КНЕУ, 2000. — 578с.
54.Ткаченко Н. М. Бухгалтерський фінансовий облік на підприємствах України: Підручник. — К.: А.С.К., 2000. — 784 с.
55.Хом»як Р. Л. Національні стандарти бухгалтерського обліку в Україні: Навчальний посібник. — Л.: Інтелект-Захід, 2000. — 442 с.
Додатки
Додаток А
|
|
Додаток |
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
||
|
|
бухгалтерського обліку 2 |
||
|
|
|
|
Коди |
|
Дата |
(рік, місяць, число) |
2004-01-11 |
|
|
Підприємство ДП «ФудМайстер» |
за |
ЄДРПОУ |
19477511 |
|
Територія |
за |
КОАТТУ |
30276 |
|
Орган державного управління |
за |
СПОДУ |
0 7774 |
|
Галузь |
за |
ЗКГНГ |
84500 |
|
Вид економічної діяльності |
за |
КВЕД |
74140 |
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
Баланс |
|
|
|
|
на 1 січня 200 4 року |
|
||
|
|
|
Форма № 1 |
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801001 |
|
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
Актив |
рядка |
звітного |
звітного |
|
|
|
періоду |
періоду |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1. Необоротні активи |
|
|
|
|
Нематеріальні активи: |
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 10 |
300 |
310 |
|
первісна вартість |
0 11 |
330 |
350 |
|
Знос |
0 12 |
30 |
40 |
|
Незавершене будівництво |
0 20 |
1200 |
2100 |
|
Основні засоби: |
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 30 |
500 |
2340 |
|
первісна вартість |
0 31 |
1000 |
2970 |
|
Знос |
0 32 |
500 |
630 |
|
Довгострокові фінансові інвестиції : |
|
|
|
|
які обліковуються за методом участі |
|
|
|
|
в капіталі інших підприємств |
0 40 |
110 |
100 |
|
інші фінансові інвестиції |
0 45 |
20 |
10 |
|
Довгострокова дебіторська заборго- |
|
|
|
|
ваність |
0 50 |
|
|
|
Відстрочені податкові активи |
0 60 |
|
|
|
Інші необоротні активи |
0 70 |
|
|
|
Усього за розділом 1. |
0 80 |
2130 |
4863 |
|
2. Оборотні активи |
|
|
|
|
Запаси: |
|
|
|
|
виробничі запаси |
100 |
400 |
450 |
|
тварини на вирощуванні та відгодівлі |
110 |
|
|
|
незавершене виробництво |
120 |
10 |
60 |
|
готова продукція |
130 |
20 |
78 |
|
товари |
140 |
1300 |
1400 |
|
Векселі одержані |
150 |
150 |
170 |
|
Дебіторська заборгованість за товари, |
|
|
|
|
роботи, послуги: |
|
|
|
|
чиста реалізаційна вартість |
160 |
300 |
320 |
|
первісна вартість |
161 |
340 |
360 |
|
резерв сумнівних боргів |
162 |
40 |
40 |
|
Дебіторська заборгованість за розра- |
|
|
|
|
хунками: |
|
|
|
|
з бюджетом |
170 |
7 |
|
|
за виданими авансами |
180 |
35 |
12 |
|
з нарахованих доходів |
190 |
|
|
|
із внутрішніх розрахунків |
200 |
|
|
|
Інша поточна дебіторська заборгова- |
|
|
|
|
ність |
210 |
20 |
3 |
|
Поточні фінансові інвестиції |
220 |
50 |
20 |
|
Грошові кошти та їх еквіваленти : |
|
|
|
|
у національній валюті |
230 |
70 |
201 |
|
в іноземній валюті |
240 |
120 |
5 |
|
Інші оборотні активи |
250 |
10 |
|
|
Усього за розділом 2. |
260 |
2492 |
2719 |
|
3. Витрати майбутніх періодів |
270 |
50 |
70 |
|
БАЛАНС |
280 |
4672 |
7652 |
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
Пасив |
рядка |
звітного |
звітного |
|
|
|
періоду |
Періоду |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1. Власний капітал |
|
|
|
|
Статутний капітал |
300 |
3600 |
3600 |
|
Пайовий капітал |
310 |
|
|
|
Додатковий вкладений капітал |
320 |
200 |
200 |
|
Інший додатковий капітал |
330 |
|
2629 |
|
Резервний капітал |
340 |
50 |
70 |
|
Нерозподілений прибуток (непокритий |
|
|
|
|
збиток) |
