Зміст
Розділ 1. Наукові засади контролю витрат у підприємствах ресторанного господарства
1.1. Економічні аспекти управління витратами на підприємствах ресторанного господарства
1.2. Стан та основні напрями розвитку ресторанного господарства в Україні
1.4. Планування і організація контролю витрат на підприємствах ресторанного господарства
1.5. Організаційно-економічна характеристика ТОВ “Порив” м. Київ
2.1. Зміст, завдання і класифікація інформаційного забезпечення контролю
Розділ 3. Методика контролю витрат на підприємствах ресторанного господарства
Список використаної літератури
Вступ
Функціонуючи в ринковій економіці як суб»єкт підприємницької діяльності, кожне підприємство має забезпечувати такий стан своїх фінансових ресурсів, за якого воно стабільно зберігало б здатність безперебійно виконувати свої фінансові зобов»язання перед своїми діловими партнерами, державою, власниками, найманими працівниками. Набуваючи в ринкових умовах не уявної, а справжньої фінансової незалежності, несучи реальну економічну відповідальність за ефективність господарювання і за своєчасне виконання фінансових зобов»язань, підприємства здатні досягти стабільності своїх фінансів лише при суворому додержанні принципів комерційного розрахунку, головним серед яких є зіставлення витрат і результатів, одержання максимального прибутку за мінімальних витрат.
Важливе значення в управлінні витратами на підприємстві ресторанного господарства відіграє контроль та ревізія.
Методика та організація контролю та ревізії витрат на підприємствах ресторанного господарства не достатньо висвітлена в сучасній літературі, що пов’язано зі зміною нормативної бази та податкового законодавства в країні.
Враховуючи ці обставини, тема роботи “Контроль витрат у підприємствах громадського харчування” є досить актуальною.
Метою даної роботи є критичний аналіз системи організації та методики контролю витрат та розробка пропозиції щодо її поліпшення.
Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання:
— розкрити економічні аспекти управління витратами на підприємствах ресторанного господарства;
— провести критичний аналіз нормативно-правового забезпечення та огляд спеціальної літератури з питань дослідження;
— розглянути зміст, завдання і класифікація інформаційного забезпечення контролю ;
— дати оцінку стану обліку та внутрішньогосподарського контролю витрат на підприємствах ресторанного господарства;
— розглянути особливості методики проведення контролю витрат та економічного аналізу в контролі витрат на підприємствах;
— здійснити узагальнення та реалізація результатів контролю витрат на підприємствах ресторанного господарства;
— розглянути особливості контролю витрат на підприємствах ресторанного господарства в умовах використання новітніх інформаційних технологій.
Предмет дослідження – операції з обліку витрат діяльності та господарські процеси й операції, пов’язані з накопиченням та списанням витрат діяльності.
Об’єктом дослідження є ТОВ “Порив”.
Розділ 1. Наукові засади контролю витрат у підприємствах ресторанного господарства
1.1. Економічні аспекти управління витратами на підприємствах ресторанного господарства
В основі організації обліку та контролю витрат підприємств лежить їх класифікація. Розрізняють такі основні групування витрат [21, c. 284]:
— за елементами витрат;
— за статтями витрат;
— за способом їх включення до витрат окремих структурних підрозділів підприємства;
— за обсягом товарообігу;
— за звітними періодами; за функціональним призначенням.
Групування витрат за елементами витрат дозволяє отримати інформацію про величину витрат залежно від їх економічного змісту.
Витрати операційної діяльності групуються за такими економічними елементами: 1) матеріальні витрати; 2) витрати на оплату праці; 3) відрахування на соціальні заходи; 4) амортизація; 5) інші операційні витрати.
Групування витрат за статтями витрат використовується для розподілу витрат за видами, що дозволяє контролювати витрати з точки зору їх призначення [29, c. 15].
…
Отже, можна зробити висновок, що основні показники фінансово-господарської діяльності ТОВ “Порив” зазнали позитивних змін у звітному році порівняно з минулим 2004 роком.
Розділ 2. Бухгалтерських облік як інформаційна база контролю витрат на підприємствах ресторанного господарства
2.1. Зміст, завдання і класифікація інформаційного забезпечення контролю
Завданням інформаційного забезпечення є інформування учасників контрольно-ревізійного процесу про стан формування і використання витрат підконтрольних об»єктів, функціонування їх і відповідності нормативно-правовим актам та законодавству у господарському механізмі підприємств. Крім того, інформаційне забезпечення є засобом комунікації аудиторів і ревізорів з питань, що стосуються їхньої професійної діяльності.
Інформаційне забезпечення господарського механізму ускладнюється відповідно до зростання суспільного виробництва в умовах ринкових відносин та прискорення науково-технічного прогресу. Передусім збільшуються обсяги економічної інформації про діяльність підприємств, концернів, корпорацій, спільних підприємств, яка містить дані для дослідження ревізією і аудитом. Зростання обсягів інформації ускладнює організацію і методику проведення ревізії і аудиту фінансово-господарської діяльності [11, c. 235].
Економічна інформація — це сукупність відомостей, які характеризують виробничу і фінансово-господарську діяльність.
Виходячи із завдань інформаційного забезпечення і ролі в контрольно-ревізійному процесі, в основу його класифікації покладено професійну інформаційну комунікацію, пізнавальність інформації та зміст інформаційного забезпечення (рис. 2.1).
…
Отже, бухгалтерський облік на ТОВ “Порив” являє собою упорядковану систему збору, реєстрації й узагальнення інформації в грошовому вираженні про майно, зобов»язання організацій і їхньому русі шляхом суцільного, безупинного і документального обліку всіх господарських операцій. Система внутрішньогосподарського контролю визначає всі внутрішні правила та процедури контролю, запроваджені керівництвом підприємства ТОВ “Порив” для досягнення поставленої мети — забезпечення (в межах можливого) стабільного і ефективного функціонування підприємства, дотримання внутрішньої господарської політики, збереження та раціонального використання активів підприємства, запобігання та викриття фальсифікацій, помилок, точність і повноту бухгалтерських записів, своєчасну підготовку надійної фінансової інформації.
