Курсова робота Внутрішній аудит внутрішньобанківських операцій комерційного банку

Зміст

 

Вступ. 3

 

1. Теоретичні аспекти внутрішнього аудиту внутрішньобанківських операцій банку  5

1.1. Сутність внутрішньобанківських операцій банку та їх характеристика  5

1.2. Огляд нормативно-правової бази щодо регулювання внутрішньобанківських операцій банку. 15

1.3. Роль внутрішнього аудиту в системі управління внутрішньобанківських операцій банку. 19

 

2. Організація та інформація забезпечення внутрішнього аудиту внутрішньобанківських операцій банку. 24

2.1. Оцінка стану служби внутрішнього аудиту в АКБ „Форум».24

2.2. Характеристика системи внутрішнього контролю внутрішньобанківських операцій в АКБ „Форум». 30

2.3. Документальне оформлення та документообіг внутрішньобанківських операцій в АКБ „Форум». 33

2.4. Облік внутрішньобанківських операцій. 40

 

3. Методика проведення внутрішнього аудиту внутрішньобанківських операцій в комерційному банку. 57

3.1. Етапи проведення внутрішньої перевірки внутрішньобанківських операцій  57

3.2. Програма внутрішнього аудиту внутрішньобанківських операцій. 61

3.3. Внутрішній аналіз внутрішньобанківських операцій в комерційному банку  67

 

Висновки та пропозиції76

 

Список літератури. 79

 

Додатки. 83

Вступ

 

Перехід до ринкової економіки вимагає від банків України підвищення ефективності надання банківських послуг, конкурентноздатності і підвищення якості послуг на основі впровадження досягнень науково-технічного прогресу.

Важлива роль в реалізації цієї задачі відводиться аудиту операцій комерційних банків. З їх допомогою виробляються стратегія і тактика розвитку банківської діяльності, складаються плани і управлінські рішення, здійснюється контроль за їх виконанням, виявляються резерви підвищення ефективності роботи, оцінюються результати діяльності комерційного банку, його підрозділів і працівників.

Значну частину серед операцій, які здійснюються комерційними банками, займають внутрішньобанківські.

Тема аудиту внутрішньобанківських операцій комерційного банку погано висвітлена в сучасній літературі.

Саме тому тема курсової роботи “Внутрішній аудит внутрішньобанківських операцій комерційного банку” є досить актуальною.

Усе вище згадане підкреслює величезну роль та значення теми даної курсової роботи сучасних умовах господарювання. Вибрана тема є досить актуальною для сьогодення, для розвитку економічних процесів на Україні і має першорядну важливість для кожного комерційного банку, який бажає досягти успіху.

Метою курсової роботи є розгляд, оцінка та удосконалення системи внутрішнього аудиту внутрішньобанківських операцій  в сучасних умовах господарювання.

Завданнями курсової роботи є:

—         розкриття сутності внутрішньобанківських операцій банку;

— огляд нормативно-правової бази стосовно регулювання внутрішньобанківських операцій комерційного банку;

— визначення ролі внутрішнього аудиту внутрішньобанківських операцій  в системі банківського менеджменту;

— дослідження організації та інформаційного забезпечення внутрішнього аудиту в АКБ “Форум”;

— дослідження методики проведення внутрішнього аудиту внутрішньобанківських операцій.

Теоретичну основу дослідження питань аудиту внутрішньобанківських операцій комерційного банку склали закони України, постанови НБУ, наукові праці зарубіжних та вітчизняних вчених, таких як:   Мороза А. М., Дзюблюка О. В., Савлука М. І., Луціва Б. Л., Маркової О. М. та інших.

Предметом дослідження є внутрішньобанківські операцій  базового комерційного банку.

Об’єкт дослідження – АКБ “Форум”.

Робота складається з трьох розділів. В першому розділі розглядається теоретичні аспекти внутрішньобанківських операцій комерційного банку. В другому розділі розглянуто організацію та інформаційне забезпечення внутрішнього аудиту внутрішньобанківських операцій в АКБ “Форум”. В третьому розділі розглянуто методику внутрішнього аудиту внутрішньобанківських операцій в АКБ “Форум”.

