Курсова робота Контроль збереження і використання майна в установах охорони здоров’я

З М І С Т

 

Вступ …………………………………………………………………………..       3

1. Економічна сутність збереження і використання  майна

в установах охорони здоров’я ……………………………………       6

 

2.    Економіко – правовий аналіз нормативної бази

    збереження і використання  майна в установах

    охорони здоров’я ……………………………………………………….      11

 

3.    Організаційно – економічна характеристика

Васильківської центральної районної лікарні ……………..     16

 

4. Організаційно – інформаційна модель контролю

    збереження і використання  майна

    у Васильківській ЦРЛ   ……………………………………………….     22

 

5.    Організація і планування контролю і ревізії

     збереження і  використання майна  ……………………………     25

 

6.    Методика контролю і ревізії  збереження і

     використання  майна  у Васильківській ЦРЛ ……………..     30

 

7.    Методика  контролю  збереження і використання

     майна в умовах сучасної  комп’ютеризації………………..       33

 

    Висновки та пропозиції ………………………………………….          35                                                               

 

    Список використаної літератури …………………………….          37                     

    

        Додатки

 

 

 

 

 

 

Вступ

В умовах побудови  ринкової економіки змінюються підходи та принципи щодо методів організації та здійснення державного фінансового контролю. Організаційні зміни в проведенні державного фінансового контролю пов’язані також з тим, що він набуває статусу фінансового контролю незалежної держави.

Закон України “Про державну контрольно – ревізійну службу в Україні” від 26.01.93 №2939 заклав правову основу для впровадження ефективного фінансового контролю у державі. Відповідно до нього виникла необхідність внесення докорінних змін у методологію здійснення фінансового контролю.

Реформа бухгалтерського обліку та фінансової звітності в Україні, затвердження нового Плану рахунків і Положень (стандартів) обліку зумовлюють необхідність реформування контрольно – ревізійної роботи. Такі атрибути ринкових відносин, як багатоукладність економіки, різноманітність форм власності, вільне підприємництво, роздержавлення підприємств, їх приватизація і корпоратизація, іноземне інвестування, вимагають використання різних організаційних форм контролю, удосконалення його методології.

Відповідно до Указу Президента України “Про заходи щодо підвищення ефективності контрольно – ревізійної роботи” від 27.08.00  передбачається посилення контролю за дотриманням фінансової дисципліни, цільовим і раціональним використанням бюджетних коштів.

 Бухгалтерський облік — важлива функція управління виробництвом, знаряддя контролю за раціональним та економічним використанням товарних запасів і виконання фінансових обов»язків перед державою. Облік являє собою упорядковану інформаційну систему, що відображає етап та рух майна, розрахунків та зобов»язань, власних та позикових коштів, та фінансових результатів суб»єктів підприємницької діяльності методом суцільної, безперервної, документальної та взаємо впорядкованої, реєстрації господарських операцій.

  Із введенням в дію нових підходів до ведення бухгалтерського обліку в Україні, які наблизили нашу систему ведення господарських операцій до загальноприйнятих — світових стандартів, виникла потреба кардинальних змін що до підходів управління господарськими процесами.

В умовах господарювання перед більшістю бюджетних установ  постала проблема ефективності господарювання, можливості здійснення контролю та аналізу з метою виявлення фактів безгосподарності, а також виявлення невикористаних резервів. Тому, на даний момент дуже важливим є питання як правильно організувати та провести інвентаризацію, яка по суті є як методом бухгалтерського обліку так і засобом контролю ефективності використання коштів підприємства.

Тому дослідження питань щодо порядку, а також методики проведення інвентаризації, а саме аналіз і контроль її результатів, як інструментів ефективного здійснення управління та прийняття управлінських рішень, на даний момент є дуже важливими та актуальними для кожної бюджетної установи.

Метою моєї роботи, «Контроль збереження і використання майна в установах охорони здоров’я»  є розгляд та узагальнення методики порядку проведення контролю за збереженням і використанням майна в установах охорони здоров’я, порівняння законодавчо встановлених вимог щодо збереження і використання майна з фактичними, які виконуються в бюджетній установі.

 Об’єктом дослідження курсової роботи є Васильківська центральна районна лікарня .

Завданнями курсової роботи є:

   визначення економічної сутності збереження та використання майна;

   розглянути економіко-правову нормативну базу ;

   розгляд організаційно-економічної характеристики Васильківської ЦРЛ;

  організація, планування,  методика та документальне оформлення  збереження і використання майна Васильківською ЦРЛ;

  методика контролю за збереженням і використанням майна  в умовах сучасної комп’ютеризації.

 Предметом дослідження курсової роботи є сукупність теоретичних, методичних і практичних проблем, пов’язаних з збереженням та використанням майна  бюджетної установи.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.                        Економічна сутність збереження  і використання  майна в установах охорони здоров’я.

З метою перевірки збереження майна  і достовірністю облікових даних, звітів та балансів перед ревізією обов’язково проводиться інвентаризація майна.

