Дипломна робота Вдосконалення маркетингової діяльності

Розділ 3. Аналіз прогнозування попиту на продукцію концерну. 3

 

3.1. Шляхи вдосконалення маркетингової діяльності концерну “Комфорт”  3

 

3.2. Економічний ефект пропозиції щодо удосконалення маркетингової діяльності концерну “Комфорт”. 29

Розділ 3. Аналіз прогнозування попиту на продукцію концерну

3.1. Шляхи вдосконалення маркетингової діяльності концерну “Комфорт”

 

Найважливішим принципом маркетингового підходу до управління концерном  “Комфорт” має стати цільова орієнтація всіх елементів виробничої системи, а також виробничої та соціальної інфраструктури, що обслуговує цю систему, на вирішення проблем, які виникають у потенційного споживача будівельної про­дукції та послуг, вироблених будівельною організацією.

Основними етапами управління концерном “Комфорт” на принципах маркетингу мають бути:

— ситуаційний аналіз;

— маркетинговий синтез;

— стратегічне планування;

— тактичне планування;

— маркетинговий контроль.

Ситуаційний аналіз — це аналіз діяльності концерну “Комфорт” в відноси­нах із зовнішнім світом, що проводиться періодично (1-2 рази на рік). Метою ситуаційного аналізу має бути «внутрішня ревізія» та оцінка минулої

В даний час в маркетинговій діяльності концерну “Комфорт” повинна відбуватися зміна акценту, що полягає переносі центру ваги всієї маркетингової діяльності підприємства з продукту на покупця. Розшифровується 4С як Consumer (споживач), Cost (вартість), Convenience (зручність), Communication (комунікації). Загальна схема цього перетворення представлена в таблиці 3.5.

Таблиця 3.5

4Р та 4С

Product (продукт) Consumer (споживач)
Place (місце) Convenience (зручність)
Price (ціна) Cost (вартість)
Promotion (просування) Communication (комунікації)

 

Треба сказати, що «рух у народ», врахування особливостей споживача на всіх етапах виробництва і реалізації продукції концерну “Комфорт” є сьогодні актуальною світовою тенденцією розвитку маркетингу. Без перебільшення можна сказати, що подібна зміна орієнтирів є доказом підвищення культури взаємин продавця і покупця.

 

 

3.2. Економічний ефект пропозиції щодо удосконалення маркетингової діяльності концерну “Комфорт”

 

На ринку житла України та міста Києва багато підприємств, що створюють конкуренцію концерну “Комфорт”.

Основними конкурентами концерну “Комфорт” є підприємства “Познякижилбуд”, “Київ Житло-Інвест”, “БК Граніт”, “Консоль”, “Рест Енерджі” та “УкрАзіаБуд”. Всі конкуренти це підприємства приблизно однакової величини з концерном “Комфорт”. Проведемо аналіз концерну “Комфорт” та його конкурентів за результатами діяльності в 2003 році.

 

В 2004 році підприємство планує витрати на рекламу в сумі 200 тис. грн.

Тобто додатковий товарообіг за рахунок проведення рекламних заходів складе 329,722 тис. грн.

Отже, в 2004 році концерн “Комфорт” планує збільшити дохід від реалізації продукції на 144 тис. грн. (10,4%), та збільшити собівартість продукції на 81 тис. грн. (6,9%). При цьому чистий прибуток від реалізації зросте з 215 тис. грн. до 278 тис. грн. на 63 тис. грн. Тобто, в 2004 році прибуток зросте порівняно з 2003 на 63 тис. грн., за рахунок збільшення обсягу продаж зросте на 5,4 тис. грн.,  за рахунок зміни питомої ваги продукції зросте на 13,6 тис. грн., за рахунок збільшення повної собівартості зменшиться на 63 тис. грн. та за рахунок збільшення виручки від реалізації продукції зросте на 107 тис. грн..

Запись опубликована в рубрике Готові дипломні роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.