Об’єкт дослідження — акціонерний комерційний банк «Форум». Це універсальний банк, що надає повний спектр банківських послуг. Банк зареєстрований НБУ 31.01.94 р. у формі акціонерного товариства відкритого типу. На сьогодні Банк має розширену ліцензію на проведення всіх банківських операцій. Банк має всі ліцензії і дозволи для роботи з цінними паперами. Реалізація стратегії розвитку АКБ «Форум» знайшла відображення в росту капіталу банку, статутного фонду. За останні три роки банк збільшив свій статутний фонд у 5,4 рази. З початку діяльності банку було проведено вісім емісій акцій. Дев»ята емісія дозволить збільшити статутний фонд  до 60 млн. грн.


1. Теоретичні аспекти внутрішнього аудиту внутрішньобанківських операцій банку

 

1.1. Сутність внутрішньобанківських операцій банку та їх харак­теристика

 

До складу внутрішньобанківських операцій відносять операції з матеріальними  активами: основними засобами і МШП, нематеріальними активами,  власним  капіталом банку, визначенням прибутку, нарахуванням та сплати  заробітної плати, формування резервів.

Банк як суб»єкт господарської діяльності може працювати лише за належних умов, а передовсім володіння основ­ними засобами та нематеріальними активами і користування основ­ними засобами на підставі юридичних прав фінансового лізингу.

Операції, пов»язані з придбанням та рухом матеріальних активів: основних засобів, МШП і нематеріальних активів, належать до категорії внутрішньобанківських операцій. По суті, їх облік цілком адекватний обліку в ін­ших галузях народного господарства. Різниця полягає лише в ка­тегоріях рахунків бухгалтерського обліку. Крім цього, у банківсь­кій обліковій політиці щодо обліку основних засобів чітко виок­ремлюються фінансовий та податковий облік.

Чинну «Інструкцію з бухгалтерського обліку основних засобів та нематеріальних активів комерційних банків України» затверджено постановою Правління Національного банку України від 11.12.00 за № 475. Вона базується на відомих засадних принципах міжнародних стандартів бухгалтерського обліку й визначає процедури фінансово­го обліку основних засобів і нематеріальних активів.

Ризик для кредитора — це дзеркальне відображення ризику для позичальника. Щоб дістати максимальний прибуток, комерційний банк повинен надавати кредити по фіксованій ставці, коли очікується падіння процентних ставок, і по ставці, що плаває, коли очікується їхнє підвищення.

Зміну процентних ставок у залежності від терміну позики можна виразити за допомогою кривої процентного доходу. Нормальною кривою процентного доходу вважається висхідна крива. Вона означає, що процентні ставки для довгострокових позик звичайно вище, ніж для короткострокових, і тим самим компенсують комерційний банк зв»язаність його коштів на більш тривалий термін і більш високий кредитний ризик у випадку довгострокових позик.

 


2. Організація та інформація забезпечення внутрішнього аудиту внутрішньобанківських операцій банку

2.1. Оцінка стану служби внутрішнього аудиту в АКБ „Форум».

 

В головному банку АКБ «Форум» створено відділ внутрішнього аудиту, що здійснює аудиторські перевірки відділень та філій, які розташовані в м. Києві та по всій Україні. Внутрішньобанківські аудиторські перевірки — проводяться в межах установи банку. Вони, як правило, контролюють діяльність установ банку, що входять до складу структурних підрозділів, які не мають юридичної самостійності.

Внутрішній аудит — це  незалежний  підрозділ,  який не бере участі  у  виконанні операцій,  а періодично здійснює перевірки та оцінює:

— адекватність і ефективність заходів та системи внутрішнього контролю;

— управління ризиками та кредитним і інвестиційним портфелем;

— повноту,  своєчасність і достовірність фінансової та  іншої звітності;

— дотримання принципів і внутрішніх процедур обліку;

— відповідність регулятивним вимогам.

