Зміст
2. Економічно-правовий аналіз нормативної бази та огляд спеціальної літератури з досліджуваної теми
3. Коротка організаційно-економічна характеристика базового підприємства
4. Документальне оформлення операцій по податку на додану вартість
5. Фінансовий та податковий облік розрахунків з бюджетом по ПДВ
6. Податкова звітність по ПДВ на підприємстві
7. Шляхи удосконалення обліку розрахунків з бюджетом по ПДВ
Вступ
Оподаткування підприємств — невід»ємна складова податкової політики та системи бухгалтерського обліку будь-якої країни. В умовах ринкової економіки бюджетні надходження залежать від результатів діяльності суб»єктів господарювання.
Під час своєї діяльності підприємство проводить розрахунки за податками. Розмір цих відрахувань залежить від результатів діяльності підприємства. Важливе значення в управлінні фінансами підприємства займає податок на додану вартість.
Бухгалтерський облік є функцією управління підприємства. У бухгалтерському обліку одночасно поєднуються три види управлінських робіт, завдяки чому він виконує три самостійні функції: інформаційну, контрольну та аналітичну. Без даних бухгалтерського обліку неможливо дати об’єктивну оцінку стану і результатам господарської діяльності підприємства.
На бухгалтерський облік покладено завдання з поліпшення інформаційного забезпечення управління і контролю за збереженням власності та зміцненням фінансового стану підприємства, підвищенням ефективності діяльності та зменшенням ризику втрати коштів через непродумані дії.
Встановлення ринкових умов зумовлює потребу формування й обробки одержаної облікової інформації, виходячи з існуючого господарського механізму та наявної обчислювальної техніки.
Саме тому тема курсової роботи “Облік розрахунків з бюджетом по ПДВ в системі управління фінансами підприємства” є досить актуальною.
Метою даної роботи є оцінка стану проведення обліку розрахунків з бюджетом по ПДВ підприємства в сучасних економічних умовах в Україні.
Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання:
— розкрити економічну сутність та значення податку на додану вартість в системі управління фінансів підприємства;
— зробити економічно-правовий аналіз нормативної бази та огляд спеціальної літератури з досліджуваної теми;
— дати коротку організаційно-економічну характеристику базового підприємства;
— розглянути документальне оформлення операцій по податку на додану вартість;
— розглянути фінансовий та податковий облік розрахунків з бюджетом по ПДВ;
— розкрити податкову звітність по ПДВ на підприємстві;
— запропонувати шляхи удосконалення обліку розрахунків з бюджетом по ПДВ;
— за результатами проведеної роботи зробити висновки.
Предметом дослідження є податок на додану вартість базового підприємства.
Об’єктом дослідження є ВАТ “Сігма”
Теоретичну основу дослідження питання обліку склали закони України, Інструкції та Положення з бухгалтерського обліку, наукові праці зарубіжних та вітчизняних вчених, таких як: Грабова Н.Н., Завгородній В. П., Сопко В. В, Ткаченко М. Н. та інших.
В роботі використані дані його бухгалтерської та податкової звітності ВАТ “Сігма” за 2002-2003 рр.
1. Економічна сутність та значення податку на додану вартість в системі управління фінансів підприємства
Система оподаткування – сукупність податків, встановлених законодавчою владою, що стягуються виконавчими органами, а також методи і принципи побудови податків. Роль і структура цієї системи визначаються соціально-економічним устроєм суспільства.
Діюча система оподаткування України визначається Законом України «Про систему оподаткування» з змінами та доповненнями.
Система оподаткування — це нормативно визначенні платники податків, їхні обов»язки і права, об»єкти оподаткування, види податків, зборів і платежів, а також порядок їх стягнення.
Податки — це обов»язкові платежі юридичних і фізичних осіб, що стягуються до бюджету.
Основні функції податків наступні: фіскальна, регулююча і соціальна.
Фіскальна функція податків полягає у тому, що вони забезпечують фінансування державних витрат. Фіскальна функція є основною в характеристиці сутності податків і визначає їх суспільне призначення.
Суть регулюючої функції — у впливі податків на різні сторони діяльності їх платників.