Розділ 3. Методика контролю витрат на підприємствах ресторанного господарства
3.1. Особливості методики проведення контролю витрат та економічного аналізу в контролі витрат на підприємствах ресторанного господарства
Контроль витрат на виробництво і собівартість продукції на підприємствах ресторанного господарства допомагають виявити невикористані резерви, непродуктивні витрати і втрати.
У зв»язку з цим основними завданнями контролю є перевірка:
— обґрунтування формування витрат виробництва за їх елементами і калькуляційними статтями в бухгалтерському облікові й фінансовій звітності;
— дотримання норм витрачання сировини та матеріалів і виходу готової продукції;
— правильності розподілу витрат між готовою продукцією й незавершеним виробництвом;
— дотримання кошторису видатків на обслуговування виробництва й управління;
— виявлення непродуктивних витрат і втрат у виробництві й попередження їх виникнення в майбутньому;
— знаходження резервів зниження собівартості продукції тощо.
…
Отже, на якість прийняття відповідних рішень у контрольному процесі на ТОВ “Порив” та підвищення інформаційного забезпечення впливають:
— збільшення кількості факторів, які масово враховуються ревізором під час дослідження об»єкта залежно від виду (видів) його діяльності;
— поглиблення аналізу господарських процесів, що визначаються ревізором;
— підвищення обґрунтованості висновків завдяки застосуванню економіко-математичних методів і модульних досліджень;
— чітке і обґрунтоване формування висновків ревізора, складовою яких є насамперед фінансове прогнозування майбутньої діяльності підприємства.
Це може забезпечуватися впровадженням нових комп»ютерних технологій обробки інформації та здійсненням контролю безпосередньо з використанням потужних ПЕОМ.
Висновки і пропозиції
Таким чином, розглянувши теоретичні і методичні аспекти контролю витрат підприємств ресторанного господарства, проаналізувавши систему бухгалтерського обліку та внутрішнього контролю, розглянувши методику контролю витрат, можна зробити наступні висновки та пропозиції:
1. Характерною рисою ресторанного господарства є те, що в складі витрат на випуск власної кулінарної продукції підприємства цієї сфери враховують тільки вартість сировини, необхідної для її виробництва. На відміну від промислових підприємств, витрати яких формують собівартість продукції, що випускається, на підприємствах ресторанного господарства всі інші витрати, пов»язані з випуском і реалізацією продукції, а також інші витрати, що виникають у ході господарської діяльності, формують витрати обігу.
Функціонування будь-якого підприємства ресторанного господарства значно залежить від нормативної бази, що регулює правові та економічні відносини з державою, з іншими підприємствами та організаціями, з трудовим колективом тощо. Тому одним із важливих питань є огляд нормативно-правової бази з контролю та ревізії витрат на підприємствах ресторанного господарства.
2. ТОВ “Порив” підприємство ресторанного господарства з повним виробничим циклом, яке працює на сировині, тому виконує всі три функції — виробництво, реалізацію та організацію споживання.
Завданням інформаційного забезпечення контролю витрат ТОВ “Порив” є інформування учасників контрольно-ревізійного процесу про витрати підприємства, функціонування його в відповідності нормативно-правовим актам та законодавству. Крім того, інформаційне забезпечення є засобом комунікації перевіряючих з питань, що стосуються їхньої професійної діяльності.
3. Бухгалтерський облік на ТОВ “Порив” являє собою упорядковану систему збору, реєстрації й узагальнення інформації в грошовому вираженні про майно, зобов»язання організацій і їхньому русі шляхом суцільного, безупинного і документального обліку всіх господарських операцій і здійснюється відповідно до чинного законодавства.
Основою для ведення бухгалтерського обліку витрат операційної діяльності на ТОВ “Порив” є первинні документи, що фіксують факти здійснення господарських операцій.
4. Система внутрішньогосподарського контролю визначає всі внутрішні правила та процедури контролю, запроваджені керівництвом підприємства ТОВ “Порив” для досягнення поставленої мети — забезпечення (в межах можливого) стабільного і ефективного функціонування підприємства, дотримання внутрішньої господарської політики, збереження та раціонального використання активів підприємства, запобігання та викриття фальсифікацій, помилок, точність і повноту бухгалтерських записів, своєчасну підготовку надійної фінансової інформації.
4. Контроль витрат на виробництво і собівартість продукції на підприємствах ресторанного господарства допомагає виявити невикористані резерви, непродуктивні витрати і втрати.
Контроль на підприємствах ресторанного господарства доцільно проводити у такій послідовності: спочатку досліджують питання формування витрат виробництва за їх елементами та розглядають правильність і обґрунтованість кошторисів за окремими видами видатків; потім перевіряють правильність складання калькуляцій собівартості продукції за статтями витрат; далі вивчають собівартість продукції і вишукують резерви її зниження. У процесі контролю витрат на ТОВ “Порив” аналіз допомагає ревізору здійснити дійовий контроль, вивчити взаємозв»язок між окремими факторами й вплив кожного з них на кількісні та якісні показники, виявити резерви в діяльності підприємств, активно вплинути на поліпшення роботи підприємства. Для аналізу витрат ТОВ “Порив” можна застосовувати широкий спектр прийомів і методів економічного аналізу. Найбільш поширеними із них є: зіставлення залишків по рахунках за різні звітні періоди; зіставлення показників бухгалтерської і фінансової звітності з прогнозними показниками; зіставлення одержаних в звітному періоді співвідношень між різними статтями звітності і аналогічними співвідношеннями минулих періодів. В ході проведення аналізу також застосовуються економіко-математичні та економіко-логічні методи.
5. Проведена перевірка витрат в ТОВ “Порив” за період з 01.04.2005 по 31.03.2006 р. В результаті проведення перевірки були виявлені деякі помилки. За результатами перевірки було складено акт перевірки. На підприємстві ТОВ “Порив” повинен розглядатися акт перевірки керівником підприємства та працівниками колективу. На основі зауважень та пропозицій, які надані в акті перевірки, керівник повинен видати наказ, в якому будуть зазначенні всі необхідні заходи з виправлення помилок, що були виявленні ревізором в ході перевірки підприємства ТОВ “Порив”.
