Курсова робота Товарознавча оцінка асортименту та якості чоловічого верхнього одягу

Зміст

 

 

Вступ. 3

 

1. Характеристика матеріалів, які використовуються для пошиття одягу  5

 

1.1. Матеріали для верху одягу. 5

 

1.2. Матеріали для підкладки. 10

 

1.3. Прокладкові матеріали. 12

 

2. Формування властивостей одягу в процесі виробництва. 13

 

2.1. Проектування одягу. 13

 

2.2. Пошив та оздоблення одягу. 19

 

3. Економічно-фінансова характеристика ВАТ “Універмаг Дитячий світ”  22

 

4. Класифікація і характеристика асортименту верхнього чоловічого одягу  30

 

5. Оцінка якості чоловічого верхнього одягу. 34

 

Висновки. 35

 

Список використаних джерел. 35

 

Додатки. 35


Вступ

 

 

Ринкові відносини в Україні зумовлюють специфіку діяльності підприємств, умов їх функціонування, оскільки підвищується рівень невизначеності, ризику, посилюється конкуренція, стає необхідністю вміння пристосовуватись до економічної ситуації, яка постійно змінюється.

Перехід до ринкових відносин, особливості становлення ринку в Україні, складні тенденції в ре­алізації методів і засобів державного регулювання в економіці перехідного періоду обумовили необхідність пильної уваги до формування товарного асортименту та якості в магазині.

Споживачі впливають на інтереси конкуруючих підприємств за допомогою спеціальних засобів впливу на ринок, що приводить до зниження цін, підвищення якості продукції, розширення її асортименту, збільшення кількості і якості товарів, які споживаються.

Саме тому тема курсової роботи “Товарознавча оцінка асортименту та якості чоловічого верхнього одягу” є на даний час досить актуальною.

Метою даної курсової роботи є оцінка формування товарного асортименту та якості чоловічого верхнього одягу в магазині в сучасних економічних умовах в Україні.

Теоретичну основу дослідження питання вивчення та формування товарного асортименту склали наукові праці зарубіжних та вітчизняних вчених, таких як:  Лойко Д.П.., Елізарова В.Ф., Шепеляв А.Ф., Туров А.С., Лахтіонова Л. А., Зубкова І.М., Панасенко В. А., Шеремет А. Д., Сайфулін Р. С. та інших.

Реалізація поставленої мети здійснювалась шляхом вирішення наступних задач:

— розгляд матеріалів, які використовуються для пошиття верхнього чоловічого одягу;

— розгляд формування властивостей одягу в процесі виробництва;

— економіко-фінансова характеристика підприємства;

— вивчення класифікації та характеристики асортименту верхнього чоловічого одягу;

— розгляд оцінки якості чоловічого верхнього одягу.

Предметом дослідження є продаж верхнього чоловічого одягу в магазині. Об»єктом дослідження є  магазин з ВАТ “Універмаг “Дитячий світ”.

Теоретичною та методологічною основою дослідження є наукові концепції та теоретичні розробки вітчизняних та зарубіжних вчених в області аналізу діяльності підприємств, маркетингу, закони України.

В процесі дослідження використані традиційні способи та засоби економічного аналізу (табличного, порівняння, групування, графічний), обробка матеріалів з використанням персональних ЕОМ.


1. Характеристика матеріалів, які використовуються для пошиття одягу

 

1.1. Матеріали для верху одягу

 

 

Матеріали для виготовлення чоловічого верхнього одягу за цільовимпризначенням підрозділяються в групи: основні, прокладочні, теплозахисні, для скріплення деталей одягу (нитки, клеї), фурнітура (ґудзики, кнопки, пряжки, гачки, петлі, застібки і блискавки), оздоблювальні матеріали.

Основні матеріали включають усі матеріали, з яких виготовляють деталі верху і підкладки одягу, тканини, трикотажні полотна, неткані, плівкові, комплексні (дубльовані) матеріали, шкіру і хутро.

Матеріали для верха виробів повинні відповідати естетичним, ергономічним, утилітарним вимогам, а також мати достатню довговічність, здатність до зберігання і ремонтоздатність.

Тканини для верху одягу мають необхідні споживчі і службові властивості. Тканини виробляють на кулірних і основовязальних машинах. Вироби з них зручні в носці, красиві і різноманітні по колористичномуоформленню, переплетенням, обробці, досить гігієнічні, м»які й еластичні, формостійкі, не мнуться, мають міцне фарбування.