Існує декілька визначень поняття «інвентаризація». Зокрема, згідно чинного законодавства України та спеціальної наукової літератури, термін «інвентаризація» має наступні визначення :

       інвентаризація — періодична перевірка наявності товарно-матеріальних цінностей,   стану   їх   зберігання   для   підтвердження   правильності   та достовірності даних бухгалтерського обліку та звітності (Наказ Міністерства економіки України «Про затвердження методичних рекомендацій  щодо впровадження національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку у сфері громадського харчування і побутових послуг»);

       інвентаризація     один   із   елементів   методу   бухгалтерського   обліку, важливий засіб контролю за збереженням товарно-матеріальних цінностей і коштів на об»єктах підприємств, організацій і установ («Бухгалтерський облік і аудит» №1 від 1998 р., В.Мурашко);

   інвентаризація      органолептичний   методичний    прийом    контролю фактичного    стану    підконтрольних    об»єктів,    здійснюваний    з    метою забезпечення  збереження  цінностей  і  раціонального використання їх у фінансово-господарській    діяльності    (Білуха    М.Т.    Теорія    фінансово — господарського контролю і аудиту: Підручник. — К.: Вища шк.., 1994. — 364 а).

  Васильківська ЦРЛ зареєстрована на території м. Василькова Київської області. (Довідка  № 3287/2000 з єдиного державного реєстру підприємств та організацій України додається в додатку № 1).

Усі працівники  без винятку є найманими та працюють на підставі трудових угод.

Дана бюджетна установа є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, свій фірмовий бланк, печатку зі своїм найменуванням, штамп; може від свого імені укладати договори, набувати майнових та особистих немайнові прав та обов’язків, бути позивачем і відповідачем у судових органах. Має в своєму підпорядкуванні: 43 – фельдшерсько–акушерських пунктів, 4 амбулаторії, 2 дільничні лікарні, дитяча поліклініка та дитяча лікарня, 9 відділень центральної лікарні.

Згідно положення, Васильківська ЦРЛ  створена з метою надання  медичної допомоги населенню м. Василькова та Васильківського району. 

 Установа здійснює оперативний і бухгалтерський облік результатів своєї роботи, порядок ведення яких визначається відповідним законодавством.

Майно Васильківської ЦРЛ складають основні та оборотні фонди, а також інші цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі установи.

Ефективність діяльності кожної установи в значній мірі залежить від того на скільки правильно та оптимально розмежовані функції працівників, як розподілені їх функціональні обов’язки. Тому при створенні установи або під час його функціонування обов’язково необхідно приділяти увагу розподілу функцій персоналу, тобто розглядати та оцінювати організаційну структуру  установи.

….

Програма “1С – бухгалтерія” забезпечує одночасну роботу всіх працівників установи: бухгалтерії, відділу кадрів, кожен з яких має доступ лише до своєї бази даних. Зведена інформація та загальна база даних доступні лише головному бухгалтеру. Така побудова програми позбавляє можливості вносити необґрунтовані зміни на місцях та дає змогу здійснювати централізований поточний контроль.

Значне місце при здійсненні контролю за збереженням і використанням майна займає робота із залишками на рахунках, насамперед наявними запасами. Тут контролюється порядок ведення аналітичного обліку та оцінювання запасів при їх надходженні, вибутті й на дату балансу відповідно до П(С)БО.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Висновки та пропозиції

Перехід до ринкової економіки потребує від бюджетних установ  підвищення ефективності діяльності на основі впровадження досягнень науково — технічного прогресу.

Важлива роль в реалізації зазначеної мети відводиться удосконаленню обліку, аналізу та контролю ведення бухгалтерського обліку бюджетної установи. На підставі облікових, оперативних аналітичних даних розробляються стратегія і тактика розвитку бюджетної установи, обґрунтовуються плани та управлінські рішення, здійснюється контроль за їх виконанням, виявляються як неефективні напрямки використання коштів так і резерви підвищення ефективності діяльності бюджетної установи.

Кваліфікований економіст, фінансист, бухгалтер, аудитор повинен відмінно знати не тільки загальні закономірності та тенденції розвитку економіки в умовах переходу до ринкових відносин, але й чітко розуміти прояв загальних, специфічних та часткових економічних законів у практиці підприємства, своєчасно відслідковувати тенденції та можливості підвищення ефективності його діяльності.

Після написання курсової роботи можна зробити наступні висновки:

           * інвентаризація — це метод бухгалтерського обліку, важливий засіб контролю за збереженням товарно-матеріальних цінностей і коштів на підприємствах, призначений для визначення фактичних залишків товарно- матеріальних цінностей, виявлення непродуктивних втрат та збитків з метою вжиття оперативних заходів та попередження виникнення їх в
майбутньому.   Тому,   під   час   її   організації   та   проведенні   кожне
підприємство повинно віднестись до неї з особливою увагою. Зокрема
тому,  що  правильність  її результатів,  а також  можливість прийняття
управлінських рішень залежить від того на скільки буде правильно її
організовано;

