Зміст
1. Стан ринку гардинно-тюлевих виробів в Україні
2. Вимоги до гардинно-тюлевих виробів
3. Об’єкти та методи дослідження
5. Виявлення споживчих переваг щодо асортименту та якості гардинно-тюлевих виробів
Висновки та пропозиції щодо оптимізації асортименту
Список використаної літератури
Вступ
Ринкові відносини в Україні зумовлюють специфіку діяльності підприємств, умов їх функціонування, оскільки підвищується рівень невизначеності, ризику, посилюється конкуренція, стає необхідністю вміння пристосовуватись до економічної ситуації, яка постійно змінюється.
Перехід до ринкових відносин, особливості становлення ринку в Україні, складні тенденції в реалізації методів і засобів державного регулювання в економіці перехідного періоду обумовили необхідність пильної уваги до формування товарного асортименту та якості в магазині.
Споживачі впливають на інтереси конкуруючих підприємств за допомогою спеціальних засобів впливу на ринок, що приводить до зниження цін, підвищення якості продукції, розширення її асортименту, збільшення кількості і якості товарів, які споживаються. Важливе значення для торгівельного підприємства має продаж якісних товарів.
Український ринок гардинно-тюлевих виробів формується. Причому активно розвивається як роздрібний, так і оптовий напрямок продажів. Тому сьогодні в операторів є реальна можливість зайняти свою нішу. Слід зазначити, що вітчизняний ринок має потенціал не тільки для розвитку вже присутніх постачальників, але і для появи нових.
Вітчизняний ринок може розвиватися набагато швидше. Однак багато дилерів не мають достатнього досвіду в просуванні торгових марок. Тому постачальникам варто приділяти особливу увагу підтримці своїх клієнтів — організації торгових точок, мерчандайзингу, технології продажів, формуванню асортименту, тренінгам персоналу, рекламі. Тому що, саме широка дилерська мережа дає можливість компанії збільшити свою частку ринку. До того ж торгові точки дилерів згодом можуть розвитися в мережу концептуальних магазинів, причому з мінімальними витратами для дистриб’ютора.
При виборі товару основна маса українських споживачів більше уваги приділяє його якості. Важливе значення серед покупців гардинно-тюлевих виробів займають споживчі переваги. Значне місце при реалізації гардинно-тюлевих виробів займає асортимент.
Саме тому тема курсової роботи “Характеристика споживчих переваг щодо асортименту та якості гардинно-тюлевих виробів (за матеріалами ТОВ “КБФ”)” є на даний час досить актуальною.
Метою даної курсової роботи є дослідження асортименту, споживних властивостей гардинно-тюлевих виробів в магазині в сучасних економічних умовах в Україні.
Теоретичною та методологічною основою дослідження є наукові концепції та теоретичні розробки вітчизняних та зарубіжних вчених в області аналізу діяльності підприємств, маркетингу, закони України.
Реалізація поставленої мети здійснювалась шляхом вирішення наступних задач:
— дослідження стану ринку гардинно-тюлевих виробів в Україні,
— виявлення вимог до гардинно-тюлевих виробів,
— визначення об’єктів та методів дослідження,
— дослідження товарознавчої характеристики асортименту та якості гардинно-тюлевих виробів за матеріалами ТОВ “КГБ”,
— виявлення споживчих переваг щодо асортименту та якості гардинно-тюлевих виробів,
— надання пропозицій щодо оптимізації асортименту гардинно-тюлевих виробів в ТОВ “КБФ”.
Предметом дослідження є асортимент та споживні властивості гардинно-тюлевих виробів.
Об»єктом дослідження є гардинно-тюлеві вироби, що реалізуються в ТОВ “КБФ”.
1. Стан ринку гардинно-тюлевих виробів в Україні
У 2004 році обсяг українського ринку гардинно-тюлевих виробів майже не змінився і склав 48-51 млн. кв. м. Продаж в порівнянні з 2003 роком збільшилися лише на 5,2% (у кількісному вираженні). Попит на гардинно-тюлеві вироби виросте, якщо швейні підприємства відмовляться працювати з давальницькою сировиною і почнуть реалізовувати свою продукцію на внутрішньому ринку. Яскравий приклад тому — російський ринок тюлево-гардинних виробів. Він росте на 15% у рік (у кількісному вираженні) завдяки тому, що російські швейники, на відміну від українських, активно створюють власні торгові марки і просувають їх [12].
Розглянемо показники ринку гардинно-тюлевих виробів в Україні в табл. 1.1.
Таблиця 1.1
…
Для обробки даних, одержаних під час опитування та оцінки базових та експериментальних зразків, використовувався метод рангової кореляції експертних оцінок. Цей метод дає можливість одержувати оцінку узгодженості думок експертів під час ранжування об’єктів, а також оцінювати значущість одержаних результатів і вибрати найкращий. Упорядкування сукупності оціночних показників відповідно до зниження або зростання якої-небудь кількісної незмінної ознаки, називається ранжуванням.
4. Товарознавча характеристика асортименту та якості гардинно-тюлевих виробів за матеріалами ТОВ “КБФ”
В магазині ТОВ “КБФ” реалізуються гардинно-тюлевих вироби різних виробників. В гардинно-тюлевих виробах ТОВ “КБФ” сполучаються два параметри, сполучити які в одному продукті досить складно: висока якість і дійсна низька ціна. ТОВ “КБФ” реалізує готові гардинно-тюлеві вироби та тканини для їх пошиття: портьєрна, тюль, тюлегардинна, декоративна полотнина, капрон з вишивкою, ламбрекени. Готові штори для спальні, дитячої, кухні і супутні товари: карнизи настінні, карнизи стельові, фурнітура.
…
Визначимо сумарне зважене ранжування альтернативних рішень 5 зразків гардинно-тюлевих виробів (комплексний показник якості) за допомогою співвідношення: