Курсова робота Облік розрахунків з бюджетом по ПДВ в системі управління фінансами підприємства

Зміст

 

Вступ. 3

 

1. Економічна сутність та значення податку на додану вартість в системі управління фінансів підприємства. 5

 

2. Економічно-правовий аналіз нормативної бази та огляд спеціальної літератури з досліджуваної теми. 9

 

3. Коротка організаційно-економічна характеристика базового підприємства  14

 

4. Документальне оформлення операцій по податку на додану вартість. 16

 

5. Фінансовий та податковий облік розрахунків з бюджетом по ПДВ.. 23

 

6. Податкова звітність по ПДВ на підприємстві26

 

7. Шляхи удосконалення обліку розрахунків з бюджетом по ПДВ.. 29

 

Висновки та пропозиції35

 

Список використаних джерел. 37

 

Додатки. 40


Вступ

 

Оподаткування підприємств — невід»ємна складова податкової політики та системи бухгалтерського обліку будь-якої країни. В умовах ринкової економіки бюджетні надходження залежать від результатів діяльності суб»єктів господарювання.

Під час своєї діяльності підприємство проводить розрахунки за податками. Розмір цих відрахувань залежить від результатів діяльності підприємства. Важливе значення в управлінні фінансами підприємства займає податок на додану вартість.

Бухгалтерський облік є функцією управління підприємства. У бухгалтерському обліку одночасно поєднуються три види управлінських робіт, завдяки чому він виконує три самостійні функції: інформаційну, контрольну та аналітичну. Без даних бухгалтерського обліку неможливо дати об’єктивну оцінку стану і результатам господарської діяльності підприємства.

На бухгалтерський облік покладено завдання з поліпшення інформаційного забезпечення управління і контролю за збереженням власності та зміцненням фінансового стану підприємства, підвищенням ефективності діяльності та зменшенням ризику втрати коштів через непродумані дії.

Встановлення ринкових умов зумовлює потребу формування й обробки одержаної облікової інформації, виходячи з існуючого господарського механізму та наявної обчислювальної техніки.

Саме тому тема курсової роботи “Облік розрахунків з бюджетом по ПДВ в системі управління фінансами підприємства” є досить актуальною.

Метою даної роботи є оцінка стану проведення обліку розрахунків з бюджетом по ПДВ підприємства в сучасних економічних умовах в Україні.

Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання:

— розкрити економічну сутність та значення податку на додану вартість в системі управління фінансів підприємства;

— зробити економічно-правовий аналіз нормативної бази та огляд спеціальної літератури з досліджуваної теми;

— дати коротку організаційно-економічну характеристику базового підприємства;

— розглянути документальне оформлення операцій по податку на додану вартість;

— розглянути фінансовий та податковий облік розрахунків з бюджетом по ПДВ;

— розкрити податкову звітність по ПДВ на підприємстві;

— запропонувати шляхи удосконалення обліку розрахунків з бюджетом по ПДВ;

— за результатами проведеної роботи зробити висновки.

Предметом дослідження  є податок на додану вартість базового підприємства.

Об’єктом дослідження є ВАТ “Сігма”

Теоретичну основу дослідження питання обліку склали закони України, Інструкції та Положення з бухгалтерського обліку, наукові праці зарубіжних та вітчизняних вчених, таких як:  Грабова Н.Н., Завгородній В. П., Сопко В. В, Ткаченко М. Н. та інших.

 В роботі використані дані його бухгалтерської та податкової звітності ВАТ “Сігма” за 2002-2003 рр.

 


1. Економічна сутність та значення податку на додану вартість в системі управління фінансів підприємства

 

Система оподаткування – сукупність податків, встановлених законодавчою владою, що стягуються виконавчими органами, а також методи і принципи побудови податків. Роль і структура цієї системи визначаються соціально-економічним устроєм суспільства.

Діюча система оподаткування України визначається Законом України «Про систему оподаткування» з  змінами  та доповненнями.

Система оподаткування — це нормативно визначенні платники податків, їхні обов»язки і права, об»єкти оподаткування, види податків, зборів і платежів, а також порядок їх стягнення.

Податки — це обов»язкові платежі юридичних і фізичних осіб, що стягуються до бюджету.

Основні функції  податків наступні: фіскальна, регулююча і соціальна.

Фіскальна функція податків полягає у тому, що вони забезпечують фінансування державних витрат. Фіскальна функція є основною в характеристиці сутності податків і визначає їх суспільне призначення.

Суть регулюючої функції — у впливі податків на різні сторони діяльності їх платників.

Як видно з табл. 3.1 основні економічні показники діяльності ВАТ “Сігма” в 2003 році значно покращились. В 2003 році були внесені зміни до установчих документів: статутний фонд збільшили на 55 тис. грн. В цьому ж році засновниками були внесені кошти на рахунок підприємства. Залучені кошти дали змогу збільшити обсяг товарної продукції на 110 тис. грн., що становить близько 109,09%. Особливо слід підкреслити зростання чистого прибутку на 17,9 тис. грн., що становить 124,03%. Це відбулось в першу чергу за рахунок повільнішого зростання собівартості реалізованої продукції на 116,88% та незначного зростання фонду оплати праці – на 101,71%. Але зростання середньомісячної заробітної плати також відбулось на 17,5 грн., що становить 103,59%, при цьому середньоспискова чисельність працівників зменшилась лише на одного чоловіка.

 


4. Документальне оформлення операцій по податку на додану вартість

 

Після проходження процедури реєстрації платники ПДВ отримують право на нарахування податку та складання податкової накладної при продажу товарів (робіт, послуг). Податкову накладну видає продавець покупцеві за умови їхньої реєстрації як платників ПДВ. Вона є документом, що дає право:

— продавцю на визначення податкових зобов»язань;

— покупцю на зменшення податкових зобов»язань протягом звітного періоду на суму ПДВ, сплаченого у зв»язку з придбанням товарів, вартість яких відносять до валових витрат (податковий кредит).

