Дипломна робота “Формування якості томатної пасти, визначення конкурентоспроможності та організації торгівлі

 

Зміст

 

Вступ. 3

Розділ 1. Теоретична частина. 5

1.1. Асортимент та ринок томатних паст в Україні. Формування якості томатпродуктів. 5

1.2. Вплив сировини на якість томатопродуктів. 8

1.3. Вплив технологічних операцій на формування споживчих властивостей  16

1.4. Використання харчових добавок у виробництві томатних паст. 20

Розділ 2. Методи і методики досліджень. 22

Розділ 3. Дослідження якості зразків томатних паст. 24

3.1. Динаміка якості органолептичних властивостей томатних паст. 24

3.2. Динаміка фізико-хімічних властивостей томатних паст. 27

Розділ 4. Організація торгівлі томатними пастами. 31

4.1. Оцінка середовища підприємства. 31

4.2.  Джерела постачання сировини для виготовлення томатних паст. 36

4.3. Організація збуту томатних паст. 48

4.3. Збутова політика підприємства. 64

7.4. Покращення організації збутової діяльності73

Висновки та пропозиції84

Список використаних джерел. 91

Додатки. 94


Вступ

 

Продукція овочівництва є незамінним джерелом найважливіших фізіологічно активних речовин – вітамінів, поліфенолів, а також мінеральних речовин, необхідних для нормальної життєдіяльності людини. Однак в умовах  звичайних для періоду масового дозрівання і збирання, овочі можуть зберігатися недовго. Довгостроково ж їх можна зберегти в спеціальних сховищах при визначеній для кожного виду продукції зниженій температурі або різними способами переробки.

У процесі збереження і переробки в сировині протікають біохімічні процеси, що при неправильній технології можуть викликати погіршення харчової цінності продуктів харчування і навіть їхнє псування.

От чому так важливо знати технологічні особливості сировини, що реагує на зовнішні впливи в процесі переробки не тільки зміною комплексу компонентів свого хімічного складу, але і як жива біологічна система.

Дуже актуальна проблема забруднення споживчих товарів чужорідними речовинами хімічного і біологічного походження. Питання безпеки споживчих товарів вирішуються в цивілізованих країнах шляхом обов»язкової сертифікації — діючого механізму державного контролю за якістю.

Проблема підвищення якості одна з головних задач розвитку економіки нашої країни. В останні роки у всіх передових у технічному відношенні країнах відзначається зростаючий інтерес до підвищення якості продукції.

Саме тому тема дипломної роботи “Формування якості томатної пасти, визначення конкурентоспроможності та організації торгівлі” є на даний час досить актуальною.

Метою даної дипломної роботи є оцінка якості та конкурентоспроможності томатних паст в сучасних економічних умовах в Україні.

Реалізація поставленої мети здійснювалась шляхом вирішення наступних задач:

— дослідження асортименту та ринку томатних паст в Україні;

— вивчення впливу сировини на якість томатопродуктів;

— вивчення впливу технологічних операцій на формування споживчих властивостей;

— розгляду методів і методик досліджень;

— проведення дослідження якості зразків томатних паст;

— розгляду організації торгівлі томатними пастами;

— вивчення джерел постачання сировини для виготовлення томатних паст;

— дослідження організації збуту томатних паст;

— проведення вдосконалення збутової політики підприємства;

— підведення підсумків виконаної роботи.

Предметом дослідження була якість та конкурентоспроможність томатних паст.

Об»єктом  дослідження є продукти переробки томатів та організація торгівлі ними у магазині “Каштан СТ” м. Бровари.

Теоретичною та методологічною основою дослідження є наукові концепції та теоретичні розробки вітчизняних та зарубіжних вчених в галузі товарознавства, торгівлі, маркетингу, закони України.

В процесі дослідження використані традиційні способи та засоби економічного аналізу (табличного, порівняння, групування, графічний), обробка матеріалів з використанням персональних ЕОМ.

 

 

 

 

 

 


Розділ 1. Теоретична частина

 

1.1. Асортимент та ринок томатних паст в Україні. Формування якості томатпродуктів

 

За даними Держкомстату, у 2002-2003 р. щорічний приріст обсягів продажів на ринку томатних паст складає приблизно 10% [32].

Разом з тим в 2003 році українські виробники істотно збільшили експортні постачання продукції. Якщо в 2002 р. експортувалося в середньому 10-15% виробленої в Україні томатної пасти, то в 2003 р. у Росію, Білорусію і Молдавію експортувалося вже 30-35% продукту (табл. 1.1).

Протягом терміну зберігання 18 днів погіршилася якість томатних паст. За зовнішнім виглядом якість томатних паст під час зберігання оцінка зменшилася з 5 до 3 балів. Консистенція погіршилася з 5 до 2 балів. Колір змінився з 5 до 3 балів. Запах погіршився з 5 до 2 балів. Смак погіршився до 3 балів за рахунок впливу повітря.  

 


3.2. Динаміка фізико-хімічних властивостей томатних паст

 

Наступним етапом дослідження був аналіз фізико-хімічних показників.

Таблиця 3.3

Фізико-хімічні показники якості томатних паст

Зразок

 

Загальні цукри, %

кислотність, %
сухі речовини, %

ГОСТ, не менш

фактично

ГОСТ, не більше

фактично

ГОСТ, не менше

фактично

Дари ланів

2

3,1

1

0,7

22

22,6

Солоха

2

3,2

1

0,8

22

22,4

Синьйор помідор

2

3,4

1

0,6

22

22,7

Господарочка

2

2,7

1

0,9

22

22,1

 

 

Як видно з результатів дослідження фізико-хімічні показники відповідають нормативним значенням.

Отже, як видно з табл. 3.5 за функціональними параметрами найбільш конкурентноздатним є томатні пасти Господарочка ФП = 0,9, потім Солоха та Синьйор помідор відповідно для яких ФП = 0,875 та 0,825.  За економічними показниками найбільша вартість в томатних паст Солоха за рахунок великої вартості перевезень та Синьйор помідор за рахунок вищої ціни продукції. За інтегральним показником конкурентноздатності на першому місті  пасти Господарочка, на другому Синьйор помідор та на третьому Солоха.


