Зміст
Вступ………………………………………………………………………………………………… 3
Розділ 1. Теоретичні основи підвищення ефективності підприємницької діяльності фірми………………………………………………………………………………………………… 5
1.1. Загальна характеристика ефективності………………………………………. 5
1.2. Напрями підвищення ефективності за рахунок виробничих чинників 13
1.3. Управління кредитуванням як один з напрямків підвищення ефективності 18
Розділ 2. Техніко-економічна характеристика підприємства………….. 32
2.1. Фінансовий аналіз діяльності підприємства “Київміськсвітло”. 32
2.2. Аналіз техніки та технології на підприємстві “Київміськсвітло”48
2.3. Аналіз техніко-економічних показників………………………………….. 57
Розділ 3. Підвищення ефективності від підприємницької діяльності “Київміськсвітло”…………………………………………………………………………… 63
3.1. Напрямки підвищення ефективності діяльності “Київміськсвітло” 63
3.2. Підвищення ефективності за рахунок оновлення основних засобів та зросту рентабельності “Київміськсвітло”………………………………………………….. 80
3.3. Підвищення продуктивності праці на “Київміськсвітло”………… 90
Висновки та пропозиції………………………………………………………………….. 98
Список використаних джерел……………………………………………………….. 103
Вступ
Економіка України розвивається за законами ринку. Ринок – це сфера, в якій проявляються взаємовідносини між виробниками і споживачами товарів, це найвища стадія розвитку товарно-грошових відносин. Функціонування ринку веде до становлення ринкової економіки, характерною рисою якої виступає конкуренція та ефективність діяльності.
Велике значення для забезпечення ефективності діяльності підприємства мають вплив багато факторів. Від їх якості, вартості, технічного рівня, ефективності використання багато в чому залежить кінцеві результати діяльності підприємства: випуск продукції, її собівартість, прибуток, рентабельність, стійкість фінансового становища.
Підвищення ефективності від підприємницької діяльності підприємств є одним з основних питань у період переходу до ринкових відносин. Від вирішення цієї проблеми залежить фінансовий стан підприємства, конкурентоспроможність його продукції на ринку.
Встановлення ринкових умов зумовлює потребу підвищення ефективності діяльності підприємства.
Саме тому тема дипломної роботи “Обґрунтування напрямків підвищення ефективності від підприємницької діяльності фірми” є на початку ХХІ століття досить актуальною.
Метою даної дипломної роботи є розробка напрямків щодо удосконалення ефективності діяльності підприємства в сучасних економічних умовах в Україні.
Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання:
розкрити економічну сутність теоретичних основ підвищення ефективності підприємницької діяльності фірми;
розглянути напрямки підвищення ефективності за рахунок виробничих чинників;
розглянути кредитування, як один з напрямків підвищення ефективності;
провести аналіз стану ефективності діяльності базового підприємства;
розглянути шляхи підвищення ефективності від підприємницької діяльності базового підприємства;
узагальнити результати роботи, розробити пропозиції щодо виявлення резервів підвищення ефективності діяльності засобів базового підприємства.
Предметом дослідження є результати діяльності базового підприємства.
В якості базового було обрано підприємство “Київміськсвітло”. В роботі використані дані його фінансової звітності за 2000-2001 рр.
Теоретичну основу дослідження питань склали закони України, постанови, наукові праці зарубіжних та вітчизняних вчених, таких якДобровський В.Н., Крамаровський Л.М., Криницький Р.І., Лахтіонова Л. А., Лушкин В. А., Пономарьов В. Д., Ялдин І.В., Ачкасов А. Е., Носова С. С., Савицька Г.П., Шеремет А. Д., Сайфулін Р. С. та інших.
Дана робота стане у пригоді студентам, які навчаються на економічних факультетах, аспірантам і викладачам, а також практичним працівникам: бухгалтерам, менеджерам, аналітичним працівникам, податківцям, робітникам фінансового контролю.
