Курсова робота Контроль і ревізія валютних операцій підприємства

Зміст

 

 

Вступ. 3

 

1. Економічна сутність валютних операцій підприємства. 5

 

2. Аналіз нормативної бази та огляд спеціальної літератури з питань контролю і ревізії валютних операцій підприємства. 8

 

3. Організаційно-економічна характеристика ТОВ “Роберт БОШ”. 13

 

4. Організаційно-інформаційна модель  контролю і ревізії валютних операцій підприємства. 20

 

5. Організація та планування контролю і ревізії валютних    операцій. 22

 

6. Методика контролю і ревізії валютних операцій підприємства. 24

 

7. Особливості контролю і ревізії валютних операцій підприємства в умовах застосування сучасних інформаційних технологій. 33

 

Висновки. 36

 

Список використаної літератури. 38

 

Додатки. 40


Вступ

 

В умовах формування ринкових відносин практично неможливо управляти складним економічним механізмом господарюючого суб’єкта, без своєчасної економічної інформації, основну частину якої дає чітко налагоджена система бухгалтерського обліку, аналізу та контролю фінансово-господарської діяльності.

Міжнародна економічна діяльність суб»»єктів господарювання створює умови для їхнього ефективного функціонування в сучасній ринковій економіці і формує об»»єктивну основу інтеграції України в світову господарську систему.

Бухгалтерський облік валютних операцій, з одного боку, повинен всебічно і повно охоплювати їх форми та різновиди, а з іншого – бути адаптивним до обліково-аналітичної системи взагалі.

Методика та організація контролю та ревізії валютних операцій підприємства не достатньо висвітлена в сучасній літературі, що пов’язано зі зміною нормативної бази та податкового законодавства в країні.

Саме тому тема курсової роботи “Контроль і ревізія валютних операцій підприємства” є досить актуальною.

Метою даної курсової роботи є оцінка та удосконалення методики контролю  валютних операцій підприємства в сучасних економічних умовах в Україні.

Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання:

— розглянути економічну сутність валютних операцій підприємства,

— зробити аналіз нормативної бази та огляд спеціальної літератури з питань контролю і ревізії валютних операцій підприємства,

— дослідити організаційно-економічну характеристику ТОВ “Роберт БОШ”,

— розглянути організаційно-інформаційну модель  контролю і ревізії валютних операцій підприємства,

— дослідити організацію та планування контролю і ревізії валютних операцій,

— розглянути методику контролю і ревізії валютних операцій підприємства,

— навести особливості контролю і ревізії валютних операцій підприємства в умовах застосування сучасних інформаційних технологій.

Предметом дослідження є результати ревізії валютних операцій за результатами діяльності базового підприємства.

Об’єктом дослідження є ТОВ “Роберт БОШ”.

Теоретичну основу дослідження питання контролю та ревізії валютних операцій склали закони України, Інструкції та Положення з бухгалтерського обліку, наукові праці зарубіжних та вітчизняних вчених, таких як: Білуха М.Т., Добровський В.Н., Крамаровський Л.М.,  Криницький Р.І. та інших. В роботі використані дані  бухгалтерської та податкової звітності ТОВ “Роберт БОШ” за 2002-2004 рр.

 

 


1. Економічна сутність валютних операцій підприємства

 

В зовнішньоекономічній діяльності розрізняють близькі за значенням поняття «операції з валютними цінностями» та «операції в іноземній валюті».

Операції з валютними цінностями — це такі операції, об»»єктом яких виступає іноземна валюта у вигляді американського долара, японської ієни, євро тощо.

Операціями в іноземній валюті вважаються господарські операції, вартість яких виражена в іноземній валюті, або господарські операції, що потребують розрахунків в іноземній валюті.

Операції в іноземній валюті пов»»язані з [14, c. 78]:

— переходом права власності на валютні цінності, за винятком операцій, що здійснюються між резидентами у валюті України;

— використанням валютних цінностей у міжнародному обігу як засобу платежу, з передачею заборгованостей та інших зобов»»язань, предметом яких є валютні цінності;

— ввезенням, переказом і пересиланням на територію України та вивезенням, переказом і пересиланням за її межі валютних цінностей.

