Дипломна робота Оцінка перспектив безперервної діяльності підприємства в аудиті фінансової звітності

Зміст

 

 

Вступ. 3

Розділ 1. Роль оцінки перспектив безперервної діяльності підприємства під час аудиту фінансової звітності в системі управління діяльністю ТОВ “Комюнікейшн Технолоджі”. 5

1.1. Оцінка перспектив безперервної діяльності як етап аудиту фінансової звітності5

1.2. Критичний огляд нормативної бази спеціальної та періодичної літератури з питань оцінки перспектив безперервної діяльності9

1.3. Організаційно-економічна  характеристика ТОВ “Комюнікейшн технолоджі”  14

1.4. Етапи оцінки перспектив безперервної діяльності ТОВ “Комюнікейшн Технолоджі”. 21

Розділ 2. Оцінка впливу зовнішніх чинників на перспективи безперервної діяльності ТОВ “Комюнікейшн Технолоджі”. 24

2.1. Оцінка впливу юридичних вимог діяльності ТОВ   “Комюнікейшн Технолоджі”  24

2.2. Оцінка економічних перспектив розвитку галузі діяльності ТОВ “Комюнікейшн Технолоджі”. 38

2.3. Оцінка взаємостосунків ТОВ “Комюнікейшн Технолоджі” з контрагентами  41

Розділ 3. Оцінка впливу внутрішніх чинників на перспективи безперервної діяльності ТОВ “Комюнікейшн Технолоджі”. 55

3.1. Оцінка якості кадрового потенціалу ТОВ “Комюнікейшн Технолоджі”  55

3.2. Оцінка  ліквідності,   платоспроможності   та   фінансової  стійкості   ТОВ “Комюнікейшн Технолоджі”. 59

3.3. Оцінка ефективності використання ресурсів ТОВ “Комюнікейшн Технолоджі”  71

3.4. Інтегральна оцінка перспектив безперервної діяльності  ТОВ “Комюнікейшн Технолоджі” під час аудиту фінансової звітності76

Розділ 4. Узагальнення результатів оцінки перспектив безперервної діяльності ТОВ “Ком’юнікейшн Технолоджі” під час аудиту фінансової звітності80

Висновки та пропозиції85

Список використаних джерел. 86

Додатки. 88


Вступ

 

Актуальність теми дослідження.Функціонуючи в ринковій економіці як суб»єкт підприємницької ді­яльності, кожне підприємство має забезпечувати такий стан своїх фінан­сових ресурсів, за якого воно стабіль­но зберігало б здатність безперебій­но виконувати свої фінансові зобо­в»язання перед своїми діловими партнерами, державою, власниками, найманими працівниками. Набува­ючи в ринкових умовах не уявної, а справжньої фінансової незалежності, несучи реальну економічну відпові­дальність за ефективність господа­рювання і за своєчасне виконання фінансових зобов»язань, підприєм­ства здатні досягти стабільності своїх фінансів лише при суворому додержанні принципів комерційного розрахунку, головним серед яких є зіставлення витрат і результатів, одержання максимального прибутку за мінімальних витрат. Саме ця умова є визначальною для формування фінансового стану підприємства.

Важлива роль в реалізації цієї задачі відводиться організації аудиту на підприємстві, аудиту фінансовою звітністю. 

Аудиторство нерівнозначне поняттям документальної комплек­сної ревізії, рахункової перевірки балансу, судово-бухгалтерської експер­тизи, аналізу господарської діяльності, але аудит використовує методи їх дослідження. В основному це поєднання методів документальної ревізії і аналізу господарської діяльності.

Призначення аудиту, як одного з елементів управління, – вивчати фактичний стан справ у кожному з підрозділів і по підприємству в цілому, щоб об’єктивно відображати дійсність; перевіряти виконання прийнятих рішень; виявляти відповідність діяльності підприємства інтересам суспільства, держави, законам ринку.

Саме тому тема дипломної роботи “Оцінка перспектив безперервної діяльності підприємства в аудиті фінансової звітності” є досить актуальною.

Мета і завдання дослідження. Мета цієї роботи полягає в розробці основних методичних принципів і організаційних основ оцінки перспектив безперервної діяльності підприємства в аудиті фінансової звітності підприємства в сучасних умовах.

Для досягнення наміченої мети в роботі поставлені і вирішені наступні завдання:

— визначити роль оцінки безперервної діяльності підприємства під час аудиту,

— провести оцінку впливу зовнішніх чинників на перспективи безперервної діяльності підприємства,

— провести оцінку впливу внутрішніх чинників на перспективи безперервної діяльності підприємства,

— провести узагальнення результатів оцінки перспектив безперервної діяльності підприємства.

Предмет і об»єкт дослідження. Предметом дослідження є оцінка перспектив безперервної діяльності підприємства в аудиті фінансової звітності. У якості об»єкту дослідження обрано підприємство ТОВ “Ком’юнікейшн Технолоджі” м. Києва.

У процесі дослідження вивчені праці вітчизняних і зарубіжних вчених економістів: Голова С.Ф., Бутинця Ф.Ф., національні Положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші інструктивні вказівки і рекомендації Міністерства фінансів України, облікові дані підприємства.