…
Як видно з табл. 3.1 основні економічні показники діяльності ВАТ “Сігма” в 2003 році значно покращились. В 2003 році були внесені зміни до установчих документів: статутний фонд збільшили на 55 тис. грн. В цьому ж році засновниками були внесені кошти на рахунок підприємства. Залучені кошти дали змогу збільшити обсяг товарної продукції на 110 тис. грн., що становить близько 109,09%. Особливо слід підкреслити зростання чистого прибутку на 17,9 тис. грн., що становить 124,03%. Це відбулось в першу чергу за рахунок повільнішого зростання собівартості реалізованої продукції на 116,88% та незначного зростання фонду оплати праці – на 101,71%. Але зростання середньомісячної заробітної плати також відбулось на 17,5 грн., що становить 103,59%, при цьому середньоспискова чисельність працівників зменшилась лише на одного чоловіка.
4. Документальне оформлення операцій по податку на додану вартість
Після проходження процедури реєстрації платники ПДВ отримують право на нарахування податку та складання податкової накладної при продажу товарів (робіт, послуг). Податкову накладну видає продавець покупцеві за умови їхньої реєстрації як платників ПДВ. Вона є документом, що дає право:
— продавцю на визначення податкових зобов»язань;
— покупцю на зменшення податкових зобов»язань протягом звітного періоду на суму ПДВ, сплаченого у зв»язку з придбанням товарів, вартість яких відносять до валових витрат (податковий кредит).
Податкову накладну на ВАТ “Сігма” складають у двох примірниках (оригінал і копія) у момент виникнення податкових зобов»язань продавця, тобто на дату здійснення будь-якої з подій, що сталася раніше (додаток В).
Оригінал податкової накладної надають покупцю товарів (робіт, послуг) на його вимогу.
…
В подальшому в бухгалтерській діяльності ВАТ “Сігма” необхідно впроваджувати інформаційні технології на базі інформаційних систем, щоб повністю автоматизувати всі бухгалтерські процеси і об’єднати їх в єдину бухгалтерську інформаційну систему, що повинна забезпечувати виконання всіх функцій та вимог бухгалтерського обліку.
Висновки та пропозиції
Податок на додану вартість — це непрямий податок, що є частиною новоствореної вартості, утворюваної на кожному етапі виробництва або обігу, його сума входить до ціни продажу на товари (роботи, послуги), котру сплачує кінцевий споживач.
В ПДВ співіснують суперечливі ознаки, гармонійно поєднані в єдине ціле. Так, ПДВ, виконуючи суто фіскальні функції, одночасно здійснює економічний вплив на важливі макроекономічні показники: є дефлятором, скорочує обсяг споживання, потенційно створює можливість зниження рентабельності майбутніх інвестицій. Одночасно зростання податкових надходжень зменшує бюджетний дефіцит, потребу в державних позиках, сприяє зниженню рівня відсотка і цим стимулює інвестування.
ВАТ “Сігма” засноване в січні 1997 року. ВАТ “Сігма” працює на ринку витратних матеріалів. Основні економічні показники діяльності ВАТ “Сігма” в 2003 році значно покращились. В 2003 році були внесені зміни до установчих документів: статутний фонд збільшили на 55 тис. грн. В цьому ж році засновниками були внесені кошти на рахунок підприємства. Залучені кошти дали змогу збільшити обсяг товарної продукції на 110 тис. грн., що становить близько 109,09%. Особливо слід підкреслити зростання чистого прибутку на 17,9 тис. грн., що становить 124,03%. Це відбулось в першу чергу за рахунок повільнішого зростання собівартості реалізованої продукції на 116,88% та незначного зростання фонду оплати праці – на 101,71%. Але зростання середньомісячної заробітної плати також відбулось на 17,5 грн., що становить 103,59%, при цьому середньоспискова чисельність працівників зменшилась лише на одного чоловіка.
Податкову накладну на ВАТ “Сігма” складають у двох примірниках (оригінал і копія) у момент виникнення податкових зобов»язань продавця, тобто на дату здійснення будь-якої з подій, що сталася раніше.
Для операцій, що оподатковуються або звільнені від оподаткування, складають окремі податкові накладні, тобто при одночасному продажу одному покупцю як оподатковуваних товарів (робіт, послуг), так і звільнених від оподаткування, продавець складає окремі податкові накладні.