Податкову накладну на ВАТ “Сігма” складають у двох примірниках (оригінал і копія) у момент виникнення податкових зобов»язань продавця, тобто на дату здійснення будь-якої з подій, що сталася раніше (додаток В).

Оригінал податкової накладної надають покупцю товарів (робіт, послуг) на його вимогу.

 В подальшому в бухгалтерській діяльності ВАТ “Сігма” необхідно впроваджувати інформаційні технології на базі інформаційних систем, щоб повністю автоматизувати всі бухгалтерські процеси і об’єднати  їх в єдину бухгалтерську інформаційну систему, що повинна забезпечувати виконання всіх функцій та вимог бухгалтерського обліку.


Висновки та пропозиції

 

Податок на додану вартість — це непрямий податок, що є частиною новоствореної вартості, утворюваної на кожному етапі виробництва або обігу, його сума входить до ціни продажу на товари (роботи, послуги), котру сплачує кінцевий споживач. 

В ПДВ співіснують суперечливі ознаки, гармонійно поєднані в єдине ціле. Так, ПДВ, виконуючи суто фіскальні функції, одночасно здійснює економічний вплив на важливі макроекономічні показники: є дефлятором, скорочує обсяг споживання, потенційно створює можливість зниження рентабельності майбутніх інвестицій. Одночасно зростання податкових надходжень зменшує бюджетний дефіцит, потребу в державних позиках, сприяє зниженню рівня відсотка і цим стимулює інвестування.

 ВАТ “Сігма” засноване в січні 1997 року.  ВАТ “Сігма” працює на ринку витратних матеріалів.  Основні економічні показники діяльності ВАТ “Сігма” в 2003 році значно покращились. В 2003 році були внесені зміни до установчих документів: статутний фонд збільшили на 55 тис. грн. В цьому ж році засновниками були внесені кошти на рахунок підприємства. Залучені кошти дали змогу збільшити обсяг товарної продукції на 110 тис. грн., що становить близько 109,09%. Особливо слід підкреслити зростання чистого прибутку на 17,9 тис. грн., що становить 124,03%. Це відбулось в першу чергу за рахунок повільнішого зростання собівартості реалізованої продукції на 116,88% та незначного зростання фонду оплати праці – на 101,71%. Але зростання середньомісячної заробітної плати також відбулось на 17,5 грн., що становить 103,59%, при цьому середньоспискова чисельність працівників зменшилась лише на одного чоловіка.

Податкову накладну на ВАТ “Сігма” складають у двох примірниках (оригінал і копія) у момент виникнення податкових зобов»язань продавця, тобто на дату здійснення будь-якої з подій, що сталася раніше.

Для операцій, що оподатковуються або звільнені від оподаткування, складають окремі податкові накладні, тобто при одночасному продажу одному покупцю як оподатковуваних товарів (робіт, послуг), так і звіль­нених від оподаткування, продавець складає окремі податкові накладні.

У книгах обліку продажу чи придбання товарів (робіт, послуг) записи операцій здійснюють лише платники податку на додану вартість. Ці книги мають бути прошнуровані та пронумеровані, зареєстровані в державній податковій адміністрації (інспекції) за місцем реєстрації платника податку на додану вартість або особи, відповідальної за утримання та внесення податку до бюджету. Дату початку ведення таких книг і дату їх закінчення підтверджують підписами керівника і головного бухгалтера; щомісячні та у відповідних випадках щоквартальні підсумки підтверджують підписом особи, відповідальної за ведення книг, та підписом головного бухгалтера.

У бухгалтерському обліку на ВАТ “Сігма” всі розрахунки з бюдже­том (за рахунок прибутку, по податках з робітників і службовців та інших платежах) відображають на рахунку № 64 «Розрахунки за податками й платежами». На підприємстві для обліку ПДВ використовують субрахунок 641/1, для прибуткового податку – 641/7, для податку на прибуток – 641/2, для податку на транспорт – 641/3, для податку на землю – 641/4, для комунального податку – 641/5.

Згідно з Законом України «Про податок на додану вартість» ВАТ “Сігма” зобов»язано подавати податковому органу за місцем свого знаходження податкову декларацію.

Вдосконалення  обліку розрахунків з бюджетом по ПДВ можливе за рахунок використання ПЕОМ.Розглянуті в даній роботі інформаційні системи досить економічно ефективні. Вони дають змогу прискорити час розрахунків та використовувати на цих операціях по одному спеціалісту, де раніше було багато працівників, що проводили розрахунки.


Список використаних джерел

 

1.            Закон України “Про власність”, затверджений Постановою ВРУ №885-12 від 26.03.91 р. (із змінами №75/95-ВР від 28.02.95 р.) // ВВР. – 1995. — №13. – Ст. 85.

2.            Закон України “Про господарські товариства”, затверджений Постановою ВРУ №1577-12 від 19.09.91 р. (із змінами №2409-ІІІ від 17.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №31. – Ст. 146.

3.            Закон України “Про підприємства в Україні”, затверджений Постановою ВРУ №888-12 від 27.03.91 р. (із змінами №2470-ІІІ від 29.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №32. – Ст. 172.

4.            Закон України “Про внесення змін до Закону України ”Про оподаткування прибутку підприємств”, затверджений Постановою ВРУ №283/97 від 22.05.97 р. (із змінами).

5.            Закон України “Про податок на додану вартість”, затверджений Постановою ВРУ №168/97 від 03.04.97 р. (із змінами та доповненнями).

6.            Закон України “Про систему оподаткування”, затверджений Постановою ВРУ №77 від 18.02.97 р. (із змінами №2740-ІІІ від 20.09.2001 р.).

7.            Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”, Постанова ВРУ №996-XIV від 16.07.99 р.