Створення ефективної   системи   внутрішнього    банківського контролю  досягається  шляхом оптимізації взаємовідносин та обміну інформацією між внутрішнім контролем,  зовнішніми  та  внутрішніми аудиторами банку. Аудиторські перевірки можуть бути плановими — коли здійснюються за планом аудиторської роботи, і позаплановими — коли на те є необхідність та доручення керівника Національного банку України.

….

Таблиця 2.7

Розмір податкової соціальної пільги

Категорії платників Розмір (п. 6.1 Закону)

 

Розмір на 2004 рік (п.22.4 Закону)
Будь-який платник

 

1 МЗП (З розрахунку на місяць) 30%х205 грн. = 61,5 грн.

 

Платник податку, який:

-є одинокою матір»ю чи одиноким батьком (опікуном, піклувальником) — з розрахунку на кожну дитину віком до 18 років;

— утримує дитину-інваліда І або II групи — з розрахунку на кожну дитину віком до 18 років;

— має трьох чи більше дітей віком до 18 років — з розрахунку на кожну таку дитину;

— є вдівцем або вдовою;

— є особою, віднесеною законом до 1-ї та 2-ї категорій осіб, постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи, включаючи осіб, нагороджених грамотами Президії Верховної Ради УРСР у зв»язку з їх участю в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи;

— є учнем, студентом, аспірантом, ординатором, ад»юнктом, військовослужбовцем строкової служби;

— є інвалідом І або II групи, у тому числі з дитинства;

— є особою, якій присуджено довічну стипендію як громадянину, який зазнав переслідувань за правозахисну діяльність, включаючи журналістів

150% МЗП

 

150% х 61,5 грн. = 92,25 грн.

 

Платник податку, який є:

— Героєм України, Героєм Радянського Союзу або повним кавалером ордена Слави чи Трудової Слави;

— учасником бойових дій під час Другої світової війни або особою, яка в той час працювала в тилу та має відповідні державні відзнаки;

— колишнім в»язнем концтаборів, гетто та інших місць війни або особою, визнаною репресованою чи реабілітованою;

— особою, яку було насильно вивезено з території колишнього СРСР під час Другої світової війни з колишнього СРСР чи територій, окупованих фашистською Німеччиною та її союзниками;

— особою, яка перебувала на блокадній території колишнього Ленінграда (Санкт-Петербург, Російська Федерація) в період з 08.09.41 р. по 27.01.44 р.

200% МЗП

 

200 % х 61,5 = 123 грн.

 

 

3. Методика проведення внутрішнього аудиту внутрішньобанків­ських операцій в комерційному банку

 

3.1. Етапи проведення внутрішньої перевірки внутрішньобанківсь­ких операцій

 

Законодавством передбачено проведення щорічного обов’язкового аудиту фінансової та господарської діяльності комерційних банків. Обов’язковий аудит обмежується підтвердженням балансу та фінансової звітності за звітний рік. Замовником аудиту є АКБ “Форум”, він же оплачує вартість аудиторських послуг.

Внутрішньобанківські операції АКБ “Форум” підлягають аудиту на предмет їх своєчасності та достовірності розрахунків.

Чіткій перевірці (аудиту) в АКБ “Форум” повинні підлягати внутрішньобанківські операції  і особливо законність їх здійснення.

Виходячи з цього, основними завданнями перевірок та аудиту внутрішньобанківських операцій є:

— відповідність обліку операцій комерційного банку;

— своєчасність та достовірність відображення операцій в бухгалтерському обліку;

— перевірка поточних внутрішньобанківських операцій АКБ “Форум”;

— контроль за законністю операцій щодо внутрішньобанківських операцій;

— оцінка стану контролю за внутрішньобанківськими операціями;

—          організаційна роль та відповідальність спеціалістів банку.