350 |
2 |
10 |
|
Неоплачений капітал |
360 |
30 |
10 |
|
Вилучений капітал |
370 |
20 |
10 |
|
Усього за розділом 1. |
380 |
3802 |
6489 |
|
2. Забезпечення наступних витрат |
|
|
|
|
і платежів |
|
|
|
|
Забезпечення виплат персоналу |
400 |
10 |
6 |
|
Інші забезпечення |
410 |
2 |
|
|
Цільове фінансування |
420 |
10 |
|
|
Усього за розділом 2. |
430 |
22 |
6 |
|
3. Довгострокові зобов’язання |
|
|
|
|
Довгострокові кредити банків |
440 |
200 |
250 |
|
Інші довгострокові фінансові |
|
|
|
|
зобов’язання |
450 |
|
|
|
Відстрочені податкові зобов’язання |
460 |
|
50 |
|
Інші довгострокові зобов’язання |
470 |
20 |
|
|
Усього за розділом 3. |
480 |
220 |
300 |
|
4. Поточні зобов’язання |
|
|
|
|
Короткострокові кредити банків |
500 |
120 |
190 |
|
Поточна заборгованість за довгостро- |
|
|
|
|
ковими зобов’язаннями |
510 |
20 |
20 |
|
Векселі видані |
520 |
60 |
130 |
|
Кредиторська заборгованість за това- |
|
|
|
|
ри, роботи, послуги |
530 |
250 |
225 |
|
Поточні зобов’язання за розрахунками: |
|
|
|
|
з одержаних авансів |
540 |
50 |
110 |
|
з бюджетом |
550 |
10 |
20 |
|
з позабюджетних платежів |
560 |
3 |
4 |
|
зі страхування |
570 |
7 |
3 |
|
з оплати праці |
580 |
18 |
10 |
|
з учасниками |
590 |
30 |
35 |
|
із внутрішніх розрахунків |
600 |
|
|
|
Інші поточні зобов’язання |
610 |
10 |
|
|
Усього за розділом 4. |
620 |
578 |
747 |
|
5. Доходи майбутніх періодів |
630 |
50 |
110 |
|
БАЛАНС |
640 |
4672 |
7652 |
|
Керівник М.П. |
|||
|
Головний бухгалтер |
|
|
Додаток Б
|
|
|
|
|
||||||
|
|
Додаток |
|
|
||||||
|
|
до Положення (стандарту) |
||||||||
|
|
бухгалтерського обліку 3 |
|
|||||||
|
|
|
|
|
||||||
|
|
|
|
Коди |
|
|||||
|
Дата (рік, місяць, число) |
2004-01-11 |
|
|||||||
|
Підприємство ДП “ФудМайстер” |
за |
ЄДРПОУ |
19477511 |
|
|||||
|
Територія м. Київ |
за |
КОАТТУ |
30276 |
|
|||||
|
Орган державного управління міністерство харчування |
за |
СПОДУ |
0 7774 |
|
|||||
|
Галузь молочна промисловість |
за |
ЗКГНГ |
84500 |
|
|||||
|
Вид економічної діяльності виробництво |
за |
КВЕД |
74140 |
|
|||||
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
|||||
|
|
Звіт |
|
|
||||||
|
про фінансові результати |
|
||||||||
|
за рік 2003 року |
|
||||||||
|
|
|
Форма № 2 |
|
||||||
|
|
|
Код за ДКУД 1801003 |
|||||||
|
|
|
|
|
||||||
|
|
1.Фінансові результати |
|
|||||||
|
|
|
|
|
||||||
|
Стаття |
Код |
За звітний |
За попередній |
||||||
|
|
рядка |
період |
період |
||||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
||||||
|
Дохід (виручка) від реалізації продукції |
0 10 |
1236 |
1114,9 |
||||||
|
Податок на додану вартість |
0 15 |
206 |
185,82 |
||||||
|
Акцизний збір |
0 20 |
|
|
||||||
|
|
0 25 |
|
|
||||||
|
Інші вирахування з доходу |
0 30 |
|
|
||||||
|
Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції |
0 35 |
1030 |
929,08 |
||||||
|
Собівартість реалізованої продукції |
0 40 |
629,4 |
541,1 |
||||||
|
Валовий: |
|
|
|
||||||
|
прибуток |
0 50 |
400,6 |
387,98 |
||||||
|
збиток |
0 55 |
|
|
||||||
|
Інші операційні доходи |
0 60 |
|
|
||||||
|
Адміністративні витрати |
0 70 |
249,4 |
207,6 |
||||||
|
Витрати на збут |
0 80 |
119,9 |
83,2 |
||||||
|
Інші операційні витрати |
0 90 |
0,3 |
0,5 |
||||||
|
Фінансові результати від операційної діяльності: |
|
|
|
||||||
|
прибуток |
100 |
31 |
96,68 |
||||||
|
збиток |
105 |
|
|
||||||
|
Дохід від участі в капіталі |
110 |
|
|
||||||
|
Інші фінансові доходи |