8.            Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 “Баланс”, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99р. №87// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6.- С.17-20.

9.            Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 31.03.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6. — С.21-26.

10.       Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 15 «Дохід», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 29.11.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №12. — С.30-35.

11.       Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 «Витрати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 29.11.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №12. — С.35-36.

12.       Про затвердження Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджене Наказом МФУ №291 від 30.11.99 р.

13.       Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджене Наказом МФУ №291 від 30.11.99 р.

14.       Білуха М.Т. Теорія бухгалтерського обліку: Підручник. – К., 2000. – 690 с.

15.   Бутинець Ф.Ф. Бухгалтерський фінансовий облік, — Житомир: ПП Рута, 2000.-С.365-376.

16.   Бутинець Ф.Ф. Теорія бухгалтерського обліку: Підручник. – 2-ге вид., доп.  і перероб. – Житомир: ПП “Рута”, 2000. — 608 с.

17.   Бутинець Ф.Ф., Олійник О. В., Шигун М. М., Шулепова С.М. «Організація бухгалтерського обліку», — Житомир: ПП «Рута», 2001. – 428с.

18.       Бухгалтерський облік за національними стандартами. — Т.: Економічна думка, 2000. — 236 с.

19.   Бухгалтерський облік у громадському харчуванні. Навчальний посібник. Ф.Ф. Бутинець та інші.-Житомир: ПП “Рута”, 2002. – 440 с.

20.   Величко О. Г., Голов С. Ф. Бухгалтерський облік і фінансова звітність в Україні. — Д.: ТОВ «Баланс-Клуб», 2000. — 768 с.

21.   Голов С., Пархоменко В. Новий План рахунків: побудова і застосування // Бухоблік і аудит. — №1. — 2000. – С. 21-22.

22.       Грабова Н. М. Теорія бухгалтерського обліку: 2001 : Навч. посіб. / М.В. Кужельний (ред.). — 6.вид. — К. : А.С.К., 2001. — 266 с.

23.   Грабова Н. М., Кривоносов Ю. Г. Облік основних господарських операцій в бухгалтерських проводках: Навч. посіб. — К. : А.С.К., 2001. — 416 с.

24.   Грабова Н.Н., Добровский В.Н. Бухгалтерський облік в производственных и торговых предприятиях, 2000.: Учеб. Пособие для студентов вузов / Под. ред. Н.В. Кужельного. – К.: А.С.К., 2000. – 624 с.

25.   Кузьмінський А.М. та ін. Організація бухгалтерського обліку, контролю і аналізу. — К.: Вища школа, 1993. — 126 с.

26.   Малькова Т.Н. Теория и практика международного бухгалтерского обліка: Учеб. пособие. – СПб.: “Бизнес-пресса”, 2001. – 336 с.

27.   Нідлз Б., Андерсон Х. Принципи бухгалтерського обліку: Пер. з англ./ Під редакцією Я.В.Соколова, — М.: Фін. і стат-ка, 1994.-658 с.

28.   Панасюк В.М. Податковий облік: Навчальний посібник. – Тернопіль: Карт-бланш, 2002. – 260 с. 

29.   Пархоменко В. М. Бухгалтерський облік в Україні: Нормативи. Коментарі. — Луганськ: «Футура» ДСД «Лугань», 2001. — 368 с.

30.       Сівак О., Осейко Н. Бухгалтерський облік за допомогою персонального комп’ютера — К.: РВО “Поліграфкнига”, 1993. – 320 с.

31.   Сопко В. В. Бухгалтерський облік: Навч. посібник / Київський національний економічний ун-т.— К.: КНЕУ, 2000. — 578с.

32.   Ткаченко Н. М. Бухгалтерський фінансовий облік на підприємствах України: Підручник. — К.: А.С.К., 2000. — 784 с.

33.       Ткаченко Н. Облік виробничої собівартості та рентабельності виробництва продукції. Визначення ціни продажу / / Все про бухгалтерський облік. – 2000. № 70. – С.4

34.   Ткаченко Н.М. Теоретико-методологічні  проблеми формування бухгалтерського  фінансового обліку. – К.:, А.С.К., 2001. – 348 с.

35.       Хом»як Р. Л. Національні стандарти бухгалтерського обліку в Україні: Навчальний посібник. — Л.: Інтелект-Захід, 2000. — 442 с.


Додатки

Додаток А

 

 

Додаток

 

 

 

 

до Положення (стандарту)

 

 

бухгалтерського обліку 2

 

 

 

 

Коди

 

Дата

(рік, місяць, число)

 

 

Підприємство ВАТ “Сігма”

за

ЄДРПОУ

 

 

Територія

за

КОАТТУ

 

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

 

Галузь

за

ЗКГНГ

 

 

Вид економічної діяльності

за

КВЕД

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Адреса

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Баланс

 

 

 

 

                                        на 1  січня           2004 року

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Форма № 1

 

 

 

Код за ДКУД 1801001

 

 

 

 

 

 

 

Код

На початок

На кінець

 

Актив

рядка

звітного

звітного

 

 

 

періоду

періоду

 

1

2

3

4

 

1. Необоротні активи

 

 

 

 

Нематеріальні активи:

 

 

 

 

залишкова вартість

0 10

11

16,5

 

первісна вартість

0 11

11

16,5

 

знос

0 12

 

 

 

Незавершене будівництво

0 20

110

77

 

Основні засоби:

 

 

 

 

залишкова вартість

0 30

264

319

 

первісна вартість

0 31

286

363

 

знос

0 32

22

44

 

Довгострокові фінансові інвестиції :

 

 

 

 

які обліковуються за методом участі

 

 

 

 

в капіталі інших підприємств

0 40

 

 

 

інші фінансові інвестиції

0 45

55

66

 

Довгострокова дебіторська заборго-

 

 

 

 

ваність

0 50

 

 

 

Відстрочені податкові активи

0 60

 

4,4

 

Інші необоротні активи

0 70

 

 

 

Усього за розділом 1.