6. Застосування комп»ютерних програм бухгалтерського обліку вимагає удосконалення методики контролю та розробки програм ревізії фінансово-господарської діяльності підприємства ресторанного господарства ТОВ “Порив”. Для цього сучасна комп»ютерна техніка має великі можливості, за її допомогою насамперед можна виконувати розрахунки та інші логічні кроки за тривалі періоди часу і без помилок.
Задача “Контроль, аналіз та аудит витрат” призначена для забезпечення проведення підприємством контролю витрат.
Розв»язання задачі автоматизованим способом забезпечить можливість оперативної обробки інформації для обліку, контролю, аналізу, аудиту та управління за відповідний проміжок часу, сприятиме підвищенню точності й достовірності облікових даних.
7. У процесі аналізу та контролю витрат ТОВ “Порив” доцільно вдаватися до більшої, ніж у фінансовій звітності, деталізації елементів витрат, наприклад: у складі «матеріальні витрати» виокремити «сировина», «основні матеріали», «комплектуючі», «напівфабрикати», «паливо», «енергія»; у складі «амортизація» — «амортизація основних засобів» і «амортизація нематеріальних активів».
Найдоцільніше виконувати аналіз за елементами за кілька років, відстежуючи тенденції змін з метою вчасного здійснення відповідних заходів.
Формування ринку і вироблення методів його регулювання виявляють взаємозв»язку і взаємозалежності ринкових елементів — попиту, пропозиції, ціни. Кожен елемент системи змінюється і залежить від впливу факторів виробництва, витрат і прибутковості.
8. З метою вивчення залежності між змінами обсягу виробництва, сукупного доходу від продажів, витрат і чистого прибутку на ТОВ “Порив” потрібно проводити аналіз беззбитковості виробництва. При цьому особлива увага має приділятися аналізу випуску продукції, що дозволить керівництву визначати критичні («мертві») точки обсягу виробництва. Критичною вважається така точка обсягу продажів, при якій підприємство має витрати, рівні виторгу від реалізації всієї продукції.
Список використаної літератури
1. Господарський кодекс. Затверджений від 16.01.2003 № 436-IV.// Відомості Верховної Ради України. — 2004. — № 1. — С. 21.
2. Закон України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» від 26 січня 1993 р. N 2939-XII зі змінами та доповненнями// Баланс.— 20.03.2006.— № 14.— С. 5-9.
3. Закон України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-XIV // Баланс.— 13.09.1999.— № 73.— С. 5-9.
4. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 “Баланс”, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99р. №87// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6.- С.17-20.
5. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 17 «Податок на прибуток», затверджений наказом Міністерства фінансів України №353 від 28.12.2000р.// Бухгалтерський облік і аудит — 2001. — №2. -С.7-12.
6. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 31.03.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6. — С.21-26.
7. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 «Витрати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 29.11.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №12. — С.35-36.
8. Про затвердження Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджене Наказом МФУ №291 від 30.11.99 р.
9. Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджене Наказом МФУ №291 від 30.11.99 р.
10. Білик М. Д., Полятикіна Л. І. Основи аудиту. — Суми: Слобожанщина, 1999. — 295 с.
11. Білуха М.Т. Теорія фінансово-господарського контролю і аудиту: Підручник. — К.: Вища шк.., 1994. — 364 с.
12. Білуха М.Т. Курс аудиту. — К.: Знання, 2002.-568 с.
13. Білуха М.Т. Теорія бухгалтерського обліку: Підручник. – К., 2000. – 690 с.
14. Білуха М. Т., Микитенко Т. В. Фінансовий контроль: теорія, ревізія, аудит: Підруч. для студ. вищ. навч. закл. — К. : Українська академія оригінальних ідей, 2005. — 888с.
15. Бутинець Ф. Ф., Виговська Н. Г., Малюга Н. М., Петренко Н. І. Контроль і ревізія: Підруч. для студ. спец. «Облік і аудит» вищ. навч. закладів. — 3-тє вид., доп. і перероб. — Житомир : Рута, 2002. — 543с.
16. Бутинець Ф.Ф. Бухгалтерський фінансовий облік, — Житомир: ПП Рута, 2000.-С.365-376.
17. Бутинець Ф.Ф. та ін. Бухгалтерський управлінський облік. – Житомир: ЖІТІ, 2000. – С. 185.
18. Бутинець Ф.Ф. Теорія бухгалтерського обліку: Підручник. – 2-ге вид., доп. і перероб. – Житомир: ПП “Рута”, 2000. — 608 с.
19. Буханцева М. В., Каменська Т. О., Церетелі Л. Г. Бухгалтерський облік витрат на підприємстві: Посіб. /М.В. Буханцева (упоряд.), Г.В. Негода (упоряд.) . — К. : Редакція журналу «Дебет-Кредит”, 2005. — 80с.
20. Бухгалтерський облік за національними стандартами. — Т.: Економічна думка, 2000. — 236 с.
21. Бухгалтерський облік у громадському харчуванні. За ред. проф. Ф. Ф. Бутинця. – Житомир: ПП “Рута”, 2002. — 440 с.
22. Величко О. Г., Голов С. Ф. Бухгалтерський облік і фінансова звітність в Україні. — Д.: ТОВ «Баланс-Клуб», 2000. — 768 с.
23. Вітвицька Н. С., Кузьмінська О. Е. Контроль і ревізія: Навч.-метод. посіб. для самост. вивч. дисципліни / Київський національний економічний ун-т — К. : КНЕУ, 2000. — 165с.
24. Войтенко Тетяна, Вороная Наталія. Войтенко Тетяна, Вороная Наталія. Усе про облік витрат на виробничому підприємстві — Х. : Фактор, 2005. — 264с.
25. Голов С., Пархоменко В. Новий План рахунків: побудова і застосування // Бухоблік і аудит. — №1. — 2000. – С. 21-22.
26. Голов С.Ф. Управлінський облік. Підручник. – 2-ге вид. – К.: Лібра, 2004. – 704 с.
27. Грабова Н. М. Теорія бухгалтерського обліку: 2001 : Навч. посіб. / М.В. Кужельний (ред.). — 6.вид. — К. : А.С.К., 2001. — 266 с.
28. Грабова Н. М., Кривоносов Ю. Г. Облік основних господарських операцій в бухгалтерських проводках: Навч. посіб. — К. : А.С.К., 2005. — 416 с.