120 |
|
|
||||||
|
Інші доходи |
130 |
65 |
62,1 |
||||||
|
Фінансові витрати |
140 |
|
|
||||||
|
Втрати від участі в капіталі |
150 |
|
|
||||||
|
Інші витрати |
160 |
|
|
||||||
|
Фінансові результати від звичайної діяльності |
|
|
|
||||||
|
до оподаткування: |
|
|
|
||||||
|
прибуток |
170 |
96 |
158,78 |
||||||
|
збиток |
175 |
|
|
||||||
|
Податок на прибуток від звичайної діяльності |
180 |
28,8 |
47,64 |
||||||
|
Фінансові результати від звичайної діяльності |
|
|
|
||||||
|
прибуток |
190 |
67,2 |
111,15 |
||||||
|
збиток |
195 |
|
|
||||||
|
Надзвичайні: |
|
|
|
||||||
|
доходи |
200 |
|
|
||||||
|
витрати |
205 |
|
|
||||||
|
Податки з надзвичайного прибутку |
210 |
|
|
||||||
|
Чистий: |
|
|
|
||||||
|
прибуток |
220 |
67,2 |
111,15 |
||||||
|
збиток |
225 |
|
|
||||||
|
|
|
|
|
||||||
|
|
2. Елементи операційних витрат |
||||||||
|
Найменування показника |
Код |
За звітний |
За попередній |
||||||
|
|
рядка |
період |
Період |
||||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
||||||
|
Матеріальні затрати |
230 |
|
|
||||||
|
Витрати на оплату праці |
240 |
|
|
||||||
|
Відрахування на соціальні заходи |
250 |
|
|
||||||
|
Амортизація |
260 |
|
|
||||||
|
Інші операційні витрати |
270 |
|
|
||||||
|
Разом |
280 |
|
|
||||||
|
|
|
|
|
||||||
|
|
3. Розрахунок показників прибутко- |
||||||||
|
|
вості акцій |
|
|||||||
|
Назва статті |
Код |
За звітний |
За попередній |
||||||
|
|
рядка |
період |
період |
||||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
||||||
|
Середньорічна кількість простих акцій |
300 |
|
|
||||||
|
Скоригована середньорічна кількість простих акцій |
310 |
|
|
||||||
|
Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію |
320 |
|
|
||||||
|
Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну |
|
|
|
||||||
|
просту акцію |
330 |
|
|
||||||
|
Дивіденди на одну просту акцію |
340 |
|
|
||||||
|
|
|
|
|
||||||
|
М.П. |
|
|
|
||||||
|
Керівник |
|
||||||||
|
Головний бухгалтер |
|
|
|
||||||
Додаток В
|
|
|
|
Додаток |
|
|
|
|||||
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
|
|||||||
|
|
|
|
бухгалтерського обліку 4 |
|
|||||||
|
|
|
|
Коди |
||||||||
|
Дата (рік, місяць, число) |
2004-01-11 |
||||||||||
|
Підприємство ДП “ФудМайстер” |
за |
ЄДРПОУ |
19477511 |
||||||||
|
Територія м. Київ |
за |
КОАТТУ |
30276 |
||||||||
|
Орган державного управління міністерство харчування |
за |
СПОДУ |
0 7774 |
||||||||
|
Галузь молочна промисловість |
за |
ЗКГНГ |
84500 |
||||||||
|
Вид економічної діяльності виробництво |
за |
КВЕД |
74140 |
||||||||
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||
|
|
|
Звіт |
|
|
|
|
|||||
|
|
про рух грошових коштів |
|
|
|
|||||||
|
|
за 2003 р. |
|
|
||||||||
|
|
|
|
|
Форма № 3 |
|
||||||
|
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801004 |
|
||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||
|
|
|
За попередній період |
За звітний період |
|
|||||||
|
Стаття |
Код |
Надход- |
Видаток |
Надход- |
Видаток |
|
|||||
|
|
|
ження |
|
ження |
|
|
|||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
|
|||||
|
1. Рух коштів у результаті |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
операційної діяльності |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
Прибуток (збиток) від звичайної |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
діяльності до оподаткування |
0 10 |
158,78 |
|
96,0 |
|
|
|||||
|