У книгах обліку продажу чи придбання товарів (робіт, послуг) записи операцій здійснюють лише платники податку на додану вартість. Ці книги мають бути прошнуровані та пронумеровані, зареєстровані в державній податковій адміністрації (інспекції) за місцем реєстрації платника податку на додану вартість або особи, відповідальної за утримання та внесення податку до бюджету. Дату початку ведення таких книг і дату їх закінчення підтверджують підписами керівника і головного бухгалтера; щомісячні та у відповідних випадках щоквартальні підсумки підтверджують підписом особи, відповідальної за ведення книг, та підписом головного бухгалтера.
У бухгалтерському обліку на ВАТ “Сігма” всі розрахунки з бюджетом (за рахунок прибутку, по податках з робітників і службовців та інших платежах) відображають на рахунку № 64 «Розрахунки за податками й платежами». На підприємстві для обліку ПДВ використовують субрахунок 641/1, для прибуткового податку – 641/7, для податку на прибуток – 641/2, для податку на транспорт – 641/3, для податку на землю – 641/4, для комунального податку – 641/5.
Згідно з Законом України «Про податок на додану вартість» ВАТ “Сігма” зобов»язано подавати податковому органу за місцем свого знаходження податкову декларацію.
Вдосконалення обліку розрахунків з бюджетом по ПДВ можливе за рахунок використання ПЕОМ.Розглянуті в даній роботі інформаційні системи досить економічно ефективні. Вони дають змогу прискорити час розрахунків та використовувати на цих операціях по одному спеціалісту, де раніше було багато працівників, що проводили розрахунки.
Список використаних джерел
1. Закон України “Про власність”, затверджений Постановою ВРУ №885-12 від 26.03.91 р. (із змінами №75/95-ВР від 28.02.95 р.) // ВВР. – 1995. — №13. – Ст. 85.
2. Закон України “Про господарські товариства”, затверджений Постановою ВРУ №1577-12 від 19.09.91 р. (із змінами №2409-ІІІ від 17.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №31. – Ст. 146.
3. Закон України “Про підприємства в Україні”, затверджений Постановою ВРУ №888-12 від 27.03.91 р. (із змінами №2470-ІІІ від 29.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №32. – Ст. 172.
4. Закон України “Про внесення змін до Закону України ”Про оподаткування прибутку підприємств”, затверджений Постановою ВРУ №283/97 від 22.05.97 р. (із змінами).
5. Закон України “Про податок на додану вартість”, затверджений Постановою ВРУ №168/97 від 03.04.97 р. (із змінами та доповненнями).
6. Закон України “Про систему оподаткування”, затверджений Постановою ВРУ №77 від 18.02.97 р. (із змінами №2740-ІІІ від 20.09.2001 р.).
7. Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”, Постанова ВРУ №996-XIV від 16.07.99 р.
8. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 “Баланс”, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99р. №87// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6.- С.17-20.
9. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 31.03.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6. — С.21-26.
10. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 15 «Дохід», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 29.11.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №12. — С.30-35.
11. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 «Витрати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 29.11.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №12. — С.35-36.
12. Про затвердження Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджене Наказом МФУ №291 від 30.11.99 р.
13. Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджене Наказом МФУ №291 від 30.11.99 р.
14. Білуха М.Т. Теорія бухгалтерського обліку: Підручник. – К., 2000. – 690 с.
15. Бутинець Ф.Ф. Бухгалтерський фінансовий облік, — Житомир: ПП Рута, 2000.-С.365-376.
16. Бутинець Ф.Ф. Теорія бухгалтерського обліку: Підручник. – 2-ге вид., доп. і перероб. – Житомир: ПП “Рута”, 2000. — 608 с.
17. Бутинець Ф.Ф., Олійник О. В., Шигун М. М., Шулепова С.М. «Організація бухгалтерського обліку», — Житомир: ПП «Рута», 2001. – 428с.
18. Бухгалтерський облік за національними стандартами. — Т.: Економічна думка, 2000. — 236 с.
19. Бухгалтерський облік у громадському харчуванні. Навчальний посібник. Ф.Ф. Бутинець та інші.-Житомир: ПП “Рута”, 2002. – 440 с.
20. Величко О. Г., Голов С. Ф. Бухгалтерський облік і фінансова звітність в Україні. — Д.: ТОВ «Баланс-Клуб», 2000. — 768 с.
21. Голов С., Пархоменко В. Новий План рахунків: побудова і застосування // Бухоблік і аудит. — №1. — 2000. – С. 21-22.