Розділ 4. Організація торгівлі томатними пастами

 

4.1. Оцінка середовища підприємства

 

Основу зовнішнього середовища в межах діяльності магазину “Каштан СП” складають: економічні тенденції, соціальне середовище, покупці і постачальники товарів, конкуренти, суб»єкти партнерських зв»язків, банки, фінансові установи, контрольно-інспекційні органи (податкові служби, інспекції по торгівлі і якості товарів, цінам), товарні і фондові біржі, ярмарки, виставки, що діють законодавчі і нормативні акти й ін.

Внутрішнє середовище магазину “Каштан СП” представляють: виробничі, технічні, економічні, фінансові і кадрові ресурси, функціональні служби, товарно-матеріальні цінності, торгово-технологічні процеси, складське господарство, інформаційно-комп»ютерне забезпечення й ін.

 Оптовий продаж томатних паст зі складу магазину “Каштан СП”здійснюється наступними методами: на основі особистої відрібки; по телефонних і письмових замовленнях; через роз»їзних торгових агентів; по контрактах.

При продажі на основі особистої відбірки покупець здійснює добір товарів зі складу. Клієнт попередньо знайомиться з асортиментом і зразками томатних паст, що є на складі магазину “Каштан СП”, в асортиментних кабінетах чи демонстраційних залах. Формування замовлень у присутності покупців дозволяє прискорити їхнє виконання і вирішити питання, пов»язані з асортиментом і якістю товарів, умовами їхнього постачання, гарантією надійності.

Висновки та пропозиції

 

Отже за результатами роботи можна зробити висновки та пропозиції.  Томат – одна з основних овочевих культур. У структурі посівних площ, зайнятих овочевими культурами він займає 24,6%. Таке широке поширення пояснюється тим, що зрілі плоди томата мають високі смакові і поживні якості. Вони багаті вітамінами В, C, РР і каротином (провітамін А), містять у  формі, що легко засвоюються, цінні мінеральні солі й органічні кислоти, необхідні організму людини для обміну речовин. Інститутом харчування встановлена норма споживання томатів у середньому на душу населення в рік 16,8 кг.

Поживна цінність томатів набагато вища, ніж інших овочів і фруктів. У них міститься 93—94% води, 6— 7% сухих речовин, у тому числі 2,5—3% цукрів, 0,5% яблучної і лимонної кислот, 0,8% клітковини, 1% білків, 0,6% мінеральних речовин, ароматичні речовини. За вмістом вітаміну С деякі сорти помідор можна прирівняти навіть до лимонів. Завдяки високому вмісту вітаміну С помідори рекомендується використовувати при авітамінозі. Їх застосовують у якості одного з найбільш доступних видів сировини при виробництві вітамінів. У них містяться вітаміни К, В1, В2, РР, або нікотинова кислота, багато калію, кальцію, магнію, фосфору й інших мінеральних речовин. Наявні в помідорах мікроелементи (мідь, цинк), благотворно впливають на загальний стан організму, а яблучна і лимонна кислоти підвищують апетит, поліпшують травлення і згубно діють на кишкові бактерії.

При виробництві томатних паст на їх якість значно впливає технологічний процес.В даний час в Україні та за кордоном випускають томатні пасти, що отримуються з концентрованих томатних паст шляхом введення харчових добавок. Формула такої томатної пасти: томатна паста + спеції (гвоздика, кориця, цибуля, чорний і червоний перець, паприка, гірчиця…) + оцтова кислота. Нерідко застосовують загуститель: борошно, крохмаль чи камедь — рослинний стабілізатор.

Лінії для виробництва томатної пасти можуть бути самої різної потужності — від 100 кілограмів у годину до декількох тисяч. Технологія виробництва в різних компаній може відрізнятися, що неважко помітити навіть звичайному покупцю. Якщо вітчизняна паста за традицією добре проварюється, але при цьому здобуває бурий колір і гіркуватий смак, то, наприклад, іранська готується при більш низьких температурах, з додаванням великої кількості солі, консервантів і стабілізаторів. Зате вона зберігає яскраво-червоний колір. При цьому ціни на закордонний напівфабрикат значно вище, ніж на вироблений у Україні і колишніх союзних республіках.

Експериментальна частина дипломної роботи проводилась на матеріалах зібраних під час проходження переддипломної практики на “Каштан СТ” міста Києва, а також в лабораторії кафедри товарознавства та експертизи продовольчих товарів КНТЕУ.

Дослідження проводились з метою вивчення асортименту та визначення оцінки якості томатних паст, що виробляються, зберігаються та реалізуються на “Каштан СТ” з придбаних свіжих томатів.

Об»єктом дослідження були томатні пасти, виготовленні з сортів томатів Дари ланів, Солоха, Господарочка та Синьйор помідор, постачальниками яких на “Каштан СТ”  є: р-п «Тепличний» с. Калинівка Броварського р-ну, фірма «Маїс» с. Дударки, р-п «Україна» Бориспільського р-ну, а також радгоспи, колгоспи та агрофірми Криму, Миколаївської, Херсонської та Одеської областей.

Дегустаційний аналіз томатних паст, що виробленні з томатів різних сортів, на “Каштан СТ” за п’ятибальною шкалою. За зовнішнім виглядом оцінки якості 4,5 балів отримали томатні пасти, вироблені з сортів Дари ланів та Господарочка. Томатні пасти сортів Солоха та Синьйор помідор отримали оцінки 4,4.

За консистенцією найбільшу оцінку 4,8 балів отримали томатні пасти сорту Дари ланів, а найменшу 4,6 балів томатні пасти сортів Синьйор помідор та Солоха. Колір найбільш подібний до свіжих томатів в томатних пастах сорту Дари ланів, при цьому оцінка 4,9 балів. За запахом томатних паст сорт Дари ланів отримав 4,9 балів, всі інші сорти отримали 4,8 балів. За смаком томатних паст переважають сорти Дари ланів та Господарочка з оцінкою 4,8 балів.