Коригування на: |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
амортизацію необоротних активів |
0 20 |
475 |
x |
438,5 |
х |
|
|||||
|
збільшення (зменш.) забеспечень |
0 30 |
|
32,6 |
8,6 |
|
|
|||||
|
збиток (прибуток) від нереалізова- |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
них курсових різниць |
0 40 |
|
|
|
|
|
|||||
|
збиток (прибуток) від неопераційної |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
діяльності |
0 50 |
|
|
|
|
|
|||||
|
Витрати на сплату відсотків |
0 60 |
|
х |
|
х |
|
|||||
|
Прибуток (збиток) від операційної |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
діяльності до зміни в чистих оборот- |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
них активах |
0 70 |
598,8 |
|
274 |
|
|
|||||
|
Зменшення (збільшення): |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
оборотних активів |
0 80 |
|
617,9 |
|
390,5 |
|
|||||
|
витрат майбутніх періодів |
0 90 |
|
|
|
33,4 |
|
|||||
|
Зменшення (збільшення): |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
поточних зобов,язань |
100 |
1349,9 |
|
|
753,7 |
|
|||||
|
доходів майбутніх періодів |
110 |
0 |
0 |
|
|
|
|||||
|
Грошові кошти від операційної |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
діяльності |
120 |
1330,8 |
|
|
903,6 |
|
|||||
|
Сплачені: |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
відсотки |
130 |
х |
|
х |
|
|
|||||
|
податки на прибуток |
140 |
х |
145 |
х |
|
|
|||||
|
Чистий рух коштів до надзвичайних |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
подій |
150 |
1330,8 |
|
|
903,6 |
|
|||||
|
Рух коштів від надзвичайних подій |
160 |
|
|
|
|
|
|||||
|
Чистий рух коштів від операційної |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
діяльності |
170 |
1330,8 |
|
|
903,6 |
|
|||||
|
2. Рух коштів у результаті інвести- |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
ційної діяльності |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
Реалізація: |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
фінансових інвестицій |
180 |
|
|
130 |
|
|
|||||
|
необоротних активів |
190 |
|
x |
49,1 |
x |
|
|||||
|
майнових комплексів |
200 |
|
|
|
|
|
|||||
|
Отримано: |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
відсотки |
210 |
|
х |
|
х |
|
|||||
|
дивіденди |
220 |
|
х |
|
х |
|
|||||
|
Інши надходження |
230 |
|
х |
|
х |
|
|||||
|
Придбання: |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
фінансових інвестицій |
240 |
х |
|
х |
|
|
|||||
|
необоротних активів |
250 |
x |
558,1 |
x |
33 |
|
|||||
|
майнових комплексів |
260 |
х |
|
х |
|
|
|||||
|
Інши платежі |
270 |
х |
|
х |
|
|
|||||
|
Чистий рух коштів до надзвичайних |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
подій |
280 |
|
558,1 |
146,1 |
|
|
|||||
|
Рух коштів від надзвичайних подій |
290 |
|
|
|
|
|
|||||
|
Чистий рух коштів від інвестиційної |
|
|
558,1 |
146,1 |
|
|
|||||
|
діяльності |
300 |
0 |
|
|
|
|
|||||
|
3. Рух коштів у результаті фінан- |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
сової діяльності |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
Надходження власного капіталу |
310 |
|
х |
|
х |
|
|||||
|
Отримані позики |
320 |
|
х |
|
х |
|
|||||
|
Інши надходження |
330 |
140 |
х |
|
х |
|
|||||
|
Погашення позик |
340 |
х |
140 |
х |
|
|
|||||
|
Сплачені дивіденди |
350 |
х |
|
х |
|
|
|||||
|
Інші платежі |
360 |
х |
|
х |
|
|
|||||
|