Як бачимо з рис. 3.1 сума кредитів в 2003 році зросла на 6376,37 тис. грн. В 2003 році основну частку склали субстандартні кредити 36,96% та сумнівні кредити 32,67% порівняно з 2002 роком – 24,508% та 38,275 % відповідно.

За кредитами кредитного портфеля в АКБ “Форум” в 2002 та 2003 роках повинні були бути сформовані резерви.

Таблиця 3.9

Резерви АКБ “Форум”

Ризик

Групи кредитів

2002 рік, тис. грн. 2003 рік, тис. грн.
2% Стандартні кредити 1609,49 1759,71
5% Кредит під контролем 6235,71 10410,37
20%
Субстандартні кредити
38953,62 36812,7
50% Сумнівні кредити 39227,70 23157,8
100% Безнадійні (збиткові) кредити 30454,70 36831,07
Всього 116481,22 108971,6

 

За рахунок покращення структури кредитного портфеля в 2003 році вдалося зменшити суму резерву на 116481,22 — 108971,6 = 7509,62 тис. грн.

 

 


Висновки та пропозиції

 

До складу внутрішньобанківських операцій відносять операції з необоротними активами: основними засобами та нематеріальними активами,  власним  капіталом банку та визначенням прибутку, нарахуванням заробітної плати та формуванням резервів.

Важливе місце в системі банківського менеджменту займає внутрішній аудит внутрішньобанківських операцій. Ринкові відносини, конкурентоспроможність банків зумовили виникнення вну­трішнього аудиту, організованого власниками банків. У конкурентній боротьбі важливим засобом євнутрішній аудит, який допомагає утриматися на ринку. У банках створюються відділи, що відповідають за фор­мування, координацію і виконання планів внутрішнього аудиту. Його здійснюють співробітники спеціального від­ділу і суміжних з ним служб (бізнесу, маркетингу).

В головному банку АКБ «Форум» створено відділ внутрішнього аудиту, що здійснює аудиторські перевірки відділень та філій, які розташовані в м. Києві та по всій Україні.

Аудитори відділу внутрішнього аудиту АКБ «Форум» зобов»язані:

1) належним чином надавати аудиторські послуги, перевіряти стан бухгалтерського обліку і звітності замовника, їх достовірність, повноту і відповідність чинному законодавству та встановленим нормативам;

2) повідомляти власників, уповноважених ними осіб, замовників про виявлені під час проведення аудиту недоліки ведення бухгалтер­ського обліку і звітності;

3) зберігати в таємниці інформацію, отриману при проведенні ау­диту та виконанні інших аудиторських послуг. Не розголошувати відомості, що становлять предмет комерційної таємниці, і не викорис­товувати їх у своїх інтересах або в інтересах третіх осіб;

4) відповідати перед замовником за порушення умов договору відповідно до чинних законодавчих актів України;

5) обмежувати свою діяльність наданням аудиторських послуг та іншими видами робіт, які мають безпосереднє відношення до надан­ня аудиторських послуг у формі консультацій, перевірок або екс­пертиз.

Важливим заходом, що сприяє здійсненню внутрішньобанківських операцій, є внутрішньобанківський контроль. Внутрішній банківський контроль за внутрішньобанківськими операціями в АКБ “Форум” — це сукупність процедур, які забезпечують   дотримання   положень   внутрішніх   і зовнішніх нормативних актів при здійсненні операцій банку та достовірність і повноту інформації.

Підставою для   бухгалтерського обліку  внутрішньобанківських операцій АКБ “Форум” є первинні документи,  які фіксують факти здійснення  цих операцій.

Підставою для   бухгалтерського обліку  внутрішньобанківських операцій АКБ “Форум” є первинні документи,  які фіксують факти здійснення  цих операцій.

Акт є єдиним первинним бухгалтерським документом, в якому зазначають склад комісії, подають докладну характеристику об»єк­та, рік побудови чи випуску заводом, дату введення в експлуата­цію, коротку технічну характеристику, відповідність технічним умовам, висновок комісії. Указують також особу, яка прийняла ос­новні засоби, та необхідні відомості для нарахування амортизації.