22. Грабова Н. М. Теорія бухгалтерського обліку: 2001 : Навч. посіб. / М.В. Кужельний (ред.). — 6.вид. — К. : А.С.К., 2001. — 266 с.
23. Грабова Н. М., Кривоносов Ю. Г. Облік основних господарських операцій в бухгалтерських проводках: Навч. посіб. — К. : А.С.К., 2001. — 416 с.
24. Грабова Н.Н., Добровский В.Н. Бухгалтерський облік в производственных и торговых предприятиях, 2000.: Учеб. Пособие для студентов вузов / Под. ред. Н.В. Кужельного. – К.: А.С.К., 2000. – 624 с.
25. Кузьмінський А.М. та ін. Організація бухгалтерського обліку, контролю і аналізу. — К.: Вища школа, 1993. — 126 с.
26. Малькова Т.Н. Теория и практика международного бухгалтерского обліка: Учеб. пособие. – СПб.: “Бизнес-пресса”, 2001. – 336 с.
27. Нідлз Б., Андерсон Х. Принципи бухгалтерського обліку: Пер. з англ./ Під редакцією Я.В.Соколова, — М.: Фін. і стат-ка, 1994.-658 с.
28. Панасюк В.М. Податковий облік: Навчальний посібник. – Тернопіль: Карт-бланш, 2002. – 260 с.
29. Пархоменко В. М. Бухгалтерський облік в Україні: Нормативи. Коментарі. — Луганськ: «Футура» ДСД «Лугань», 2001. — 368 с.
30. Сівак О., Осейко Н. Бухгалтерський облік за допомогою персонального комп’ютера — К.: РВО “Поліграфкнига”, 1993. – 320 с.
31. Сопко В. В. Бухгалтерський облік: Навч. посібник / Київський національний економічний ун-т.— К.: КНЕУ, 2000. — 578с.
32. Ткаченко Н. М. Бухгалтерський фінансовий облік на підприємствах України: Підручник. — К.: А.С.К., 2000. — 784 с.
33. Ткаченко Н. Облік виробничої собівартості та рентабельності виробництва продукції. Визначення ціни продажу / / Все про бухгалтерський облік. – 2000. № 70. – С.4
34. Ткаченко Н.М. Теоретико-методологічні проблеми формування бухгалтерського фінансового обліку. – К.:, А.С.К., 2001. – 348 с.
35. Хом»як Р. Л. Національні стандарти бухгалтерського обліку в Україні: Навчальний посібник. — Л.: Інтелект-Захід, 2000. — 442 с.
Додатки
Додаток А
|
|
Додаток |
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
||
|
|
бухгалтерського обліку 2 |
||
|
|
|
|
Коди |
|
Дата |
(рік, місяць, число) |
|
|
|
Підприємство ВАТ “Сігма” |
за |
ЄДРПОУ |
|
|
Територія |
за |
КОАТТУ |
|
|
Орган державного управління |
за |
СПОДУ |
|
|
Галузь |
за |
ЗКГНГ |
|
|
Вид економічної діяльності |
за |
КВЕД |
|
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Адреса |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Баланс |
|
|
|
|
на 1 січня 2004 року |
|
||
|
|
|
|
|
|
|
|
Форма № 1 |
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
Актив |
рядка |
звітного |
звітного |
|
|
|
періоду |
періоду |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1. Необоротні активи |
|
|
|
|
Нематеріальні активи: |
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 10 |
11 |
16,5 |
|
первісна вартість |
0 11 |
11 |
16,5 |
|
знос |
0 12 |
|
|
|
Незавершене будівництво |
0 20 |
110 |
77 |
|
Основні засоби: |
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 30 |
264 |
319 |
|
первісна вартість |
0 31 |
286 |
363 |
|
знос |
0 32 |
22 |
44 |
|
Довгострокові фінансові інвестиції : |
|
|
|
|
які обліковуються за методом участі |
|
|
|
|
в капіталі інших підприємств |
0 40 |
|
|
|
інші фінансові інвестиції |
0 45 |
55 |
66 |
|
Довгострокова дебіторська заборго- |
|
|
|
|
ваність |
0 50 |
|
|
|