Чистий рух коштів до надзвичайних |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
подій |
370 |
0 |
|
|
|
|
|||||
|
Рух коштів від надзвичайних подій |
380 |
|
|
|
|
|
|||||
|
Чистий рух коштів від фінансової |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
діяльності |
390 |
0 |
|
|
|
|
|||||
|
Чистий рух коштів за звітний період |
400 |
161,9 |
|
12,1 |
|
|
|||||
|
Залишок коштів на початок року |
410 |
28 |
x |
190,0 |
х |
|
|||||
|
Вплив зміни валютних курсів на зали- |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
шок коштів |
420 |
0,1 |
x |
3,9 |
|
|
|||||
|
Залишок коштів на кінець року |
430 |
190 |
x |
206 |
х |
|
|||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||
|
М.П. |
|
|
|
|
|
|
|||||
|
|
Керівник |
|
|
підпис |
|
||||||
|
|
Головний бухгалтер |
|
підпис |
|
|||||||
Додаток Г
|
|
|
|
|
|
|
Додаток |
|
|
|
||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
|
|
|||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
бухгалтерського обліку 5 |
|
|
|||||||||||||||||||
|
|
|
|
Коди |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Дата (рік, місяць, число) |
2004-01-11 |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Підприємство ДП “ФудМайстер” |
за |
ЄДРПОУ |
19477511 |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Територія м. Київ |
за |
КОАТТУ |
30276 |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Орган державного управління міністерство харчування |
за |
СПОДУ |
0 7774 |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Галузь молочна промисловість |
за |
ЗКГНГ |
84500 |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Вид економічної діяльності виробництво |
за |
КВЕД |
74140 |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
Звіт |
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
|
про власний капітал |
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||
|
|
|
За 2003 рік |
|
|
|
|
|
|
|||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
Форма № 4 |
|
|
|
|||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801005 |
|
|
||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
|
|
Ста- |
Пайо- |
Додат- |
Інший |
Резер- |
Нерозпо- |
Неопла- |
Вилу- |
|
|
||||||||||||||||
|
|
|
тут- |
вий |
ковий |
додат- |
вний |
ділений |
чений |
чений |
|
|
||||||||||||||||
|
Стаття |
Код |
ний |
капі- |
вкла- |
ковий |
капі- |
прибуток |
капі- |
капі- |
Разом |
|
||||||||||||||||
|
|
|
капі- |
тал |
дений |
капі- |
тал |
|
тал |
тал |
|
|
||||||||||||||||
|
|
|
тал |
|
капі- |
тал |
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
|
|
|
|
тал |
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
|
||||||||||||||||
|
Залишок на початок року |
0 10 |
3600 |
|
|
180 |
50 |
111,15 |
30 |
|
3911,15 |
|
||||||||||||||||
|
Коригування: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
Зміна облікової політики |
0 20 |
х |
х |
х |
х |
х |
|
х |
х |
0 |
|
||||||||||||||||
|
Виправлення помилок |
0 30 |
х |
х |
х |
х |
х |
|
х |
х |
0 |
|
||||||||||||||||
|
Інші зміни |
0 40 |
х |
х |
х |
х |
х |
|
х |
х |
0 |
|
||||||||||||||||
|
Скоригований залишок на |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
початок року |
0 50 |
3600 |
|
|
180 |
50 |
111,15 |
30 |
|
3911,15 |
|
||||||||||||||||
|
Переоцінка активів: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
Дооцінка основних засобів |
0 60 |
х |
х |
х |
2869 |
х |
х |
х |
х |
0 |
|
||||||||||||||||
|
Уцінка основних засобів |