У зазначених матеріалах недостатньо вивчені особливості обліку, аналізу та аудиту статей балансу на підприємствах. Все назване обумовило вибір даної теми дипломної роботи.


Розділ 1. Роль оцінки перспектив безперервної діяльності підприємства під час аудиту фінансової звітності в системі управління діяльністю ТОВ “Комюнікейшн Технолоджі”

 

1.1. Оцінка перспектив безперервної діяльності як етап аудиту фінансової звітності

 

Правові засади здійснення незалежної аудиторської діяльності в Україні базуються на Законі України “Про аудиторську діяльність”. Основне завдання цього закону – створення системи незалежного фінансового контролю з метою захисту інтересів власника.

Базовим документом для аудитора є Закон України “Про аудиторську діяльність”, Постанова ВРУ від 22.04.93р. (із змінами №2453-ІІІ від 17.04.2001 р.). Він дає визначення аудиту та аудиторської діяльності, визначає порядок проведення аудиту, права і обов’язки аудиторів та їх відповідальність, порядок сертифікації та ліцензування аудиторської діяльності та інше.

Аудит фінансової звітності в Україні проводиться відповідно до МСА 200 Мета та загальні принципи аудиторської перевірки фінансових звітів.

Аудиторська перевірка фінансових звітів має на меті надання аудиторові можливості висловити думку про їх відповідність (у всіх суттєвих аспектах) визначеній концептуальній основі фінансової звітності.

Обраний підприємством спосіб слід зафіксувати в Наказі про облікову політику ТОВ “Комюнікейшн Технолоджі”.

Зробивши аналіз, можна дійти висновку, що за тенденції зростання цін, у тому числі і на транспортно-заготівельні послуги, найменший ОП буде отримано при одночасному застосуванні методу ЛІФО і безпосередньому включенні ТЗВ до первісної вартості запасів.

Отже, дані фактори роблять вплив на здійснення безперервної діяльності підприємства. Збільшення отримання чистого прибутку дає змогу здійснення безперервної діяльності підприємства.

 

 


2.2. Оцінка економічних перспектив розвитку галузі діяльності ТОВ “Комюнікейшн Технолоджі”

 

 

Діяльність підприємств оптової торгівлі в Україні  останнім часом розвивається. 

Розглянемо динаміку розвитку ринку на якому працює підприємство.

Таблиця 2.3

Показники розвитку ринку

Роки

Обсяг оптового товарообороту підприємств (юридичних осіб), млн. грн.*)

Темпи зростання обсягів оптового товарообороту підприємств (юридичних осіб) до попереднього року, у порівнянних цінах, %

Наявність об»єктів оптової торгівлі підприємств-юридичних осіб на кінець року, тис. одиниць

Кількість ринків з продажу споживчих товарів на кінець року, одиниць

2000

22151

92,9

111,6

2320

2001

28757

108,1

103,3

2514

2002

34417

113,7

96,4

2715

2003

39691

115,0

89,3

2863

2004

49994

120,5

83,8

2891

 

Як видно з табл. 2.3 розвиток торгівлі в Україні розвивається. Так в 2004 році порівняно з 2003 товарооборот ринку зріс на 20,5%.

Розвиток торгівлі має тенденції до росту. За останні 2000-2004 роки розвиток оптового ринку за показником оптового товарообороту  зріс з 22151 млн.грн. до 49994 млн. грн.

….

 В 2004 році коефіцієнт оберненості кредиторської заборгованості зріс порівняно з 2003 роком на 3,15 – 2,52 = 0,63 за рахунок зменшення кредиторської заборгованості підприємства. Зростання цього коефіцієнта оцінюється позитивно.

Середній термін обороту кредиторської заборгованості (Тобк) як відношення календарного фонду часу за певний період до коефіцієнта оберненості кредиторської заборгованості за цей же період (Кокз):

            В 2003 році  Тобк = 365/2,52 = 144,84 дні.

            В 2004 році Тобк = 365/3,15 = 115,9 дні.

 В 2004 році тривалість одного обороту кредиторської заборгованості зменшилася порівняно з 2003 роком на 144,84 – 115,9 = 28,94. Зниження тривалості одного обороту кредиторської заборгованості свідчить про підвищення швидкості сплати заборгованості підприємства. Зниження цього коефіцієнта оцінюється позитивно.

Основною сполучною ланкою між ТОВ «Комюнікейшн Технолоджі» і контрагентами є відділ продажу і відділ постачання, що вивчають споживачів, посередників, конкурентів, транспортні організації, постачальників, а також знаходяться в курсі змін економічних умов у країні (рис. 2.4).