Відстрочені податкові активи |
0 60 |
|
4,4 |
|
Інші необоротні активи |
0 70 |
|
|
|
Усього за розділом 1. |
0 80 |
440 |
482,9 |
|
2. Оборотні активи |
|
|
|
|
Запаси: |
|
|
|
|
виробничі запаси |
100 |
99 |
78,1 |
|
тварини на вирощуванні та відгодівлі |
110 |
|
|
|
незавершене виробництво |
120 |
110 |
134,2 |
|
готова продукція |
130 |
132 |
40,7 |
|
товари |
140 |
|
|
|
Векселі одержані |
150 |
|
|
|
Дебіторська заборгованість за товари, |
|
|
|
|
роботи, послуги: |
|
|
|
|
чиста реалізаційна вартість |
160 |
22 |
93,5 |
|
первісна вартість |
161 |
22 |
93,5 |
|
резерв сумнівних боргів |
162 |
|
|
|
Дебіторська заборгованість за розра- |
|
|
|
|
хунками: |
|
|
|
|
з бюджетом |
170 |
|
|
|
за виданими авансами |
180 |
|
|
|
з нарахованих доходів |
190 |
|
|
|
із внутрішніх розрахунків |
200 |
|
|
|
Інша поточна дебіторська заборгова- |
|
|
|
|
ність |
210 |
|
|
|
Поточні фінансові інвестиції |
220 |
27,5 |
115,5 |
|
Грошові кошти та їх еквіваленти : |
|
|
|
|
у національній валюті |
230 |
44,0 |
9,9 |
|
в іноземній валюті |
240 |
|
|
|
Інші оборотні активи |
250 |
|
|
|
Усього за розділом 2. |
260 |
434,5 |
471,9 |
|
3. Витрати майбутніх періодів |
270 |
5,5 |
5,5 |
|
БАЛАНС |
280 |
880 |
960,3 |
|
|
|
|
|
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
Пасив |
рядка |
звітного |
Звітного |
|
|
|
періоду |
Періоду |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1. Власний капітал |
|
|
|
|
Статутний капітал |
300 |
385 |
440 |
|
Пайовий капітал |
310 |
|
|
|
Додатковий вкладений капітал |
320 |
|
|
|
Інший додатковий капітал |
330 |
|
|
|
Резервний капітал |
340 |
|
|
|
Нерозподілений прибуток (непокритий |
|
|
|
|
збиток) |
350 |
110 |
176 |
|
Неоплачений капітал |
360 |
|
|
|
Вилучений капітал |
370 |
|
|
|
Усього за розділом 1. |
380 |
495 |
616 |
|
2. Забезпечення наступних витрат |
|
|
|
|
і платежів |
|
|
|
|
Забезпечення виплат персоналу |
400 |
5,5 |
3,3 |
|
Інші забезпечення |
410 |
|
|
|
Цільове фінансування |
420 |
11 |
13,2 |
|
Усього за розділом 2. |
430 |
16,5 |
16,5 |
|
3. Довгострокові зобов’язання |
|
|
|
|
Довгострокові кредити банків |
440 |
104,5 |
60,5 |
|
Інші довгострокові фінансові |
|
|
|
|
зобов’язання |
450 |
|
|
|
Відстрочені податкові зобов’язання |
460 |
|
|
|
Інші довгострокові зобов’язання |
470 |
44 |
44 |
|
Усього за розділом 3. |
480 |
148,5 |
104,5 |
|
4. Поточні зобов’язання |
|
|
|
|
Короткострокові кредити банків |
500 |
77 |
99 |
|
Поточна заборгованість за довгостро- |
|
|
|
|
ковими зобов’язаннями |
510 |
|
|
|
Векселі видані |
520 |
|
|
|
Кредиторська заборгованість за това- |
|
|
|
|
ри, роботи, послуги |
530 |
97,2 |
81,5 |
|
Поточні зобов’язання за розрахунками: |
|
|
|
|
з одержаних авансів |
540 |
|
|
|
з бюджетом |
550 |
14,3 |
14,3 |
|
з позабюджетних платежів |
560 |
|
|
|
зі страхування |
570 |
7,3 |
6,5 |
|
з оплати праці |
580 |
19,8 |
17,6 |
|
з учасниками |
590 |
|
|
|
із внутрішніх розрахунків |
600 |
|
|
|
Інші поточні зобов’язання |
610 |
|
|
|
Усього за розділом 4. |
620 |
215,6 |
218,9 |
|
5. Доходи майбутніх періодів |
630 |
4,4 |
4,4 |
|
БАЛАНС |
640 |
880 |
960,3 |
|
|
|
|
|
|
М.П. |
|
|
|
|
Керівник |
|
|
|
|
Головний бухгалтер |
|
|
Додаток Б
|
|
Додаток |
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