Рис. 3.5  Формування валового доходу підприємства за асортиментом

4. Класифікація і характеристика асортименту верхнього чоловічого одягу

 

До чоловічого верхнього одягу відносяться наступні види виробів: пальто, напівпальто, плащ, куртка, плащ-пальто, тренч, костюм, бушлат, шинель, піджак, блейзер, жилет, штани, штани-гольф, бриджі, шорти, джинси, комбінезон, напівкомбінезон тощо.

Пальто — швейнийчи трикотажний плечовий одяг з рукавами, коміром або без нього, з розрізом спереду донизу, із застіжкою, капюшоном або без нього. Розрізняють пальто літні, зимові і демісезонні.

Напівпальто — укорочене пальто. Випускають напівпальто одно- і двобортні, напівприлягаючі і прямі, з капюшоном і без нього, з поясом, хлястиком. Напівпальто може бути зимовим і демісезонним.

Плащ-пальто, плащ відносяться до різновидів пальто. Їх шиють з водонепроникної тканини зі спеціальним просоченням полімерними матеріалами.

На весь сучасний асортимент швейних виробів розроблені галузеві стандарти (ОСТ) загальних технічних умов, що поширюються на групу чи окремі види виробів, наприклад, на пальто і півпальто чоловічі, костюми чоловічі та ін. В Остахприведені наступні зведення: размірно-ростові показники, допустимівідхилення по основних місцях вимірів виробів, величини припусків на підгинання низу виробів і рукавів, кількість і розміри надставок, що допускаються, до деталей, місця розташуванняпрокладочних деталей, методи технологічної обробки окремих вузлів і деталей виробу й ін. Таким чином, в галузевих стандартах вказуються, в основному, вимоги до якості виготовлення виробів.

 


Висновки

 

Матеріали для виготовлення чоловічого верхнього одягу за цільовимпризначенням підрозділяються в групи: основні, прокладкові, теплозахисні, для скріплення деталей одягу (нитки, клеї), фурнітура (ґудзики, кнопки, пряжки, гачки, петлі, застібки і блискавки), оздоблювальні матеріали.

Основні матеріали включають усі матеріали, з яких виготовляють деталі верху і підкладки одягу, тканини, трикотажні полотна, неткані, плівкові, комплексні (дубльовані) матеріали, шкіру і хутро.

Матеріали для верха виробів повинні відповідати естетичним, ергономічним, утилітарним вимогам, а також мати достатню довговічність, здатність до зберігання і ремонтоздатність.

При виготовленні чоловічого верхнього одягу використовують підкладкові шовкові тканини. Виробляють їх з віскозних ниток (чистовіскозні), віскозних і ацетатних (віскозно-ацетатні) і віскозних ниток з бавовняною пряжею (напівшовкові тканини).

Прокладкові матеріали — це прокладки між тканиною верха і підкладкою, що володіють досить великою пружністю, твердістю, вони забезпечують необхіднуформостійкість деталей. Звичайно це лляні, напівшерстяні, бавовняні, неткані полотна, вироблені з різних сумішей (льон з лавсаном чи нітроном, льнянолавсанова пряжа, лавсан і віскоза, волосяні тканини).

Промислове виробництво чоловічого верхнього одягу складається з двох етапів. На першому, що називається проектуванням, створюється первинний зразок чи модель одягу, і розробляється вся необхідна технічна документація. Проектування включає процеси моделювання і конструювання, якими займаються художники-модельєри і конструктори будинків моделей і інших проектних організацій. На другому етапі відбувається виготовлення одягу по первинному зразку.

Технологічний процес виготовлення виробує завершальним етапом у процесі виробництвавиробу. На даному етапі формуються основні властивості виробу, що визначають зовнішній вигляд, якість посадки на фігурі, а також службові властивості одягу, у т.ч. і довговічність.

Товарообіг ВАТ “Універмаг Дитячий світ” в 2001 році зріс на 22,2%. Найбільше зростання відбулося за рахунок таких груп товарів, як тканин, взуття, меблі, годинники, електротовари, інші непродовольчі товари відповідно на 85,6%, 36,4%, 50,2%, 121,0%, 46,3%, 304,9%. А за такими групами товарів, як мило, галантерея,  господарські товари відбулося зменшення товарообороту відповідно на 11,7%, 9%, 4,7%.