0 80

440

482,9

 

2. Оборотні активи

 

 

 

 

Запаси:

 

 

 

 

виробничі запаси

100

99

78,1

 

тварини на вирощуванні та відгодівлі

110

 

 

 

незавершене виробництво

120

110

134,2

 

готова продукція

130

132

40,7

 

товари

140

 

 

 

Векселі одержані

150

 

 

 

Дебіторська заборгованість за товари,

 

 

 

 

роботи, послуги:

 

 

 

 

чиста реалізаційна вартість

160

22

93,5

 

первісна вартість

161

22

93,5

 

резерв сумнівних боргів

162

 

 

 

Дебіторська заборгованість за розра-

 

 

 

 

хунками:

 

 

 

 

з бюджетом

170

 

 

 

за виданими авансами

180

 

 

 

з нарахованих доходів

190

 

 

 

із внутрішніх розрахунків

200

 

 

 

Інша поточна дебіторська заборгова-

 

 

 

 

ність

210

 

 

 

Поточні фінансові інвестиції

220

27,5

115,5

 

Грошові кошти та їх еквіваленти :

 

 

 

 

у національній валюті

230

44,0

9,9

 

в іноземній валюті

240

 

 

 

Інші оборотні активи

250

 

 

 

Усього за розділом 2.

260

434,5

471,9

 

3. Витрати майбутніх періодів

270

5,5

5,5

 

БАЛАНС

280

880

960,3

 

 

 

 

 

 

 

Код

На початок

На кінець

 

Пасив

рядка

звітного

Звітного

 

 

 

періоду

Періоду

 

1

2

3

4

 

1. Власний капітал

 

 

 

 

Статутний капітал

300

385

440

 

Пайовий капітал

310

 

 

 

Додатковий вкладений капітал

320

 

 

 

Інший додатковий капітал

330

 

 

 

Резервний капітал

340

 

 

 

Нерозподілений прибуток (непокритий

 

 

 

 

збиток)

350

110

176

 

Неоплачений капітал

360

 

 

 

Вилучений капітал

370

 

 

 

Усього за розділом 1.

380

495

616

 

2. Забезпечення наступних витрат

 

 

 

 

і платежів

 

 

 

 

Забезпечення виплат персоналу

400

5,5

3,3

 

Інші забезпечення

410

 

 

 

Цільове фінансування

420

11

13,2

 

Усього за розділом 2.

430

16,5

16,5

 

3. Довгострокові зобов’язання

 

 

 

 

Довгострокові кредити банків

440

104,5

60,5

 

Інші довгострокові фінансові

 

 

 

 

зобов’язання

450

 

 

 

Відстрочені податкові зобов’язання

460

 

 

 

Інші довгострокові зобов’язання

470

44

44

 

Усього за розділом 3.

480

148,5

104,5

 

4. Поточні зобов’язання

 

 

 

 

Короткострокові кредити банків

500

77

99

 

Поточна заборгованість за довгостро-

 

 

 

 

ковими зобов’язаннями

510

 

 

 

Векселі видані

520

 

 

 

Кредиторська заборгованість за това-

 

 

 

 

ри, роботи, послуги

530

97,2

81,5

 

Поточні зобов’язання за розрахунками:

 

 

 

 

з одержаних авансів

540

 

 

 

з бюджетом

550

14,3

14,3

 

з позабюджетних платежів

560

 

 

 

зі страхування

570

7,3

6,5

 

з оплати праці

580

19,8

17,6

 

з учасниками

590

 

 

 

із внутрішніх розрахунків

600

 

 

 

Інші поточні зобов’язання

610

 

 

 

Усього за розділом 4.

620

215,6

218,9

 

5. Доходи майбутніх періодів

630

4,4

4,4

 

БАЛАНС

640

880

960,3

 

 

 

 

 

 

М.П.      

 

 

 

 

                                                     Керівник                                    

 

 

 

 

                                Головний бухгалтер

 

 

 


Додаток Б

 

 

Додаток

 

 

 

 

до Положення (стандарту)

 

 

бухгалтерського обліку 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коди

 

Дата

(рік, місяць, число)

 

 

Підприємство ВАТ “Сігма”

за

ЄДРПОУ

 

 

Територія

за

КОАТТУ

 

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

 

Галузь

за

ЗКГНГ

 

 

Вид економічної діяльності

за

КВЕД

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Звіт

 

 

 

                                                                 про фінансові результати

 

 

                                                                     за       рік       2002 року

 

 

 

 

Форма № 2

 

 

 

 

Код за ДКУД 1801003

 

 

 

 

 

 

 

1.Фінансові результати

 

 

 

 

 

 

                    Стаття

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      період

 

1

2

3

4

 

Дохід (виручка) від реалізації продукції

0 10

1320

1210

 

Податок на додану вартість

0 15

220

201,6

 

Акцизний збір

0 20

 

 

 

 

0 25

 

 

 

Інші вирахування з доходу

0 30

 

 

 

Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції

0 35

1100

1008,4

 

Собівартість реалізованої продукції

0 40

935

880

 

Валовий:

 

 

 

 

 прибуток

0 50

165

128,4

 

 збиток

0 55

 

 

 

Інші операційні доходи

0 60

16,5

13,2

 

Адміністративні витрати

0 70

38,5

29,7

 

Витрати на збут

0 80

16,5

13,2

 

Інші операційні витрати

0 90

 

 

 

Фінансові результати від операційної діяльності:

 

 

 

 

прибуток

100

126,5

98,7

 

збиток

105

 

 

 

Дохід від участі в капіталі

110

3,3

4,4

 

Інші фінансові доходи

120

2,2

3,3

 

Інші доходи

130

 

 

 