Однак аналіз контрагентів не є домінуючою задачею цих структурних підрозділів (аналогічно обстоїть справа і з іншими службами), тому інформація про фактори зовнішнього середовища в керівників ТОВ «Комюнікейшн Технолоджі» є в недостатньому обсязі, вона не завжди достовірна чи надходить до них несвоєчасно. Крім того, на ТОВ «Комюнікейшн Технолоджі» існує ще один недолік, тому що збір, аналіз і передача даного роду інформації значною мірою здійснюється нецілеспрямовано, спонтанно і випадково (за винятком хіба що відділу маркетингу, але і він функціонує не настільки ефективно як потрібно). Тому на сьогоднішній момент часу інформація про контрагентів на ТОВ «Комюнікейшн Технолоджі» у значній мірі розрізнена і не дає про неї цілісного представлення, у результаті чого можна стверджувати, що багато керівників представляють майбутній характер зовнішнього середовища, покладаючись на інтуїцію, а деякі взагалі практично не мають про неї належного представлення.

….

Ефективність аналітичних процедур може бути поліпшена при використанні МАСК з точки зору отримання і оцінки контрольного доказу, наприклад, деякі операції можуть бути перевірені більш детально і ефективно, тому що при використанні комп»ютера можна охопити більший розмір вибірки, ніж при звичайному аналізі; під час аналітичних процедур можна проаналізувати ефективніше, ніж ручним методом, результати операцій у звітах і незвичайні величини; використання МАСК дає можливість більш ефективного проведення додаткових незалежних процедур перевірки для отримання необхідної оцінки засобів управління і контролю.

Під ефективністю необхідно розуміти наступне: час, який використовується для процесу планування, розробки, виконання і оцінки МАСК, технічний огляд і допомога в скороченні термінів виконання робіт, проектування і друк форм, установка контролю доступу і перевірка вводу даних, час роботи програми; в оцінці ефективності МАСК необхідно врахувати доцільність корисного використання ПЗК, іншими словами, наскільки можна в подальшому зменшити витрачені кошти і час на проектування і розробку МАСК, що позитивно вплине на процес аудиту.

У ситуаціях, коли час перевірки обмежений, аудитору доцільно планувати використання МАСК, оскільки це скорочує тимчасові витрати у порівнянні із звичайними методами огляду і аналізу.

Основні дії аудитора при використанні прикладної програми МАСК:

а) Визначення мети прикладної програми;

б) Визначення змісту і доступності файлів об»єкта аудиту;

в) Визначення типів операцій і шляхів, котрі необхідно перевірити;

г) Визначення аудиторських процедур у системі програми;

д) Визначення розподілу обов»язків між комп»ютерним персоналом та керівництвом;

е) Зіставлення вигідності від використання ПЗК з витратами на її впровадження;

є) Оцінка рівня впевненості, що ПЗК будуть правильно оформлені і необхідним чином зафіксовані і зареєстровані;

ж) Визначення дефіциту в комп»ютерній техніці і вміння користуватися нею;

з) Використання функцій програми і оцінка отриманих результатів.

Аудитор повинен керувати процесом використання програми МАСК. Таке керівництво забезпечить правильне виконання процедур програми, допоможе виключити співробітників клієнта в управлінні МАСК. Специфіка роботи з прикладною програмою МАСК буде залежати від параметрів і властивостей самої програми, тому аудитору необхідно: ухвалити технічні моменти і виконати огляд роботи за використанням МАСК; зробити огляд засобів керування системою ЕОД підприємства, наприклад, можливість внесення виправлень у систему програми і доступ до бази даних. Якщо аудитора не задовольняє організація робочого місця при використанні комп»ютера клієнта, він має право проводити обробку інформації за допомогою МАСК на іншому, більш придатному для поставленої мети комп»ютері; слід гарантувати відповідну інтеграцію та імплементацію висновків аудитора в процесі контролю.

Процедури, які виконуються аудитором для управління прикладними програмами, можуть включати:

а) управління послідовністю подачі тесту там, де це стосується обробки декількох циклів;

б) виконання тесту спочатку на малій кількості даних, а потім запуск програми з повним набором даних;

г) підтвердження того, що для обробки даних використовувалася ефективна версія ПЗК;

д) забезпечення використання ПЗК для обробки даних у відповідний термін і в контрольних точках, які мають суттєвий розмір.


Висновки та пропозиції

 

Правові засади здійснення незалежної аудиторської діяльності в Україні базуються на Законі України “Про аудиторську діяльність”. Основне завдання цього закону – створення системи незалежного фінансового контролю з метою захисту інтересів власника. Аудит фінансової звітності в Україні проводиться відповідно до МСА 200 Мета та загальні принципи аудиторської перевірки фінансових звітів.Метою аудиту фінансової звітності є висновок про те, чи відповідає вона в усіх суттєвих аспектах інструкціям, які регламентують порядок підготовки і подання фінансових звітів.

Безперервна діяльність підприємства має перспективи за умови стійкого фінансово-економічного стану підприємства. Фінансово-економічний стан підприємства характеризується ступенем його прибутковості та оборотності капіталу, фінансової стійкості та динаміки структури джерел фінансування, здатності розраховуватися за борговими зобов’язаннями. Аудит фінансового стану передбачає оцінку облікової та іншої економічної інформації шляхом вивчення реально існуючих зв»язків та взаємозв»язків між показниками.