Виручка від реалізації товарів зросла загалом по підприємству на 23,15%. Найбільше зростання відбулося по таких товарних групах як тканини 93,79%, взуття 51,26%, меблі 50,27%, годинники 143,95%, електротовари 74,73%, інші непродовольчі товари 305,89% порівняно з попереднім 2000 роком.

В 2001 році порівняно з 2000 товарооборот чоловічого верхнього одягу в ВАТ “Універмаг Дитячий світ” зріс на 112,1 тис. грн. (9,04%). За всіма групами асортименту відбулося зростання товарообігу. Найбільше зростання відбулося за такими товарними групами, як костюм на 73, 01 тис. грн. (22,46%) та плащ на 16,6 тис. грн. (13,23%). Також в асортименті чоловічого верхнього одягу відбувся перерозподіл за питомою вагою. Відбулося збільшення за питомою вагою по таких групах, як плащ  0,39% та  костюм 3,23%. За іншими групами товарної продукції відбулося зменшення питомої ваги.

Стандартизація є важливим чинником, що визначає якість чоловічого верхнього одягу, оскільки вона регламентує вимоги до зовнішнього вигляду, матеріалам, якості проектування і виготовлення виробів.


Список використаних джерел

 

1.     Конституція України, затверджена Постановою Верховної Ради України від 28.06.96 р.

2.     Закон України “Про власність”, затверджений Постановою ВРУ №885-12 від 26.03.91 р. (із змінами №75/95-ВР від 28.02.95 р.) // ВВР. – 1995. — №13. – Ст. 85.

3.     Закон України “Про підприємництво”, затверджений Постановою ВРУ №785-12 від 26.06.90 р. (із змінами №2788-ІІІ від 15.11.2001 р.).

4.     Закон України “Про господарські товариства”, затверджений Постановою ВРУ №1577-12 від 19.09.91 р. (із змінами №2409-ІІІ від 17.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №31. – Ст. 146.

5.     Закон України “Про підприємства в Україні”, затверджений Постановою ВРУ №888-12 від 27.03.91 р. (із змінами №2470-ІІІ від 29.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №32. – Ст. 172.

6.     Про підприємництво: Закон України, затверджений постановою Верховної Ради України” №698-12 від 7.02.91р. // Галицькі контракти — 1996. — №42. — С.28-32.

7.     Агбаш В.Л., Елизарова В.Ф., Лойко Д.П. и др. Товароведение непродовольственных товаров. — М.: Экономика, 1989. – 495 с.

8.      Бузов Б. А. и др. Материаловедение швейного производства. М. Легпромбытиздат, 1986. – 248 с.

9.     Гущина К. Г., Беляева С. А. Ассортимент, свойства и технические требования к материалам для одежды. М. Легкая индустрия, 1978

10.Зак И. С., Горохов И. К. Справочник по швейному оборудованию. М. Легкая индустрия, 1981. – 348 с.

11.Кокеткин П. П. и др. Промышленная технология одежды. Справочник. М. Легпромбытиздат, 1998. – 342 с.

12.Першина Л. Ф., Петрова С. В. Технология швейного производства. М. Легпромбытиздат, 1991. – 410 с.

13.Пожидаев Н. Н. и др. Материалы для одежды. М. Легкая индустрия, 1995. – 248 с.

14.Савостицкий А. В., Меликов Е. Х. Технология швейных изделий. М. Легкая индустрия, 1982. – 348 с.

15.Теплов В.И. Комерческое товароведение: Учебник. – М.: Дашков и К, 2000. – 620 с.

16.Шепелев А.Ф., Печенежская И. А., Туров А.С. Товароведение и экспертиза швейно-трикотажных товаров. – Ростов н/Д: Феникс, 2002 – 480 с.