Середній бал за органолептичною оцінкою 4,73 найбільший в томатних пастах, виготовлених з томатів сорту Дари ланів, а найменший в томатних пастах виготовлених з сорту Синьйор помідор 4,6.

Протягом терміну зберігання 18 днів погіршилася якість томатних паст. За зовнішнім виглядом якість томатних паст під час зберігання оцінка зменшилася з 5 до 3 балів. Консистенція погіршилася з 5 до 2 балів. Колір змінився з 5 до 3 балів. Запах погіршився з 5 до 2 балів. Смак погіршився до 3 балів. 

Наступним етапом було дослідження був аналіз фізико-хімічних показників. Фізико-хімічні показники відповідають нормативним значенням. Розглянули процес зміни споживчих властивостей томатних паст на “Каштан СТ” протягом 18 днів в відкритій тарі. Розглянемо зміни хімічного стану томатних паст через певні періоди часу. Як видно з результатів вимірювання протягом проходження зберігання  в відкритій тарі в томатних пастах збільшується  кислотність та зменшується масова доля цукрів. Масова доля загальних цукрів протягом 18 днів зберігання зменшується до 0,25%. З часом зберігання томатної пасти підвищується кислотність з 0,7% станом на 3 день зберігання до 2,2% після 18 днів зберігання. Також зменшується масова доля сухих речовин 22,6% до 18,2%, томатна паста стає водявішою.

Провели аналіз конкурентоспроможності томатних паст, що виробляються на “Каштан СТ”. За еталон приймемо найбільш конкурентоспроможний товар – томатну пасту виготовлену з томатів cорту Дари ланів. За функціональними параметрами найбільш конкурентноздатним є томатні пасти виготовлені з томатів сорту Господарочка ФП = 0,9, потім Солоха та Синьйор помідор відповідно для яких ФП = 0,875 та 0,825.  За економічними показниками найбільша вартість в томатних паст виготовлених з томатів сорту Солоха за рахунок великої вартості перевезень та Синьйор помідор за рахунок вищої ціни продукції. За інтегральним показником конкурентноздатності на першому місті  томати сорту Господарочка, на другому Синьйор помідор та на третьому Солоха.

“Каштан СТ”, маючи справу зі споживчим ринком, поставляє на нього томатну пасту і забезпечує покупців необхідною інформацією: характеристики товарів, їхня надійність, гарантійні терміни, ціни, умови продажу і т.д. З ринку підприємство одержує зворотну інформацію: дані про конкуруючі товари, потреби і можливості покупців, обсяги і темпи продажу товарів. У результаті виникає замкнута система зв»язку, що функціонує як єдине ціле, де підприємство взаємодіє з зовнішнім середовищем. Очевидно, що комерційні позиції складаються під впливом зовнішнього і внутрішнього середовища.

Основними видами діяльності підприємства є заготівля, зберігання, переробка та реалізація Каштан СТевої продукції, а також роздрібна та дрібнооптова торгівля іншими продуктами харчування.

Акціонерне товариство має 27 відділів, серед яких 25 магазинів (6 з яких перебуває на балансі підприємства), а також 2 Каштан СТеві бази (у Мінському районі м. Києва та в с. Старі Петрівці).

Серед тих радгоспів, з якими “Каштан СТ” підтримує тісні зв»язки, можна навести такі: р-п «Тепличний» с. Калинівка Броварського р-ну, фірма «Маїс» с. Дударки, р-п «Україна» Бориспільського р-ну, а також радгоспи, колгоспи та агрофірми Криму, Миколаївської, Херсонської та Одеської областей.

На “Каштан СТ” переважає заготівля томатів відкритого ґрунту. Головним чином для переробки на “Каштан СТ” використовуються томати відкритого ґрунту. На протязі 2001-2003 закупівля томатів на “Каштан СТ” зростає. В 2003 році заготівля томатів відкритого ґрунту зросла на 19 тон порівняно з 2002 роком. Заготівля томатів закритих ґрунтів зросла в 2003 році на 14 тон порівняльно з 2002 роком. Найбільшу частку складає заготівля томатів радгоспів “Тепличний” та “Україна”. Так в 2003 році радгосп “Тепличний” поставив томатів 217 тон відкритого ґрунту та 78  тон закритого ґрунту, що більше ніж в 2002 році відповідно на 7 та 3 тони.

В 2003 році зросли обсяги поставок томатів на “Каштан СТ” за всіма постачальниками. Обсяги поставок томатів в 2003 році зросли на 123 тис. грн. (11,22%) порівняно з 2002 роком.

Провели аналіз договору постачання томатів на “Каштан СТ”, що укладений між радгоспом “Тепличний” та Маназин «Каштан СП». Виявили, що договір складений юридично грамотно, але містить деякі недоліки: відсутній пункт можливої поставки неякісної продукції; не вказана тривалість поставки 30 днів; не вказано, що за 7-10 днів до початку поставки повинна подаватися заявка; не визначено за чий рахунок виконується доставка та навантажувально-розвантажувальні роботи; відсутні фарс-мажорні обставини.

“Каштан СТ”  найбільше томатних паст виробляється з томатів радгоспів “Тепличний” та “Україна”. Обсяги переробки томатних паст протягом 2001-2003  років зростають. Так в 2003 році на підприємстві було перероблено 267 тон томатів на томатні пасти, що на 10 тон більше ніж в минулому році, при цьому загальний обсяг переробки томатів зріс на 18 тон.

Томати, що використовуються  для переробки на ТОВ “Промінь” головним чином заготовлюються в радгоспах “Тепличний” та “Україна”. Так в 2003 році обсяг переробки томатів радгоспів “Тепличний” та “Україна” склала 124 і 109 тон. З них томатні пасти склала відповідно 91 та 82 тони. 