У сучасних умовах господарювання, за наявності конкуренції як невід»ємного елемента ринкової економіки та складнощів реалізації і збуту продукції ТОВ «Комюнікейшн Технолоджі» продає її, використовуючи форми послідовної оплати. Таким чином у підприємства з»являється дебіторська за­боргованість, яка виступає важливою складовою оборотного ка­піталу. При аналізі поточних активів особливе місце посідає вивчення динаміки, складу, структури, причин, строків існування і давності створення дебіторської заборгованості.

Бухгалтерія ТОВ “Ком’юнікейшн Технолоджі” складається з головного бухгалтера, заступника головного бухгалтера, економіста-фінансиста, бухгалтера-касира. Головний бухгалтер установлює службові обов»язки для підлеглих йому працівників. Головний бухгалтер підпорядковується безпосередньо керівнику. Призначення, звільнення і переміщення матеріально-відповідальних осіб провадяться за узгодженням з головним бухгалтером. Засоби контролю, що використовуються на ТОВ “Ком’юнікейшн Технолоджі”, досить різноманітні і визначаються специфікою діяль­ності економічного суб»єкта.

 

За аналізований період загальна величина дебіторської заборго­ваності зменшилася на 27 тис. грн., що складає 7,46% до початку року. У складі дебіторської заборгованості найбільшу питому вагу мають розрахунки за товари, роботи і послуги, їх частка на кінець року зросла на 12,65% і становить 95,52%.

Значна частка простроченої дебіторської заборгованості за товари, що реалізовані в опт (82,87% на початок року і 95,52% на кінець року) погіршує платос­проможність підприємства ТОВ «Комюнікейшн Технолоджі».

Таке становище свідчить про ускладнення розрахункової дис­ципліни і про значне відволікання коштів з обороту. Це досить негативно впливає на фінансовий стан ТОВ «Комюнікейшн Технолоджі». Зміну дебіторської заборгованості ТОВ “Комюнікейшн Технолоджі” зобразимо на рис. 2.6.

Аналіз фінансового стану контрагента на протязі всього періоду співпраці дасть можливість виявити негативні тенденції в фінансово-господарській діяльності контрагента  та своєчасно здійснити корективи в відносинах.

Отже, за результатами проведеного аналізу видно, що дані фактори роблять вплив на здійснення безперервної діяльності підприємства.

На підприємстві в 2004 році відбулося зростання необоротних активів на 2911,1 тис. грн. Якщо в 2003 році їх було 2239,15 тис. грн., що становило 46,83% від загальної вартості майна, то в 2004 році їх вартість була уже 5150,2 тис. грн., що збільшило їх питому вагу в складі активів на 18,04%. Збільшення відбулося за рахунок придбання основних засобів і нематеріальних активів. Це зростання відбулося за рахунок проведення ремонту приміщення складу та заміни комп’ютерної техніки. Частка оборотних активів відповідно зменшилась, але в абсолютному виразі їх величина зросла на  247 тис. грн. Якщо в 2003 році оборотні активи становили загалом  2789 тис. грн., де матеріальні оборотні засоби  — 1880 тис. грн. (39,32%), грошові кошти та їх еквіваленти, інші поточні фінансові інвестиції – 200 тис. грн. (4,18%), дебіторська заборгованість – 412 тис. грн. (8,62%); то в 2002 році оборотні активи складали 2789 тис. грн., де матеріальні оборотні активи – 2158 тис. грн. (27,18%), грошові кошти та їх еквіваленти, інші поточні фінансові інвестиції – 206 тис. грн. (2,59%), дебіторська заборгованість – 355 тис. грн. (4,47%).  В структурі оборотних активів зросла частка матеріальних оборотних засобів на 278 тис. грн. та зменшилася дебіторська заборгованість на 57 тис. грн.

Отже, за результатами проведеного аналізу видно, що дані фактори роблять вплив на здійснення безперервної діяльності підприємства, При погіршенні ліквідності та платоспроможності підвищується безпека переривання діяльності підприємства.

З 20 січня по 5 лютого 2004 року на ТОВ “Ком’юнікейшн Технолоджі” автором роботи було проведено аудиторську перевірку. Аудит було проведено  за даними фінансового обліку і звітності за період з “01” січня 2004 року по “31” грудня 2004 року (додаток Д, Е)

Покращення проведення аудиту на ТОВ “Ком’юнікейшн Технолоджі” можна досягти за допомогою використання комп»ютера як засобу контролю. Цей  варіант використання комп»ютера відомий як «Методи аудиту при сприянні комп»ютера (МАСК)».


Список використаних джерел

 

1.           Про бухгалтерський облік та фінансову звітність: Закон України, затверджений Постановою Верховної Ради України від 16.07.99р. №996-ХІV //Бухгалтерський облік і аудит. – 1999, №6. – С.9-14.

2.           Про оподаткування прибутку підприємств: Закон України про внесення змін до Закону України, затверджений постановою Верховної Ради України від 22.05.97р. №283/97-ВР//Бухгалтерський облік і аудит — 1997. — №6. — С.16.

3.           Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 30.11.99р. №291// Бухгалтерський облік і аудит – 2000. — №1. — С.14-65.

4.           Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 “Баланс”, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99р. №87// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6.- С.17-20.

5.           Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 31.03.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6. — С.21-26.