Додатки

Додаток А

 

 

Додаток

 

 

 

 

до Положення (стандарту)

 

 

бухгалтерського обліку 2

 

 

 

 

Коди

 

Дата

(рік, місяць, число)

 

 

Підприємство Універмаг “Дитячий світ”

за

ЄДРПОУ

 

 

Територія

за

КОАТТУ

 

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

 

Галузь

за

ЗКГНГ

 

 

Вид економічної діяльності

за

КВЕД

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Адреса

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Баланс

 

 

 

 

                                        на 1  січня           200 2 року

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Форма № 1

 

 

 

Код за ДКУД 1801001

 

 

 

 

 

 

 

Код

На початок

На кінець

 

Актив

рядка

звітного

звітного

 

 

 

періоду

періоду

 

1

2

3

4

 

1. Необоротні активи

 

 

 

 

Нематеріальні активи:

 

 

 

 

залишкова вартість

0 10

110

165

 

первісна вартість

0 11

110

165

 

знос

0 12

 

 

 

Незавершене будівництво

0 20

1100

770

 

Основні засоби:

 

 

 

 

залишкова вартість

0 30

2640

3190

 

первісна вартість

0 31

2860

3630

 

знос

0 32

220

440

 

Довгострокові фінансові інвестиції :

 

 

 

 

які обліковуються за методом участі

 

 

 

 

в капіталі інших підприємств

0 40

 

 

 

інші фінансові інвестіції

0 45

550

660

 

Довгострокова дебіторська заборго-

 

 

 

 

ваність

0 50

 

 

 

Відстрочені податкові активи

0 60

 

44

 

Інші необоротні активи

0 70

 

 

 

Усього за розділом 1.

0 80

4400

4829

 

2. Оборотні активи

 

 

 

 

Запаси:

 

 

 

 

виробничі запаси

100

990

781

 

тварини на вирощуванні та відгодівлі

110

 

 

 

незавершене виробництво

120

1100

1342

 

готова продукція

130

 

 

 

товари

140

1320

407

 

Векселі одержані

150

 

 

 

Дебіторська заборгованість за товари,

 

 

 

 

роботи, послуги:

 

 

 

 

чиста реалізаційна вартість

160

220

935

 

первісна вартість

161

220

935

 

резерв сумнівних боргів

162

 

 

 

Дебіторська заборгованість за розра-

 

 

 

 

хунками:

 

 

 

 

з бюджетом

170

 

 

 

за виданими авансами

180

 

 

 

з нарахованих доходів

190

 

 

 

із внутрішніх розрахунків

200

 

 

 

Інша поточна дебіторська заборгова-

 

 

 

 

ність

210

 

 

 

Поточні фінансові інвестиції

220

275

1155

 

Грошові кошти та їх еквіваленти :

 

 

 

 

у національній валюті

230

440

99

 

в іноземній валюті

240

 

 

 

Інші оборотні активи

250

 

 

 

Усього за розділом 2.

260

4345

4719

 

3. Витрати майбутніх періодів

270

55

55

 

БАЛАНС

280

8800

9603

 

 

 

 

 

 

 

Код

На початок

На кінець

 

Пасив

рядка

звітного

звітного

 

 

 

періоду

періоду

 

1

2

3

4

 

1. Власний капітал

 

 

 

 

Статутний капітал

300

3850

4400

 

Пайовий капітал

310

 

 

 

Додатковий вкладений капітал

320

 

 

 

Інший додатковий капітал

330

 

 

 

Резервний капітал

340

 

 

 

Нарозподілений прибуток (непокритий

 

 

 

 

збиток)

350

1100

1760

 

Неоплачений капітал

360

 

 

 

Вилучений капітал

370

 

 

 

Усього за розділом 1.

380

4950

6160

 

2. Забеспечення наступних витрат

 

 

 

 

і платежів

 

 

 

 

Забеспечення виплат персоналу

400

55

33

 

Інші забеспечення

410

 

 

 

Цільове фінансування

420

110

132

 

Усього за розділом 2.

430

165

165

 

3. Довгострокові зобов,язання

 

 

 

 

Довгострокові кредити банків

440

1045

605

 

Інші довгострокові фінансові

 

 

 

 

зобов,язання

450

 

 

 

Відстрочені податкові зобов,язання

460

 

 

 

Інші довгострокові зобов,язання

470

440

440

 

Усього за розділом 3.