29. Гусарова Л. В.Управління витратами: Загальні поняття про витрати і управління ними. Калькулювання витрат: Конспект лекцій для студ. спец. 8.050201 «Менеджмент організації» ден. та заоч. форм навч. / Київський національний ун-т будівництва і архітектури. — К. : КНУБА, 2006. — 43с.
30. Давидов Г.М. Аудит: Навч.посіб. – К.: Знання, 2002. – 363 с.
31. Дерій В. А. Контроль і ревізія: Курс лекцій. — Бучач: МІФ, 2000. — 54 с.
32. Дерій В. А., Кізима А. Я. Аудит: Курс лекцій / Тернопільська академія народного господарства. — Т.: ТАНГ, 2001. — 76 с.
33. Дікань Л. В. Контроль і ревізія (Загальна теорія): Конспект лекцій / Харківський національний економічний ун-т. — Х. : ХНЕУ, 2004. — 142с.
34. Дорош Н. І. Аудит: методологія і організація. — К.: Товариство «Знання» КОО, 2001. — 402 с.
35. Завгородній В.П. Бухгалтерський облік, контроль і аудит в системі управління підприємством,- К.: Ваклер, 2001р.- С.300-367.
36. Зубілевич С. Вимоги до аудиту в умовах реформування обліку і звітності в Україні//Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №10. -С.38-42.
37. Ивашкевич В.Б. Проблемы учета и калькулирования себестоимости продукции. — М.: Финансы, 1974.
38. Ивашкевич В.Б. Управленческий учет в информационной системе предприятия // Бухгалтерский учет. — 1999. — № 4.
39. Іванчук Р. М., Бережна Т. Ф., Іванчук О. А. Ревізія і контроль: Навч. посібник для студ. вищих навч. закл. / Луганський національний педагогічний ун-т ім. Тараса Шевченка; Інститут економіки та бізнесу. Кафедра фінансів. — Луганськ : Альма-матер, 2004. — 60с.
40. Іващенко В. І. Економічний аналіз господарської діяльності: Навч. посіб.— К.: ЗАТ «Нічлава», 1999. — 204 с.
41. Ізмайлова К.В. Фінансовий аналіз: Навч. носіб.- К.: МАУП, 2004. С 40-42.
42. Карпова Т. П. Управленческий учет: Учебник для вузов. – М.: ЮНИТИ, 2002. – 350 с.
43. Контроль і ревізія : Підруч. для студ. кооп. Вузів. – 2 вид., перероб. і доп. – К.: Ін Юре, 1998. – 248 с.
44. Контроль і ревізія: Метод. вказ. до семінар. і практ. занять для студ. усіх форм навч. спец. 8.050106 «Облік і аудит» / Національний авіаційний ун-т / Марія Терентіївна… Льовочкіна (уклад.) — К. : НАУ, 2003. — 80с.
45. Коробов М. Я. Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємств: Навч. посіб. — К.: Товариство «Знання» КОО, 2001. — 378 с.
46. Кравченко Л. И. Анализ хозяйственной деятельности в торговле: Учебник. — Минск: Вышэйшая шк., 1995. — 415 с.
47. Крамаровский Л.М. Ревизия деятельности производственного кооператива. – М.: Финансы и статистика, 2001. – 348 с.
48. Крисюк В. І., Каленський М. М., Юрченко О. В. Ревізія і контроль в установах і організаціях бюджетної сфери: Навч. посіб. / Європейський ун-т фінансів, інформаційних систем, менеджменту і бізнесу. — К. : Видавництво Європейського ун-ту фінансів, інформ. систем, менеджменту і бізнесу, 2000. — 149с.
49. Кузьмінський А.М. та ін. Організація бухгалтерського обліку, контролю і аналізу. — К.: Вища школа, 1993. — 126 с.
50. Кулаковська Л.П., Піча Ю.В. Основи аудиту: навчальний посібник для студентів вищих закладів освіти. – К: Каравела, 2002. – 504 с.
51. Кулаковська Л.П., Піча Ю.В. Основи аудиту: навчальний посібник для студентів вищих закладів освіти. – К: Каравела, 2002. – 504 с.
52. Куліш С. А., Коростишев О. В. Теорія аналізу господарської діяльності: Навч. Посібник / Харківський держ. економічний ун-т. — Х., 1995. — 62с.
53. Лахтіонова Л. А. Фінансовий аналіз суб’єктів господарювання: Монографія. – К.: КНЕУ, 2004.- 387 с.
54. Любушин Н. П., Лещева В. Б. Анализ финансово-экономической деятельности предприятия: Учеб. пособие. — М.: ЮНИТИ-ДАНА, 1999. — 471 с.
55. Мазаракі А.А., Лігоненко Л.О., Ушакова Н.М. Економіка торговельного підприємства. – К.: Хрещатик, 1999. – 800 с.
56. Мельник В. М. Контроль і ревізія діяльності підприємств (короткий курс): Навч. посібник / Одеський держ. ун-т ім. І.І.Мечникова; Інститут математики, економіки і механіки. — О. : Астропринт, 1999. — 108с.
57. Моссаковсъкий В. Види обліку в сучасних умовах та їх обґрунтування // Бухгалтерський облік і аудит. — 2002. — № 6.
58. Пархоменко В. М. Бухгалтерський облік в Україні: Нормативи. Коментарі. — Луганськ: «Футура» ДСД «Лугань», 2001. — 368 с.
59. Романів Є.М., Хом’як Р.Л. Контроль і ревізія. “Інтелект – Захід” 2002. – 345 с.
60. Руденко Л. В., Подольська В. О. Аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства: Навч. Посіб. / Укоопспілка; Навчально- методичний центр «Укоопосвіта». — К., 2000. — 422 с.
61. Савицкая Г. В. Анализ хозяйственной деятельности предприятия: Учеб. пособие. — Минск: ООО «Новое знание», 2001. — 688 с.
62. Сівак О., Осейко Н. Бухгалтерський облік за допомогою персонального комп’ютера — К.: РВО “Поліграфкнига”, 1993. – 320 с.
63. Солошенко Л., Федорченко Ф. Громадське харчування. Особливості обліку. – Х.: Фактор, 2003. – 348 с.