0 70 |
х |
х |
х |
0 |
х |
х |
х |
х |
0 |
|
||||||||||||||||
|
Дооцінка незавершеного |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
будівництва |
0 80 |
х |
х |
х |
0 |
х |
х |
х |
х |
0 |
|
||||||||||||||||
|
Уцінка незавершеного |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
будівництва |
0 90 |
х |
х |
х |
0 |
х |
х |
х |
х |
0 |
|
||||||||||||||||
|
Дооцінка нематеріальних |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
активів |
100 |
х |
х |
х |
0 |
х |
х |
х |
х |
0 |
|
||||||||||||||||
|
Уцінка нематеріальних |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
активів |
110 |
х |
х |
х |
0 |
х |
х |
х |
х |
0 |
|
||||||||||||||||
|
|
120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
Чистий прибуток (збиток) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
за звітний період |
130 |
х |
х |
х |
Х |
х |
67,2 |
х |
х |
67,2 |
|
||||||||||||||||
|
Розподіл прибутку: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
Виплати власникам (дивіден- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
ти) |
140 |
х |
х |
Х |
Х |
х |
0 |
х |
х |
0 |
|
||||||||||||||||
|
Спрямування прибутку до |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
статутного капіталу |
150 |
|
|
Х |
Х |
х |
0 |
х |
х |
0 |
|
||||||||||||||||
|
Відрахування до резервного |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
капіталу |
160 |
х |
х |
Х |
Х |
20 |
0 |
х |
х |
0 |
|
||||||||||||||||
|
|
170 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
Внески участників: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
Внески до капіталу |
180 |
0 |
0 |
Х |
Х |
х |
х |
х |
х |
0 |
|
||||||||||||||||
|
Погашення заборгованості з |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
капіталу |
190 |
х |
х |
0 |
Х |
х |
х |
0 |
х |
0 |
|
||||||||||||||||
|
|
200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
Вилучення капіталу: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
Викуп акцій (часток) |
210 |
х |
х |
Х |
Х |
х |
х |
х |
0 |
0 |
|
||||||||||||||||
|
Перепродаж викуплених |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
акцій (часток) |
220 |
х |
х |
0 |
Х |
х |
х |
х |
0 |
0 |
|
||||||||||||||||
|
Анулювання викуплених |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
акцій (часток) |
230 |
0 |
0 |
Х |
Х |
х |
х |
х |
0 |
0 |
|
||||||||||||||||
|
Вилучення частки в капіталі |
240 |
х |
х |
Х |
Х |
х |
х |
х |
0 |
0 |
|
||||||||||||||||
|
Зменшення номінальної вар- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
тості акцій |
250 |
4 |
х |
Х |
Х |
х |
х |
х |
0 |
0 |
|
||||||||||||||||
|
Інші зміни в капіталі: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
Списання невідшкодованих |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
збитків |
260 |
0 |
0 |
Х |
Х |
0 |
0 |
х |
х |
0 |
|
||||||||||||||||
|
Безкоштовно отримані активи |
270 |
х |
х |
Х |
0 |
х |
х |
х |
х |
0 |
|
||||||||||||||||
|
|
280 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
Разом зміни в капіталі |
290 |
|
|
2869 |
20 |
-43,95 |
-20 |
|
|
2865,05 |
|
||||||||||||||||
|
Залишок на кінець року |
300 |
3600 |
|
3049 |
70 |
67,2 |
10 |
|
|
6776,2 |
|
||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||
|
М.П. |
|
|
Керівник |
|
|
|
|
підпис |
|
||||||||||||||||||
|
|
|
|
Головний бухгалтер |
|
|
|
підпис |
|
|||||||||||||||||||
Додаток Д ДПВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства фінансів України