Внутрішньобанківські операції АКБ “Форум” підлягають аудиту на предмет їх своєчасності та достовірності розрахунків.

Чіткій перевірці (аудиту) в АКБ “Форум” повинні підлягати внутрішньобанківські операції  і особливо законність їх здійснення. Обов»язковою умовою планування аудиту є складання програми проведення аудиторської перевірки.

Програма аудиту внутрішньобанківських операцій в АКБ “Форум” передбачає декілька підпрограм:

— програму аудиту формування статутного фонду;

— програму перевірки формування прибутку (збитку):

— програму перевірки нематеріальних активів банку.

У відповідності Законом України “Про аудиторську діяльність” аудиторами головного банку на підставі Договору № 147 від 01.04.2003 була проведена аудиторська перевірка внутрішньобанківських операцій АКБ “Форум” за період з 01.04.2002 по 31.03.2003 р. За результатами перевірки було складено аудиторський висновок.

Прибуток АКБ “Форум” в 2003 році зріс на 2160 тис. грн. (44,63%). Це відбулося за рахунок збільшення витрат на 45884 тис. грн. (12,02%) та збільшення доходів на 487043 тис. грн. (12,43%).

АКБ “Форум” за 2003 рік покращив свою діяльність, що призвело до збільшення прибутку на 12919 тис. грн., або на 255,37%. Якщо за 2002 рік було отримано прибутку 5059 тис. грн., то за 2003 рік — 17978 тис. грн. Це пояснюється зменшенням збиткової ді­яльності по розміщенню коштів, збитки від якої в 2003 році склали 21320 тис. грн. порівняно з 27438 тис. грн. в 2002 р.; прибуток від комісії зріс на 6112 тис. грн.  Основні засоби в АКБ “Форум” в 2003 році зазнали значного оновлення. Залишкова вартість основних засобів зросла на протязі 2003 року на 23920 тис. грн., тобто на 368 %. Якісний стан основних засобів покращився, про це свідчить збільшення коефіцієнту придатності основних засобів з 50% до 78,79 % та відповідно знизився коефіцієнт зносу (на 28,79 %).

 

 