6.           Положення (стандарт) бухгалтерського обліку  4 «Звіт про рух грошових коштів», затверджене наказом міністерства фінансів України №87 від 31.03.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6. — С.27-30.

7.           Про документальне забезпечення записів в бухгалтерському обліку: Положення, затверджене Наказом Міністерства фінансів України від 24.03.95р. №88// Галицькі контракти — 1996. — №19.-С.17-20.

8.           Баканов М.І. Аналіз господарської діяльності в торгівлі, —  Економіка, 1990р. — С.77-88.

9.           Балабанов І.П. Аналіз і планування фінансово-господарського суб»єкта. — Учб.посіб. — М.: Фін. і стат-ка, 1994. —  С.48-56.

10.       Барановська В.Г., Редько А.Ю. Проблеми формування інформаційної бази економічного аналізу господарської діяльності з використанням АРМ — бухгалтера. — К.: КДТЕУ, 1991. – 45 с.

11.       Білуха М. Т. Теорія фінансово-господарського контролю і аудиту: Підручник. – К.: Вища шк.., 2002. – 326 с.

12.       Білуха М.Т. Курс аудиту. — К.: Знання, 2002.-568 с.

13.       Бутинець Ф.Ф. Теорія бухгалтерського обліку: Підручник. – 2-ге вид., доп.  і перероб. – Житомир: ПП “Рута”, 2000. — 608 с.

14.       Завгородній В.П. Бухгалтерський облік, контроль і аудит в системі управління підприємством,- К.: Ваклер, 2001р.- С.300-367.

15.       Іващенко В. І. Економічний аналіз господарської діяльності: Навч. посіб.— К.: ТОВ «Нічлава», 1999. — 204 с.

16.       Контроль і ревізія : Підруч. для студ. кооп. Вузів. – 2 вид., перероб. і доп. – К.: Ін Юре, 1998. – 248 с.

17.       Коробов М. Я. Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємств: Навч. посіб. — К.: Товариство «Знання» КОО, 2001. — 378 с.

18.       Крамаровский Л.М.  Ревизия  деятельности производственного кооператива. – М.: Финансы и статистика, 2001. – 348 с.

19.       Кузьмінський А.М. та ін. Організація бухгалтерського обліку, контролю і аналізу. — К.: Вища школа, 1993. — 126 с.

20.       Лахтіонова Л. А. Фінансовий аналіз суб’єктів господарювання: Монографія. – К.: КНЕУ, 2001.- 387 с.

21.       Сопко В. В. Бухгалтерський облік: Навч. посібник / Київський національний економічний ун-т.— К.: КНЕУ, 2000. — 578с.

22.       Ткаченко Н. М. Бухгалтерський фінансовий облік на підприємствах України: Підручник. — К.: А.С.К., 2000. — 784 с.


Додатки

Додаток А

 

 

Додаток

 

 

 

 

до Положення (стандарту)

 

 

бухгалтерського обліку 2

 

 

 

 

Коди

 

Дата

(рік, місяць, число)

 

 

Підприємство ТОВ “Ком’юнікейшн Технолоджі”

за

ЄДРПОУ

 

 

Територія

за

КОАТТУ

 

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

 

Галузь

за

ЗКГНГ

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

Баланс

 

 

 

 

                                        на 1  січня            200 5 року

 

 

 

 

Форма № 1

 

 

 

 

Код за ДКУД 1801001

 

 

Код

На початок

На кінець

 

Актив

рядка

звітного

звітного

 

 

 

періоду

періоду

 

1

2

3

4

 

1. Необоротні активи

 

 

 

 

Нематеріальні активи:

 

 

 

 

залишкова вартість

0 10

300

310

 

первісна вартість

0 11

330

350

 

Знос

0 12

(30)

(40)

 

Незавершене будівництво

0 20

1330

2213

 

Основні засоби:

 

 

 

 

залишкова вартість

0 30

609,15

2627,2

 

первісна вартість

0 31

1109,15

3257,2

 

Знос

0 32

(500)

(630)

 

Довгострокові фінансові інвестиції :

 

 

 

 

які обліковуються за методом участі

 

 

 

 

в капіталі інших підприємств

0 40

 

 

 

інші фінансові інвестиції

0 45

 

 

 

Довгострокова дебіторська заборго-

 

 

 

 

ваність

0 50

 

 

 

Відстрочені податкові активи

0 60

 

 

 

Інші необоротні активи

0 70

 

 

 

Усього за розділом 1.

0 80

2239,15

5150,2

 

2. Оборотні активи

 

 

 

 

Запаси:

 

 

 

 

виробничі запаси

100

 

 

 

Тварини на вирощуванні та відгодівлі

110

 

 

 

незавершене виробництво

120

 

 

 

готова продукція

130

 

 

 

товари

140

1780

2058

 

Векселі одержані

150

150

170

 

Дебіторська заборгованість за товари,

 

 

 

 

Роботи, послуги:

 

 

 

 

чиста реалізаційна вартість

160

300

320

 

первісна вартість

161

340

360

 

резерв сумнівних боргів

162

40

40

 

Дебіторська заборгованість за розра-

 

 

 

 

хунками:

 

 

 

 

з бюджетом

170

7

 

 

за виданими авансами

180

35

12

 

з нарахованих доходів

190

 

 

 

із внутрішніх розрахунків

200

 

 

 

Інша поточна дебіторська заборгова-

 

 

 

 

ність

210

20

3

 

Поточні фінансові інвестиції

220

 

 

 

Грошові кошти та їх еквіваленти :

 

 

 

 

у національній валюті

230

190

206

 

в іноземній валюті

240

 

 

 

Інші оборотні активи

250

10

 

 

Усього за розділом 2.