480

1485

1045

 

4. Поточні зобов,язання

 

 

 

 

Короткострокові кредити банків

500

770

990

 

Поточна заборгованість за довгостро-

 

 

 

 

ковими зобов,язаннями

510

 

 

 

Векселі видані

520

 

 

 

Кредиторська заборгованість за това-

 

 

 

 

ри, роботи, послуги

530

1045

880

 

Поточні зобов,язання за розрахунками:

 

 

 

 

з одержаних авансів

540

 

 

 

з бюджетом

550

143

143

 

з позабюджетних платежів

560

 

 

 

зі страхування

570

 

 

 

з оплати праці

580

198

176

 

з участниками

590

 

 

 

із внутрішніх розрахунків

600

 

 

 

Інші поточні зобов,язання

610

 

 

 

Усього за розділом 4.

620

2156

2189

 

5. Доходи майбутніх періодів

630

44

44

 

БАЛАНС

640

8800

9603

 

 

 

 

 

 

М.П.      

 

 

 

 

                                                     Керівник                                     

 

 

 

 

                                Головний бухгалтер

 

 

 


Додаток Б

 

 

Додаток

 

 

 

 

до Положення (стандарту)

 

 

бухгалтерського обліку 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коди

 

Дата

(рік, місяць, число)

 

 

Підприємство  Універмаг “Дитячий світ”

за

ЄДРПОУ

 

 

Територія

за

КОАТТУ

 

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

 

Галузь

за

ЗКГНГ

 

 

Вид економічної діяльності

за

КВЕД

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Звіт

 

 

 

                                                                 про фінансові результати

 

 

                                                                     за       рік       2001 року

 

 

 

 

Форма № 2

 

 

 

 

Код за ДКУД 1801003

 

 

 

 

 

 

 

1.Фінансові результати

 

 

 

 

 

 

                    Стаття

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      період

 

1

2

3

4

 

Дохід (виручка) від реалізації продукції

0 10

61983,5

50722,3

 

Податок на додану вартість

0 15

10330,6

8453,7

 

Акцизний збір

0 20

 

 

 

 

0 25

 

 

 

Інші вирахування з доходу

0 30

 

 

 

Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції

0 35

51652,9

42268,6

 

Собівартість реалізованої продукції

0 40

38318,6

31440,6

 

Валовий:

 

 

 

 

 прибуток

0 50

13334,3

10828,0

 

 збиток

0 55

 

 

 

Інші операційні доходи

0 60

759,9

1066,8

 

Адміністративні витрати

0 70

3521,3

3001,2

 

Витрати на збут

0 80

6144,0

4789,6

 

Інші операційні витрати

0 90

 

 

 

Фінансові результати від операційної діяльності:

 

 

 

 

прибуток

100

4428,9

4104,0

 

збиток

105

 

 

 

Дохід від участі в капіталі

110

 

 

 

Інші фінансові доходи

120

 

 

 

Інші доходи

130

 

 

 

Фінансові витрати

140

 

 

 

Втрати від участі в капіталі

150

 

 

 

Інші витрати

160

 

 

 

Фінансові результати від звичайної діяльності

 

 

 

 

до оподаткування:

 

 

 

 

прибуток

170

4428,9

4104,0

 

збиток

175

 

 

 

Податок на прибуток від звичайної діяльності

180

1328,7

1231,2

 

Фінансові результати від звичайної діяльності

 

 

 

 

прибуток

190

3100,2

2872,8

 

збиток

195

 

 

 

Надзвичайні:

 

 

 

 

доходи

200

 

 

 

витрати

205

 

 

 

Податки з надзвичайного прибутку

210

 

 

 

Чистий:

 

 

 

 

прибуток

220

3100,2

2872,8

 

збиток

225

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Елементи операційних витрат

 

Найменування показника

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

період

період

 

1

2

3

4

 

Матеріальні затрати

230

 

 

 

Витрати на оплату праці

240

 

 

 

Відрахування на соціальні заходи

250

 

 

 

Амортизація

260

 

 

 

Інші операційні витрати

270

 

 

 

Разом

280

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Розрахунок показників прибутко-

 

 

вості акцій

 

 

Назва статті

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

період

період

 

1

2

3

4

 

Середньорічна кількість простих акцій

300

 

 

 

Скоригована середньорічна кількість простих акцій

310

 

 

 

Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію

320

 

 

 

Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну

 

 

 

 

просту акцію

330

 

 

 

Дивіденти на одну просту акцію

340

 

 

 

 

 

 

 

 

М.П.      

 

 

 

 

                                                     Керівник                                    

 

 

 

 

                                Головний бухгалтер

 

 

 

 

 

Запись опубликована в рубрике Готові курсові роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.