В 2003 році було укладено з постачальниками на 9 договорів (7,03%) більше ніж в 2002 році. Відсоток виконання догорів в 2003 році зріс з 94,53% до 97,08%, тобто на 2,55% порівняно з 2002 роком. Що свідчить про покращення стану постачання товарів на “Каштан СТ” в 2003 році.

При невиконанні договорів сторони несуть матеріальну відповідальність. Наприклад:

— у разі затримки відпуску або відпуску не в повному обсязі партії товару, заявленої покупцем, постачальник сплачує пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми невідпущеного товару за кожний день прострочення;

— у разі порушення строків оплати товару покупець сплачує пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від несвоєчасно сплаченої суми за кожний день прострочення;

— за порушення умов договору винна сторона відшкодовує завдані збитки, у тому числі неотриманий прибуток, в порядку, передбаченому чинним законодавством;

— за односторонню необґрунтовану відмову від виконання своїх зобов»язань протягом дії договору винна сторона сплачує штраф у розмірі тисячі гривень.  

На підприємстві в 2003 році було реалізовано  томатних паст на 1236 тис. грн.  порівняно з 1114,9 тис. грн. в 2002 році. В структурі підприємства переважають томатні пасти місткістю 0,5 л. Так в 2002 році питома вага томатних паст, що реалізуються в скляній тарі місткістю 0,5 л, складала 36,38%, а в 2003 році 36,64%. Також в асортименті відбувся перерозподіл за питомою вагою. Відбулося збільшення частки в товарообороті томатних паст місткістю 0,5 л та 3 л відповідно на 0,25% та 0,35%.

В подальшому на підприємстві “Каштан СТ” необхідно закріпити довіру до реклами. Для одержання віддачі від рекламної компанії, підприємство повинне враховувати всі можливі фактори, починаючи з того, який продукт рекламується і кінчаючи правильністю складання рекламного звертання.

Для розвитку своєї діяльності  підприємство “Каштан СТ” повинно приймати активну участь в виставках з демонстрації нових торгових марок та рецептур виготовлення томатних паст.

Для формування асортименту комерційним працівникам необхідно постійно стежити за рекламними оголошеннями в ЗМІ, проспектами, каталогами. У ринкових умовах форми і методи цієї роботи перетерпіли істотні зміни. Головні зміни полягають у тім, що на зміну методам централізованого розподілу товарних ресурсів прийшла ринкова практика вільної купівлі-продажу товарів за цінами попиту та пропозиції. Тому комерційна ініціатива торгових працівників “Каштан СТ”  по залученню в товарообіг максимальних товарних ресурсів з метою одержання необхідного прибутку повинна сполучатися з турботою про кінцевих покупців, обліком їхньої платоспроможності, з недопущенням невиправданого росту цін, наданням населенню можливості придбати товари за доступними цінами.

Не менш важлива проблема —  це проблема стимулювання торгових посередників “Каштан СТ”. Стимулювання посередників на підприємстві обмежується  системою знижок для оптовиків та дилерів та надання автомобілів для дилерів, а також їх безкоштовне обслуговування. Але цього зрозуміло недостатньо. Було б доцільно ввести :

— систему кумулятивних знижок виходячи з об’єму закупок;

— надання знижок за включення нового виду товарів в асортимент, що закуповується ;

— надання представницьких матеріалів з рекламою торгівельної марки “Каштан СТ”;

— організацію професійних зустрічей та спеціалізованих виставок;

— конкурси, лотереї, ігри для дилерів та оптовиків з метою спонукання до збільшення об’єму закупок (виграш має бути суттєвим – поїздка за кордон на декілька днів, путівка на море,  гарантовані знижки на певний період та ін.);

— організація додаткового сервісу;

— організація навчання (основи мерчандайзингу,  управління та організація,  знання від технології виробництва до упаковки, маркетингові навики в області проведення ринкових досліджень цільової аудиторії та ін.).

 

Список використаних джерел

 

1.       Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 “Баланс”, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99р. №87// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6.- С.17-20.

2.       Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 31.03.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6. — С.21-26.

3.       Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 9 «Запаси», затверджений наказом Міністерства фінансів України №205 від 28.04.2001р.// Бухгалтерський облік і аудит — 2001. — №5. -С.29-30.

4.       Інструкція про облік роздрібного товарообороту і товарних запасів. Затверджено наказом Міністерства статистики України від 28.12.96 N 389.

5.       ГОСТ 7231-90. Томатная паста.

6.       ГОСТ 1725-85 Томаты свежие. Технические условия.

7.       Правила продажу продовольчих товарів. Затверджено наказом МЗЕЗ від 28.12.94 №237. // Торгуємо за правилами. Спеціальний додаток до “Дебету-Кредиту”. – С31.

8.       Аванесов Ю. А., Васькин Е. В., Клочко А. Н. Основы коммерции: Учебник. — М.: ТОО «Люкс-Арт», 1999. – 328 c.

9.       Бланк И. А. Торговый менеджмент. – К.: Украинско-Финский ин­ститут менеджмента и бизнеса, 1997.– 408 с.

10.   Бланк И.А. Финансовый менеджмент. К.: Ника-Центр Эльга, 2001. — 528 с.

11.   Болт Гордон Дж. Практическое руководство по управлению сбытом. – М.: Экономика, 1999. – 271 с.

12.   Валевич Р.П. Экономика торгового предприятия. – Мн..: Вышэйшая школа, 1996. – 348 с.

13.   Азгальдов Г.Г. Теория и практика оценки качества товаров. — М.: Экономика, 1982. – 424с.

14.   Афанасьев М.П. Маркетинг. Стратегия и практика фирмы. М.: Финстатинформ, 1995-120 с.

15.   Болотских А.С. Овощи Украины. – Харьков: «Орбита», 2001. – 1088 с. 

16.   Болотских А.С. Помидоры. Харьков: Фолио, — 318 с.