Фінансові витрати

140

 

 

 

Втрати від участі в капіталі

150

 

 

 

Інші витрати

160

 

 

 

Фінансові результати від звичайної діяльності

 

 

 

 

до оподаткування:

 

 

 

 

прибуток

170

132

106,4

 

збиток

175

 

 

 

Податок на прибуток від звичайної діяльності

180

39,6

31,9

 

Фінансові результати від звичайної діяльності

 

 

 

 

прибуток

190

92,4

74,5

 

збиток

195

 

 

 

Надзвичайні:

 

 

 

 

доходи

200

 

 

 

витрати

205

 

 

 

Податки з надзвичайного прибутку

210

 

 

 

Чистий:

 

 

 

 

прибуток

220

92,4

74,5

 

збиток

225

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Елементи операційних витрат

 

Найменування показника

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   Період

      період

 

1

2

3

4

 

Матеріальні затрати

230

497,1

445,3

 

Витрати на оплату праці

240

327,3

321,8

 

Відрахування на соціальні заходи

250

123,8

121,7

 

Амортизація

260

22

16,5

 

Інші операційні витрати

270

19,8

17,6

 

Разом

280

990

922,9

 

 

 

 

 

 

 

3. Розрахунок показників прибутко-

 

 

вості акцій

 

 

Назва статті

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      Період

 

1

2

3

4

 

Середньорічна кількість простих акцій

300

 

 

 

Скоригована середньорічна кількість простих акцій

310

 

 

 

Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію

320

 

 

 

Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну

 

 

 

 

просту акцію

330

 

 

 

Дивіденди на одну просту акцію

340

 

 

 

 

 

 

 

 

М.П.      

 

 

 

 

                                                     Керівник                                    

 

 

 

 

                                Головний бухгалтер

 

 

 

 


Додаток В


Додаток Д

 

 

 

 

КНИГА ОБЛІКУ ПРОДАЖУ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

товарів (робіт, послуг)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

по

підприємтсву ВАТ «Сігма»

 

 

 

 

 

 

 

 

Адреса

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

за

І квартал 2003 року

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Податкова накладна

Загальні

Обсяг продажу товарів, (робіт, послуг), по яким не виникають податкові зобов»язання

з/п

 

 

 

 

обсяги

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

продажу

Загальні

продаж на митній території України

на експорт,

 

 

 

 

 

товарів,

обсяги

 

 

 

 

 

 

крім послуг,

 

 

 

 

 

робіт,

продажу

 

 

 

 

 

 

передбачених

 

 

 

 

 

послуг,

товарів,

особам, які є платниками податку

особам, які не є платниками податку

останнім абза-

 

номер

дата

покупець

індивіду-

включаючи

робіт,

 

 

 

 

 

 

цем підпункту

 

наклад-

випис-

 

альний

ПДВ

послуг,

 

 

 

 

 

 

6.2.1, абзаца-

 

ної

ки

 

податковий

(7+15)

включаючи

за

звільнених

не є

за

звільнених

не є

ми другим і тре-

 

 

 

 

номер

 

ПДВ

став-

від оподат-

об»єктом

став-

від оподат-

об»єктом

тім підпункту

 

 

 

 

покупця

 

(8+9+10

кою

кування

оподаткуван-

кою

кування

оподаткуван-

6.2.4, підпунктом

 

 

 

 

 

 

+11+12

0%

(ст. 5)

ня (пункт 3.2,

0%

(ст. 5)

ня (пункт 3.2,

6.2.2 статті 6, за

 

 

 

 

 

 

+13+14)

 

 

ст. 3)

 

 

ст. 3)

ставкою 0%

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

1

00001

05.01.03

ТОВ «Рамтех»

252524214520

200000

 

 

 

 

 

 

 

 

2

00002

06.02.03

ТОВ «Славута»

214587456251

46000

 

 

 

 

 

 

 

 

3

00003

07.02.03

Дитячий будинок

 

500

500

 

500

 

 

 

 

 

4

00004

10.03.03

ВАТ «Сіріус»

415475214211

1700

 

 

 

 

 

 

 

 

5

00005

11.03.03

ТОВ «Рамтех»

252524214520

14000

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Всього:

262200,00

500,00

0,00

500,00

 

0,00

0,00

 

 

 


Продовження додатку Д

Обсяг продажу товарів (робіт, послуг), по яким виникають

Обсяг проведених коригувань

Проведення розрахунків з

податкові зобов»язання

 

 

 

 

продажу товарів, робіт, послуг

Загальні

продаж на митній території України

коригування продажу

коригування продажу

форма

дата

обсяги

 

 

 

 

товарів, робіт, послуг,

товарів, робіт, послуг, по

розрахунку

прове-

продажу

 

 

 

 

що оподатковуються

яких податок на додану

(бартер, готівка,

дення

(16+17+

платникам ПДВ

не платникам ПДВ

за ставкою 20%

вартість не

оплата з розрахункового рахунку

розра-

+18+19)

 

 

 

 

 

 

нараховується

та інше)

хунку

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

база

ПДВ за

база

ПДВ за

база

сума ПДВ

база оподаткування

 

 

 

оподатку-

ставкою

оподатку-

ставкою

оподатку-

(+,-)

 

 

 

 

 

вання

20%

вання

20%

вання

 

за ставкою

звільнені від

 

 

 

 

 

 

 

(+,-)

 

0% (+,-)

оподаткуван-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ня (ст. 5)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(+,-)

 

 

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

200000

166666,67

33333,33

 

 

 

 

 

 

оплата з розрахункового рахунку

05.01.03

46000

38333,33

7666,67

 

 

 

 

 

 

оплата з розрахункового рахунку

06.02.03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

благодійна допомога

07.02.03

1700

1416,67

283,33

 

 

 

 

 

 

оплата з розрахункового рахунку

10.03.03

14000

11666,67

2333,33

 