Операції в іноземній валюті проводяться багатьма підприємствами й організаціями, що здійснюють свою діяльність в Україні, а також їх представництвами, філіями, дочірніми і асоційованими підприємствами за межами України [18, c. 96].

В літературних джерелах не в повній мірі розглянуто питання контролю і ревізії валютних операцій підприємства. В більшості літературних джерел наводяться головним чином питання контролю та ревізії ЗЕД. Тому в роботі приділимо значну увагу методиці контролю і ревізії валютних операцій підприємства.

 


3. Організаційно-економічна характеристика ТОВ “Роберт БОШ”

 

Роберт Бош народився 23 вересня 1861 у містечку Альбек (Albeck) біля великого німецького міста Ульм (Ulm). Штаб-квартира Фундації Роберта Боша розташована на пагорбах Геншайде (G?nsheide) у Штутгарті. Тут Роберт Бош збудував резиденцію для себе і своєї сімї у 1886. Будинок Роберта Боша став штаб-квартирою Фундації Роберта Боша, заснованої у 1964 році. Ця Фундація має у володінні більш ніж 90% акцій компанії Роберт Бош.

Підприємство ТОВ “Роберт Бош” в Україні створено в січні 1995 року. Підприємство створено з метою надання послуг, робіт, задоволення громадських потреб у його продукції, здійснення виробничої, комерційної, посередницької діяльностей та їх реалізації.

При використання на підприємстві програми 1С: Підприємство можна сформувати всі необхідні для роботи та звітності вихідні документи при організації роботи з іноземною валютою.

 

 


Висновки

 

Валютні операції - операції, пов''''язані з переходом права  власності  на  валютні цінності, за винятком операцій, що здійснюються між резидентами  у валюті України;     операції, пов''''язані  з  використанням  валютних  цінностей  в міжнародному  обігу  як    засобу    платежу,    з    передаванням заборгованостей та інших зобов''''язань,  предметом  яких  є  валютні цінності;      операції,  пов''''язані   з    ввезенням,    переказуванням і пересиланням на територію України та вивезенням, переказуванням  і пересиланням за її межі валютних цінностей.

Операції в іноземній валюті пов»»язані з:

— переходом права власності на валютні цінності, за винятком операцій, що здійснюються між резидентами у валюті України;

— використанням валютних цінностей у міжнародному обігу як засобу платежу, з передачею заборгованостей та інших зобов»»язань, предметом яких є валютні цінності;

— ввезенням, переказом і пересиланням на територію України та вивезенням, переказом і пересиланням за її межі валютних цінностей.

ТОВ “Роберт Бош” здійснює торгівлю технікою та інструментом.

Завданням інформаційного забезпечення контролю валютних операцій ТОВ “Роберт Бош” є інформування учасників контрольно-ревізійного процесу про стан підприємства стосовно валютних операцій, функціонування його в відповідності нормативно-правовим актам та законодавству у господарському механізмі підприємств.

Перевірку валютних операційТОВ “Роберт Бош” доцільно розділити на два етапи:

1) контроль доцільності, законності і обґрунтованості здійснення підприємством діяльності ЗЕД; контроль її організації та умов виконання;

2) контроль відображення у бухгалтерському обліку, податковій та фінансовій звітності валютних операцій.

Ревізором Солом’янської ПДА м. Києва Гориним В.О.,  діючого на підставі направлення Солом’янської ПДА м. Києва №15 від 31.10.04 р. проведена ревізія валютних операцій  ТОВ “Роберт Бош” за період з 01.01.03 по 01.12.03 року.

Перевіркою встановлено, що деякі валютні операції підприємства проведені з порушенням  законодавства.

Не враховано те, що продаж товарів на експорт  оподатковується ПДВ за “нульовою” ставкою, тобто у підприємства виникають податкові зобов’язання, а отже виникає і податковий кредит. В деяких операціях невірно вибрана база оподаткування ПДВ. При експорті цією базою є договірна вартість, визначена за вільними або регульованими цінами. Порушенням було і те, що при  проведенні розрахунків авансами суми авансів отриманих в рахунок майбутнього відвантаження товарів були включені в рахунок доходу за курсом на момент відвантаження.