Список літератури

  1. Закон України «Про банки і банківську діяльність» // Відомості Верховної Ради України. — 2001, — № 5-6. — С. 30.
  2. Інструкція «Про відкриття банками рахунків в національній валюті та інозе­мній валюті», затверджена постановою Правління НБУ від 18.12.98 за № 527 // За­конодавчі і нормативні акти з банківської діяльності. — 1999. — Вип. 2. — С. 4.
  3. Інструкція № 1 з організації емісійно-касової роботи в установах банків України, затверджена постановою Правління НБУ від 07.07.94 за № 129, у редакції постанови Правління НБУ 30.12.96 за № 347 // Законодавчі і нормативні акти з бан­ківської діяльності. — Вин. 1. — 1997. — С. 35.
  4. Інструкція № 4 «Про організацію роботи з готівкового обігу установами бан­ків України», затверджена постановою Правління НБУ від 13.10.97 за № 335.
  5. Інструкція № 7 «Про безготівкові розрахунки в господарському обороті України», затверджена постановою Правління НБУ від 02.08.96 за № 204. — Зако­нодавчі і нормативні акти з банківської діяльності. — 1997. — Вип. 10. — С. 30.
  6. Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку комер­ційних банків України, затверджена постановою Правління НБУ 21.11.97 за № 388 (в редакції постанови Правління НБУ від 16.12.98 за № 520 // Законодавчі і норма­тивні акти з банківської діяльності. — 1998. — Вип. 1, ч. 2.— С. 3; 1999. — Вип. 1. —С. 26—39.
  7. Інструкція про порядок регулювання та аналіз діяльності комерційних бан­ків, затверджена постановою Правління НБУ від 14.04.98 за № 141 // Законодавчі і нормативні акти з банківської діяльності. — 1998. — Вип. 7. — С. 11—69.
  8. План рахунків бухгалтерського обліку комерційних банків України, затвер­джений постановою Правління НБУ від 21.11.97 за № 388 (в редакції постанови Правління НБУ 16.12.98 за № 520) // Законодавчі і нормативні акти з банківської діяльності.— 1999.— Вип. 1,ч. 1. —С. 15—36.
  9. Положення про організацію бухгалтерського обліку за звітності в банківських установах України, затверджено постановою Правління НБУ 30.12.98 за № 566 // За­конодавчі і нормативні акти з банківської діяльності. — 1999. — Вип. 3. — С. 14.
  10. Положення про порядок формування і використання резерву для відшкоду­вання можливих втрат за позиками комерційних банків: затверджено постановою Правління НБУ 29.09.97 за № 323 // Законодавчі і нормативні акти з банківської ді­яльності. — 1997. — Вип. 11. — С. 40.
  11. Положення НБУ “Про кредитування”. Затверджено постановою Правління НБУ від 28 вересня 1995 р. №246.
  12. Порядок бухгалтерського обліку формування і використання резервів, спи­сання та повернення раніше списаних безнадійних активів у комерційних банках України, затвердженні постановою Правління НБУ від 16.12.98 за № 520 // Законо­давчі і нормативні акти з банківської діяльності. — 1999. — Вип. 1. — С. 16.
  13. Правила бухгалтерського обліку процентних та комісійних доходів і витрат банків, затверджені постановою Правління НБУ від 25.09.97 за № 316 // Законодав­чі і нормативні акти з банківської діяльності. —1997. — Вип. 11. — С. 25—33.
  14. Національний норматив аудиту №13 «Ауди­торський висновок», прийнятий Постановою Ауди­торської палати України від 22 січня 1996р. № 116//Бухгалтерський облік і аудит – 1997.- №6. – С.12-13.
  15. Бавдей А.Л., Белый И.Н. Аудит и ревизия: Справочное пособие / И.Н. Белый (ред.). — Минск: ООО «Мисанта», 1999. — 220 с.
  16. Банки й банковские операции: Учебник для вузов /Под ред. Е. Ф. Жукова. -М.: Банки й биржи, ЮНИТИ, 1997. — 471с.
  17. Банківська енциклопедія /За ред. А. М. Мороза. -К.: Ельтон, 1993. — 333с.
  18. Банківський менеджмент: Навч. посіб. За ред. О.А.Кириченка – К.: Знання-Прес, 2002. – 438 с.
  19. Банківські операції: Підручник /А. М. Мороз, М.І. Савлук, М. Ф. Пуховкіна та ін.; За ред. А. М. Мороза. -К.: КНЕУ, 2000. — 384с.