Розділ 1. Теоретичні основи підвищення ефективності підприємницької діяльності фірми
1.1. Загальна характеристика ефективності
Питання ефективності в нашій країні широко висвітлювалися в науковій літературі і детально розглядалися в нормативно-методичних і інструктивних матеріалах. Однак в умовах державної власності і відсутності ринку ресурсів, продукції, капіталу практично всі рішення у відношенні використання ресурсів приймали централізовані органи керування. Складний динамічний процес прийняття економічних рішень приймав форму централізованого економічного планування. Діяльність підприємств в основному обмежувалася виробництвом. Відповідно всі зусилля були зосереджені на аналізі, контролі і плануванні, як правило, що поточній результативності (ефективності) підприємства.
….
Позики участі — банки передають (переуступають) частини позики іншим кредиторам. Домовленість про таку позику можна укласти навіть без відома підприємства-позичальника, а умови такої позики відрізняються від умов надання початкового кредиту.
У зв»язку із низькою кредитоспроможністю більшості українських підприємств у вітчизняній практиці позики участі не практикуються.
Розділ 2. Техніко-економічна характеристика підприємства
2.1. Фінансовий аналіз діяльності підприємства “Київміськсвітло”
Комунальне підприємство електромереж зовнішнього освітлення Києва «Київміськсвітло» засновано на комунальній власності територіальної громади м. Києва і безпосередньо підпорядковується Київській міській державній адміністрації.
Повне найменування підприємства — комунальне підприємство електромереж зовнішнього освітлення м. Києва «Київміськсвітло». Скорочене – “Київміськсвітло”. Місцезнаходження (юридична адреса) підприємства: 252067, м. Київ, вул. Машинобудівна, 40.
Підприємство створено з метою забезпечення безпечного руху транспорту та пішоходів у вечірній та нічний час.
Предметом діяльності підприємства є :
Експлуатація мереж зовнішнього освітлення вулиць, площ, парків, скверів та міжквартальних проїздів міста.
Експлуатація електромереж архітектурно-декоративного освітлення пам»ятників історії та культури.
Забезпечення своєчасного ремонту існуючих електромереж зовнішнього освітлення міста.
…
Тр = yп / yзв *100% .
Як бачимо з табл. 2.10 продуктивність праці зросла 130,43% порівняно з планом на 2001 рік. Це відбулося за рахунок зменшення кількості працівників до 378 чоловік та збільшення доходу від реалізації продукції.
2.3. Аналіз техніко-економічних показників
При проведенні аналізу техніко-економічних показників в “Київміськсвітло” виникають проблеми з значним зростанням собівартості випущеної продукції. При зростанні доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) з 5579,52 тис. грн. до 8954,3 в 2001 році на 60,49% собівартість реалізованої продукції зросла з 4649,6 тис. грн. до 7461,9 тис. грн., тобто на 62,31%.
Розглянемо виконання плану з витрат на виробництво продукції “Київміськсвітло”.
Таблиця 2.10
…
Так, наприклад, в “Київміськсвітло” винагорода може виплачуватися за наступні результати:
збільшення обсягів надання послуг;
підвищення продуктивності праці (виробітку);
підвищення якості продукції, робіт і послуг.
Розділ 3. Підвищення ефективності від підприємницької діяльності “Київміськсвітло”
3.1. Напрямки підвищення ефективності діяльності “Київміськсвітло”
Оцінка діяльності “Київміськсвітло” повинна проводитися на основі комплексного аналізу кінцевих підсумків його ефективності. Економічна суть ефективності підприємства полягає в тому, щоб на кожну одиницю витрат домогтися істотного збільшення прибутку. Кількісно вона виміряється зіставленням двох величин: отриманого в процесі виробництва результату і витрат живої й упредметненої праці на його досягнення.
Результати аналізу економічної діяльності можна використати як базу для вироблення планових рішень наступного розвитку. При оцінці підприємницької діяльності “Київміськсвітло” варто враховувати не тільки економічні, але і соціальні результати. Їхньою особливістю є те, що вони, як правило, не піддаються кількісному виміру.
Вимір економічної ефективності підприємства вимагає її якісної і кількісної оцінки, тобто визначення критерію і показників ефективності суспільного виробництва. Правильно обраний критерій повинен найбільше повно виражати сутність економічної ефективності і бути єдиним для всіх ланок виробництва.
…
розміри премій по кожнім показнику;
коло премійованих;
виробничі недогляди, за які працівники можуть бути з позбавлені премії цілком чи частково.
Найважливішим показником ефективності організації преміювання є співвідношення реальне одержуваного ефекту в результаті дії тієї чи іншої системи преміювання і додаткових витрат підприємства в зв»язку з виплатою премій.
Висновки та пропозиції
В результаті проведеного дослідження можна зробити наступні теоретичні та практичні висновки :
Ефективність організацій у загальному вигляді визначають як відношення результатів їх діяльності до витрат, спрямованих на їхнє якісне досягнення. Ефективність є характеристикою процесів і впливів, що відбиває, насамперед, ступінь досягнення переслідуваних цілей, тому ефективність притаманна лише цілеспрямованій взаємодії.
Під ефективністю розуміють:
— визначений конкретний результат (ефективність дії чого-небудь);
— відповідність результату чи процесу максимально можливому, ідеальному чи плановому;
— функціональна розмаїтість систем;
— числову характеристику задовільності функціонування;
— імовірність виконання цільових настанов і функцій;
— відношення реального ефекту до необхідного (нормативному) ефекту.
Будь-яке підприємство прагне до підвищення ефективності своєї діяльності, однак тільки розуміння того, від чого залежить ця ефективність, може привести до позитивних результатів. В економічному змісті під ефективністю розуміється максимально оптимальне використання всіх ресурсів підприємства. Правильно обрана стратегія виробництва і належні обсяги випуску продукції забезпечують бажаний обсяг реалізації і відповідні прибутки. Тому виробнича діяльність підприємства, нарешті, жорстко визначається загальною економічною ситуацією, галузевими пропорціями і платоспроможним попитом населення.
Таким чином, всебічний і глибокий аналіз виробничої діяльності підприємства дозволяє виявити визначені резерви підвищення ефективності його діяльності, як за рахунок поліпшення окремих виробничих показників, так і за рахунок оптимізації виробництва. А створення оптимальної виробничої структури підприємства — максимально підвищити ефективність, використовуючи ці резерви, що немаловажно в сучасних умовах господарювання виробничих підприємств.
За браком власних оборотних коштів підприємства залучають банківські кредити, кошти інших кредиторів та комерційний (товарний) кредит. Кредит дає змогу доцільніше організувати оборот коштів підприємств, не витрачати значних фінансових ресурсів на створення зайвих запасів сировини й матеріалів.
У процесі кредитування підприємств насамперед ураховуються індивідуальні особливості кругообороту їхніх оборотних коштів. Особливості індивідуального кругообороту коштів підприємств проявляються у розбіжності в часі між вивільненням з обороту вартості в грошовій формі та авансуванням коштів у новий оборот. Такі розбіжності відбуваються, передусім, через сезонність виробництва. Сезонність виробництва зумовлює в одні періоди випереджаюче зростання виробничих витрат порівняно з надходженням коштів і спричиняє додаткову потребу в коштах понад ті, що є в розпорядженні підприємства. В інші періоди витрати виробництва зменшуються або зовсім припиняються, збільшується вихід готової продукції та надходження грошової виручки, частина якої виявляється тимчасово вільною.
Чистий прибуток “Київміськсвітло”, тобто фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування – прибуток – у звітному році склав 13,1 тис. грн., що майже на 34,83 % менше, ніж у 2000 році (20,1 тис. грн.).
В зв’язку з цим рентабельність підприємства (який прибуток одержує підприємство на кожну гривню вкладеного капіталу, тобто характеризує ефективність використання наявних ресурсів підприємства) у звітному році знизилася на 0,21 % і склала 0,15 %.
Отже, можна зробити висновок, що основні показники фінансово-господарської діяльності підприємства “Київміськсвітло” зазнали негативних змін у звітному році порівняно з 2000 роком. В зв’язку з цим діяльність підприємства в подальшому повинна бути направлена на пошук нових рішень.
За звітний період показники діяльності “Київміськсвітло” змінилися наступним чином:
прибуток від основної діяльності знизився на 98,18 тис. грн. (з 315,20 тис. грн. до 217,02 тис. грн.), або на 31,15 %;
балансовий прибуток знизився на 96,48 тис. грн. (з 325,3 тис. грн. до 228,8 тис. грн.), або на 29,66 %;
чистий прибуток також зменшився на 6,98 тис. грн. з 20,10 тис. грн. до 13,12 тис. грн. на 34,74 %.
Рівень рентабельності реалізації знизився на 3,2% з 5,8% до 2,6%.
Рентабельність основної діяльності знизилася з 5.65% до 2.42% на 3.23%.
Рентабельність підприємства знизилася з 0.36% до 0.15% на 0,21%.
Рентабельність необоротних активів знизилася на 0,03% з 0,089% до 0,059%,
Рентабельність оборотних активів зросла на 0,7% (0,917% – 0,214%),
Рентабельність основного капіталу знизилася на 0,01% з 0,063% до 0,053%.
Не зважаючи на те що прибуток підприємства “Київміськсвітло” зріс в 2001 році в порівнянні з фінансовими результатами станом за 2000 р., рентабельність виробничої діяльності, яка більш повно характеризує кінцеві результати господарювання, тому що величина її показує співвідношення ефекту з використаними ресурсами, знизилася. Зменшення рентабельності свідчить про погіршення фінансового стану підприємства. В зв’язку з цим діяльність підприємства в подальшому повинна бути направлена на пошук нових рішень.
Приріст мережі склав в 2001 році на 210,6 км., що на 30,3 км., тобто 16,8% більше ніж було заплановано.
Приріст світлоточок склав в 2001 році 5910 шт., що на 60 шт. або на 1,3% більше ніж заплановано.
% світлоточок, які не світяться в звітному році порівняно з минулим зменшився на 0,05% з 6% до 5,95%. Та відповідно до плану на 2001 рік 5% становище погіршилося.
Балансова вартість основних фондів на 1 січня 2001року становить 21678,5 тис. грн. і в тому числі об’єктів зовнішнього благоустрою — 19176,2 тис. грн.
Первісна вартість основних засобів в 2001 році зросла на 923 тис. грн., тобто на 2,89 % порівняно з 2000 роком. На протязі 2001 року знос зріс на 1083,5тис. грн. (на 10,73%). Основні засоби “Київміськсвітло” в 2001 році зазнали не значного оновлення. Залишкова вартість основних засобів знизилася на протязі 2001 року на 160,5 тис. грн., тобто на 0,73%. Якісний стан основних засобів “Киівміськсвітло” погіршився, про це свідчить зниження коефіцієнту придатності основних засобів з 68,38% до 65,98 % та відповідно підвищився коефіцієнт зносу (на 2,41 %).
Продуктивність праці зросла 130,43% порівняно з планом на 2001 рік. Це відбулося за рахунок зменшення кількості працівників до 378 чоловік та збільшення доходу від реалізації продукції.
При зростанні доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) з 5579,52 тис. грн. до 8954,3 в 2001 році на 60,49% собівартість реалізованої продукції зросла з 4649,6 тис. грн. до 7461,9 тис. грн., тобто на 62,31%.
Фактичні загальні витрати більші за планові на 56,8%, це сталося за рахунок великих матеріальних витрат (169,7% відносно планових).
Для підвищення ефективності діяльності перш за все необхідно запропонувати розробити оперативні заходи відносно зменшення собівартості продукції та зростання її реалізації. Для впровадження даних заходів можливі наступні дії:
— зниження витрат на придбання комплектуючих;
— зниження собівартості продукції за рахунок зменшення постійних витрат;
— зменшити ціну за рахунок зменшення собівартості продукції.
Для “Київміськсвітло” можна запропонувати заходи по забезпеченню ефективності діяльності на основі маркетингових досліджень ринкового середовища. Маркетинг розглядається як організаційна система розробки, виробництва і збуту продукції, конкурентоспроможність якої визначається в процесі її реалізації на ринку.
Для підвищення ефективності від підприємницької діяльності “Київміськсвітло” потребують оновлення основні засоби. Це стосується транспортних засобів, для забезпечення вчасного ремонту, та іншого обладнання. Первісна вартість основних засобів в 2002 році має зрости на 1000 тис. грн., тобто на 3,04 % порівняно з 2001 роком. Це має відбутися за рахунок оновлення основних засобів. На протязі 2002 року знос знизиться на 1032,5 тис. грн. (на 9,24 %). Залишкова вартість основних засобів зросте на протязі 2002 року на 2032,5 тис. грн., тобто на 9,38 %. Якісний стан основних засобів “Киівміськсвітло” покращиться, про це свідчить підвищення коефіцієнту придатності основних засобів з 65,98% до 70,03 % та відповідно знизиться коефіцієнт зносу (на 4,05 %).
Важливою умовою подальшого підвищення ефективності використання основних виробничих фондів є впровадження і вдосконалення комплексної системи управління використанням і відтворюванням основних фондів.
Важливим фактором підвищення ефективності від підприємницької діяльності “Київміськсвітло” є підвищення продуктивності праці персоналу підприємства. На підприємстві проводяться заходи, що сприяють цьому підвищенню.
Список використаних джерел
- Конституція України, прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996р.//Уряд.Кур’єр, 1996, 28 червня.
- Закон України “Про власність”, затверджений Постановою ВРУ №885-12 від 26.03.91 р. (із змінами №75/95-ВР від 28.02.95 р.) // ВВР. – 1995. — №13. – Ст. 85.
- Закон України “Про підприємництво”, затверджений Постановою ВРУ №785-12 від 26.06.90 р. (із змінами №2788-ІІІ від 15.11.2001 р.).
- Закон України “Про господарські товариства”, затверджений Постановою ВРУ №1577-12 від 19.09.91 р. (із змінами №2409-ІІІ від 17.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №31. – Ст. 146.
- Закон України “Про підприємства в Україні”, затверджений Постановою ВРУ №888-12 від 27.03.91 р. (із змінами №2470-ІІІ від 29.05.2001 р.) // ВВР. – 2001. — №32. – Ст. 172.
- Закон України “Про внесення змін до Закону України ”Про оподаткування прибутку підприємств”, затверджений Постановою ВРУ №283/97 від 22.05.97 р. (із змінами).
- Закон України “Про податок на додану вартість”, затверджений Постановою ВРУ №168/97 від 03.04.97 р. (із змінами №2831-ІІІ від 29.11.2001 р.).
- Закон України “Про систему оподаткування”, затверджений Постановою ВРУ №77 від 18.02.97 р. (із змінами №2740-ІІІ від 20.09.2001 р.).
- Про підприємництво: Закон України, затверджений постановою Верховної Ради України” №698-12 від 7.02.91р. // Галицькі контракти — 1996. — №42. — С.28-32.
- Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 “Баланс”, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99р. №87// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6.- С.17-20.
- Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати», затверджений наказом Міністерства фінансів України №87 від 31.03.99р.// Бухгалтерський облік і аудит — 1999. — №6. — С.21-26.
- Барановська В.Г., Редько А.Ю. Проблеми формування інформаційної бази економічного аналізу господарської діяльності з використанням АРМ — бухгалтера. — К.: КДТЕУ, 1991. – 45 с.
- Берсуцкий Я. Г., Дугинская И. А., Дугинский Б. Л. Анализ хозяйственной деятельности предприятия: Учеб. пособ. — Донецк: ДИЭХП, 2000. — 180 с.
- Введення в проектний аналіз: Практикум / Чернівецький національний ун-т ім. Юрія Федьковича / С. В. Ксьондз. — Чернівці: Рута, 2001. — 100 с.
- Іващенко В. І. Економічний аналіз господарської діяльності: Навч. посіб.— К.: ЗАТ «Нічлава», 1999. — 204 с.
- Коробов М. Я. Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємств: Навч. посіб. — К.: Товариство «Знання» КОО, 2001. — 378 с.
- Кравченко Л. И. Анализ хозяйственной деятельности в торговле: Учебник. — Минск: Вышэйшая шк., 1995. — 415 с.
- Куліш С. А., Коростишев О. В. Теорія аналізу господарської діяльності: Навч. Посібник / Харківський держ. економічний ун-т. — Х., 1995. — 62 с.
- Лахтіонова Л. А. Фінансовий аналіз суб’єктів господарювання : Монографія. – К.: КНЕУ, 2001.- 387 с.
- Любушин Н. П., Лещева В. Б. Анализ финансово-экономической деятельности предприятия: Учеб. пособие. — М.: ЮНИТИ-ДАНА, 1999. — 471 с.
- Носова С. С. Экономический контроль: сущность и формы проявления. – М.: Экономика, 1991.
- Руденко Л. В., Подольська В. О. Аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства: Навч. Посіб. / Укоопспілка; Навчально- методичний центр «Укоопосвіта». — К., 2000. — 422 с.
- Попович П. Я. Економічний аналіз та аудит на підприємстві: Підручник. – Тернопіль, 1998.
- Савицкая Г.П. Анализ хозяйственной деятельности предприятий АПК: Учебник – Минск: ИП «Экоперспектива», 1998.
- Савицкая Г. В. Анализ хозяйственной деятельности предприятия: Учеб. пособие. — Минск: ООО «Новое знание», 2001. — 688 с.
- Шеремет А. Д., Сайфулин Р. С. Методика финансового анализа. – М.: ИНФРА, 1995.
- Экономический анализ хозяйственной деятельности: Учебник для экон. вузов / Под ред. А. Д. Шеремета. – М.: Экономика, 1979. – 376 с.
Додаток 1
Додаток | ||||
до Положення (стандарту) | ||||
бухгалтерського обліку 2 | ||||
Коди | ||||
Дата | (рік, місяць, число) | |||
Підприємство “Київмісксвітло” | за | ЄДРПОУ | ||
Територія | за | КОАТТУ | ||
Орган державного управління | за | СПОДУ | ||
Галузь | за | ЗКГНГ | ||
Вид економічної діяльності | за | КВЕД | ||
Одиниця виміру: тис. грн. | ||||
Баланс | ||||
на 1 січня 200 2 року | ||||
Форма № 1 | ||||
Код за ДКУД 1801001 | ||||
Код | На початок | На кінець | ||
Актив | рядка | звітного | звітного | |
періоду | періоду | |||
1 | 2 | 3 | 4 | |
1. Необоротні активи | ||||
Нематеріальні активи: | ||||
залишкова вартість | 0 10 | |||
первісна вартість | 0 11 | |||
Знос | 0 12 | |||
Незавершене будівництво | 0 20 | |||
Основні засоби: | ||||
залишкова вартість | 0 30 | 21839 | 21678,5 | |
первісна вартість | 0 31 | 31935,6 | 32858,6 | |
Знос | 0 32 | 10096,6 | 11180,1 | |
Довгострокові фінансові інвестиції : | ||||
які обліковуються за методом участі | ||||
в капіталі інших підприємств | 0 40 | |||
інші фінансові інвестіції | 0 45 | 690 | 690 | |
Довгострокова дебіторська заборго- | ||||
ваність | 0 50 | |||
Відстрочені податкові активи | 0 60 | |||
Інші необоротні активи | 0 70 | |||
Усього за розділом 1. | 0 80 | 22529 | 22368,5 | |
2. Оборотні активи | ||||
Запаси: | ||||
виробничі запаси | 100 | 213,9 | 207,1 | |
тварини на вирощуванні та відгодівлі | 110 | |||
незавершене виробництво | 120 | |||
готова продукція | 130 | |||
товари | 140 | |||
Векселі одержані | 150 | |||
Дебіторська заборгованість за товари, | ||||
роботи, послуги: | ||||
чиста реалізаційна вартість | 160 | 8061,6 | 460,6 | |
первісна вартість | 161 | 8061,6 | 460,6 | |
резерв сумнівних боргів | 162 | |||
Дебіторська заборгованість за розра- | ||||
хунками: | ||||
з бюджетом | 170 | 0,2 | ||
за виданими авансами | 180 | 83,6 | ||
з нарахованих доходів | 190 | |||
із внутрішніх розрахунків | 200 | 2 | 4,5 | |
Інша поточна дебіторська заборгова- | ||||
ність | 210 | 12,6 | 30,1 | |
Поточні фінансові інвестиції | 220 | |||
Грошові кошти та їх еквіваленти : | ||||
у національній валюті | 230 | 197,9 | 535,7 | |
в іноземній валюті | 240 | |||
Інші оборотні активи | 250 | 884,9 | 108,7 | |
Усього за розділом 2. | 260 | 9373,1 | 1430,3 | |
3. Витрати майбутніх періодів | 270 | |||
БАЛАНС | 280 | 31902,1 | 23798,8 | |
Код | На початок | На кінець | ||
Пасив | рядка | звітного | звітного | |
періоду | Періоду | |||
1 | 2 | 3 | 4 | |
1. Власний капітал | ||||
Статутний капітал | 300 | 2713,5 | 2713,5 | |
Пайовий капітал | 310 | |||
Додатковий вкладений капітал | 320 | |||
Інший додатковий капітал | 330 | 20129,8 | 19925,4 | |
Резервний капітал | 340 | |||
Нарозподілений прибуток (непокритий | ||||
збиток) | 350 | 104,8 | 117,9 | |
Неоплачений капітал | 360 | |||
Вилучений капітал | 370 | |||
Усього за розділом 1. | 380 | 22948,1 | 22756,8 | |
2. Забеспечення наступних витрат | ||||
і платежів | ||||
Забеспечення виплат персоналу | 400 | |||
Інші забеспечення | 410 | |||
Цільове фінансування | 420 | |||
Усього за розділом 2. | 430 | 0 | 0 | |
3. Довгострокові зобов,язання | ||||
Довгострокові кредити банків | 440 | |||
Інші довгострокові фінансові | ||||
зобов,язання | 450 | |||
Відстрочені податкові зобов,язання | 460 | |||
Інші довгострокові зобов,язання | 470 | |||
Усього за розділом 3. | 480 | 0 | 0 | |
4. Поточні зобов,язання | ||||
Короткострокові кредити банків | 500 | |||
Поточна заборгованість за довгостро- | ||||
ковими зобов,язаннями | 510 | |||
Векселі видані | 520 | |||
Кредиторська заборгованість за това- | ||||
ри, роботи, послуги | 530 | 8811,5 | 817,7 | |
Поточні зобов,язання за розрахунками: | ||||
з одержаних авансів | 540 | 0,9 | ||
з бюджетом | 550 | 517 | 66,7 | |
з позабюджетних платежів | 560 | 14,7 | 6,9 | |
зі страхування | 570 | 20,8 | 48,4 | |
з оплати праці | 580 | 52,1 | 96,4 | |
з участниками | 590 | |||
із внутрішніх розрахунків | 600 | |||
Інші поточні зобов,язання | 610 | 3,2 | 5 | |
Усього за розділом 4. | 620 | 8954 | 1042 | |
5. Доходи майбутніх періодів | 630 | |||
БАЛАНС | 640 | 31902,1 | 23798,8 | |
Керівник М.П. | ||||
Головний бухгалтер |
Додаток 2
Додаток | ||||
до Положення (стандарту) | ||||
бухгалтерського обліку 3 | ||||
Коди | ||||
Дата | (рік, місяць, число) | |||
Підприємство «Київміськсвітло» | за | ЄДРПОУ | ||
Територія | за | КОАТТУ | ||
Орган державного управління | за | СПОДУ | ||
Галузь | за | ЗКГНГ | ||
Вид економічної діяльності | за | КВЕД | ||
Одиниця виміру: тис. грн. | ||||
Звіт | ||||
про фінансові результати | ||||
за рік 2001 року | ||||
Форма № 2 | ||||
Код за ДКУД 1801003 | ||||
1.Фінансові результати | ||||
Стаття | Код | За звітний | За попередній | |
рядка | період | період | ||
1 | 2 | 3 | 4 | |
Дохід (виручка) від реалізації продукції | 0 10 | 8954,3 | 5579,52 | |
Податок на додану вартість | 0 15 | 1492,4 | 929,92 | |
Акцизний збір | 0 20 | |||
0 25 | ||||
Інші вирахування з доходу | 0 30 | |||
Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції | 0 35 | 7461,9 | 4649,6 | |
Собівартість реалізованої продукції | 0 40 | 6131,6 | 3251,1 | |
Валовий: | ||||
прибуток | 0 50 | 1330,3 | 1398,5 | |
збиток | 0 55 | |||
Інші операційні доходи | 0 60 | 1,9 | 1,8 | |
Адміністративні витрати | 0 70 | 598,7 | 559,6 | |
Витрати на збут | 0 80 | 40,7 | 40,2 | |
Інші операційні витрати | 0 90 | 475,8 | 448,5 | |
Фінансові результати від операційної діяльності: | ||||
прибуток | 100 | 217,0 | 315,2 | |
збиток | 105 | |||
Дохід від участі в капіталі | 110 | |||
Інші фінансові доходи | 120 | 11,8 | 10,1 | |
Інші доходи | 130 | |||
Фінансові витрати | 140 | |||
Втрати від участі в капіталі | 150 | |||
Інші витрати | 160 | |||
Фінансові результати від звичайної діяльності | ||||
до оподаткування: | ||||
прибуток | 170 | 228,8 | 325,3 | |
збиток | 175 | |||
Податок на прибуток від звичайної діяльності | 180 | 215,7 | 305,2 | |
Фінансові результати від звичайної діяльності | ||||
прибуток | 190 | 13,1 | 20,1 | |
збиток | 195 | |||
Надзвичайні: | ||||
доходи | 200 | |||
витрати | 205 | |||
Податки з надзвичайного прибутку | 210 | |||
Чистий: | ||||
прибуток | 220 | 13,1 | 20,1 | |
збиток | 225 | |||
2. Елементи операційних витрат | ||||
Найменування показника | Код | За звітний | За попередній | |
рядка | період | Період | ||
1 | 2 | 3 | 4 | |
Матеріальні затрати | 230 | |||
Витрати на оплату праці | 240 | |||
Відрахування на соціальні заходи | 250 | |||
Амортизація | 260 | |||
Інші операційні витрати | 270 | |||
Разом | 280 | |||
3. Розрахунок показників прибутко- | ||||
вості акцій | ||||
Назва статті | Код | За звітний | За попередній | |
рядка | період | період | ||
1 | 2 | 3 | 4 | |
Середньорічна кількість простих акцій | 300 | |||
Скоригована середньорічна кількість простих акцій | 310 | |||
Чистий прибуток, що припадає на одну просту акцію | 320 | |||
Скоригований чистий прибуток, що припадає на одну | ||||
просту акцію | 330 | |||
Дивіденти на одну просту акцію | 340 | |||
М.П. | ||||
Керівник | ||||
Головний бухгалтер |