260

2492

2719

 

3. Витрати майбутніх періодів

270

50

70

 

БАЛАНС

280

4781,15

7939,2

 

 

Код

На початок

На кінець

 

Пасив

рядка

звітного

звітного

 

 

 

періоду

Періоду

 

1

2

3

4

 

1. Власний капітал

 

 

 

 

Статутний капітал

300

3600

3600

 

Пайовий капітал

310

 

 

 

Додатковий вкладений капітал

320

 

 

 

Інший додатковий капітал

330

180

3049

 

Резервний капітал

340

 

 

 

Нерозподілений прибуток (непокритий

 

 

 

 

збиток)

350

111,15

67,2

 

Неоплачений капітал

360

30

10

 

Вилучений капітал

370

 

 

 

Усього за розділом 1.

380

3911,15

6776,2

 

2. Забезпечення наступних витрат

 

 

 

 

і платежів

 

 

 

 

Забезпечення виплат персоналу

400

 

 

 

Інші забезпечення

410

 

 

 

Цільове фінансування

420

 

 

 

Усього за розділом 2.

430

22

6

 

3. Довгострокові зобов’язання

 

 

 

 

Довгострокові кредити банків

440

200

250

 

Інші довгострокові фінансові

 

 

 

 

зобов’язання

450

 

 

 

Відстрочені податкові зобов’язання

460

 

50

 

Інші довгострокові зобов’язання

470

20

 

 

Усього за розділом 3.

480

220

300

 

4. Поточні зобов’язання

 

 

 

 

Короткострокові кредити банків

500

 

 

 

Поточна заборгованість за довгостро-

 

 

 

 

ковими зобов’язаннями

510

 

 

 

Векселі видані

520

 

 

 

Кредиторська заборгованість за това-

 

 

 

 

ри, роботи, послуги

530

250

225

 

Поточні зобов’язання за розрахунками:

 

 

 

 

з одержаних авансів

540

50

110

 

з бюджетом

550

10

20

 

з позабюджетних платежів

560

 

 

 

зі страхування

570

10

7

 

з оплати праці

580

18

10

 

з учасниками

590

30

35

 

із внутрішніх розрахунків

600

 

 

 

Інші поточні зобов’язання

610

10

 

 

Усього за розділом 4.

620

578

747

 

5. Доходи майбутніх періодів

630

50

110

 

БАЛАНС

640

4781,15

7939,2

 

                                                     Керівник                     М.П.                      

 

 

Додаток Б

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

 

 

 

 

до Положення (стандарту)

 

 

бухгалтерського обліку 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коди

 

Дата

(рік, місяць, число)

 

 

Підприємство  ТОВ “Ком’юнікейшн Технолоджі”

за

ЄДРПОУ

 

 

Територія

за

КОАТТУ

 

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

 

Галузь  

за

ЗКГНГ

 

 

Вид економічної діяльності

за

КВЕД

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Звіт

 

 

 

                                                                 про фінансові результати

 

 

                                                                     за     рік      2004 року

 

 

 

 

Форма № 2

 

 

 

 

Код за ДКУД 1801003

 

 

 

 

 

 

 

1.Фінансові результати

 

 

 

 

 

 

 

                    Стаття

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      період

 

1

2

3

4

 

Дохід (виручка) від реалізації продукції

0 10

1236

1114,9

 

Податок на додану вартість

0 15

206

185,82

 

Акцизний збір

0 20

 

 

 

 

0 25

 

 

 

Інші вирахування з доходу

0 30

 

 

 

Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції

0 35

1030

929,08

 

Собівартість реалізованої продукції

0 40

629,4

541,1

 

Валовий:

 

 

 

 

 прибуток

0 50

400,6

387,98

 

 збиток

0 55

 

 

 

Інші операційні доходи

0 60

 

 

 

Адміністративні витрати

0 70

249,4

207,6

 

Витрати на збут

0 80

119,9

83,2

 

Інші операційні витрати

0 90

0,3

0,5

 

Фінансові результати від операційної діяльності:

 

 

 

 

прибуток

100

31

96,68

 

збиток

105

 

 

 

Дохід від участі в капіталі

110

 

 

 

Інші фінансові доходи

120

 

 

 

Інші доходи

130

65

62,1

 

Фінансові витрати

140

 

 

 

Втрати від участі в капіталі

150

 

 

 

Інші витрати

160

 

 

 

Фінансові результати від звичайної діяльності

 

 

 

 

до оподаткування:

 

 

 

 

прибуток

170

96

158,78

 

збиток

175

 

 