17.   Власова В.М.,  Волков Д.М.  и  др.  Основы  предпринимательской деятельности. — М.: Финансы и статистика, 1994. – 357с.

18.   Габович   Р.Д..   Припутана   Л.С.   Гигиенические   основы   охраны продуктов питания от вредных химических веществ. — К.: Здоров»я, 1987. – 394с.

19.   Герчикова И.Н. Маркетинг и международное коммерческое дело. М: Внешторгиздат, 1990. — 264 с.

20.   Голубков ЕЛ., Голубкова Е.Н., Секерин В.Д. Маркетинг выбор лучшего решения. М.: Экономика, 1993. — 221 с.

21.   Долинская М.Г., Соловьев И.А. Маркетинг и конкурентоспособность промышленной продукции. — М.: Изд. стандартов., 2000. – 324с.

22.   Доценко В.А., Бондарев Г.И. Мартинчик А.А. Организация лечебно-профилактического питания. — Л.: Медицина, 1987. — 412с.

23.   Дурович А.П. Маркетинг в предпринимательской деятельности. -Минск: НПЖ “Финансы, учет, аудит”, 1997 — 463 с.

24.   Завьялов П.С., Демидов В.Е. Формула успеха: маркетинг. — М. : Международные отношения, 1999 — 416 с.

25.   Кафаров В.В. Моделирование и системный анализ биохимических производств. — М.: Химия, 1985. – 274 с.

26.   Котлер Ф. Основы маркетинга: Пер. с англ. -М. : Прогресс, 2000 — 736 с.

27.   Липатов Н.Н., Рогов И.А. Методология проектирования продуктов питания с требуемым комплексом показателей пищевой ценности. // Известия вузов. Сер. Пищевая технология.- 1987г №2.- С.9,

28.   Нагайцев А. Мир томатов // Новый садовод и фермер.- 1998.- №5.- С.38-39

29.   Нагайцев А. Томаты – это увлекательно // Новый садовод и фермер.- 1995.- №4.- С.28.

30.   Никсон Ф. Роль руководства предприятия в обеспечении качества и надежности. — М.: Изд-во стандартов, 1990. – 286с.

31.   Ноздрев Р.Б.. Цыгичко Л.И. Маркетинг: как побеждать на рынке . -М: Финансы и статистика, 1991.- 304с.

32.   Огляд ринку: Неврожай «консерваторам» не зашкодить. // Галицькі контракти, 2003, №33. 

33.   Орлов Н.П. Производство, хранение и реализация солено-квашенных овощей и плодов. – К.: Урожай, 1989. – 192 с.

34.   Переколина Н.С. Качество в системе маркетинга. — М: Система, 1992. – 384с.

35.   Современная энцеклопедия. Сад и огород/Насекайло О.Л., Баранова Н.А. – Мн.: Современный литератор, 2000. – 816 с.

36.   Тема №1. Форма для поліпшення змісту // Галицькі контракти. 2001 — №20. – С10.

37.   Теплов В.И. Комерческое товароведение: Учебник. – М.: Дашков и К, 2000. – 620 с.

38.   Технология производства продуктов обще­ственного питания / Под ред. Г. Н. Ловачевой, А. И. Мглинца. М.: Пищепромиздат. — 1981. – 278с.

39.   Управление качеством / под ред. С. Д. Ильенковой. – М: ЮНИТИ, 1998. – 364 с.

40.   Фейгенбаум А. Контроль качества продукции. — М.: Экономика, 1986.- 410с.

41.   Фомин В.Н.  Качество продукции и маркетинг.  1991. – 348 с.

42.   Шевченко В.В. Товароведение и экспертиза потребительских товаров: Учебник. – М.: ИНФРА-М, 2001. – 544 с.

43.   Шепелев А.Ф. Товароведение и экспертиза зерномучных и плодоовощных товаров. Уч.пос.для вузов. – Ростов н/Д: «Феникс», 2002 – 224 с.

44.   Шепелев А.Ф. Товароведение и экспертиза томатов. Уч.пос.для вузов. – Ростов н/Д: «Феникс», 2001 – 160 с.

45.   Энгетлер П. Рыночная экономика для начинающих бизнесменов. -К.: МП «Вик». 1992. – 214с.


Додатки

Додаток А

 

1-й екземпляр — одержувачу                                            Затверджено Наказ Держкомстату України

2-й екземпляр — виробнику                                                                               27.07.98 №263

3-й екземпляр — на пропускний пункт                                                     Типова форма № М-20

 

 

НАКЛАДНА № 000547

на відпуск товарно-матеріальних цінностей

14 жовтня 2002 р.

 

Виробник (постачальник) Радгосп “Тепличний”

                      ОКПО 31240906, тел. 290-09-10

 

                       Р/с 26001135701 в АКБ «Интеграл-Банк» г.Киев. МФО 320735

                       Адрес с. Калиновка,ул.Горького,91/14.

Замовник (платник) “Каштан СТ”

м. Киев, ул. Тарасівська 48/54.

Телефон 4167209 факс 4167207 Р/р № 26003215478 в АППБ «Аваль»  МФО 302292 код 23152450

Одержувач  “Каштан СТ”

Підстава   Сч. Вход. СВ-05476  Через кого Семко В.Р. Доручення №21 від 14.10.02.

 

Додаток до товарно-транспортної накладної _____ № __ серія

Кореспондуючий рахунок

Матеріальні цінності

Одиниця виміру

 

Кількість

 

Ціна, грн. коп.

 

Сума, грн. коп.

 

Рахунок, субрахунок

 

Код аналітичного обліку

 

Найменування, сорт, розмір, марка

 

Номенклатурний номер

 

Код

 

Найменування

 

Підлягає

відпустці

 

Відпущено

 

63

631

Помідори “Синьйор помідор”

1045

12

Кг.

100

100

5,86

586,00

 

Усього відпущено одне найменування

На суму п’ятсот вісімдесят шість гривень 00 коп.