64. Сопко В. В. Бухгалтерський облік: Навч. посібник / Київський національний економічний ун-т.— К.: КНЕУ, 2000. — 578с.
65. Сопко В. В., Завгородній В. П. Організація бухгалтерського обліку, економічного контролю та аналізу: Підручник / Київський національний економічний ун-т. — К., 2000. — 258с.
66. Терехов А.А. Аудит: перспективы развития. – М.: Финансы и статистика, 2001. – 560 с.
67. Ткаченко Н. М. Бухгалтерський фінансовий облік на підприємствах України: Підручник. — К.: А.С.К., 2000. — 784 с.
68. Ткаченко Н. Облік виробничої собівартості та рентабельності виробництва продукції. Визначення ціни продажу / / Все про бухгалтерський облік. – 2000. № 70. – С.4
69. Ткаченко Н.М. Теоретико-методологічні проблеми формування бухгалтерського фінансового обліку. – К.:, А.С.К., 2001. – 348 с.
70. Усач Б.Ф. Контроль і ревізія. Підручник. Знання-Прес. 2004. – 254 с.
Додатки
Додаток А
|
|
Додаток |
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
||
|
|
бухгалтерського обліку 2 |
||
|
|
|
|
Коди |
|
Дата |
(рік, місяць, число) |
|
|
|
Підприємство ТОВ “ПОРИВ” |
за |
ЄДРПОУ |
|
|
Територія |
за |
КОАТТУ |
|
|
Орган державного управління |
за |
СПОДУ |
|
|
Галузь |
за |
ЗКГНГ |
|
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
Баланс |
|
|
|
|
на 31 грудня 200 5 року |
|
||
|
|
|
Форма № 1 |
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801001 |
|
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
Актив |
рядка |
звітного |
звітного |
|
|
|
періоду |
періоду |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1. Необоротні активи |
|
|
|
|
Нематеріальні активи: |
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 10 |
100 |
110 |
|
первісна вартість |
0 11 |
100 |
135 |
|
Знос |
0 12 |
|
25 |
|
Незавершене будівництво |
0 20 |
1000 |
1000 |
|
Основні засоби: |
|
|
|
|
залишкова вартість |
0 30 |
9418,9 |
8120,7 |
|
первісна вартість |
0 31 |
470,9 |
490,8 |
|
Знос |
0 32 |
9889,8 |
8611,5 |
|
Довгострокові фінансові інвестиції : |
|
|
|
|
які обліковуються за методом участі |
|
|
|
|
в капіталі інших підприємств |
0 40 |
|
|
|
інші фінансові інвестиції |
0 45 |
|
|
|
Довгострокова дебіторська заборго- |
|
|
|
|
ваність |
0 50 |
|
|
|
Відстрочені податкові активи |
0 60 |
|
|
|
Інші необоротні активи |
0 70 |
|
|
|
Усього за розділом 1. |
0 80 |
10518,9 |
9230,7 |
|
2. Оборотні активи |
|
|
|
|
Запаси: |
|
|
|
|
виробничі запаси |
100 |
2433,9 |
2927,6 |
|
тварини на вирощуванні та відгодівлі |
110 |
|
|
|
незавершене виробництво |
120 |
|
|
|
готова продукція |
130 |
|
|
|
товари |
140 |
|
|
|
Векселі одержані |
150 |
|
|
|
Дебіторська заборгованість за товари, |
|
|
|
|
роботи, послуги: |
|
|
|
|
чиста реалізаційна вартість |
160 |
607,6 |
653,9 |
|
первісна вартість |
161 |
607,6 |
653,9 |
|
резерв сумнівних боргів |
162 |
|
|
|
Дебіторська заборгованість за розра- |
|
|
|
|
хунками: |
|
|
|
|
з бюджетом |
170 |
|
|
|
за виданими авансами |
180 |
|
|
|
з нарахованих доходів |
190 |
|
|
|
із внутрішніх розрахунків |
200 |
|
|
|
Інша поточна дебіторська заборгова- |
|
|
|
|
ність |
210 |
|
|
|
Поточні фінансові інвестиції |
220 |
|
|
|
Грошові кошти та їх еквіваленти : |
|
|
|
|
у національній валюті |
230 |
773,2 |
19,6 |
|
в іноземній валюті |
240 |
|
|
|
Інші оборотні активи |
250 |
|
|
|
Усього за розділом 2. |
260 |
3814,7 |
3601,1 |
|
3. Витрати майбутніх періодів |
270 |
|
30 |
|
БАЛАНС |
280 |
14333,6 |
12861,8 |
|
|
Код |
На початок |
На кінець |
|
Пасив |
рядка |
звітного |
звітного |
|
|
|
Періоду |
Періоду |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
1. Власний капітал |
|
|
|
|
Статутний капітал |
300 |
11000 |
11000 |
|
Пайовий капітал |
310 |
|
|
|
Додатковий вкладений капітал |
320 |
|
|
|
Інший додатковий капітал |
330 |
|
|
|
Резервний капітал |
340 |
1042,54 |
966,4 |
|
Нерозподілений прибуток (непокритий |
|
|
|
|
збиток) |
350 |
121,06 |
90,0 |
|
Неоплачений капітал |
360 |
|
|
|
Вилучений капітал |
370 |
|
|
|
Усього за розділом 1. |
380 |
12163,6 |
12056,4 |
|
2. Забезпечення наступних витрат |
|
|
|
|
і платежів |
|
|
|
|
Забезпечення виплат персоналу |
400 |
0 |
8,6 |
|
Інші забезпечення |
410 |
|
|
|
Цільове фінансування |
420 |
|
|
|
Усього за розділом 2. |
430 |
0 |
8,6 |
|
3. Довгострокові зобов’язання |
|
|
|
|
Довгострокові кредити банків |
440 |
150 |
10 |
|
Інші довгострокові фінансові |
|
|
|
|
зобов’язання |
450 |
|
|
|
Відстрочені податкові зобов’язання |
460 |
|
|
|
Інші довгострокові зобов’язання |
470 |
|
|
|
Усього за розділом 3. |
480 |
150 |
10 |
|
4. Поточні зобов’язання |
|
|
|
|
Короткострокові кредити банків |
500 |
|
|
|
Поточна заборгованість за довгостро- |
|
|
|
|
ковими зобов’язаннями |
510 |
|
|
|
Векселі видані |
520 |
|
|
|
Кредиторська заборгованість за това- |