Проте зазначені моменти мають обмежений вплив на стан справ у цілому і не перекручують дійсного фінансового становища підприємства, що перевіряється. У зв’язку з цим ревізор вважає за можливе підтвердити, що за винятком згаданих обмежень надана інформація свідчить про відповідність здійснюваної господарсько-фінансової діяльності чинному законодавству.

Застосування комп»»ютерних програм бухгалтерського обліку вимагає удосконалення методики контролю та розробки програм ревізії фінансово-господарської діяльності підприємств. Для цього сучасна комп»»ютерна техніка має великі можливості, за її допомогою насам­перед можна виконувати розрахунки та інші логічні кроки за три­валі періоди часу і без помилок.

1С: Підприємство на підприємстві ТОВ “Роберт Бош” забезпечує повний комплекс облікових операцій з іноземною валютою.

Програма 1С Бухгалтерія дозволяє повністю проводити автоматизований облік та аналіз операцій з іноземною валютою на ТОВ “Роберт Бош”.

Список використаної літератури

 

1.     Закон  України. Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті. / Відомості Верховної Ради, 1994, N 40, ст. 364.
2.     Декрет Кабінету Міністрів України. Про систему  валютного регулювання і валютного контролю / Відомості Верховної Ради, 1993, N 17, ст. 184. 

3.     Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 30.11.99р. №291// Бухгалтерський облік і аудит – 2000. — №1. — С.14-65.

4.     Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 “Баланс”, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99р. №87// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6.- С.17-20.

5.           Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 31.03.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6. — С.21-26.

6.           Положення (стандарт) бухгалтерського обліку  4 «Звіт про рух грошових коштів», затверджене наказом міністерства фінансів України №87 від 31.03.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6. — С.27-30.

7.           Про документальне забезпечення записів в бухгалтерському обліку: Положення, затверджене Наказом Міністерства фінансів України від 24.03.95р. №88// Галицькі контракти — 1996. — №19.-С.17-20.

8.           Баканов М.І. Аналіз господарської діяльності в торгівлі, —  Економіка, 1990р. — С.77-88.

9.           Балабанов І.П. Аналіз і планування фінансово-господарського суб»»єкта. — Учб.посіб. — М.: Фін. і стат-ка, 1994. —  С.48-56.

10.       Барановська В.Г., Редько А.Ю. Проблеми формування інформаційної бази економічного аналізу господарської діяльності з використанням АРМ — бухгалтера. — К.: КДТЕУ, 1991. – 45 с.

11.       Білуха М. Т. Теорія фінансово-господарського контролю і аудиту: Підручник. – К.: Вища шк.., 2002. – 326 с.

12.       Білуха М.Т. Курс аудиту. — К.: Знання, 2002.-568 с.

13.       Бутинець Ф.Ф. Теорія бухгалтерського обліку: Підручник. – 2-ге вид., доп.  і перероб. – Житомир: ПП “Рута”, 2000. — 608 с.

14.       Завгородній В.П. Бухгалтерський облік, контроль і аудит в системі управління підприємством,- К.: Ваклер, 2001р.- С.300-367.

15.       Іващенко В. І. Економічний аналіз господарської діяльності: Навч. посіб.— К.: ЗАТ «Нічлава», 1999. — 204 с.

16.       Контроль і ревізія : Підруч. для студ. кооп. Вузів. – 2 вид., перероб. і доп. – К.: Ін Юре, 1998. – 248 с.

17.       Коробов М. Я. Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємств: Навч. посіб. — К.: Товариство «Знання» КОО, 2001. — 378 с.

18.       Крамаровский Л.М.  Ревизия  деятельности производственного кооператива. – М.: Финансы и статистика, 2001. – 348 с.

19.       Кузьмінський А.М. та ін. Організація бухгалтерського обліку, контролю і аналізу. — К.: Вища школа, 1993. — 126 с.

20.       Лахтіонова Л. А. Фінансовий аналіз суб’єктів господарювання: Монографія. – К.: КНЕУ, 2001.- 387 с.

21.       Сопко В. В. Бухгалтерський облік: Навч. посібник / Київський національний економічний ун-т.— К.: КНЕУ, 2000. — 578с.

22.       Ткаченко Н. М. Бухгалтерський фінансовий облік на підприємствах України: Підручник. — К.: А.С.К., 2000. — 784 с.