 

 

 

 

 

оплата з розрахункового рахунку

11.03.03

261700,00

218083,33

43616,67

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

 

 

 


Додаток Е

 

 

 

 

 

КНИГА

ОБЛІКУ ПРИДБАННЯ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

товарів

(робiт послуг)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

по

підприємство ВАТ «Сігма»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(назва підприємства, юридична адреса)

 

 

 

І квартал

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  _____________

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

на _____________ аркушах

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Податкова накладна

 

 Імпорт товарів,на

Роботи, отри-

Придбання товарів (на митній території України

з/п

(вантажна митна

 

які оформлено по-

мані від нере-

та імпортних)

 

декларація, чек тощо)

Сума

датковий вексель

зидента

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Постачальник

погаше-

 

 

 

 

 

 

з правом включення до

 

 

 

 

 

 ного

 

 

 

 

 

 

 податкового кредиту

 

дата

но-

Наз-

Індиві-

подат-

варт-

Сума

варт-

Сума

варт-

Сума

На

Імпор-

вексель

Коригу

за став

 

отри-

мер

ва

дуаль-

кового

ість

ПДВ

ість

ПДВ

ість

ПДВ

терито-

товані з

погаше-

вання

кою 20%

 

манння

 

 

ний

вексе-

(без

 

(без

 

(без

 

рії

оплатою

ний у

варто

до бази

 

 

 

 

подат-

ля

 ПДВ)

 

 ПДВ)

 

 ПДВ)

 

Укра-

ПДВ

попе-

сті

оподат-

 

 

 

 

ковий

 

 

 

 

 

 

 

їни

при

редньо-

(+чи-)

вання

 

 

 

 

номер

 

 

 

 

 

 

 

 

митному

му звітно-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

офор

му пе-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

мленні

ріоді

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

1

03.01.03

1201

ПП Семко В.Р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

05.01.03

1001

ТОВ «Камея»

251436958475

 

 

 

 

 

5833,33

1166,67

5833,33

 

 

 

1166,67

3

05.01.03

1002

ТОВ «Камея»

251436958475

 

 

 

 

 

4333,33

866,67

4333,33

 

 

 

866,67

4

08.01.03

35

ПП Мурко В.О.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

12.01.03

2142

ТОВ «Собака»

255486952545

 

 

 

 

 

341,67

68,33

341,67

 

 

 

68,33

9

05.02.03

325

ВАТ «Маркет»

215886921545

 

 

 

 

 

250

50

250

 

 

 

50

10

06.02.03

1254

ТОВ «Станок»

415016923259

 

 

 

 

 

1583,33

316,67

1583,33

 

 

 

316,67

11

14.02.03

2145

ВАТ «Гараж»

211546921458

 

 

 

 

 

19166,67

3833,33

19166,67

 

 

 

3833,33

12

15.02.03

312

ЖЕК №903

215886921458

 

 

 

 

 

916,67

183,33

916,67

 

 

 

183,33

13

01.03.03

341

ТОВ «Баланс»

323658642545

 

 

 

 

 

166,67

33,33

166,67

 

 

 

33,33

14

02.03.03

415

ТОВ «Ліга Нова»

425401623259

 

 

 

 

 

3333,33

666,67

3333,33

 

 

 

666,67

 

 

 

 

Всього:

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

35966,67

7193,33

35966,67

0,00

0,00

0,00

7193,33

Продовження додатку Е 

Придбання товарів (на митній території України та імпортних)
    

Проведення розрахунків за придбані товари

без права включення до податкового кредиту    

На митній

імпортовані

 

 

 

 

 

 

 

 

території України

(дані про оплату ПДВ)

Товари, що відносяться до складу валових витрат

товари, що не відносяться

 

 

 

 

 

 

 

та підлягають амортизації

до складу валових витрат та

форма

 

 

 

Оформлення

 

 

 

 

 

 

 

не підлягають амортизації

опла-

 

 

оплати векселем

на митній території України

імпортні

 

 

ти

Да-

Дата

 

Дата погашення

З ПДВ для

без ПДВ

ПДВ, що

 

звільнення

 

 

(роз/

та

опла-

Дата

векселя

здійснення

для здійс-

для здійснення

сплаче-

ПДВ

від

 

 

рах.,

оп-

ти з

вида-

 

 

неоподат-

нення опо-

неоподатко-

но при

спла-

оподатку-

На мит-

імпор-

бартер

ла-

роз/-

чі век-

вказа-

факти-

ковуваних

даткову-

вуваних опе-

митно-

чено

вання

ній тери

товані

готівка

ти

рах.

селя

на у

чна

операцій

ваних

рацій (п.3.2,

му офо-

вексе-

(п.5.1,

торії

 

інше)

 

 

 

векселі

 

(п.3.2, ст.3

операцій

 ст.3, ст.5)

рмлен-

лем

5.3ст5

України

 

 

 

 

 

 

 

 ст.5)

 

 

ні

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

5000

 

 

 

 

 

 

розрахунковий рахунок

03.01.03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

розрахунковий рахунок

05.01.03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

розрахунковий рахунок

05.01.03

 

 

 

 

 

2500

 

 

 

 

 

 

розрахунковий рахунок

08.01.03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

розрахунковий рахунок

12.01.03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

розрахунковий рахунок

05.02.03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

розрахунковий рахунок

06.02.03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

розрахунковий рахунок

14.02.03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

розрахунковий рахунок

15.02.03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

розрахунковий рахунок

01.03.03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

розрахунковий рахунок

02.03.03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

розрахунковий рахунок

03.03.03

 

 

 

 

0,00

7500,00

0,00

0,00

0,00

0,00

3700,00

6000,00

 

 

 

 

 

 


Додаток Ж

ПОДАТКОВА ДЕКЛАРАЦІЯ

З ПОДАТКУ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ

 

 