Відпуск дозволив                  заступник директора радгоспу “Тепличний”  Петров А.О.

Відпустив комірник              Бовдур Л. Ж.

Головний бухгалтер              Формуляр О. Ж.

Одержав                                 менеджер “Каштан СТ” Семко В. Р.


Додаток Б

Постачальник

Радгосп “Тепличний”

 

 

 

 

 

 

 

тел. 290-09-10

 

 

 

 

 

 

Одержувач

“Каштан СТ”

 

 

 

 

Платник

той самий

 

 

 

 

 

 

 

Замовлення

Сч. Вход. СВ-05476 (14.02.02)

 

 

Валюта

 

Гривня

Умова:

Попередня оплата

 

 

Курс

 

1,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прибуткова накладна № ПН-02655

Від 14 жовтня 2003 р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Назва

Од.

Кіл-ть

Ціна вал

Сума вал

Сума грн

ПДВ

Всього

1

Помідори “Синьйор помідор”

кг.

100

5,86

586,70

586,70

117,340

704,040

 

 

 

 

Всього :

586,70

586,70

117,34

704,04

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Всього у гривнях:

Сімсот чотири гривні 04 копійки

 

 

 

 

 

Всього ПДВ:

 

      117.34 грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відвантажив:

__________________________

 

Одержав:

__________________________

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Додаток В

Поставщик     Радгосп “Тепличний”

 

 

 

 

 

 

                      ОКПО 31240906, тел. 290-09-10

 

 

 

 

 

                       Р/с 26001135701 в АКБ «Интеграл-Банк» г.Киев. МФО 320735

 

 

                       Адрес с. Калиновка,ул.Горького,91/14.

 

 

 

 

Получатель     “Каштан СТ”

 

 

 

 

 

 

 

                   тел.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Плательщик   он же

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Расходная накладная №_060

 

 

 

 

от 14 октября 2003 г.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Товар

Ед

Кол-во

Цена

Сумма

НДС

Всего

1

Помідори “Синьйор помідор”

кг.

100

5,86

586,70

117,340

704,040

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Всего :

586,70

117,34

704,04

 

 

 

 

 

 

 

 

Всего на сумму: Сімсот чотири гривні 04 коп

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В том числе НДС:     

 

 

 

 

 

 

 

117,34

грн.

 

 

 

 

 

 

 


Додаток Д

 

ДОГОВІР ЗАКУПІВЛІ-ПРОДАЖУ ПАРТІЇ ТОВАРІВ

м. Київ                                                                        «12» вересня 2003 р.

ПРОДАВЕЦЬ: радгосп “Тепличний” в особі Симонова П.Н., що діє на підставі Статуту підприємства з одного боку, і ПОКУПЕЦЬ: Маназин «Каштан СП» в особі Фельдмана Н.Д., що діє на підставі Статуту з іншого боку, уклали даний Договір про наступне:

1. Предмет Договору

1.1. ПРОДАВЕЦЬ зобов»язується доставити і передати у власність ПОКУПЦЯ товар, а ПОКУПЕЦЬ зобов»язується прийняти товар і оплатити його на умовах даного Договору.

1.2. Найменування товару: Томати свіжі. ГОСТ 1725-85.

1.3. Виробник товару: радгосп “Тепличний”

1.4. Місцезнаходження товару: радгосп “Тепличний”

1.5. Документи на товар, що ПРОДАВЕЦЬ повинний передати ПОКУПЦЮ: сертифікат якості товару.

2. Кількість

2.1. Одиниця виміру кількості товару: кілограм

2.2. Загальна кількість товару: 10000 кг.

3. Асортимент

3.1. Груповий асортимент товару, що поставляється:

1. Томати «Дохідний» у кількості 7000 кг.

2. Томати «Дари ланів» у кількості 3000 кг.

4. Якість

4.1. Якість товару, що поставляється ПРОДАВЦЕМ, повинна відповідати сертифікату виробника

4.2. Підтвердженням якості з боку ПРОДАВЦЯ є сертифікат якості товару.

4.3. Гарантійний термін збереження з моменту виготовлення складає 2 дні.

5. Комплектність

5.1. Комплектність товару, що поставляється ПРОДАВЦЕМ, визначається по наявності товару.

6. Терміни і порядок постачання

6.1. Товар повинний бути цілком поставлений ПОКУПЦЮ протягом 2 банківських днів з моменту оплати

6.2. ПРОДАВЕЦЬ має право на дострокове постачання товару з обов»язковим повідомленням ПОКУПЦЯ про це в термін 1 день  з моменту відвантаження товару.

7. Ціна

7.1. Ціна за одиницю товару: 4 грн. 80 коп.

7.2. Загальна ціна за даним Договором: 480000 грн. 00 коп.

7.3. Ціни за даним Договором визначені з урахуванням ПДВ.

8. Порядок розрахунків

8.1. Передоплата в розмірі 20% від ціни Договору повинна бути перерахована ПРОДАВЦЮ протягом двох днів з моменту підписання договору.

8.2. Остаточний термін оплати товару складає 7 днів з моменту підписання договору.

8.3. Форма розрахунків: платіжне доручення

8.4. Покупець повинний повідомити ПРОДАВЦЯ про здійснення платежу в термін 1 день з моменту  остаточного платежу шляхом факсу 4167209.

9. Пункт постачання

Пунктом постачання товару за даним Договором є: склад магазину Маназин «Каштан СП»

10. Тара й упакування

10.1. Товар повинний бути упакований ПРОДАВЦЕМ таким чином, щоб виключити ушкодження і/чи знищення його на період постачання до прийняття товару ПОКУПЦЕМ.

10.2. Товар повинний мати наступну тару: ящики

10.3. Вартість тари й упакування не входить у ціну товару.

11. Передача товару

11.1. Передача товару здійснюється в пункті постачання.

11.2. Прийом товару по кількості і якості здійснюється сторонами в порядку, установленому чинним законодавством.