|
|
|
|
ри, роботи, послуги |
530 |
2006,1 |
770,12 |
|
Поточні зобов’язання за розрахунками: |
|
|
|
|
з одержаних авансів |
540 |
|
|
|
з бюджетом |
550 |
|
|
|
з позабюджетних платежів |
560 |
|
|
|
зі страхування |
570 |
3,9 |
4,68 |
|
з оплати праці |
580 |
10 |
12 |
|
з учасниками |
590 |
|
|
|
із внутрішніх розрахунків |
600 |
|
|
|
Інші поточні зобов’язання |
610 |
|
|
|
Усього за розділом 4. |
620 |
2020 |
786,8 |
|
5. Доходи майбутніх періодів |
630 |
|
|
|
БАЛАНС |
640 |
14333,6 |
12861,8 |
|
Керівник М.П. |
Додаток Б
|
|
|
|
|
|
|
Додаток |
|
|
|
|
до Положення (стандарту) |
||
|
|
бухгалтерського обліку 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Коди |
|
Дата |
(рік, місяць, число) |
|
|
|
Підприємство ТОВ “ПОРИВ” |
за |
ЄДРПОУ |
|
|
Територія |
за |
КОАТТУ |
|
|
Орган державного управління |
за |
СПОДУ |
|
|
Галузь |
за |
ЗКГНГ |
|
|
Вид економічної діяльності |
за |
КВЕД |
|
|
Одиниця виміру: тис. грн. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Звіт |
|
|
|
про фінансові результати |
|
||
|
за рік 2005 року |
|
||
|
|
|
Форма № 2 |
|
|
|
|
Код за ДКУД 1801003 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1.Фінансові результати |
|
|
|
|
|
|
|
|
Стаття |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Дохід (виручка) від реалізації продукції |
0 10 |
1236 |
1114,9 |
|
Податок на додану вартість |
0 15 |
206 |
185,82 |
|
Акцизний збір |
0 20 |
|
|
|
|
0 25 |
|
|
|
Інші вирахування з доходу |
0 30 |
|
|
|
Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції |
0 35 |
1030 |
929,08 |
|
Собівартість реалізованої продукції |
0 40 |
629,4 |
541,1 |
|
Валовий: |
|
|
|
|
прибуток |
0 50 |
400,6 |
387,98 |
|
збиток |
0 55 |
|
|
|
Інші операційні доходи |
0 60 |
|
|
|
Адміністративні витрати |
0 70 |
249,4 |
207,6 |
|
Витрати на збут |
0 80 |
119,9 |
83,2 |
|
Інші операційні витрати |
0 90 |
0,3 |
0,5 |
|
Фінансові результати від операційної діяльності: |
|
|
|
|
прибуток |
100 |
31 |
96,68 |
|
збиток |
105 |
|
|
|
Дохід від участі в капіталі |
110 |
|
|
|
Інші фінансові доходи |
120 |
|
|
|
Інші доходи |
130 |
65 |
62,1 |
|
Фінансові витрати |
140 |
|
|
|
Втрати від участі в капіталі |
150 |
|
|
|
Інші витрати |
160 |
|
|
|
Фінансові результати від звичайної діяльності |
|
|
|
|
до оподаткування: |
|
|
|
|
прибуток |
170 |
96 |
158,78 |
|
збиток |
175 |
|
|
|
Податок на прибуток від звичайної діяльності |
180 |
28,8 |
47,64 |
|
Фінансові результати від звичайної діяльності |
|
|
|
|
прибуток |
190 |
67,2 |
111,15 |
|
збиток |
195 |
|
|
|
Надзвичайні: |
|
|
|
|
доходи |
200 |
|
|
|
витрати |
205 |
|
|
|
Податки з надзвичайного прибутку |
210 |
|
|
|
Чистий: |
|
|
|
|
прибуток |
220 |
67,2 |
111,15 |
|
збиток |
225 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2. Елементи операційних витрат |
||
|
Найменування показника |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
Період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Матеріальні затрати |
230 |
|
|
|
Витрати на оплату праці |
240 |
|
|
|
Відрахування на соціальні заходи |
250 |
|
|
|
Амортизація |
260 |
|
|
|
Інші операційні витрати |
270 |
|
|
|
Разом |
280 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3. Розрахунок показників прибутко- |
||
|
|
вості акцій |
|
|
|
Назва статті |
Код |
За звітний |
За попередній |
|
|
рядка |
період |
період |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Середньорічна кількість простих акцій |
300 |
|
|
|
Скоригована середньорічна кількість простих акцій |
310 |
|
|
|
Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію |
320 |
|
|
|
Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну |
|
|
|
|
просту акцію |
330 |
|
|
|
Дивіденди на одну просту акцію |
340 |
|
|
|
|
|
|
|
|
М.П. |
|
|
|
|
Керівник |
|
||
|
Головний бухгалтер |
|
|
|
Додаток В
Типові операції та кореспонденція рахунків з обліку витрат підприємств ресторанного господарства
№ |
Первинні документи
|
Зміст господарської операції
|
Кореспонденція рахунків |
|
Дебет |
Кредит |
|||
1
|
Розрахунок бухгалтерії |
Відображено собівартість реалізованих товарів |
902
|
28
|
2
|
Довідка бухгалтерії |
Списано собівартість реалізації
|
79
|
90
|
3
|
Розрахунок бухгалтерії |
Нараховано знос основних засобів та нематеріальних активів: — адміністративного призначення — пов»язаних зі збутом |
92,93
|
13
|
4
|
Накладна, акт на списання МШП
|
Списано вартість виробничих запасів, МШП використаних на: — адміністративні потреби — потреби збуту |
92 93 |
20,22 |
5
|
Авансовий звіт
|
Списано витрати на відрядження: — адміністративного персоналу — персоналу, пов»язаного зі збутом |
92 93 |
372 |
6
|
Довідка бухгалтерії
|
Відображено суму, раніше віднесену до складу витрат майбутніх періодів і визнану витратами звітного періоду |