01

Звітний (податковий) період

І квартал

 

 

(місяць, квартал)

02

Платник

ВАТ “Сігма”

 

 

(назва — для юридичної особи; прізвище, ім’я, по батькові — для фізичної особи)

 

— юридична особа

1

1

3

2

8

5

4

6

Ідентифікаційний код платника згідно з ЄДРПОУ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

— фізична особа

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ідентифікаційний номер платника згідно з ДРФО

 

 

 

 

 

03

Індивідуальний податковий номер

1

1

3

2

8

5

4

6

7

1

4

4

 

28738445

 

 

 

 

(номер свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ)

04

Адреса, телефон платника

 

 

 

 

 

 

 

 

Декларація подається до державної податкової інспекції (адміністрації) в

 

 

(район, місто)

 

— ознака бюджетного відшкодування                                                         

відмітка робиться платником при заповненні рядків 24-27 цієї декларації

грн.

 

Колонка A

Колонка Б

з/п

I. Податкові зобов»язання

Обсяги продажу без урахув.ПДВ

Сума

ПДВ

1

Операції, що оподатковуються за ставкою 20% (включаючи транзитні послуги згідно з абзацом третім пункту 6.2.4, надання послуг згідно з останнім абзацом пункту 6.2.2 та абзацом другим пункту 6.2.4 статті 6 Закону), крім операцій із ввезення імпортних товарів, податок на додану вартість за які сплачується митним органам при розмитненні

218083

43617

 

— з них товарообмінні (бартерні) операції

 

 

2

Операції, що оподатковуються за ставкою 0%

Х

х

 

а) експортні операції

 

0

 

— з них товарообмінні (бартерні) операції

 

0

 

б) інші операції, що оподатковуються за нульовою ставкою

 

0

3

Операції, що не є об»єктом оподаткування (п.3.2 ст.3 Закону)

 

х

4

Операції, які звільнені від оподаткування (ст.5 Закону, інші нормативно-правові акти)

500

х

5

Загальний обсяг продажу

(Сума значень з 1-го по 4-й рядки колонки A)

218583

х

 

— з них товарообмінні (бартерні) операції

 

х

6

Обсяг товарів, ввезених (пересланих) на митну територію України протягом звітного періоду, сплату ПДВ за які було відстрочено шляхом оформлення податкового векселя (п.11.5 ст.11 Закону)

 

 

 

Термін погашення податкового векселя(вказати дату, додати перелік)

 

7

Роботи (послуги), отримані від нерезидента (останній абзац п.4.3 ст.4 Закону), та готова продукція, виготовлена з давальницької сировини нерезидента, що реалізується на території України (п. 4.4 ст. 4 Закону)

 

 

8

Коригування на основі попередніх звітних періодів (— чи +)

У разі заповнення цієї графи є обов’язковим подання додатка 2 до декларації

 

 (— чи +)

9

Всього податкових зобов’язань

(Сума значень рядків (1+6+7+8(— чи +) колонки Б)

Х

43617

 

 

Колонка A

Колонка Б

з/п

 

II. Податковий кредит

Обсяги придбання без урахування ПДВ

Дозволений податковий кредит

10

Придбані з податком на додану вартість на митній території України товари (роботи, послуги), вартість яких включається до складу валових витрат виробництва (обігу), та основні фонди й нематеріальні активи, які підлягають амортизації:

 

 

х

 

 

х

 

a) для здійснення операцій, які підлягають оподаткуванню

35967

7193

 

б) для здійснення операцій, які не підлягають оподаткуванню (п.3.2 ст.3 Закону) або/та звільнені від оподаткування (ст.5 Закону, інші нормативно-правові акти)

 

 

 

 

 

х

11

Придбані без податку на додану вартість на митній території України товари (роботи, послуги), вартість яких включається до складу валових витрат виробництва (обігу), та основні фонди й нематеріальні активи, які підлягають амортизації:

 

 

х

 

 

х

 

a) для здійснення операцій, які підлягають оподаткуванню

75000

х

 

б) для здійснення операцій, які не підлягають оподаткуванню (п.3.2 ст.3 Закону) або/та звільнені від оподаткування (ст.5 Закону, інші нормативно-правові акти)

 

 

 

х

12

Імпортовані товари (роботи, послуги), вартість яких включається до складу валових витрат виробництва (обігу), та основні фонди й нематеріальні активи, які підлягають амортизації (для здійснення операцій, які підлягають оподаткуванню, включаючи й операції, що оподатковуються за нульовою ставкою):

 

 

 

Х

 

 

 

х

 

a) ПДВ, сплачений митним органам

 

 

 

б) податкові векселі, погашені в попередньому звітному періоді або в поточному звітному періоді за умови дострокової їх оплати, що дають право на збільшення податкового кредиту в поточному звітному періоді

 

Х

 

 

в) звільнені від ПДВ (пп.5.1, 5.3 та 5.5 ст.5 Закону, інші нормативно-правові акти)

 

х

 

г) роботи (послуги), отримані від нерезидента

 

 

13

Імпортовані товари (роботи, послуги), вартість яких включається до складу валових витрат виробництва (обігу), та основні фонди й нематеріальні активи, які підлягають амортизації [(для здійснення операцій, які не підлягають оподаткуванню (п.3.2 ст.3 Закону) або/та звільнені від оподаткування (ст.5 Закону, інші нормативно-правові акти)]:

 

 

 

Х

 

 

 

х

 

a) ПДВ, сплачений митним органам

 

х

 

б) звільнені від ПДВ (пп.5.1, 5.3 та 5.5 ст.5 Закону, інші нормативно-правові акти)

 

х

 

в) роботи (послуги), отримані від нерезидента

 

х

14

Придбані з податком на додану вартість товари (роботи, послуги), вартість яких не включається до складу валових витрат виробництва (обігу), та основні фонди й нематеріальні активи, які не підлягають амортизації:

 

 

Х

 

 

х

 

а) на митній території України

 

х

 

б) ввезені (переслані) із-за меж митної території України

 

х

 

в) роботи (послуги), отримані від нерезидента

 

х

15

Придбані без податку на додану вартість (вітчизняні та імпортні) товари (роботи, послуги), вартість яких не включається

до складу валових витрат виробництва (обігу), та основні фонди й нематеріальні активи, які не підлягають амортизації:

 

 

Х

 

 

х

 

а) на митній території України

3700

х

 

б) ввезені (переслані) із-за меж митної території України

 

х

 

в) роботи (послуги), отримані від нерезидента

6000

 

16

Коригування перенарахованого (—) та недонарахованого (+) податкового кредиту за попередній звітний період.