12. Термін дії даного Договору

12.1. Даний Договір набирає сили з моменту підписання його Сторонами і діє до моменту його повного виконання, але в будь-якому випадку до «01» січня 2003 р.

13. Відповідальність Сторін

13.1. За порушення умов даного Договору винна Сторона сплачує заподіяні цим збитки, у тому числі неодержаний прибуток у порядку, передбаченому чинним законодавством.

13.2. ПОКУПЕЦЬ за даним Договором несе наступну відповідальність: за несвоєчасну оплату штрафна неустойка в розмірі 1 % від суми договору.

13.3. ПРОДАВЕЦЬ за даним Договором несе наступну відповідальність: за несвоєчасне постачання товару штрафна неустойка в розмірі 2% від суми договору.

14. Вирішення спорів

14.1. Усі суперечки між Сторонами, по яких не було досягнуто згоди, дозволяються відповідно до законодавства України в арбітражному суді (третейському судіз визначенням конкретного третейського суду і порядку формування цього третейського суду).

14.2. Сторонивизначають, що всі можливі претензії за даним Договором повинні бути розглянуті Сторонами протягом 20 днів з моменту одержання претензії.

15. Інші умови

15.1. Даний Договір складений у двох екземплярах, по одному для кожної зі Сторін.

15.2. У випадках, не передбачених даним Договором, Сторони керуються діючим цивільним законодавством (чивизначається конкретний нормативний документ).

15.3. Після підписання даного Договору всі попередні переговори по ньому, переписування, що передують угоді і протоколи про наміри з питань, що так чи інакше стосуються даного Договору, втрачають юридичну чинність.

15.4. Сторони зобов»язуються при виконанні даного Договору не зводити співробітництво тільки до виконання вимог, що містяться в даному Договорі, підтримувати ділові контакти і упроваджувати всі необхідні міри для забезпечення ефективності і розвитку їхніх комерційних зв»язків.

16. Юридичні адреси, банківські і відвантажувальні реквізити Сторін на момент висновку даного Договору

16.1. ПОКУПЕЦЬ:

Поштоваадреса: м. Київ, вул. Тарасовская 48/54.

Телефон 4167209 факс 4167207 Розрахунковий рахунок № 26003215478 в АППБ «Аваль»  МФО 302292 код 23152450

16.2. ПРОДАВЕЦЬ:

Поштоваадреса: Київська обл., Броварский р-н, с. Калинівка, вул. Промислова 7.

Телефон 4905282 факс 4905286 Розрахунковий рахунок № 26000321545 в АППБ «Аваль»  МФО 302292 код 321245525

ПОКУПЕЦЬ                                           ПРОДАВЕЦЬ


Додаток Ж

 

 

Додаток

 

 

 

 

до Положення (стандарту)

 

 

бухгалтерського обліку 2

 

 

 

 

Коди

 

Дата

(рік, місяць, число)

 

 

Підприємство “Каштан СТ”

за

ЄДРПОУ

 

 

Територія

за

КОАТТУ

 

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

 

Галузь

за

ЗКГНГ

 

 

Вид економічної діяльності

за

КВЕД

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

Баланс

 

 

 

 

                                        на 1  січня            200 4 року

 

 

 

 

Форма № 1

 

 

 

 

Код за ДКУД 1801001

 

 

Код

На початок

На кінець

 

Актив

рядка

звітного

звітного

 

 

 

періоду

періоду

 

1

2

3

4

 

1. Необоротні активи

 

 

 

 

Нематеріальні активи:

 

 

 

 

залишкова вартість

0 10

132

144

 

первісна вартість

0 11

162

210

 

Знос

0 12

30

66

 

Незавершене будівництво

0 20

1200

1200

 

Основні засоби:

 

 

 

 

залишкова вартість

0 30

9744,8

9916,4

 

первісна вартість

0 31

589,0

601,0

 

Знос

0 32

10333,8

10517,4

 

Довгострокові фінансові інвестиції :

 

 

 

 

які обліковуються за методом участі

 

 

 

 

в капіталі інших підприємств

0 40

 

 

 

інші фінансові інвестиції

0 45

 

 

 

Довгострокова дебіторська заборго-

 

 

 

 

ваність

0 50

 

 

 

Відстрочені податкові активи

0 60

 

 

 

Інші необоротні активи

0 70

 

 

 

Усього за розділом 1.

0 80

11076,8

11260,4

 

2. Оборотні активи

 

 

 

 

Запаси:

 

 

 

 

виробничі запаси

100

 

 

 

тварини на вирощуванні та відгодівлі

110

 

 

 

незавершене виробництво

120

 

 

 

готова продукція

130

 

 

 

товари

140

3513,1

2366,2

 

Векселі одержані

150

 

 

 

Дебіторська заборгованість за товари,

 

 

 

 

роботи, послуги:

 

 

 

 

чиста реалізаційна вартість

160

784,7

1823,0

 

первісна вартість

161

784,7

1823,0

 

резерв сумнівних боргів

162

 

 

 

Дебіторська заборгованість за розра-

 

 

 

 

хунками:

 

 

 

 

з бюджетом

170

 

 

 

за виданими авансами

180

 

 

 

з нарахованих доходів

190

 

 

 

із внутрішніх розрахунків

200

 

 

 

Інша поточна дебіторська заборгова-

 

 

 

 

ність

210

 

 

 

Поточні фінансові інвестиції

220

 

 

 

Грошові кошти та їх еквіваленти :

 

 

 

 

у національній валюті

230

23,5

1215,6

 

в іноземній валюті

240

 

 

 

Інші оборотні активи

250

 

 

 

Усього за розділом 2.