 

Податок на прибуток від звичайної діяльності

180

28,8

47,64

 

Фінансові результати від звичайної діяльності

 

 

 

 

прибуток

190

67,2

111,15

 

збиток

195

 

 

 

Надзвичайні:

 

 

 

 

доходи

200

 

 

 

витрати

205

 

 

 

Податки з надзвичайного прибутку

210

 

 

 

Чистий:

 

 

 

 

прибуток

220

67,2

111,15

 

збиток

225

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Елементи операційних витрат

 

Найменування показника

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      Період

 

1

2

3

4

 

Матеріальні затрати

230

 

 

 

Витрати на оплату праці

240

 

 

 

Відрахування на соціальні заходи

250

 

 

 

Амортизація

260

 

 

 

Інші операційні витрати

270

 

 

 

Разом

280

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Розрахунок показників прибутко-

 

 

вості акцій

 

 

Назва статті

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      період

 

1

2

3

4

 

Середньорічна кількість простих акцій

300

 

 

 

Скоригована середньорічна кількість простих акцій

310

 

 

 

Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію

320

 

 

 

Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну

 

 

 

 

просту акцію

330

 

 

 

Дивіденти на одну просту акцію

340

 

 

 

 

 

 

 

 

М.П.      

 

 

 

 

                                                     Керівник                                    

 

 

                                Головний бухгалтер

 

 

 

 


Додаток В

Аналіз складу і структури активів ТОВ “Ком’юнікейшн Технолоджі”

Показник

2002 рік

2003 рік

2004 рік

Відхилення 2003/2002

Відхилення 2004/2003

 

 

тис. грн.

%

тис. грн.

%

тис. грн.

%

тис. грн.

%

за питомою вагою, %

тис. грн.

%

за питомою вагою, %

1

Необоротні активи

2038,7

44,16

2239,15

46,83

5150,2

64,87

200,45

9,83

2,67

2911,05

130,01

18,04

2

Оборотні активи

2578

55,84

2542

53,17

2789

35,13

-36

-1,40

-2,67

247

9,72

-18,04

 

в т.ч.:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.1

Матеріальні оборотні  засоби

1974

42,76

1880

39,32

2158

27,18

-94

-4,76

-3,44

278

14,79

-12,14

2.2

Грошові   кошти та їх еквіваленти, інші поточні фінансові інвестиції

158

3,42

200

4,18

206

2,59

42

26,58

0,76

6

3,00

-1,59

2.3

Дебіторська заборгованість

386

8,36

412

8,62

355

4,47

26

6,74

0,26

-57

-13,83

-4,15

2.4

Витрати майбутніх періодів

60

1,30

50

1,05

70

0,88

-10

-16,67

-0,25

20

40,00

-0,16

3

Усього

4616,7

100,00

4781,15

100,00

7939,2

100

164,45

3,56

*

3138,1

65,63

*


Додаток Г

Аналіз прибутковості активів ТОВ “Ком’юнікейшн Технолоджі”

Показник

2002 р.

2003 р.

2004 р.

Відхилення 2004/2003

абсолютне

відносне

1

Чистий прибуток, тис. грн.

54,29

111,15

67,2

-43,95

-39,54

2

 

Середня сума загальних активів, тис. грн.

4587,1

4653,1

6360,18

1707,08

36,69

3

 

Середня сума необоротних активів, тис. грн.

2247,1

2139,2

3694,68

1555,48

72,71

4

 

Середня сума оборотних активів, тис. грн.

2340

2513,9

2665,5

151,6

6,03

5

 

Прибутковість загальних активів (ряд 1 : ряд. 2)

0,0118

0,02389

0,01057

-0,0133

-55,77

6

 

Прибутковість необоротних активів (ряд 1 : ряд. 3)

0,0242

0,05196

0,01819

-0,0338

-64,99

7

 

Прибутковість оборо-тних активів (ряд. 1 : ряд. 4)

0,0232

0,04421

0,02521

-0,019

-42,98

8

 

Виручка від реалізації (без ПДВ, A3)

847,75

929,08

1030

100,92

10,86

9

 

Прибутковість реалізації (ряд. 1 : ряд. 8)

0,0640

0,11963

0,06524

-0,0544

-45,46

 

 


Додаток Д

Проведення аудиторської перевірки підприємства ТОВ “Ком’юнікейшн Технолоджі”

п/п

 

Етапи аудиторської перевірки

Аудиторські

процедури

Методи і

прийоми

перевірки

Ауди­торські

докази

Виконавці

Строк

виконання

Контроль вико­нання

1

Підготовка до проведення аудиту

Розробка робочого плану проведення аудиту

Органолептичні, розрахунково-аналітичні, документальні

Законодавство про фінансову господарську діяльність

Бригада аудиторів

1 день

Ст. аудитор Шерстюк Н.О.

2

Організація проведення інвентаризацій матеріальних цінностей і розрахунків

Організація замірів, вибір методу проведення аудиту

Інвентаризація

Реєстри аналітичного і синтетичного обліку, нормативні акти

Аудитор Мотрич Н. О.

3 дні

Ст. аудитор Шерстюк Н.О.