92, 93
|
39
|
7
|
Розрахунково-платіжна відомість |
Нараховано заробітну плату: -адміністративному персоналу — працівникам, зайнятих збутом |
92 93 |
661 |
8
|
Розрахунок бухгалтерії
|
Нараховано суму зборів на обов»язкове соціальне страхування, розрахованого виходячи із суми витрат на оплату праці та інші виплати: — адміністративного персоналу — працівникам, зайнятим збутом |
92 93 |
651, 652, 653 |
9
|
Розрахунок бухгалтерії
|
Відображено суму, спрямовану на формування резерву сумнівних боргів за операціями, пов»язаними із збутом продукції |
93
|
38
|
10
|
Розрахунок, довідка бухгалтерії
|
Списано суми витрат за елементами (для підприємств, що застосовують рахунки класу 8) — на адміністративні витрати — на витрати на збут |
92 93 |
80,81, 82,83 |
11
|
Довідка бухгалтерії
|
Відображено у складі фінансових результатів суму: — адміністративних витрат — витрат на збут |
79
|
92 93 |
Продовження дод. В
12
|
Накладна, акт на списання МШП, претензія |
Списано собівартість реалізованих виробничих запасів, МШП
|
943
|
20,22
|
|
13
|
Розрахунок бухгалтерії |
Відображено негативну курсову різницю, пов»язану з перерахунком на дату балансу залишку каси в іноземній валюті у грошову одиницю України |
945
|
302
|
|
14
|
Розрахунок. довідка бухгалтерії |
Відображено зменшення первісної вартості виробничих запасів, МШП (включено до витрат поточного періоду суму уцінки виробничих запасів) |
946
|
20,22
|
|
15
|
Розрахунок, довідка бухгалтерії |
Відображено зменшення первісної або переоціненої вартості товарів (включено до витрат поточного періоду суму уцінки товарів) |
946
|
281,282
|
|
16
|
Порівняльна відомість. протокол рішення інвентаризаційної комісії |
Списано на витрати поточного періоду недостачі виробничих запасів, МШП, товарів або збитки від їх псування, готівки, якщо в момент виявлення такої недостачі або псування винну особу не встановлено |
947
|
20, 22, 28,30
|
|
17 |
Договір, розрахунок бухгалтерії |
Відображено суму визнаних підприємством штрафів, пені та неустойки, пред»явлених постачальниками і підрядниками |
948
|
63
|
|
18 |
Акт ДПІ, розрахунок бухгалтерії |
Нараховано суму штрафних санкцій і пені за несвоєчасну сплату податків та обов»язкових платежів |
948
|
641,642
|
|
19
|
Довідка бухгалтерії, накладна, розрахунково-платіжна відомість, розрахунок бухгалтерії |
Відображено витрати поточного періоду: — житлово-комунального або обслуговуючого господарства |
949
|
13,20, 22, 63, 65,66
|
|
20
|
Розрахунок, довідка бухгалтерії
|
Списано суми витрат за елементами (для підприємств, що застосовують рахунки класу 8) на інші витрати операційної діяльності |
94
|
80,81, 82, 83, 84 |
|
21
|
Довідка бухгалтерії
|
Відображено у складі фінансових результатів суму інших витрат операційної діяльності |
79
|
94
|
|
Продовження дод. В
22
|
Довідка бухгалтерії
|
Відображено суми, пов»язані із нарахуванням та сплатою: — відсотків за відстроченими банківськими кредитами в національній або іноземній валюті — відсотків за небанківськими позиками в національній або іноземній валюті |
951
|
503, 603 |
||
505, 506, 605,606 |
||||||
23 |
Розрахунок бухгалтерії |
Нараховано відсотки за заборгованістю за майно, одержане за договором фінансової оренди |
951
|
684
|
||
24
|
Довідка бухгалтерії
|
Відображено суму втрат, пов»язаних із зменшенням частки інвестора в чистих активах об»єкта інвестування, якщо об»єктом інвестування є: — асоційоване підприємство — спільне підприємство — дочірнє підприємство |
961 |
141 |
||
962 |
||||||
963 |
||||||
25
|
Довідка бухгалтерії
|
Відображено у складі фінансових результатів суму фінансових витрат звітного періоду та втрат від участі в капіталі |
79
|
95,96
|
||
26 |
Розрахунок бухгалтерії |
Списано вартість довгострокової фінансової інвестиції |
971
|
14
|
||
27 |
Акт приймання- передачі |
Списано залишкову вартість об»єктів основних засобів, інших необоротних матеріальних активів, нематеріальних » активів, капітальних інвестицій, під час їх вибуття у зв»язку з реалізацією (продажем) |
972
|
10, 11, 12, 15 |
||
28 |
Розрахунок бухгалтерії |
Відображено суму витрат від курсових неопераційних різниць |
974
|
342, 68
|
||
29
|
Акт списання
|
Списано залишкову вартість об»єктів основних засобів, інших необоротних матеріальних активів, нематеріальних активів, капітальних інвестицій під час їх вибуття у зв»язку із ліквідацією, безкоштовною передачею, недостачею або псуванням, невідповідністю критеріям визнання активом |
976
|
10, 11, 12, 15
|
||
30
|
Довідка бухгалтерії |
Списано інші витрати на фінансові результати |
79 |
97 |
||
|
Додаток Д
Операції та кореспонденція рахунків з обліку витрат ТОВ «Порив»
N |
Первинний документ
|
Зміст господарської операції
|
Кореспонденція рахунків |
Сума, грн.