  20. Банковский надзор й аудит: Учебное пособие /Под ред. И. Д. Мамоновой. -М.: Инфра-М, 1995. — 112с.
  21. Білик М. Д., Полятикіна Л. І. Основи аудиту. — Суми: Слобожанщина, 1999. — 295 с.
  22. Білуха М. Т. Аудит у бізнесі. (Посібник для бізнесменів). – Дніпропетровськ: Преском, 1994. – 394 с.
  23. Білуха М.Т. Курс аудиту. — К.: Знання, 1998.-568 с.
  24. Велш Глен А., Шорт Даніел Г. Основи фінансового обліку / Перекл. з англ. О. Мінім, О. Ткач. — К.: Основи, 1997. — 943 с.
  25. Вступ до банківської справи /За ред. М. І. Савлука. -К.: Лібра, 1998. — 356с.
  26. Голов С. Ф., Єфіменко В. І. Фінансовий та управлінський облік. — К.: ТОВ «Автоінтерсервіс», 1996. — 544 с.
  27. Голуб А., Семенюк Л., Смовженко Т. Гроші, кредит, банки. – Львів: Центр Європи, 1997. – 312 с.
  28. Гроші та кредит: Підручник / За ред. Б. С. Івасіва. – Тернопіль: Карт-бланш, 2000. – 510 с.
  29. Давидов Г.М. Аудит: Навч.посіб. – К.: Знання, 2002. – 363 с.
  30. Дерій В. А. Контроль і ревізія: Курс лекцій. — Бучач: МІФ, 2000. — 54 с.
  31. Дерій В. А., Кізима А. Я. Аудит: Курс лекцій / Тернопільська академія народного господарства. — Т.: ТАНГ, 2001. — 76 с.
  32. Дзюблюк О. В. Комерційні банки в умовах переходу до ринкових відносин. -Тернопіль: ТАНГ, 1996. — 140с.
  33. Долан   Э. Дж. Деньги, банковское дело и денежно-кредитная политика. – СПб. : Оркестр, 1997. – 248 с.
  34. Дорош Н. І. Аудит: методологія і організація. — К.: Товариство «Знання» КОО, 2001. — 402 с.
  35. Економічна теорія: Макро- і мікроекономіка. За ред. З. Ватаманюка. – К.: Альтернативи, 2001. – 606 с.
  36. Індиченко П. В. Здобутки та втрати 2001 банківського року // Банківська справа. – 2002. — №1. – С. 38 — 47.
  37. Кіндрацька Л. М. Бухгалтерський облік у комерційних банках України: Навчальний посібник. -К.: КНЕУ, 1999. — 432с.
  38. Кіндрацька Л. М. Бухгалтерський облік у комерційних банках України: Навчальний посібник. -К.: КНЕУ, 2001. – 636 с.
  39. Кольга В.Д., Парпалига М.Д. Аудит в Україні. – К.: Літера, 1998. – 378 с.
  40. Кочетков В. М. Основи управлення современным коммерческим банком: Учеб. пособие. — К.: МАУП, 1998. — 72 с.
  41. Кулаковська Л.П., Піча Ю.В. Основи аудиту: навчальний посібник для студентів вищих закладів освіти. – К: Каравела, 2002. – 504 с.
  42. Матвієнко В. Держава і банки. -К.: Демократична Україна, 1996. — 159с.
  43. Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку / Перекл. з англ. за ред. С. Ф. Голова. — К.: Федерація професійних бухгалтерів і аудиторів України, 1998. — 736 с.
  44. Мороз Ю.Н. Вексельное дело. -К.: Лад, Наукова думка, 1994. — 472с.
  45. Національний банк і грошово-кредитна політика: Підручник /За ред. А.М. Мороза, М.Ф. Пуховкіної. -К.: КНЕУ, 1999. — 368с.
  46. Операції комерційних банків: Курс лекцій. /За ред. В.Т. Коцовської, Т.Р. Ричаківської. -Львів: Центр Європи, 1997. — 280с.
  47. Основи банковского дела /Под ред. А.Н. Мороза. -К.: Либра, 1994. — 330с.
  48. Пересада А.А. Інвестиційне кредитування: Навч.посібник. – К.: КНЕУ, 2002. – 271 с.
  49. Терехов А.А. Аудит: перспективы развития. – М.: Финансы и статистика, 2001. – 560 с.
  50. Тиркало Р. І. Банківська справа. – Тернопіль: Карт-бланш, 2001. – 314с.
  51. Шевченко Р.І. Банківські операції. – К.: КНЕУ, 2000. – 289 с.

 


Додатки

 

Додаток А

Звіт про прибутки та збитки АКБ “Форум” (тис.грн.)
Показники 2002 р 2003 р
Процентні доходи 256425 278967
Процентні видатки 104350 104418
Чистий процентний дохід 152075 174549
Непроцентні доходи 129235 155529
Комісійні: 111009 134677
Від торгових операцій: 14558 17862
Інші: 3668 2990
Усього доходів 281310 330078
Непроцентні видатки 179231 273046
Комісійні 6727 7382
Інші 172504 265664
Прибуток до оподаткування 5059 12919
Податок на прибуток 219 5919
Чистий прибуток 4840 7000

 

Запись опубликована в рубрике Готові курсові роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.