3

Обстеження об’єктів, які підлягають аудиту

Візуальний огляд

Органолептичні

Законодавство про фінансову господарську діяльність

Аудитор Мотрич Н. О.

1 день

Ст. аудитор Шерстюк Н.О.

4

Аудит розрахунків з банками та підзвітних сум

Перевірка грошових коштів шляхом повного перерахунку грошей та підбір первинних документів

Раптова перевірка каси, документальна перевірка обертання і зберігання коштів

Реєстри аналітичного і синтетичного обліку, нормативні акти

Аудитор Мотрич Н. О.

4 дні

Ст. аудитор Шерстюк Н.О.

5

Аудит розрахункових операцій

Перевірка первинних документів

дослідження документів

Реєстри аналітичного і синтетичного обліку, нормативні акти

Аудитор Мотрич Н. О.

3 дні

Ст. аудитор Шерстюк Н.О.

6

Перевірка положень з оплати праці та розрахунків з робітниками і службовцями

Робота з платіжними відомостями, наряд-заказами та іншими бухгалтерськими документами

Лічильно-обчислювальні

Реєстри аналітичного і синтетичного обліку, нормативні акти, звітність

Аудитор Мотрич Н. О.

4 дні

Ст. аудитор Шерстюк Н.О.

7

Аудит операцій руху товарних запасів

Підбір відомостей обліку витрат

Розрахункові

Реєстри аналітичного і синтетичного обліку, нормативні акти

Аудитор Мотрич Н. О.

4 дні

Ст. аудитор Шерстюк Н.О.

8

Аудит операцій по руху основних засобів, малоцінного інвентарю

Підбір карток обліку основних фондів та МШП, підбір реєстрів синтетичного обліку

Вибіркова інвентаризація, документальна перевірка

Реєстри аналітичного і синтетичного обліку, нормативні акти

Аудитор Мотрич Н. О.

1 день

Ст. аудитор Шерстюк Н.О.

9

Аудит реалізації товарів

Виручки від реалізації товарів

Інвентаризація

Реєстри аналітичного і синтетичного обліку, нормативні акти

Аудитор Мотрич Н. О.

3 дні

Ст. аудитор Шерстюк Н.О.

10

Систематизація та узагальнення матеріалів аудиту

Складання акту проведення аудиту

Групування недоліків, документування результатів, слідчо-юридичне обґрунтування

Отримані в ході аудиту докази

Ст. аудитор Шерстюк Н.О.

3 дні

Всі аудитори

11

Підготовка проекту наказу і обговорення матеріалів аудиту

Подання акту керівництву підприємства

Прийняття рішень, контроль за виконанням прийнятих рішень

Акт аудиту

Ст. аудитор Шерстюк Н.О.

1 день

Ст. аудитор Шерстюк Н.О.

 

 


Додаток Е

Аудиторський висновок

За результатами проведення аудиту ТОВ “Ком’юнікейшн Технолоджі”  згідно з договором  № 1 від 10 січня 2005 року, старшим аудитором Поплавським А. С. (сертифікат аудитора № 002044 виданий рішенням Аудиторської палати України № 73 від 22 січня 2004 року) аудиторської фірми  “Закон”,

яка здійснює аудиторську діяльність на підставі ліцензії № 01880, виданої Аудиторською палатою України 10 лютого 2004, року, проведено аудиторську перевірку  ТОВ “Ком’юнікейшн Технолоджі”,

за даними фінансового обліку і звітності за період  з “1” січня  2004 року по “31” грудня 2004 року.

Аудитором перевірено таку документацію: первинні  документи, що відображають господарську діяльність та ж/о до них, податкова і бухгалтерська звітність. 

Аудитор керувався законодавством України у галузі господарської діяльності та оподаткування, встановленим порядком ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності, національними нормами аудиту з урахуванням міжнародних норм і стандартів.

Перевіркою встановлено, що деякі операції з фінансовими ресурсами та основними фондами підприємства проведені з порушенням  законодавства, що привело до завишення балансової вартості основних фондів, заниженню нарахованого зносу і неправильного розрахунку з бюджетом по ПДВ і податку на прибуток.   

Детальніше наведені факти розглянуто в аудиторському звіті.

Проте зазначені моменти мають обмежений вплив на стан справ у цілому і не перекручують дійсного фінансового становища підприємства, що перевіряється. У зв’язку з цим аудитор вважає за можливе підтвердити, що за винятком згаданих обмежень надана інформація свідчить про відповідність здійснюваної господарсько-фінансової діяльності чинному законодавству. Прийнята система бухгалтерського обліку відповідає законодавчим і нормативним вимогам.

Фінансова звітність складена на основі дійсних облікових даних і в цілому достовірно відображає фактичне фінансове становище підприємства, що перевіряється, на “01” січня 2005 року за результатами операцій за період з “01” січня  2004 року по “31” грудня 2004  року.

 

Керівник аудиторської фірми                                              Підпис

сертифікат  серія А № 002044                                              

Аудитор                                                                       Підпис

Дата       _________________   

 

 

Запись опубликована в рубрике Готові дипломні роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , , , , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.