260

4321,3

5404,8

 

3. Витрати майбутніх періодів

270

36

 

 

БАЛАНС

280

15434,2

16665,2

 

 

Код

На початок

На кінець

 

Пасив

рядка

звітного

звітного

 

 

 

періоду

Періоду

 

1

2

3

4

 

1. Власний капітал

 

 

 

 

Статутний капітал

300

13200

13200

 

Пайовий капітал

310

 

 

 

Додатковий вкладений капітал

320

 

 

 

Інший додатковий капітал

330

 

 

 

Резервний капітал

340

1159,7

214,9

 

Нерозподілений прибуток (непокритий

 

 

 

 

збиток)

350

108,0

465,3

 

Неоплачений капітал

360

 

 

 

Вилучений капітал

370

 

 

 

Усього за розділом 1.

380

14467,7

13880,2

 

2. Забезпечення наступних витрат

 

 

 

 

і платежів

 

 

 

 

Забезпечення виплат персоналу

400

10,3

14,6

 

Інші забезпечення

410

 

 

 

Цільове фінансування

420

 

 

 

Усього за розділом 2.

430

10,3

14,6

 

3. Довгострокові зобов’язання

 

 

 

 

Довгострокові кредити банків

440

12,0

12,0

 

Інші довгострокові фінансові

 

 

 

 

зобов’язання

450

 

 

 

Відстрочені податкові зобов’язання

460

 

 

 

Інші довгострокові зобов’язання

470

 

 

 

Усього за розділом 3.

480

12,0

12,0

 

4. Поточні зобов’язання

 

 

 

 

Короткострокові кредити банків

500

 

 

 

Поточна заборгованість за довгостро-

 

 

 

 

ковими зобов’язаннями

510

 

 

 

Векселі видані

520

 

 

 

Кредиторська заборгованість за това-

 

 

 

 

ри, роботи, послуги

530

924,1

2675,1

 

Поточні зобов’язання за розрахунками:

 

 

 

 

з одержаних авансів

540

 

 

 

з бюджетом

550

 

 

 

з позабюджетних платежів

560

 

 

 

зі страхування

570

5,6

6,6

 

з оплати праці

580

14,4

16,8

 

з учасниками

590

 

 

 

із внутрішніх розрахунків

600

 

 

 

Інші поточні зобов’язання

610

 

 

 

Усього за розділом 4.

620

944,2

2698,4

 

5. Доходи майбутніх періодів

630

 

60,0

 

БАЛАНС

640

15434,2

16665,2

 

                                                     Керівник                     М.П.                      

 

                                Головний бухгалтер

 

 

 


Додаток З

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

 

 

 

 

до Положення (стандарту)

 

 

бухгалтерського обліку 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коди

 

Дата

(рік, місяць, число)

 

 

Підприємство  “Каштан СТ”

за

ЄДРПОУ

 

 

Територія

за

КОАТТУ

 

 

Орган державного управління

за

СПОДУ

 

 

Галузь  

за

ЗКГНГ

 

 

Вид економічної діяльності

за

КВЕД

 

 

Одиниця виміру: тис. грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Звіт

 

 

 

                                                                 про фінансові результати

 

 

                                                                     за     рік      2003 року

 

 

 

 

Форма № 2

 

 

 

 

Код за ДКУД 1801003

 

 

 

 

 

 

 

1.Фінансові результати

 

 

 

 

 

 

 

                    Стаття

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      період

 

1

2

3

4

 

Дохід (виручка) від реалізації продукції

0 10

3901,3

2900,0

 

Податок на додану вартість

0 15

650,22

483,33

 

Акцизний збір

0 20

 

 

 

 

0 25

 

 

 

Інші вирахування з доходу

0 30

 

 

 

Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції

0 35

3251,08

2416,67

 

Собівартість реалізованої продукції

0 40

2126,14

1916,53

 

Валовий:

 

 

 

 

 прибуток

0 50

1124,94

500,14

 

 збиток

0 55

 

 

 

Інші операційні доходи

0 60

 

 

 

Адміністративні витрати

0 70

322,51

250,32

 

Витрати на збут

0 80

160,11

81,14

 

Інші операційні витрати

0 90

110,01

51,11

 

Фінансові результати від операційної діяльності:

 

 

 

 

прибуток

100

532,31

117,57

 

збиток

105

 

 

 

Дохід від участі в капіталі

110

 

 

 

Інші фінансові доходи

120

 

 

 

Інші доходи

130

21,59

11,0

 

Фінансові витрати

140

 

 

 

Втрати від участі в капіталі

150

 

 

 

Інші витрати

160

 

 

 

Фінансові результати від звичайної діяльності

 

 

 

 

до оподаткування:

 

 

 

 

прибуток

170

553,9

128,57

 

збиток

175

 

 

 

Податок на прибуток від звичайної діяльності

180

166,17

38,57

 

Фінансові результати від звичайної діяльності

 

 

 

 

прибуток

190

387,73

90,0

 

збиток

195

 

 

 

Надзвичайні:

 

 

 

 

доходи

200

 

 

 

витрати

205

 

 

 

Податки з надзвичайного прибутку

210

 

 

 

Чистий:

 

 

 

 

прибуток

220

387,73

90,0

 

збиток

225

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Елементи операційних витрат

 

Найменування показника

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      Період

 

1

2

3

4

 

Матеріальні затрати

230

 

 

 

Витрати на оплату праці

240

 

 

 

Відрахування на соціальні заходи

250

 

 

 

Амортизація

260

 

 

 

Інші операційні витрати

270

 

 

 

Разом

280

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Розрахунок показників прибутко-

 

 

вості акцій

 

 

Назва статті

Код

За звітний

За попередній

 

 

рядка

   період

      період

 

1

2

3

4

 

Середньорічна кількість простих акцій

300

 

 

 

Скоригована середньорічна кількість простих акцій

310

 

 

 

Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію

320

 

 

 

Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну

 

 

 

 

просту акцію

330

 

 

 

Дивіденди на одну просту акцію

340

 

 

 

 

 

 

 

 

М.П.      

 

 

 

 

                                                     Керівник                                    

 

 

                                Головний бухгалтер

 

 

 

Запись опубликована в рубрике Готові дипломні роботи, Продаж дипломних робіт с метками , , , , , , , , , , , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.