|
|
Дебет |
Кредит |
||||
1
|
Накладна
|
Оприбутковано за купівельною вартістю: — товари — продукти |
2811 2812 |
631 631 |
5000,00 3000,00 |
2
|
Податкова накладна |
Відображено суму податкового кредиту з ПДВ |
641
|
631
|
1600,00
|
3
|
Виписка банку |
Погашено заборгованість перед постачальником |
631
|
311
|
9600,00
|
4
|
Накладна
|
Відпущено у виробництво для виготовлення: лангету з помідорами: — товари — продукти 2) салату «Особливий»: — товари — сировину |
2311 2311
2312 2312 |
2811 2812
2811 2811 |
1750,00 500,00
1250,00 300,00 |
5
|
Накладна
|
Отримано в їдальню готову продукцію: 1) лангет з помідорами: — за нормативними цінами (було виготовлено 500 порцій за ціною 6,00 грн. за порцію) — відображено доведення нормативних цін до роздрібних (9,00 грн. за порцію) 2) салат «Особливий»: — за нормативними цінами (було виготовлено 600 порцій за ціною 4,00 грн. за порцію) — відображено доведення нормативних цін до роздрібних (7,00 грн. за порцію) |
2821
2821
2822
2822 |
231
2851
232
2852 |
3000,00
1500,00
2400,00
1800,00 |
6
|
Накладна
|
Передано в буфет для роздрібного продажу товари зі складу в кількості 400 од. (роздрібна ціна одиниці товарів 8,00 грн.) |
2823 2823 |
2811 2853 |
2000,00 1200,00 |
7
|
ПКО
|
Відображено дохід від реалізації: 1) лангету з помідорами 2) салату «Особливий» 3) товарів |
301 301 301 |
7011 7012 702 |
4500,00 4200,00 3200,00 |
Продовження дод. Д
8
|
Розрахунок бухгалтерії |
Відображені податкові зобов»язання з ПДВ
|
7011 7012 702 |
641 641 641 |
750,00 700,00 533,33 |
9
|
Довідка бухгалтерії
|
відображено собівартість реалізованої готової продукції: 1) лангету з помідорами 2) салату «Особливий» |
901 901 |
2821 2822 |
4500,00 4200,00 |
10
|
Довідка бухгалтерії |
Відображено собівартість реалізованих товарів |
902
|
2823
|
3200,00
|
11
|
РПВ
|
Зараховано заробітну плату адміністративному персоналу |
92
|
661
|
1000,00
|
12
|
Розрахунок бухгалтерії
|
Проведено відрахування на соціальні заходи згідно з чинним законодавством (див. оп. 11) |
92
|
65
|
380,20
|
13
|
Рахунок, податкова накладна |
Акцептовано рахунок за телефонні переговори
|
92 641 |
685 685 |
500,00 100,00 |
14
|
Розрахунок бухгалтерії
|
Нараховано амортизацію основних засобів, що використовуються в адміністративних цілях |
92
|
131
|
99,75
|
15 |
РПВ |
Нараховано заробітну плату кухарям |
91 |
661 |
300,00 |
16
|
Розрахунок бухгалтерії
|
Проведено відрахування на соціальні заходи згідно чинного законодавства (див. оп. 15) |
91
|
65
|
1 14,06
|
17
|
Розрахунок бухгалтерії
|
Нараховано амортизацію виробничого обладнання (використовується виробничий метод) |
91
|
131
|
99,94
|
18
|
РПВ
|
Нараховано заробітну плату працівникам, пов»язаним зі збутом продукції |
93
|
661
|
200,00
|
19
|
Розрахунок
|
Проведено відрахування на соціальні заходи згідно з чинним законодавством |
93
|
65
|
76,04
|
20
|
Розрахунок бухгалтерії
|
Здійснено розподіл і списання загальновиробничих витрат відносно питомої ваги кожного виду страв у загальному обсязі виробництва: 1) питома вага лангету з помідорами (500 : (500 + 600) = 0,4545) 2) питома вага салату «Особливий» (600 : (500 4- 600) = 0,5454) Загальна сума загальновиробничих витрат — 514 грн.: 1) для лангету з помідорами (514 х 0,4545 = 233,61) 2) для салату «Особливий» (514 х 0,5454 = 280,39) |
2311
2312
|
91
91 |
233,61
280,39
|
Продовження дод. Д
21
|
Накладна
|
Здійснено коригування собівартості готової продукції на суму перевищення нормативних цін над фактичними витратами на виробництво (методом «червоне сторно»): 1) для лангету з помідорами (3000 — (500+ 1750 +233,61) = 516,39) 2) для салату «Особливий» (2400 — (300+ 1250 + 280,39) = 569,61) |
2821
2822
|
2311
2312
|
516,39
569,61
|
22
|
Розрахунок бухгалтерії
|
Збільшено торгову націнку для стягнення облікових роздрібних цін: 1) для лангету з помідорами 2) для салату «Особливий» |
2821 2822 |
2851 2852 |
516,39 569,61 |
23
|
Розрахунок бухгалтерії
|
Списано реалізовані торгові націнки (методом «червоне сторно»). Питома вага торгової націнки на реалізовані товари, готову продукцію: ((1500 + 516,39 + 1800 + 569,61 + 1200) : (4500 + 4200 + 3200) = 5586 : 11900 = 0,4694) 1) на лангет з помідорами (4500 х 0,4694=2112,30) 2) на салат «Особливий» (4200 х 0,4694=1971,48) 3) на товари (3200 х 0,4694=1502,08) |
9011
9012
902 |
2851
2852
2853 |
2112,30
1971,48
1502,08 |
24
|
Розрахунок бухгалтерії
|
Списано суму чистого доходу на рахунок фінансових результатів від реалізації: 1) лангету з помідорами 2) салату особливий 3) товарів |
7011 7012 702 |
791 791 791 |
3750,00 3500,00 2667,00 |
25
|
Розрахунок бухгалтерії
|
Списано суму витрат звітного періоду: 1) собівартість реалізованого лангету з помідорами (4500 — 2112,30 = 2387,70) 2) собівартість реалізованого салату «Особливий» (4200 — 1971,48 = 2228,52) 3) собівартість реалізованих товарів (3200 -1502,08 = 1697,20) 4) адміністративні витрати (1000 + 380 + 500 + 100 = 1980) 5) витрати на збут (200 + 76 = 276) |
791
791
791
791
791 |
9011
9012
902
92
93 |
2387,70
2228,52
1697,20
1979,96
276,04 |
26
|
Податкова накладна
|
Нараховано податок на прибуток та списано на фінансовий результат. Сума прибутку до оподаткування: (3750+3500+2667)-(2387,70+2228,52+ 1697,20+1979,96+276,04)=1347,58 1347,58*25% = 404,27 |
981 791 |
641 981 |
404,27 404,27 |
27
|
Розрахунок бухгалтерії |
Визначено суму чистого прибутку
|
791
|
441
|
943,31
|
Додаток Е
|
|