від 29 листопада 2000 р. № 302, із змінами,
внесеними наказом від 25.11.2002 р. № 989
|
|
|
|
Коди |
|
|
Дата (рік, місяць, число) |
2004-01-11 |
|||
|
Підприємство ДП “ФудМайстер” |
за |
ЄДРПОУ |
19477511 |
|
|
Територія м. Київ |
за |
КОАТТУ |
30276 |
|
|
Орган державного управління міністерство харчування |
за |
СПОДУ |
0 7774 |
|
|
Галузь молочна промисловість |
за |
ЗКГНГ |
84500 |
|
|
Вид економічної діяльності виробництво |
за |
КВЕД |
74140 |
|
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
Примітки до річної фінансової звітності
|
за 2003 рік
Форма № 5 Код за ДКУД
І. Нематеріальні активи
Групи нематеріальних активів |
Код рядка |
Залишок на початок року |
Надійшло за рік |
Переоцінка (дооцінка +, уцінка -) |
Вибуло за рік |
Нарахо-вано амортиза-ції за рік |
Втрати від зменшення корисності за рік |
Інші зміни за рік |
Залишок на кінець року |
|||||
первісна (переоцінена) вартість |
накопи-чена аморти-зація |
первісної (переоціненої) вартості |
накопи-чена аморти-зація |
первісна (переоцінена) вартість |
накопи-чена аморти-зація |
первісної (переоціненої) вартості |
накопи-чена аморти-зація |
первісна (переоцінена) вартість |
накопи-чена аморти-зація |
|||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
Права користування природними ресурсами |
010 |
|
|
0,0 0,0 |
|
|
0,0 0,0 |
0,0 0,0 |
0,0 0,0 |
|
|
|
0,0 0,0 |
0,0 0,0 |
Права користування майном |
020 |
|
|
0,0
|
|
|
0,0
|
0,0
|
0,0
|
|
|
|
0,0
|
0,0
|
Права на знаки для товарів і послуг |
030 |
|
|
0,0 |
|
|
0,0 |
0,0 |
0,0 |
|
|
|
0,0 |
0,0 |
Права на об»єкти промислової власності |
040 |
|
|
0,0 |
|
|
0,0 |
0,0 |
0,0 |
|
|
|
0,0 |
0,0 |
Авторські та суміжні з ними права |
050 |
|
|
0,0 |
|
|
0,0 |
0,0 |
0,0 |
|
|
|
0,0 |
0,0 |
|
060 |
|
|
0,0
|
|
|
0,0
|
0,0
|
0,0
|
|
|
|
0,0
|
0,0
|
Інші нематеріальні активи |
070 |
330 |
0,0 |
20,0 |
|
|
0,0 |
0,0 |
0,0 |
|
|
|
350,0 |
40,0 |
Разом |
080 |
330
|
0,0
|
20,0
|
|
|
0,0
|
0,0
|
0,0
|
|
|
|
350,0 |
40,0
|
Із рядка 080 графа 14 вартість нематеріальних активів, щодо яких існує обмеження права власності (081) ___________
вартістьоформлених у заставу нематеріальних активів (082) ___________
вартістьстворених підприємством нематеріальних активів (083) ___________
Із рядка 080 графа 15 накопичена амортизація нематеріальних активів, щодо яких існує обмеження права власності (085) ___________
Додаток Е
Постачальник |
ЗАО «В.М.» |
|
|
|
|
|
|
|||
|
|
тел. 247-96-64 |
|
|
|
|
|
|||
Одержувач |
ДП “ФудМайстер” |
|
|
|
|
|
||||
Платник |
той самий |
|
|
|
|
|
|
|
||
Замовлення |
Сч. вход. СВ-05476 (14.03.03) |
|
|
Валюта |
|
Гривня |
||||
Умова: |
Попередня оплата |
|
|
Курс |
|
1,0 |
||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Прибуткова накладна № ПН-02655 |
||||||||||
від 14 Березня 2003 р. |
||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
№ |
Назва |
Од. |
Кіл-ть |
Ціна вал |
Сума вал |
Сума грн |
ПДВ |
Всього |
||
1 |
Картридж |
|
шт. |
1,000 |
60,00 |
60,00 |
60,00 |
12,00 |
72,00 |
|
|
|
|
|
|
|
Всього : |
60,00 |
60,00 |
60,00 |
72,00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Всього у гривнях: |
|
Сімдесят дві гривні 00 копійок |
|
|
|
|
|||
|
Всього ПДВ: |
|
12.00 грн. |
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Відвантажив: |
__________________________ |
|
Одержав: |
__________________________ |
|
||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Додаток Ж