 


Додатки

Додаток А

 

 

 

ПБЕ

 

 

 

 

Организация

BOSCH

 

 

 

Вид СУММ

EA

 

 

 

 

 

КОДИ

 

 

Дата (рік, місяць, число)

 

Підприємство ООО «Роберт Бош»

за ЄДРПОУ

14347262

Територія

за КОАТУУ

30269

Орган державного управління

за СПОДУ

50

Галузь

 

за ЗКГНГ

722

Вид економічної діяльності

за КВЕД

 

41.43.1

Одиниця виміру: тис. грн.

Контрольна сума

 

 

 

 

 

 

Адреса м.Київ, вул.Глибочицька,4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

БАЛАНС

 

 

 

                   

на 1 січня 2005 р.

 

 

 

Форма №1

 

 

 

 

Код за ДКУД

1801001

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Актив

Код рядка

На початок звітного періоду

На кінець звітного періоду

 

1

2

3

4

I. Необоротні активи

Нематеріальні активи:

 

 

 

 

залишкова вартість

010

190

167

 

первісна вартість

011

397

457

 

знос

012

208

291

Незавершене будівництво

020

14

14

Основні засоби:

 

 

 

 

залишкова вартість

030

4913

5613

 

первісна вартість

031

6632

8182

 

знос

032

1719

2569

Довгтрокові фінансові інвестиції:

 

 

 

 

які обліковуються за методом участі в        капіталі інших підприїмств

040

0

0

 

інші фінансові інвестиції

045

0

0

Довгострокова дебіторська заборгованість

050

333

339

Відстрочені податкові активи

060

941

941

Інші необоротні активи

070

0

0

Усього за розділом I

080

6390

7074

ІІ. Оборотні активи

Запаси:

 

 

 

 

 

виробничі запаси

100

383

2282

 

тварини на вирощуванні та відгодівлі

110

0

0

 

незавершене виробництво

120

0

0

 

готова продукція

130

0

0

 

товари

140

12337

19229

Векселі одержані

150

0

803

Дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги:

 

 

 

 

чиста реалізаційна вартість

160

19135

23136

 

первісна вартість

161

19390

23391

 

резерв сумнівних боргів

162

255

255

Дебіторська заборгованість за розрахунками:

 

 

 

 

з бюджетом

170

43

55

 

за виданими авансами

180

1859

2015

 

з нарахованих доходів

190

0

0

 

із внутрішніх розрахунків

200

4227

1155

Інша поточна дебіторська заборгованість

210

963

1626

Поточні фінансові інвестиції

220

0

0

Грошові кошти та їх еквіваленти:

 

 

 

 

в національній валюті

230

777

28

 

в іноземній валюті

240

43

332

Інші оборотні активи

250

2269

4151

Усього за розділом II

260

42037

54812

ІІІ. Витрати майбутніх періодів

270

0

0

Баланс

 

280

48427

61886

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пасив

Код рядка

На початок звітного періоду

На кінець звітного періоду

 

1

2

3

4

І. Власний капітал

Статутний капітал

300

3

12879

Пайовий капітал

310

0

0

Додатковий вкладений капітал

320

0

0

Інший додатковий капітал

330

356

356

Резервний капітал

340

0

0

Нерозподілений прибуток (непокритий збиток)

350

-9479

-3886

Неоплачений капітал

360

0

0

Вилучений капітал

370

0

0

Усього за розділом I

380

-9121

9348

ІІ. Забезпечення наступних витрат і платежів

Забезпечення виплат персоналу

400

996

0

Інші забезпечення

410

1077

101

Цільове фінансування

420

0

0

Усього за розділом II

430

2073

101

ІІІ. Довгострокові зобов»»язання

 

 

 

Довгострокові кредити банків

440

0

0

Інші довгострокові фінансові зобов»»язання

450

0

0

Відстрочені податкові зобов»»язання

460

0

0

Інші довгострокові зобов»»язання

470

1952

2397

Усього за розділом III

480

1952

2397

IV. Поточні зобов»»язання

Короткострокові кредити банків

500

4930

4840

Поточна заборгованість за довгостроковими зобов»»язаннями

510

0

0

Векселі видані

520

0

0

Кредиторська заборгованість за товари, роботи, послуги

530

879

1103

Поточні зобов»»язання за розрахунками:

 

 

 

 

з одержаних авансів

540

1191

3887

 

з бюджетом

550

1170

285

 

з позабюджетних платежів

560

0

0

 

зі страхування

570

0

0

 

з оплати праці

580

0

0

 

з учасниками

590

0

0

 

із внутрішніх розрахунків

600

45184

39678

Іінші поточні зобов»»язання

610

168

247

Усього за розділом IV

620

53522

50040

V. Доходи майбутніх періодів

630

0

0

Баланс

 

640

48427

61886

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Керівник

 

 

 

 

Головний бухгалтер

 

 

 

 


Додаток Б

 

 

 

КОДИ

 

Дата (рік, місяць, число)

 

Підприємство: ТОВ «Роберт Бош ЛТД»

за ЄДРПОУ

 

14347262

Територія                                           м.Київ

за КОАТУУ

 

30269

Орган державного управління

за КФВ

 

50

Форма власності                           

за СПОДУ

 

06414

Галузь                                               

за ЗКГНГ

 

722

Вид економічної діяльності          

за КВЕД

 

51.43.1

Одиниця виміру:                              тис. грн.

Контрольна сума

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗВІТ ПРО ФІНАНСОВІ РЕЗУЛЬТАТИ

 

 

за 2004 рік

 

 

Форма №2

 

 

 

 

Код за ДКУД

 

 

І. ФІНАНСОВІ РЕЗУЛЬТАТИ

 

 

 

 

 

 

Стаття

Код рядка

За звітний період

За попередній період

1

2

3

4

Доход (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)

010

120783

106115

Податок на додану вартість

015

19361

17198

Акцизний збір

020

0

0

 

025

0

0

Інші вирахування з доходу

030

0

0

Чистий доход (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)

035

101421

88917

Собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг)

040

73536

66643

Валовий:

 

 

 

           прибуток

050

27885

22274

           збиток

055

0

0

Інші операційні доходи

060

980

-2846

Адміністративні витрати

070

4841

4014

Витрати на збут

080

14939

13192

Інші операційні витрати

090

1187

758

Фінансові результати від  операційної діяльності:

 

 

 

           прибуток

100

7897

1464

           збиток

105

0

0

Доход від участі в капіталі

110

0

0

Інші фінансові доходи

120

8

15

Інші доходи

130

59

13

Фінансові витрати

140

453

476

Втрати від участі в капіталі

150

0

0

Інші витрати

160

85

18

Фінансові результати від звичайної діяльності до оподаткування:

 

 

 

            прибуток

170

7425

998

            збиток

175

0

0

Податок на прибуток від звичайної діяльності

180

1832

439

Фінансові результати від звичайної діяльності:

 

 

 

            прибуток

190

5593

560

            збиток

195

0

0

Надзвичайні:

 

 

 

            прибуток

200

0

0

            збиток

205

0

0

Податки з надзвичайного прибутку

210

0

0

Чистий:

 

 

 

            прибуток

220

5593

560

            збиток

225

0

0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІ. ЕЛЕМЕНТИ ОПЕРАЦІЙНИХ ВИТРАТ

 

 

 

 

 

Найменування показника

Код рядка

За звітний період

За попередній період

1

2

3

4

Матеріальні затрати

230

722

224

Витрати на оплату праці

240

4292

5101

Відрахування на соціальні заходи

250

683

553

Амортизація

260

988

487

Інші операційні витрати

270

14265

11599

Разом

280

20950

17964

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІІ. РОЗРАХУНОК ПОКАЗНИКІВ ПРИБУТКОВОСТІ АКЦІЙ

 

 

 

 

 

Назва статті

Код рядка

За звітний період

За попередній період

1

2

3

4

Середньорічна кількість простих акцій

300

 

 

Скоригована середньорічна кількість простих акцій

310

 

 

Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію

320

 

 

Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію

330

 

 

Дивіденди на одну просту акцію

340

 

 

                    Керівник

 

 

 

                    Головний бухгалтер

 

 

 

 

Запись опубликована в рубрике Готові курсові роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.