У разі заповнення цієї графи є обов’язковим подання додатка 2 до декларації

 

Х

 

(— чи +)

17

Всього податкового кредиту

(Сума значень рядків (10a+12a+12б+12в+16(— чи +) колонки Б)

 

Х

 

7193

 

III. Розрахунки з бюджетом за звітний період

Колонка A

Колонка Б

18

Чиста сума зобов»язань з ПДВ у поточному звітному періоді

(відняти значення рядка 17 від 9-го):

х

Х

 

а) позитивне значення (+)

0

36424

 

б) від’ємне значення  (—)

0

 

19

Коригування платежів з урахуванням положень про вексельну форму оплати податку на додану вартість при ввезенні (пересиланні) товарів на митну територію України (п. 11.5 ст. 11 Закону):

 

х

 

х

 

а) до зменшення    (—):

суми податку на додану вартість, які не підлягають оплаті в поточному звітному періоді (термін оплати векселя не настав)

(податкові векселі, видані за поточний звітний період (рядок 6 декларації))

 

 

0

 

 

 

б) до збільшення   (+):

суми податку на додану вартість, які підлягають оплаті або оплачені в поточному звітному періоді (термін оплати векселя настав або вексель оплачено достроково в поточному звітному періоді)

(податкові векселі, які оплачені в поточному звітному періоді, незалежно від того, в якому звітному періоді їх видано)

 

 

 

0

 

 

 

+

20

Сума ПДВ, яка підлягає сплаті в поточному звітному періоді (позитивне значення суми рядків 18 і 19) без авансових відшкодувань

 

0

36424

21

Сума ПДВ, яка підлягає відшкодуванню у поточному звітному періоді (від’ємне значення суми рядків 18 і 19) без авансових відшкодувань

 

0

 

22

Авансові відшкодування за поточний звітний період

(рядок заповнюється згідно з даними додатка 1 до декларації, який подавався за перший або за два перших місяці звітного кварталу)

 

0

 

23

Сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню в особовому рахунку платника:

х

Х

 

а)  нараховано —

сума рядків (20+22) або позитивне значення різниці рядків (22—21)

0

36424

 

б)*  зменшено —

від’ємне значення різниці рядків (22—21)

 

0

 

* Якщо платником здійснювалися операції, оподатковувані за нульовою ставкою, і одночасно визначена сума ПДВ до відшкодування (заповнено рядки 2 та 23б декларації), рядки 25—27 не заповнюються, а розрахунок суми бюджетного відшкодування здійснюється в додатку 3 до податкової декларації

24**

Відповідно до окремого рішення Уряду від __________ №_____ отримано в звітному періоді через галузеве міністерство чи інший центральний орган виконавчої влади фінансування в рахунок централізованого повернення з Державного бюджету відшкодувань податку на додану вартість

 

** Відшкодуванню підлягає позитивна різниця рядків 23б і 24

Відмітка платника про порядок здійснення відшкодування (позитивна різниця рядків 23б і 24):

Прошу залишок суми податку після погашення заборгованості з ПДВ та зарахування в рахунок погашення податкових зобов’язань трьох наступних звітних періодів відшкодувати в такій

пропорції (вказати відсоток відшкодування):

%

25

— зарахування в рахунок платежів (повне чи часткове):

 

 

а) з податку на додану вартість

 

 

б) інших платежів (вказати рахунок бюджетної класифікації _________________)

 

26

— перерахування на рахунок в установі банку

 

27

— видача казначейського чека

 

Дата подання декларації

 

Наведена інформація є вірною.

 

Директор 

 

 

 

 

 

 

(підпис)

(прізвище)

 

 

 

Бухгалтер

 

 

 

М.П.

 

 

(підпис)

(прізвище)

 

 

 

Платник ПДВ

 

 

 

 

 

(для фізичної особи платника податку)

(підпис)

(прізвище)

 

 

 

ІV. РЕЗУЛЬТАТИ РОЗРАХУНКІВ З ПОДАТКУ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ

 (заповнюється податковим органом)

 

 

1. Проведено в особовому рахунку платника згідно з поданою декларацією:

 

— до нарахування (рядок 23а)

 

 

 

(сума)

(підпис і посада відповідальної особи)

— до зменшення (рядок 23б)

 

 

 

(сума)

(підпис і посада відповідальної особи)

 

 

 

2. Відмітка про стан розрахунків з податку на додану вартість після проведення декларації в особовому рахунку:

 

— недоїмка

 

 

 

(сума)

(підпис і посада відповідальної особи)

 

— переплата

 

 

 

(сума)

(підпис і посада відповідальної особи)

 

 

Дата проведення в особовому рахунку

 

 

 

 

 

 

 

3. Відмітка про проведення попередньої перевірки:

 

(короткий зміст результатів перевірки)

 

 

 

 

 

 

Довідка про попередню перевірку податкової декларації з податку на додану вартість № _____ від _________

 

 

 

Дата проведення попередньої перевірки

 

 

 

 

(підпис і посада відповідальної особи)

Запись опубликована в рубрике Готові курсові роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.