              * необхідність проведення інвентаризації встановлена Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.99 № 996-ХІУ. Основним нормативним документом, що визначає порядок її проведення є Інструкція по інвентаризації  матеріальних цінностей,   розрахунків та інших статей балансу бюджетних установ, затверджена наказом Мінфіну України від 30.10.98 р. № 90. Огляд нормативно-правової бази та спеціальної літератури показав, що на даний час в Україні існує кілька нормативних актів, що регламентує порядок проведення інвентаризації, проте в зазначених джерелах майже не розкрито питання щодо методики її проведення. Окрім того, діюча нормативно-правова база з питань норм природного убутку та, документального оформлення інвентаризації є застарілою, оскільки не враховує особливості сьогодення, що потребує внесення певних змін та доповнень;

          * якість  проведення   інвентаризації   залежить   від   того   на   скільки правильно вона буде організована, від обраного складу комісії, методики
проведення інвентаризації. Важливе значення має також документальне
оформлення   матеріалів   інвентаризації,   оскільки   від   цього   залежить
правильність прийняття рішення, виведення результату інвентаризації та
можливість вжиття відповідних дій та заходів за її наслідками.;

         * розвиток комп»ютеризації обліку в Україні не дозволяє в повній мірі
застосовувати дану техніку в процесі проведення інвентаризації, проте
значно полегшує роботу та зменшує витрати часу на стадії підготовки та
реалізації її результатів.

 


Список використаної літератури

1. Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні: Закон України, затверджений постановою Верховної Ради України від 16.07.99 № 996-ХІУ.

2.Про затвердження Порядку подання фінансової звітності: постанова Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2000 р. N 419.

3.      Порядок визначення розміру збитків від розкрадання, нестачі, знищення

(псування) матеріальних цінностей: постанова КМУ від 22.01.96 р. № 116.

     4.   Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні:

постанова Правління Національного банку України від 15.12.04 N632.

5.      Інструкція по інвентаризації  матеріальних   цінностей,   розрахунків та

інших статей балансу: наказ Міністерство фінансів України від 30.10.98 р. № 90.

6.      Про затвердження Положення про документальне забезпечення записів у

бухгалтерському обліку: Наказ Міністерства фінансів України    від 24
травня 1995 року N 88.

7.      Усач Б.Ф. Контроль і ревізія. Підручник. Знання-Прес. 2004;

8.      Романів М.В. Державний фінансовий контроль. ТОВ “Ніос”. 1998;

9.      Романів Є.М., Хом”як Р.Л. Контроль і ревізія. “Інтелект – Захід” 2002;

10.Державний фінансовий контроль: ревізія та аудит. Київ –2004р;

11.Про затвердження типових форм первинних облікових документів з обліку сировини та матеріалів: наказ Міністерства статистики України від 21 червня 1996 року N 193.

12.  Білуха   М.Т.   Теорія   фінансово-господарського   контролю   і   аудиту:

Підручник. — К.: Вища шк.., 1994. — 364 с.

13. Сторожук Т.М., Підлісна О.І., Гуменюк О.В. Особливості бухгалтерсько

го обліку в галузях економічної діяльності: Навчальний посібник. — Ірпінь:

Академія ДПС України, 2001. — 460 с.

14.Ю.Грабов М. Інвентаризація товарних запасів. // Бізнес — Бухгалтерія.        Право. Податки. Консультації. -1999., № 43 (354). — с. 75.

15.Гуйда Л.  Коли і для чого проводиться інвентаризація // Галицькі контракти

Дебет-Кредит. — 2000 ., № 47, — с. 22.

16. П.Кононенко О. Річна інвентаризація: стара пісня на новий

 кшталт //Податки та бухгалтерський облік. — 2001., № 103 (452). — с.

17.   Плєшонкова Л. Інвентаризація // Баланс. — 2000., № 40 (321). — с. 23. 18.Радченко  Н.   Порядок  проведення  інвентаризації  на  підприємстві  // Головбух. — 2001., № 47 (149). — с. 50.

19.Рижикова О Проведення і документальне оформлення товарно-матеріальних цінностей на підприємстві // Все про бухгалтерський облік. — 2000., № 108 (533). — с. 40.

20.Романов О. Чи потрібна інвентаризація? // Єкспрес-анализ законодательних и нормативних актов. — 2000., № 43 (253). — с. 6.

21. Самарченко О. Касир мені друг, але істина дорожча (інвентаризація каси) // Бізнес — Бухгалтерія. Право. Податки. Консультації. — 2002., № 43/1-2 (510).-с. 65.

22. Синенко Т. Інвентаризація товарів на підприємствах торгівлі // Баланс. —2002,, № 35 (420). — с. 25.

23. Сигілов В. Інвентаризація на підприємстві // ГЛАВБУХ. — 2000., № 50
(100). — с. 62.

24. Харитонова А. Інвентаризація активів та зобов»язань // Баланс — Агро. —
2000.,№11(23).-с.29.

25. ШаповалО. Перед звітом перевір розрахунки // Бізнес — Бухгалтерія. Право. Податки. Консультації. — 2002., № 43/1-2 (510). — с. 68.

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Запись опубликована в рубрике Готові курсові роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.