||
|
|
бухгалтерського обліку 3 |
||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Коди |
|
Дата |
(рік, місяць, число) |
|
|
|
Підприємство ВАТ “Сігма” |
за |
ЄДРПОУ |
|
|
Територія |
за |
КОАТТУ |
|
|
Орган державного управління |
за |
СПОДУ |
|
|
Галузь |
за |
ЗКГНГ |
|
|
Вид економічної діяльності |
за |
КВЕД |
|
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Звіт |
|
|
|
про фінансові результати |
|
||
|
за рік 2002 року |
|
||
|
|
|
Форма № 2 |
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801003 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1.Фінансові результати |
||
|
|
|
|
|
|
Стаття |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Дохід (виручка) від реалізації продукції |
0 10 |
1320 |
1210 |
|
Податок на додану вартість |
0 15 |
220 |
201,6 |
|
Акцизний збір |
0 20 |
|
|
|
|
0 25 |
|
|
|
Інші вирахування з доходу |
0 30 |
|
|
|
Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції |
0 35 |
1100 |
1008,4 |
|
Собівартість реалізованої продукції |
0 40 |
935 |
880 |
|
Валовий: |
|
|
|
|
прибуток |
0 50 |
165 |
128,4 |
|
збиток |
0 55 |
|
|
|
Інші операційні доходи |
0 60 |
16,5 |
13,2 |
|
Адміністративні витрати |
0 70 |
38,5 |
29,7 |
|
Витрати на збут |
0 80 |
16,5 |
13,2 |
|
Інші операційні витрати |
0 90 |
|
|
|
Фінансові результати від операційної діяльності: |
|
|
|
|
прибуток |
100 |
126,5 |
98,7 |
|
збиток |
105 |
|
|
|
Дохід від участі в капіталі |
110 |
3,3 |
4,4 |
|
Інші фінансові доходи |
120 |
2,2 |
3,3 |
|
Інші доходи |
130 |
|
|
|
Фінансові витрати |
140 |
|
|
|
Втрати від участі в капіталі |
150 |
|
|
|
Інші витрати |
160 |
|
|
|
Фінансові результати від звичайної діяльності |
|
|
|
|
до оподаткування: |
|
|
|
|
прибуток |
170 |
132 |
106,4 |
|
збиток |
175 |
|
|
|
Податок на прибуток від звичайної діяльності |
180 |
39,6 |
31,9 |
|
Фінансові результати від звичайної діяльності |
|
|
|
|
прибуток |
190 |
92,4 |
74,5 |
|
збиток |
195 |
|
|
|
Надзвичайні: |
|
|
|
|
доходи |
200 |
|
|
|
витрати |
205 |
|
|
|
Податки з надзвичайного прибутку |
210 |
|
|
|
Чистий: |
|
|
|
|
прибуток |
220 |
92,4 |
74,5 |
|
збиток |
225 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2. Елементи операційних витрат |
||
|
Найменування показника |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
Період |
період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Матеріальні затрати |
230 |
497,1 |
445,3 |
|
Витрати на оплату праці |
240 |
327,3 |
321,8 |
|
Відрахування на соціальні заходи |
250 |
123,8 |
121,7 |
|
Амортизація |
260 |
22 |
16,5 |
|
Інші операційні витрати |
270 |
19,8 |
17,6 |
|
Разом |
280 |
990 |
922,9 |
|
|
|
|
|
|
|
3. Розрахунок показників прибутко- |
||
|
|
вості акцій |
|
|
|
Назва статті |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
Період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Середньорічна кількість простих акцій |
300 |
|
|
|
Скоригована середньорічна кількість простих акцій |
310 |
|
|
|
Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію |
320 |
|
|
|
Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну |
|
|
|
|
просту акцію |
330 |
|
|
|
Дивіденди на одну просту акцію |
340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
М.П. |
|
|
|
|
Керівник |
|
|
|
|
Головний бухгалтер |
|
|
|