Показники, що характеризують власний капітал підприємства

Формування системи аналітичних показників, що характеризують власний капітал підприємства, спрямовано на забезпечення інформаційних потреб стратегічного управління динамічними процесами, які визначають зміни абсолютної величини, складу і структури власного капіталу й зобов’язань підприємства, а саме: надати кількісну оцінку надходженням та вилученню (витрачанню) фінансових ресурсів протягом досліджуваного періоду, оцінити їх вплив на зміну абсолютної величини, складу і структури капіталу, визначити інтенсивність руху капіталу за загальним обсягом та складовими.
Аналіз власного капіталу підприємства, який характеризує рух капіталу підприємства, має включати наступні групи:
— показники залишків капіталу на початок і кінець досліджуваного періоду, обсягів надходження та використання капіталу протягом періоду;
— показники інтенсивності руху капіталу.
Ці показники показують інформаційну базу факторного аналізу власного капіталу. В той же час показники інтенсивності руху власного капіталу застосовуються також для порівняння оборотів з надходження і витрачання капіталу та оцінки на цій основі потенційних можливостей подальшого розвитку підприємства або згортання його діяльності.
Джерелами первинної інформації для розрахунку показників, що характеризують власний капітал, є баланс, звіт про власний капітал, примітки до річної фінансової звітності та дані поточного обліку підприємства.
Стандарти аналізу власного капіталу (критерії оцінки) абсолютних змін активів і капіталу внаслідок руху капіталу встановлюються, виходячи зі стратегії розвитку підприємства, а саме залежно від стратегії в стандартах контролю мають відбиватись стратегічні пріоритети управління.
Розробляються стандарти аналізу структури власного капіталу відповідно до критичних значень коефіцієнтів фінансової стійкості та платоспроможності підприємства.
Стандарти аналізу інтенсивності руху капіталу визначаються, виходячи з поточних потреб та стратегічних напрямів розвитку підприємства.
Характер управлінських рішень за результатами аналізу власного капіталу обумовлюється параметрами виявленого відхилення та терміном, протягом якого воно спостерігається. Управлінські рішення за результатами аналізу руху власного капіталу залежать від причини виявленого відхилення.
За звичайних умов відхилення фактичних характеристик елементів балансової моделі, яка характеризує рух капіталу, від стандартів аналізу, що не перевищують 10–15% встановленого критерію, не потребують втручання. Якщо відхилення перевищили 15-відсоткову позначку, необхідно вжити заходів для усунення їх причини і нормалізувати фінансовий стан підприємства.

Запись опубликована в рубрике Аналітична частина диплому, Стаття с метками , , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.