Відомість нарахування амортизації за 1 Квартал 2003 р. |
|||||
Інші необоротні матеріальні активи |
|||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Понижуючий коефіцієнт: 0.00 |
|
|
|
|
|
Назва |
Кiл-ть |
Початкова вартість |
Остаточна вартість |
Коефіцієнт амортизації |
Сума зносу |
Деревообробне устаткування |
1 |
250,00 |
150,00 |
Разом: |
100,00 |
|
|
|
|
|
|
Головний бухгалтер: |
|
|
|
|
|
Додаток З
ДП “ФудМайстер” |
|
|
|
|
|
|
Оборотно-сальдова відомість по рахунку: 112 |
||||||
Місця зберігання Бухгалтерія ДП “ФудМайстер” |
||||||
за 01.01.03 — 31.01.03 |
||||||
Субконто |
Сальдо на початок періоду |
Обороти за період |
Сальдо на кінець періоду |
|||
|
Дебет |
Кредит |
Дебет |
Кредит |
Дебет |
Кредит |
BACK-UPS APC 650 MI |
512,25 |
|
|
|
512,25 |
|
UPS-500 (500VA) |
541,50 |
|
|
|
541,50 |
|
ВИТРИНА СТЕКЛЯННАЯ |
180,83 |
|
|
|
180,83 |
|
ДОВОДЧИК Д/ДВЕРИ |
210,00 |
|
|
|
210,00 |
|
КОЛОНКИ PRIMAX |
56,00 |
|
|
|
56,00 |
|
КОЛОНКИ PRIMAX 120W |
52,00 |
|
|
|
52,00 |
|
КРЕСЛО ГОБЕЛЕН. PRESTIGE СЕРОЕ |
145,00 |
|
|
|
145,00 |
|
ЛАТР |
143,00 |
|
|
|
143,00 |
|
НАБОР МОНТАЖНОГО ИН-ТА |
125,50 |
|
|
|
125,50 |
|
ПЫЛЕСОС |
150,00 |
|
|
|
150,00 |
|
ПОДСТАВКА ПОД МОНИТОР 15″ |
121,20 |
|
|
|
121,20 |
|
ПОДСТАВКА ПОД МОНИТОР 15″ |
121,20 |
|
|
|
121,20 |
|
ПРИБОР SUNWA |
201,00 |
|
|
|
201,00 |
|
ПРИНТЕР EPSON |
300,00 |
|
|
|
300,00 |
|
СТАБИЛИДПОР |
145,00 |
|
|
|
145,00 |
|
СТЕЛАЖ |
414,00 |
|
|
|
414,00 |
|
СТЕЛАЖ СТ-1/3М |
82,50 |
|
|
|
82,50 |
|
СТЕЛАЖ СТ-5/1М |
435,00 |
|
|
|
435,00 |
|
СТЕЛЛАЖ СТ-5/1М |
217,50 |
|
|
|
217,50 |
|
СТЕЛЛАЖ СТ-5/1М |
217,50 |
|
|
|
217,50 |
|
СТОЙКА ДЛЯ CD-ДИСКОВ |
42,80 |
|
|
|
42,80 |
|
СТОЛ |
270,00 |
|
|
|
270,00 |
|
СТОЛ |
193,00 |
|
|
|
193,00 |
|
СТОЛ |
207,00 |
|
|
|
207,00 |
|
СТОЛ 1-НО ТУМБОВЫЙ |
152,00 |
|
|
|
152,00 |
|
СТОЛ 2-Х ТУМБОВЫЙ |
174,00 |
|
|
|
174,00 |
|
СТОЛ ДВУХТУМБОВЫЙ |
629,00 |
|
|
|
629,00 |
|
СТОЛ МЕТАЛЛИЧЕСКИЙ |
144,00 |
|
|
|
144,00 |
|
СТУЛ |
173,00 |
|
|
|
173,00 |
|
СТУЛ |
221,00 |
|
|
|
221,00 |
|
СТУЛ МЯГКИЙ |
442,00 |
|
|
|
442,00 |
|
СТУЛ МЯГКИЙ |
438,00 |
|
|
|
438,00 |
|
СТУЛЬЧИК |
396,00 |
|
|
|
396,00 |
|
ТЕЛЕФОН |
464,00 |
|
|
|
464,00 |
|
ТЕЛЕФОН PANASONIC KX-TS10 |
102,70 |
|
|
|
102,70 |
|
ТЕЛЕФОН PANASONIC KX-TS5 MX-B |
72,40 |
|
|
|
72,40 |
|
ТЕЛЕФОНPANASONIC KX-TS10 MX-W |
96,05 |
|
|
|
96,05 |
|
Разом |
5 617,04 |
|
|
|
6 383,74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Додаток И
Наказ від «1» жовтня 2003 року
№ 145
У відповідність з «Правилами ведення бухгалтерського обліку в Україні наказую:
1. У період з 10-00 ч. до 19-00 ч. «2» жовтня 2003 р. провести повну інвентаризацію інших необоротних нематеріальних активів, відповідно до ПРАВИЛ проведення інвентаризацій і обліку необоротних активів (додаються).
2. Відповідальними за результати призначити заступника директора ДП “ФудМайстер” Смірнова Ю. І.
3. Створити інвентаризаційну комісію в складі: голова – заступник директора Смірнов Ю. І. та члени комісії : бухгалтери Мальцева В. І., Лозова Л. І., завідуюча складом Кузнєцова А. А., інженер Яремчук В. С.
4. Результати інвентаризації, оформлені у відповідність із ПРАВИЛАМИ проведення інвентаризацій і обліку необоротних активів (додаються) – здати директору ДП “ФудМайстер” до 10-00 ч. 4.10.03 р.
Директор (підпис)
Додаток К
___ДП “ФудМайстер”_ Типова форма № 03-6
Затверджена наказом Мінстату
Ідентифікаційний 31243053 України від 29.12.1995 р.